DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik izdvojena tema

poruka: 1.762
|
čitano: 832.323
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Jel znade netko, ima li u HRV gdje za kupiti Redline WS8500 dvb-t2 receiver?
Nahvališe ga svi po forumima, zadovoljava moju potrebu (dvb-t2 + IPTV) ali nigdje ga više nema na zalihi.
Ako netko ima kakav info, nek podijeli. 

Ili ako znadete za neki dobar dvb-t2 + iptv prijemnik (a da nije preskup).

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
ihush kaže...
BoTiA kaže...

evo nakon više od 40 min čekanja korisničke podrške dobio sam odgovor:

- prijemnik mi se jos uvijek nalazi u "promotivnom razdoblju" i nije moguće otključati dodatne besplatne programe. Tek nakon isteka 90 dana (30+60) moguće je aktivirati dodatne programe

https://www.evotv.hr/datastore/filestore/10/Programi_plus.pdf

-vidjet ćemo :) .. i testirat ćemo pravnu državu, pravila uvjete.. tj i dalje se može kupiti uređaj za 189kn što je povoljnije od npr bona, dok im stari mogu opravdano vratiti i tražiti povrat novca jer uređaj ne radi ono što je navedeno, tj nema free programe koje navode (i dalje ih navode.. nema baš nikakve naznake + sama kutija-ambalaža i letak itd.).

 evo ... isteklo i promotivno razdoblje TCom Intek prijamnika ... Al Jazerra, Da Vinci Learning i LaudatoTV su ostali kako je i obećano, bez posebne aktivacije, znači ispunili su obećanje

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.2.2021 9:17 (BoTiA).
3 godine
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Sad sam se registrirala samo zato što ne kužim veselje, ispunili su obećano, veliš? Reklamirali su još 4 RTL besplatna programa. Dakle otkud zaključak da su ispunili obećano? Doduše, bilo je predobro da bi bilo istinito, očito, mada je kvaliteta i plaćenih programa sa repriziranjem srednja žalost. I ti nefleksibilni paketi i mali broj loših programa. Ali daj nemoj tu propagirat da su izvršili obećano, jer su znali i prije ponude prijemnika dbt2 da će Rtl-ove ukinut, samo to nisu govorili kupcima. I to mi je rekla agentica nakon isključenja programa bez ikakve prethodne obavijesti na tv-u, poruci.
Znači, to im je bila navlakuša za taj prijemnik. A tu je također neki zagovaratelj evo tv prijemnika tvrdio da će se broj besplatnih programa samo povećavat :D Vjerojatno ste njihovi zaposlenici i dajte se zbrojite, nemojte tu vrijeđat zdrav razum ostalih. Meni su ok i ta preostala tri, ajde, a Laudato se ionako lovi slobodno, al daj nemoj tu molim te pisat gluparije!
15 godina
online
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
gle kaže...
Sad sam se registrirala samo zato što ne kužim veselje, ispunili su obećano, veliš? Reklamirali su još 4 RTL besplatna programa. Dakle otkud zaključak da su ispunili obećano? Doduše, bilo je predobro da bi bilo istinito, očito, mada je kvaliteta i plaćenih programa sa repriziranjem srednja žalost. I ti nefleksibilni paketi i mali broj loših programa. Ali daj nemoj tu propagirat da su izvršili obećano, jer su znali i prije ponude prijemnika dbt2 da će Rtl-ove ukinut, samo to nisu govorili kupcima. I to mi je rekla agentica nakon isključenja programa bez ikakve prethodne obavijesti na tv-u, poruci.
Znači, to im je bila navlakuša za taj prijemnik. A tu je također neki zagovaratelj evo tv prijemnika tvrdio da će se broj besplatnih programa samo povećavat :D Vjerojatno ste njihovi zaposlenici i dajte se zbrojite, nemojte tu vrijeđat zdrav razum ostalih. Meni su ok i ta preostala tri, ajde, a Laudato se ionako lovi slobodno, al daj nemoj tu molim te pisat gluparije!

 

ajmo po redu:

 

- ja ne znam što je i kako tko tvrdio i reklamirao, znam ono što piše, a to je ovo:

https://www.evotv.hr/datastore/filestore/10/Programi_plus.pdf

i taj dio je ispunjen...

- agenti govore svašta, poučen iskustvom vjerujem samo onome što je napisano

- pod "kvalitetom", ne misliš valjda na sadržaj programa koji nemaju veze sa samim prijamnikom?

- "nefleksibilni paketi i mali broj loših programa" ne kužim zašto miješaš Evo TV uslugu u cijelu priču, nju ne spominjem niti me zanima?

- "Laudato se ionako lovi slobodno" ... sigurno misliš na Zagreb i okolicu ...ostatak HR to ne može uhvatiti

 

Po meni je ovaj prijamnik i dalje bio izvrsna kupnja:

- daljinac koji lovi iz svih kutova

- odlična kvaliteta slike (ne komentiram sadržaj programa)

- promotivno razdoblje sa dodatnim programima

- dodatni Free programi na kraju promotivnog razdoblja

- HDMI kabel uključen

- TCom garancija

 

P.S.

baš mi je drago da se je netko zbog mene registrirao na BUG forum

 

3 godine
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Pozz ekipa. Moze pomoc, dakle imam tv koji ima u DVB-T2/C/S2 HEVC H.265. Tv sam kupio nedavno koji je bio spojen na sobnu antenu. Programi su svi radili do danas u 9.00h od kad nemam signala na 3 tva. Pokuso sam opet pretrazit kanale al ne nalazi ih. Dal mozda zna netko u cemu je kvaka?

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.2.2021 9:57 (vigosan).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Negdje sam čitao da su ukinuli DaVinci Learning, Al Jazeera Balkans, Toon Kids i taj LaudatoTV za besplatno gledanje, ne znam je li to istina. Ali ako je, onda to je navlakuša.

 

Jer da, za RTL kanale su stavili rok (iako baš i ne na vidljivo mjesto) ali za ova gore četiri navedena nisu.

Upravo gledam popis kanala na stranici HT-a i svi ti besplatni kanali su stvarno uvršteni u pakete za plaćanje (paket program plus više ne postoji).

 

Uostalom, da li je netko stvarno očekivao nešto pošteno od HT-a? 😆

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.2.2021 10:48 (Marko :D).
10 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
vigosan kaže...

Pozz ekipa. Moze pomoc, dakle imam tv koji ima u DVB-T2/C/S2 HEVC H.265. Tv sam kupio nedavno koji je bio spojen na sobnu antenu. Programi su svi radili do danas u 9.00h od kad nemam signala na 3 tva. Pokuso sam opet pretrazit kanale al ne nalazi ih. Dal mozda zna netko u cemu je kvaka?

 Pogledaj da li je antena na svom mjesti i ako ima pojačalo da li mu adapter daje napon.

15 godina
online
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Marko :D kaže...

Negdje sam čitao da su ukinuli DaVinci Learning, Al Jazeera Balkans, Toon Kids i taj LaudatoTV za besplatno gledanje, ne znam je li to istina. Ali ako je, onda to je navlakuša.

 nisu ukinuti, kao što je i pisalo, mogu se i dalje gledati nakon isteka promotivnog razdoblja ... do kada ne znam

12 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Svi lažu. "Nakon isteka perioda 30+60 dana EVOtv sadržaja bez naknade, uz STB uređaj nastavite gledati sve nacionalne i regionalane kanale u visokoj rezoluciji (HD), te pratite SVE KANALE dostupne u EVOtv Programi Plus paketu bez ikakve naknade" (evo i PDF tog letka koji je bio u svakoj prodanoj kutiji prijemnika). Nisu nas prevarili, samo su zaboravili staviti fusnotu da nakon 2.2.2021 ukidaju taj Programi Plus :o). Umjesto da se žalimo trebali bismo slaviti novi život, budući su se ova četiri kanala ipak pojavila (po duhu svetom sudući po njihovom letku). Ista stvar je i s onim Redline WS8500. Još uvijek imam skoro dvije godine pretplatu na RedIPTV (prvi koji su kupili taj prijemnik su koliko znam imali su samo jednu godinu, ali u vrijeme masovne histerije zbog prelaska na novi sistem 'sasvim čudno' i potpuno besplatno dobili smo dvostruko), međutim privatni račun koji se nekim čudom našao u firmveru svih tih prijemnika više nije aktivan :). Zapravo su nam napravili uslugu. Umjesto da koristimo 5.300 programa od kojih je 5.000 bilo sa arapskog govornog područja, među kojima si se trebao žonglirati zavezanih očiju budući da nikakvog EPGa ili barem da se stavi naslov onoga što se prikazuje nije bilo, sada možemo koristiti skraćene IPTV liste koje usput možemo urediti na PC-u prije stavljanja u prijemnik što prije nije bilo moguće. Hvala vam na pitanju, tražio sam. Dodatno, Redline bolje hvata lošiji signal u odnosu na EVOtv prijemnik i ona sekunda kod prebacivanje kanala dok se prijemnik ne posloži traje dosta kraće nego kod telekoma. Jedina zamjerka je EPG koji radi odlično, osim kada treba prikazati sadržaj onoga što se prikazuje zato jer je font postavljen na 95% prozirno i nikakve postavke tu ne pomažu.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

A cijena tog prijemnika je bila?

 

evotv prijemnik se preporučivao (i još bi se da ga ima) zbog cijene. Dobiješ uređaj koji podržava gledanje evotv-a i s podrškom od strane HT-a za 189 kn. To je stvarno bila odlična akcija budući da prijemnik za evotv sada košta 400 kn.

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.2.2021 13:08 (Marko :D).
12 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Bolji od ovog Inteka h265 Irdeto-Conax prijemnik sa čitačem kartice dođe manje od 10$ S2 / T2/S2 isto kao i prije dva mjeseca. Ostalo su troškovi transporta i marže.

 

Edit. da ne privatiziram temu bezveznim porukama. Intek HD-T52IR je noname 6-8$ h265 DVB-T kutijica sa IRDETO dekoderom. Ništa više, niti manje. Telekom je poznat po kvaliteti telefonske podrške jednako kao i druge domaće firme, ali ja bih tu podršku preskočio. Hvala lijepo.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.2.2021 19:04 (Leon4rdo).
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Po čemu bolji? Jednostavno ne vidim ništa po čemu bi mogao biti bolji. Eventualno mogućnost korištenja kartice za dekodiranje kanala, ali ne vidim korist od toga kad evotv ne izdaje te kartice.

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.2.2021 15:26 (Marko :D).
12 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Bolji po tome da je prijemnik istog proizvođača, ali sa više mogućnosti. Identičan daljinski, promjenjana plastika kučišta.

13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Opet ne vidim po čemu je bolji. Jedino podrška za satelit (koji malo tko ima), internet koji vjerovatno ničemu ne služi i podrška za kartice koje nema gotovo nitko. Još nešto propuštam?

3 godine
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Amiko Combo MiraX Hybrid S2+T2/C HiS-3000 problem sa epg . Uglavnom kod postavljanja snimanja na dvbt nekad snimi nekad ne potpuno je nepouzdan i ne isključi uređaj dok ga sam ne isključim. Kad hoćete pogledati što je snimljeno stavi u dva foldera ako otvorite drugi onda zamrzne uređaj i to traje 5 min. Ažuriran je 26 1 2021 sw verzija je V 0016. Što se ostalog tiče slika je odlična dubina i prirodne boje, brzina mjenjanja programa u 1 sek snimanje uživo i gledanje drugih programa istodobno.Ima odličan daljinski i sa hdmi cec om praktički mi ne treba daljinski od tv. Nadam se da će rješiti problem sa epg .
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Postovanje , imam NOA dvb t2 prijemnik ,moram pohvaliti ovaj prijemnik.ima youtube i iptv ,sve radi super. Spojen je na LAN kabel 30m , mislim sad kupiti jos jedan te mi treba wlan usb kartica za wifi spajanje.Gdje kupiti KA ili ZG? Isprobao sam ih 10kom. ,niti jedna ne radi.hvala
franc
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Imam NOA dvb t2 , super prijemnik , ima aplikaciju youtube i iptv. Na nekim forumima sam nasao m3u za iptv , trenutno imam 200 stranih programa i fino sve radi.prezadovoljan sam
franc
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.3.2021 8:14 (franc_32).
12 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Tony1999 kaže...

Bilo se pričalo kako T-Com EvoTV prijemnik ima jadan daljinski koji se lako strga. Uzeo sam ovaj daljinski, dosta je robustan, bez problema je naučio komande od EvoTV daljinskog, čak je uspio i s mobitela naučit komande za TV.

 Uzeo sam ovaj daljinski, i danas mi je tek došao i fakat je dobar. Sad ga učim tri daljinska, ima da nauči od evo tv-a, linije, i tv-a. I zasad jako dobro uči sve. Moje preporuke.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
7 godina
neaktivan
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Imam Strong 8550 prijamnik. Radi ok, ali ima jedan bug? Nakon što snimi na vanjski HDD program/film, može se ponovo gledati snimljeni materijal ca. 3 tjedna. Nak0n toga javlja da je period za repodukciju snimljenog zapisao istekao i ne želi ga pokrenuti. WTF!  Je li i na drugim prijenicima tako? I kako to zaobići?

Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Rekao bih da to nije pogreška nego da je to tako zbog autorskih prava.

11 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Ja sam mojim roditeljima kupio dva ova prijemnika od EvoTV kada je bila akcija. Sve ok radi jedino sto njih strasno muci je poredak kanala. Dali je uspio netko na neki nacin ove nase domce kanale poslagati kako zeli? Inace slika je super. Bio sam u prilici na istom TV vidjeti prikaz slike od barem 5-6 uredjaja i ovaj definitivno imam najbolju i najostriju sliku. Zato sam i uzeo njega. Onda nisam znao za manu sa porektom kanala ali i opet bih isao na njega na ustrb poretka kanala jer kvaliteta slike je bila toliko ocita kad i moji starci koji se u to ali bas apsolutno ne kuze su rekli da je tu slika super a na ostalima nekako mutna i boje isprane.

 

Thx !

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
dxdandy kaže...

Ja sam mojim roditeljima kupio dva ova prijemnika od EvoTV kada je bila akcija. Sve ok radi jedino sto njih strasno muci je poredak kanala. Dali je uspio netko na neki nacin ove nase domce kanale poslagati kako zeli? Inace slika je super. Bio sam u prilici na istom TV vidjeti prikaz slike od barem 5-6 uredjaja i ovaj definitivno imam najbolju i najostriju sliku. Zato sam i uzeo njega. Onda nisam znao za manu sa porektom kanala ali i opet bih isao na njega na ustrb poretka kanala jer kvaliteta slike je bila toliko ocita kad i moji starci koji se u to ali bas apsolutno ne kuze su rekli da je tu slika super a na ostalima nekako mutna i boje isprane.

 

Thx !

 Možeš ih poredat po imenu, ali ne i da određeni broj bude određeni program, brojevi su tak kak jesu. Dobro je da dosta brzo prebacuje programe pa sam ja svoje roditelje naučio da samo idu gore dole i tak mijenjaju programe.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
15 godina
online
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Marko :D kaže...

Rekao bih da to nije pogreška nego da je to tako zbog autorskih prava.

 -točno.. interesi distributera-operatera-vlasnika (npr nitko od njih ne želi da korisnik snima i gleda 'đabe' tj npr nude snimalice i sl.).. ali, šbb-kbb, postoji i pravo korisnika, zamp, namet koji plaćamo na svaki storage-medij i koji nam to pravo snimanja svega dostupnog za osobne potrebe zakonski dozvoljava, plaćeno, pravo, legalno uz ostale poreze-namete-naknade koje korisnik plaća i koje mu to pravo daju. Tj distributer-operater nema pravo to uskratiti, ali to rade, jer su jak lobi, jer je čitava audio-video industrija (+soft, slabiji pravno ali slično, + žele isti status a digitalizacijom se to recimo izjednačilo).. pa je tako pokušaj 'izjednačavanja digitalnih građana'.. u eu prije koju godinu blokiran, do daljnjeg ostaje staro, tj korisnik ima pravo, no ima i vlasnik, dok država-zakon utjecajem lobija staje na stranu vlasnika-novca-interesa, tj i to je legitiman interes, a svi 'zaborave' pri tome da je korisnik to sve platio i da jednostavno ima pravo, odnosno, ako to pravo uskrate, tad trebaju ukinuti zamp-namet na medije što naravno ne žele...

-odnosno, ostaje 'slučaj' (od slučaja do slučaja) koji su nekad bili popularniji (pogotovo za soft-prava-eula i sl..) dok trgovinski ratovi usa-eu traju pa eu šuti (jer je usa+uk jednostavno jača, sve je njihovo..) tj po tom starom pravilu, npr za normalan-originalan cd-audio (ili dvd-video) korisnik-kupac je mogao sudski tražiti (i dobiti) medij s uklonjenom zaštitom koja ga 'ometa' u korištenju tj prakticiranju svih prava koja kupac-korisnik-konzument plaćanjem ima, npr pravo na backup-kopiju (a sve ima neku zaštitu, copyprotection ili macrovizija i sl..) .. tj sudka praksa, par primjera, uklanja se zaštita, dok bi sve drugo kao zaobilaženje zaštite od strane kupca bilo kršenje zakona, priaterija-hack-crack tj tad bi kupac bio pirat.. tj plaćeno ima pravo i to pravo je jače od prava vlasnika na zaštitu, tj vlansik ima pravo štititi svoj interes, no ne na štetu-prava konzumenta koji plaća, tj to i dalje ne spriječava pirate, dok samo ometa legalne-legitimne + interes biza, koji upravo zato to ne želi dozvoliti, tj pružatelji usluge žele zaraditi prodajom snimalice i sl. ili iz arhive itd.. mada ako plaćaš rtv-pristojbu i medij (zamp) imaš pravo sve što ti je dostupno, slušati-konzumirati-snimiti, svugdje u svijetu tj državama koje imaju sustav zampa (što je 99%..). Npr stara vhs kaseta ili audio-kazić.. jedino se ne smije piratizirati, javno izvoditi, umnažati (za daljnju prodaju i sl..).. tj osobno korištenje, konzumiranje je legalno-plaćeno a to uključuje i snimanje.

 

-veći problem, kao post u kojem pita.. je ograničavanje koje moderni medij (digitalizacija..) omogućuje, kao trajanje-važenje snimke (ograničavanje prava koje korisnik ima, protuzakonito) + najgore, snimati se mogu FTA kanali, ne komercijalni-kabelski.. mada su isti zakon, paket, osnova.. i najgore, to ne radi sam operater (jer bi tad bilo lako pritisnuti ga..) nego svi u AV-industriji kao suprotna strana konzumentu-koriniku-kupcu.. tj to rade proizvođači 'kutijica' i softwarea koji to o(ne)mogućuje, pa tako ovisno o modelu imate indikator može li se ili ne može snimati i nitko formalno sam to ne brani, tj operater šalje signal, proizvođač ugrađuje zaštitu .. kao npr da snimljeno na jednom uređaju možete gledati samo na tom uređaju (enkripcija-key-id..)... tj time onemoguće korisnika na sam izbor uređaja, npr ako ima dva-više prijemnika na kojem (ne)može gledati isti sadržaj .. tisuće sitnica protivna zakonu-pravu korisnika koji to sve plaća, no jak lobi i ništa do daljnjeg.. 'tako je..' do nekog šbb-kbb koji će možda jednom to ispraviti na nivou eu, ali kako sad stoje stvari ovo desetljeće nema šanse...

 

edit: + pogotovo pravno licemjerlje, zaštita prava autora, realno je to zaštita vlasnika + operatera, tj njihovih interesa-zarade čak djelomično legitimno, no na štetu korisnika koji plaća i time zakonski nedozvoljivo, licemjerno. Autori su većinom mrtvi, kao glumci-pjevači.. no to vlasnike ne spriječava da beskonačno dugo zarađuju zampom, na medije i postotak, svaki put kad čujete neku pjesmu na radiju npr michaeljacksona, sony dobije postotak.. svaki put kad platite medij, dobije postotak ovisno o brojačima-emitiranju (popularnosti-dostupnosti) i to je sve već plaćeno, tj time ne postoji osnova zabranjivanja, dok se s priatima treba boriti tako da ceh ne plaća legitimni konzument koji sve plaća i IMA PRAVO, što i sudovi u nekadašnjim presudama potvrđuju no to je danas zaboravljeno..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.4.2021 16:20 (ihush).
4 godine
offline
HDMI problem na DVB-T2 prijemniku

Pozdrav svima, 

nedavno sam instaliravao DVB-T2 prijemnik jednom penziću, uzeo je Phillips DTR3502B (to je klon Stronga 8541) za stariju Panasonic PZ80B plasmu. Spojio sam antenu u ANT IN na prijemniku i zatim HDMI iz prijemnika u TV, u jedan od 3 HDMI ulaza (2 sa zadnje i 1 sa prednje). Uključio sam i prijemnik i televizor, stavio na HDMI 1, no i dalje na telki stoji No Signal, bez obzira da je prijemnik uključen. Onda sam donio svoj PS4, spojio na navedenu telku i ima svega, slike i zvuka. Pa sam dofurao jednu stariju 26" LG LED telku i spojio gore navedeni prijemnik na jedan jedini HDMI ulaz i opet samo No Signal. Probao sam spojit  TV-prijemnik preko ŠCARTa i RCA, i pogodite šta - IMA SLIKE! Tako sam mu i ostavio, ali je ocaj od slike (sve je zoomano, ne može se nikako podesiti i nije FHD reza).

 

Dal je možda do prijemnika, da je neispravan HDMI port? Htjeo sam da mu povežem sa HDMI-jem ne zato što će dobit FHD rezu i da mu telvizor ima HDMI portove, već zato što je i digitalni port.

 

Pozdrav!

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.4.2021 13:27 (Vavoom).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: HDMI problem na DVB-T2 prijemniku

A kakve su postavke rezolucije na HDMI izlazu od receivera ?

12 godina
offline
Re: HDMI problem na DVB-T2 prijemniku
Vavoom kaže...

Pozdrav svima, 

nedavno sam instaliravao DVB-T2 prijemnik jednom penziću, uzeo je Phillips DTR3502B (to je klon Stronga 8541) za stariju Panasonic PZ80B plasmu. Spojio sam antenu u ANT IN na prijemniku i zatim HDMI iz prijemnika u TV, u jedan od 3 HDMI ulaza (2 sa zadnje i 1 sa prednje). Uključio sam i prijemnik i televizor, stavio na HDMI 1, no i dalje na telki stoji No Signal, bez obzira da je prijemnik uključen. Onda sam donio svoj PS4, spojio na navedenu telku i ima svega, slike i zvuka. Pa sam dofurao jednu stariju 26" LG LED telku i spojio gore navedeni prijemnik na jedan jedini HDMI ulaz i opet samo No Signal. Probao sam spojit  TV-prijemnik preko ŠCARTa i RCA, i pogodite šta - IMA SLIKE! Tako sam mu i ostavio, ali je ocaj od slike (sve je zoomano, ne može se nikako podesiti i nije FHD reza).

 

Dal je možda do prijemnika, da je neispravan HDMI port? Htjeo sam da mu povežem sa HDMI-jem ne zato što će dobit FHD rezu i da mu telvizor ima HDMI portove, već zato što je i digitalni port.

 

Pozdrav!

 E a da nije u kablu problem, ja ne znam zašto ali meni jedan hdmi kabel nije htio raditi kad sam spajao laptop na tv, a radio je na receiveru. Onda sam uzeo drugi kabel taj radi i na laptopu i receiveru. Znači oba su ispravna ali je nešto u njima drugačije. Nemam pojma kako i zašto ali tak je bilo pa možeš probat.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
4 godine
offline
Re: HDMI problem na DVB-T2 prijemniku
Dud kaže...
Vavoom kaže...

Pozdrav svima, 

nedavno sam instaliravao DVB-T2 prijemnik jednom penziću, uzeo je Phillips DTR3502B (to je klon Stronga 8541) za stariju Panasonic PZ80B plasmu. Spojio sam antenu u ANT IN na prijemniku i zatim HDMI iz prijemnika u TV, u jedan od 3 HDMI ulaza (2 sa zadnje i 1 sa prednje). Uključio sam i prijemnik i televizor, stavio na HDMI 1, no i dalje na telki stoji No Signal, bez obzira da je prijemnik uključen. Onda sam donio svoj PS4, spojio na navedenu telku i ima svega, slike i zvuka. Pa sam dofurao jednu stariju 26" LG LED telku i spojio gore navedeni prijemnik na jedan jedini HDMI ulaz i opet samo No Signal. Probao sam spojit  TV-prijemnik preko ŠCARTa i RCA, i pogodite šta - IMA SLIKE! Tako sam mu i ostavio, ali je ocaj od slike (sve je zoomano, ne može se nikako podesiti i nije FHD reza).

 

Dal je možda do prijemnika, da je neispravan HDMI port? Htjeo sam da mu povežem sa HDMI-jem ne zato što će dobit FHD rezu i da mu telvizor ima HDMI portove, već zato što je i digitalni port.

 

Pozdrav!

 E a da nije u kablu problem, ja ne znam zašto ali meni jedan hdmi kabel nije htio raditi kad sam spajao laptop na tv, a radio je na receiveru. Onda sam uzeo drugi kabel taj radi i na laptopu i receiveru. Znači oba su ispravna ali je nešto u njima drugačije. Nemam pojma kako i zašto ali tak je bilo pa možeš probat.

 Zvao deda danas, vratio je Phillipsa, uzeo Samsunga MB540TL. Sada je sve OK, sve spojeno preko HDMI kabla, reza je podešena na 1080i25 (default), s daljincem od prijemnika gasi i TV, slika stvarno za krepat.

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
7 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Ima netko preporuku za neki smart prijemnik sa androidom ?

Da odmah rijesim dvije muhe jednim udarcem..

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
MadDogMattis kaže...

Ima netko preporuku za neki smart prijemnik sa androidom ?

Da odmah rijesim dvije muhe jednim udarcem..

 E ovo i mene zanima...trebala bi mi dva takva uredjaja pa ako netko ima preporuku i gdje ga nabaviti da si narucim sto prije.

Ako nema nista slicno, moze neka preporuka za klasican dvb-t2 uredjaj da ima dobru sliku i epg da radi normalno.

 

Hvala puno i LP !

2 godine
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
hrčak kaže...

Pozdrav, kupili smo prijamnik sa linka ali od prvog dana imamo samo problema sa njime, tj. sa zvukom, jer svako malo nestane zvuk i vrati se i je postalo jako iritantno. Da li je problem u njemu ili možda u samoj anteni? Hvala.

 

https://www.strong.tv/hr/products/terrestrial-receivers/srt82

 Problem odnosno smetnje ti stvara neki drugi uređaj (odašiljač) u blizini.

 Na primjer ako ti je mobitel u blizini DVB prijemnika.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice