DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik izdvojena tema

poruka: 1.762
|
čitano: 831.381
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Bilo bi dobro kad bi netko u prvi post stavio popis nekih preporucenih dvbt2 prijemnika u high/medium/low rangu, te par +/- crtica o svakom i link za kupovinu, kako se nebi ponavljala ista pitanja i kako bi imali neki pregled.

Kolko sam polovio trenutno je još uvjek best buy od T-Coma Intek T52 sa Evo-TV free na 3mj? Ali neki korisnici prijavljuju probleme/smrzavanje uređaja. Što nakon tih 90dana, da li treba traziti prekid nekog ugovora kako nebi sami produžili pretplatu ili jednostavno sami to prekinu, a vama ostanu osnovni programi? Kolko vidim nije potrebno ici u T centar nego se može naručiti i online ili telefonski i takoder dobiti 3mj Evo tva sa uređajem? LINK  Pošto postoji hbbTv verzija, kako odabrati tu verziju kod naruđbe?

 

Sljedeci puno bolji uređaji za kojih 50-100kn viže su modeli Strong i Amiko?

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Antropofob kaže...

Nedostatak je nesposobnost prikaza hrvatskih dijakritika u titlovima s usb-a 

 U zadnje vrijeme malo stalkam temu u tišini i pratim šta se piše i preporuča pa da i ja kasnije nabacim neki upit.

Ali što se tiče ovoga citata, meni je na mom samsung tv 32k5102 svaki put sa usb-a učitavalo normalno hrvatske titlove tek kad bi na PC otvorio titlove u notepadu i promijenio encoding iz ANSI u unicode, možda pomogne i tebi...

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.10.2020 21:28 (AirLive).
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Još uvijek imam neke nepoznanice vezano za novi signal..radi se o sekundarnom Tv (LG 32PF510U, kupljen 2016 uz preporuku Pevec prodavača da je TV spreman za novi signal), odabrano više različitih zemalja ali se uvijek dobije samo zvuk bez slike osim na promo kanalu gdje ima i slike i zvuka.

Kako na promo kanalu (oznake HD) ima i slike i zvuka?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
edit: dupli post
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.10.2020 21:54 (nansale).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
edit: dupli post
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.10.2020 21:53 (nansale).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Osa kaže...

Bilo bi dobro kad bi netko u prvi post stavio popis nekih preporucenih dvbt2 prijemnika u high/medium/low rangu, te par +/- crtica o svakom i link za kupovinu, kako se nebi ponavljala ista pitanja i kako bi imali neki pregled.

Kolko sam polovio trenutno je još uvjek best buy od T-Coma Intek T52 sa Evo-TV free na 3mj? Ali neki korisnici prijavljuju probleme/smrzavanje uređaja. Što nakon tih 90dana, da li treba traziti prekid nekog ugovora kako nebi sami produžili pretplatu ili jednostavno sami to prekinu, a vama ostanu osnovni programi? Kolko vidim nije potrebno ici u T centar nego se može naručiti i online ili telefonski i takoder dobiti 3mj Evo tva sa uređajem? LINK  Pošto postoji hbbTv verzija, kako odabrati tu verziju kod naruđbe?

 

Sljedeci puno bolji uređaji za kojih 50-100kn viže su modeli Strong i Amiko?

Intek koji je od EVOtv-a nije savršen prijemnik, ali preporučuje ga se zbog pogodnosti koje nudi. To je preporuka onima koji žele proći što jeftinije, a što je moguće bolje. Taj prijemnik je definitivno bolji od nekog kineskog Denvera koji se prodaje u trgovinama. Ja, konkretno, nemam tih problema s EVOtv prijemnikom. Da, slika prve dvije sekunde nije glatka kad se prebaci kanal, ali uređaj mi se ne smrzava i sve radi više manje ok. Ja se nadam da će Intek izdati ažuriranje da se riješi i taj problem.

 

Što se EVOtv prijemnika tiče, ne moraš davati nikakve osobne podatke ako se odlučiš za kupovinu u T-Centru. Dođeš, platiš i to je to. Nakon isteka EVOtv probnog perioda, EVOtv kanali se automatski zaključaju i tebi na raspolaganju ostaju FTA kanali i besplatni EVOtv programi plus koji se mogu gledati samo s EVOtv prijemnikom.

 

Ako tražiš neki bolji, a malo skuplji prijemnik, ne možeš pogriješiti sa Strong prijemnicima. Kvalitetniji su od Inteka definitivno, ali eto, minus je što nemaš pristup EVOtv-u i besplatnim dodatnim programima plus. Možeš probati i Opticum Nytrobox Plus ako ne želiš više daljinskih.

 

Koji god prijemnik odabrao, moraš imati na umu da je posao tog prijemnika dekodiranje DVB-T2. Znači zaboravi na gledanje filmova, YouTube, castanje sadržaja i slično. Za to ćeš morat nabaviti poseban uređaj s Androidom. 

Naravno, može se pronaći i Android DVB-T2, ali oni su puno skuplji od ovih jeftinih prijemnika.

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.10.2020 22:15 (Marko :D).
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
nansale kaže...
Još uvijek imam neke nepoznanice vezano za novi signal..radi se o sekundarnom Tv (LG 32PF510U, kupljen 2016 uz preporuku Pevec prodavača da je TV spreman za novi signal), odabrano više različitih zemalja ali se uvijek dobije samo zvuk bez slike osim na promo kanalu gdje ima i slike i zvuka.

Kako na promo kanalu (oznake HD) ima i slike i zvuka?

Ako televizor pronalazi kanale, ali nema slike dok se zvuk normalno čuje, znači da televizor ne podržava HEVC. Prodavač u Pevecu te zeznuo. Trebao si pitati ovdje prije kupovine televizora.

 

DVB-T2 info HD se emitira u MPEG-4 (H.264), zato taj kanal vidiš, a druge ne.

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.10.2020 22:25 (Marko :D).
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Kupovina je bila u 2016., tada se nije dosta toga znalo, sad smo ipak svi malo pametniji.
Uglavnom, hvala na info a i sumnje su mi potvrđene.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Ja sam imao neki opticum kojemi bi se svako par sati zamrznuo prilikom promjene kanala pa sam ga bacio. Sad imam neki jeftinjara Sinergy koji ne zamrzava ali mu nakon par promjena kanala počme zvuk kasniti za slikom. Ima li neki model da radi kako treba? Nije mi teško dati i više novaca, samo da funkcionira kako treba.

Uh, što volim ovaj režim - drugi rade a ja ležim
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Marko :D kaže...
...

 Hvala na opsirnom i informativnom odgovoru. Samo da još provjerim, jel se to za intek govorilo da se ne mogu posložiti programi po željenom redoslijedu? Kako ih onda slaže, po redu kako ih učita kod skeniranja?

I imam pitanje što se tice signala. Sada lovim signal sa Brda/Planine Brezovica (Đurmanec). A taj reprtitor ne šalje DVBT2 nego mi preostaju Sljeme i Ivanšćica koji praktički ni nemaju signala u mojem mjestu prema ovoj stranici. Jel budu te repetitore "upgradeali" s vremenom?

 

Repetitori i vrste signala

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.10.2020 23:47 (Osa).
15 godina
neaktivan
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Kupio sam prije otprilike mjesec dan evotv prijemnik intek intd9000. U početku se smrzavao/blokirao svako malo, sad se to događa rijeđe. Kad god uključim usb u njega smrzne se! Probao sam skinuti najnoviji firmware ali nemože se instalirati jer je na njemu taj isti! Prijemnik ima nekakvu gresku (softversku ili hardversku) sto ga blokira. Koliko vidim ovaj aktualni po 189 kn sa 90 dana besplatnih evotv programa, također intek, ima isti problem. Što napraviti neznam ni sam. Ako se njih nazove biti će standardne gluposti, isključite prijemnik, vratite ga na tvorničke postavke i sl.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Vombat, tako je, nema smisla zvati SZK jer daju samo generičke savjete, tipa probajte adapter isključiti iz struje, pričekajte da se sve lampice pogase pa ga opet uklkjučite. Ili nastojte ne pritiskati više gumbića na daljinskom istovremeno jer to uređaj može preopteretiti. Ali dobro, agent je bar bio pošten pa priznao probleme s tim Intek uređajima. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Ovaj receiver sa slike vjerojatno nece bit dobar za gledat tv, jer koliko vidim da ima samo h.264 a nema h.265 i nema onaj hevc il tak nesto.

Pretpostavljam da nece valjat al reko da pitam jos jednom..

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Antropofob kaže...

Amiko T765 finalni dojmovi
Boot nekih 10-ak sekundi, izvrsna slika, brz i pregledan EPG sa hrvatskim dijakriticima (ima dva moda prikaza EPG-a: po trenutačnom kanalu i po svim kanalima u trenutnom vremenu, brzo mijenjanje kanala, pristojan daljinski s dobrim dometom, moguće sortiranje kanala i podešavanje omiljenih kanala. Moguće simultano gledanje i snimanje na istom mux-u. Imam dobar signal tako da nemogu procijeniti koliko je tuner dobar ali definitivno daje izvrsnu sliku preko HDMI-a i scarta-a. Reproducira sve, čak i filmove s AC-3 zvukom.
Nedostatak je nesposobnost prikaza hrvatskih dijakritika u titlovima s usb-a i očajan prikaz OSD-a preko scarta-a: tekst je mutan i slova titraju.

 Jel to znaci da ce mi starci moci gledat jedan program (Hrt1) i istovremeno snimati neku emisiju na Nova TV ?

Pitam jer je njima to jako bitno pa da ne narucim nes krivo

13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
B-52 kaže...
Antropofob kaže...

Amiko T765 finalni dojmovi
Boot nekih 10-ak sekundi, izvrsna slika, brz i pregledan EPG sa hrvatskim dijakriticima (ima dva moda prikaza EPG-a: po trenutačnom kanalu i po svim kanalima u trenutnom vremenu, brzo mijenjanje kanala, pristojan daljinski s dobrim dometom, moguće sortiranje kanala i podešavanje omiljenih kanala. Moguće simultano gledanje i snimanje na istom mux-u. Imam dobar signal tako da nemogu procijeniti koliko je tuner dobar ali definitivno daje izvrsnu sliku preko HDMI-a i scarta-a. Reproducira sve, čak i filmove s AC-3 zvukom.
Nedostatak je nesposobnost prikaza hrvatskih dijakritika u titlovima s usb-a i očajan prikaz OSD-a preko scarta-a: tekst je mutan i slova titraju.

 Jel to znaci da ce mi starci moci gledat jedan program (Hrt1) i istovremeno snimati neku emisiju na Nova TV ?

Pitam jer je njima to jako bitno pa da ne narucim nes krivo

Možeš snimati i gledati samo ako su na istom MUX-u. 

Mislim da nisu na istom MUX-u HTV i Nova, nek me netko pametniji ispravi ako sam u krivu.

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Osa kaže...
Marko :D kaže...
...

 Hvala na opsirnom i informativnom odgovoru. Samo da još provjerim, jel se to za intek govorilo da se ne mogu posložiti programi po željenom redoslijedu? Kako ih onda slaže, po redu kako ih učita kod skeniranja?

I imam pitanje što se tice signala. Sada lovim signal sa Brda/Planine Brezovica (Đurmanec). A taj reprtitor ne šalje DVBT2 nego mi preostaju Sljeme i Ivanšćica koji praktički ni nemaju signala u mojem mjestu prema ovoj stranici. Jel budu te repetitore "upgradeali" s vremenom?

 

Repetitori i vrste signala

Da, na Inteku možeš mijenjati raspored kanala. Ali broj kanala ne možeš mijenjati.

vombat kaže...

Kupio sam prije otprilike mjesec dan evotv prijemnik intek intd9000. U početku se smrzavao/blokirao svako malo, sad se to događa rijeđe. Kad god uključim usb u njega smrzne se! Probao sam skinuti najnoviji firmware ali nemože se instalirati jer je na njemu taj isti! Prijemnik ima nekakvu gresku (softversku ili hardversku) sto ga blokira. Koliko vidim ovaj aktualni po 189 kn sa 90 dana besplatnih evotv programa, također intek, ima isti problem. Što napraviti neznam ni sam. Ako se njih nazove biti će standardne gluposti, isključite prijemnik, vratite ga na tvorničke postavke i sl.

Vidiš, ja ne uključujem USB. Možda se meni zato ne smrzava? Možda se smrzava kada se isključi/uključi, a USB je uštekan jer pokušava učitati USB i sadržaj istog.

 

Tko zna, ali meni se još ni jednom nije smrznuo tako da nemam tih problema osim onog laganja slike sekundu, dvije nakon promijene kanala.

 

Nekako mislim da se radi o FW problemu, sumnjam da u hardveru leži krivica.

B-52 kaže...
Antropofob kaže...

Amiko T765 finalni dojmovi
Boot nekih 10-ak sekundi, izvrsna slika, brz i pregledan EPG sa hrvatskim dijakriticima (ima dva moda prikaza EPG-a: po trenutačnom kanalu i po svim kanalima u trenutnom vremenu, brzo mijenjanje kanala, pristojan daljinski s dobrim dometom, moguće sortiranje kanala i podešavanje omiljenih kanala. Moguće simultano gledanje i snimanje na istom mux-u. Imam dobar signal tako da nemogu procijeniti koliko je tuner dobar ali definitivno daje izvrsnu sliku preko HDMI-a i scarta-a. Reproducira sve, čak i filmove s AC-3 zvukom.
Nedostatak je nesposobnost prikaza hrvatskih dijakritika u titlovima s usb-a i očajan prikaz OSD-a preko scarta-a: tekst je mutan i slova titraju.

 Jel to znaci da ce mi starci moci gledat jedan program (Hrt1) i istovremeno snimati neku emisiju na Nova TV ?

Pitam jer je njima to jako bitno pa da ne narucim nes krivo

Da. MUX M1, nakon kompletnog prelaska na DVB-T2, sadržavati će sve nacionalne TV kanale. Od HRT 1, pa sve do Dome TV ili, drugim riječima, sve trenutne kanale iz MUX A i MUX B. 

MUX M2 će sadržavati neke manje važne nacionalne i regionalne kanale, iliti trenutni MUX D i MUX L.

 

Nemam taj prijemnik, pa ti ne mogu potvrditi informaciju, ali ova informacija o rasporedu kanala je potvrđena još davno od strane OiV-a, te se može vidjeti na njihovoj stranici, kao i na DVB-T2 info kanalu.

Antropofob kaže...
B-52 kaže...
Antropofob kaže...

Amiko T765 finalni dojmovi
Boot nekih 10-ak sekundi, izvrsna slika, brz i pregledan EPG sa hrvatskim dijakriticima (ima dva moda prikaza EPG-a: po trenutačnom kanalu i po svim kanalima u trenutnom vremenu, brzo mijenjanje kanala, pristojan daljinski s dobrim dometom, moguće sortiranje kanala i podešavanje omiljenih kanala. Moguće simultano gledanje i snimanje na istom mux-u. Imam dobar signal tako da nemogu procijeniti koliko je tuner dobar ali definitivno daje izvrsnu sliku preko HDMI-a i scarta-a. Reproducira sve, čak i filmove s AC-3 zvukom.
Nedostatak je nesposobnost prikaza hrvatskih dijakritika u titlovima s usb-a i očajan prikaz OSD-a preko scarta-a: tekst je mutan i slova titraju.

 Jel to znaci da ce mi starci moci gledat jedan program (Hrt1) i istovremeno snimati neku emisiju na Nova TV ?

Pitam jer je njima to jako bitno pa da ne narucim nes krivo

Možeš snimati i gledati samo ako su na istom MUX-u. 

Mislim da nisu na istom MUX-u HTV i Nova, nek me netko pametniji ispravi ako sam u krivu.

Trenutno jesu, a bit će i dalje. Jedina promijena je što će se trenutnim MUX A kanalima dodati i kanali iz MUX B, tako da bi trebalo biti sve skupa osam kanala u MUX M1.

13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

 Je li STRONG SRT 8541 kao uređaj u radu onda bolji i stabilniji (manje ili nema problema) od ovog Inteka iz EvoTv ponude?

13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Svaki Strong je bolji od ovog Inteka iz ponude EVOtv-a, ali manje kanala nudi. To jest, dobit ćeš sve kanale normalno, ali nećeš imati pristup besplatnim EVOtv kanalima (programi plus).

 

Ponavljam, ovi uređaji se ne razlikuju po funkcijama. Svi DVB-T2 uređaji rade isto; ni jedan nema Android, ni na jednom nemaš mogućnost streamanja, ni na jednom nemaš mogućnost gledanja YouTube-a. Ne dajte da vas Ethernet port na prijemniku zavara.

Ovo sve što sam naveo rade Android DVB-T2 prijemnici kojih je na našem tržištu samo par modela i ekstremno su skupi.

14 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
itomic009 kaže...

 Je li STRONG SRT 8541 kao uređaj u radu onda bolji i stabilniji (manje ili nema problema) od ovog Inteka iz EvoTv ponude?

Strong bi trebao biti bolji uređaj, međutim meni bolje radi Intek u ovih nekoliko dana koliko sam imao priliku ga isprobati na istoj telki, ne znam kakav je nakon dužeg korištenja jer neki prijavljuju probleme.

Daljinski mi je dosta bolji kod Stronga.

Strong sam dobio u najam za 5 kuna mjesec dok je još bio u ponudi od EvoTv.

 

BE HAPPY 要開心 : )
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Da Intek izda FW ažuriranje koje rješava laganje i smrzavanje, bio bi jedan od odličnih prijemnika unatoč daljinskom od tanke plastike.

12 godina
odjavljen
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Imam Vivax DVB-T2 181
HW 1.9, SW 1.1
Gdje se može novi FW skinuti?

@

Piše na kutiji da podržava Dolby Digital, no zvuk je šit. Imam Logi Z906
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.10.2020 12:16 (Dex.pwn).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Marko :D kaže...
Osa kaže...
Marko :D kaže...
...

 Hvala na opsirnom i informativnom odgovoru. Samo da još provjerim, jel se to za intek govorilo da se ne mogu posložiti programi po željenom redoslijedu? Kako ih onda slaže, po redu kako ih učita kod skeniranja?

I imam pitanje što se tice signala. Sada lovim signal sa Brda/Planine Brezovica (Đurmanec). A taj reprtitor ne šalje DVBT2 nego mi preostaju Sljeme i Ivanšćica koji praktički ni nemaju signala u mojem mjestu prema ovoj stranici. Jel budu te repetitore "upgradeali" s vremenom?

 

Repetitori i vrste signala

Da, na Inteku možeš mijenjati raspored kanala. Ali broj kanala ne možeš mijenjati.

vombat kaže...

Kupio sam prije otprilike mjesec dan evotv prijemnik intek intd9000. U početku se smrzavao/blokirao svako malo, sad se to događa rijeđe. Kad god uključim usb u njega smrzne se! Probao sam skinuti najnoviji firmware ali nemože se instalirati jer je na njemu taj isti! Prijemnik ima nekakvu gresku (softversku ili hardversku) sto ga blokira. Koliko vidim ovaj aktualni po 189 kn sa 90 dana besplatnih evotv programa, također intek, ima isti problem. Što napraviti neznam ni sam. Ako se njih nazove biti će standardne gluposti, isključite prijemnik, vratite ga na tvorničke postavke i sl.

Vidiš, ja ne uključujem USB. Možda se meni zato ne smrzava? Možda se smrzava kada se isključi/uključi, a USB je uštekan jer pokušava učitati USB i sadržaj istog.

 

Tko zna, ali meni se još ni jednom nije smrznuo tako da nemam tih problema osim onog laganja slike sekundu, dvije nakon promijene kanala.

 

Nekako mislim da se radi o FW problemu, sumnjam da u hardveru leži krivica.

B-52 kaže...
Antropofob kaže...

Amiko T765 finalni dojmovi
Boot nekih 10-ak sekundi, izvrsna slika, brz i pregledan EPG sa hrvatskim dijakriticima (ima dva moda prikaza EPG-a: po trenutačnom kanalu i po svim kanalima u trenutnom vremenu, brzo mijenjanje kanala, pristojan daljinski s dobrim dometom, moguće sortiranje kanala i podešavanje omiljenih kanala. Moguće simultano gledanje i snimanje na istom mux-u. Imam dobar signal tako da nemogu procijeniti koliko je tuner dobar ali definitivno daje izvrsnu sliku preko HDMI-a i scarta-a. Reproducira sve, čak i filmove s AC-3 zvukom.
Nedostatak je nesposobnost prikaza hrvatskih dijakritika u titlovima s usb-a i očajan prikaz OSD-a preko scarta-a: tekst je mutan i slova titraju.

 Jel to znaci da ce mi starci moci gledat jedan program (Hrt1) i istovremeno snimati neku emisiju na Nova TV ?

Pitam jer je njima to jako bitno pa da ne narucim nes krivo

Da. MUX M1, nakon kompletnog prelaska na DVB-T2, sadržavati će sve nacionalne TV kanale. Od HRT 1, pa sve do Dome TV ili, drugim riječima, sve trenutne kanale iz MUX A i MUX B. 

MUX M2 će sadržavati neke manje važne nacionalne i regionalne kanale, iliti trenutni MUX D i MUX L.

 

Nemam taj prijemnik, pa ti ne mogu potvrditi informaciju, ali ova informacija o rasporedu kanala je potvrđena još davno od strane OiV-a, te se može vidjeti na njihovoj stranici, kao i na DVB-T2 info kanalu.

Antropofob kaže...
B-52 kaže...
Antropofob kaže...

Amiko T765 finalni dojmovi
Boot nekih 10-ak sekundi, izvrsna slika, brz i pregledan EPG sa hrvatskim dijakriticima (ima dva moda prikaza EPG-a: po trenutačnom kanalu i po svim kanalima u trenutnom vremenu, brzo mijenjanje kanala, pristojan daljinski s dobrim dometom, moguće sortiranje kanala i podešavanje omiljenih kanala. Moguće simultano gledanje i snimanje na istom mux-u. Imam dobar signal tako da nemogu procijeniti koliko je tuner dobar ali definitivno daje izvrsnu sliku preko HDMI-a i scarta-a. Reproducira sve, čak i filmove s AC-3 zvukom.
Nedostatak je nesposobnost prikaza hrvatskih dijakritika u titlovima s usb-a i očajan prikaz OSD-a preko scarta-a: tekst je mutan i slova titraju.

 Jel to znaci da ce mi starci moci gledat jedan program (Hrt1) i istovremeno snimati neku emisiju na Nova TV ?

Pitam jer je njima to jako bitno pa da ne narucim nes krivo

Možeš snimati i gledati samo ako su na istom MUX-u. 

Mislim da nisu na istom MUX-u HTV i Nova, nek me neta ko pametniji ispravi ako sam u krivu.

Trenutno jesu, a bit će i dalje. Jedina promijena je što će se trenutnim MUX A kanalima dodati i kanali iz MUX B, tako da bi trebalo biti sve skupa osam kanala u MUX M1.

 Da bas gledam na OiV da su oba hrt-a i nova i rtl pod Mux A a vidim i kasnije da pise pod Mux M2 opet RTL i Nova.. OK znaci bitno je da se moze istovremeno jedan od tih gledati i neki dr program snimati.

Koji bi prijemnik bio dobar za ucestalo snimanje na USB i da ima neki pregledan Izbornik (na Hrvatskom po mogucnosti) jer starci su poprilicno stari a ja vise ne zivim dole pa da im je cim jednostavnije..za neku razumnu cijenu 200 - 300 kn ..hvala unaprijed..

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Da ali onda nemogu snimati sadržaj koji hoću, što mi je jako bitno. Već sam par puta stavio da se snima, odem na posao , vratim se , pogledam display i vidim opet isto,  vrijeme pokazuje trenutak kad se smrzo.

13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Znam. Ja nikada ne snimam nikakav sadržaj pa mi to nije bitno. Ono što sam propustio pogledam naknadno preko interneta.

5 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Marko :D kaže...

Da Intek izda FW ažuriranje koje rješava laganje i smrzavanje, bio bi jedan od odličnih prijemnika unatoč daljinskom od tanke plastike.

 

Možda bi s onim fw za HBBtv sve bolje funkcioniralo ali nitko se još nije usudio

13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Upravo to. Treba flashat FW i onda ako nešto bude, reklamirat prijemnik kao neispravan. 

4 godine
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
B-52 kaže...

Koji bi prijemnik bio dobar za ucestalo snimanje na USB i da ima neki pregledan Izbornik (na Hrvatskom po mogucnosti) jer starci su poprilicno stari a ja vise ne zivim dole pa da im je cim jednostavnije..za neku razumnu cijenu 200 - 300 kn ..hvala unaprijed..

 

 Pogledaj ovaj na https://moj.evotv.hr/#/

14 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Joe Cooker kaže...
itomic009 kaže...

 Je li STRONG SRT 8541 kao uređaj u radu onda bolji i stabilniji (manje ili nema problema) od ovog Inteka iz EvoTv ponude?

Strong bi trebao biti bolji uređaj, međutim meni bolje radi Intek u ovih nekoliko dana koliko sam imao priliku ga isprobati na istoj telki, ne znam kakav je nakon dužeg korištenja jer neki prijavljuju probleme.

Daljinski mi je dosta bolji kod Stronga.

Strong sam dobio u najam za 5 kuna mjesec dok je još bio u ponudi od EvoTv.

 

 

Meni isto rade, doduše na strongu gledao samo FTV kanale jer nije kupljen u ponudi EvoTv-a.


Daljinski su oba za k... ali je ipak daljinski od stronga mrvicu bolji. Grozno je ka jedan ima brojeve od 1-9 na vrhu a drugi na dnu (evo tv) pa ga nemreš pošteno primiti... Možda djeca koja imaju manju šaku.

Meni je najbolji daljinski od Panasonica (stavljana fotka par stranica prije)...

13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
spiderhr kaže...
Joe Cooker kaže...
itomic009 kaže...

 Je li STRONG SRT 8541 kao uređaj u radu onda bolji i stabilniji (manje ili nema problema) od ovog Inteka iz EvoTv ponude?

Strong bi trebao biti bolji uređaj, međutim meni bolje radi Intek u ovih nekoliko dana koliko sam imao priliku ga isprobati na istoj telki, ne znam kakav je nakon dužeg korištenja jer neki prijavljuju probleme.

Daljinski mi je dosta bolji kod Stronga.

Strong sam dobio u najam za 5 kuna mjesec dok je još bio u ponudi od EvoTv.

 

 

Meni isto rade, doduše na strongu gledao samo FTV kanale jer nije kupljen u ponudi EvoTv-a.


Daljinski su oba za k... ali je ipak daljinski od stronga mrvicu bolji. Grozno je ka jedan ima brojeve od 1-9 na vrhu a drugi na dnu (evo tv) pa ga nemreš pošteno primiti... Možda djeca koja imaju manju šaku.

Meni je najbolji daljinski od Panasonica (stavljana fotka par stranica prije)...

Taj Panasonic daljinski izgleda grozno. Bolji mi je ovaj moj od LG televizora. Jedino što mi kod njega ne valja su tipke za Netflix i Amazon koje se ne mogu reprogramirati, pa ponekad umjesto EXIT pritisnem Amazon; sve u svemu odličan daljinski.

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.10.2020 18:20 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Prezime kaže...
B-52 kaže...

Koji bi prijemnik bio dobar za ucestalo snimanje na USB i da ima neki pregledan Izbornik (na Hrvatskom po mogucnosti) jer starci su poprilicno stari a ja vise ne zivim dole pa da im je cim jednostavnije..za neku razumnu cijenu 200 - 300 kn ..hvala unaprijed..

 

 Pogledaj ovaj na https://moj.evotv.hr/#/

 Jel neka velika razlika izmedu ovog 8550 i 8541 jer ak nije, uzo bi ovaj jeftiniji. 

Kako rekoh, to je roditeljima za gledanje HRT 1 i 2 i RTL i Nova TV i za snimanje programa.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice