Evo TV izdvojena tema

poruka: 465
|
čitano: 470.857
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Evotv (Hrvatska pošta)
10 godina
offline
Re: Evo TV

Antena je glupi dio hardwera jer su to komadi metala koji u EM polju na sebi stvaraju VF napon koji se koaksijalnim kablom vodi u TV prijemnik (tuner) .

Dakle NEMOŽE biti do antene već samo do TV prijemnika koji bi osim DVB-T/T2 trebao imati i HEVC (h265) da bi primao kanale. Nekad je u TV prijemniku unaprijed podešeno u kojim zemljama  postoji DVB-T / T2  te valja radi toga provjeriti ima li ažuriranja , a ako to ne pomogne probati u postavkama postaviti neku drugu zemlju pa preskanirati kanale ponovo.

15 godina
offline
Evo TV

Uzeo EVO TV da malo isprobam prije nego puncu odnesem i iznenadio sam se kako je slika loša u odnosu na iste kanale (HRT, rtl, nova) koje gledam kada je antena direktno spojena u TV.

Ono, vidljivo loša slika.

Ne znam da li tu treba što podešavati na samom EVO uređaju, imam onu crnu EVO TV kutiju, ne znam koji je model.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Evo TV
JackIsBack kaže...

Uzeo EVO TV da malo isprobam prije nego puncu odnesem i iznenadio sam se kako je slika loša u odnosu na iste kanale (HRT, rtl, nova) koje gledam kada je antena direktno spojena u TV.

Ono, vidljivo loša slika.

Ne znam da li tu treba što podešavati na samom EVO uređaju, imam onu crnu EVO TV kutiju, ne znam koji je model.

Slika je iz istog izvora tako da jednio onda može biti do prijamnika.

15 godina
neaktivan
offline
Evo TV

Kupio sam njihov prijemnik Intek Intd9000 u pošti. 30 dana besplatno sa svim otključanim programima za 200kn, činilo mi se kao dobra prilika. Dvb t2 hevc265 prijamnik sa funkcijom snimanja programa za te novce, nije loše.

Problem: kad isključim prijemnik , pri ponovnom paljenju ne reagira, blokiran je. Moram ga isključiti iz struje da bi ponovno gledao programe. 

Ima li tko kakvih iskustava sa ovim prijemnikom i sa sličnim problemima, ako da kako ih je riješio? Mislio sam zvati službu za korisnike da ih pitam u čemu bi mogao biti problem, možda u firmwareu, ali s obzirom da je najnoviji na njemu, nemam živaca natezati se sa njima! 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Evo TV

Vraćaj to i traži novi prijemnik

Što čovjek više povećava svoje znanje to više povećava i svoju patnju.
13 godina
offline
Re: Evo TV

Pa nemoj ga isključivati. Ja DVB-T prijemnik (kada sam ga imao) nikada nisam isključivao, samo bih ugasio televizori i to je to. 😆

 

Ako baš želiš rješiti problem, odnesi ga u poštu i zamijeni ga za drugi. Možda taj drugi neće patiti od tih problema.

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2020 9:22 (Marko :D).
15 godina
neaktivan
offline
Evo TV

Zvao sam ih danas da vidim koji bi problem mogao biti. Lik mi rekao da vratim na tvorničke postavke i započmem instalaciju iznova, to sam mogao i sam probati ali bolje prvo dobiti njihovo odobrenje u slučaju da nesto sjeb....

Uglavnom sad ću dan-dva gledati dali se isti problem događa i dalje, ako bude isto, nosim ga u poštu.

I jedna informacija koja nekom možda pomogne. Pri paljenju mi nije htjeo automatski prebaciti na Evo tv prijamnik (spojen hdmi) , znam da kad je povezano scartom to radi automatski. Rješenje; paliti tv (Sony) zelenom tipkom a ne na brojeve-1,2,3,4..... Tada zapamti na kojem je zadnjem ulazu bio,hdmi1, hdmi2,scart itd.

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Evo TV

Samo da javim da sam riješio problem smrzavanja prijemnika (Intek intd9000) za sve ako budu imali sličan, specifičan, problem.

Kod mene je bio slučaj da nakon što bi započeo instalaciju programa, pri završetku mogao sam gledati samo besplatne programe, ali evo tv programe ne. Tada bi isključio prijemnik iz struje i onda bi ih mogao gledati??

Međutim to je uzrokovalo blokadu prijemnika?? 

Zadnji puta sam umjesto isključivanja iz struje ceprkao po anteni, kanali su se zatim pojavili (evo tv) i od tada uređaj radi normalno. 

Zaključak: Ne isključivati prijemnik iz struje dok se ne pojave svi kanali, ne da ih se samo nađe, već da se mogu gledati.

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Evo TV

Meni je Intek prije cca 2g isti taj radio probleme , ut to slika i yvuk nisu bili u sync

Ja sam radio firmware upgrade i nakon toga jako rijetko da se blokirao a i slika i ton se popravili.

 

Vidim danas reklama HT reklamira DVBt2 prijamnik sa t logom 189kn jednokratno intek HD-T52IR.

Miro
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Evo TV
Koji prijemnil uzeti, Intek ili Strong ?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Evo TV
Gigabyte091 kaže...
Koji prijemnil uzeti, Intek ili Strong ?

 Sa strong-om nikad nisam imao problema

Što čovjek više povećava svoje znanje to više povećava i svoju patnju.
14 godina
offline
Re: Evo TV

Ako samo gledaš TV bez dodatnih funkcija Strong

12 godina
offline
Re: Evo TV
Onda bolje inteka ? Bitno mi je da se ne blesavi svake sekunde, sad vidim da ima i neke dodatne funkcije tipa neki HBBtv il neke, naravno od viška funkcija glava ne boli, al stabilnost na prvom mjestu
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.10.2020 15:43 (Gigabyte091).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Evo TV

Strong je bolji od Inteka. Jedini razlog zašto smo preporučivali Intek jer je jeftiniji i jedini se reklamirao kao dio akcije 90 dana besplatno.

15 godina
offline
Evo TV

jel tko usporedivao kvalitetu slike na EvoTVu sa ovim IPTVima, iskon/HT ili A1 preko Bnetovih koaksijalaca?

Neko mi je reko da su ovi FTA kanali (HTV/Nova/RTL HD) najkvalitetniji preko antene ali ne znam dal evoTV koristi istu kompresiju ili su oni ostali na starom kodeku? I vidim da su zgurali hrpu programa 2 muxa.  koja je opce rezolucija EvoTVa?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Evo TV

Tata mi ima Sony tv star 6g, no nema hevc već samo dvbt-2 standard. Normalno je gledao evotv sa njihovim modulom uštekanim u tv. Namjeravao sam mu uzeti neki prijemnik sad kad u našoj regiji (D3) su prešli na dvbt-2 hevc standard. Danas mi, pak, veli da više ne vidi hrt i ostale domaće programe (naravno, nisam mu još ništa složio) no da vidi i dalje evotv programe. Kako to, zar nije odmah s istog odašiljača sve prešlo na hevc? Ili evotv prelazi u neko drugo vrijeme na novi standard? Ili je moguće da mu tv ipak podržava hevc (iako sam već prije na testnim programima provjeravao, i ništa)?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Evo TV
JosephBullet kaže...

jel tko usporedivao kvalitetu slike na EvoTVu sa ovim IPTVima, iskon/HT ili A1 preko Bnetovih koaksijalaca?

Neko mi je reko da su ovi FTA kanali (HTV/Nova/RTL HD) najkvalitetniji preko antene ali ne znam dal evoTV koristi istu kompresiju ili su oni ostali na starom kodeku? I vidim da su zgurali hrpu programa 2 muxa.  koja je opce rezolucija EvoTVa?

Slika na EVOtv je SD osim na par kanala. Ali da, poprilično je loša jer je hrpa kanala strpana u dva MUX-a s H.264 kodiranjem.

guslac kaže...

Tata mi ima Sony tv star 6g, no nema hevc već samo dvbt-2 standard. Normalno je gledao evotv sa njihovim modulom uštekanim u tv. Namjeravao sam mu uzeti neki prijemnik sad kad u našoj regiji (D3) su prešli na dvbt-2 hevc standard. Danas mi, pak, veli da više ne vidi hrt i ostale domaće programe (naravno, nisam mu još ništa složio) no da vidi i dalje evotv programe. Kako to, zar nije odmah s istog odašiljača sve prešlo na hevc? Ili evotv prelazi u neko drugo vrijeme na novi standard? Ili je moguće da mu tv ipak podržava hevc (iako sam već prije na testnim programima provjeravao, i ništa)?

EVOtv nije prešao na HEVC, ali budu. Još nema konkretnog datuma, no pretpostavlja se da će preći kada im isteknu dozvole.

15 godina
offline
Re: Evo TV
Marko :D kaže...
JosephBullet kaže...

jel tko usporedivao kvalitetu slike na EvoTVu sa ovim IPTVima, iskon/HT ili A1 preko Bnetovih koaksijalaca?

Neko mi je reko da su ovi FTA kanali (HTV/Nova/RTL HD) najkvalitetniji preko antene ali ne znam dal evoTV koristi istu kompresiju ili su oni ostali na starom kodeku? I vidim da su zgurali hrpu programa 2 muxa.  koja je opce rezolucija EvoTVa?

Slika na EVOtv je SD osim na par kanala. Ali da, poprilično je loša jer je hrpa kanala strpana u dva MUX-a s H.264 kodiranjem.

guslac kaže...

Tata mi ima Sony tv star 6g, no nema hevc već samo dvbt-2 standard. Normalno je gledao evotv sa njihovim modulom uštekanim u tv. Namjeravao sam mu uzeti neki prijemnik sad kad u našoj regiji (D3) su prešli na dvbt-2 hevc standard. Danas mi, pak, veli da više ne vidi hrt i ostale domaće programe (naravno, nisam mu još ništa složio) no da vidi i dalje evotv programe. Kako to, zar nije odmah s istog odašiljača sve prešlo na hevc? Ili evotv prelazi u neko drugo vrijeme na novi standard? Ili je moguće da mu tv ipak podržava hevc (iako sam već prije na testnim programima provjeravao, i ništa)?

EVOtv nije prešao na HEVC, ali budu. Još nema konkretnog datuma, no pretpostavlja se da će preći kada im isteknu dozvole.

 -točno za većinu kanala.. no emitira se i hd kao hbo-hd, premiere, viasat.nat.-hd itd.. (h264-aac).

 

-ljudima nije jasno, promjena se odnosi na emitiranje zemaljskih-domaćih FTA kanala, kao htv1-4, nova, doma, loklane, .. ostali kanali i operateri s tim nemaju neke veze tj kanali-kodiranje.. osim što su evotv preko istih oiv odašiljača a kad će i hoće li uopće promjeniti kodiranje nekog programa ovisi o njima, tj to su kodirani programi-komercijala i prate se njihovim prijemnikom+key tj to nema veze s nacionalnim tv kanalima kao što nema veze s iptv-kableskom.

Za HD nije uvjet h265, može i h264.. tj onaj kodek kojim je sadržaj kodiran je potreban za dekodiranje, + dodatno kodiranje-zaštita za paytv-komercijala kao irdeto koji nema veze s t2-hevcom nego načinom zaštite komercijale-ključ/dekoder ne standard za kompresiju slike-videa.

 

**

-post prije, .. strong-intek.. ne, ne govorimo to tome da je bolji nego je takva ponuda, isplativ dok svatko bira što će kupiti, koje mogućnosti želi itd. teoretski su svi uređaji jednaki dok su t2+hevc uvjet za novi fta zemeljski prijem signala-kanala. Tko nije imao npr hevc morao je kupiti uređaj, sporedno koji brand-kvaliteta-klasa tj tcomova ponuda je isplativa u odnosu na druge uređaje te klase + mogućnost evotva/90dana.. i to je prednost, ništa više, nekome zanimljivo nekome nije. Netko želi daljisnki, netko hdmi kabel ili scart.. svatko u tome izabere što mu je potrebno dok je evotv vrlo zanimljiva opcija i tad jeftikaneri slične cijene jednostavno ne konkuriraju jer nisu ni bolji ni kvalitetniji tj sve su to isti uređaji ali su za evotv u prednosti jer imaju potreban hw za dekodiranje, jer imaju support-jamstvo-nadogradnje i regionalne postavke pa ne treba kemijati s državama itd.

-strong je stariji brand, cca 5god i odličan uređaj ali vjerojatno će nestati tj vjerojatno će ove zahile dok traju biti posljednje + nije isto iz evotv paketa i zaseban uređaj (ili njemački freetv--) tj kvaliteta-mogućnosti mogu biti identične ali bez softwarea-keya tj nepovezanosti u evotv sustav. Tad je usporediv samo s ostalim uređajima kao vivax-razno kao fta. Hoće li tcom imati i dalje strong.. možda, ovisi koliko će ga korsinici tražiti-kupovati no veliki to planiraju pa teško da će do neke promjene doći. Kraće, uređaj mora imati evotv oznaku-logo (stari iz pošte-buketi-dijamant) ili tcomov.. tad može evotv, ako tog nema, tad nije u sustavu i za sad se ne zna kako se može povezati (ali postoji unos keya-uređaja..). Uređaj bez tog služi samo za fta-zemaljske kanale cca 17 koliko ih je već..

 

-prije su uređaji (strong) koštali cca 450-500kn, od jeseni su cijene prepolovljene i cijena više nije osnovni kriterij jer su svi uređaji u rasponu 150-200-300kn pa su stvarno stvar izbora, dok više od tog nema smisla jer su novi tv već ispod 800kn (podrazumijeva se s t2-hevc prijenokom). Uz tcomov paket dobije se i hdmi kabel dok posljednjih dana pitaju kod prodaje u centrima i ako je potrebno daju (ili prodaju) adapter kabel za scart. Već time što se dobije kabel uz normalan support tcomov uređaj je u prednosti, tj drugi uređaj mora biti ili jako dobar ili neki poseban razlog za kupnju.

 

-snimanje.. PVR, danas to ima svaki uređaj, ali.. problem je u autorskim(vlasničkim) pravima i prije godine je audiovizualni (film-glazba) lobi u eu blokirao izmene, ostaje po starom, nema digitalne jednakosti građana eu, nema otključavanja komercijale.. tj mi kao kupci-korisnici plaćamo namete, poreze, rtv-pristojba, zamp namet i imamo pravo snimiti emitiran sadržaj kao i slušati-reproducirati ga za osobne potrebe. Nitko nema pravo ograničiti to pravo... no ima tj ostaje po starom, tj osim FTA kanala koji dozvoljavaju snimanje, ostali blokiraju, ne dozvoljavaju mada ste platili to pravo zampom kupnjom medija kao stikić-cd..

-sve se mijenja, pa je tako nekad bilo moguće snimiti i gledati na drugom uređaju.. sad sve više snimaka uključuje kodiranje i moguće je samo na tom uređaju. Odnosno, ne da ostaje po starom nego je lošije za korisnika ..

-zapravo, snimanje je sporedno, većini nepotrebno, pa oni kojima je to važno traže.. i sve teže će naći dok je lakše googanjem na yt ili netflix itd..

 

-daljinski, svi bi nešto, svi bi sve.. realno tad se kupi novi tv, tko ima iptv ne mora uopće čitati temu, osim ako ima i evotv i gleda i zemaljske.. (kao ja) :) .. no tad umjesto traženja daljinskog koji radi sve, postoji univerzalni, cca 70 kn. Treba biti realan u željama-očekivanjima..

 

-sortiranje.. najblesavija stvar, najsporednija, ali i stvar navike, pogotovo kad je nešto novo i navikli smo na stari raspored kanala-brojeve.. (kao i tipki daljinskog).

-dobar dio novih uređaja ne nudi renumeraciju, tj može se sortirati-raspored ali broj programa ostaje isti-broj... ne mijenja borj-programsko mjesto. To je stvar softwarea a pošto su svi kopija-kopije 99% isti tad jednako (ne)nude tj sve više je takvih. Opet realnost, neće se oni prilagoditi meni, mojim željama mada tako piše u reklami, obrnuto je realno..

-ili se naviknete na novi raspored ili tražite dalje ili neki kompromis. Brand i kvaliteta s tim nemaju puno veze, štoviše čak je stvar da to rade namjerno, tj interes velikih-operatera, jer tad je jako važno koji program je na kojem broju, npr pr.1 .. i svaka tv kuća želi taj broj. To operateri znaju, proizvođači također i zato (ne slučajno) naprave soft koji je do jučer imao renumeriranje a danas nema.. jer operateri naručuju količine, plaćaju, kao i tv kuće za koncesije i to im je recimo reklama dok se korisnika ne pita za želje. Druga stvar što će recimo svaki operater imati neki svoj defaultni kanal na kojem se uređaj pali npr 100 ili raspored kanala po lnc, slično kao ostali.. i tad korisnik umjesto da stalno pokušava složiti-sortirati prilagodi se novom rasporedu i eliminira problem.. navika je gadna stvar i meni fali-smeta, no preživjet ću a kroz mjesec se naviknete na drugi broj kanala i to je to.. kao da morate promijeniti broj mobitela ili auto-reg.. ako nije izbor tad je beskorisno njurgati o izboru, naviknete se (ili tražite uređaj koji baš sve radi po želji.. a sve manje ih je takvih).

 

-ovo nisu odgovori, nisu preporuke 'kupite to i to..' nego nabrojani razlozi-želje i svatko za sebe iz tog izabere po svom kriteriju što želi/može/treba, sve teže je 'sve' tj kompromis.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Evo TV

Da li dolazi HDMI kabel sa evotv uređajima koji se prodaju trenutno?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Evo TV

S Intek HD-T52IR dolazi. Za druge nisam siguran.

4 godine
neaktivan
offline
Evo TV i HBO-Go.hr

Imam, danas aktiviran, EvoTV prijemnik Strong SRT8550 sa 30 besplatnih dana. Sve uredno radi i nemam nikakvih problema oko prijema ili neceg vezanog uz taj prijemik.

Medjutim, danas sam se htio registrirat na hbogo.hr i to mi nije uspjelo. Pri registraciji treba upisat 6 cifreni kod kojeg nisam dobio, jer sam kupio uredjaj preko webshopa.

Nazvao sluzbu za korisnike i nakon 1 sat na telefonu problem je ostao nerijesen, jer mi nisu nikako mogli pronaci taj potrebni kod/sifru.

Da stvar bude bizarnija, oni uopce nisu vidjeli moj prijemnik u svom sustavu, a ja istovremeno uredno gledao HBO1,2,3. Nisu ga mogli pronaci ni po imenu/prezimenu ni po OIB-u ni po Aktivacijskom kodu ni po serijskom broju prijemnika. Po njima ja sam sasvim nelegalno usao u njihov sistem i gledam njihov zasticeni program :)

E sad nakon ove litanije pitanje, jel se netko uspio registrirat na HBO-Go hr za vrijeme prvih 30 besplatnih dana?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Evo TV i HBO-Go.hr

Probni period od 30 dana dobiješ uz svaki kupljeni EVOtv prijemnik. Zbog toga što nemaš aktiviranu EVOtv pretplatu, oni nemaju tvoje podatke i ne mogu ti dati kod za HBO Go.

 

Dakle, za pristup HBO Go moraš ugovoriti pretplatu; oni će onda imati tvoje podatke u sustavu i moći će ti dati potrebni podatak za registraciju na HBO Go.

 

I ne, ne gledaš ilegalno kanale i nisi provalio u njihov sustav. Prijemnik je tako napravljen, da sve otključa na prvih 30 dana kako bi mogao isprobati uslugu i eventualno se odlučiti za pretplatu/bonove. Nakon isteka tih 30 dana, svi kanali će ti se, logično, zaključati...

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.11.2020 23:25 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Evo TV i HBO-Go.hr
Prezime kaže...

...
Nazvao sluzbu za korisnike i nakon 1 sat na telefonu problem je ostao nerijesen, jer mi nisu nikako mogli pronaci taj potrebni kod/sifru.

Da stvar bude bizarnija, oni uopce nisu vidjeli moj prijemnik u svom sustavu, a ja istovremeno uredno gledao HBO1,2,3. Nisu ga mogli pronaci ni po imenu/prezimenu ni po OIB-u ni po Aktivacijskom kodu ni po serijskom broju prijemnika. Po njima ja sam sasvim nelegalno usao u njihov sistem i gledam njihov zasticeni program :)
..

 -sve je zbrčkano, nitko ništa ne zna.. i to čak nije krivica SZK-agenta jer netko nadređen je to trebao smisliti, plan.

nema imena-oiba jer kupiš bilo gdje, bez osobnih podataka.. tj to nije pretplata-uguvor i nema podataka (osim ako želiš ugovor-pretplatu ili na bonove, kao s mobitelom).

-tako da jedino ID uređaja mora biti u bazi-podatcima, jer preko njega uređaj ima key za dešifriranje kodiranih-zaštićenih kanala a to je u njihovoj bazi-sustavu/podacima automatski prodajom (barkod-svi podaci su u bazi i aktivirani, zato radi, bez tog ne radi) .. ali szk o tome ne zna ništa, jer nisi korisnik (njihove usluge) i opreater-agent nema odgovarajući pristup podacima da bi nešto drugo mogao vidjeti osim za registrirane (postojeće) korisnike.

-- dok je blesavo posmisliti i izreći rečenicu da si ilegalno upao u sustav :) .. tj nije im palo na pamet da ovih dana tisuće ljudi kupuju te uređaje i imaju evotv 30+60 dana? .. tu se stvarno ne zna tko pije tko plaća..

 

- hbogo je zasebna usluga i da bi bila moguća moraš imati ugovor, mobitel itd.. nije uključeno u poklon jer nitko od šefova u planu (koji ne postoji) nije ništa predvidio, nitko nij epostavio pitanje ''što ako..''.. i kako to sve treba raditi.

-pošto uređaj ima dva id-broja-koda, 11-i-14-znamenki, za produljenje pošalješ sms +11key, dok za ovo treba drugi key-14 uređaja/korisnika (jer i to je pomješano, kako gdje nazovu). SMS radi jer je i taj key jedinstven i već se nalazi u bazi smaom kupnjom (jer su tad svi podaci već u bazi..) osim što szk o tome ne zna ništa, jer je automatika.

 

-problem će nastati kad netko poželi dalje, bonom ili ugovor-pretplata.. tad će morati neka registracija što je za pretpaltu ok ali za bonove besmisleno, tj u obje kombinacije predviđaju samo jedan broj (11 ili 14) dok za povezivanje treba oba broja tj to znači pošto nisu predvidjeli ništa za sad da će korisnik koji želi dokupiti bon morati napraviti registraciju i povezati npr mobitel-broj s aktivacijom, što je tek kretenitzam jer imaju dva potrebna broja 11-14..

... odnosno (ima više paralelnih tema) netko je pitao, jel već netko probao aktivirati tuđi-poklonjen key +60.. a moj odovor (izmišljen, ne službeni jer ga nema) da to ne može, tj ne radi.. sms kod će isključivo aktivirati uređaj uz koji je došao jer je već u bazi kupnjom i jedinstven, tj zato može raditi jer je sms-key-11 jedinstven i već sustav zna s kojim uređajem id-14 ga treba upariti, dok to ne radi szk-operater jer nemaju s tim veze ni mogućnosti u aplikaciji.

-mogu ja sad dati nekome svoj key, npr marku.. ako on pošalje sms opet će meni aktivirati uslugu.. jer to što on sa svog mobitela ili ja sa svog pošalje sms nema veze, tj nije važno s čijeg mobitela se pošalje kod.. (dok se mobitel ne poveže nekom registracijom..) .. i upravo zato od početka njurgam o tome, za sad odgovora (ni plana) nema jer nitko od šefova nije ništa predvidio, razmislio.. nitko ne zna kako to radi mada su već dvije godine prošle od kad su kupili evotv od poštara.. tj tek sad su počeli s promjenom i tek sad će primijetiti i možda riješiti problem. Taj problem povezivanja postoji od početka evotva i to je greška-promašaj/previd sustava koji ne predviđa potrebne kombinacije u praksi nego isključivo (tad, prije 5 god..) kupnju uređaja i automatsku aktivaciju jer su svi potrebni podatci u bazi + tad je bilo isključivo ugovor-pretplata s time da je moglo bez ugovorne obveze tj dok plaćaš imaš program.. ali postoje podaci-ugovor za račun-uslugu, dok npr bon (kao i mobite) to nemaju.. glupost-previd, nešto što se od telekoma ne očekuje jer je i poslovanje mobitela vrlo slično tj način naplate tj vidi se da nisu iz evotv branše nego da je to jednostavno kupljeno a nitko nije preuizeo organizaciju tj postavio model poslovanja koji omogućuje potrebne osnovne stvari kao povezati dva broja.

 

-sa stranici za kupnju bonova se spominju oba broja, 11-14 id/key.. svugdje je unos samo jednog, to radi u ovom slučaju produživanja jer je jedinstveni broj ali ne može marko-nitko drugi aktivirati moj key jer nije važan mobitel s kojeg se šalje kod nego uređaj koji treba dobiti taj kod a to mora biti u sustavu povezano (i kupnjom-barkodom je, sve ostalo nije..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
5 godina
offline
Re: Evo TV
slika na evo tv je vrhunskih 576i...720*288p...nakon što istekne ovih 90 dana...neće biti produženja:)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Evo TV

S razlogom je slika takva. Čeka se prelaz na HEVC koji će donijeti više kanala i bolju kvalitetu slike. S obzirom da EVOtv-u još nisu istekle dozvole i da još neki korisnici nisu zamijenili prijemnike teško da će se to sad negdje dogoditi...

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.11.2020 11:33 (Marko :D).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Evo TV i HBO-Go.hr
ihush kaže...
Prezime kaže...

...
Nazvao sluzbu za korisnike i nakon 1 sat na telefonu problem je ostao nerijesen, jer mi nisu nikako mogli pronaci taj potrebni kod/sifru.

Da stvar bude bizarnija, oni uopce nisu vidjeli moj prijemnik u svom sustavu, a ja istovremeno uredno gledao HBO1,2,3. Nisu ga mogli pronaci ni po imenu/prezimenu ni po OIB-u ni po Aktivacijskom kodu ni po serijskom broju prijemnika. Po njima ja sam sasvim nelegalno usao u njihov sistem i gledam njihov zasticeni program :)

-- dok je blesavo posmisliti i izreći rečenicu da si ilegalno upao u sustav :)

 

Hmm.., mislio sam da stavljajuci smajli na kraj te moje recenice dajem dovoljno do znanja kako je to zezancija i sarkazam, ali sam ocito pogresio...

 

Cijelu pricu sam zapoceo na osnovu informacije iz chata sa korisnickom sluzbom u kojem mi je decidirano navedeno da SVI korisnici koji imaju pravo gledati HBO imaju takodjer i pravo na HBO-Go uslugu.

 

4 godine
neaktivan
offline
Re: Evo TV
HCMAA kaže...
slika na evo tv je vrhunskih 576i...720*288p...nakon što istekne ovih 90 dana...neće biti produženja:)

 

A samo pred koju godinu dana je svima na svim zemaljskim programima bila takva; btw, gledljiva na 32" ekranima ;)

15 godina
offline
Re: Evo TV i HBO-Go.hr
Prezime kaže...
..

 

Cijelu pricu sam zapoceo na osnovu informacije iz chata sa korisnickom sluzbom u kojem mi je decidirano navedeno da SVI korisnici koji imaju pravo gledati HBO imaju takodjer i pravo na HBO-Go uslugu.

 

 -problem je ponude-paketa-tumačenja vs poklona 30+60.. jer od početka prije cca mjesec nije ništa bilo jasno navedeno, npr dobija li je hbo/cinestar/sport(1-6).. i samo 30 ili +60 dana, dok u reklami piše da ne moraju svi kanali biti dostupni, ali ne navode koji. Zbrka, nema plana. Nije to posao szk-a nego šefova koji nikako da se tog prime i riješe.

-npr uz evotv prijemnik neovisno jesi li korisnik, pretplatnik, imaš nekoliko kanala trajno dostupne kao zemaljske-fta npr dvinci, .. ili novi rtlovi.  A sad problem, po isteku 30 dana su ti kanali bili nedostupni, kao i ostali npr hbo, produljenjem +60 dana je opet aktivirano, no tad ako je ista logika, će opet po isteku biti nedostupni, tj svi evotv kanali, mada se ovi i dalje navode kao trajno-free dostupni, dovoljno je imati evotv prijemnik.. što je tad ''činjenica''? szk to ne može odgovoriti tj može nagađati iz graha kao i mi.. tj vidjet ćemo (ili nećemo) :) i tek tad ćemo to znati ili će do tad tcom to srediti.

 

-npr prije nije postojala opcija unosa postojećeg prijemnika u web ponudi izbora paketa.. sad postoji od početka jesenske akcije i promjene branda-izgleda (sve tcomovo, magenta boja.. nema više starog evotv loga-buketa-dijamanta..)

 

-točno kaže szk, hbogo je dostupan korisnicima hbo paketa.. ali to ne znači da si dobio i hbogo u ovom poklonu, jer naprosto ništa nije definirano, na kraju su dali sve kanale, mada recimo hbo+sport nisu morali (jer stari evotv korisnici znaju da su svi paketi stvar kombinacije nekadašnji buket-i, dok je bho +sport .. zaseban-izuzetak i svugdje u cjenicima zasebna stavka koja se ne zbraja s popustima za ostale pakete-bukete. Tako da ja npr nisam očekivao hbo-sport ili hbogo.. ali sam ih dobio (osim go)... ali očekujem free kanale, trajno a možda ih neću dobiti.

-za hbogo (na mobitelu..) je naravno potrebno korisničko ime-id, podaci, pretplata.. jer bez tog nemaš što ukucati u app, jednako kao mail login-pass. Upravo to je problem po isteku ovog poklona 30+60, što nisu predvidjeli kako će se to kupovati-aktivirati.. u vrijeme kad se sve može mobačem, platiti parking, mbanking, .. npr i dalje ne predviđaju da jedna osoba ima dva-više prijemnika tj to ih totalno zbuni u slučaju neke promjene i tako već godinu dana dobijam dva evotv računa za osnovni 69 + dodatni 35 prijemnik.. dok je prije godine bio jedan račun. Problem je nastao kad sam kupio novi tvbt2-hevc prije godinu upravo zato da na vrijeme zamjenim-pripremim (tad planirano gašenje u 5mj.og.) i od tad imam dva računa mada sam s agentom nekoliko puta pokušavao to ispraviti i svki put je agent bio siguran da će nadalje biti jedan račun.. no i dalje su dva, gnjavaža-sporedno, usluga radi i čak mogu pohvaliti agente za trud, no jednostavno sustav je pogrešno kreiran, ne predviđa banalne stvari.. a još čudnije, što je čak razumljivo za poštu kad su krenuli s evotv jer nisu ta branša, je to što tcom kao recimo mobilni operater ima iskustva s mobitelima, pretplata-ugovor ili bon.. i zapravo na isti kalup treba napraviti način naplate-aktivacije kao ostale mobilne-internet-iptv.. usluge, no to već 2 god ne rade, ništa osim promjene boje u tcomovu magentu.. i dodana opcija keya-14, dok u smsu radi key11 za +60.. ništa drugo se ne zna, ništa nije napravljeno-planirano.. raspašoj, prevelika firma gdje neki šef nije dovoljno glasan i postoje trenutno druge brige.. banalne-glupe sitnice, koje će valjda riješiti u narednom mjesecu. Tek tad će szk moći nešto pametno odgovoriti.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
4 godine
neaktivan
offline
Evo TV

Za HT je emitiranje svojih paketa preko zemaljskih odasiljaca potpuno novo iskustvo pa su shvatljive pocetne nesnalazljivosti, ali da svojoj sluzbi za pomoc korisnicima ne posalju obavijest da HBO-Go nije dostupan u poklon paketima je prilicno diletantski.

Momak s kojim sam sproveo 1 sat na telefonu se zaista VRLO trudio da nesto sazna oko tog pitanja, kontaktirao u medjuvremenu nekoliko drugih osoba koje bit to kao trebale znati, ali nitko nije dao definitivni odgovor moze/nemoze. Ocito mi je sad da nemoze jer im je cijeli sistem nepodobno konfiguriran.

 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Evo TV
Jel još nekome tko ima evotv receiver stalno puca slika?
In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Evotv (Hrvatska pošta)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice