Android TV Box, molim preporuku izdvojena tema

poruka: 2.554
|
čitano: 1.499.016
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Kodi Addonsi
9 godina
online
Re: Android TV Box, molim preporuku
Ivooh11 kaže...
Za gledati iptv, kodi možeš uzeti bilo koji box, možeš i ova dva navedena. Što pak se samog iptv - a tiče, tu igra više stvari, od same liste do tvoga interneta, aplikacije koju koristiš itd. Osobno ne vidim neku razliku između mi boxa i firesticka. Na oba 2 imam iptv koji se vrti preko tivimate apk i sve radi tip top.

 isti slucaj, imam oba. i oba su podjednako dobra, dapace odlicna...box xiaomi sam platio 53 eur u Kini, a Amazon FS 4K 60 eur kod nas prije godinu dana...sve za 10 sljaka

14 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Ja sam danas naručio Nvidia Shield TV Pro. Teško ih naći za normalne pare.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Nadimak_forumaša kaže...
Crojumper kaže...

Imam Tanix TX3(Amlogic S905x3)..originalni software je užas..

Stavio slimbox(sbx_tx3_bz_pie_v10_5) software..sve leti..prezadovoljan..probaj

 Razlika u procesoru tvom i njegove bake je ogromna

 

 Imam i jedan S905W (X96 mini 1gb/8gb) i taj isto radi kao sat s novim softwareom (The ATVExperience).
Taj software radi poput tv-a s androidom..dakle za IPTV jako dobar. Ostale apk. ide preko sideload launchera, ali za baku je jedino važan IPTV koliko sam razumio..
14 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

imam Amlogic S905X4-B na stock androidu 10 i uređaj leti

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Nadimak_forumaša kaže...
Bugdom kaže...

Koja bi bila preporuka za neki najjeftiniji Android Box za gledanje IPTV-a. Potreban je za baku od 80 godina, znači bitna je što niža cijena i što jednostavnije sučelje. Sad je kod nje neki Tanix T3 mini (ako sma dobro zapamtio model), ali toliko šteka da je neupotrebljiv. Molim preporuku za neki drugi.

 a95x f3

 

Svaka čast ako ti baka to zna koristit. Ja bivšu nisam uspio naučit.

 Gdje najpovoljnije kupiti navedeni box?

10 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Mislim da se sada isplati uzeti Xiaomi TV box, jer trenutno je oko 400kn u vecini trgovina. To je negdje u rangu sa ovim kineskim boxovima a ima certificirani Android TV i sve na njemu radi (Netflix, HBO, MaxTVtoGo,...).

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Bugdom kaže...
Nadimak_forumaša kaže...
Bugdom kaže...

Koja bi bila preporuka za neki najjeftiniji Android Box za gledanje IPTV-a. Potreban je za baku od 80 godina, znači bitna je što niža cijena i što jednostavnije sučelje. Sad je kod nje neki Tanix T3 mini (ako sma dobro zapamtio model), ali toliko šteka da je neupotrebljiv. Molim preporuku za neki drugi.

 a95x f3

 

Svaka čast ako ti baka to zna koristit. Ja bivšu nisam uspio naučit.

 Gdje najpovoljnije kupiti navedeni box?

 aliexpress

 

Samo pazi da ne kupiš A95x F3 air. Taj se grije. Malo ga je teže naći ali ako ne neđeš onda kupi A95x F4. To kao noviji ali ustvari isto. amlogic s905x3 i s905x4 dođe na isto.

7 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
10alex kaže...

Mislim da se sada isplati uzeti Xiaomi TV box, jer trenutno je oko 400kn u vecini trgovina. To je negdje u rangu sa ovim kineskim boxovima a ima certificirani Android TV i sve na njemu radi (Netflix, HBO, MaxTVtoGo,...).

 Gledao sam i ja ali mi je neprihvatljivo izostanak LAN mreže. Ima samo bezično, a meni slabiji signal na mjestu gdje bi se treba nalazit.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Nadimak_forumaša kaže...
10alex kaže...

Mislim da se sada isplati uzeti Xiaomi TV box, jer trenutno je oko 400kn u vecini trgovina. To je negdje u rangu sa ovim kineskim boxovima a ima certificirani Android TV i sve na njemu radi (Netflix, HBO, MaxTVtoGo,...).

 Gledao sam i ja ali mi je neprihvatljivo izostanak LAN mreže. Ima samo bezično, a meni slabiji signal na mjestu gdje bi se treba nalazit.

To možeš rješiti sa USB - LAN adapterom ili hubom.

 

https://www.aliexpress.com/item/33034394638.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.5e5f314aRppxpv&algo_pvid=50008960-a36d-4202-9d99-015ff6b7ec6d&algo_exp_id=50008960-a36d-4202-9d99-015ff6b7ec6d-17&pdp_ext_f=%7B%22sku_id%22%3A%2267291702892%22%7D

 

ili provjerena marka, zadnji za 100kn je dovoljan:

https://www.aliexpress.com/item/32401431234.html?spm=2114.12057483.0.0.12082f7eC1LBTG

 

EDIT:

Teoretski bi i ovaj trebao raditi, nekakav low-budget adapter ako netko traži što jeftinije. Imaju sad i bonus za nove kupce pa se iz Kine može dobiti za desetak kuna, a ima i opcija slanja iz EU za četrdesetak kuna. Naručim kasnije pa javim kad stigne radi li kako treba i koje su brzine.

https://www.aliexpress.com/item/1005001633736873.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.3aa94074URYwWS&algo_pvid=96dca2ce-f91d-4e0b-883c-a603cd587edd&algo_exp_id=96dca2ce-f91d-4e0b-883c-a603cd587edd-4&pdp_ext_f=%7B%22sku_id%22%3A%2212000016910979354%22%7D

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.12.2021 12:57 (mzopg).
13 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Nadimak_forumaša kaže...

Samo pazi da ne kupiš A95x F3 air. Taj se grije.

Nisam primjetio da se grije jače od drugih boxova. Jedina zamjerka je loš daljinski.

CoreELEC na SD-karticu i radi ko zmaj.

7 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
mzopg kaže...
Nadimak_forumaša kaže...
10alex kaže...

Mislim da se sada isplati uzeti Xiaomi TV box, jer trenutno je oko 400kn u vecini trgovina. To je negdje u rangu sa ovim kineskim boxovima a ima certificirani Android TV i sve na njemu radi (Netflix, HBO, MaxTVtoGo,...).

 Gledao sam i ja ali mi je neprihvatljivo izostanak LAN mreže. Ima samo bezično, a meni slabiji signal na mjestu gdje bi se treba nalazit.

To možeš rješiti sa USB - LAN adapterom ili hubom.

 

https://www.aliexpress.com/item/33034394638.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.5e5f314aRppxpv&algo_pvid=50008960-a36d-4202-9d99-015ff6b7ec6d&algo_exp_id=50008960-a36d-4202-9d99-015ff6b7ec6d-17&pdp_ext_f=%7B%22sku_id%22%3A%2267291702892%22%7D

 

ili provjerena marka, zadnji za 100kn je dovoljan:

https://www.aliexpress.com/item/32401431234.html?spm=2114.12057483.0.0.12082f7eC1LBTG

 

EDIT:

Teoretski bi i ovaj trebao raditi, nekakav low-budget adapter ako netko traži što jeftinije. Imaju sad i bonus za nove kupce pa se iz Kine može dobiti za desetak kuna, a ima i opcija slanja iz EU za četrdesetak kuna. Naručim kasnije pa javim kad stigne radi li kako treba i koje su brzine.

https://www.aliexpress.com/item/1005001633736873.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.3aa94074URYwWS&algo_pvid=96dca2ce-f91d-4e0b-883c-a603cd587edd&algo_exp_id=96dca2ce-f91d-4e0b-883c-a603cd587edd-4&pdp_ext_f=%7B%22sku_id%22%3A%2212000016910979354%22%7D

 Ma sve je to super i hvala na trudu ali stvarno ne mogu razumijeti tu logiku da izbaciš LAN. Ima ljudi koji te boxove koriste za razne mrežne backup, torrente... tu je LAN ipak bolja i stabilnija veza. Pa nije ih taj LAN toliko košta da su ga morali izbacit.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Nadimak_forumaša kaže...
mzopg kaže...
Nadimak_forumaša kaže...
10alex kaže...

Mislim da se sada isplati uzeti Xiaomi TV box, jer trenutno je oko 400kn u vecini trgovina. To je negdje u rangu sa ovim kineskim boxovima a ima certificirani Android TV i sve na njemu radi (Netflix, HBO, MaxTVtoGo,...).

 Gledao sam i ja ali mi je neprihvatljivo izostanak LAN mreže. Ima samo bezično, a meni slabiji signal na mjestu gdje bi se treba nalazit.

To možeš rješiti sa USB - LAN adapterom ili hubom.

 

https://www.aliexpress.com/item/33034394638.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.5e5f314aRppxpv&algo_pvid=50008960-a36d-4202-9d99-015ff6b7ec6d&algo_exp_id=50008960-a36d-4202-9d99-015ff6b7ec6d-17&pdp_ext_f=%7B%22sku_id%22%3A%2267291702892%22%7D

 

ili provjerena marka, zadnji za 100kn je dovoljan:

https://www.aliexpress.com/item/32401431234.html?spm=2114.12057483.0.0.12082f7eC1LBTG

 

EDIT:

Teoretski bi i ovaj trebao raditi, nekakav low-budget adapter ako netko traži što jeftinije. Imaju sad i bonus za nove kupce pa se iz Kine može dobiti za desetak kuna, a ima i opcija slanja iz EU za četrdesetak kuna. Naručim kasnije pa javim kad stigne radi li kako treba i koje su brzine.

https://www.aliexpress.com/item/1005001633736873.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.3aa94074URYwWS&algo_pvid=96dca2ce-f91d-4e0b-883c-a603cd587edd&algo_exp_id=96dca2ce-f91d-4e0b-883c-a603cd587edd-4&pdp_ext_f=%7B%22sku_id%22%3A%2212000016910979354%22%7D

 Ma sve je to super i hvala na trudu ali stvarno ne mogu razumijeti tu logiku da izbaciš LAN. Ima ljudi koji te boxove koriste za razne mrežne backup, torrente... tu je LAN ipak bolja i stabilnija veza. Pa nije ih taj LAN toliko košta da su ga morali izbacit.

Mislim da nije stvar u cijeni/trošku koliko u tome da svi teže što manjoj i kompaktnijoj kutiji. Dobar dio današnjih laptopa iz sličnog razloga nema LAN, ne sjećam se kad sam zadnji put imao laptop sa LAN portom.

 

Osnovna namijena tih uređaja je streamanje video sadržaja, a za to je danas WiFi sasvim dovoljan, za streamati 4k je dovoljno već i 25mb/s, a sa 40-50mb/s nema nikakve brige. WiFi 5 teoretski na 5GHz može isporučiti 3.5Gbps, naravno to je u teoriji, ali već i 1% te brzine je dovoljno za kvalitetan rad tv boxa.

Onaj tko želi koristiti te uređaje za nešto više poput torrenta, backup i slično će ipak morati kupiti adapter ili potražiti bolje riješenje. Mislim da je tu nekakav mini PC ili NAS bolji odabir.

 

Imam oko sebe 4 takva uređaja, što stickovi što kutije i svi su mi na WiFiu i rade bez problema, streamam i 4k + dolby atmos i sve radi bez greške.

12 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Nakon kojeg mjeseca korištenja Amazon Firesticka 4k i 4k Max jedna bitna napomena. Ukoliko planirate koristiti različite aplikacije koje nisu raspoložive u njihovoj trgovini radije kupite Mi Box ili MeCool (pazite na certifikat ako vam treba za Netflix).

Jučer sam potrošio sat vremena pokušavajući instalirati HBO GO/Max na FireStick i ne ide nikako, tako da im je po meni ovo veliki minus. Uz to i dalje vodim bitku sa baterijama koje mijenjam gotovo na dnevnoj bazi.

 

Ukoliko vam treba pretežno za Netflix, Prime Video onda je uređaj odličan.

 
0 3 hvala 0
12 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Vj nešto ne radiš dobro . Imam HBOGo instaliran na fireu već par mjeseci ,  probaj ovu verziju   , provjereno radi ... za max mora biti aktivirano preko vpn-a jer usluga još oficijelno nije dostupna kod nas .. 

A što se baterija tiče , baš čudno , kupio fire početkom 9 mjeseca i još nisam mjenjao baterije , koristim još uvijek one amazonove ...

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.12.2021 19:58 (error_666).
Moj PC  
2 0 hvala 2
12 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
error_666 kaže...

Vj nešto ne radiš dobro . Imam HBOGo instaliran na fireu već par mjeseci ,  probaj ovu verziju   , provjereno radi ... za max mora biti aktivirano preko vpn-a jer usluga još oficijelno nije dostupna kod nas .. 

A što se baterija tiče , baš čudno , kupio fire početkom 9 mjeseca i još nisam mjenjao baterije , koristim još uvijek one amazonove ...

 Apsurdno mi je da uopće moram tražiti apk-ove sa razno raznih sajtova da bi instalirao HBO, očekivao sam da će barem ti najpoznatiji streaming servisi biti dostupni u dva klika preko službene trgovine.

Probao sam 3-4 apk-a do sada i niti jedan mi ne radi, probam i ovaj sa linka. Hvala.

 

Baterije mi se troše samo na jednom sticku, na drugom je sve ok. Probao sam zamijeniti daljince, ali opet se na tom kritičnom sticku potroše za tren, tako da nije problem u daljincu nego u samom sticku. Ne stignem se detaljnije s tim pozabaviti pa mi za sada samo preostaje mijenjati baterije. 

14 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
mzopg kaže...
error_666 kaže...

Vj nešto ne radiš dobro . Imam HBOGo instaliran na fireu već par mjeseci ,  probaj ovu verziju   , provjereno radi ... za max mora biti aktivirano preko vpn-a jer usluga još oficijelno nije dostupna kod nas .. 

A što se baterija tiče , baš čudno , kupio fire početkom 9 mjeseca i još nisam mjenjao baterije , koristim još uvijek one amazonove ...

 Apsurdno mi je da uopće moram tražiti apk-ove sa razno raznih sajtova da bi instalirao HBO, očekivao sam da će barem ti najpoznatiji streaming servisi biti dostupni u dva klika preko službene trgovine.

Probao sam 3-4 apk-a do sada i niti jedan mi ne radi, probam i ovaj sa linka. Hvala.

 

Baterije mi se troše samo na jednom sticku, na drugom je sve ok. Probao sam zamijeniti daljince, ali opet se na tom kritičnom sticku potroše za tren, tako da nije problem u daljincu nego u samom sticku. Ne stignem se detaljnije s tim pozabaviti pa mi za sada samo preostaje mijenjati baterije. 

 Gdje je taj HBO dostupan? Samo u Hr ili ima za cijelu EU?

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
x18x05x kaže...
mzopg kaže...
error_666 kaže...

Vj nešto ne radiš dobro . Imam HBOGo instaliran na fireu već par mjeseci ,  probaj ovu verziju   , provjereno radi ... za max mora biti aktivirano preko vpn-a jer usluga još oficijelno nije dostupna kod nas .. 

A što se baterija tiče , baš čudno , kupio fire početkom 9 mjeseca i još nisam mjenjao baterije , koristim još uvijek one amazonove ...

 Apsurdno mi je da uopće moram tražiti apk-ove sa razno raznih sajtova da bi instalirao HBO, očekivao sam da će barem ti najpoznatiji streaming servisi biti dostupni u dva klika preko službene trgovine.

Probao sam 3-4 apk-a do sada i niti jedan mi ne radi, probam i ovaj sa linka. Hvala.

 

Baterije mi se troše samo na jednom sticku, na drugom je sve ok. Probao sam zamijeniti daljince, ali opet se na tom kritičnom sticku potroše za tren, tako da nije problem u daljincu nego u samom sticku. Ne stignem se detaljnije s tim pozabaviti pa mi za sada samo preostaje mijenjati baterije. 

 Gdje je taj HBO dostupan? Samo u Hr ili ima za cijelu EU?

 Dostupan je kod nas, a ne znam kakva je situacija sa ostatkom EU, vjerojatno je i tamo dostupan.

 

Kod nas se može kupiti pretplata direktno

https://hbogo.hr/

 

ili se dobije uz HBO premium koji ide uz b.net (A1), evoTV i slične TV pakete.

11 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Mi box s, frame rate mi je grozan kad sam na twitchu, zna netko razlog?

EDIT:
Riješeno, instalirao twitch kroz Kodi i sad sve štima.
In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.12.2021 17:55 (m77).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Baš kupio mi box prošli tjedan. Kako ste blokali reklame na mi boxu youtube konkretno? Probao sam Vanced ali neće baš. Instalirao sam i Blokada.apk ali opet prođe reklama ponekad

Sve što znam o životu naučio me Đelo Hadžiselimović
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Instaliraj si smart tube next apk.
11 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Stigao google tv chromecast 4. placen 39$.
Stavio sam samo Netflix,hbo i yt.Sve radi odlicno.
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
To si kupio u USA? Jer kod nas je 90€...
6 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Ima netko preporuku za apk koji radi s trakt tvom i real debrid. Trenutno koristim syncler i Cinema HD, ima što s jedako dobrom integracijom a da je možda malo stabilnije? Ili nešto što ima takvu integraciju a da ste jako zadovoljni radom?

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.1.2022 21:59 (love2ml86).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Da,bio je na akciji,donio ga je frend koji se taman spremao za posjet hr.Ta razlika u cijeni me bas zapalila.270kn prema nasih 600-700kn
12 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
šta je problem sa syncler-om i stabilnošću? Koristim ga u kombinaciji sa RD i sve radi za pet i kod mene i poznanika pa mi nejasno malo

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.1.2022 14:00 (error_666).
6 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
error_666 kaže...
šta je problem sa syncler-om i stabilnošću? Koristim ga u kombinaciji sa RD i sve radi za pet i kod mene i poznanika pa mi nejasno malo

Ne povlači history s trakta kako treba, ako sam nešto gledao preko Cinema HD, ne vidi gledano iako je to vidljivo na traktovoj stranici. A namješteno je da povlači history prilikom svakog podizanja.

2 godine
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Pozdrav, imam pitanje jucer sam u intersparu kupila fire tv stick amazon. Sve radi normalno osim tipki za mute, smanjivanje i pojacavanje zvuka te za gašenje uređaja. Svjetli svjetlo kada pritisnem, ali ne funkcionira. Ostalo sve radi
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.1.2022 15:21 (Katarina22222).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Katarina22222 kaže...
Pozdrav, imam pitanje jucer sam u intersparu kupila fire tv stick amazon. Sve radi normalno osim tipki za mute, smanjivanje i pojacavanje zvuka te za gašenje uređaja. Svjetli svjetlo kada pritisnem, ali ne funkcionira. Ostalo sve radi

 Ima nešto na netu:

https://wethegeek.com/how-to-fix-fire-tv-stick-alexa-remote-volume-power-not-working/

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Katarina22222 kaže...
Pozdrav, imam pitanje jucer sam u intersparu kupila fire tv stick amazon. Sve radi normalno osim tipki za mute, smanjivanje i pojacavanje zvuka te za gašenje uređaja. Svjetli svjetlo kada pritisnem, ali ne funkcionira. Ostalo sve radi

Ako slučajno ne pomogne ovo što je kolega stavio probaj resetirati daljinski.

 

https://www.amazon.com/gp/help/customer/display.html?nodeId=GMDKZSFRSX7NKKN3

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.1.2022 16:26 (mzopg).
11 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Amo nekog zeza daljinski na mi tv stick/box, kao mene da se npf.zaledi samo.u google tv aplikaciji ima opcija remote,poveze se sa stick/box i radi perfektno

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Kodi Addonsi
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice