DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik izdvojena tema

poruka: 1.762
|
čitano: 832.803
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

17 kn RONIS (1.2m) / 18 kn pošta (1.2m) Mini AV 3.5 mm na SCART kabel.

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.10.2020 11:10 (Leon4rdo).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Lifeview LV6TMPVR4 NotOnlyTv

LG 47LW5500

 

Tak sam danas vidio racun. kad sam kupio ovaj vanjski prijemnik Lifeview placen gotovinom 370.-kn i za dvadesetak dana bit ce tocno prije 10 godina.

Za 10 mj. kasnije kupili smo roditeljima poklon za 50-godisnjicu braka LG.  08.2011 placen gotovinom cirka 6700.-kn...

 

Ovi uredaji imaju skoro jos 2 mjeseca funkciju. odlaze u e-otpad.

Gledam sve to. uscuvani, svaki radi besprijekorno,  slike ko nov (za tv, zahvaljuci LCD panelima) ali onako nelogicno moram ih pobacati.

 

Gledao sam da nema slucajno ovaj vanjski prijemnik kakav update, HRT2 HD je mogao prenositi i uzivali smo na CRT tv starom. Od update nema nista. I tako uredaj i racun, koliko sam platio. Nagovjestava koliko cu opet morati.

 

Za tv ima nade koristiti, STB. bio moj vlastiti ili od Telekoma putem usluge IPTV.

Nisam vican gledati TV, osim par sitnica serije. pa mi je Terestrial Antena dovoljna. Ostalo mi je bacanje novaca.

 

Gledao sam, ima modela....

 

Ali ....hebem ti ja to sve..... TV novi nema nista do 8K ....izgleda da cu preskociti 4K nema smisla opet neki codec itd.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Joj, što dramiš. DVB-T2 je najnoviji standard emitiranja, a HEVC kodiranja. Iako za HEVC nasljednik postoji, isti je još fazi razvoja. DVB-T2 još nema nasljednika.

 

Stoga, kupi u T-Centru EVOtv prijemnik za 189 kn i riješen problem. A ovaj LifeView baci u smeće...

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.10.2020 16:39 (Marko :D).
5 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Genoxxx kaže...

Može li se evo tv CI+ modul koristiti umjesto običnog prijemnika za gledanje "običnih" kanala za koje ne treba evo tv pretplata?

 

Kao što je već odgovoreno ne ali bilo bi dobro kad bi t-centri imali i taj modul u ponudi, barem u istoj varijanti kao na evotvhr pa i s 90 dana po vjerojatno višoj cijeni (pretpostavljam 250-300kn). Očito da se sada s njihove strane ide u ključnu fazu s rasprodajom jer za 20-ak dana počinje isključenje starog dvb-t signala.

 

Loša strana je da ako ht ugasi evotv sljedeće godine onda modul više neće imat svrhe, no ima još do tada skoro godinu dana, budemo vidjeli:)

5 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Jebodiah kaže...

 

LG 47LW5500 08.2011 placen gotovinom cirka 6700.-kn...

 

 

 

Ali ....hebem ti ja to sve..... TV novi nema nista do 8K ....izgleda da cu preskociti 4K nema smisla opet neki codec itd.

 

Vidiš, danas, 10 godina poslije za tu lovu možeš kupit skoro 10 incha veći tv koji je 10 puta bolji u odnosu na taj lg:)

 

Ak imaš spremih 20000kn onda možeš odmah kupit 8K samsung QE65Q800T koji ima AV1 codec i HDMI 2.1 pa ćeš bit pokriven barem nekoliko godina:) A ako netko misli na najnoviji VVC codec odnosno H.266 mislim da to prije 2022. neće bit u televizorima.

 

Do tada nabavi neki T2 HEVC stb, po mogućnosti s programabilnim daljinskim kao što je edision picco ili onaj model nytrobox plus, pa nećeš morat bacat i lg-ja

7 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Pozz,
Zanima me da li na ovom prijamniku od HT, za 190kn radi i usb? i kakva je podrška za formate?
Hvall
16 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Flagship kaže...
Jebodiah kaže...

 

LG 47LW5500 08.2011 placen gotovinom cirka 6700.-kn...

 

 

 

Ali ....hebem ti ja to sve..... TV novi nema nista do 8K ....izgleda da cu preskociti 4K nema smisla opet neki codec itd.

 

...............

Ak imaš spremih 20000kn onda možeš odmah kupit 8K samsung QE65Q800T koji ima AV1 codec i HDMI 2.1 pa ćeš bit pokriven barem nekoliko godina:) A ako netko misli na najnoviji VVC codec odnosno H.266 mislim da to prije 2022. neće bit u televizorima.

 

Do tada nabavi neki T2 HEVC stb, po mogućnosti s programabilnim daljinskim kao što je edision picco ili onaj model nytrobox plus, pa nećeš morat bacat i lg-ja

 

 

Nemojte mi uskratiti da dramim javno..... baba sam ipak.!

 

Ma znam i pratim ovu temu neko vrijeme. Ovdje je bitno napisati, sto mozemo za malo novca dobar uredaj.

Mislio sam Samsung MX540TL ili Thomson THT741

 

U ono vrijeme 2011 kupljen je TV da podrzava i kanale s FHD definicijom.

Malo ili skoro nikako nije TV radio u FHD, samo HRT2 HD zadnje stvar SP Rusija 2018 i posliej nema nikakve koristi samo zbog sitnice sw codec.

Pa tako i ubuduce ce biti tako... Kupis sad.... kasniije zbog codeca nece biti upotrebljiv ne doslovno.

Ma nema frke....

I ne samo Lifeview, nego i Xoro i Pinnacle PCTV Dual DVB-T Diversity Stick 2000e USB, idu u smece....

Svako dobro

11 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Ima li koji prijamnik da podrzava koristenje jednog daljinskog za tv i prijamnik, radi se o samsung tv-u
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
pc_fan005 kaže...
Ima li koji prijamnik da podrzava koristenje jednog daljinskog za tv i prijamnik, radi se o samsung tv-u

-umjesto traženja takvog uređaja, uzmeš univerzalni daljinski za 70kn.. ili tražiš CEC..

-elegantnije rješenje za novije tv koji imaju h.265-hevc t2 tuner je CI+(v.1.3) modul, ubodeš i radi no to je samo za dio koji se odnosi na evotv kanale tj onaj tko ima takav kompatibilan tv ne kupuje dodatni dvbt pa ne treba dva daljinska.

- Pošto stariji uređaji nemaju ni 265 ni cec .. to nije rješenje ali sve se može.. problem je samo što za daljinski nemaš upute kako se može programirati.

tj, svi daljinski rade na istom stanrardu, IR. Teoretski se svaki može (re)programirati. No to traži dodatne tipke, logiku.. time i cijena, tj univerzalni daljinski npr neki philips će pokriti sve potrebno dok je to cca 50% cijene kutijica o kojima se govori i teško je očekivati u toj cijeni programabilni daljinski, tj takva kutija će ugl koštati 400-500-više .. a tad možeš kupiti novi tv u rangu 800-1000-više kuna pa nem trebaš ništa drugo.

-ima li neki jeftiniji takvu mogućnost? -teško, jer se svaki cent u masovnoj proizvodnji broji + 90% daljinskih je identično, klon-klona.. kao i sadržaj tih kutijica.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.10.2020 10:25 (ihush).
16 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
pc_fan005 kaže...
Ima li koji prijamnik da podrzava koristenje jednog daljinskog za tv i prijamnik, radi se o samsung tv-u

 Pa spominjani toliko puta na forumu uređaj link

 

Da nadodam, netko je u nekoj temi tražio uređaj sa scartom za starije TV-e. Koristim na staroj plazmi scart i ovaj uređaj i moram priznati da je jedan od "boljih" ; nema zujanja, blesavog titranja slike itd. ako nekome znači.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.10.2020 10:42 (Opalaa !!).
14 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
pc_fan005 kaže...
Ima li koji prijamnik da podrzava koristenje jednog daljinskog za tv i prijamnik, radi se o samsung tv-u

 https://www.amazon.de/dp/B01MZ6QPOU/ref=cm_sw_r_cp_apa_fab_9nUEFbEH14MDS

 

Ja se još neckam bili naručio, u recenzijama par ljudi je napisalo da kod njih ne hvata novi t2 signal

14 godina
neaktivan
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

@Opalaa !! 

 

Imaš li Opticum NytroBox ili baš ovaj sa linka Opticum NytroBox Plus?

 

Ako je Plus model, možeš li napisati mogu li se subtitlovima mjenjati veličina i boja kao i na starom ili ne? Neki pišu da su na Opticum NytroBox Plus modelu to maknuli.

Da li se na njemu može reproducirati x265 sadržaj (filmovi i serije)?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Genoxxx kaže...
pc_fan005 kaže...
Ima li koji prijamnik da podrzava koristenje jednog daljinskog za tv i prijamnik, radi se o samsung tv-u

 https://www.amazon.de/dp/B01MZ6QPOU/ref=cm_sw_r_cp_apa_fab_9nUEFbEH14MDS

 

Ja se još neckam bili naručio, u recenzijama par ljudi je napisalo da kod njih ne hvata novi t2 signal

 A kome to ne vata? Uređaj radi najnormlanije

16 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
summus kaže...

@Opalaa !! 

 

Imaš li Opticum NytroBox ili baš ovaj sa linka Opticum NytroBox Plus?

 

 

 Ne, imam prvu verziju bez plus. Za reprodukciju tih formata ne znam, to sve pokrećem na TV-u sa kompa ( spojeno HDMI). Ako uhvatim vremena mogu probati.....ako uhvatim :O

15 godina
odjavljen
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
pc_fan005 kaže...
Ima li koji prijamnik da podrzava koristenje jednog daljinskog za tv i prijamnik, radi se o samsung tv-u

Ja sam danas uzeo ovo: https://www.engels.hr/shop/receiver-dvb-t2-h265-hevc-lion-5-air-30700-5-air/

 

Za na selo mi je, pa sam sad samo brzinski testirao. Napaja se preko adaptora, ima SCART, HDMI, te preko 3,5 mm jacka mogu izvući i chincevi (iako nema informacija o tipu kabela). Ima USB, te jedan mali modul, cca 2 x 5 cm, u kojem je display i prijamnik daljniskog, predviđen za montažu ispred TV-a. Daljinski djeluje malo jeftino, ali radi ok. Ima mogućnost programiranja tipki. Pokušao sam izvaditi baterije na par minuta i zapamtio je isprogramirane tipke.

 

Za dva tjedna ću moći testirati kakav je prijem na selu, te da li je memorija od daljnskog trajna ili pamti neko vrijeme da omogući mijenjanje baterija bez gubitka programiranih tipki.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Pozdrav svima.
Razmisljam o kupnji 2 Strong prijamnika. Jedan za sebe,jedan za staroga.
Dvojim se izmedu Strong 8222 i 8541.Naravno htio bi jeftiniju verzija ali bitno mi je da se programi mogu posloziti onako kako ja zelim(i meni i ocu je to bitno.
Nije mi bitno snimanje na usb,najvazniji mi je promjena rasporeda kanala. Stoga Vas molim ima li tko kakva iskustva sa ta dva prijamnika i da li je uspio trajno promjeniti raspored kanala.
Ps takoder mi je bitna kvaliteta signala(zivim na tresnjevci u zgu ali koristim sobnu antenu sa pojacalom) i fluidnost sucelja,da ne steka kad instalitam kanale jer sam citao da ljudi imaju problema sa suceljem i problema sa promjenom kanala. Pomozite molim vas i unaprijed zahvaljujem
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.10.2020 22:22 (Matej22).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Moze li se na ovom prijemniku iz T-Coma slagati vlastiti redoslijed kanala?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Ne
Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Tony1999 kaže...

Moze li se na ovom prijemniku iz T-Coma slagati vlastiti redoslijed kanala?

Ne možeš mijenjati broj kanala, ali možeš premještati kanale.

14 godina
online
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Marko :D kaže...
Tony1999 kaže...

Moze li se na ovom prijemniku iz T-Coma slagati vlastiti redoslijed kanala?

Ne možeš mijenjati broj kanala, ali možeš premještati kanale.

 Za sada jedini minus koji sam našao kod njega. Doduše nisam se ni previše igrao sa njime...

15 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

iz promo teme..

U ponudi dodatnog besplatnog sadržaja tako će se naći kanali Arenasporta, zatim RTL Adria/Passion/Crime/Living programi, te Nickelodeon i drugi dječji programi. Uz sve ovo, korisnici dodatno dobivaju i programe s filmskim sadržajem HBO i Cinemax, također na razdoblje od 90 dana.

-dakle, svi kanli 90 dana (+60 nakon 30..) za uređaj kupljen u t-com centru (u ponudi samo 'običan' model, 189kn INTD HD T52IR)

-mada i dalje petljaju tj postoji start paket, postoji cijena 199kn, postoi CI+ modul za istu cijenu (i nema razloga da ne daju isti paket barem 30 dana..) dok se uz 'jači' INTD HD T52IR +HbbTV za 299kn navodi HBO+ kao reklama ali se samo navodi 30 dana, tj pošto hbbtv i ci+ nemaju u centrima, to se odnosi samo na webshop ponudu i po tome je bolje kupiti u centru nego webu ako trebate običan model.

- hbbtv je bezvezarija no ako netko želi može, ci+ je daleko praktičnija stvar i pošto je do sad bio jeftinij od dvbt-kutijice (što je i logično jer je samo dekoder...) mogli bi barem za ci dati jednako 90 dana.. ne samo 30, ali na webu je tako.

-najblesavije od svega što se letak s kodom za aktivaciju dodatnih +60 dana nalazi u kutiji, što se može vidjeti tek kad uređaj kupite tj nema prave reklame koja bi to navela (do sad, tj ovaj link-tema..). .. i to naravno samo ako čitate 'papriće' kao upute (što ja nisam pa tek nakon što je to netko naveo u temi vidim ... srećom ne bacam ambalažu neko vrijeme pa je i kod tu) :)

 

-u odnosu na ostale uređaje na tržištu, slična cijena, isplativo, vrlo dobro, bolja podrška + jamstvo i mogućnost gledanja evotv programa neovisno o ovom 30-90 dana periodu tj pretplata-bonovi ako netko želi ili par tv kanala kao davinci koji su bez plaćanja dostupni kao zemaljska fta.. ostali uređaji koji nisu brandirani za evotv u pravilu nemaju irdeto-dekoder i tad ne mogu služiti za paytv-evotv.. + u opciji pretplate ili bonova je polje za unos korisničkog broja uređaja, recimo kao ID, kojeg ostali uređaji nemaju (to nije sn-barkod itd. nego treći broj, za evotv..) pa tako samo evotv uređaji mogu biti korišteni čak i ako podržavaju sve ostalo. Bar za sad.

.. tako da se isplati kupiti, neovisno hoćete li dalje gledati evotv programe tj ostali uređaji u klasi 150kn nisu dovoljno jeftini da bi to bio razlog kupnje + dobar support koji ostali uređaji nemaju.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.10.2020 8:44 (ihush).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
spiderhr kaže...
Marko :D kaže...
Tony1999 kaže...

Moze li se na ovom prijemniku iz T-Coma slagati vlastiti redoslijed kanala?

Ne možeš mijenjati broj kanala, ali možeš premještati kanale.

 Za sada jedini minus koji sam našao kod njega. Doduše nisam se ni previše igrao sa njime...

Meni je još uvijek nevjerovatno da novi, pametni, LG Smart TV nema mogućnost brisanja digitalnih TV kanala, dok kod analognih ima. Pričao prije s kolegom, kaže da on ima Grundig Smart TV i da ni on nije pronašao tu mogućnost. Zašto, pobogu, televizori u 2020. godini nemaju jednu od osnovnih mogućnosti? Što je sljedeće; televizor s jednim priključkom za dongle?

 

Jedini način na koji mogu imati koliko-toliko čistu listu kanala je ponovno pokretanje automatskog traženja, prekidanje prije nego što je nešto pronašlo i onda ručno traženje po kanalu. Iako ni to nije neko rješenje.

ihush kaže...

iz promo teme..

U ponudi dodatnog besplatnog sadržaja tako će se naći kanali Arenasporta, zatim RTL Adria/Passion/Crime/Living programi, te Nickelodeon i drugi dječji programi. Uz sve ovo, korisnici dodatno dobivaju i programe s filmskim sadržajem HBO i Cinemax, također na razdoblje od 90 dana.

-dakle, svi kanli 90 dana (+60 nakon 30..) za uređaj kupljen u t-com centru (u ponudi samo 'običan' model, 189kn INTD HD T52IR)

-mada i dalje petljaju tj postoji start paket, postoji cijena 199kn, postoi CI+ modul za istu cijenu (i nema razloga da ne daju isti paket barem 30 dana..) dok se uz 'jači' INTD HD T52IR +HbbTV za 299kn navodi HBO+ kao reklama ali se samo navodi 30 dana, tj pošto hbbtv i ci+ nemaju u centrima, to se odnosi samo na webshop ponudu i po tome je bolje kupiti u centru nego webu ako trebate običan model.

- hbbtv je bezvezarija no ako netko želi može, ci+ je daleko praktičnija stvar i pošto je do sad bio jeftinij od dvbt-kutijice (što je i logično jer je samo dekoder...) mogli bi barem za ci dati jednako 90 dana.. ne samo 30, ali na webu je tako.

-najblesavije od svega što se letak s kodom za aktivaciju dodatnih +60 dana nalazi u kutiji, što se može vidjeti tek kad uređaj kupite tj nema prave reklame koja bi to navela (do sad, tj ovaj link-tema..). .. i to naravno samo ako čitate 'papriće' kao upute (što ja nisam pa tek nakon što je to netko naveo u temi vidim ... srećom ne bacam ambalažu neko vrijeme pa je i kod tu) :)

 

-u odnosu na ostale uređaje na tržištu, slična cijena, isplativo, vrlo dobro, bolja podrška + jamstvo i mogućnost gledanja evotv programa neovisno o ovom 30-90 dana periodu tj pretplata-bonovi ako netko želi ili par tv kanala kao davinci koji su bez plaćanja dostupni kao zemaljska fta.. ostali uređaji koji nisu brandirani za evotv u pravilu nemaju irdeto-dekoder i tad ne mogu služiti za paytv-evotv.. + u opciji pretplate ili bonova je polje za unos korisničkog broja uređaja, recimo kao ID, kojeg ostali uređaji nemaju (to nije sn-barkod itd. nego treći broj, za evotv..) pa tako samo evotv uređaji mogu biti korišteni čak i ako podržavaju sve ostalo. Bar za sad.

.. tako da se isplati kupiti, neovisno hoćete li dalje gledati evotv programe tj ostali uređaji u klasi 150kn nisu dovoljno jeftini da bi to bio razlog kupnje + dobar support koji ostali uređaji nemaju.

Meni je uređaj sasvim u redu, jedino što me malo živcira onaj lag kad se prebaci na HEVC kanal. Čekam FW nadogradnju za taj problem. Ostalo sve 5!

15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

-lag je zbog promjene kanala (sd-hd kodiranje).. i nema neke relane šanse da se to promjeni, tj 'fizika' na djelu tj treba vrijeme da se prebaci i učita sadržaj kao keširanje, slično na satelitu polarizacija itd.

-odnosno, elektronika-chipovi se fizički moraju ubrzati da se taj lag skrati kao sve ostalo na mreži-internetu-ping.. npr bakar-vs-optika .. tj to nije nešto što soft može popraviti (ako je hard uzrok).. odnosno, player-dekoder bi tad morao biti sfušan-bugovit pa da nova verzija nešto optimizira (kao u appsima-idrama-driverima..) kad bi to bio soft uzrok. A vjerojatnije je hard tj dvb je već dovoljno tu da takvih dječjih bolesti više nema (neoptimiziran soft).

-kao da odspojiš i spojiš ponovo antenu, jednostavno treba par sekundi dok signal dođe do dekodera i da se dekodira, odnosno to možeš čuti po kvartu kad je neka nogometna utakmica pa znaš da je pao gol par sekudni prije nego to vidiš na svom tvu.. soft može biti isti, kašnjenje signala je stvar fizike-optike-chipova tj vrijeme koje elektronici treba za prebacivanje koje je brzina svjetlosti za optiku ali ne za chip-stanje tranzistora trenutno na cca 5ghz.. a stalno guraju veću količinu podataka i kompresiju tj time eliminiraš uopće mogućnost dekodiranja bez određene količine podataka-paketa tj elektronike-chipova ... dok tog u analogiji nije bilo, to je taj lag, tehnologije i ne možeš ga zaobići, ovce-i-novce.. no zato imamo na istom kanalu veću rezoluciju tj količinu podataka koje proguramo i time kvalitetniju sliku.. tj kompresija to omogućuje ali istovremeno treba vrijeme za dekompresiju koja u analognom ne postoji tj lag-pauza tj vrijeme dok se učita dovoljno paketa podataka za ispis slike tj keš-framebuffer potreban za iscrtavanje slike, kao što radi laser-printer tj tek kad pošalješ posljednji podatak ide print.. ne trenutno kao kod linijskog-matrix printera.. upravo takva sličnost je s načinom iscrtavanja slike na crt-lcd .. kao neki banalni primjer-objašnjenje zašto ne može bez laga-razlike (no može se smanjivati kako raste brzina svega-chipova.. kao internet-ping-optika).

 

-pa ako se ne varam, neće soft to riješiti, isključivo hw tj optika i sve linije preko centrale-odašiljača-satelita u lancu pa tako prvi dobije signal onaj tko lovi satelitski signal jednostavno jer on je ide kroz centralu do odašiljača koji ga tad šalje zemaljskom.. tj kraći-duži put 'svjetlosti' + kašnjenje elektronike u tom lancu za kodiranje-kompresiju tj keširanje framea.

 

-digitalija je sve izjednačila, tj tv slika je sad praktički jednaka gamingu na računalu, a FPS ovisi o svemu tome, pa tako jednako i lag signala jer ne može biti bez laga s nula kašnjenja jer ni brzina svjetlosti nije dostižna a ni ona nije trenutna mada na kraćoj udaljenosti tako izgleda. Dovoljno je gledati grmljavinu i čuti kašnjenje udara groma za usporedbu a to je fizika, ne soft.. samo što će iduća generacija chipova možda skratiti interno vrijeme, ono što chip može kao što jača gpu-cpu ili ram može brže-više, ali ne trenutno i time jednostavno mora postojati lag.

 

-iduća generacija opreme za telekomunikacije će recimo raditi na ghz-nano itd.. no dok to dođe do široke potrošnje treba vremena. Soft to smao mora pratiti, no teoretski ako nije sfušan ne utječe tj teoretski je idealno-savršen (bez nepotrebnih gubitaka) .. a to se sa softom koji se ne mijenja često može relativno lako napraviti, npr savršen testris koji nema ni byte koda viška, dok s osom-win-igrama i svemu što se štanca može biti bloata-smeća. .. no ponovo, nije to stvar softa u media playerima i dekoderima tv-a..

-ni jeftikaner-kinez kutijica nije u tome loša-sfušana, jer ne rade oni soft nego ga jednostavno copypasteaju i provjeren je već dovoljno tj isti kao u svim ostalim kutijicama..

 

-dok update samo daje neke ispravke npr buga-titla-jezika-kanala/frekvencije za npr hr .. ili izgled menija-boju-logo, ne preko mogućnosti hw-a.

-istina ako postoji nešto sfušano, tad je to obično u prvoj verziji i već iduća može biti savršena no to nije igra-driver-os-pc (zdelanec, složen od više komponenti različtith proizvođača) nego stvar koju rade veliki proizvođači i tad to jednostavno radi kao što je to žarulja ili miš.. nema tu nekog malog gurua-programera koji je dobar ili loš pa da je njegov kod bolji-lošiji .. jer je isti.

 

-npr moguće da će update dodti mogućnost renumeriranja kanala, ovako je blesavo jer ostaje broj koji moraš zapamtiti za direktan pristup, ali 99% da neće lag..

 

-renumeriranje ili i samo sortiranje, sve češće se izbacuje ta mogućnost, jer je previše kanala i realno ljudima se ne da to sortirati + ogroman dio ne zna ništa (pa to moraš raditi za baku, susjeda..) odnosno, postoji i druga strana tj jači razlog, novac-interes, pa tako tv kanali imaju interesa biti na npr broju jedan, kao htv1-2.. ali broj tri nije htv3.. konkurencija. TV kuće surađuju s velikima, koji to rade, koji mogu što tržište želi.. no ako je korisniku previše kanala i ako ih pola nikad ne koristi sortiranje, tad ovi uzmu novac od tv kuća tj to radi svaki koncesionar na svom transporedru pa tako i oiv-hakom-evotv.. dok maxtv ima jedan raspored, bnet drugi itd, no na kraju ispadne slično-isto jer svi reemitiraju iste kanale, iste tv kuće dok sami nemaju svoj kanal kojeg bi tad stavili na broj jedan.. no tad se uređaj recimo pali na broju 100 gdje vidiš reklamu operatera-kanal.. jer sve je reklama.

 

-samo renumeriranje je lako napraviti, sitnica za kod, kao i par mogućnosti koje se mogu nuditi npr po kanalu-frekvenciji-imenu-lnbu i sl. no ni jedan od tih načina nije 'dobar' za osobne želje korisnika.. koji je do sad bio naviknut na manji broj kanala, nekad 2, pa 4.. sad recimo 10-20 fta.. a sve iznad 50 više nitko ne sortira + godišnje promjene u emitiranju i zamjeni-ponudi + ovo s duplim kanalima koji se pale pa uskoro gase..  tj za mejsec ćemo imati rupu-višak mrtvih kanala cca 15.. i tad ćeš obaviti opet automatikom pretraživanje + igrati se pola sata dok posložiš po želji raspored..

 

-a taj raspored je samo stvar navike, pa tako klinac koji se navikne da mu je neki kanal na nekom broju ne treba, čak ne želi promjenu na broj 1-2-3.. jer je navikao drugačije, tj to ostaje potrebno samo za stare bakice koje žele 1-2-3.. na tipki-broju koju korsite već stoljeće za taj program. Navika. Pošto nisu svi uređaji isti, pošto korisnik u par godina možda promjeni operatera, npr a1-tcom-nešto treće.. a time i raspored kanala + drugi uređaj druge mogućnosti.. ili u ovoj godini zamjena za t2-hevc.. to je već dovoljno da ispadne lakše naviknuti se na nove brojeve koji su tad skoro univerzalni jer svi prenose slično.. nego svaki put podešavati + ograničenja jer nema opcije itd.. imaš kutijicu i podesiš, kupitš tv i ne možeš podesiti jednako.. i opet se mučiš ili kupiš drugu kutijicu koju tek kad probaš vidiš ima li takvu opciju i tad popustiš-navikneš se.. pogotovo kad imaš više uređaja, operatera.. svugdje isto-slično a nigdje 'baš po mom'.. no to je tako neće se svijet prilagoditi ''meni'' .. nego moram ja ostatku, mada reklama sugerira suprotno ipak je to samo reklama-biz i prilagodiš se na 'novo normalno' kao na covid19 :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
ihush kaže...

iz promo teme..

U ponudi dodatnog besplatnog sadržaja tako će se naći kanali Arenasporta, zatim RTL Adria/Passion/Crime/Living programi, te Nickelodeon i drugi dječji programi. Uz sve ovo, korisnici dodatno dobivaju i programe s filmskim sadržajem HBO i Cinemax, također na razdoblje od 90 dana.

-dakle, svi kanli 90 dana (+60 nakon 30..) za uređaj kupljen u t-com centru (u ponudi samo 'običan' model, 189kn INTD HD T52IR)

-mada i dalje petljaju tj postoji start paket, postoji cijena 199kn, postoi CI+ modul za istu cijenu (i nema razloga da ne daju isti paket barem 30 dana..) dok se uz 'jači' INTD HD T52IR +HbbTV za 299kn navodi HBO+ kao reklama ali se samo navodi 30 dana, tj pošto hbbtv i ci+ nemaju u centrima, to se odnosi samo na webshop ponudu i po tome je bolje kupiti u centru nego webu ako trebate običan model.

- hbbtv je bezvezarija no ako netko želi može, ci+ je daleko praktičnija stvar i pošto je do sad bio jeftinij od dvbt-kutijice (što je i logično jer je samo dekoder...) mogli bi barem za ci dati jednako 90 dana.. ne samo 30, ali na webu je tako.

-najblesavije od svega što se letak s kodom za aktivaciju dodatnih +60 dana nalazi u kutiji, što se može vidjeti tek kad uređaj kupite tj nema prave reklame koja bi to navela (do sad, tj ovaj link-tema..). .. i to naravno samo ako čitate 'papriće' kao upute (što ja nisam pa tek nakon što je to netko naveo u temi vidim ... srećom ne bacam ambalažu neko vrijeme pa je i kod tu) :)

 

-u odnosu na ostale uređaje na tržištu, slična cijena, isplativo, vrlo dobro, bolja podrška + jamstvo i mogućnost gledanja evotv programa neovisno o ovom 30-90 dana periodu tj pretplata-bonovi ako netko želi ili par tv kanala kao davinci koji su bez plaćanja dostupni kao zemaljska fta.. ostali uređaji koji nisu brandirani za evotv u pravilu nemaju irdeto-dekoder i tad ne mogu služiti za paytv-evotv.. + u opciji pretplate ili bonova je polje za unos korisničkog broja uređaja, recimo kao ID, kojeg ostali uređaji nemaju (to nije sn-barkod itd. nego treći broj, za evotv..) pa tako samo evotv uređaji mogu biti korišteni čak i ako podržavaju sve ostalo. Bar za sad.

.. tako da se isplati kupiti, neovisno hoćete li dalje gledati evotv programe tj ostali uređaji u klasi 150kn nisu dovoljno jeftini da bi to bio razlog kupnje + dobar support koji ostali uređaji nemaju.

 

Bravo za odgovor, još mi je sad samo preostalo da shvatim da li mogu za starce uzeti ovaj evo tv pretplatu za dodatne kanale kad su ljeti na moru, a ostatak vremena nek ga koriste samo za normalne HD programe preko antene? Sad gledam na evo TV stranicama i moglo bi to koštati 69,99 bez ugovorne obveze gdje uzmem 3 paketa no da li onda mi treba i ovaj EVO TV modul ili samo uz ovaj DVB-T2 uređaj koji bi kupio je to dovoljno aktivirati kad im ukucam broj uređaj? 

 

Samo se nadam da kad sad to namjestim neće biti dodatnih pitanja jer mislim da će starci poludjeti ako probaju bilo kome na korisničkoj službi pojasniti što i kako koriste

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
ihush kaže...

-lag je zbog promjene kanala (sd-hd kodiranje).. i nema neke relane šanse da se to promjeni, tj 'fizika' na djelu tj treba vrijeme da se prebaci i učita sadržaj kao keširanje, slično na satelitu polarizacija itd.

-odnosno, elektronika-chipovi se fizički moraju ubrzati da se taj lag skrati kao sve ostalo na mreži-internetu-ping.. npr bakar-vs-optika .. tj to nije nešto što soft može popraviti (ako je hard uzrok).. odnosno, player-dekoder bi tad morao biti sfušan-bugovit pa da nova verzija nešto optimizira (kao u appsima-idrama-driverima..) kad bi to bio soft uzrok. A vjerojatnije je hard tj dvb je već dovoljno tu da takvih dječjih bolesti više nema (neoptimiziran soft).

-kao da odspojiš i spojiš ponovo antenu, jednostavno treba par sekundi dok signal dođe do dekodera i da se dekodira, odnosno to možeš čuti po kvartu kad je neka nogometna utakmica pa znaš da je pao gol par sekudni prije nego to vidiš na svom tvu.. soft može biti isti, kašnjenje signala je stvar fizike-optike-chipova tj vrijeme koje elektronici treba za prebacivanje koje je brzina svjetlosti za optiku ali ne za chip-stanje tranzistora trenutno na cca 5ghz.. a stalno guraju veću količinu podataka i kompresiju tj time eliminiraš uopće mogućnost dekodiranja bez određene količine podataka-paketa tj elektronike-chipova ... dok tog u analogiji nije bilo, to je taj lag, tehnologije i ne možeš ga zaobići, ovce-i-novce.. no zato imamo na istom kanalu veću rezoluciju tj količinu podataka koje proguramo i time kvalitetniju sliku.. tj kompresija to omogućuje ali istovremeno treba vrijeme za dekompresiju koja u analognom ne postoji tj lag-pauza tj vrijeme dok se učita dovoljno paketa podataka za ispis slike tj keš-framebuffer potreban za iscrtavanje slike, kao što radi laser-printer tj tek kad pošalješ posljednji podatak ide print.. ne trenutno kao kod linijskog-matrix printera.. upravo takva sličnost je s načinom iscrtavanja slike na crt-lcd .. kao neki banalni primjer-objašnjenje zašto ne može bez laga-razlike (no može se smanjivati kako raste brzina svega-chipova.. kao internet-ping-optika).

Iskreno, ja i dalje nekako mislim da je to do FW. Jednom prilikom mi se dogodio na Kockici dok je kanal bio uključen otprilike 5 minuta. Dakle, ne događa se samo kod prebacivanja kanala; najćešće se događa kod prebacivanja, ali i tijekom gledanja se može dogoditi. S druge strane, H.264 EVOtv kanali nemaju ama baš nikakvih problema.

 

Također, kod Opticum Nytroboxa (prvi model), koliko sam se kratko družio s istim, tih problema također nije bilo. LG televizor u drugoj sobi, također ne pati od tih problema. Tako da ne bih rekao da je do SD-HD nego baš do uređaja, odnosno, do FW.

genije_čudo_prirode kaže...

Bravo za odgovor, još mi je sad samo preostalo da shvatim da li mogu za starce uzeti ovaj evo tv pretplatu za dodatne kanale kad su ljeti na moru, a ostatak vremena nek ga koriste samo za normalne HD programe preko antene? Sad gledam na evo TV stranicama i moglo bi to koštati 69,99 bez ugovorne obveze gdje uzmem 3 paketa no da li onda mi treba i ovaj EVO TV modul ili samo uz ovaj DVB-T2 uređaj koji bi kupio je to dovoljno aktivirati kad im ukucam broj uređaj? 

 

Samo se nadam da kad sad to namjestim neće biti dodatnih pitanja jer mislim da će starci poludjeti ako probaju bilo kome na korisničkoj službi pojasniti što i kako koriste

Bolja solucija za more je EVObon; kupiš ga u pošti i aktiviraš ga SMS porukom. Nikakva pretplata...

 

 

Razlika između modula i prijemnika ukratko;

EVOtv CI+ modul — koristiš kada televizor podržava DVB-T2 HEVC; to je kartica za otključavanje šifriranih kanala

EVOtv prijemnik — koristiš kada televizor ne podržava DVB-T2 HEVC; punokrvni uređaj koji mijenja tuner od televizora koji ne podržava standard

 

Ne moraš stalno kupovati uređaj; to nema smisla. Možeš aktivirati već postojeći uređaj.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.10.2020 9:41 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

-pazi, pretplata ili bon ovisi trebaš li stalno ili povremeno kao za more.. tj ako je stalno tad je isplativo ugovorna obveza jer je jeftinije, dok je bon za povremeno od 100kn-naviše (ovisi koji paket, hbo-sport..) dok s ugovornom uvjek dobiješ nešto više tj izbor 'buketa' ili niža cijena itd..

-ne mora nikakav ugovor, ne mora ništa, tj sam prijemnik je ok i vrijedi taj iznos (bolji od prosječnog jeftikanera + support+jamstvo) + možeš ako želiš gledati i evotv, za što ti po isteku 30-90 dana treba ili pretplata ili bon tj aktivacijski ključ-korisnički tj ne možeš s drugim uređajima povezati tu evotv uslugu pa i ako ne korsitiš ima smisla jer tad imaš mogućnost (koju s drugima za sad nemaš..).

 

-ne treba nikakvo posebno znanje, ako imaš dobru antenu, spojiš i to je to.. + sortiranje rasporeda je kao u svima, jednostavno (osim renumeriranja..) pa je razlika želiš li do tv kanala doći tipkanjem broja ili s +- tipkama tj sortirani i dalje imaju isti broj pa to malo zbunjuje ako npr staviš htv4 na četvrto mjesto jer je i dalje ostao broj 6.. no +- ili lista i nemaš tog problema, pa čak je možda bolje ne sortirati tj manje zabune ali tad moraš ili tipkati broj ili listati dok dođeš do nekog željenog kanala koji je recimo dalje kao rtl-adria i sl...

-navika, no tako radi većina uređaja.. pa se prilagodiš, tj sve manje možeš birati po tom kriteriju (osim npr starog strong 8550 prijemnika .. no nemaju ga u centrima a možda više nije dostupan.. npr ima i scart i hbbtv ali i cijenu 299kn, prije recimo godine možda najbolji uređaj te klase, no pitanje jel bolje staro ili novo kad gledaš mobitel-pc.. tv je sličan tome danas...)

 

-ako imaš noviji kompatibilan tv može i ci+modul (v1.3+) i tad postavke kanala ovise o tvu dok je modul samo dekoder + naravno tad imaš h265-hevc u tvu.. možda zgodnije za prenošenje kuća-viksa bez kablova i sl. a tad sve ostale opcije ovise o tvu dok je kartica samo dekoder za evotv kanale i zgodno, nema daljinski itd. tj to ima smisla ako ideš na trajnije-pretplatu.. mada se bon može koristiti na oba tipa jednako (postoji korisnički broj i startpaket..) ali za sad samo na webu, ne u tcom centrima i ne uključuje 90 dana za sve (što je i dalje zbrčkano, 30 dana..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Marko :D kaže...
..

Ne moraš stalno kupovati uređaj; to nema smisla. Možeš aktivirati već postojeći uređaj.

 -po sadašnjoj cijeni je i to isplativo, tj kupiti uređaj za 189kn .. i imaš sve 90 dana, du-d-math :) jer bon košta uz trenutni popust -20% 100-184kn za sve kanale, mjesec.. tj 3mj=480kn s popustom .. pa sad što je jeftnije?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.10.2020 12:14 (ihush).
5 godina
protjeran
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Ne znam jel' u međuvremenu nešto promijenjeno (kupljen krajem 07/2020, a instaliran sredinom 08/2020), ali moj Nytro Box Plus ima par mana:
1.) HR titlove podržava (utf-8), ali isti su super sitni i apsolutno debilno izgledaju (slova su bijela, ali je crni outline predebeo. Gotovo ne-čit-ko!!!
2.) je, daljinski podržava programiranje tv-a, ali je stravičan pein-in-di-es to napraviti. Uspijem isprogramirati jednu tipku, a ostale tri ni dabi. Ponovim, ali ovaj puta uhvati drugu tipku - ostale ni dabi. I tako 2-3 sata zajebancije ne bih li isprogramirao četiri (brojem: 4) jebene tipke. Ali, hajde, barem ima tu, meni prevažnu funkciju.
Ostalo sve oke.
Pis on ju :P
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.10.2020 16:14 (Antiseptik).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Jebodiah kaže...
Flagship kaže...
Jebodiah kaže...

 

LG 47LW5500 08.2011 placen gotovinom cirka 6700.-kn...

 

 

 

Ali ....hebem ti ja to sve..... TV novi nema nista do 8K ....izgleda da cu preskociti 4K nema smisla opet neki codec itd.

 

...............

Ak imaš spremih 20000kn onda možeš odmah kupit 8K samsung QE65Q800T koji ima AV1 codec i HDMI 2.1 pa ćeš bit pokriven barem nekoliko godina:) A ako netko misli na najnoviji VVC codec odnosno H.266 mislim da to prije 2022. neće bit u televizorima.

 

Do tada nabavi neki T2 HEVC stb, po mogućnosti s programabilnim daljinskim kao što je edision picco ili onaj model nytrobox plus, pa nećeš morat bacat i lg-ja

 

 

Nemojte mi uskratiti da dramim javno..... baba sam ipak.!

 

Ma znam i pratim ovu temu neko vrijeme. Ovdje je bitno napisati, sto mozemo za malo novca dobar uredaj.

Mislio sam Samsung MX540TL ili Thomson THT741

 

U ono vrijeme 2011 kupljen je TV da podrzava i kanale s FHD definicijom.

Malo ili skoro nikako nije TV radio u FHD, samo HRT2 HD zadnje stvar SP Rusija 2018 i posliej nema nikakve koristi samo zbog sitnice sw codec.

Pa tako i ubuduce ce biti tako... Kupis sad.... kasniije zbog codeca nece biti upotrebljiv ne doslovno.

Ma nema frke....

I ne samo Lifeview, nego i Xoro i Pinnacle PCTV Dual DVB-T Diversity Stick 2000e USB, idu u smece....

Svako dobro

 

Odgovarao si @marko a citirao mene:)

 

Ne mijenjaju se codeci tak često, sad će barem što se tiče zemaljskog emitiranja kod nas do 2030. do kada traje koncesija, biti T2 HEVC standard.

 

Glede Samsunga GX-MX540TL tog više nema kod nas, bio je jedno vrijeme u neutrinu 300 kn. Tko zna, možda se opet pojavi. Istina je da je to iz 2017. model ali očito se još uvijek proizvode i ima ih jer u EU nema previše zemalja koje su usvojile T2 HEVC standard pa bi se ovaj samsung mogao prodavat i dulje neg se planiralo. Alternativa je amazon/ebay/DE satshopovi koji imaju dostavu pa je ukupna cijena cca 35-40 eur. Napomena da kod tog samsunga nema usb snimanja.

 

Ili kupit neki od ovih kod nas, koji imaju i programabilni daljinski- Edision Picco 265, Telesystem stealth 6810, Opticum Nytrobox Plus.

5 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

...

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice