DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik izdvojena tema

poruka: 1.762
|
čitano: 832.332
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Jel Strong od 200kn ok reciver za starce? Jeli bitno koja je marka?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Spacecraft kaže...
Jel Strong od 200kn ok reciver za starce? Jeli bitno koja je marka?

 Potvrdno na oba pitanja, pod uvjetom da je Strong 8541.

Ali ako im je bitna "gledaj i snimaj istovremeno" funkcija, taj Strong je nema.

Mislim da je ovaj EvoTV prijemnik od Tcoma bolja preporuka.

 

Evo par brzinskih recenzija s pcekspert foruma:

 

[QUOTE]Evo kupio opticum nytrobox pro za starce. Prvi dojam nije vau. Paljenje i ucitavanje je u odnosu na srong 8541fta upola krace. Tuner ima dobar prijam tj na lokaciji je pohvatao sve dostupne kanale. Lista programa se da lijepo editirati i oni nepotrebni izbrisati.
Prilikom postavljanja videoizlaza uredjaj se par puta zamrznuo pa sam ga morao resetirati. Epg na nasim kanalima iz nekog razloga ne radi na hd kanalima, dok normalno radi na non-hd kanalima. Mozda sam nesto zeznuo u postavkama pretrazivanja.
Daljinac nije najgore kvaliete ikad vidjene,ali gumbi su dosta tvrdi za stisnuti.
Sve u svemu onak na prvu, stari nytroboxovi mpg4 mi se čine kvalitetniji uredjaji,a daljinac na starom je definitivno kvalitetniji, steta sto ne radi na novom.[/QUOTE]

 

[QUOTE]Kratki osvrt na Teslu. Pali se brzo. Kanale mijenja dosta brzo. [B]Poredak kanala se poremeti bar jednom tjedno, što je netko već prije par stranica napisao. [/B]EPG prikazuje samo jedan po jedan kanal, slova su dovoljno velika i čitka. Hrvatski titlovi rade bez problema. Može se postavit pozadina titlovima i mjenjati boja slova i pozadine. Bijela, siva, crvena i zelena su boje koje je moguće kombinirati za pozadinu i slova. Glavni daljinski je dosta mali s malim tipkama ali lovi odlično, čak i odbijance od zidova. Ima dodatni daljinski sa velikim tipkama ali samo sa osnovnim tipkama za zvuk i kanale, nisam ga probao.[/QUOTE]

 

 

Ja bih rekao da je Tcom-ov Intek trenutačno jedina pristojna opcija do 180kn.
Ako i njega nestane ko što je nestalo Devije preporučio bih Amiko T765 ili TELESystem TS6809 ili EMOS EM190 (klon Devije, Konzum).
Sva tri u rangu 220kn.

 

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2020 8:08 (Antropofob).
3 godine
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
MrBlc kaže...
Bazinga28 kaže...

PITANJE: Imam Sony KDL-32R415B televizor koji podržava DVB-T2 ali nema H.265, ako kupim neki ANDROID BOX koji ima H.265 (nema DVB-T2) hoće li raditi i hvatati HD programe (HTV i ostatak naših)? Meni je to sve znanstvena fantastika, pa molim vas pomagajte.

Neće. TV ima DVB-T2 prijemnik, prepozna kanale, ali ne zna što s tim informacijama jer ne može dekodirati video.

 

Android box zna reproducirati kodek, ali nema načina za primiti ga jer nema DVB-T2 tuner. TV nema načina za poslati primljeni stream box-u.

 

 

U teoriji bi se dao složiti mini server s dvije DVB-T2 kartice koji bi preko lokalne mreže slao streamove na više android box-ova, koji bi onda dekodirali signal, ali to se (možda) isplati ako imaš primjerice 10-ak apartmana, a ovako za pojedinačan slučaj je jeftinije uzeti uređaj koji prima DVB-T2 i podržava h.265. Također, količina znanja za to izvesti debelo prelazi postavljeno pitanje.

 Znači ako želim Android box moram naći jedan koji ima i DVB-T2 I H.265? Tipa ovako nešto: https://www.freesat.cc/products/gtmedia-gtt2-smart-tv-box-dvb-t2-c-j83a-c-atsc-c-isdbt-android-60-2gb-8gb-4k-h265-wifi-iptv-set-top-box ili https://www.geekbuying.com/item/MECOOL-K7-Amlogic-S905X2-4GB-64GB-DVB-TV-BOX-421421.html

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2020 7:06 (Bazinga28).
10 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Mislim da to ne ide tako. Ti bi kroz antenski ulaz pustio signal na TV i onda nekakog ga vratio na androdi box pa preko HDMI nazad na TV?! Zar ti nije jeftinije kupiti samo DVB.T2 prijemnika sa H.265  za cca. 200kn nego andorid box za 380 i vise kn? A ako bas trebas android box onda gledaj one koji imaju u sebi DVB-T2 prijemnik.

15 godina
odjavljen
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Ovaj GT media izričito navodi da podržava h.265 na DVB-T2, dok MECOOL samo navodi da podržava h.265, ali ne piše izričito podržava li i za DVB-T2 ili samo za media fileove. Mislim da su neki uzimali ovaj MECOOL, pa nek ti radije potvrde iz prve ruke.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
12 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
onda bolje niza kvaliteta i brzi prijenos. kad gledam utakmicu po nekoliko sekundi razlike. ja sam mislio da nece biti razlike
15 godina
neaktivan
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Meni je otac uzeo tv u posti,i kako ima CRT tv nema HDMI prikljucak te evo tv receiver ne moze spojiti na svoj tv.Onda su mu rekli da kupi hdmi to scart nastavak no nigdje ga nismo mogli kupiti.Onda je zvao SZK i rekli su mu poslati taj nastavak.Sad mene zanima posto je evo tv digitalni signal a scart je analogni da li ce to uopce raditi s tim?Da se ne zajebavamo jel bolje otic i kupit neki 32 tv?

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

HDMI -> SCART je skup i neisplativ, ali oni mu neće poslati to, već taj prijemnik, prema slici koju je netko stavio, ima HDMI izlaz u obliku nekog svoj porta, te će poslati adaptor sa tog na standardni.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
MrBlc kaže...

HDMI -> SCART je skup i neisplativ, ali oni mu neće poslati to, već taj prijemnik, prema slici koju je netko stavio, ima HDMI izlaz u obliku nekog svoj porta, te će poslati adaptor sa tog na standardni.

 -ne, 'taj prijemnik' ako se misli na ir-52.. ima AV izlaz 3,5mm jack na cinch, sve što juzer treba je cinch-scart adapter ili kako već ovisno što ima od kablova ili priključaka.. AV je analogni, nije konverter, kompatibilan i sa stereo jackom za zvuk npr zvučnici-slušalice.. i jedino može biti problem pronaći po trgovinama ali u pošti i tcomcentrima po postovima izgleda da imaju pa čak i pitaju korisnike, daju im ili pošalju.. dok je u jednoj od tema bio i link na adapter za 17-19kn.. + moguć problem s raznim standardima dubine 15mm-17mm jacka ili ženski cinch za rgb umjesto stereo+žuta za sliku kompozitno (ne komponentno..) tj ovisi jesu li konektori istog rasporeda kao za stereo-audio i pogoditi koji je tad za žutu-video.

-u kompletu se dobije hdmi kabel, ne adapter a postovi kažu da oni sad to i pitaju, ponude..

 

-točno, neisplativo je nabavljati hdmi->scart konverter (aktivna elektronika, adapter+chip..) zbog same cijene i kvalitete + mogućih problema s rezolucijama tj više za PC nego za tv.. prosječno cijena 70-150kn tj za isti iznos se može kupiti dvbt pa nema smisla + mogući problemi.

 

-pošto su crt tv sa scartom već cca+20 god umjesto takvih kupnji logičnije je tad kupiti novi tv za cca 800kn jer se ovako dođe na 50% cijene novog..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2020 16:01 (ihush).
9 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
MrBlc kaže...

Ovaj GT media izričito navodi da podržava h.265 na DVB-T2, dok MECOOL samo navodi da podržava h.265, ali ne piše izričito podržava li i za DVB-T2 ili samo za media fileove. Mislim da su neki uzimali ovaj MECOOL, pa nek ti radije potvrde iz prve ruke.

 Imao sam Mecool KII, radi hevc dvb-t2. Kvaliteta slike je vidljivo lošija nego na tv-u, a za satelitski dio ne vrijedi uopće pričat, toliko bugovito i nestabilno da sam ga se morao riješiti. Ali za samo dvb-t2 bi trebao biti ok ako baš netko želi tu kombinaciju s Androidom.

11 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

imam Sony KDL-40W705C

 

https://www.sony.hr/electronics/support/televisions-projectors-lcd-tvs/kdl-40w705c/specifications

 

I pise da ima podrsku za DVB-T2 ali na HD programima imam samo sliku ne i zvuk

 

Imam li na kraju podrsku za nase HD programe ili ne?

 

Ako ne, koji prijemnik preporucate do 400~kn a da je brz (ne treba mu pola godine da se upali/prebaci kanale), ima kvalitetnu sliku i da je dimenzijama relativno malen? Bilo bi pozeljno da mogu koristiti daljinac od TVa za prebacivanje kanala (ako je to uopce moguce?)

Ne treba mi android na njemu niti reprodukcija filmova sa USBa (imam chromecast za to)

 

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2020 17:02 (Fanu).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Fanu kaže...

imam Sony KDL-40W705C

 

https://www.sony.hr/electronics/support/televisions-projectors-lcd-tvs/kdl-40w705c/specifications

 

I pise da ima podrsku za DVB-T2 ali na HD programima imam samo sliku ne i zvuk

 

Imam li na kraju podrsku za nase HD programe ili ne?

 

 Po prikazanim specifikacijama, nema podrsku za HD, fali mu H265/Hevc dekoder...

12 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Nabavio sam EvoTV HD-T52IR prijemnik i imam jedno pitanje.

 

Nakon pretrage raspored programa biranih preko numeričke tipkovnice daljinskog upravljača je

1 HTV1 HD

2 HTV2 HD

3 RTL HD

...

 

 

Da li postoji opcija da se napravi proizvoljan raspored tih programa npr.

1 HTV1 HD

2 RTL HD

3 HTV2 HD

...

 

Čujem od kolega da i drugi HEVC uređaji na tržištu imaju slično 'hard coded' predefiniran raspored programa.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2020 18:25 (Yuda).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

 Uzeo prošli tjedan roditeljima EvoTV HD-T52IR i instalirao te je sve bilo ok i radilo kako treba. Sad mi javljaju da im je nestalo pola kanala od jučer! Nalaze se u Donjim Andrijevcima. Mislite da se samo treba izvršiti ponovna pretraga ili?

15 godina
neaktivan
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

imam gt media uređaj i mogu reć da su stvarno kvalitetni. sva pitanja koja imate u vezi samih možete postavit preko whatsapa, do sad su mi odgovorili na apsolutno sve šta sam ih pitao. čak mislim da imaju i forum ( https://www.freesat.cn/forum/ ), a vidim da imaju i ažuriranje softwarea

 
0 0 hvala 1
3 godine
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
itomic009
Da potrebna je izvršiti ponovna pretraga tv programa , jer je 27 .10 ukinut stari signal i pušten novi signal u osječkoj baranjskoj županiji, a u brodskoj-posavskoj 29.10 ugašen stari signal i pušten novi , samo izvršit ponovnu pretragu kanala i naći ćeš nove hd kanale.
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2020 19:40 (hiohi).
11 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Dobro i koji je trenutno best buy prijemnik - da je brz, ima ok daljinac i pregled programa/guide? Snimanje programa i gledanje sa usba me ne zanimaju

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2020 20:13 (Fanu).
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Kupio u t_comu Intel digitalni uređaj DVB-T2 Intek sa EVOtv.

Imam stari crtv Magnum, nema hdmi, samo scart i sa strane ulaz za cinch kabel koji sam dobio besplatno 

uz kupnju uređaja. TV je spojen preko AV izlaza na Intek uređaju i cinch AV IN Video žuti i audio bijeli, a crveni nema na televizoru. Sve radi odlično za stari TV preko ove dvije žice

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
artcom kaže...

Kupio u t_comu Intel digitalni uređaj DVB-T2 Intek sa EVOtv.

Imam stari crtv Magnum, nema hdmi, samo scart i sa strane ulaz za cinch kabel koji sam dobio besplatno 

uz kupnju uređaja. TV je spojen preko AV izlaza na Intek uređaju i cinch AV IN Video žuti i audio bijeli, a crveni nema na televizoru. Sve radi odlično za stari TV preko ove dvije žice

 -crveni i bijeli (ili crni) cinch su za stereo-audio L-R. Žuti=video.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

BoTiA
sri 28.10.2020 17:20
misko2007 kaže...
vidio sam par komentara o preslagivanju programa na DVB-T2 prijamniku INTD HD-T52IR pa molim znalce da daju upute.
od jucer je u osjecko baranjskoj ugasen sd signal i zemaljski hd programi su nestali tj .promjenili su kanal pa se moralo nanovo pretrazivati kanale i sad su na 856,857.....nevidim nigdje u opcijama da se ugasi pretrazivanje po lcn-u, da se moze staviti na 1,2,3.... mogu presloziti redosljed i prebacivati tipkama gore dolje ali 856 broj (htv1 hd) i dalje ostaje i nemoze se prebacivati tipkama 1,2,3 nego moras upisati 859 za novu tv hd...favoriti me ne zanimaju jer i tamo trebas tipkat 859 za novu tv hd

to je nešto novo!

valjda će riješiti .. .ako ne riješe vraćam prijamnik natrag!



UPDATE: sa drugog foruma:



"Popis programa za EvoTV prijemnik HD-T52IR se ažurira tek kada u MENU napravite Brisanje svih programa pa onda Traži"



probaj pa javi da li radi





danas instalirao dva uredjaja i pri instalaciji su zemaljski htv1 ponovno od 1 pa nadalje,pretrazio sad nanovo na svom popravili su sto su sjebali sad je opet dobro
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2020 1:07 (misko2007).
11 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
u tcomu sam uzeo za babu i trazio kabel i dobio odmah tamo besplatno 3,5mm na chinceve
16 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Htio bi podijeliti iskustva s vama. Mozda ce i vas malo natjerati da isprobate kako vam koja antena hvata.

Ja sam malo iznenaden i poante moga testa da neke stvari i ne trebamo uzimati mozemo sami sebi napraviti

Isprobajte.

Posto prelazimo na novi standard htio sam napraviti RESET .. u to ulazi i antena. Stavio sam ju ispod krova. Inace je bila vani na stangi i otpocetka mi je bio takav rezultat testa. Mislio sam da je zbog njene male dimenzije. Radi se o Log Anteni Iskra.

Za test sam koristio i Skymaster sobna antena. kao i domaca radinost... Stapicasta i kockasta antena.

Antena 1 je Iskra Log Antena s pojacalom (u TV je ukljucen 5V pojacalo za antenu)

Antena 2 Stapicasta antena, radena od koakcialnog kabla, malo dekoriran, da mi bude vidljiv posto sam slabovidnaosoba, da si ne uboden u oko .... ta me antena najvise iznenadila

Antena 3 Skymaster sobna antena s pojacalom, u kuci smeta i puno slabije hvata a pod krov ZVJER :)

Antena 4 Kockasta antena, koriscena bakrena zica  iz strujnog kabla 2-3mm debljine, inace trazio deblje.

 

Prilazem slike i testove kod TV....nisam testirao na novom prijemniku. Cujem da ce biti jaci signali pa nemre biti losije od ovog.

 

Antena 1 :   38% -  96%

Antena 2 :   58% - 100%

Antena 3 :  100% - 100%

Antena 4 :    42% - 100%

 

 

 

 

 

.

Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
hiohi kaže...
itomic009
Da potrebna je izvršiti ponovna pretraga tv programa , jer je 27 .10 ukinut stari signal i pušten novi signal u osječkoj baranjskoj županiji, a u brodskoj-posavskoj 29.10 ugašen stari signal i pušten novi , samo izvršit ponovnu pretragu kanala i naći ćeš nove hd kanale.

 Uspio im objasnit preko video call-a kako da preskeniraju i opet je sve ok, tu su svi programi.  Ako se nekom desilo isto ili desi kako se gdje gasi stara tehnologija, neka proba isto. 

13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Fanu kaže...

Dobro i koji je trenutno best buy prijemnik - da je brz, ima ok daljinac i pregled programa/guide? Snimanje programa i gledanje sa usba me ne zanimaju

 Tcom-ov  Intek za 180kn u ružićastoj kutiji na Tisku, pošti ili tcom centrima.

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
artcom kaže...

Kupio u t_comu Intel digitalni uređaj DVB-T2 Intek sa EVOtv.

Imam stari crtv Magnum, nema hdmi, samo scart i sa strane ulaz za cinch kabel koji sam dobio besplatno 

uz kupnju uređaja. TV je spojen preko AV izlaza na Intek uređaju i cinch AV IN Video žuti i audio bijeli, a crveni nema na televizoru. Sve radi odlično za stari TV preko ove dvije žice

 Dal je prikaz EPG-a titrav i mutnjikav kad ga tako spojiš (jerbo se neko žalio da je to slučaj kad se spaja preko 3.5mm-SCART adaptera) i da li imaš stereo zvuk?

Da li taj kabel ima i crveni i bijeli cinch i da li dolazi u paketu s prijemnikom?

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2020 4:28 (Antropofob).
8 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

EPG je pregledan i radi uredno.

Taj kabel nije u kutiji sa prijamnikom. Njega dobiješ u t-comu gdje kupuješ uređaj, samo kažeš da imaš stari TV. Kabel ima AV izlaz 3,5 mm a na suprotnom kraju crveni bijeli i žuti cinch za spajanje na Tv. Moj stari televizor ima samo bijeli i žuti ulaz i radi slika i ton

 

16 godina
neaktivan
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

vidim i ovdje su napisali par crtica o Strongu 8550.

imam ga okruglo godinu dana.

bezprijekorno radi. nikada niti jedna "mušica".

 

sve drugo je sada stvar kupca... jel ga zbilja ubija razlika u cijeni,pa je spreman trpit mušice za 180kn

 

https://www.hifimedia.hr/testovi/lcd-plazma-tv/item/test-strong-srt-8550-hevc-dvb-t-hd-prijemnik

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
torrente kaže...

vidim i ovdje su napisali par crtica o Strongu 8550.

imam ga okruglo godinu dana.

bezprijekorno radi. nikada niti jedna "mušica".

 

sve drugo je sada stvar kupca... jel ga zbilja ubija razlika u cijeni,pa je spreman trpit mušice za 180kn

 

https://www.hifimedia.hr/testovi/lcd-plazma-tv/item/test-strong-srt-8550-hevc-dvb-t-hd-prijemnik

 Jedina mušica mu je da ga nema za kupit :)

Al vidim da je Amiko Impulse na žutom kliku pao na 280kn tak da oni koji žele najbolje nemoraju razbijati glavu.

 

A vlasnicima CRT-a koji imaju cinch ulaze preporučio bih tu opciju ako idu na Evotv Intek jer je netko par stranica prije napisao da dotični ima mutnu i titravu sliku kad se spoji 3.5mm-SCART kabelom.

Možda još netko ima pozitivna/negativna iskustva s tom kombinacijom?

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2020 10:12 (Antropofob).
16 godina
neaktivan
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

evo sada vidim da a nema.

na drugoj lokaciji imam i ovog Stronga 8541.

sve radi ko podmazano, osim iz nekog čudnog razloga...svaki puta kada ga pališ, čekaš poprilično dok se pojavi program..piše "boot".. čekaš čekaš i dalje sve 5.

na njemu se može aktivirat evotv ako se jednoga dana odlučite za uslugu. (dakle aparat nije iz evotv ponude,ali se može prijavit u sustav evotv-a)

 

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
torrente kaže...

evo sada vidim da a nema.

na drugoj lokaciji imam i ovog Stronga 8541.

sve radi ko podmazano, osim iz nekog čudnog razloga...svaki puta kada ga pališ, čekaš poprilično dok se pojavi program..piše "boot".. čekaš čekaš i dalje sve 5.

na njemu se može aktivirat evotv ako se jednoga dana odlučite za uslugu. (dakle aparat nije iz evotv ponude,ali se može prijavit u sustav evotv-a)

 

 

 A jel na tom 8541 Strongu imaš ovakav prikaz EPG-a?

Ili ovakav vidljiv na  7.00min 

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2020 10:30 (Antropofob).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice