DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik izdvojena tema

poruka: 1.762
|
čitano: 832.474
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Zna netko da mi pošalje link za kabel HDMI na Scart za stari tv, ne mogu nigdje naći kod nas u trgovini.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
AirLive kaže...

Kupio prije koji dan onaj HDMI stick strong str 82 i išao sve to pokrenut pa barem na dvb-t signalu dok mi još nije uključen t2.

Ugl. moram reći da je media player veliko razočaranje. Išao pokrenut sa usb-a neki video, na njemu ima avi, mkv, mp4 fileova; mp4 mi jedino prikaže (ostali formati nisu niti na listi), ali ih neće pokrenuti i izbacuje da je nepodržana datoteka i veličina file-a 0, jedini mp4 koji mi je želio pokrenut je neki kratki video snimljen mobitelom koji mi je slučajno bio tu.

Znam da ne mogu očekivati čudo za 200ak kn, ali mi se čini da ta multimedia dolazi skoro po defaultu u stb, jedino da se nadam nekom updateu ako je realno uopće se nadat, jer zadnja verzija koju sam stavio nije ništa pomogla.

Sučelje, epg ništa specijalno, ttx je widescreen tj rastegnut preko cijelog ekrana, dok mi je na TV sužen, kao što su neki tu stavljali slike za ttx, ali od stb. Programi se mogu numerirat po želji. Napajanje je putem usb-y kabla preko tv.

 Možeš očekivati čudo za 190kn.
Trenutni best-buy.

Obrati pažnju da ga možeš "sakriti" iza telke jer ima IR senzor na kabelu.

 

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.11.2020 8:52 (Antropofob).
3 godine
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
ja-on
Ne postoji hdmi kabel na scart .... postoji samo hdmi kabel koji ima i sa jedne i druge strane hdmi priključak, isto tako postoji scart kabel koji ima s jedne i druge strane scart priključak ili s jedne strane scart ,a s druge strane ćinč kabel s 3 žice, ako imaš stari televizor koji ima samo scart priključak moraš kupiti tuner odnosno prijemnik koji isto ima scart priključak od iza ili ulaz za 3 činča da možeš gledati stari tv , znaći ako imaš staru telku bez hdmi priključka tebi hdmi kabel ništa ne koristi. Spajanje preko scarta je u redu za starije televizore, jer ne mogu dati bolju sliku od stare jer nisu hd televizori , ali nemojte scart spajati na novijim televizorima koji imaju hd rezoluciju od 1366x768 na dalje oni svi imaju hdmi izlaz ,jer scart kabeli ne mogu isporučiti hd sliku već malo lošiju, koristite hdmi kabel da dobijete najbolju sliku.
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.11.2020 11:52 (hioo).
16 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Flagship kaže...
Okvardz kaže...
Evo trenutno podesavam resiver pa isprobavam. Kad ugasim TV ugasi se i resiver (sa daljinskim od TV) . A mislio sam da ima neka caka da se podesi da paljenje TV-a upali i resiver.. Inace upravljanje resiverom sa daljinskim od TV-a radi OK.. Al ostaje problem paljenja resivera.. Sto znaci da su 2 daljinska neizbjezna u ovoj kombinaciji.
I da i kod mene se povremeno "kocka" slika. Signal lovim sa Biokova.

 

Bilo bi idealno kada bi se koristio samo daljinski od tv-a za baš sve funkcije a ovaj od receivera nazad u kutiju:)

 

tintin kaže...
...........
P

Ali ima daljinski od tv-a svojih prednosti, npr kad se s njim ide na teletext onda je to onaj ttx na koji su svi navikli- @Igox je stavio fotke.

 

Inače je ttx općenito na svim ovim samostalnim receiverima dosta lošiji od originala, morat će se ljudi naviknut na to sve dok ne kupe novi televizor..

 Kakvih sad ima TXT-a?

Moj LG 47LW5500 nakon sto je antenski kabel iskopcan iz TV-tunera nema viseTXT-a, kao ni sat koji je u TV nasitman da uzima od TXT servisa. i TV signal dobiva od vanjskog AMIKO prijemnika.... Tad imam TXT kojim aktiviram daljinskim od AMIKO prijemnika.

 

Sad imam TXT od AMIKO-a, zar jos imam neki stari dobri TXT?

Ovaj od AMIKO mi ide dobro, dalje ne mogu komentirati jer ne koristim taj servis. ali citajuci ovdje, da neki prijemnici imaju ruzan EPG i TXT. pa sam htio vidjeti kakav je kod mene.... i tako saznao ... onaj od TV- vise ne funca !!

Prilazem sliku kakav jekod mene TXT. Inace kako se postavi Aspect Ratio xxxx (necega nemrem se sjetiti) tako i TXT izgleda.

 

P.S. da ne otvaram post bezveze. Ne razumijem, ali shvacam da je moguce da ne funca kod mene. I TV ims SIMPLINK ( HDMI-CEC) isto i Amiko ima HDMI-CEC, ukljucim ... i ,,,, nis se ne dogada. U nekom grmu skriva zec .. ili... Nece to funcati ubuduce?

Ima ko vlasnika LG-a i neki HDMI-CEC  uredaj da mu funca?

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.11.2020 12:57 (Jebodiah).
4 godine
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Antropofob kaže...

Neobican prijemnik, tj neobicno ponasanje.

 

Kupio ga za prijatelje i podesio sve kao na opisamom linku na starom Toshiba 32" DVB-T TVu sa vlastitom vanjskom antenom. Signal 70/100 i SVE radi savrseno. Ni traga nekom kockanju ili prekidima. Odnio ga prijatelju, spojili na noviji DVB-T2 LG TV, signal 65/100 i slika se na novim kanalima svako malo kockala. Mislio sam da je nesto crklo, pa prije nego odustanem spojimo ga na njegov stari Telefunken DVB-T TV u spavacoj sobi, za koji je i kupljen taj prijemnik. Antena zajednicka, signal 57/100 preko splitera dijeljen na oba njegova TV-a i slika se kocka. Vidim da definitivno nesto ne stima, i padne mi na pamet da spojim direktno njegov stari TV na antenu bez splitera, signal odlican 70/100 i slika odlicna, bez ikakvih smetnji.

 

Kako to njemu nije bila solucija, odnesem prijemnik do drugog kolege koji je isto trebao prijemnik i spojim ga na stari DVB-T Philips TV spojen direktno na antenu  i slika besprijekorna...

Tamo je prijemnik i ostao. Zovem sad kolegu pred par minuta kad sam ovo procitao i pitam ga kako radi i veli da nema dovoljno hvale za taj prijemnik...

 

Izgleda mi da treba imat srece sa "uparivanjem" na TV koji njemu pase.

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.11.2020 12:48 (Prezime).
13 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Ne razumijem, da li je taj tuner u tom Samsungu toliko loš pa svi imate imate slabu jačinu signala ili što? Još nikoga nisam vidio da ima taj Samsung prijemnik i da je napisao kako mu je jačina iznad 70%.

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.11.2020 13:52 (Marko :D).
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Izgleda da mu je tjuner vrlo los/slab ili ga softver tako podesava, jer isto nisam vidio na njemu vece vrijednosti od 70ak %, a svi drugi uredjaji na istim antenama prikazuju 96-98% jacinu signala...

Steta, jer po svemu drugom je bolji od Stronga SRT8550, pogotovo brzina i nacin slaganja kanala u favoritima.

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.11.2020 13:44 (Prezime).
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Znači, na 70% je sve u redu, ali čim padne na 65% slika se počinje kockati. Po meni se radi toga ne isplati kupovati taj prijemnik. Osnovna namijena svih prijemnika je da primaju TV signal i dekodiraju ga, pa ako isti ne ispunjava jedan od ta dva uvjeta, ne vidim razlog zašto bi ga netko preporučio i kupio.

 

Svi znamo da signal varira iz sekunde u sekundu; to što je sada slika odlična, ne znači da će biti odlična i kada padne kiša ili dođe nevrijeme.

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.11.2020 14:09 (Marko :D).
3 godine
protjeran
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

jel imaju taj cryptobox 702 samo mini verziju u tisku, ili i onu normalne veličine?

16 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Eto nemrem poslati privcatno sliku/e pa moram ovdje..... da smeta svakome. Ispricavam se

Ovo je slika mog TV-a, trenutno jeneki film.. nisam gledo koji... da ima hrvatski titl... imam i njemacki.. pa moram traziti okiolo

Pa eto jednog ....

I kak vam se doima... ?..... sitno  ili sam corav (mada i tvrdim da sam corav tak da znate)

Nemam jos settings o tim stvarima... nadam se. nakon sto spojim svog prijateja na internet..

Kazem ,,,, ovo je samo slika pauzirane sceene iz filma s nasim titlom.... Uocio sam da neki trza film.... morat cu to negdje iza 2035 god. istestirati.. Fakat mi ne ide film gledati... a hrpa HDD imam.. sto obicnih sto 3D.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Matija4321 kaže...

jel imaju taj cryptobox 702 samo mini verziju u tisku, ili i onu normalne veličine?

 U ovom mom Tisku nemaju niti jedan prijemnik bilo koje vrste :(

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
4 godine
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Prezime kaže...

Izgleda da mu je tjuner vrlo los/slab ili ga softver tako podesava, jer isto nisam vidio na njemu vece vrijednosti od 70ak %, a svi drugi uredjaji na istim antenama prikazuju 96-98% jacinu signala...

Steta, jer po svemu drugom je bolji od Stronga SRT8550, pogotovo brzina i nacin slaganja kanala u favoritima.

 Zato sam u više navrata kupio Strongove uređaje i nisam nikada imao problema. Je, font zna biti ružan, EPG im nije nešto, ali kada je u pitanju tuner, nemam primjedbi.

15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Ja ne pamtim kad sam zadnji put koristio teletekst pa ne kužim kud ste se njega uhvatili kao mjerilo.
Ako je slika dobra na DVB-T2 programima box je ok (eventualno još epg). Ostalo po meni nije bitno pored svih ostalih điđa koje i penzioneri koriste bez problema.
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.11.2020 15:45 (tintin).
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Antropofob kaže...

 Možeš očekivati čudo za 190kn.
Trenutni best-buy.

Obrati pažnju da ga možeš "sakriti" iza telke jer ima IR senzor na kabelu.

 

 

s YT recenzije:

>There is no H.265 HEVC support, the ability to receive encoded stations through a built-in card reader, and the ability to play media files over the network or via USB.

 

ako je tako, onda je beskoristan posto je nasa televizija kodirana bas u H.265...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.11.2020 16:41 (Igor Volkin).
15 godina
odjavljen
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
ja-on kaže...
Zna netko da mi pošalje link za kabel HDMI na Scart za stari tv, ne mogu nigdje naći kod nas u trgovini.

Takav kabel nećeš naći. Aktivni konvertor možda nađeš, ali je pitanje koliko ćeš se usrećiti s istim po pitanju kompatibilnosti, podrške za ulaznu rezoluciju i slično. Radije traži prijemnik sa scart izlazom.

 

Imaš ih čak u obliku scart konektora, pa ga sakriješ iza TV-a.

 

Ako ti je za evo tv prijemnik, u t-coma možeš uzeti kabel 3,5 mm na 3x chinch, pa spojiti ako imaš chinch ulaze, ako ne onda chinch na scart adapter.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
12 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Zvao me susjed danas, uzeo je Opticum Nitrobox ili tako nesto. I sada se događa da mu hvata nacionalne programe (HRT, RTL...) dok mu Z1, Laudato TV i slične ne hvata. Odnio sam svoj Evo TV receiver do njega i nije uhvatio niti jedan Evo TV kanal. Do čega bi moglo biti? Okretali smo i antenu (Petrovina kraj VG, znači prema sljemenu) ali nije pomoglo. Dok nije bio DVB-T2 sve kanale je normalno hvatao bez diranja antene.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Igor Volkin kaže...
Antropofob kaže...

 Možeš očekivati čudo za 190kn.
Trenutni best-buy.

Obrati pažnju da ga možeš "sakriti" iza telke jer ima IR senzor na kabelu.

 

 

s YT recenzije:

>There is no H.265 HEVC support, the ability to receive encoded stations through a built-in card reader, and the ability to play media files over the network or via USB.

 

ako je tako, onda je beskoristan posto je nasa televizija kodirana bas u H.265...

 

 

 Novi model najpopularnijih AB CryptoBox prijemnika na tržištu. Prijemnik je dizajniran za zemaljsko emitiranje u skladu s najnovijim standardima DVB-T / DVB-T2 s podrškom H.265 HEVC.

13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Tony1999 kaže...

Zvao me susjed danas, uzeo je Opticum Nitrobox ili tako nesto. I sada se događa da mu hvata nacionalne programe (HRT, RTL...) dok mu Z1, Laudato TV i slične ne hvata. Odnio sam svoj Evo TV receiver do njega i nije uhvatio niti jedan Evo TV kanal. Do čega bi moglo biti? Okretali smo i antenu (Petrovina kraj VG, znači prema sljemenu) ali nije pomoglo. Dok nije bio DVB-T2 sve kanale je normalno hvatao bez diranja antene.

Ovdje upiši svoju adresu i reći će ti na kojem kanalu moraš tražiti, te kuda okrenuti antenu.

13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Igor Volkin kaže...

 

 

s YT recenzije:

>There is no H.265 HEVC support, the ability to receive encoded stations through a built-in card reader, and the ability to play media files over the network or via USB.

 

ako je tako, onda je beskoristan posto je nasa televizija kodirana bas u H.265...

 

 

 lažu napaćeni narod

https://www.abcomeu.com/ab-cryptobox-702t-mini

Video DecodeISO/IEC 13818-2 MPEG1, MPEG-2 MP@HL, H.264, H.265, VC1, Vvid and VP8

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
7 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
I sad ti odluči koji prijemnik uzeti, što više čitam osvrte, iskustva teže se je odlučiti.Jedan se kocka drugi pregrijava itd..
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Zato govorim da je to sve lutrija. Sve su to kineski prijemnici s jednom ulogom i bez ikakve podrške. Strong je tu malo bolji jer oni bar tu i tamo izdaju FW nadogradnje, pa postoji mogućnost da se neki problemi riješe.

12 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Da zovem korisničku podršku ili? Nije me bilo tjedan dana i odjednom evotv ne radi. Ima nesto vise od 2 tjedna da sam aktivirao uslugu. Kupljen u ht centru. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Meni se ta poruka pojavila nakon isteka 30 dana.Za aktivaciju dodatnih 60 dana poslao SMS s aktivacijskim ključem uređaja na broj 818901 i programi se otključali u roku 60sec od slanja SMS-a.

Budući da kod tebe nije prošao taj rok onda obavezno nazovi korisničku podršku. Nešto je u sustavu zablokiralo izgleda.

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.11.2020 21:01 (Kile84).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
ibirkic kaže...

Da zovem korisničku podršku ili? Nije me bilo tjedan dana i odjednom evotv ne radi. Ima nesto vise od 2 tjedna da sam aktivirao uslugu. Kupljen u ht centru. 

 -nešto više od 2 tjedna.. može biti mjesec, tad ti je poruka normalna-očekivana, aktiviraj dodatne dane +60 po uputama na letku u kutiji smsom..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

S obzirom da nije proslo 30 dana, zovnit cu korisničku. 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Marko :D kaže...

Zato govorim da je to sve lutrija. Sve su to kineski prijemnici s jednom ulogom i bez ikakve podrške. Strong je tu malo bolji jer oni bar tu i tamo izdaju FW nadogradnje, pa postoji mogućnost da se neki problemi riješe.

 Zato sam i kupio Samsung GX jer nije kineski i jer ga je netko "toplo" preporučio ali nema veze on je sad na putu za Njemačku a sad ću kupit Strong pa nek se grije ionako dolazi zima,bitno je da nema kockica.

14 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Prezime kaže...
Antropofob kaže...

Neobican prijemnik, tj neobicno ponasanje.

 

Kupio ga za prijatelje i podesio sve kao na opisamom linku na starom Toshiba 32" DVB-T TVu sa vlastitom vanjskom antenom. Signal 70/100 i SVE radi savrseno. Ni traga nekom kockanju ili prekidima. Odnio ga prijatelju, spojili na noviji DVB-T2 LG TV, signal 65/100 i slika se na novim kanalima svako malo kockala. Mislio sam da je nesto crklo, pa prije nego odustanem spojimo ga na njegov stari Telefunken DVB-T TV u spavacoj sobi, za koji je i kupljen taj prijemnik. Antena zajednicka, signal 57/100 preko splitera dijeljen na oba njegova TV-a i slika se kocka. Vidim da definitivno nesto ne stima, i padne mi na pamet da spojim direktno njegov stari TV na antenu bez splitera, signal odlican 70/100 i slika odlicna, bez ikakvih smetnji.

 

Kako to njemu nije bila solucija, odnesem prijemnik do drugog kolege koji je isto trebao prijemnik i spojim ga na stari DVB-T Philips TV spojen direktno na antenu  i slika besprijekorna...

Tamo je prijemnik i ostao. Zovem sad kolegu pred par minuta kad sam ovo procitao i pitam ga kako radi i veli da nema dovoljno hvale za taj prijemnik...

 

Izgleda mi da treba imat srece sa "uparivanjem" na TV koji njemu pase.

 Možda je stvar izlaza jel ste spajali na scart ili hdmi?

14 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Onaj sto ga je "toplo" preporucio je duzan ostetu svima koje je potakao na kupnju samsunga :D. Salim se.. Mozda je bas njemu signal bio iznad 60 % i sve mu radilo OK.
Koja ti je racunica u vracanju u Njemacku? Dok platis postarinu... Sigur ce uskoro njuskalo bit puno samsung resivera :)
Nego.. Jel tko zna.. Ona prica da ce se ovaj novi signal pojacat nakon sto pogase SD u svim regijama. Ima li tu ikakve istine? Teoretski bi to rjesilo problem kockanja. Il je to samo netocna dezinformacija..
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.11.2020 22:17 (Okvardz).
13 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Imam dva pitanja, jedno od jučer na koje nisam dobio odgovor, i jedno od danas :)

 

1.ovi dvbt2 + iptv prijemnici, imaju već u sebi nekakvu listu da vrte iptv od nekuda, ili listu posebno nabavljaš? Ne kužim se baš u te liste i iptv, nije mi jasno da ako već postoje komercijalni ponuđači iptv-a zašto se još uvijek zafrkavamo s tim dvbt glupostima? Ili su to neke sumnjive rabote u pitanju?

 

2. Da li HbbTV prijemnik ima mogućnost videa na zahtjev? Znači, spojiš ga kablom na net i pogledaš neku emisiju koju si propustio? Pretpostavljam da to ovisi o samoj tv kući, ali načelno me zanima da li hbbtv nudi tu mogućnost i da li je realno očekivati ju u Hrvatskoj?

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Okvardz kaže...
Onaj sto ga je "toplo" preporucio je duzan ostetu svima koje je potakao na kupnju samsunga :D. Salim se.. Mozda je bas njemu signal bio iznad 60 % i sve mu radilo OK.
Koja ti je racunica u vracanju u Njemacku? Dok platis postarinu... Sigur ce uskoro njuskalo bit puno samsung resivera :)
Nego.. Jel tko zna.. Ona prica da ce se ovaj novi signal pojacat nakon sto pogase SD u svim regijama. Ima li tu ikakve istine? Teoretski bi to rjesilo problem kockanja. Il je to samo netocna dezinformacija..

 Računica je jednostavna,povrat plaća

trgovac i daje mi puni povrat novca,samo se treba malo s njim dopisivat i onda ti pošalje plaćenu povratnicu,isprintaš je,zaljepiš na paket,odneseš na poštu a gospođa skenira i kaže da je poštarina već plaćena.To ti je Amazon.de.Šta se tiče njuškala ne želim nikome uvaliti nešto što ne radi kako treba.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice