DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik izdvojena tema

poruka: 1.762
|
čitano: 834.988
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

E to su zanimljivi primjeri. Bemu, fakat su mogli ovi naši ovlašteni prodavači philipsa, sharpova, panasonica, lg-a samsunga, sonyja nekako komunicirati da proizvođači ponude neke svoje dongleove... ali jasno ovo im je sjekira u med - radije bi oni da se opet kupi novi tv a ispravan baci u smeće.
E pa neću bacat Panasonic plazmu u smeće, jer je za ovaj naš krljavi tv program za starce savršena.
..
Kad smo već na tom, dakle isto pitanje kao i Kerum, Vi koji imate tcomov/evotv receiver; ima li on ikakve opcije programiranje dvije, tri tipke za kontrolu tv-a?

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
overhaul kaže...

E to su zanimljivi primjeri. Bemu, fakat su mogli ovi naši ovlašteni prodavači philipsa, sharpova, panasonica, lg-a samsunga, sonyja nekako komunicirati da proizvođači ponude neke svoje dongleove... ali jasno ovo im je sjekira u med - radije bi oni da se opet kupi novi tv a ispravan baci u smeće.
E pa neću bacat Panasonic plazmu u smeće, jer je za ovaj naš krljavi tv program za starce savršena.
..
Kad smo već na tom, dakle isto pitanje kao i Kerum, Vi koji imate tcomov/evotv receiver; ima li on ikakve opcije programiranje dvije, tri tipke za kontrolu tv-a?

Nema.

14 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Ovako, tcom (evo tv) receiver nema nikakvu mogućnost programiranja da se koristi daljinski od TV-a... Ni cec ni podešavanje univerzalnog daljinskog (probao, Samsung TV ima onaj mali dongle koji replicira signal daljinskog od TV-a na uređaj, to ne radi, čak nema ni ponuđenog modela u izborniku)

 
0 0 hvala 2
12 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Carrero kaže...

za samsung, kupi u njemačkoj SAMSUNG GX-MB540TL (cijena 22eur), funkcionira CEC, i riješio si problem jer ce koristiti isti samsung daljinski (od recievera, koji je identicni originalnom)

 

Flagship kaže... 

Edision Picco T265- 26 eur i dolazi s daljinskim koji je programiran za samsung televizore, ima usb snimanje. Podržava i usb wi-fi samo treba kupit dongle koji je cca 9-13 eur.

 

https://www.cs-multimedia.de/Edision-picco-T265-DVB-T2-Receiver-schwarz

 

https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/3191539_-edi-mega-edision.html

 

 

Ili samsung GX-MB540TL, onaj freenet model iz 2017 koji se još prodaje. Ima sve osim usb snimanja. Cca 22 eur u DE.

 

 

https://www.backtomarket.de/Samsung-GX-MB540TL-Receiver

 

Hvala na odgovorima. Nadao sam se da ce ici preko CEC-a sa EvoTV jer bi to trebalo raditi out-of-the-box, bez potrebe za ikakvim naprednim funkcijama, a dobili bi se i ekskluzivni kanali. Cini mi se da cu ipak morati naruciti SAMSUNG GX-MB540TL. Vidim da ima i TV out sa straznje strane - za sto to sluzi, moze li i na taj izlaz davati transkodirani signal u analognom formatu koji se moze spojiti na jos jedan TV preko obicnog antenskog prikljucka? Znam da zvuci neobicno, ali imamo takav jedan receiver za DVB-T, pa mozda i za DVB-T2 ovaj radi istu stvar...

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2020 23:13 (kerum).
7 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Pozdrav, uzeo sam neki Tesla TSTBT2-S-C za stariji Toshiba TV koji podržava 1080p60 rezoluciju. Uzeo sam ga jer ima jamstvo tri godine i dolazi s daljinskim s velikim tipkama za starce. Spojio sam ga preko Scart kabla i imam problem da mi je slika previše zumirana, a nikako je ne mogu namjestiti tako da perfektno popunjava ekran. Gledao sam po postavkama recievera i televizora, probao razne aspect ratio i ništa ne pomaže. Zna li netko može li se riješiti ovaj problem?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Snoozly kaže...
Pozdrav, uzeo sam neki Tesla TSTBT2-S-C za stariji Toshiba TV koji podržava 1080p60 rezoluciju. Uzeo sam ga jer ima jamstvo tri godine i dolazi s daljinskim s velikim tipkama za starce. Spojio sam ga preko Scart kabla i imam problem da mi je slika previše zumirana, a nikako je ne mogu namjestiti tako da perfektno popunjava ekran. Gledao sam po postavkama recievera i televizora, probao razne aspect ratio i ništa ne pomaže. Zna li netko može li se riješiti ovaj problem?

Znam ja. Spoji prijemnik s HDMI kabelom.

 

Koja je uopće poanta spajanja prijemnika ŠCART kabelom kada televizor ima HDMI?

7 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Kupio sam danas ovaj evo TV prijemnik od 189 kn na kiosku tiska tako da nema potrebe za odlaskom u T-Com centar jer je to po meni ista stvar s tim besplatnim programima.
Što se tiče samog prijemnika ja nisam zadovoljan jer je teletext slabo čitljiv,slova su manja nego prije.Daljinski je teški jeftikaner, pojedine tipke su male i ovo definitivno nije za starije ljude a i ergonomija mu je loša,ne leži u ruci kako valja.Donji dio je predebeo a gornji pretanak.Sam uređaj je lijepog dizajna.Mogu pohvaliti samo to da daljinski radi brzo i hvata iz svih pozicija čak i kad ga uperiš u suprotni zid.Da mogu sutra bih ga vratio ali teta na trafici sigurno neće pristati na to jer je ispravan.Eto to je moje mišljenje pa ko voli nek izvoli.Da sam ga mogao isprobati umjesto njega kupio bi Strong 8541.Izgleda da netko ovdje radi u HT-a.
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.10.2020 8:19 (Igox).
 
0 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Igox kaže...
Kupio sam danas ovaj evo TV prijemnik od 189 kn na kiosku tiska tako da nema potrebe za odlaskom u T-Com centar jer je to po meni ista stvar s tim besplatnim programima.
Što se tiče samog prijemnika ja nisam zadovoljan jer je teletext slabo čitljiv,slova su manja nego prije.Daljinski je teški jeftikaner, pojedine tipke su male i ovo definitivno nije za starije ljude a i ergonomija mu je loša,ne leži u ruci kako valja.Donji dio je predebeo a gornji pretanak.Sam uređaj je lijepog dizajna ali se dosta grije u stand by modu .Mogu pohvaliti samo to da daljinski radi brzo i hvata iz svih pozicija čak i kad ga uperiš u suprotni zid.Da mogu sutra bih ga vratio ali teta na trafici sigurno neće pristati na to jer je ispravan Eto to je moje mišljenje pa ko voli nek izvoli.Da sam ga mogao isprobati umjesto njega kupio bi Strong 8541.Izgleda da netko ovdje radi u HT-a.

 

Strongov daljinski je katastrofa. Tipka za paljenje je odmah iznad tipke 1 pa se zna dogoditi da uređaj ugasiš i isto ne leži dobro u ruci jer su tipke 1-9 na vrhu daljinskog.

Svaki uređaj ima plus i minus.

Strongov daljinski u sredini. Najbolji mi je daljinski od televizora samo šteta kaj nepodržava dvb-t2 nikako...

Evo usporedbe daljinskih (Tv, strong, ht-ov daljenski)

9 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Pozdrav. Zanima me može li neko potvrditi dali će mi trebati prijemnik za TV samsung model UE32k5102AK. Tamo negdje u 2. mj. 2017. sam tražio preporuku za tv i pitao sam da podržava sve ovo što bi trebalo jednom kad se pređe na dvb-t2. E sad ovaj podržava t2, ali ne znam dali podržava HEVC/H265, ne znam jeli se tada još znalo za to, ali ugl. dobio sam ovu preporuku.

Kad pokušam pokrenuti H265 video preko USB-a neće, ali ne znam dali je to isto tj. jeli isti dio HW/SW odgovoran za to ili je to odvojeno. Ovako dok ne uključe u pogon ne mogu znat oće radit.

U user manual ima tablica di piše da podržava do h264, ali ne znam jeli se to samo odnosi na media player ili i za primanje tv signala od antene.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
spiderhr kaže...


Strongov daljinski u sredini. Najbolji mi je daljinski od televizora samo šteta kaj nepodržava dvb-t2 nikako...

Evo usporedbe daljinskih (Tv, strong, ht-ov daljenski)

Recenzija Strong-a s forum.hr, možda nekom pomogne:

Kupljen Strong 8541, relativno dugo se boota kod paljenja, daljinski pristojne veličine i odlično hvata, iako plastika ne djeluje prekvalitetno. Al u odnosu na većinu kineskih uređaja je premija. Upute ne dolaze u pakiranju nego ih treba skinut u pdf, ne znam dal je to u skladu s našim zakonima.
Našao odmah sve kanale (16+1 u ZG), slika mi izgleda ok, nijednom nije zakockao, ali treba pričekat neku jaču kišu. Tuner se ćini kvalitetan.

Multimedia mi nije važna ali sam nešto isprobao, i par filmova uopće nije htio otvoriti, svi su bili bez titlova pa ne znam odgovor na gornje pitanje, još ću pogledat ali ne nalazim neke opcije za titlove u meniju.

EPG smeće, prikazuje hr znakove ali pokazuje samo jedan program, font minijaturan a pol ekrana prazno. Isto tako pokazuje samo nekoliko događanja, a ne onoliko koliko ima mjesta na ekranu, pa treba skrolat dolje.
Snimanje loše, kad namjestim timer nemam mogućnost editiranja, to nisam vidio niti na jednom uređaju dosad. A imao sam i quadro i infinity, a ovo je ipak neki kvalitetniji brend. Snimanje se odabere u epg i više ne mogu editirati vrijeme, tj. dodat da snima 5min prije i 10min poslje događaja. A kako se naši baš ne drže satnice to će značiti da ću dosta puta ostat bez cijele emisije.
Dok snima, ne možeš doslovno ništa s uređajem, na prošlom sam normalno gledao druge programe na istom MUX, ili ranije snimljene emisije.
Uglavnom uređaj doslovno samo za gledanje TV programa, žalosno. Možda bolje da sam kupio u SPARu quadro. Za doma ću definitivno ić na amiko.

Kad se upali uređaj piše mu 1.1.2015. ne znam šta je tak staro, hw ili sw, ali kako ima nadogradnju softwarea preko usb, otišao sam skinut najnoviji. Na str apsolutno ništa, ili ja ne nalazim pa ako netko naleti, nek baci link jer bi s jednom nadogradnjom postao upotrebljiv.

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.10.2020 9:04 (Antropofob).
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Igox kaže...
Kupio sam danas ovaj evo TV prijemnik od 189 kn na kiosku tiska tako da nema potrebe za odlaskom u T-Com centar jer je to po meni ista stvar s tim besplatnim programima.
Što se tiče samog prijemnika ja nisam zadovoljan...

Iskreno me zanima, što si ti očekivao od prijemnika za 189 kn? Prijemnik i daljinski od zlata? 

Igox kaže...
...jer je teletext slabo čitljiv,slova su manja nego prije.

Teletekst polako izumire; navikni se na to. Ne sjećam se kada sam ga zadnji puta uključio. Inače, mali teletekst je prisutan kod većine prijemnika.

Igox kaže...
Daljinski je teški jeftikaner, pojedine tipke su male i ovo definitivno nije za starije ljude a i ergonomija mu je loša,ne leži u ruci kako valja.

Vjerovao ili ne, ali daljinski je još dobar u usporedbi s ostalim kineskim smećem. Gotovo svi prijemnici koriste isti daljinski. Taj generički daljinski je najveće smeće koje sam ikada vidio. Ovaj daljinski je "jeftikaner", ali barem je jednostavnog dizajna; tipke za mijenjanje kanala i glasnoće su velike i lako dostupne. Kao što si i sam rekao, lovi gdje god ga uperiš. Po meni je jedan od boljih, ali plastika je dosta tanka i to je minus.

 

Što se tiče ergonomije, to mi je najmanje bitno jer ne planiram taj daljinski imati cijeli dan u ruci i svugdje ići s njim. Prebacit ću na neki kanal i kad pronađem što ću gledati, ostavit ću ga sa strane. Ne razumijem zašto je ergonomija razlog pogotovo kod tako jeftinog uređaja.

Igox kaže...
Da mogu sutra bih ga vratio ali teta na trafici sigurno neće pristati na to jer je ispravan.

Odeš na isti taj kiosk Tiska i kažeš; kupio taj prijemnik, teletekst je mali nečitljiv i vratio bi ga. Račun imaš, sav sadržaj kutije također valjda imaš i to je to. Ako sam ja na Tisku mogao vratit slušalice za mobitel nakon što sam ih isprobao i zaključio da su katastrofa, možeš i ti taj prijemnik. Rok za povrat je 7 dana od kupovine.

Pozdrav. Zanima me može li neko potvrditi dali će mi trebati prijemnik za TV samsung model UE32k5102AK. Tamo negdje u 2. mj. 2017. sam tražio preporuku za tv i pitao sam da podržava sve ovo što bi trebalo jednom kad se pređe na dvb-t2. E sad ovaj podržava t2, ali ne znam dali podržava HEVC/H265, ne znam jeli se tada još znalo za to, ali ugl. dobio sam ovu preporuku.

Kad pokušam pokrenuti H265 video preko USB-a neće, ali ne znam dali je to isto tj. jeli isti dio HW/SW odgovoran za to ili je to odvojeno. Ovako dok ne uključe u pogon ne mogu znat oće radit.

U user manual ima tablica di piše da podržava do h264, ali ne znam jeli se to samo odnosi na media player ili i za primanje tv signala od antene.

https://forum.bug.hr/forum/topic/digitalna-televizija-dvb-tcs-iptv-hd-3d/prelazak-dvb-t2-hevc-signal--po/272788.aspx

 

Treća kategorija, prvo pitanje.

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.10.2020 9:38 (Marko :D).
15 godina
odjavljen
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
ihush kaže...

 -točno, od hdmi 1.0 nadalje.. u 1.4 kao hec-arc..

-ali se nije nešto posebno navodilo pa mi je vjerojatno od 1.4 ostalo vremenski pogrešno u glavi.. koja je vremenski oko dvbt2 kaže wiki 2009ta.. a hevc je od 2014-.. hdmi 2.0 od 2016. i rezolucije iznad hd kao 2-4-8k.. kad izlazi i hevc-265, pa mi eto tako zvučalo, moja greška. Do prije 5god se ne sjećam nekog tv uređaja da je to imao navedeno u specifikacijama, sad ponekad navedu dok bi zapravo svi uređaji trebali raditi ako ih obvezuje implementacija hdmi standarda od 1.0 naviše.. tj to bi značilo da svi imaju cec mogućnost no to nije sigurno dok se ne provjeri-proba.

 

btw, ne znam kakvih sve ima kablova za hdmi tj pinovi-žice i jesu li svi sa svim spojenim žicama-pinovima.. pa ako npr nije 13ti pin spojen tad je moguć problem već i sam kabel tj zbog oznake hi-speed i sl. ili rezolucije-refresha poželjno da je kabel barem 1.4 ili 2.0b deklariran jer tad je vjerojatnije da ima sve potrebne pinove pa i cec ako se koristi za signalizaciju i promjenu brzine za transfer.. Meni malo zbrčkano :) Možda i to objasniš.. tnx.

Zapravo, točnije je da je CEC bio definiran od verzije 1.0 ali nije bio detaljno specificiran. U upotrebu u potrošačkoj elektronici je ušao tek u verziji 1.2a kad je detaljno specificiran, dok je u 2.0 ažurirana lista naredbi. 

 

CEC i ARC su opcionalne mogućnosti uređaja, ali kabel, da bi zadovoljavao standard, mora imati pinove koji omogućavaju tu funkcionalnost. S obzirom da je CEC definiran već u verziji 1.0, iako nije bio detaljno specificiran, pa time ni u upotrebi, svi kabeli bi trebali podržavati CEC *. ARC je definiran u verziji 1.4, te bi kabeli po tom standardu podržavaju ARC.

 

* s obzirom da je certifikacija kabela uvedena u verziji 1.4, stariji kabeli bi trebali podržavati CEC, ali nema garancije, međutim, od verzije 1.4, svaki cetrificirani kabel mora podržavati CEC, inače ne bi dobio certifikat.

 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
odjavljen
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
AirLive kaže...

Pozdrav. Zanima me može li neko potvrditi dali će mi trebati prijemnik za TV samsung model UE32k5102AK. Tamo negdje u 2. mj. 2017. sam tražio preporuku za tv i pitao sam da podržava sve ovo što bi trebalo jednom kad se pređe na dvb-t2. E sad ovaj podržava t2, ali ne znam dali podržava HEVC/H265, ne znam jeli se tada još znalo za to, ali ugl. dobio sam ovu preporuku.

Ne podržava, provjereno. Možeš skenirati, dobiti ćeš HD info koji je na istom MUX-u na kojem je HD signal, ali ostale programe ne jer HD info kanal ne koristi h.265. Taj kanal je znak da ti TV podržava DVB-T2, ali ne i h.265. Nisam siguran, moguće i da će ti naći i HD kanale, ali ćeš na njima imati crni ekran samo sa zvukom (probao sam na tom TV-u i na jednom drugom, pa ne znam na kojem od ta dva sam dobio zvuk).

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Pozdrav, 

Moji imaju nekoliko mjeseci novi televizor koji podržava novi tv signal. Uglavnom rekli su mi da dok je lošije vrijeme da nemaju tv signal.

Do sad, dok su bili na analognom signalu nikad nije bilo problema. Antenu nismo ništa dirali.

Dal je normalno da je novi signal toliko osjetljiv ili nešt nije uredu s setupom?

 

OK sad vidim jačina signala 40%, kvaliteta 100%

 

Cca 6km smo od odašiljača

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.10.2020 12:49 (kc-kb).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
MrBlc kaže...

Ne podržava, provjereno. Možeš skenirati, dobiti ćeš HD info koji je na istom MUX-u na kojem je HD signal, ali ostale programe ne jer HD info kanal ne koristi h.265. Taj kanal je znak da ti TV podržava DVB-T2, ali ne i h.265. Nisam siguran, moguće i da će ti naći i HD kanale, ali ćeš na njima imati crni ekran samo sa zvukom (probao sam na tom TV-u i na jednom drugom, pa ne znam na kojem od ta dva sam dobio zvuk).

 OK kad je provjereno, ti si onda u dometu ovih odašiljača šta su pušteni u promet. Jesi probao i ono sa mijenjanjem postavke države? Neću skeniranjem ništa saznati jer imam samo MUXA i MUXB, ovaj novi MUX M2 jer još nije pušten u pogon. Tako da mi je taj kanal (meni se zove dvb-t2 info) na MUXA sa HRT1, HRT2, RTL i NovaTV.

9 godina
neaktivan
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Rado bih kupio mecool k5,

ali nisam siguran da mu je tuner hevc.

Prema specifikacijama, kao plejer podržava hevc,

ali što je s dvb-t2 ne mogu nigdje naći.

Ima li tko ovaj ili neki drugi mecool s dvbt2?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

A ciji je AMIKO?

Nesto mi vrzma Nizozemska... ili mi browser zajebava....?

Vidim njihovu stranicu i produkte kao i AMIKO HOME....pa jedan ducan ima skoro sve sto proizvode... pa simislim,,, jel AMIKO nasa firma?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Gale92 kaže...

 To bih i ja htio znati.

Strong sam definitivno otpisao.

amiko T765 nitko nema

Amiko Combo je izvrstan ali mi treba vulgaris prijemnik do 200kn

 

 

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Antropofob kaže...
Gale92 kaže...

 To bih i ja htio znati.

Strong sam definitivno otpisao.

amiko T765 nitko nema

Amiko Combo je izvrstan ali mi treba vulgaris prijemnik do 200kn

 

 

 upravo ovaj što sam naveo sam vidio u Tommy trgovni za 230kn

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.10.2020 17:12 (Gale92).
12 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Marko :D kaže...
Cobra33 kaže...
Marko :D kaže...

Onima kojima treba ŠCART, treba novi televizor, a ne prijemnik.

 To nije točno. Ako TV i to bilo koji, a ti vjerojatno misliš na CRT TV ima Scart i DVB-T2 prijemnik ima Scart, može se program gledati bez problema. Ne znam od kuda ti to. Druga je stvar što nećeš imat HD kvalitatu slike, jer je to nemoguće, ali imat ćeš sliku i to solidnu. Ja to imam u vikendici. Zašto bi bacio ispravan i dobar CRT TV. Takvi više ni lopovima nisu interesantni.

Nisi me dobro razumio. Ne govorim kako se pojedini prijemnici ne mogu spojiti s CRT televizorima. Poanta moje poruke je bila da je CRT televizore pregazilo vrijeme i da danas, kada imaš televizora ispod 1000 kn, ne isplati se kupovati prijemnik za CRT da bi imao lošu sliku.

Jako bi se iznenadio kada bi se danas radila akneta pom tom pitanju. Kod mene u ulazu sa 24 stana, još njih 4 ima CRT televizore. Svi penzići, a znaš kakvi su oni. Ako nešto radi, čemu ga mijenjat. Nemreš ti njima ništa objasnit. Oni su u svojem filmu, uspomene i sl. Meni je u vikendici u jednoj vitrini koja je rađena prije baš po mjeri i za taj TV. Slika je OK i tamo mi ne treba HD. Nisam jedini. I da, ne znam što ti znači loša slika. Meni to znači slabo gledljiva i slično. Pa slika je iste kvalitate kao nekad sa analognim signalom i to bez refleksija, odnosno duhova na slici. Valjda si se naučio na HD i sada sve što je ispod toge je loše, a nije. Na koncu i sada kada se gleda kvaliteta slike na HD-u, nije baš dobra. Koliko je ono bitratea po programu. 2,5Mb. Pa kada i ostane 8 programa na jednom Mux-u i prošire propusnost na 3,5-3,7Mb i dalje će biti tog zamućiivanja. Daleko je to od prave, čiste HD kvalitete slike kao na recimo Blue-Ray-u.

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.10.2020 17:26 (Cobra33).
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Gale92 kaže...
Antropofob kaže...
Gale92 kaže...

 To bih i ja htio znati.

Strong sam definitivno otpisao.

amiko T765 nitko nema

Amiko Combo je izvrstan ali mi treba vulgaris prijemnik do 200kn

 

 

 upravo ovaj što sam naveo sam vidio u Tommy trgovni za 230kn

 Ima to i jeftinije https://www.nabava.net/search.php?q=vivax+imago

Treba samo neko skupiti hrabrosti i kupiti ga :)

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
12 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Vivax sam imao za DVB-T kad je dosao i iskreno nikad vise, ne znam jesu se sto popravili al bili su katastrofa, freezanje, pa slika krene titrat, drugi prijemnik imas signala on nema... Ne znam kakvi su im ovi novi, ali...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Upravo kupio na amazon.de GX-MB540TL za stariji Samsung LCD.
Nadam se da će cec raditi i da ću jednim daljincem moći kontrolirati TV i resiver.
Cijena cca 24€ + mailbox.de dostava (još ne znam točno koliko...obićno oko 10€)
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.10.2020 18:16 (tintin).
5 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
AirLive kaže...
MrBlc kaže...

Ne podržava, provjereno. Možeš skenirati, dobiti ćeš HD info koji je na istom MUX-u na kojem je HD signal, ali ostale programe ne jer HD info kanal ne koristi h.265. Taj kanal je znak da ti TV podržava DVB-T2, ali ne i h.265. Nisam siguran, moguće i da će ti naći i HD kanale, ali ćeš na njima imati crni ekran samo sa zvukom (probao sam na tom TV-u i na jednom drugom, pa ne znam na kojem od ta dva sam dobio zvuk).

 OK kad je provjereno, ti si onda u dometu ovih odašiljača šta su pušteni u promet. Jesi probao i ono sa mijenjanjem postavke države? Neću skeniranjem ništa saznati jer imam samo MUXA i MUXB, ovaj novi MUX M2 jer još nije pušten u pogon. Tako da mi je taj kanal (meni se zove dvb-t2 info) na MUXA sa HRT1, HRT2, RTL i NovaTV.

 

Pušten je M2 još početkom rujna 2019:) A za cca 2 tjedna počinje gašenje starog signala i za mjesec dana (12.11) cijela država će bit pod T2 HEVC signalom.

 

Gle, već je bilo spominjano- tvoj samsung ne podržava T2 HEVC, imaš dolje popis po godinama proizvodnje/serijama. 2016. samo smart tv-i imaju T2 HEVC tunere.

 

http://www.televizniweb.cz/wp-content/uploads/2018/06/Samsung-seznam-kompat.-TV-DVB-T2-HEVC-k-2018.xls

 

 

Trebao si pri tadašnjoj kupovini dodat pa kupit 32K5502 pa bi sad mogao gledat ove kanale bez dodatnih receivera i daljinskih;)

 

5 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
tintin kaže...
Upravo kupio na amazon.de GX-MB540TL za stariji Samsung LCD.
Nadam se da će cec raditi i da ću jednim daljincem moći kontrolirati TV i resiver.
Cijena cca 24€ + mailbox.de dostava (još ne znam točno koliko...obićno oko 10€)

 

Slična ukupna cijena je i kod ovih: receiver 21,95 + dostava u HR 15,95 eur

 

https://www.cw-mobile.de/samsung-gx-mb540tl-zg-media-box.html

9 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Flagship kaže...

 

Pušten je M2 još početkom rujna 2019:) A za cca 2 tjedna počinje gašenje starog signala i za mjesec dana (12.11) cijela država će bit pod T2 HEVC signalom.

Gle, već je bilo spominjano- tvoj samsung ne podržava T2 HEVC, imaš dolje popis po godinama proizvodnje/serijama. 2016. samo smart tv-i imaju T2 HEVC tunere.

http://www.televizniweb.cz/wp-content/uploads/2018/06/Samsung-seznam-kompat.-TV-DVB-T2-HEVC-k-2018.xls

Trebao si pri tadašnjoj kupovini dodat pa kupit 32K5502 pa bi sad mogao gledat ove kanale bez dodatnih receivera i daljinskih;)

 Ok, a rečeno mi je da bi ovaj moj trebao biti u redu, ali nema veze sad.

Znam da je odavno pušten M2, ali samo na onim glavnijim, većim odašiljačima koji pokrivaju veće područje, na masu ovih lokalnih manjih koliko vidim prema oiv stranici nije još uvijek dostupno kad se filtrira samo po dvb-t2 odašiljačima.

https://support.oiv.hr/reception/dtt.aspx

5 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
AirLive kaže...
Flagship kaže...

 

Pušten je M2 još početkom rujna 2019:) A za cca 2 tjedna počinje gašenje starog signala i za mjesec dana (12.11) cijela država će bit pod T2 HEVC signalom.

Gle, već je bilo spominjano- tvoj samsung ne podržava T2 HEVC, imaš dolje popis po godinama proizvodnje/serijama. 2016. samo smart tv-i imaju T2 HEVC tunere.

http://www.televizniweb.cz/wp-content/uploads/2018/06/Samsung-seznam-kompat.-TV-DVB-T2-HEVC-k-2018.xls

Trebao si pri tadašnjoj kupovini dodat pa kupit 32K5502 pa bi sad mogao gledat ove kanale bez dodatnih receivera i daljinskih;)

 Ok, a rečeno mi je da bi ovaj moj trebao biti u redu, ali nema veze sad.

Znam da je odavno pušten M2, ali samo na onim glavnijim, većim odašiljačima koji pokrivaju veće područje, na masu ovih lokalnih manjih koliko vidim prema oiv stranici nije još uvijek dostupno kad se filtrira samo po dvb-t2 odašiljačima.

https://support.oiv.hr/reception/dtt.aspx

 

Pa pričekaj potpuni prelazak, ovisno u kojoj si digitalnoj regiji pa bi svi odašiljači trebali bit u punoj snazi. Ali to neće riješit problem, bez dodatnog receivera ništ od slike na samsungu. Ili ovaj samsung iz DE webshopa, ili recimo Edision Picco T265 koji ima daljinski programiran za samsung televizore jer pretpostavka je da nikako ne želiš dva daljinska

10 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

@Flagship "....samo smart tv-i imaju T2 HEVC tunere."

 

Ni jedan tuner TV prijemnika nema ništa sa h.264 i h.265(HEVC) jer tuner radi samo demodulaciju DVB-T/T2 , a ne dekompresiju koju obavlja CPU tv prijemnika.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Marko :D kaže...
Odeš na isti taj kiosk Tiska i kažeš; kupio taj prijemnik, teletekst je mali nečitljiv i vratio bi ga. Račun imaš, sav sadržaj kutije također valjda imaš i to je to. Ako sam ja na Tisku mogao vratit slušalice za mobitel nakon što sam ih isprobao i zaključio da su katastrofa, možeš i ti taj prijemnik. Rok za povrat je 7 dana od kupovine.

 

 Ova informacija o roku povrata od 7 dana, odakle je to?

Children Shouldnt Play with Dead Things
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice