DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik izdvojena tema

poruka: 1.762
|
čitano: 831.387
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Pozdrav forumašima, napisao sam na drugoj temi, ali...

 

Trebao bi pomoć. Da li netko zna čijeg je porijetla brend NEW DIGITAL ? Oni inače proizvode digitalne receivere DVB-T2 (mogu se kupiti u Elipsu)

 

Unaprijed hvala.

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Marko :D kaže...

Baš i ne. Jer ta stranica konkretno ne šalje u Hrvatsku. Kada sve skupa izračunaš, opet bi te došlo iznad 200 kn, bez garancije. Ili, ako prijemnik ima garanciju, ti plaćaš povratak u Njemačku, pa si i na gubitku.

 

Ne isplati se naručivati taj Samsung kao i one druge kineske prijemnike s AliExpressa. Pogotovo pored Stronga, Devie i sličnih prijemnika koji su bolji, a opet u nekim slučajevima i jeftiniji.

 

Ja sam samo komentirao tvoju "definiciju" jeftikanera, jer Samsung je najveci jeftikaner medju njima i kad šogi donosi prijemik iz njemčije, nema postarine.

 

Ali svakako da je bolja/sigurnija kupnja nekog jeftikanera u Hr.

 

4 godine
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Vavoom kaže...

Pozdrav forumašima, napisao sam na drugoj temi, ali...

 

Trebao bi pomoć. Da li netko zna čijeg je porijetla brend NEW DIGITAL ? Oni inače proizvode digitalne receivere DVB-T2 (mogu se kupiti u Elipsu)

 

Unaprijed hvala.

 nitko niš o firmi ?

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
14 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Marko :D kaže...
Memphis kaže...

Identična stvar, gledam sad James Bonda na Doma tv još nisam primjetio da se skockalo. Moguće da se radi o tome. Mislim da je to stvar koja bi se mogla riješit novim firmwareom. Nije mi jasno kak onda švabe gledaju a da nitko do sad nije imao takav problem.

Možda prijemnik ne podržava određene parametre s kojima se emitiraju naši TV kanali, tko zna...

Okvardz kaže...

I dalje ostaje stvar da samsung nije plasirao taj uredjaj na nase trziste pa ga ni ne zanimaju nasi problemi. 

Upravo tako. Zato je bolji izbor neki Strong koji ima podršku i sigurno radi u Hrvatskoj.

 

Ako netko prima još stare kanale i ima Samsung neka ispoba jel tamo kocka ... pa ćemo zanti jel do hevca ili ne.

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.11.2020 20:09 (Memphis).
4 godine
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
fear619 kaže...

da li sa redline ws8500 prijemnikom dolazi daljinski kojim mogu upravljati i televizorom ili obični?naručio sam ga (nije mi tolko važan faktor al ajd) i vidim na slikama jednu verziju a u uputstvima drugu verziju daljinskog.

 

Na daljinskom ima 8 programabilnih tipki za TV. Daljinski je solidan, lovi bez ciljanja u svim smjerovima.

 

15 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Jel probo neko produzit evo-tv sa kodom sa drugog prijamnika.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Ljudi ajde pomagajte...evo sam vec spalio na zivce...uzeo sam starcima dva ova uredjaja u posti sto se dobije i evo tv na 3.mj. besplatnih kanala. Naravno oni navikli na odredjen poredak kanala i sada vec dva dana pokusavam to poredati i nikako. Mislim na ove nase free to air programe...poredam ja njih u izborniku kako mi nudi da ih poredam i kako ja hoci ali njima je stalno dodjelje broj programa koji ce biti i to ne mogu izmjeniti. Dali je uopce moguce to uraditi na tom dvb-t2 uredjaju. Znaci oni zele da ima ja poredam

 

1. hrt1

2. hrt2

3. hrt3

4. hrt4

5. rtl

6. rtl2

7. nova tv

8. doma

 

Ostali poredak kanala ih ne zanima. E sada kada gledamo poredak vertikalno od gore prema dolje, ja ih poredam bas tako ali oni nisu po redu po brojevima kanala. E onda sam skuzi da sa zutom tipkom kad zamjenim mjesta programima ali po brojevima oni budu rastrkani ne kao po ovom vizualnom redusljedu ali imaju kao broj kanala koji ja zelim, kliknem da izadjem iz setupa i fino me pita da snim situaciju i ja potvrdim i oni opet poredani kako je i bilo nakon skeniranja. I tako na oba uredjaja. 

 

Dali se to moze rijesiti ili ne...ako ne, onda je uredjaj sranje iako ima super sliku na pionner kuro plazmi.

 

Hvala i LP !

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.11.2020 13:53 (dxdandy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Ne može. Napisano već 10-ak puta u ovoj temi. 

11 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Hvala, nisam to vidio...sorry onda na pitanju !

 

Hvala i LP !

8 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Ako se dokopam tog jednog Inteka, mogao bi istražiti da li se da nekako preko USBa, serial ili mreže pročitati flash i nekako doći do fajla sa listom kanala te ga malo prepraviti. Za Amiko postoje channel editori a ovaj mi je sumnjivo sličan njemu...

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Nuclear_Phoenix kaže...

Ako se dokopam tog jednog Inteka, mogao bi istražiti da li se da nekako preko USBa, serial ili mreže pročitati flash i nekako doći do fajla sa listom kanala te ga malo prepraviti. Za Amiko postoje channel editori a ovaj mi je sumnjivo sličan njemu...

Ma pusti listu kanala, bolje bi bilo da se na neki način istraži može li FW od prijemnika s podrškom za HbbTV na ovaj. Radi se o istim modelima, oba imaju ethernet port; jedan se prodaje za 189 kn, dok se drugi prodaje za 299 kn.

15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Marko :D kaže...
Nuclear_Phoenix kaže...

Ako se dokopam tog jednog Inteka, mogao bi istražiti da li se da nekako preko USBa, serial ili mreže pročitati flash i nekako doći do fajla sa listom kanala te ga malo prepraviti. Za Amiko postoje channel editori a ovaj mi je sumnjivo sličan njemu...

Ma pusti listu kanala, bolje bi bilo da se na neki način istraži može li FW od prijemnika s podrškom za HbbTV na ovaj. Radi se o istim modelima, oba imaju ethernet port; jedan se prodaje za 189 kn, dok se drugi prodaje za 299 kn.

 za sad he redosljed važniji :) dok je hbbtv meni nezanimljiv-beskorsitan (u odnosu na mogućnosti mobitela-računala sporedno, nešto sasvim drugo je npr netflix itd..) primjer nova..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Ili da se omogući hdmi cec jer se spominje u fwu kao opcija koja je sakrivena
Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Trenutno ti je beskoristan jer ga nema na svim kanalima. Kad dođe na HRT i RTL, te s interaktivnim sadržajima, bit će puno korisniji. Ovaj trenutno što ima na Novoj TV je smijurija.

8 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Marko :D kaže...

Ma pusti listu kanala, bolje bi bilo da se na neki način istraži može li FW od prijemnika s podrškom za HbbTV na ovaj. Radi se o istim modelima, oba imaju ethernet port; jedan se prodaje za 189 kn, dok se drugi prodaje za 299 kn.

ihush kaže...
za sad he redosljed važniji :) dok je hbbtv meni nezanimljiv-beskorsitan (u odnosu na mogućnosti mobitela-računala sporedno, nešto sasvim drugo je npr netflix itd..) primjer nova..

HbbTV je trenutno bezveze i nezanimljiv, upalio sam ga točno jedanput da vidim kako izgleda i nikad više. Editor liste je puno potrebniji.

Ag008 kaže...
Ili da se omogući hdmi cec jer se spominje u fwu kao opcija koja je sakrivena

 E to je isto zgodno, jer CEC je samo softverski problem - osim ako namjerno nisu maknuli žice za I2C preko kojeg radi...

3 godine
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
pozdrav,imam pitanje,kupio bi evo tv prijemnik dvbt2 i zanima me da li cu preko njega vidjeti regionalne programe ako moja tv nema dvbt2?Probao sam sa modulom i ne vide se,samo zvuk se prenosi
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.11.2020 23:09 (lioklio).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Modul i prijemnik su dva potpuno različita uređaja sa drugim namjenama. Modul samo dekodira signal, nešto kao password za zip file - uopće ga nije briga što je unutra, i dalje ti treba word za otvoriti dokument tj hevc dekoder u televiziji. Ako ti TV nema hevc podršku, onda ti treba neki DVB-T2 receiver sa podrškom za hevc - to je između ostalih i evotv prijemnik.

 

Treba jako dobro paziti, DVB-T2 ne znači ništa sam za sebe, Slovenci ga isto koriste ali oni ne koriste HEVC nego MPEG4.

3 godine
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
znaci ako uzmem evo tv prijemnik vidjeti cu sve programe iz evo ponude plus regionalne programe bez obzira koliko staru tv imam
15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
lioklio kaže...
znaci ako uzmem evo tv prijemnik vidjeti cu sve programe iz evo ponude plus regionalne programe bez obzira koliko staru tv imam

 -da, tj 30+60 dana, dalje samo fta (+ dio programa koje bi trebao imati free iz evotv ponude ali za sad je nejasno..). Zato je prednost kupnja tog uređaja ili nekog drugog.. sličnog, + možeš ako želiš na pretplatu ili bonove, dok za sad s ostalim uređajima to ne možeš jer nisu povezani u sustavu.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.11.2020 23:34 (ihush).
3 godine
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
hvala puno na pomoci.pozz
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
lioklio kaže...
znaci ako uzmem evo tv prijemnik vidjeti cu sve programe iz evo ponude plus regionalne programe bez obzira koliko staru tv imam

Slovenci koriste DVB-T MPEG-4, a ne DVB-T2.

11 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

To bi bilo vrhunski kad bi mogao ili uspio napraviti. Vjerojatno ima hrpa staraca kojima je to jako bitno kao mojima. Ja mogu i bez toga ali priznajem da bih rado i ja da imam takv problem volio sebi poredati nekako kako meni pase. Pratim temu u nadi da ce se nesto pozitivno desiti.

 

LP !

3 godine
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Bok. Znaš li možda koji Usb-Wifi adapter ide na Nytrobox Plus? U priručniku ne piše a ni na kutiji.

 

13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Može pitanje, što će ti Wi-Fi adapter na DVB-T2 prijemniku?

3 godine
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Pa zato sto pise da neke stvari mogu sa tim prijemnikom..

Zasto pitas?

13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Zato što ti svi jeftini prijemnici imaju jednu, maksimalno dvije mogućnosti koje zahtjevaju internet za rad, a to je vremenska prognoza i RSS. Nikakav YouTube, surfanje webom, igranje igrica; to nije pametni uređaj koji pokreće Android i na navedene stvari možeš zaboraviti.

 

Vrijedi li ti kupovati Wi-Fi stick za vremensku prognozu i RSS?

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.11.2020 17:39 (Marko :D).
3 godine
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Nisam ni mislio radi prognoze i RSS-a nego radi ažuriranja softvera. Uzeo sam ga prije par dana i iznenađen sam kako dobro radi i da za tu cijenu ima funkcije koje ima. Samo jedna mala stvarčica ne štima a to je prikaz sati i minuta dok je uređaj ugašen. I negdje sam čitao da ima dostupno ažuriranje da se to riješi.
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Zaboravi na ažuriranje preko interneta. Gotovo ni jedan DVB-T2 prijemnik ne dobiva nadogradnje FW. Od poznatih brendova, jedino Strong izdaje nadogradnje, ali i one se instaliraju preko USB sticka. Ponavljam, ovdje se ne radi o pametnim uređajima koji redovito dobivaju nadogradnje i nude hrpu funkcija. Ovdje se radi o običnim kutijicama koje imaju jednu namjenu—prijem i dekodiranje TV signala, ništa više. Ako ta jedina funkcija radi dobro, onda nema potrebe za nadogradnjama jer iste ionako nisu u mogućnosti donositi neke nove funkcije.

 

Postoji li nadogradnja za taj prijemnik, ne znam; Googlaj ili pitaj distributera prijemnika.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.11.2020 18:25 (Marko :D).
14 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Bok, moze mala pomoc, kupil sam vivax dvbt2 - 181 reciver. Kad trazim kanale, nade mi hrpu  kanala, ali Hrt1-4, nova, rtl nista. Spojen je na falcom ant-204-s sobnu antenu s pojačalom. Ima ko kakvu ideju, jel do antene, dal da uzmem sobnu neku jaču ili? 

 

Hvala unaprijed

Ne vjeruj računalu kojeg ne možeš baciti kroz prozor!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

E vidiš..sad sam malo bolje obratio pozornost i stvarno ne treba internet da bi se izvršila nadogradnja nego baš kako si rekao- preko Usb sticka. Hvala ti, upravo si mi uštedio 80-ak kuna. :) 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice