DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik izdvojena tema

poruka: 1.762
|
čitano: 835.001
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
neaktivan
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Ovak mene zanima koji DVB uređaji imaju bolji odnosno osjetljiviji prijemnik?

Za rad u zahtjevnijim uvijetima, gdje nema ful signala.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Prije par mjeseci sam nešto googlao i naišao na tablicu najboljih DVB-T2 tunera sa specifikacijama gdje se vidjela i osjetljivost (dBm ili dBuV ).

Problem je samo što većina proizvođača TV ( i box) prijemnika  ne navodi koji je tip tunera ugrađen :(

3 godine
neaktivan
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

 evo mojih problema sa Deviom (reciverom).
Opet se radi o snimanju. Samo se treba uključiti i isključiti u određeno vrijeme, moj snimač snima. Ako u postavkama vremena stavim GMT, da se vrijeme automatski postavlja, on od tri uključenja dnevno, obavi 2. Treći ništa. Ako vrijeme (u postavkama vremena) stavim ručno tada počne kasniti, nakon nekoliko dana već bude 5 min natrag. No, tada se uključi sva 3 puta. Ali, ako je datum drugi dan, neće, odnosno valjda se uključi ranije, uglavnom, sutradan vidim da na timeru nema ništa.
Može se staviti timer i preko EPG, probala i tako, uključio se sva 3 puta, međutim, u trećem uključenju nije promijenio program, ostao na prethodnom. Prvom prilikom riješiti ću se te Devie, sa Strongom nisam nikad imala tih problema, no nije mi nikako jasno to ponašanje:misli:

 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
AF139 kaže...

Prije par mjeseci sam nešto googlao i naišao na tablicu najboljih DVB-T2 tunera sa specifikacijama gdje se vidjela i osjetljivost (dBm ili dBuV ).

Problem je samo što većina proizvođača TV ( i box) prijemnika  ne navodi koji je tip tunera ugrađen :(

 Ma da to mi je jasno.

Mislio sam možda neko od korisnika napiše koja škatuljica ima dobar prijemnik.

Inaće već imam ovaj mali Strong što se napaja preko USB, nisam baš zadovoljan.

Dobar je za lokacije s jakim signalom.

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.5.2021 14:12 (amater1).
2 godine
neaktivan
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Aktivnost na ovoj grupi je izgleda  umrla.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Pa zar nije očito zašto?

 

1. Prijelaz je napravljen, svi već sada imaju prijemnike i televizore koji podržavaju taj standard.

2. Velike razlike između prijemnika nema; svi su više manje kineski šrot.

7 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Meni je veliko razočarenje nedorađenost Samsungovog Gx-Mb540tl sa onim kockanjem signala u pravilnim vremenskim intervalima. Sve ostalo štima , hdmi veza i upravljanje rade perfektno, ali izgleda da su ugradili neki najlošiji tuner u kvalitetno kučište. Da nije takve iritacije bio bi top box. Eventualno još snimanje, ali tu se opet vraćamo na priču o lošem i vjerojatno najjeftinijem mogućem tuneru koji je ugrađen.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Doktor Rambaudi kaže...
Meni je veliko razočarenje nedorađenost Samsungovog Gx-Mb540tl sa onim kockanjem signala u pravilnim vremenskim intervalima. Sve ostalo štima , hdmi veza i upravljanje rade perfektno, ali izgleda da su ugradili neki najlošiji tuner u kvalitetno kučište. Da nije takve iritacije bio bi top box. Eventualno još snimanje, ali tu se opet vraćamo na priču o lošem i vjerojatno najjeftinijem mogućem tuneru koji je ugrađen.

Taj prijemnik je napravljen za freenet tv (njemački EVOtv) i da bude 100% kompatibilan s njemačkom DVB-T2 mrežom. To naravno ne garantira da je uređaj i 100% kompatibilan s našom DVB-T2 mrežom. Zato kada smo preporučivali prijemnike, preporučivali smo EVOtv prijemnik za 189 kn; 100% radi kod nas, ima vrlo dobar tuner i ima podršku od strane HT-a. Sada taj prijemnik (s podrškom za HbbTV) košta 400 kn.

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.5.2021 15:00 (Marko :D).
7 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
U čemu je razlika između naše i njemačke dvb-t2 mreže tj h265 profila koji se emitiraju kod njih i nas ?

Sumnjam da ima veze sa tim jer bi onda smetnje bile izraženije i nebi se maifestirale samo sa povremenim iritantnim kockanjem slike . Djeluje mi baš na tuner loše kvalitete .
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

DVB-T2 HEVC je najjednostavnije rečeno samo mali dio specifikacije za emitiranje. Ima još parametara koji određuju kakva će slika biti te kako će signal biti kodiran. 

2 godine
neaktivan
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Kupo sam onaj mali Strong SRT82

Napaja se preko usb_a iz TV_a. To napajanje mi baš ne radi kako treba kad ga spojim na TV dobijem poruku da mi je USB propterečen.

Dobro to mi i nije jako važno mogu ga napajati bilo ćime, nekim vanjskim napajanjem.

 

Največi problem je što ga ja trebam koristiti u uvijetima gdje baš nema signala na bacanje, ima ga dosta za kvalitetan prijemnik.

S ovim SRT 82 često dolazi do zamrzavanja slike nestanak tona i slično.

Indikacija za jačinu i kvalitetu signala je jako loša, pokazuje to s nekim kockicama a ne u postocima. Ta indikacija signala na njemu jako varira u kratkom vremenskom razdoblju.

Recimo u roku od par minuta od jedne ili dvije kockice do maksimuma. Stvarni odnos signala se sigurno ne može tako mijenjati.

 

Probao sam s TV_om koji u sebi več ima ugrađen DVB-T2 i radi bez ikakvih problema. Jačina signala varira za +/- 5 posto.

 

Sada bi ja kupio drugi DVB prijemnik ali se bojim da ne kupim isto smeče, pa sam zbog toga pitao za neki savjet.

Recimo neko ko ima slične uvijete, da nema previše jak signal (recimo negdje oko 35 do 45% ) i da mu prijemnik radi dobro.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Jel ima ovdje eksperata za satelitske kanale? Ne vidim temu bas za njih, a ovdje su ljudi dosta aktivni.

 

Imam tanjur iz kojeg idu dva kabela svaki na svoju televiziju. Tanjur je bio uperen za hvatanje Astre 1, 19.2E.

Medutim, preko zime se nesto poremetilo i sad mi jedna televizija hvata samo britanske i arapske programe (google kaze da bi to trebali biti kanali sa Astre 2, 28.2E). 

Tanjur je provjereno dobro namisten, jer druga televizija uredno hvata kanale sa Astre 1 i to na oba kabela. 

Zakljucak je da se u prvoj televiziji nesto poremetilo u postavkama pa hvata samo kanale sa Astre 2 (vjerojatno one koji se preprilicu u frekvencijama sa Astrom 1). 

Vracao sam tu televiziju na pocetne postavke, provjeravao frekvencije koje su namjestene za Astru 1, Astra 1 jedina daje jacinu signala i kvalitetu, sve uredno pari, ali opet na kraju balade hvata krive kanale.

Kad automatskog pretrazivanja je odabrana samo Astra 1, a kod rucnog pretrazivanja nade ili te britanske i arapske ili ne nade kanale koji bi trebali biti na tim frekvencijama na Astri 1.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
pozdrav, treba mi dvbt2 prijemnik za more
mislio sam neki do 100kn sa aliexpressa





tipa ovaj.

Pantesat HD99 FTA HEVC 265 DVB T2 Digital TV Tuner H.265 TV Receptor Full HD DVBT2 Set-top Box Wifi Receiver DVB-T Youtube

ne da mi link iz aliexpressa hmm


Dali to valja, jel ima tko kakv prijedlog
Hvala
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.5.2021 22:43 (peregrimus).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
TT PRO DVB-T2/T Terrestrial TV Receiver HD Digital TV Tuner Receptor MPEG4 DVB T2 H.265 DVB-C TV BOX Satellite Decod

Evo našao sam čini se okej, izaći će me 133kn

Treba mi 8 komada za apartmane na moru

Šalje se iz španjolskog skaldišta.


nema carine, poreza??
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Ne isplati se kupovati te prijemnike s AliExpressa. To je sve šrot kakav možeš pronaći i kod nas u trgovinama. Jedino što u slučaju kvara, ovdje možeš vratiti prijemnik, a kada kupuješ preko Alija, ne možeš. Osim toga, svi prijemnici koji se prodaju ovdje garantirano podržavaju standard koji koristimo.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
ma vidim da taj isti prodaju kod nas na njuskalu za 300kn....
voljan sam riskirati
jedino
zvao carinarinicu,



ovaj kaze ovisi cija je roba, ako kinez s Aliexpressa njije platio europski VAT placam ja bez obzira sto salje iz spanjolske...


13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Ako ti se da zezati s time i bacati novce, dobro. Samo sam ti dao preporuku jer sam mislio da planiraš uštedjeti na tom segmentu (budući da je planirana cijena bila 100 kn).

13 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
imas neku preporuku iz hr onda sta da kupim? Vidim ovog
VIVAX IMAGO DVB-T2 183 PR 160kn + 15kn HDMI kabel = 175kn

jel to onda najpovoljnija hr opcija
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.5.2021 12:18 (peregrimus).
12 godina
protjeran
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
peregrimus kaže...
imas neku preporuku iz hr onda sta da kupim? Vidim ovog
VIVAX IMAGO DVB-T2 183 PR 160kn + 15kn HDMI kabel = 175kn

jel to onda najpovoljnija hr opcija

 Uzmi si ovakav model: https://cutt.ly/1ntQcCB . Takav sam uzeo starcima i dobro je kaj možeš sve funkcije televizora prebacit na daljinski od DVB-T uređaja...

7 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
https://tehnoalarm.hr/shop/picco-t265/

Ima pvr, daljinac sa par predefiniranih modova za upravljanje samsung i lg tv...
 
0 0 hvala 0
12 godina
online
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Molim preporuku best buy prijemnika do 300kn. Vidim dosta komentara u vezi EVOTV prijemnika, ali koliko sam skužio više nije jeftin kao što je bio. Po čemu je on bolji od ostalih? 

Trenutno imam neki VIVAX prijemnik i solidan je, ali živcira me što je spor i neresponzivan.

 

Lp

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
andi.bandi kaže...

Molim preporuku best buy prijemnika do 300kn.

Moja preporuka je neki Strong. Ostali su jeftino kinesko smeće.

andi.bandi kaže...

Vidim dosta komentara u vezi EVOTV prijemnika, ali koliko sam skužio više nije jeftin kao što je bio. Po čemu je on bolji od ostalih? 

Bio je bolji po tome što si za 189 kn dobio uređaj s podrškom od strane HT-a te mogućnost gledanja EVOtva besplatno na 3 mjeseca. Također, ako ikada odlučiš gledati EVOtv, ne moraš unajmljivati uređaj ili kupiti drugi; samo ugovoriš pretplatu ili kupiš bon.

 

Još jedna od prednosti EVOtv prijemnika bila je gledanje programa plus. To su bili kanali koje su EVOtv korisnici mogli gledati besplatno, pa čak i kada im je istekla pretplata. Naravno, kao što to uvijek biva, HT je vidio priliku i tu zaraditi, pa ih je sve počeo naplaćivati (iako su od samog početka EVOtv-a bili besplatni).

 

Znaš kako se kaže—prošla baba s kolačima.

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.5.2021 15:04 (Marko :D).
7 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Na dvbt2 prijemniku mi je antenski ulaz sa navojnicom i jako tankom rupicom (kao za satelit)

A dosad sam imao obicni gladak antenski kabel koji se samo usteka u zid i tv.

Sto da radim, novinkabel, adapter?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Da i ja imam sličan problem ako misliš na ovo.

Kupio sam dvbt2 prijamnik s AliExpressa i ima samo lnb in utor.

Postoji li način da se spoji antena u njega kupnjom nekog adaptera da bude funkcionalan i je li isplativo ?

 

Lijep pozdrav

J... ti Joca Amsterdam mater!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Jednostavno , uzmeš F konektor u trgovini i za minut ga naviješ na koaks....treba samo nožićem prije pripremiti tako da 8mm vanjske izolacije skineš , zavrneš oplet s folijom i licnama unatrag , opet nožićem skineš bjelu unutarnju izolaciju te naviješ F konektor. Tako pripremljen priključiš na prijemnik.

 

10 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Joca Amsterdam kaže...

Da i ja imam sličan problem ako misliš na ovo.

Kupio sam dvbt2 prijamnik s AliExpressa i ima samo lnb in utor.

Postoji li način da se spoji antena u njega kupnjom nekog adaptera da bude funkcionalan i je li isplativo ?

 

Lijep pozdrav

 Pa uzeo si prijemnik za satelite  tj. DVB-S2 umjesto DVB-T2 za zemaljske odašiljače

15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
fromilid kaže...

Na dvbt2 prijemniku mi je antenski ulaz sa navojnicom i jako tankom rupicom (kao za satelit)

A dosad sam imao obicni gladak antenski kabel koji se samo usteka u zid i tv.

Sto da radim, novinkabel, adapter?

 -napraviš kabel s F-konektorom ili adapter sve po par kuna..

(dosta tv opreme je s takvim konektorom, zbog navoja i praktičnosti..)

 

Joca Amsterdam kaže...

Da i ja imam sličan problem ako misliš na ovo.

Kupio sam dvbt2 prijamnik s AliExpressa i ima samo lnb in utor.

Postoji li način da se spoji antena u njega kupnjom nekog adaptera da bude funkcionalan i je li isplativo ?

 

Lijep pozdrav

 to je sat-prijemnik. Vidi naslov teme.. i pročitaj što pište na tvom prijemniku-slici..

(ljudi ne razumiju razliku dvb-T/S/C ta tri slova iza.. + broj T/T2=Terrestial=Zemaljski kao i S/S2=satelit i C-kabelska.. dok je H.265 HEVC 'samo' kodek, za naše zemaljske kanale trebaš T2-h.265 ako nije T2 ili 265 tad ne može).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Dali je ovaj uredjaj tko probao ili ima/o ili koristi ? All-in-One. Od glupog tv dobijes SmarTv i mozes gledati dvb-t i ostale android radosti. Ako to radi fino i bez nekih problema razmislio bih si o kupovini.

 

Hvala i LP !

 

Amiko A4K Android+DVB-T2/C H.265 -- https://www.prejeftino.com/proizvod.php?id=2451

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

generički identičan ostalima te klase... tj po regijama (državama) imaš brendove kao amiko ili vivax dok ih svaki veći naručitelj može narućiti od proizvođača i napisati bilo što kao naziv..

-npr ljudi ne razmišljaju ako je to andorid.. nije to kao klasični tv, upališ-radi, neogo je os, soft, pa ako ti danas radi npr netflix, skype.. ne znači da će i sutra, kao na mobitelu, moraš stalno pratiti-upgradeati .. i razlika, za mob još to ide, dok za ove uređaje nemaš pravi support, uvoznika-krivca.. ništa, tj možda je već sad izvan takvog supporta i postane neupotrebljiv za interenet-surfanje i sve online tj tad je besmileno paltiti par puta više u odnosu na obične dvbt po trgovinama ispod 150kn... kao računala-windowsi.. i da vidiš reklamu XP... jasnije? Što ako je and.4.-5.. da je mob možeš ga baciti neovisno što je ispravan jer ne radi npr whatusp i sl. dok samo telefoniranje više nije primarni razlog kupnje novog.. tj najmanje je sam tel. bitan.

 

ovo je ok, radi ali skupo tj u rasponu 300-500kn su povoljniji dok je ovaj iznad .. time ništa posebno, tj ako je rasprodaja tad posotji razlog zašto izbjegavati tj ponovo, support koji ako i postoji nestane nakon par goidna (nema duže zakonske obveze i kad je sve uredno, kad posotji uvoznik itd.).

 

-s druge strane, ako ti je jeftikaner tv od 1000kn, koliko ima smisla više od pola platiti prijemnik, tj što je tebi ili onome tko kupuje važno, prijem t2-novog signala, h265 ili dodatni fičeri kao internet-android?.. neovisno kako uređaj radi netko traži jedno, drugi drugo i preporuke-mišljenja su tad sasvim suprotna tj kriterij, pa to ako pitaš trebaš navesti.. npr jel ti važnije da brzo mijenja programe ili cijena .. jedno je povezano s drugim kao što je jače računalo skupjle jer ovo su mini računala, tj cpu+ram + os.. i sve sličnosti su usporedive, pa tako kao što kod kupnje računala ovisi što ćeš na njemu raditi, surfati, pisati u wordu ili gejmati ovisi odgovor-izbor.

 

+btw, neki uređaji imaju 'liste' otključane iptv kanale.. i to im je primarni razlog kupnje, no povremeno vidiš akciju policije po mađarskoj ili italiji i ništa nije viječno.. pa ako je radilo ne znači da će i dalje itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Pozdrav.

 

Jel ovo šljaka? Treba mami... Tv joj je u prizemlju, dvije betonske "lake" deke i balkon su iznad...

 

https://s-mania.com/v1/hr/unutarnja-hdtv-antena/?utm_source=mmr&utm_medium=cpa&utm_campaign=HR%20%7C%20ojaca%20%7C%20mmr%20%7C%20cpa&utm_term=&utm_content=video

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice