DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik izdvojena tema

poruka: 1.762
|
čitano: 831.482
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Igox kaže...
U Elipsu ,Čipoteci,Svijet Medija,Linksu.... imaš Strong 8541.

 Jel je za preporuku il nije, procitao sam probleme vezane uz evotv itd pa necu besplatne programe i sranje od resivera, nego ipak nesto kvalitetnije. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Da, to je za kod nas za t2 hevc signal. Jucer sam ga spojio i kratko koristio i zasad dobro radi. Smeta mi sto se ukljuci kad spojim adapter u struju, a volio bi da ga palim na daljinski kad ja hocu. Kroz vrijeme Ce se pokazat kakav je, koristio sam ga 5 minuta.

4 godine
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Da se malo maknemo od reklamiranja EVO-tv i kojekakvih Strong i sličnih šrot aparata, moli lijepo kojeg stručnog člana, a vidim da ih ima skoro svi osim mene, da mi predloži kvalitetan reciever sa Hbbtv, nešto ala Aston, Kathtrein i sl. Hvala lijepo!
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Ne znam jer ga nisam koristio,a neki su ovdje rekli da se puno grije.
4 godine
neaktivan
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Molim clanove koji se dobro razumiju u resivere, da mi preporuce nesto. Ne treba mi android, ne trebam evo tv, samo da je  uređaj bez mana i radi normalno. :)

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
vlado051 kaže...

Da, to je za kod nas za t2 hevc signal. Jucer sam ga spojio i kratko koristio i zasad dobro radi. Smeta mi sto se ukljuci kad spojim adapter u struju, a volio bi da ga palim na daljinski kad ja hocu. Kroz vrijeme Ce se pokazat kakav je, koristio sam ga 5 minuta.

 aj napisi kakav review kad stignes ... i mene zanima kako radi, hvala!

 

ono sto vidim na Aliju nije me baš ohrabrilo:

"There is a BIG problem with DVB-T2, it's skipping, freezing and sound is late. That is problem with upscaling and downscaling picture aka. SOFTWARE problem, but sellers are doing NOTHING about that problem. First they did not answer my mails for 70 days and after they respond and I send them MAC address and some videos of problems, over 30 days no reply. Rest of device is working OK. I bought two devices and problem is same on both devices. 16 Sep 2020 06:16"

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.10.2020 16:37 (BoTiA).
13 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

S konja (Amiko T765) na magarca (TELESystem TS6809)
Sporije (1-2sec) mijenja kanale, sporije učitava EPG, nema mogućnost prikaza EPG-a po svim kanalima, GUI mu je na razini Windowsa XP, uopće ne vidi titlove a kamoli da ih prikazuje s usb-a. Daljinski prolazna ocjena.
Ali manje titranja i čitkija slova u EPG-u preko scart-a, tako da je gospođa majka donekle zadovoljnija

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

 

 

Ovaj i mene zanima, dobro izgleda i izvana i softverski. u principu trebam samo DVB T2 prijemnik jerbo mi se ne mijenja telka. Ali kad već moram kupiti - gledam da uzmem nešto gdje meniji i EPG ne izgledaju kao na C64... A i Netflix, Spotify i ostalo će dobro doći tu i tamo.
Našao sam jedan ukrajinski review u kojem sve čini se radi glatko sa DVB T2 prijemom i dekodiranjem, ali ne znam jel to primjenjivo i na ovim prostorima :)

 

Ima li tko kakvih iskustava? Makar generalno sa android boxovljem sa DVBT2 prijemnicima?

s.f. - s.n.
13 godina
online
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Customer reviews si nadam se pročitao..ima jedan osvrt iz RH s nebaš dobrim iskustvom
 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

 Nije satelit verzija.

Pise ti naslov proizvoda da se radi o DVB-T2 HEVC i slika straznjeg dijela pokazuje antenski prikljucak ( uz dodatni info o modelu imas jos dolje potvrdeno da je zenski antenski ulaz)

Satelitski prikljucak ima navoj..pa uobicajena praksa je da tu treba prisarafiti. kod antenskoh ne, samo utaknes

I meni bi bio dobra opcija... dugorocno, ali iskreno nemam pojma o tom proizvodacu. a i da znam .... jbg siromah sam. nemrem naruciti i platiti... ja sam ti onako selajcki... cim roba dode platim u ruke.

Po meni ne izgleda lose.... dalje ti nis ne znam reci.

 

13 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Stigao paket evo tv, izgleda da ipak nije 90 dana sve besplatno

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Koji si prijemnik naručio? Koliko znam, tri mjeseca besplatno vrijedi samo za Intek prijemnike. Svi ostali dobivaju samo 30 dana probnog perioda.

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.10.2020 12:27 (Marko :D).
11 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
domac5 kaže...

Stigao paket evo tv, izgleda da ipak nije 90 dana sve besplatno

 pa piše lijepo na letku koji smo dobili doma "DO 90 dana besplatno"

13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Piše na kutiji uređaja i još se dobije prospekt u kojem piše kako se dodatnih 60 dana aktivira.

16 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
A ti Intek prijamnici su smeće koji se pregrijavaju i trokiraju?
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Marko :D kaže...

Koliko znam, tri mjeseca besplatno vrijedi samo za Intek prijemnike. Svi ostali dobivaju samo 30 dana probnog perioda.

 

Tak bi trebalo bit ali je u praksi drukčije. S jednog drugog foruma jedan korisnik je jučer naveo da tih 30+60 vrijedi i izvan Inteka:

 

"Danas sam uzeo EvoTV modul u pošti, po istoj cijeni kao i prijemnik (189 kn). Nisu upoznati s akcijom za module, samo za STB-ove, da ih citiram, ali on funkcionira isto kao i prijemnik, prvih 30 dana rade svi kanali bez aktivacije, a na samom modulu i u kutiji je aktivacijski kod za dodatnih 60 dana."

 

Po ovome ispada da je modul u istoj promociji ali "unofficial" pa tek dolaskom u poštu dobiš potvrđeno, a vrlo je vjerojatno da onda u poštama imaju i onaj HBBtv model od 299kn isto s 30+60:)

 

Ak netko bude u prolazu i blizini nekim od poslovnica hp-a nek si pogleda za modul, to je dobra ponuda za one koji ne trebaju HEVC receiver.

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.10.2020 14:20 (Flagship).
5 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Još drugih, novih uređaja kod nas

 

@ihush, onaj devia HEVC isto ima programabilni daljinski kao i brat blizanac Emos EM-190S J6014 ili? Inače u četvtak je taj Emos u konzumu 220kn što je skuplje od ovog iz žutiklik/pošte, jedino možda ovaj čeh ima 2 godine gare.

 

https://www.emos.cz/set-top-box-emos-em190-s-hd-hevc-h265-dvb-t2

 

https://www.zutiklik.hr/devia-receiver-dvb-t2-hevc

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.10.2020 16:16 (Flagship).
 
0 0 hvala 0
12 godina
online
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Bas me zanima kolko je Tcom nabavio tih prijemnika, upravo me zvala zena iz Tcoma kak imam njihov net da mi ponudi jedan prijemnik...

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.10.2020 16:30 (Tony1999).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Flagship kaže...

Još drugih, novih uređaja kod nas

 

@ihush, onaj devia HEVC isto ima programabilni daljinski kao i brat blizanac Emos EM-190S J6014 ili? Inače u četvtak je taj Emos u konzumu 220kn što je skuplje od ovog iz žutiklik/pošte, jedino možda ovaj čeh ima 2 godine gare.

 

https://www.emos.cz/set-top-box-emos-em190-s-hd-hevc-h265-dvb-t2

 

https://www.zutiklik.hr/devia-receiver-dvb-t2-hevc

 

 

 eto....nikad vidio, a dobro je da ih mozemo naci

Kad pitate jesu li isti modeli..... to meni izgleda kao Vivax Imago 175h i Skymaster DTR5000, gdje pozonji ima dobre ocjene dok o Vivaxu jos nista nismo culi.....

Ovaj Emos tog ima u CZ... nema u HR? Osim online naruciti...

15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
domac5 kaže...

Stigao paket evo tv, izgleda da ipak nije 90 dana sve besplatno

 na novoj reklami je navedno 90 dana, sve (kao i stara reklama) dok je prije bilo nejasno za 30+60 uključuje li to i hbo+sport.. i sad po toj reklami uključuje jer su slike kanalahbo i sport na toj novoj reklami tj to znači svi paketi+hbo+sport na 90 dana.. nema fusnota i sl.

 

Marko :D kaže...

Koji si prijemnik naručio? Koliko znam, tri mjeseca besplatno vrijedi samo za Intek prijemnike. Svi ostali dobivaju samo 30 dana probnog perioda.

 -da-ne, tj za sad kao u (promo-reklmama) temi gdje se to spominje svi kanali, uključeno i hbo+sport..

.. problem je samo što-kako misle obaviti aktivaciju po isteku prvih 30 dana +60.. jer još nisu predvidjeli neregistriranog korsinika i tad fali unos id-uređaja ili aktivacijskog koda, 11-ili-14 znamenki.. dok se to ne rasčisti može biti nemoguće ili koroz operatera-registraciju i sl.

Flagship kaže...

Još drugih, novih uređaja kod nas

 

@ihush, onaj devia HEVC isto ima programabilni daljinski kao i brat blizanac Emos EM-190S J6014 ili? Inače u četvtak je taj Emos u konzumu 220kn što je skuplje od ovog iz žutiklik/pošte, jedino možda ovaj čeh ima 2 godine gare.

 

https://www.emos.cz/set-top-box-emos-em190-s-hd-hevc-h265-dvb-t2

 

https://www.zutiklik.hr/devia-receiver-dvb-t2-hevc

 

 

 -ne znam.. možda. :)

-sve su to kopjie kopija.. isto-slično.. i 99% da je tad moguće ali dok to ne probaš ili ne pročitaš u spec. ne možeš znati samo nagađati.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
4 godine
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Kad smo kod Čeha, kupio GoSat malo je skuplji ali prva liga!
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.10.2020 18:45 (Antropofob).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Upogonio sam danas Samsung GX-MB540TL kupljen na Amazonu.de
Bez problema sam ga upario sa starim Samsung lcdom i mogu upravljati njima sa daljinskim od boxa ili daljinskim od TV-a. Daljinski od boxa je odličan. Našao je HD kanale bez problema, a slika je super. Updateom softvera (preko žice) proradio mi je i Wi-Fi stick. Kanale mijenja brzo, epg je čitljiv i nije puno lošiji od onoga na TV-u.
Jedina zamjerka za sad je ta da se box dosta grije u radu iako ima vanjsko napajanje.
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.10.2020 20:24 (tintin).
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
tintin kaže...
Upogonio sam danas Samsung GX-MB540TL kupljen na Amazonu.de

 

Pa ovo je divotica od uređaja. I džabe je. Zašto toga nema kod nas, nego samo kineska drvena smeća? 
Sviđa mi se. Napiši koju kad detaljnije isprobaš 

s.f. - s.n.
15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

 -možda dopuna.. devia uredno pronađe kodirane kanale $$ ali za sad nema potrebnog keya kojim bi se uređaj-id povezao-aktivirao dekoder.. tj samo evotv uređaji od operatera (nekad pošta sad tcom) mogu biti povezani-aktivirani.. i to jednog dana kad sve riješe, jer imaju 11-14 znakova za aktivaciju ovisi što gledaš, web ili sms za aktivaciju.. tj u oba za sad fali onaj drugi podatak i vjerojatno je potrebna registracija dok se spominje i mobitel i sl a tad pitanje što s osobom koja ima više od jednog uređaja itd..

-tako da je bolje-sigrunije reći da možda radi, tj pronalazi ali dok evotv to ne rasčisti nitko ništa ne zna..

 

+ u requirementsima je naveden irdeto, dok ga devia upće ne spominje.. i tad to što prikazuje popis kodiranih kanala ne znači da ima odgovarajući dekoder (ne miješati s hevcom načinom kodiranja signala i načinom zaštite..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.10.2020 22:21 (ihush).
7 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Već danima pratim temu i nikako se odlučiti koji reciver odabrati pa vas molim za preporuku.Knjiga spala na 2 slova .Samsung
ili Srt 8550,sad ga ima čipoteka na akciji za 229 kn a mislim da u kutiji dolazi i HDMI kabel,barem tako piše na službenoj stranici Strong.Trgovac na eBayu ima dva ista Samsunga s malim razlikom u cijeni a ono šta me buni je oznaka u naslovu recivera.Prvi:
https://www.ebay.co.uk/itm/Samsung-GX-MB540TL-DVB-T2-HD-Receiver-Freenet-TV-Connect-3-Monate-kostenfrei
Drugi:https://www.ebay.de/itm/Samsung-GX-MB540TL-ZG-Media-Box-Full-HD-DVB-T-T2-LAN-USB-HDMI-NEU-Haendler
Pa ako netko može da malo pogleda i vidi ima li tu kakve bitne razlike ili je to ista stvar.
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Sinoć sam bio u KTC-u (Zabok) i imaju nekih 4, 5 modela - svima je cijena 189 kn (jedan mislim da je preko 230, ali ne znam zašto je skuplji).

 

 

Jedan od njih je i taj HT-ov s Evo TV i  provjerio sam sve kutije, jedino taj model ima u kutiji uključen i HDMI kabel. Ako nemate doma viška HDMI kabel ovo ispada naisplativije jer je kabel oko 25 kn. 

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Strong 8550 kod Chipoteke dolazi s još 30 dana EVOtv-a, ako ti išta znači. Moguće da se može i aktivirati još 60 dana (dobio se aktivacijski kod), al to budem probao kad mi istekne trenutnih 30 dana.

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.10.2020 10:47 (MacTheBig).
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
crozoki kaže...
A ti Intek prijamnici su smeće koji se pregrijavaju i trokiraju?

Strong se pregrijava, a Intek se smrzava kod spajanja USB-a ako sam dobro skužio. Meni se Intek ne smrzava jer nisam uštekavao USB niti snimao nešto.

ihush kaže...
Marko :D kaže...

Koji si prijemnik naručio? Koliko znam, tri mjeseca besplatno vrijedi samo za Intek prijemnike. Svi ostali dobivaju samo 30 dana probnog perioda.

 -da-ne, tj za sad kao u (promo-reklmama) temi gdje se to spominje svi kanali, uključeno i hbo+sport..

.. problem je samo što-kako misle obaviti aktivaciju po isteku prvih 30 dana +60.. jer još nisu predvidjeli neregistriranog korsinika i tad fali unos id-uređaja ili aktivacijskog koda, 11-ili-14 znamenki.. dok se to ne rasčisti može biti nemoguće ili koroz operatera-registraciju i sl.

Ne govorim o kanalima nego o prijemniku. Reklamira se samo Intek da dolazi s tri mjeseca besplatno.

ninotocka kaže...
tintin kaže...
Upogonio sam danas Samsung GX-MB540TL kupljen na Amazonu.de

Pa ovo je divotica od uređaja. I džabe je. Zašto toga nema kod nas, nego samo kineska drvena smeća? 
Sviđa mi se. Napiši koju kad detaljnije isprobaš 

Mogao se kod nas kupiti u Neutrinu, ali izgleda da ga više nemaju u ponudi. Inače, taj uređaj je proizveden za njemačko tržište i njihov freenet tv.

GeraltTheWhite kaže...

Sinoć sam bio u KTC-u (Zabok) i imaju nekih 4, 5 modela - svima je cijena 189 kn (jedan mislim da je preko 230, ali ne znam zašto je skuplji).

 

 

Jedan od njih je i taj HT-ov s Evo TV i  provjerio sam sve kutije, jedino taj model ima u kutiji uključen i HDMI kabel. Ako nemate doma viška HDMI kabel ovo ispada naisplativije jer je kabel oko 25 kn. 

189 kn košta prijemnik koji nema podršku za HbbTV, dok onaj skuplji je identičan prijemnik koji podržava HbbTV.

MacTheBig kaže...

Strong 8550 kod Chipoteke dolazi s još 30 dana EVOtv-a, ako ti išta znači. Moguće da se može i aktivirati još 60 dana (dobio se aktivacijski kod), al to budem probao kad mi istekne trenutnih 30 dana.

Probaj, ništa te ne košta. 

14 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
MacTheBig kaže...

Strong 8550 kod Chipoteke dolazi s još 30 dana EVOtv-a, ako ti išta znači. Moguće da se može i aktivirati još 60 dana (dobio se aktivacijski kod), al to budem probao kad mi istekne trenutnih 30 dana.

 Vjerovatno se može aktivirati kada istekne prvi mjesec sa svim programima  otvorenima -  sa dodatnih 60 dana 42 programa kao i Intek ako ima aktivacijski kod jer je kod Inteka bez ugovorne obaveze, u biti po meni je bitno samo da ima aktivacijski kod

 

btw Strong 8550 ima vanjsko napajanje pa bi po logici se trebao manje zagrijavati od 8541, ako je netko probao neka javi.

BE HAPPY 要開心 : )
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.10.2020 11:31 (Joe Cooker).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice