Android TV Box, molim preporuku izdvojena tema

poruka: 2.554
|
čitano: 1.499.497
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Kodi Addonsi
12 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
newonezg kaže...

Ekipa, kako na starom samsung Tv ne radi vise HBO go aplikacija, poceo sam razmisljati o boxu...citam ovu temu i odlucio sam se za Mecool KM2! Jel dobar izbor? Znaci trebao bi raditi Hbo Go i Netflix? Ima li smisla cekat da bude negdje akcija ili kupit direkt sa mecool stranice?

 

i pise da ima 2GB/8GB vjerojatno ram i hard...jel to dovoljno?se moze na njega spojiti vanjski hard i postaviti da sa laptopa preko mreze direkt spremam filmove na taj hard?

 

 

 ja imam taj KM2 i radi super, HBOgo i Netflix rade bolje nego na aplikacijama na telki (samsung Q60),

2GB/8GB je dovoljno za sve (osim ako ne mislis nainstalirati 100 čuda na njega), ja ga kotristim za HBO, netflix i kodi(filmovi s harda, uredno vrti 50GB+ filmove i nisam zasad primjetio da se zagrije pri tome)

Steam: Dalthor85 Bnet: Dalthor#2799
3 godine
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Memphis kaže...
Onda zaboravi stickove. Mi Box S ti je zastarijela kanta

Gledaj nesto novije sa androidom 10 i podrskom za AV1.

 Nadam se da podrska za starije formate i codece ipak nece bas uskoro nestat... mnoge aplikacije jos uvijek podržavaju i MPEG2...

14 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
tom hanks kaže...
Memphis kaže...
Onda zaboravi stickove. Mi Box S ti je zastarijela kanta

Gledaj nesto novije sa androidom 10 i podrskom za AV1.

 Nadam se da podrska za starije formate i codece ipak nece bas uskoro nestat... mnoge aplikacije jos uvijek podržavaju i MPEG2...

 Neće nestat ali AV1 je postao standard. Svaki novi uređaj sa certificiranim androidom 10+ mora imat AV1 support. Tak da kupuješ to je neizbježno a sve više app ima podršku za njega. Netflix, youtube, kodi itd.

6 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Sta mi je onda najpametnije uzet od uređaja za sad i ubuduće vrijeme...mislio sam danas narucit neki mag box a sad vidim da spominjete AV1...ajd nek netko napise konkretno neki uredan da je ok za sljedećih par godina da ima kod nas negdje u trgovinama ili njuškalu pa da narucim...prođe mi zima i godišnji a nisam još to riješio..

 
0 0 hvala 1
3 godine
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Pozdrav, Mogu li s kompjutera prebacit film od npr 10,20,30GB na box koji bi mi imao 64BG (A95X F3 air) i onda taj film gledat s boxa na 4k tvu? Jer nemam externi hard ni dobar usb... pa da ih samo prištekam u box/il u TV..   (A nemam ni 4K laptop da idem s njim direkt u TV i reproduciram preko hdmi-a)

Može li se uopce film prebacit direktno s kompa i pohranit u box?..  Mislim mogu i kupit usb sa 64Gb ako se ne moze..ne bi bio smak svijeta..

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.1.2022 16:02 (tom hanks).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Osobno imam 128 gb stick i ponekad ga baš za to koristim. To je najjednostavnije, a za direkt prebacivanje na box nisam ziher, ali mislim da putem mreže možeš.
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.1.2022 18:00 (Ivooh11).
11 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Pa i ne trebaš prebacivati na Box. Možeš s MX Playerom strimati direktno s kompa.
A ako baš želiš prebaciti, svaki Android File Manager (ES file manager, Solid explorer itd) koji podržava Samba 2 može preko lokalne mreže (WiFi, kabel) prebaciti s kompa na box.
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.1.2022 18:56 (Darko150).
14 godina
online
Android TV Box, molim preporuku

Ja prebacujem preko local network. To upališ ako imaš u box-u. Pod storage se nalazi. Treba ti ip adresa, username i password. Spojiš box i pc na istu mrežu, odeš u my files gore u traku uneseš ip adresu i kad te traži login podatke i to uneseš, klik na onu kockicu da spremi to i na login.

Ja tako prebacujem sve na box, imam dva hdd-a spojena na njega zbog plex-a. Skinem na komp pa pošaljem na box.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Darko150 kaže...
Pa i ne trebaš prebacivati na Box. Možeš s MX Playerom strimati direktno s kompa.
A ako baš želiš prebaciti, svaki Android File Manager (ES file manager, Solid explorer itd) koji podržava Samba 2 može preko lokalne mreže (WiFi, kabel) prebaciti s kompa na box.

 mislim da sam našao kako preko ES prebaciti.. (to prebacivanje vjv nebi ni trebalo trosit promet neta?)
a ovo sto si rekao za MX, da li je to ustvari cast ekrana PCa na box? 

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.1.2022 0:31 (tom hanks).
10 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

MX player ne casta ekran, vec otvara file sa mreznog diska ili kako god to nazvao kao i sa lokalnog direktorija.

11 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku
Gdje mogu uzeti Mecool KM2 provjereno da znam da će mi sve biti uredu s uređajem?

Vidim da je na geekbuy out of stock.

 

Edit: Je li itko uzimao od njih https://www.mecoolonline.com/

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.1.2022 9:19 (Xyloto).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Ja kupio preko Geekbuying. Šalju ti email kada stigne. Obično ga dobe na stanje kroz cca. 3-4 dana, stigao u 5 dana iz Njemačke.
Jučer ga složio, brzo radi, vidi fileove na NAS-u - sve 5.
14 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Xyloto kaže...
Gdje mogu uzeti Mecool KM2 provjereno da znam da će mi sve biti uredu s uređajem?

Vidim da je na geekbuy out of stock.

 

Edit: Je li itko uzimao od njih https://www.mecoolonline.com/

 Ja sam uzimao sa njihovog sajta imaš opisano par strana prije

11 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

Jesi li platio preko paypal-a ili si išao karticom?
Vidim da im plaćanje paypal-om šteka, koliko si dugo čekao dok ti nije došao uređaj?

14 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

kartica, 2 tjedna

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

Google chromecast with google tv

Imam doma jednog u upotrebi, i desetak sam ih "uvalio" kojekuda, i mogu reći da je odlična spravica.

https://store.google.com/de/product/chromecast_google_tv?hl=de

Na njemu je Google tv os ( dosadašnji naziv je bio android tv ), pa onda store nudi aplikacije namijenjene televizijama a ne mobitelima. Na takvim aplikacijama namijenjenim televizijama sve funkcije rade kroz daljinski upravljač, veće su rezolucije i sl.... Aplikacije koje nudi obični android su namijenjene mobitelima pa očekuju klikanje po ekranu a ne signal s daljinskog.

Moguće je kemijanje aplikacijama koje će na obični android instalirati aplikacije za Android TV no znalo mi se desiti da tada eon tv ili maxtv to go skuži uređaj kao root-an i odbije raditi na njemu.

Google chromecast je uredno dostupan u dosta it trgovaca u rh, može i na rate, i nema višemjesečnog čekanja dostave sa alija nego odeš u grad i za pol vure ti je u ruci....

Ne grije se, ne šteka, unatoč osrednjim specifikacijama je jako dobro optimiziran pa sam upario ps4 controler i uredno se igra Cod mobile....

Ima odličan wifi modul i uvjek mi se spoji na 5 g wifi .

Njegov daljinski uz ugrađenu Bluetooth komunikaciju ima i ir funkcionalnost pa može upravljati i osnovnim funkcijama tv-a na kojem je spojen.



Bunker
 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Pitanje za Memphisa, da li Mecool boxevi podržavaju NTFS file sistem.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
zvir12 kaže...

Pitanje za Memphisa, da li Mecool boxevi podržavaju NTFS file sistem.

 Da

13 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Vani je Mi TV stick 4K, 9 dana na tržištu...

U nas 500kn na nabavi, par dućana...

 
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
zoharbizo kaže...

Vani je Mi TV stick 4K, 9 dana na tržištu...

U nas 500kn na nabavi, par dućana...

 Ja koristim Xiaomi Mi TV Box S i super radi... vidim da je Mi Tv Stick 4K pokretan Androidom 11 pa se nadam kako će i Mi Tv Box S dobiti podršku za Android 11.

13 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Gale92 kaže...
zoharbizo kaže...

Vani je Mi TV stick 4K, 9 dana na tržištu...

U nas 500kn na nabavi, par dućana...

 Ja koristim Xiaomi Mi TV Box S i super radi... vidim da je Mi Tv Stick 4K pokretan Androidom 11 pa se nadam kako će i Mi Tv Box S dobiti podršku za Android 11.

Koji android imaš uopće?

Koliko dugo imaš box?

Sigurno ima informacija po netu, iako to po meni nije bitno...

Još par godina je A 9.0 sigurno uredu...

14 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Gale92 kaže...
zoharbizo kaže...

Vani je Mi TV stick 4K, 9 dana na tržištu...

U nas 500kn na nabavi, par dućana...

 Ja koristim Xiaomi Mi TV Box S i super radi... vidim da je Mi Tv Stick 4K pokretan Androidom 11 pa se nadam kako će i Mi Tv Box S dobiti podršku za Android 11.

 Moš mislit kak će dobit.

13 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Memphis kaže...

 Moš mislit kak će dobit.

 Da i ne dobije i ovako radi sasvim uredu

12 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

ne mogu na android tv instalirati speedtest mod sa vpn, ne mogu instalirati youtube vanced, onda spotify moddan, uređaj može biti rootan, pa stavi adaway korjenski adblocker, ima još toga, uglavnom trebam pure android uređaj za sveopću upotrebu na tv a ne media player. i to sam i dobio.. nikakav nvidia, sony ima dobar android tv al je jdenostavno sputan. mislim imam dobar tv, 2018. Bravia sa 65 inc ekranom, android 9. na njemu imam iptv, također poluilegala. itd itd..

 

btw nvidia mi je ogromna, a ovaj sam ugurao iza tv, imam tipkovnicu logitech k400+ spojenu sa produžnim usb kabelom da receiver viri dolje na dnu tv-a, tak da se ništ ne vidi, čak sam sve žice sakril. ništ se ne vidi osim tv, ormarića i zvučnika.

Galaxy S10e
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.2.2022 21:30 (ivanm75).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
azzie kaže...
ivanm75 kaže...

Ne znam. Zato sto mogu, ko i Apple.

Imam android tv na sony braviji i isto je limitiran, nikad vise necu uzimati andriid tv, ne postoji toliko aplikacija kao za obican android, zato sam uzeo tv box koji ima aosp, jer me netflix 4K stvarno ne zanima, uređaj mi sluzi ko mini pc i multimedijalni centar a posto mi je ekran 65 inca, gledam filmove u kodiju plus vpn.

Mislim da cak i mozes promijeniti launcher ali samo uz root.

 Koji uređaj imaš?

 

Btw ja rarucio Ugoos AM6B Plus 2021, 157€ sa dostavom iz DE.

 

Recenzije su sve naj naj.. za aosp android..

 

https://m.youtube.com/watch?v=7TvYVXmzsW8

 

 

Ako nades vremena napisi malo dojmove kada ga dobijes i isprobas , najvise me zanima stabilnost i taj njihov interface . Kazu da je jako dobar i stabilan te da konstanto dolaze updjeti . 

Takoder mi treba jedan malo bolji box na obicnom androidu , dvoumim se izmedu tog modela i Minix Neo U22 . Koristio sam razne Minix uredaje vec preko 10 godina i fenomenalno su me sluzili ,

ali usluga i updejti za sve boxove su im se totalno srozali pa gledam alternativu u Ugoos-u . Razmisljao sam uzeti  X88 king ili Beelink GT King Pro ali podrska i stabilnost je uzasna na tim uredajima . 

Nakon dosta isprobanih android box-va shvatio sam da hardver i spec ne igraju veliku ulogu , vec optimizacija i podrska te ispravljanje bugova.

Prije par godina sam kupio neki najbolji MXQ ali bez podrske i to je bio šou, svaki dan je zablokirao , rusilo aplikacije , trzalo i uzelo mi tonu zivaca tako da nikada vise necu uzeti box samo radi specifikacija .

 

nisam imao jači beelink od onog sa Amlogic s905x2 ali ovaj ugoos stvarno radi kak spada. alu kućište, ima hladnjak unutra i rupe za hlađenje. ja odmah gore stavim simple launcher da se žena lakše snalazi, inače sustav ima dosta opcija podešavanja svega i svačega, više nego beelink. navodno je update OTA iako je moj došao sa sadnjim firmverom mislim 0.4.2. uglavnom, što sam htio to sam dobio, a detaljne recenzije imaš na youtube.  

 

Galaxy S10e
12 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
mzopg kaže...
Bagi0000 kaže...
Molio bih vas zadnju preporuku prije nego kupim..
Gledao bi iptv i povremeno yt..
Dali uzet amazon fire stik 4k ili mi box s. Ili amazon cube.
Bitno mi je da moze ocitat usb

 Ako kupiš Fire Stick trebati će ti ovo za USB stick.

 

https://www.aliexpress.com/item/1005001994126961.html

Stiglo mi ovo čudo, nažalost radi samo na 100Mbps, ne znam zašto sam mislio da je 1000Mbps. 

Preko WiFia imam 400-500Mbps.

 

Jedino što sam primijetio je da mi stream bolje radi preko LANa i tih 100Mbps nego preko WiFia i 500Mbps, ping na LANu je 10, a na WiFiu 20.

 

Nisam još stigao isprobati na Mi Sticku, ali na Amazon Fire Sticku radi bez problema.

 

Ovo "čudo" komentiram:

https://www.aliexpress.com/item/1005001633736873.html

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.2.2022 19:57 (mzopg).
12 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

čitao sam neki temu o tv boxovima i savjet lika je bio da je bolje da se priključi LAN kabel nego koristi wifi..

npr ja doma imam 5-6 mobilnih uređaja spojenih na kućni wifi i na boxu je brzi internet prek žice nego nego prek wifija.. (imam VDSL bakar 90/50mbs)

Galaxy S10e
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

Brate ja imam 2 beelinka i obadva su tesko smece..

Nemogu jebeni netflix gledat bez dodatnog /tipkovnica stlye daljinskog..

Paltio svaki skoro 100e a bolje mi radio neki no name za 30e..

R33mba#2892
12 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
ivanm75 kaže...

čitao sam neki temu o tv boxovima i savjet lika je bio da je bolje da se priključi LAN kabel nego koristi wifi..

npr ja doma imam 5-6 mobilnih uređaja spojenih na kućni wifi i na boxu je brzi internet prek žice nego nego prek wifija.. (imam VDSL bakar 90/50mbs)

Za sad je i moj dojam takav, ali vidjeti ćemo kad još malo uštimam WiFi na routeru.

 

Nekako mi je glupo imati 1Gbps download, a koristiti 100Mbps. Pogotovo jer sam počeo gledati filmove u 4k + DTS/Atmos koji znaju imati i po 70-80GB.

13 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
mzopg kaže...
ivanm75 kaže...

čitao sam neki temu o tv boxovima i savjet lika je bio da je bolje da se priključi LAN kabel nego koristi wifi..

npr ja doma imam 5-6 mobilnih uređaja spojenih na kućni wifi i na boxu je brzi internet prek žice nego nego prek wifija.. (imam VDSL bakar 90/50mbs)

Za sad je i moj dojam takav, ali vidjeti ćemo kad još malo uštimam WiFi na routeru.

 

Nekako mi je glupo imati 1Gbps download, a koristiti 100Mbps. Pogotovo jer sam počeo gledati filmove u 4k + DTS/Atmos koji znaju imati i po 70-80GB.

A to ovisi i o čovjeku, ja imam Netflix i IPTV, oboje plug n play, 40/10 VDSL, pa mi je wifi dovoljan...

Ne skidam s torrenta.

Gdje skineš/gledaš toliko kapacitetno velik sadržaj?

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Kodi Addonsi
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice