DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik izdvojena tema

poruka: 1.762
|
čitano: 831.460
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
ja-on kaže...
Marko :D kaže...
ja-on kaže...

Šro je ovo, ova tema se pretvorila u reklamu za evo-tv i nekakve generičke prijemnike koji kao preko ht-a prikazuju sve moguće programe i to badava. Ma nemoj! Bolje ljudima recite koje najbolje prijemnike da si kupe da mogu gledati uskoro programe na starim crt tv-ima, nemaju svi smart tv sa ugrađenim dvb-t2 recieverima.

Vidim da nisi čitao temu i da ne razumiješ zašto se tolika buka digla oko EVOtv prijemnika. Ukratko;

 

1. Jedan je od jeftinijih, ali puno naprednijih prijemnika od onih koji se nude na tržištu.

 

 

2. Prijemnik je napravljen za EVOtv; ima garanciju i FW podršku.

 

 

3. Na poklon dobiješ 90 dana EVOtv-a besplatno.

 

4. I bez EVOtv pretplate, imaš dostupan veći broj kanala.

 

Da li ti je sada jasno zašto se digla tolika buka oko EVOtv-a i zašto se EVOtv prijemnik najviše isplati?

 Zanima me Marko koliko zarađuješ na reklamiranju EVO TV i ovog šrotnog recievera, uspoređuješ ga sa isto takvim kineskim šrotom uključujući i Strong koji hvališ. Ovih 9 kanala bez pretplate su beskorisni tko hoće imati kvalitetne programe mora zaboraviti FTA kanale i malo otvoriti novčanik, a tu prijemnik igra najmanju ulogu.

 

itomic009 kaže...

 Koji je onda najbolji budget uređaj za gledanje TV-a ?

 Bumpam pitanje. Trebam za mamin plazma tv, ne želim im nikakve dodatne "usluge" telekoma kojima "ne vjerujem kad darove nose", cilj je samo da mogu nastaviti što bezbolnije gledati ono isto što sad gledaju.

4 godine
neaktivan
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Koja je razlika između Strongovih 8209 i 8541 modela. Cjenovno je 30 kn. Ima li neki od njih neku značajnu prednost?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

-8541 ima irdeto i freetv njemački paytv.. tj nema veze s našom ponudom kao evotv..  (prije je strong bio upravo za evotv kao npr 8550..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Cobra33 kaže...
Marko :D kaže...

Onima kojima treba ŠCART, treba novi televizor, a ne prijemnik.

 To nije točno. Ako TV i to bilo koji, a ti vjerojatno misliš na CRT TV ima Scart i DVB-T2 prijemnik ima Scart, može se program gledati bez problema. Ne znam od kuda ti to. Druga je stvar što nećeš imat HD kvalitatu slike, jer je to nemoguće, ali imat ćeš sliku i to solidnu. Ja to imam u vikendici. Zašto bi bacio ispravan i dobar CRT TV. Takvi više ni lopovima nisu interesantni.

Nisi me dobro razumio. Ne govorim kako se pojedini prijemnici ne mogu spojiti s CRT televizorima. Poanta moje poruke je bila da je CRT televizore pregazilo vrijeme i da danas, kada imaš televizora ispod 1000 kn, ne isplati se kupovati prijemnik za CRT da bi imao lošu sliku.

13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
overhaul kaže...
ja-on kaže...
Marko :D kaže...
ja-on kaže...

Šro je ovo, ova tema se pretvorila u reklamu za evo-tv i nekakve generičke prijemnike koji kao preko ht-a prikazuju sve moguće programe i to badava. Ma nemoj! Bolje ljudima recite koje najbolje prijemnike da si kupe da mogu gledati uskoro programe na starim crt tv-ima, nemaju svi smart tv sa ugrađenim dvb-t2 recieverima.

Vidim da nisi čitao temu i da ne razumiješ zašto se tolika buka digla oko EVOtv prijemnika. Ukratko;

 

1. Jedan je od jeftinijih, ali puno naprednijih prijemnika od onih koji se nude na tržištu.

 

 

2. Prijemnik je napravljen za EVOtv; ima garanciju i FW podršku.

 

 

3. Na poklon dobiješ 90 dana EVOtv-a besplatno.

 

4. I bez EVOtv pretplate, imaš dostupan veći broj kanala.

 

Da li ti je sada jasno zašto se digla tolika buka oko EVOtv-a i zašto se EVOtv prijemnik najviše isplati?

 Zanima me Marko koliko zarađuješ na reklamiranju EVO TV i ovog šrotnog recievera, uspoređuješ ga sa isto takvim kineskim šrotom uključujući i Strong koji hvališ. Ovih 9 kanala bez pretplate su beskorisni tko hoće imati kvalitetne programe mora zaboraviti FTA kanale i malo otvoriti novčanik, a tu prijemnik igra najmanju ulogu.

 

itomic009 kaže...

 Koji je onda najbolji budget uređaj za gledanje TV-a ?

 Bumpam pitanje. Trebam za mamin plazma tv, ne želim im nikakve dodatne "usluge" telekoma kojima "ne vjerujem kad darove nose", cilj je samo da mogu nastaviti što bezbolnije gledati ono isto što sad gledaju.

Kao što sam napisao, nikakve podatke ne moraš dati za EVOtv prijemnik. Kupiš ga kao i svaki drugi, ali u T-Centru. Odmah po završetku traženja kanala, prijemnik se automatski aktivira na 30 dana. Nakon što ti to istekne, EVOtv kanali se zaključavaju, a tebi za gledanje ostaju programi plus i FTA kanali (HRT, RTL, Nova). Sada je trenutno akcija, pa umjesto samo 30 dana dobivaš još 60 dana EVOtv-a (svi kanali otključani). U principu prednost uređaja je što ćeš i po isteku probnog perioda imati pristup nekim kanalima kojima ne bi imao pristup s bilo kojim drugim uređajem (RTL Living, RTL Crime, RTL Passion, RTL Adria, Toon Kids, Da Vinci...). 

 

Znači nikakvo ugovaranje usluge, odeš u T-Centar tražiš prijemnik, kupiš i to je to. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2020 19:54 (Marko :D).
4 godine
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
ihush kaže...

-8541 ima irdeto i freetv njemački paytv.. tj nema veze s našom ponudom kao evotv..  (prije je strong bio upravo za evotv kao npr 8550..).

Znači mogu i jeftinijeg uzet? Jbg ne kužim se u ta DVB-T sranja ništa :-(

Kakvi su hardverski? Jel ovaj 8541 jači (bolji/kvalitetniji ugrađen tuner) model pa će možda dulje imat softversku podršku?

15 godina
odjavljen
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Cobra33 kaže...

 To nije točno. Ako TV i to bilo koji, a ti vjerojatno misliš na CRT TV ima Scart i DVB-T2 prijemnik ima Scart, može se program gledati bez problema. Ne znam od kuda ti to. Druga je stvar što nećeš imat HD kvalitatu slike, jer je to nemoguće, ali imat ćeš sliku i to solidnu. Ja to imam u vikendici. Zašto bi bacio ispravan i dobar CRT TV. Takvi više ni lopovima nisu interesantni.

Istina, takvih prijemnika ima (ja sam uzeo jedan koji je baš u obliku scart priključka, tako da se ne vidi iza TV-a, doduše meni treba HDMI kojeg također ima).

 

Međutim, takvi prijemnici u pravilu imaju UI prilagođen HD rezoluciji i na SD CRT-u je upitna upotrebljivost bilo čega što nije gledanje TV-a, na nekima je i samo inicijalno podešavanje značajno otežano zbog loše vidljivosti OSD-a.

 

Baš se netko žalio da mu ni teletekst nije čitljiv, a prijemik ne prosljeđuje teletekst signal na scart, pa ne može koristiti TV-ovo sučelje.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Ne znam kako vama, ali kad je u pitanju prijamnik iz T-Coma, meni je nekako najzanimljiviji kanal 751. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Marko :D kaže...

 

Kao što sam napisao, nikakve podatke ne moraš dati za EVOtv prijemnik. Kupiš ga kao i svaki drugi, ali u T-Centru. Odmah po završetku traženja kanala, prijemnik se automatski aktivira na 30 dana. Nakon što ti to istekne, EVOtv kanali se zaključavaju, a tebi za gledanje ostaju programi plus i FTA kanali (HRT, RTL, Nova). Sada je trenutno akcija, pa umjesto samo 30 dana dobivaš još 60 dana EVOtv-a (svi kanali otključani). U principu prednost uređaja je što ćeš i po isteku probnog perioda imati pristup nekim kanalima kojima ne bi imao pristup s bilo kojim drugim uređajem (RTL Living, RTL Crime, RTL Passion, RTL Adria, Toon Kids, Da Vinci...). 

 

Znači nikakvo ugovaranje usluge, odeš u T-Centar tražiš prijemnik, kupiš i to je to. 

 hm, to nije odgovor na pitanje koje sam postavio...
ima li boljih i kvalitetnijih prijemnika pouzdanijih proizvođača koji su pritom hardverski modernijih cpu-ova koji bi trebali lakše i bolje prenositi hevc sadržaje i biti fleksibilni za neku buduću nadogradnju? Shvatio sam da je tcomov evotv nešto najbolje nakon kruha bez glutena, ali volio bih neki izbor, ono na bug forumu smo, ne na komentarima glorije...

15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

pa ako te zanima chip-interno .. strong je npr do sad bio bolji od jeftikanera.. ali je već par godina na tžištu što će reći star (u životu chipa-cpu-mobač..) dok je novi model tcoma novi.. ali realno ne znamo hoće li se raspasti za par mjeseci jer ga nitko nema par mjeseci ili godinu.. no ako gledamo chip tad je noviji-bolji. možda.

- po tome kako radi, rekao bi jednako (jer imam i stari strong.. koji će uskoro u smeće h265..). Bez glutena, soli, šećera.. nula masti. No lovi evotv i za 189kn ne vidim bolji + mogućnost tko želi evokanale + ako ništa ima nekoliko programa više nego čisti FTA-ostali na tržištu. Obrnuto, tko želi s tcomvom-evotv ima izbor-mogućnost i može (bez ili s ugovorom, bon..) kad poželi gledati i platiti pakete, kao i prekinuti ako nije uzeo ugovor tj ima izbor koji s ostalima nema.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
online
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Svi su isti do 200kn - feature tu ili tamo, USB upotrebljiv ili ne ali svi obavljaju glavni posao - dekodiranje DVB-T2 signala. Stvar je garancije i tko više da za 200kn a tu je trenutno EvoTV najbolji - možda za mjesec ili dva se pojavi neki bolji. Kao što sam rekao, za 200kn ne možeš očekivati čuda.

 
3 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
overhaul kaže...
Marko :D kaže...

 

Kao što sam napisao, nikakve podatke ne moraš dati za EVOtv prijemnik. Kupiš ga kao i svaki drugi, ali u T-Centru. Odmah po završetku traženja kanala, prijemnik se automatski aktivira na 30 dana. Nakon što ti to istekne, EVOtv kanali se zaključavaju, a tebi za gledanje ostaju programi plus i FTA kanali (HRT, RTL, Nova). Sada je trenutno akcija, pa umjesto samo 30 dana dobivaš još 60 dana EVOtv-a (svi kanali otključani). U principu prednost uređaja je što ćeš i po isteku probnog perioda imati pristup nekim kanalima kojima ne bi imao pristup s bilo kojim drugim uređajem (RTL Living, RTL Crime, RTL Passion, RTL Adria, Toon Kids, Da Vinci...). 

 

Znači nikakvo ugovaranje usluge, odeš u T-Centar tražiš prijemnik, kupiš i to je to. 

 hm, to nije odgovor na pitanje koje sam postavio...
ima li boljih i kvalitetnijih prijemnika pouzdanijih proizvođača koji su pritom hardverski modernijih cpu-ova koji bi trebali lakše i bolje prenositi hevc sadržaje i biti fleksibilni za neku buduću nadogradnju? Shvatio sam da je tcomov evotv nešto najbolje nakon kruha bez glutena, ali volio bih neki izbor, ono na bug forumu smo, ne na komentarima glorije...

Svi prijemnici imaju jednu svrhu—dekodiranje DVB-T2 signala. Ovo, što oni čitaju HEVC sadržaj s USB-a je samo usput jer mogu, ali u principu to im nije glavna namjena. U iste te prijamnike se ne ugrađuju procesori i čipovi kao što idu u mobitele, tablete ili računala. Štoviše, zato što prijemnik ima jednu namjenu, većina njih ni ne dobiva nikakve FW nadogradnje i nema nikakvu podršku.

 

Gotovo svi prijemnici koji se prodaju na našem tržištu su kinesko smeće. Strong je tu malo bolji zbog podrške i kvalitete, ali očekivati da će raditi nešto drugačije od tih kineskih prijemnika je nerealno. Iako Strong povremeno izdaje FW nadogradnje za svoje prijemnike, tu se radi samo o popravcima problema, ne i o dovođenju novih funkcija.

 

Tako da—zaboravi da će običan DVB-T2 prijemnik raditi išta više od onoga za što je namijenjen. Uvijek možeš kupiti Android Box koji je ujedno i DVB-T2 prijemnik, ali moraš imati na umu da ih nema puno na našem tržištu i da ćeš isti najvjerovatnije morat nabaviti preko AliExpressa bez ikakve garancije, podrške i budućih nadogradnji Androida. Također moram napomenuti da su ti uređaji dosta skuplji od običnih prijemnika.

 

I ovi, baš kao i stari DVB-T prijemnici će kad-tad zastariti. Isto kao i tvoj prvi mobitel, tablet ili računalo. Nove tehnologije se stalno razvijaju i jednostavno je suludo očekivati da će neki uređaj tada star 10 godina slabašnog hardvera dobiti nadogradnju za novu funkciju ili, u ovom slučaju, podršku za novi kodek.

 

I moj savjet—izbjegavaj kupovinu all-in-one uređaja. Ostarit će ti Android, ostati bez podrške i aplikacija, onda ćeš morat kupiti novi uređaj. Ako ti je stalo do multifunkcionalnosti, kupi novi televizor poznatijeg brenda s podrškom za DVB-T2 HEVC i Android Box ako ti je stalo do nekih naprednih funkcija. Jer kao što sam rekao, zaboravi da će neki prijemnik raditi išta više od dekodiranja DVB-T2 signala.

 

Stoga, EVOtv prijemnik je za mene trenutno best buy. Nije skup, a i kada još zbrojiš pogodnosti koje dobiješ uz njega, i više nego se isplati. Strong možda je malo kvalitetniji, ali bolju podršku ima EVOtv prijemnik jer je pruža HT.

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.10.2020 22:52 (Marko :D).
14 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Da li na tome risiveru od Evo Tv - HT
ima prikazan sat vrijeme na displeju kada je ugašen na stand by.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

-da

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
neaktivan
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Okej, ajde ako može jedna konkretna preporuka od nekoga tko se razumije za neki receiver s nabave, do 200 kn, obični receiver bez nekih dodatnih kerefeka za dvoje starijih ljudi kojima će taj uređaj trajati bez da ga se mora mijenjati svake dve godine.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Pa t comov reciver
...potpis nije potreban...
3 godine
neaktivan
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Lijep pozdrav svima,

da li netko ima iskustva s TELE System Prijemnik zemaljski, DVB-T2,H.265/HEVC 10 bit,Scart/HDMI,LAN - HD FACILE STEALTH/01. Cijena mu se kreće oko 350 HRK po web shopovima u RH, isto se montira iza televizora (preko HDMi ili scarta). Inače imam stariji tip TV-a - Panasonicova VIERA 32 inch LED TX-L32G10E koji je dosta kvalitetnu sliku imao do sada pa ga ne bih mijenjala dok stavrno ne dotraje ili se dogodi kvar, a imam ga od 2009. godine.

 

Mislim da je TELE System talijanska firma, ali općenito ponuda je ovih dana vrlo oskudna. Možda neke sugestije oko kvalitetnog i dobavljivog u RH DVB-T2/HEVC 265 zemaljskog receivera, koji bi poslužio za navedenii TV. Hvala unaprijed. 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2020 13:17 (Sindy).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Znam da su vam svi vec masti izvadili sa pitanjima u vezi Evo TV receivera, ali evo i jedno (mozda ponavljano) pitanje od mene - kako doticni stoji sa CEC i koristenjem jednog daljinskog upravljaca? Moze li se spojiti tako na TV te koristiti samo daljinac receivera, a ovaj od TV-a spremiti u ladicu? Ili stvari funkcioniraju obrnuto te se koristi daljinac od TV-a, a ovaj od receivera ceka bolje dane? Ili ovaj receiver uopce nema CEC podrsku te se ne moze s jednim paliti, gasiti oba uredaja te saltati kanale i glasnocu?

 

Cijala ta prica oko CEC-a mi je poprilicno maglovita jer osobno nisam imao potrebu to postvljati, a sada bi trebao nesto sloziti za starije ljude pa treba biti sto jednostavnije (davati im upute preko telefona kako programirati univerzalni daljinski nije jednostavno) Bilo bi izvrsno ako se nekome da opisati kako si je to tocno poslozio.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

-gle u čemu griješiš.. (želiš pogrešno..)

-tv koji podržava cec je novijij, time ima odgovarajući tuner tj dvbt2-hevc-h265 jer svi od 2014/16 imaju.. u eu. Tad ti dvbt ne treba, jer tv već ima odgovarjući i gledaš kako gledaš bez dodatnog daljinskog.

-kutijice to ne navode.. pa možda radi, jer to je ipak novi fičer, možda se podrazumijeva koao 220v ali ako ne piše nagađaš dok ne probaš.

-ako je stariji tv tad nema cec tj kad nema h265 tad razmišljaš o kupnji dvbt-a nogog, zbog skorog gašenja starog signala-kodera.. i recimo zato kupuješ dvbt-kutijicu no tad ti cec ne pomaže jer je problem tv..

-a najsmješnije je što ti ekšli daljinski od tva ne treba jer kad koristiš dvbt tad ona radi sve, tv samo upališ-ugasiš i jednom podesiš glasnoću.. pošto svaki ima i standby ne moraš ga gasiti nego upališ dvbt i pojavi se slika.. tj ne trebaš cec kao kriterij dva daljinska, odnosno ako ti je to bitno tad tražiš i platiš par puta više a tad možeš kupiti novi tv pa ti opet kutijica ne treba.

-pa tako kad skontaš što trebaš i kako će to raditi, tad kreneš birati.. a tad je ovaj htov sasvim dobar izbor, dobiješ i hdmi kabel i daljinski i baterije i pište sat kad je ugašen i .. evotv30-90 dana đabe + 2god jamstva + support koji je bolji nego za noname pa u toj cijeni ako i nađeš povoljnije pitanje što bi uzeo ili zašto (npr ako kupuješ kabel to je +20kn..).

-jedini razlog može biti ako nemaš hdmi priključak i moraš npr na scart, ali i to ovaj može, tj imaš av-jack 3.5mm (kao za slušalice-pc) i 'samo' trebaš pronaći odgovarajući kabel a netko je već dao link na 17kn cijenu.. pa nije problem. Odnosno ako govoriš o cec-u tad je to nespojivo s takvim starim tvom kao i ostale stvari tehnikalije.. ili potražiš ako još ima npr strong 8550 koji je 299kn za evo tv sve isto, dobar uređaj do sad bio među boljima na tržištu + ima scart..

 

tj neovisno želiš li evotv uređaji su sad dva-tri puta jeftiniji nego prije i isplati ih se kupiti tj ostali-jeftikaneri više nisu jeftiniji + ne mogu ono što može takav prijemnik npr evotv kanale.. + imaš nekoliko besplatnih pa oni ostaju trajno, nema pretplate-ugovora tj ako želiš možeš pa i na bon a tad imaš 70-100 kanala.. sport, hbo ostalo.. ovisi što želiš. Neki to uzmu za more-viksu.. neki uzmu CI+ modul pa jednostavno preštekaju (lakše nego kutijicu-žice..) itd.

 

-od jeftinih ima jedan u pošti, mala kutijica, hdmi-scart-antena + ima dodatni senzor za daljinski pa ga možeš baciti negdje važno samo da senzor viri.. za istu cijenu, radi, ali nije evotv nego kao ostali.. malo bolji od jeftikanera i bolji support-jamstvo jer je iz pošte ali ništa posebno i to bi uzeo da nema ove evotv ponude jer je ovo jednostavno bolji izbor, ista cijena, više mogućnosti .. a svaki na kraju radi isto, imaju iste tunere, iste daljinske.. pola s iste proizvodne trake dok su brandovi samo otisnuto ime (jer sad na ovom piše t-com, koji ne radi ni jedan šaraf... nego je operater koji to naruči). No time si sigurniji, npr tcom uz par uređaja nudi i daljinski za kupnju pa ako ti crkne možeš kupiti drugi dok za ostale može samo univerzalni + ovisi kako pronađeš pravi kod-raspored..

 

-a to je recimo treća mogućnost ako baš želiš jedan daljinski za više uređaja.. no nije nešto lakše za stare korisnike, jer tad prije moraš tipnuti uređaj-tipku za neki uređaj, kao tv-sat-dvbt-radio-.. tj jedna tipka selektor više i to već zbuni starce, no tad imaš jedan daljinski koji će raditi sa svim uređajima (ako nađeš kod ili pretraživanje automatika malo sreće..). četvrta.. kad imaš brand kao sony, pa sve njihovo.. kao vhs-video i tv.. no nemaš dvbt za kupiti, možda neki drugi koa samsung-philips ... često unutar branda postoji automatska podrška za uređaje tog branda no nemaš takav izbor i pitanje cijene itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
odjavljen
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Ne nužno. CEC je daleko stariji, i na boljim modelima je bio dostupan prije DVB-T2 standarda, da ne govorim o h.265 kodeku.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
7 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik


Kerum , možda možeš ovo primjeniti:

Kada kupuješ novi devices, prouči mu daljinski prije nego ga kupiš. Ja kada kupujem android TV box onda pazim da box ima daljinski na kojem postoje tipke koje možeš programirati te dodijeliti im funkciju. Tih tipki je obično par komada i uokvirene su tako da su odvojene od ostalih tipki tog daljinca. Tada ti je vrlo jednostavno pomoću starog daljinskog od TV-a na te programabilne tipke novog devicesa postaviti ono kaj ti najčešće treba ( paljenje/gašenje, odabir sourcea, pojačavanje/stišavanje....)...

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2020 14:56 (bunker).
9 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Daljinac u najlonu aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 

 

Odmah se sjetim djetinjstva i goblena na CRT-ima, gondole na njemu i braco i seka koji plaču na zidu (može i konji u trku).

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2020 15:02 (Havo).
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
MrBlc kaže...

Ne nužno. CEC je daleko stariji, i na boljim modelima je bio dostupan prije DVB-T2 standarda, da ne govorim o h.265 kodeku.

 -točno, od hdmi 1.0 nadalje.. u 1.4 kao hec-arc..

-ali se nije nešto posebno navodilo pa mi je vjerojatno od 1.4 ostalo vremenski pogrešno u glavi.. koja je vremenski oko dvbt2 kaže wiki 2009ta.. a hevc je od 2014-.. hdmi 2.0 od 2016. i rezolucije iznad hd kao 2-4-8k.. kad izlazi i hevc-265, pa mi eto tako zvučalo, moja greška. Do prije 5god se ne sjećam nekog tv uređaja da je to imao navedeno u specifikacijama, sad ponekad navedu dok bi zapravo svi uređaji trebali raditi ako ih obvezuje implementacija hdmi standarda od 1.0 naviše.. tj to bi značilo da svi imaju cec mogućnost no to nije sigurno dok se ne provjeri-proba.

 

btw, ne znam kakvih sve ima kablova za hdmi tj pinovi-žice i jesu li svi sa svim spojenim žicama-pinovima.. pa ako npr nije 13ti pin spojen tad je moguć problem već i sam kabel tj zbog oznake hi-speed i sl. ili rezolucije-refresha poželjno da je kabel barem 1.4 ili 2.0b deklariran jer tad je vjerojatnije da ima sve potrebne pinove pa i cec ako se koristi za signalizaciju i promjenu brzine za transfer.. Meni malo zbrčkano :) Možda i to objasniš.. tnx.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Havo, to su najčešće jeftinjaci koji krepaju čim mu uđe vlage ili mrvica hrane ili farbe, tempera, vodenih bojica, tako da mu najlon produži život i praktično nadživi devices kojim upravlja....
15 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

da, najlon glavu čuva... imam tako jednu garnituru-kauč, albandy model, s cvjetićima, još miriši ko prvi dan, ko novo! .. (po najlonu) :)

hrana, tempere.. što ti radiš s daljincem? ja programe a ti salatu i kućanske poslove? :))

 

ok imam i ja 'fetiš' čuvam ambalažu, čak i one male žice za motanje kabla.. :)) ponekad bacim desetljeće nakon komponente, ponekad mislim da moram baciti smeće .. no prođe me :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Ihush , rekoh ti da imam 5 komada i trebaš doživjeti tu torturu...

Žena dok radi ručak ili kolače otvori vrata od kuhinje da bi gledala TV koji je u boravku i već joj je sto puta ispao u zdjelu sa salatom, tijestom, u puding, sudoper...

Dijete u svojoj sobi crta nekaj i bez pol frke ga umalja bojicama...zalije sokom..

A bome ni ja nepazim, nekad nekaj delam u boravku, i onda prebacim TV da čujem vjesti ili dnevnik a ruke do lakta u tovatnoj masti ili grafitu ili tekućem metalu ili nekom ljepilu...
12 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Slazem se da je uglavnom tako kako si naveo, ali evo bas imam navedenu situaciju. Samsung UE32H6470SSXZG je kupljen 20.2.2015 i jos uvijek savrseno radi tako da ge ne bi bacao. Doticni ima H265 i CEC podrsku, ali ne i DVB-T2. Programiranje kanala na jednom daljinskom mi nije bas najsretnija opcija jer je stara u HR, a ja u DE tako da bi najradije nesto sto ce joj raditi out of the box.

7 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

za samsung, kupi u njemačkoj SAMSUNG GX-MB540TL (cijena 22eur), funkcionira CEC, i riješio si problem jer ce koristiti isti samsung daljinski (od recievera, koji je identicni originalnom)

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2020 16:41 (Carrero).
7 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Kerum, ma to je dječja igra i možeš ih fonom navigirati: na novom daljinskom držiš 5 sec tu programibilnu tipku, i tada na tom novom daljinskom počne blinkat crvena dioda i tada prisloniš na njega stari daljinac , leću prema leći, i na starom daljinci stisneš tipku čiju funkciju želiš prenijeti na dotičnu tipku na novom daljinci. Crvena dioda tada prestane treperi, i isti postupak ponovite i za ostale programabilne tipke...

U biti, dosta je na novi daljinac dodati funkciju pali/gasi i to je to...
5 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
kerum kaže...

Slazem se da je uglavnom tako kako si naveo, ali evo bas imam navedenu situaciju. Samsung UE32H6470SSXZG je kupljen 20.2.2015 i jos uvijek savrseno radi tako da ge ne bi bacao. Doticni ima H265 i CEC podrsku, ali ne i DVB-T2. Programiranje kanala na jednom daljinskom mi nije bas najsretnija opcija jer je stara u HR, a ja u DE tako da bi najradije nesto sto ce joj raditi out of the box.

 

Edision Picco T265- 26 eur i dolazi s daljinskim koji je programiran za samsung televizore, ima usb snimanje. Podržava i usb wi-fi samo treba kupit dongle koji je cca 9-13 eur.

 

https://www.cs-multimedia.de/Edision-picco-T265-DVB-T2-Receiver-schwarz

 

https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/3191539_-edi-mega-edision.html

 

 

Ili samsung GX-MB540TL, onaj freenet model iz 2017 koji se još prodaje. Ima sve osim usb snimanja. Cca 22 eur u DE.

 

 

https://www.backtomarket.de/Samsung-GX-MB540TL-Receiver

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2020 16:48 (Flagship).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice