DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik izdvojena tema

poruka: 1.762
|
čitano: 832.907
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Badava, ako im to uvedu, onda budu svi stavili Android Go i opet izbjegli te minimalne zahtjeve...

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.2.2020 17:21 (fer-de-lance).
11 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Pozdrav!

Jedno pitanjce!

Radio bih narudžbu na harvey normanu pa sam naletio na ovaj reciever na akciji pa me zanima vrijedi li to išta? To bih poklonio roditeljima, oni nisu ludi za nekom ekstra dobrom kvalitetom, no žele da bar ovi programi HRT 1-4, RTL-i i NOVA/DOMA rade kako treba? Pošto sam čitao da ove godine ukidaju stari DVB-T i trebat će DVB-T2. Nemaju TV koji podržava sam po sebi te programe, zato pitam za reciever. Hvala

 

https://www.harveynorman.hr/dvb-t2-prijemnik-synergy-t2-202b-crna

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
acmilan2 kaže...

Pozdrav!

Jedno pitanjce!

Radio bih narudžbu na harvey normanu pa sam naletio na ovaj reciever na akciji pa me zanima vrijedi li to išta? To bih poklonio roditeljima, oni nisu ludi za nekom ekstra dobrom kvalitetom, no žele da bar ovi programi HRT 1-4, RTL-i i NOVA/DOMA rade kako treba? Pošto sam čitao da ove godine ukidaju stari DVB-T i trebat će DVB-T2. Nemaju TV koji podržava sam po sebi te programe, zato pitam za reciever. Hvala

 

https://www.harveynorman.hr/dvb-t2-prijemnik-synergy-t2-202b-crna

 Sori sto bumpam, hitno mi je zbog drugog proizvoda u kosarici pa da znam jel se isplati ovo uzimat ili ne.

 

Imaju jos ove modele:

 

VIVAX DVB-T2 175H H265

INFINITY 8070 DVB-T2

INFINITY 4030

 

Ali kao sto rekoh, nemaju ni HD TV tako da je bitno samo da radi i da im se mogu programi postelat po redu kako zele. Hvala!

Kovačić
12 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Nemam niti jedan od tih uređaja, ali za ono što tvojima treba svaki se čini kao dobar izbor. Davno sam imao jedan Infinity i dobro je radio.
 
0 0 hvala 1
11 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Uzeo sam sad, necu propast za tu lovu ako i ne bude dobar pa kad dođe i kad spojim, probat cu napisati neki kratki osvrt cisto da netko tko također zeli kupi ili ne kupi.

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Ja kupio STRONG SRT 8541.. spojio na staru plasmu Panasonic X10, imam 50' verziju koja ima rezoluciju 1366*768 (rijetko kod plazme).

 

U principu zadovoljan, meniji su čak malo uljepšani u odnosu na one stare DVB-T recievere s kojima sam se susreo prethodnih godina.. imaju bar defaultno tamniji izgled (u skladu s vremenom ), ali font je isti valjda na svim tim recieverima koje sam vidio, kao i EPG... na nekim programima ima problem sa prikazom Č,ć (možda je i do pojedinog programa)

Prebacivanje kanala čak iznad očekivanja po pitanju brzine (kao i na prosječnom tv-u).. daljinski ok, ništa spešl, gumene tipke ko i na većini.

Nema nikakvih opcija oko podešavanja slike, osim izlazne rezolucije... tu sam ostavio na 1080p i ostavio plazmi da skalira na svoju nativnu rezoluciju, druga opcija mi je na recieveru staviti 720p izlaz što bi bilo bliže rezi plazme, ali nekako mi se čini da je bolje ostaviti Panasonicu skaliranje nego Strongu

Standardna boljka je paljenje uređaja koje traje valjda 20-tak sekundi.

Snimanje programa i reprodukcija medija s USB-a me ne zanimaju tak da to nisam niti neću isprobavati.

 

Uređaj se jedino dosta grije jer nema vanjsko napajanje... pitanje koliko će trajati..

 

I tak definitivno korak napred po pitanju kvalitete slike, ali korak unazad sa hendlanjem dva daljinska.. do kupnje novog tv-a...

 

 

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Obećao sam kratki osvrt na moj novokupljeni DVB-T2 prijemnik pa evo, održat ću ga pošto mi je danas stigao.

 

Pa krenimo:

 

Naziv proizvođača: SYNERGY LTD.

Model: T-202B

Zemlja porijekla: naravno, KINA

Frekvencijski pojas: 170-230 Mhz, 470-860 Mhz

Standard kodiranja/dekodiranja video signala: H.265/HEVC

 

Opis sa web stranice trgovine: link

 

Dolazi zamotan u crnu vrećicu, malo deblje od one za kantu za smeće te je u svojoj kutiji kao na slikama u prilogu. U kutiji se nalaze 1x prijemnik sa kablom za napajanje1x daljinski upravljač2x baterije za daljinski upravljač1x uputstva za uporabu1x jamstveni list (kao na slikama)

Dimenzije uređaja su: DxŠxV - 135x90x35mm (stvarno je jako malen). Sve opcije (gumbe) daljinskog upravljača možete vidjeti na zadnjoj slici.

 

Evo malo smo isprobali, za 150kn ne možemo očekivati nešto više. Dodao sam još slike svih opcija, znači može se naštelavati redoslijed programa koji ostaje spremljen i kasnije (ja najvise biram HRT 1-4, RTL i RTL2 i onda NOVA i DOMA, dalje svejedno), onda slika po meni sasvim ok pošto taj TV koji imaju je relativno star i debeo tako da nije loše što se toga tiče, traženje kanala uobičajeno auto i ručna pretraga, vrijeme također uobičajeno, ima opciju gašenja nakon određenog vremena, roditeljska zaštita, spajanje preko LAN kabla (iako piše i wifi, no stvarno ne vidim neku mogućnost s ovim modelom), ažuriranje softvera ne može preko interneta već samo preko USB-a.

 

Pisalo je na kutiji (prva slika) da ima superbrzi teletekst. Svaka čast onom tko je probao nekoga time nagovoriti da kupi ovaj proizvod, no teletekst je sporiji nego sve ostalo  Izgled EPG-a je na predzadnjoj slici, znači gotovo nikakvih promjena nego su to stariji modeli tih prijemnika imali.

 

Duljina paljenja je otprilike 4-5 sekundi što je okej, teletekstu isto tako treba otprilike da nađe stranicu 100, a kad se upali EPG, potrebno je više od 10 sekundi da prikupi podatke o emisijama, filmovima i ostalom te da prikaže taj raspored na programu.

 

Sve u svemu, kao što sam rekao, za taj novac nije ništa više od očekivanog i mi smo zadovoljni s njim.

Da li bih preporučio za kupnju? Da ako imate starije televizore te ne patite na neke HD programe i ne znam što, možda i to podržava, ali ja to na ovoj TV neću znati raspoznati.

Kovačić
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.3.2020 9:06 (acmilan2).
Moj PC  
2 0 hvala 1
4 godine
neaktivan
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Odgovor samom sebi a možda i još nekom neodlučnom:  Kupio sam opticum nytro box dvb-t receiver, spojio ga na samsung plazmu i sutra otišao kupiti novi UHD tv.

 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
RS_Sam kaže...

Odgovor samom sebi a možda i još nekom neodlučnom:  Kupio sam opticum nytro box dvb-t receiver, spojio ga na samsung plazmu i sutra otišao kupiti novi UHD tv.

 

Zašto ?

 

Ja imam dvije panasonic plazme  ST serije i ne mislim ih mijenjati sve dok ne crknu jer kvaliteta slike  (crna boja) je nemjerljiva sa današnjim modelima (eventualno top modeli uhdtv led- možda griješim jer nisam jaaako dugo uspoređivao panele po šoping centrima).

 

Uglavnom, što te natjerlo na taj potez jer i sam pikiram na 2 kom nytro box-a ?

12 godina
neaktivan
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Da li se tko susreo ili mozda posjeduje prijemnik iz linka, pa da u temi podijeli dojmove?

 

LINK: https://tehnocentar.hr/proizvod/501711/synergy-dvb-t2s2-tv-combo-prijemnik-ts-204

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

 Nytro box sam odabrao zbog mogućnosti uparivanja daljinskog s onim od tv (na kraju  nisam to ni probao). uglavnom od plazme više nemaš ništa nego samo ekran (sliku ) svi meniji, teletext, programski vodić funkcionira samo onaj na dodatnom receiveru, a to je negledljivo, bar meni koji je 10 godina koristio meni od samsung plazme. na kraju sam uzeo LG 50UM7450PLA s magic remote. Te priče o nekoj crnoj boji su i mene strašile, ali generalno slika je puuno bolja na novom uhd tv-u (va panel) čak i danju, a noću se ne primjeti da fali crne.

12 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Hvala na pojašnjenju, drago mi je da si zadovoljan sa novim panelom, ja ću još prićekati dok mi ne rikne plazma. Rijetko, ali baš rijetko gledam naše programe, većinom su na meniju serije i filmovi sa vanjskog harda. Uzet ću jedan nytro box da isprobam.

4 godine
neaktivan
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Pozdrav,

imam dva pitanja, da li će moj TV Grundig 40 VLE 5520 BN moći prikazivati taj novi signal ili ću trebati DVB-T prijemnik?

 

Također imam negdje u kutiji davno kupljen DVB-T prijemnik Falcom T-2400, vidim da je on DVB-T2 ali ne znam jel HEVC.

Jel dotični uređaj iskoristiv ili može u smeće sad u svibnju?ž

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Taj Grundig bi morao podržavati novi standard,jer koliko vidim to je noviji tv...
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.3.2020 18:05 (ZdravkoZ).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
acmilan2 kaže...

Obećao sam kratki osvrt na moj novokupljeni DVB-T2 prijemnik pa evo, održat ću ga pošto mi je danas stigao.

 

Pa krenimo:

 

Naziv proizvođača: SYNERGY LTD.

Model: T-202B

Zemlja porijekla: naravno, KINA

Frekvencijski pojas: 170-230 Mhz, 470-860 Mhz

Standard kodiranja/dekodiranja video signala: H.265/HEVC

 

Opis sa web stranice trgovine: link

 

Dolazi zamotan u crnu vrećicu, malo deblje od one za kantu za smeće te je u svojoj kutiji kao na slikama u prilogu. U kutiji se nalaze 1x prijemnik sa kablom za napajanje1x daljinski upravljač2x baterije za daljinski upravljač1x uputstva za uporabu1x jamstveni list (kao na slikama)

Dimenzije uređaja su: DxŠxV - 135x90x35mm (stvarno je jako malen). Sve opcije (gumbe) daljinskog upravljača možete vidjeti na zadnjoj slici.

 

Evo malo smo isprobali, za 150kn ne možemo očekivati nešto više. Dodao sam još slike svih opcija, znači može se naštelavati redoslijed programa koji ostaje spremljen i kasnije (ja najvise biram HRT 1-4, RTL i RTL2 i onda NOVA i DOMA, dalje svejedno), onda slika po meni sasvim ok pošto taj TV koji imaju je relativno star i debeo tako da nije loše što se toga tiče, traženje kanala uobičajeno auto i ručna pretraga, vrijeme također uobičajeno, ima opciju gašenja nakon određenog vremena, roditeljska zaštita, spajanje preko LAN kabla (iako piše i wifi, no stvarno ne vidim neku mogućnost s ovim modelom), ažuriranje softvera ne može preko interneta već samo preko USB-a.

 

Pisalo je na kutiji (prva slika) da ima superbrzi teletekst. Svaka čast onom tko je probao nekoga time nagovoriti da kupi ovaj proizvod, no teletekst je sporiji nego sve ostalo  Izgled EPG-a je na predzadnjoj slici, znači gotovo nikakvih promjena nego su to stariji modeli tih prijemnika imali.

 

Duljina paljenja je otprilike 4-5 sekundi što je okej, teletekstu isto tako treba otprilike da nađe stranicu 100, a kad se upali EPG, potrebno je više od 10 sekundi da prikupi podatke o emisijama, filmovima i ostalom te da prikaže taj raspored na programu.

 

Sve u svemu, kao što sam rekao, za taj novac nije ništa više od očekivanog i mi smo zadovoljni s njim.

Da li bih preporučio za kupnju? Da ako imate starije televizore te ne patite na neke HD programe i ne znam što, možda i to podržava, ali ja to na ovoj TV neću znati raspoznati.

 Evo dopunio sam još malo recenziju pa se nadam da će nekome pomoći tko je razmišljao možda o ovom modelu. Pozdrav!

Kovačić
4 godine
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Obrati pažnju na postavke slike (boja, kontrast, svjetlina) za HDMI na koji budeš spojio dvbt-2, meni se na samsung plazmi svaki ulaz zasebno podešava, a obzirom da prije nisam koristio taj ulaz postavke su bile namještene na neke tvorničke, slika je bila kričava dok nisam podesio kao i za antenski ulaz.
11 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Ja imam to preko SCART-a, nemaju roditelji na TV-u HDMI port heh

Kovačić
14 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
acmilan2 kaže...
acmilan2 kaže...

Obećao sam kratki osvrt na moj novokupljeni DVB-T2 prijemnik pa evo, održat ću ga pošto mi je danas stigao.

 

Pa krenimo:

 

Naziv proizvođača: SYNERGY LTD.

Model: T-202B

Zemlja porijekla: naravno, KINA

Frekvencijski pojas: 170-230 Mhz, 470-860 Mhz

Standard kodiranja/dekodiranja video signala: H.265/HEVC

 

Opis sa web stranice trgovine: link

 

Dolazi zamotan u crnu vrećicu, malo deblje od one za kantu za smeće te je u svojoj kutiji kao na slikama u prilogu. U kutiji se nalaze 1x prijemnik sa kablom za napajanje1x daljinski upravljač2x baterije za daljinski upravljač1x uputstva za uporabu1x jamstveni list (kao na slikama)

Dimenzije uređaja su: DxŠxV - 135x90x35mm (stvarno je jako malen). Sve opcije (gumbe) daljinskog upravljača možete vidjeti na zadnjoj slici.

 

Evo malo smo isprobali, za 150kn ne možemo očekivati nešto više. Dodao sam još slike svih opcija, znači može se naštelavati redoslijed programa koji ostaje spremljen i kasnije (ja najvise biram HRT 1-4, RTL i RTL2 i onda NOVA i DOMA, dalje svejedno), onda slika po meni sasvim ok pošto taj TV koji imaju je relativno star i debeo tako da nije loše što se toga tiče, traženje kanala uobičajeno auto i ručna pretraga, vrijeme također uobičajeno, ima opciju gašenja nakon određenog vremena, roditeljska zaštita, spajanje preko LAN kabla (iako piše i wifi, no stvarno ne vidim neku mogućnost s ovim modelom), ažuriranje softvera ne može preko interneta već samo preko USB-a.

 

Pisalo je na kutiji (prva slika) da ima superbrzi teletekst. Svaka čast onom tko je probao nekoga time nagovoriti da kupi ovaj proizvod, no teletekst je sporiji nego sve ostalo  Izgled EPG-a je na predzadnjoj slici, znači gotovo nikakvih promjena nego su to stariji modeli tih prijemnika imali.

 

Duljina paljenja je otprilike 4-5 sekundi što je okej, teletekstu isto tako treba otprilike da nađe stranicu 100, a kad se upali EPG, potrebno je više od 10 sekundi da prikupi podatke o emisijama, filmovima i ostalom te da prikaže taj raspored na programu.

 

Sve u svemu, kao što sam rekao, za taj novac nije ništa više od očekivanog i mi smo zadovoljni s njim.

Da li bih preporučio za kupnju? Da ako imate starije televizore te ne patite na neke HD programe i ne znam što, možda i to podržava, ali ja to na ovoj TV neću znati raspoznati.

 Evo dopunio sam još malo recenziju pa se nadam da će nekome pomoći tko je razmišljao možda o ovom modelu. Pozdrav!

 To ti je još jedan klonirani "no name" kinez kao i svi ostali dvb-t uređaji za siću ... samo kućište drugačije. Kupujte uređaje koji imaju support

6 godina
protjeran
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Šta će mu support za dvbt? To je uređaj od 150 kn kojeg spojiš i radi, nemoj pravit nauku od toga.

http://dukedantalion.weebly.com/
14 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
zalman1 kaže...

Šta će mu support za dvbt? To je uređaj od 150 kn kojeg spojiš i radi, nemoj pravit nauku od toga.

 Pa ne trebati zato kaj nemaš pojma. Uređaji koji imaju support jedino vrijede jer kad nastane neki problem i bug imaš se kome obratit i očekivat neki novi firmware. Ova smeća kak kupiš tak baciš u smeće ako nešto ne radi kako treba onda se pomiriš sa time a o sposbnosti reproduciranja da ni ne govorim ... za CRT je svaki dobar.

6 godina
protjeran
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Daj ne provaljuj gluposti, uređaj ili radi ili ne radi.

Ako ne radi imaš jamstvo, a crknuti može i onaj od 150 kn i onaj od 500 kn.

Radije kupim 3 kom od 150 kn, umjesto jednog sa "supportom", šta god to bilo.

http://dukedantalion.weebly.com/
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
zalman1 kaže...

Šta će mu support za dvbt? To je uređaj od 150 kn kojeg spojiš i radi, nemoj pravit nauku od toga.

zalman1 kaže...

Daj ne provaljuj gluposti, uređaj ili radi ili ne radi.

Ako ne radi imaš jamstvo, a crknuti može i onaj od 150 kn i onaj od 500 kn.

Radije kupim 3 kom od 150 kn, umjesto jednog sa "supportom", šta god to bilo.

Slažem se s kolegom Memphis; uvijek je dobro imati podršku, koštao proizvod 100 kn ili 1000 kn. To je ujednu i razlog zašto preporučujem ljudima da stvari kupuju od popularnih kompanija, a ne neka kineska smeća.

 

Postavio si pitanje što će mu podrška? - Neki modeli Sony-jevih, LG-jevih i Samsungovih televizora iz 2014. koji izvorno nisu podržavali HEVC, danas najnormalnije mogu pronalaziti HD kanale. Sva tri proizvođača su za neke starije televizore izdali nadogradnju koja donosi podršku za HEVC. S druge strane, imam doma jedan Quadro LED TV (ne podržava ni DVB-T2 ni HEVC) i dok ima ugrađenu podršku za nadogradnju firmwarea, ona se ne može koristiti jer firmware za televizor nigdje ne možeš pronaći (ne postoji).

Gotovo isto je i kod DVB-T2 prijemnika. To što si ga platio 150 kn ne znači da on ne treba raditi kako spada. Inače, Strong preporučujem svima jer su pouzdana kompanija, a njihovi proizvodi kvalitetni. Čak na svojim stranicama nude i firmware koji možeš skinuti i nadograditi uređaj. Takvu podršku ne nudi niti jedan drugi proizvođač DVB-T2 uređaja.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2020 21:29 (Marko :D).
6 godina
protjeran
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Marko :D kaže...

To što si ga platio 150 kn ne znači da on ne treba raditi kako spada.

 A tko je rekao da neće raditi kako spada?

Ako je uređaj u prodaji, ako je dobio sve dozvole za prodaju, ako ima sve karakteristike koje su potrebne za gledanje TV sadržaja (a svi ti uređaji od 150 kn IMAJU) - u čemu je onda problem??

Ti sa skupljim uređajem možeš eventualno imati neke dodatne mogućnosti, ali i ovi najjeftiniji će obavljati posao za koji su namjenjeni.

 

I nemoj upletati TV uređaje od nekoliko tisuća kn u ovu priču i pričati o njihovoj podršci, to nema veze s vezom.

 

Ponavljam, ne treba ti nikakav support za uređaj koji ima karkateristike za prikazivanje DVB-T2 h.265/HEVC sadržaja.

Ako će ti u budućnosti trebati neke nove mogućnosti onda ćeš valjda i kupiti noviji uređaj, isto za 150 kn, a ne se moliti i čekati da netko izbaci firmware.

 

Ispada da treba dati par stotina kn više jer će ti možda nekada nešto trebati, pa će ovaj skuplji to možda ponuditi, koja logika......

http://dukedantalion.weebly.com/
14 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Jedini koji bljuva gluposti si ti koji nemas pojma a pametujes kao neki expert. Kupi si pravi dvbt pa ces vidjet razliku
6 godina
protjeran
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Molim te da mi linkaš tog pravog dvbt-a, da vidimo njegovu cijenu i da objasniš konkretno po čemu je bolji i zašto bi prosječan korisnik trebao kupiti taj skuplji uređaj.

Nemoj samo lupati paušalne izraze kao što je "support", to ne znači ništa, objasni za što ti treba support.

 

Mogu shvatiti support za Windowse 10 ili support za Dell laptop, ali za uređaj kao dvbt koji uštekaš i on radi - ne mogu, to mi je kao da tražim support za lopatu sa snijeg.

http://dukedantalion.weebly.com/
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2020 19:23 (zalman1).
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
zalman1 kaže...
Marko :D kaže...

To što si ga platio 150 kn ne znači da on ne treba raditi kako spada.

 A tko je rekao da neće raditi kako spada?

Ako je uređaj u prodaji, ako je dobio sve dozvole za prodaju, ako ima sve karakteristike koje su potrebne za gledanje TV sadržaja (a svi ti uređaji od 150 kn IMAJU) - u čemu je onda problem??

Ti sa skupljim uređajem možeš eventualno imati neke dodatne mogućnosti, ali i ovi najjeftiniji će obavljati posao za koji su namjenjeni...

Eto, ja sam prošle godine u 12. mjesecu imao baš iskustvo koje sam spomenuo.

 

Kupio sam prijemnik Denver DTB-138 (čak i ne najjeftiniji, skuplji je od većine prijemnika), spojio ga i napravio skeniranje kanala. Dok je isti pronašao sve kanale, oni nisu bili gledljivi. Bez obzira na tom što živim na području odlično pokrivenim signalom (sa običnom sobnom antenom, jačina i kvaliteta signala ne padaju ispod 100%), taj je uređaj pokazivao jačinu signala 70-80%. Kvaliteta je svake sekunde išla od 90 do 1% i kockasta slika se pojavljivala doslono na sekundu. Promijena antene nije pomogla kao ni premještanje iste, a gledati se nisu mogli ni obični DVB-T kanali iz MUX A/B/D. Za usporedbu, u sobi do je novi LG TV s ugrađenim prijemnikom koji i istom antenom ima 100% jačinu/kvalitetu signala.

zalman1 kaže...

Molim te da mi linkaš tog pravog dvbt-a, da vidimo njegovu cijenu i da objasniš konkretno po čemu je bolji i zašto bi prosječan korisnik trebao kupiti taj skuplji uređaj.

Nemoj samo lupati paušalne izraze kao što je "support", to ne znači ništa, objasni za što ti treba support.

 

Mogu shvatiti support za Windowse 10 ili support za Dell laptop, ali za uređaj kao dvbt koji uštekaš i on radi - ne mogu, to mi je kao da tražim support za lopatu sa snijeg.

Drugim riječima, ti želiš reći da ti za uređaje ispod, recimo, 500 kn nije potrebna ama baš nikakva podrška? Nije meni toliko ni bitna podrška ako prijemnik radi kako treba, te firmware nema toliko problema. ALI, naišao sam na više uređaja koji su baš imali problema (resetiranje vremena, liste kanala i slično)...

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2020 19:33 (Marko :D).
6 godina
protjeran
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Marko :D kaže...
 

Kupio sam prijemnik Denver DTB-138 (čak i ne najjeftiniji, skuplji je od većine prijemnika), spojio ga i napravio skeniranje kanala. Dok je isti pronašao sve kanale, oni nisu bili gledljivi. Bez obzira na tom što živim na području odlično pokrivenim signalom (sa običnom sobnom antenom, jačina i kvaliteta signala ne padaju ispod 100%), taj je uređaj pokazivao jačinu signala 70-80%. Kvaliteta je svake sekunde išla od 90 do 1% i kockasta slika se pojavljivala doslono na sekundu. Promijena antene nije pomogla kao ni premještanje iste, a gledati se nisu mogli ni obični DVB-T kanali iz MUX A/B/D. Za usporedbu, u sobi do je novi LG TV s ugrađenim prijemnikom koji i istom antenom ima 100% jačinu/kvalitetu signala.

 Drugim riječima imao si neispravan uređaj koji si trebao vratiti u trgovinu i reklamirati jer uređaj ne obavlja svoju funkciju, to uopće nema veze s ovom raspravom.

 

Marko :D kaže...

Drugim riječima, ti želiš reći da ti za uređaje ispod, recimo, 500 kn nije potrebna ama baš nikakva podrška?

 Ne, nego ja čekam da mi ti objasniš riječ podrška i na koji način ti ta podrška treba?

Koga bi ti to zvao, kontaktirao ili nešto "riješavao"? Povodom čega?

Uređaj ili radi ili ne radi, ako ne radi imaš jamstvo.

 

DVB-T nije uređaj po kojem stalno nešto petljaš, to je uređaj koji napravi skeniranje programa i dalje je sve automatika koja mora raditi ono za što je predviđeno da radi.

http://dukedantalion.weebly.com/
14 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
zalman1 kaže...

Molim te da mi linkaš tog pravog dvbt-a, da vidimo njegovu cijenu i da objasniš konkretno po čemu je bolji i zašto bi prosječan korisnik trebao kupiti taj skuplji uređaj.

Nemoj samo lupati paušalne izraze kao što je "support", to ne znači ništa, objasni za što ti treba support.

 

Mogu shvatiti support za Windowse 10 ili support za Dell laptop, ali za uređaj kao dvbt koji uštekaš i on radi - ne mogu, to mi je kao da tražim support za lopatu sa snijeg.

Eto vidiš da nemaš pojma .... a bahatiš se ...

 

Napisao sam ti već sve .... svi bolji prijaminici imaju support (kae support imaš već objašnjeno post iznad, ako nije jasno google.com) ..... bolji je su svemu, signalu, upscalingu ćem hoćeš ... kad moja baba vidi raziliku u kvaliteti slike onda buš videl i ti. Receiver koji trenutno imam ima bolji tuner nego tv koji sam nedavno kupil je da je šrot (hisense 50A6140) ali ti je samo za primjer da vidiš koliko to znači i da ima razlike na oko vidljive. Link buš dobil kad veliš do kolko novaca hoćeš ... samo takav nemreš kupit za 150 kn. Ja sam svoj platil 450-500 kn. Aha primjer sam zaboravil ... evo ti moj za primjer Amiko mini combo extra.

 

To ti je isto ko da bi prodaješ spiku kak je sky cola dobra za razliku od prave kole, da je alcatel dobar za razliku od Samsunga i sl. 

 

Ne možeš ti puno toga shvatit vidim ja ... al zato bolje šuti i nemoj se sramotiti ... sve ima svoju cijenu .... al očito si još krastavi prištavac koji će nadam se s vremenom naučit neke osnove i to da škrtac 2x plaća.

6 godina
protjeran
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Memphis kaže...
evo ti moj za primjer Amiko mini combo extra.

 Ma bravo, samo potvrđuješ moje navode.

Dotični uređaj je 200-300 kn skuplji od drugih (običnih) samo zato jer ima dodatne utore na sebi, kao što je ethernet, čitač kartica, vrti youtube, dakle dodan je media player i to ti je ta razlika u cijeni.

Šta se tiče prijema signala, nikakve razlike nema između njega i nekog od 150-200 kn.

Valjda će ti doprijeti do mozga da sa većom cijenom samo plaćaš dodatne fičre koji ne trebaju većini ljudi.

 

I sad bi netko trebao dati 300 kn više za neke priključke i youtube koji mu uopće ne trebaju?

Daj se saberi, ako kupujem DVB-T2 onda me ne zanima media player i 25 raznih utora, ako tebe zanima - super, ali to nije nikakva bolja kupovina.

 

 

http://dukedantalion.weebly.com/
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2020 20:53 (zalman1).
14 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
zalman1 kaže...
Memphis kaže...
evo ti moj za primjer Amiko mini combo extra.

 Ma bravo, samo potvrđuješ moje navode.

Dotični uređaj je 200-300 kn skuplji od drugih (običnih) samo zato jer ima dodatne utore na sebi, kao što je ethernet, čitač kartica, vrti youtube, dakle dodan je media player i to ti je ta razlika u cijeni.

Šta se tiče prijema signala, nikakve razlike nema između njega i nekog od 150-200 kn.

Valjda će ti doprijeti do mozga da sa većom cijenom samo plaćaš dodatne fičre koji ne trebaju većini ljudi.

 

I sad bi netko trebao dati 300 kn više za neke priključke i youtube koji mu uopće ne trebaju?

Daj se saberi, ako kupujem DVB-T2 onda me ne zanima media player i 25 raznih utora, ako tebe zanima - super, ali to nije nikakva bolja kupovina.

 

 

Prištavac, ti koji ne znaš u današnje vrijme kaj je "support" buš meni znalcu objašnjaval razliku u signalu? Pa daj se pospi pepelom. Te "frčke" danas ima svaki reciver au cijeloj priči to je najmanje bitno. Ništa nisi pročitao kaj sam napisao.

 

Ja isto gubim vrijeme na pikzibnere ...

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice