DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik izdvojena tema

poruka: 1.762
|
čitano: 834.819
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
ihush kaže...

-

-ako imaš noviji kompatibilan tv može i ci+modul (v1.3+) i tad postavke kanala ovise o tvu dok je modul samo dekoder + naravno tad imaš h265-hevc u tvu.. možda zgodnije za prenošenje kuća-viksa bez kablova i sl. a tad sve ostale opcije ovise o tvu dok je kartica samo dekoder za evotv kanale i zgodno, nema daljinski itd. tj to ima smisla ako ideš na trajnije-pretplatu.. mada se bon može koristiti na oba tipa jednako (postoji korisnički broj i startpaket..) ali za sad samo na webu, ne u tcom centrima i ne uključuje 90 dana za sve (što je i dalje zbrčkano, 30 dana..).

 

Sad ne možeš više nigdje fizički kupit taj Evotv CI+ modul, ne? Osim možda u nekoj pošti ako je slučajno ostao od prije. Ne kužim taj ht, zašto jednostavno sve što je u ponudi u evotv ne stave u t-centre pa i ovaj modul koji je, ak se ne varam isto 189kn ali samo s 30 dana i samo na webshopu?

15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

u pošti više nemaju veze s evotv ponudom.. tj mogu prodavati kao bilo koji trgovac ili imati neki ugovor s tcomom. Stare zalihe ne bi smjele biti u prodaji tj već su ih riješili (jer je par godina od kupnje-tranzicija..) pa tako sve što tamo sad vidiš nema npr logo evotva i recimo da nema nikave veze. Npr ako dvbt nema irdeto ne može služiti za dekodiranje, dok ci modul mora imati jer mu je to jedina svrha ali to nije evotv i tad ne dobiješ ništa, nema tv kanala 30 dana itd. jednako kao da kupiš u bilo kojoj drugoj trgovini neku drugu robu (nema veze s evotv..).

 

-samo u webshopu nude 3-4 uređaja (i 3-4 daljinska) .. i bilo bi logično da u tcom centrima imaju istu ponudu, možda dođe 'sutra' tko zna tj zbrčkani su pa se možda netko sjeti..

-hoće li pošta ostati recimo partner-prodajno mjesto ili nešto kao tcom centar.. možda, ovisi kako se dvije firme dogovore, za sad ništa ne znamo i sigurnije je računati da pošta nema ništa s tim ili da je skuplje ili bez 30 dana free..tj neke treće trgovine kao partneri po mjestima gdje nemaju svoj centar možda to rade, možda se cjenkaju pa kao 'poklon' daju 30-90 dana.. odnosno stave sebi u džep, možda..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Antiseptik kaže...
Ne znam jel' u međuvremenu nešto promijenjeno (kupljen krajem 07/2020, a instaliran sredinom 08/2020), ali moj Nytro Box Plus ima par mana:
1.) HR titlove podržava (utf-8), ali isti su super sitni i apsolutno debilno izgledaju (slova su bijela, ali je crni outline predebeo. Gotovo ne-čit-ko!!!
2.) je, daljinski podržava programiranje tv-a, ali je stravičan pei-in-di-es to napraviti. Uspijem isprogramirati jednu tipku, a ostale tri ni dabi. Ponovim, ali ovaj puta uhvati drugu tipku - ostale ni dabi. I tako 2-3 sata zajebancije ne bih li isprogramirao četiri (brojem: 4) jebene tipke. Ali, hajde, barem ima tu, meni prevažnu funkciju.
Ostalo sve oke.

 Da li dužim pritiskom na plavu tipku imaš opciju za mijenjanje veličine subtitlova i boje. (trebale bi biti 3 veličine)

Koji firmware imaš? Je li ovaj.

Možeš li na prijemniku gledati filmove i serije koji su h265?

5 godina
protjeran
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
@ summus

Nažalost ne mogu ti odgovoriti jer je uređaj na vikendici (spojen na staru 50" LG plazmu - slika savršenstvo!).
Ono što znam je da tiskanjem plave tipke nisam polučio nikakvu reakciju vezanu za veličinu, boju i/ili oblik titlova. Hm, je, možda imam stariji fw.
Da, H265 HEVC filmove mogu gledati sa stika i diskova.
Pis on ju :P
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.10.2020 23:52 (Antiseptik).
8 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Spominju se i kiosci Tiska kao prodajna mjesta (ne znam jel misle baš na kioske ili na onaj MediaCentar)

13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Pozdrav svima,razmisljam o kupnji 2 dvb t2 prijamnika.
Gledao sam modele Strong 8541,Strong 8222 i AMIKO IMPULSE.
Bitno mi je da ima teletext,mijenjanje rasporeda programa po zelji tako da kada ih jednom poslozim da stoji tako cijelo vrijeme,informacije o gledanom sadrzaju trenutno i unaprijed par dana i dobra kvaliteta signala te dobro sucelje(pozeljan hr izbornik)
Ako ne preporucate ni jedan od navedenih,molim da napisete koji preporucate i zasto.
Mogu izdvojiti do 400 kn po prijamniku.
Ps: ispricavam se zbog brza dva posta
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.10.2020 17:58 (Matej22).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
ihush kaže...

u pošti više nemaju veze s evotv ponudom.. tj mogu prodavati kao bilo koji trgovac ili imati neki ugovor s tcomom. Stare zalihe ne bi smjele biti u prodaji tj već su ih riješili (jer je par godina od kupnje-tranzicija..) pa tako sve što tamo sad vidiš nema npr logo evotva i recimo da nema nikave veze. Npr ako dvbt nema irdeto ne može služiti za dekodiranje, dok ci modul mora imati jer mu je to jedina svrha ali to nije evotv i tad ne dobiješ ništa, nema tv kanala 30 dana itd. jednako kao da kupiš u bilo kojoj drugoj trgovini neku drugu robu (nema veze s evotv..).

 

-samo u webshopu nude 3-4 uređaja (i 3-4 daljinska) .. i bilo bi logično da u tcom centrima imaju istu ponudu, možda dođe 'sutra' tko zna tj zbrčkani su pa se možda netko sjeti..

-hoće li pošta ostati recimo partner-prodajno mjesto ili nešto kao tcom centar.. možda, ovisi kako se dvije firme dogovore, za sad ništa ne znamo i sigurnije je računati da pošta nema ništa s tim ili da je skuplje ili bez 30 dana free..tj neke treće trgovine kao partneri po mjestima gdje nemaju svoj centar možda to rade, možda se cjenkaju pa kao 'poklon' daju 30-90 dana.. odnosno stave sebi u džep, možda..

 

Ni oni u ht-u sami ne znaju

 

Mislim da je samo pitanje dana kada će sve ovo što sada imaju na evotv webshop str. biti dostupno u t-centrima. Tko zna koliko uopće ima tih CI+ modula koje su preuzeli od pošte, pretpostavljam dost jer su odmah srezali cijenu za 110kn (mislim da je zadnja redovna cijena bila 299kn)

 

Ak sljedećih dana ponude u t-centru ili na kioscima za 189kn budem si uzeo jedan CI+ modul

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.10.2020 17:57 (Flagship).
5 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Nuclear_Phoenix kaže...

Spominju se i kiosci Tiska kao prodajna mjesta (ne znam jel misle baš na kioske ili na onaj MediaCentar)

 

Da, i to samo oni najveći mediacentri. Neki dan u onom na busnom kolodvoru ženska nije imala pojma o čemu pričam

13 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Pojavila se "budget" verzija Amika: https://www.amikostb.com/product/408-Amiko-T765

U uputstvima ne vidim opciju za mjenjanje veličine titlova.

Ima li Amiko Impulse tu mogućnost, zna li itko?

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Bok ekipa! Uzeo sam ovu ponudu od ht-a sa evotv-om za 189kn. Prijemnik mi nađe puno programa međutim nemam HRT 1 HD, HRT 2 HD , RTL HD i ni jedan sportski program. 
Jel moguće da imam problema sa signalom? 

15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

-da, popravi antenu (ili ako je zgradno tad nemaš odgovarajući filter-kanal..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
ihush kaže...

-pazi, pretplata ili bon ovisi trebaš li stalno ili povremeno kao za more.. tj ako je stalno tad je isplativo ugovorna obveza jer je jeftinije, dok je bon za povremeno od 100kn-naviše (ovisi koji paket, hbo-sport..) dok s ugovornom uvjek dobiješ nešto više tj izbor 'buketa' ili niža cijena itd..

-ne mora nikakav ugovor, ne mora ništa, tj sam prijemnik je ok i vrijedi taj iznos (bolji od prosječnog jeftikanera + support+jamstvo) + možeš ako želiš gledati i evotv, za što ti po isteku 30-90 dana treba ili pretplata ili bon tj aktivacijski ključ-korisnički tj ne možeš s drugim uređajima povezati tu evotv uslugu pa i ako ne korsitiš ima smisla jer tad imaš mogućnost (koju s drugima za sad nemaš..).

U principu, sve ovisi o tome što njegovi planiraju gledati. Jeftinije je uzeti tri paketa po 60-ak kuna mjesečno, ali opet s EVObonom otključani su svi paketi (osim sporta i HBO/Cinemax) na mjesec dana za 100 kn. 140 ako se uzme HBO/Cinemax.

Flagship kaže...

Ne mijenjaju se codeci tak često, sad će barem što se tiče zemaljskog emitiranja kod nas do 2030. do kada traje koncesija, biti T2 HEVC standard.

 

Glede Samsunga GX-MX540TL tog više nema kod nas, bio je jedno vrijeme u neutrinu 300 kn. Tko zna, možda se opet pojavi. Istina je da je to iz 2017. model ali očito se još uvijek proizvode i ima ih jer u EU nema previše zemalja koje su usvojile T2 HEVC standard pa bi se ovaj samsung mogao prodavat i dulje neg se planiralo. Alternativa je amazon/ebay/DE satshopovi koji imaju dostavu pa je ukupna cijena cca 35-40 eur. Napomena da kod tog samsunga nema usb snimanja.

 

Ili kupit neki od ovih kod nas, koji imaju i programabilni daljinski- Edision Picco 265, Telesystem stealth 6810, Opticum Nytrobox Plus.

Taj Samsung prijemnik nikada nije ni bio namijenjen za naše tržište. Isti je napravljen za njemačku uslugu freenet tv. Kod nas ga je Neutrino uvezao kao što uvoze svašta od Xiaomija, pa i ono što službeno nije dostupno kod nas.

Nuclear_Phoenix kaže...

Spominju se i kiosci Tiska kao prodajna mjesta (ne znam jel misle baš na kioske ili na onaj MediaCentar)

Ne bi me začudilo da možeš kupiti i na kioscima Tiska. Ako su prodavali mobitele, tablete, kamere, ne vidim zašto ne bi prodavali DVB-T2 prijemnik.

ihush kaže...

-da, popravi antenu (ili ako je zgradno tad nemaš odgovarajući filter-kanal..).

Ili, ako nemaš baš nekih prepreka i živiš u blizini odašiljača, probaj s nekom sobnom antenom.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.10.2020 10:18 (Marko :D).
11 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
ihush kaže...

-da, popravi antenu (ili ako je zgradno tad nemaš odgovarajući filter-kanal..).

 https://support.oiv.hr/reception/coverage/coverage.aspx?v=gledajbezbrige

 

Karta javlja da bi trebao okrenuti antenu prema Ivanščici jer prema Sljemenu nema signala. Mogu probati ali sumnjam jer mi je Sljeme bliže. Koje su mi mogućnosti ako zbilja neću imati signala?

15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
LittleM kaže...
ihush kaže...

-da, popravi antenu (ili ako je zgradno tad nemaš odgovarajući filter-kanal..).

 https://support.oiv.hr/reception/coverage/coverage.aspx?v=gledajbezbrige

 

Karta javlja da bi trebao okrenuti antenu prema Ivanščici jer prema Sljemenu nema signala. Mogu probati ali sumnjam jer mi je Sljeme bliže. Koje su mi mogućnosti ako zbilja neću imati signala?

- zašto misliš da nećeš imati signala? .. tj to nije nešto o čemu se misli-nagađa tj ražanj dok je zec u šumi :)

- jednostavno, ispravna antena je uvjet prijema signala, pokrivenost je dobra + eksperimentalno vrijeme i do sad si to već mogao tisuću puta riješiti-provjeriti.. tj za manje od mjesec se staro gasi i ako ne možeš loviti novo tad ćeš imati mrak..

 

-antena-radio(tv) signal i odašiljač.. nije nužno najbliži, tj udaljenost je skoro sporedna pa signal može stići s mjeseca.. važno je da radi, da 'lovi', da je jak-stabilan signal a ne to koji odašiljač jer ih ima više, tj probaš-okreneš-podesiš.

-antene su 'čudne biljke'.. dovoljno je pomak od pola metra i imaš smetnje ili čist signal, zakretanje po osi, čista-optička vidljivost, naoblaka i prepreke, elektromagnetne smetnje drugih uređaja.. možeš biti na par metara i imati problem, možeš na desetke km imati čisti. Za to nema pravila, nema pomoći ovako nego jednostavno probaš-namjestiš. Možeš koristiti indikator koji većina uređaja ima za traženje boljeg signala i grubo pravilo kaže da ti treba signal od 30% kao minimum, +60% poželjno tj u tom rasponu signala ovisiš o smetnjama kao kiša-oblak-ptica ili prolaz auta-nečega.. pa imaš prekide-smetnje dok iznad 60% imaš dovoljno signala da radi bez prekida kad se neka smetnja i desi, tj 70-90% je poželjno-idealno. U svakoj od tih situacija može kvaliteta biti iznad 70-90%. Dok namještaš antenu trebaš to raditi polako tj sačekati nekoliko sekundi dok prijemnik uhvati signal jer to nije trenutno + svi kablovi bi trebali biti kvalitetni kao i spojevi (ne klimavi) dok samo držanje rukom antene već stvara promjenu u prijemu pa možda radi dobro dok držiš a pokvari se kad pustiš itd..

-no za pola sata to središ i tad si miran..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
protjeran
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
LittleM kaže...

Bok ekipa! Uzeo sam ovu ponudu od ht-a sa evotv-om za 189kn. Prijemnik mi nađe puno programa međutim nemam HRT 1 HD, HRT 2 HD , RTL HD i ni jedan sportski program. 
Jel moguće da imam problema sa signalom? 

 Jel bude u kutiji HDMI kabel ili se posebno mora kupit. Hvala. 

8 Da bude
0 Ne
15 godina
odjavljen
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Nemam taj model, ali u 99,99% slučajeva ne.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

ima HDMI kabel u HTovom uređaju ... već je rečeno tu u temi

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.10.2020 11:37 (BoTiA).
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
ursusc355 kaže...
LittleM kaže...

Bok ekipa! Uzeo sam ovu ponudu od ht-a sa evotv-om za 189kn. Prijemnik mi nađe puno programa međutim nemam HRT 1 HD, HRT 2 HD , RTL HD i ni jedan sportski program. 
Jel moguće da imam problema sa signalom? 

 Jel bude u kutiji HDMI kabel ili se posebno mora kupit. Hvala. 

S većinom prijemnika u paketu ne dobivaš HDMI kabel, ali kod ovog EVOtv prijemnika dobivaš.

16 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Koliko stignem citati i skontati, pa pisem, ja prakse nemam.

Nisam bas tip za nesto snimati. dosad razocaran svim tim s receiverima. a volje ni gram. Zasad nije prioritet

Mozda nesto drugo, vidjet cu pratim na vise mjesta

Hvala na sugestiji..

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.10.2020 14:49 (Jebodiah).
5 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Marko :D kaže...
Flagship kaže...

Ne mijenjaju se codeci tak često, sad će barem što se tiče zemaljskog emitiranja kod nas do 2030. do kada traje koncesija, biti T2 HEVC standard.

 

Glede Samsunga GX-MX540TL tog više nema kod nas, bio je jedno vrijeme u neutrinu 300 kn. Tko zna, možda se opet pojavi. Istina je da je to iz 2017. model ali očito se još uvijek proizvode i ima ih jer u EU nema previše zemalja koje su usvojile T2 HEVC standard pa bi se ovaj samsung mogao prodavat i dulje neg se planiralo. Alternativa je amazon/ebay/DE satshopovi koji imaju dostavu pa je ukupna cijena cca 35-40 eur. Napomena da kod tog samsunga nema usb snimanja.

 

Ili kupit neki od ovih kod nas, koji imaju i programabilni daljinski- Edision Picco 265, Telesystem stealth 6810, Opticum Nytrobox Plus.

Taj Samsung prijemnik nikada nije ni bio namijenjen za naše tržište. Isti je napravljen za njemačku uslugu freenet tv. Kod nas ga je Neutrino uvezao kao što uvoze svašta od Xiaomija, pa i ono što službeno nije dostupno kod nas.

 

 

Kao što je i strong 8541 isto predviđen za freenet pa su kod nas uvezli valjda nekoliko šlepera tih receivera:)

 

Čudno je što neutrino ili netko drugi opet ne ponudi taj samsung receiver jer vjerujem da još uvijek kod nas ima puno samsung plazmi i lcd-a koji nemaju T2 HEVC tuner pa bi im ovaj box savršeno odgovarao jer sve je kompatibilno. Kad izračunaš cijenu s dostavom iz DE onda je cijena koja je bila kod nas (299kn) prihvatljiva.

 

Ipak nije isto kad uspoređuješ xiaomi ili neki takav original kinez s samsungom koji je u EU desetljećima i tu se sklapa pa je sve "doma". Zanemarimo freenet, jedina veća zamjerka je nemogućnost snimanja, mada se i tu možda može nešto učinit s nekim drugim fw ili nekim akrobacijama

15 godina
neaktivan
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

pozdrav,

 

koji ste onda uzeliod ponuđenih? INTD ili neki drugi? jel uz uređaj dolazi daljinski? ja ne vidim... nije valjda da se dodatno mora kupiti

 

hvala

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Steta sto mi LG ne pravi receiveree...

Vidio sam da Samsung na samom  prijemniku nije stavio SCART, pa daje jedan adapter Scart, uz daljinski, pitam se daju li ovi kod nas sve normalno komplet ili....

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
tomo007 kaže...

pozdrav,

 

koji ste onda uzeliod ponuđenih? INTD ili neki drugi? jel uz uređaj dolazi daljinski? ja ne vidim... nije valjda da se dodatno mora kupiti

 

hvala

 

Jučer mi je stigao uređaj za starce, naručen baš preko evotv stranice (ovaj iz linka, za 189kn). Da, dobiješ daljinski, baterije i HDMI kabel. Uređaj radi kao urica, mada nisam isprobao snimanje a ni player (čekam da se zaletim do t-centra i uzmem i sebi za staru plazmu koja nema dvb-t2).

15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Corto_1973 kaže...
tomo007 kaže...

pozdrav,

 

koji ste onda uzeliod ponuđenih? INTD ili neki drugi? jel uz uređaj dolazi daljinski? ja ne vidim... nije valjda da se dodatno mora kupiti

 

hvala

 

Jučer mi je stigao uređaj za starce, naručen baš preko evotv stranice (ovaj iz linka, za 189kn). Da, dobiješ daljinski, baterije i HDMI kabel. Uređaj radi kao urica, mada nisam isprobao snimanje a ni player (čekam da se zaletim do t-centra i uzmem i sebi za staru plazmu koja nema dvb-t2).

 -da, dobije se sve, daljinski (naravno), baterije, hdmi kabel...

+ u tcom centru i kupon-letak tj kod za aktivaciju +60 dana po isteku 30 koji svi dobiju, pa provjeri i potvrdi.. jer to je jedino nejasno za webshop tj trebalo bi biti isto-jednako ali se to ne navodi dok na kutiji u tcom centru ima otisnutu reklamu na kojoj piše 90 dana. Sama kutija-ambalaža ne mora biti jednaka pa tako ni +60 dana.

-provjeri, javi.. jer to zanima sve, tj kupiti na webu ili ići u centar, ista cijena isti uređaj (osim što u centru trenutno samo osnovni model, nema ci-modula ili hbbtv..), hvala :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Gledanje EVOtv programa je svima automatski omogućeno prvih 30 dana. Za aktivaciju dodatnih 60 dana šalje se SMS s aktivacijskim ključem uređaja na broj 818901. Ključ se nalazi na naljepnici s prednje strane kutije prijamnika. Uvjete korištenja EVOtv usluge na dar pogledajte u cijelosti ovdje.

https://www.hrvatskitelekom.hr/televizija/dvb-t2-digitalni-prijamnik

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.10.2020 16:11 (Samarzija).
15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Samarzija kaže...
Gledanje EVOtv programa je svima automatski omogućeno prvih 30 dana. Za aktivaciju dodatnih 60 dana šalje se SMS s aktivacijskim ključem uređaja na broj 818901. Ključ se nalazi na naljepnici s prednje strane kutije prijamnika. Uvjete korištenja EVOtv usluge na dar pogledajte u cijelosti ovdje.

https://www.hrvatskitelekom.hr/televizija/dvb-t2-digitalni-prijamnik

- kod za aktivaciju kao i ID-SN uređaja se ne nalazi na prednjoj nego na bočnoj stranici kutije, kao i na samom uređaju + na naljepnicama u kutiji.

- s tim su malo spetljali oko samog naziva. ID-ključ-aktivacija..

pravilo:

14 znamenki= ID SN uređaja..

11 znamenki = aktivacijski ključ.

 

-SN je korisnkički ID uređaja, tj ono čime se dekoder povezuje u bazi i o(ne)mogućava dekodiranje evotv komercijalnih kanala (koji se plaćaju), dok FTA + nešto free imaš bez aktivacije-keya itd.. kao s ostalim dvbt prijemicima, tj upravo zato nije (za sad) moguće neki drugi prijemnik aktivirati čak i kad podržava sve potrebne fičere kao irdeto, jer nema ID-broj korisnički broj .. a to je relativno nova opcija koja nije do prije mjesec dana ni postojala kod unosa-kupnje bona .. tj 'postojeći uređaj' gdje se upisuje upravo taj broj.

-kupnjom uređaja u tcom centru trgovac provlači barkod kao za svaku robu i time se potrebni podaci (SN) aktiviraju u bazi, tj ništa korisnik ili trgovac ne unosi, nema osobnih podataka, ime-telefon ništa.. dok je uređaj trenutno aktiviran i rade svi tv kanali.

 

ostaje nejasno zašto u uputama-letku piše samo SMSom.. tj ako je to pripremano prije nove opcije na webu, ali i to je valjda neki plan.. tj ne vidim zašto bi bila razlika smsom ili webom.. tj zašto bi korsnik morao imati mobitel (jer to nije nigdje navedeno kao uvjet korištenja.. i u doba online-weba je blesavo da se to može samo smsom.

-drugi problem je što nigdje nemaju upis ta dva broja.. tj u SMSu se govori o 11-aktivaciji, ništa o ID uređaja, tj kako mobitel zna ili kako evotv zna koji prijemnik je moj, nemaju moj tel broj, nemaju ništa tj dok ne unesem id .. tj imaju jer je kupnjom već unešen u bazu ali nema drugih podataka niti broja mobitela pa da tako to povežu, tj mora biti neka opcija ID i key da bi to bilo izvedivo.

 

* copypaste..

EVObon

Jednom kad promo period na STARTpaketu završi, kupite EVObon u našem webshopu uz 20% popusta ili u poštanskom uredu i vaši omiljeni televizijski kanali vas čekaju.

EVObon jednostavno aktivirate slanjem 14-znamenkastog aktivacijskog koda i 11-znamenkastog broja korisničkog uređaja SMS-om na
095 100 66 77.

Kupnjom preko webshopa EVObon će se automatski aktivirati na vašem uređaju.

tj tek registracijom na webu se podaci mogu povezati.. ako se tad negdje pojavljuje unos ID-SN broja.. ili mobitel podaci koji s tim nemaju veze tj i dalje su zbrčkani kako to treba raditi.

 

tj kako misle da sad aktiviram dodatnih 60 dana jer sam sms nema podatak o mom uređaju, bez IDa nema ničeg.. tj u rubrici 'postojeći broj uređaja' je ID-SN-14 znakova, dok je aktivacijki ključ 11-znakova, dvije odvojene stvari-podatka-broja koje moraju biti spojene da bi imale smisla.

 

 -tj boldano u citatu, kažu slanjem oba broja, osim što su zamjenili brojeve ne postoje dvije rubrike ili primjer smsom..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.10.2020 16:59 (ihush).
11 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Pa onda će biti u dogledno vrijeme potrebno nazvati SZK, pročitati taj aktivacijski ključ i oni to riješe. Korak viška, ali eto što je tu je...
15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Samarzija kaže...
Pa onda će biti u dogledno vrijeme potrebno nazvati SZK, pročitati taj aktivacijski ključ i oni to riješe. Korak viška, ali eto što je tu je...

 -ne, jer za sad nitko ništa ne zna, szk ne zna npr stanje ponude po centrima tj agent koji se javi na tel zna samo ono što mu poslovođa kaže.. kao npr cjenik tj sve to mora biti na nekom papiru, a trenutno je sve zbrčkano. Osoba koja radi u szk može nagađati ili reći nešto pogrešno jer i sad se može pronaći npr cijena start paketa za 199kn dok smo svi u centru ili na webu plaćali uređaj 189kn kao primjer ili gore konkretan copypaste trenutne ponude za bonove gdje je jasno da se u uputi zamjenio broj znamenki keya-sn odnosno to su dva broja i trebaju dvije rubrike za aktivaciju usluge.. što može szk.. tj još gore ako počnu maštovito izmišljati odgovore koji nisu službeni, tj najtočnije mora biti online u pisanoj formi jer je to tad ono što stvarno vrijedi. Sve ostalo je recimo neozbiljno.. a možda i za neku kaznu-upozorenje nadležnih.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Nigdje nisam pronašao informaciju moram li ja uređaj aktivirati odmah po isteku ta 30 dana ili ga mogu aktivirati nakon recimo mjesec, dva za dodatnih 60 dana. Odnosno, nigdje nisam pronašao informaciju u kojem roku se taj aktivacijski kod mora iskoristiti.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Marko :D kaže...

Nigdje nisam pronašao informaciju moram li ja uređaj aktivirati odmah po isteku ta 30 dana ili ga mogu aktivirati nakon recimo mjesec, dva za dodatnih 60 dana. Odnosno, nigdje nisam pronašao informaciju u kojem roku se taj aktivacijski kod mora iskoristiti.

 točno... nigdje se to ne spominje (opet usporedba s mobitelom da se broj gasi kao i da kupljeni bon ima rok trajanja za aktivaciju..) .. ali kod uređaja ne bi trebalo biti gašenja jer nema nekog broja-održavanja tj kao mob.. tj interes operatera je da što više korisnika ima mogućnost a tad će logikom i više koristiti dok nekog troška nemaju..

-teoretski nema razloga da to produljenje napraviš bilo kad ili da ti ja dam svoj kod.. tj ništa nije navedeno, kao da tcom nije imao vremana za pripremu (dvije godine od kupnje..) kao neki početnici koji se u hodu uče poslu.

-pogledaj samo citiranu uputu za unos 14-11 slovnih podataka (sn i key) ili to da nisu predviđeni u uputama nego spominju jedno ili drugo .. tj što kad netko ima više uređaja (ako se registrira i poveže npr mobitelom .. što kad kao bilo koji drugi bon nekome daš kao poklon itd..)

 

- smiješno/tužno koliko zbrke i nepripremljenosti.. a to nije nešto što se može pozivom szk ili u centru saznati jer prvo moraju imati točne upute + moraju biti dostupne korisniku prije uzimanja usluge tj na webu i sl. dok postoje razne verzije kao s 199kn cijenom itd itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice