Android TV Box, molim preporuku izdvojena tema

poruka: 2.554
|
čitano: 1.499.498
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Kodi Addonsi
12 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Pozdrav treba mi preporuka za Android TV box sa mogućnosti instalacije KODI-a, TV je 1080p Max rezolucije. Tako da nešto jeftino a pouzdano sa wifi-jem. Hvala!

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
xiaomi mi box
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Neznam je li prava tema za to, ali...imam mi box s i isključi mi se kad god promjenim output, npr. odem na hdmi2 gdje mi je ps5 i ne želim gasit mi box, no on se isključuje...kako promjeniti da mi box ostane aktivan?
In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Isključi hdmi cec
16 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

 Koristim TANIX TX3 TV Box 4G i nemam nikakvih problema.

Omiljeni gaming žanrovi: simulacije vozila i RPG
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Možda je glupo pitanje al evo gledam akciju na TV koja traje jos 2h pa mi je ovako lakše e nego koncentrirati se i guglat... Pitanje je, da li koristenjem android boxa kompletno eliminiramo sve mane operativnog sustava koji dolazi ugrađen na tv?  Po logici bi trebalo to tako ici... al provjeravam..  (Gledam Philips sa Saphi OS-om ako je to vazno..). Hvala

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.11.2021 21:54 (tom hanks).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
tom hanks kaže...

Možda je glupo pitanje al evo gledam akciju na TV koja traje jos 2h pa mi je ovako lakše e nego koncentrirati se i guglat... Pitanje je, da li koristenjem android boxa kompletno eliminiramo sve mane operativnog sustava koji dolazi ugrađen na tv?  Po logici bi trebalo to tako ici... al provjeravam..  (Gledam Philips sa Saphi OS-om ako je to vazno..). Hvala

 

 Da, jer onda box preuzima sve tv je samo ekran.

14 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Buhaha kaže...

Molim preporuku za daljinski za Mi Box S, koji bi najbolje radio sa EON aplikacijom. Hvala unaprijed. 

 Uključi HDMI-CEC i možeš koristit daljinski od TVa kao npr. tipke brojeva za lakše šaltanje kanala.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

Super, hvala na odgovoru. To vrijedi i za Amazon Fire Stick 4k..? ima ga sad u intersparu

10 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Ali pazi Android box ako je od kineza zna imati problema sa aplikacijama kao sto je Netflix, HBO, MAXTV to Go,... zato jer to nije licencirani Android TV vec obican Android i nemaju DRM zastitu.

Firestick nema tih problema, ali mislim da moras malo prouciti kako na njega instalirati dodatne aplikacija koje Amazon nema u svom shopu. Mozda bi bilo najbolje da uzmes Xiaomi TV stick ili box (300 - 500kn) jer oni imaju pravi Andorid TV i DRM te podrzavaju Google Play store.

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.12.2021 8:00 (10alex).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Memphis kaže...
Buhaha kaže...

Molim preporuku za daljinski za Mi Box S, koji bi najbolje radio sa EON aplikacijom. Hvala unaprijed. 

 Uključi HDMI-CEC i možeš koristit daljinski od TVa kao npr. tipke brojeva za lakše šaltanje kanala.

 Nažalost ne radi sa mi box LG dalinsko od tv tj loše 

14 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Buhaha kaže...
Memphis kaže...
Buhaha kaže...

Molim preporuku za daljinski za Mi Box S, koji bi najbolje radio sa EON aplikacijom. Hvala unaprijed. 

 Uključi HDMI-CEC i možeš koristit daljinski od TVa kao npr. tipke brojeva za lakše šaltanje kanala.

 Nažalost ne radi sa mi box LG dalinsko od tv tj loše 

 to ti ovisi od tv-a. Meni na panasonicu radi baš dobro.

12 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Pozdrav ekipa...

 

Nemam box a razmišljam o Xiaomijevom...

 

Može li se preko njega sadržaj/ono što se trenutno vrti snimiti na USB stick?

 

Recimo s HRTi aplikacije i naravno s antene i Kodi-a...

 

Jer često mi treba za snimiti nešto a ne sjećam se zašto ali na LG smartu sam imao problema sa snimanjem s antene(trenutno ni nemam signal :) ) na USB a HRTi ne mogu snimati ni s aplikacije na mobu ni preko kompa isto preko snimača zaslona...

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Jel ima tko Xiaomi MI Tv Stick? Kako ste zadovoljni?

Treba mi samo za IPTV pa mislim da će sasvim solidno poslužit. Tv je FHD.

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Imam pitanje...imam DVB-T2 prijamnik i radio mi je na istoj televiziji ali u drugom gradu kada sam ga prenjela u studentski stan jednostavno mi ne zeli pronaci kanale on ih trazi ali ih ne prikazuje gore se mijenja broj nadenih ali nema ni jendog na listi kvaliteta mi je na nuli a ostalo sve varira jel je to mozda do antene il je nesto drugo u pitanju...ako neko zna bila bi zahvalna na pomoci
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.12.2021 9:40 (AJicuL).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Switch kaže...

Jel ima tko Xiaomi MI Tv Stick? Kako ste zadovoljni?

Treba mi samo za IPTV pa mislim da će sasvim solidno poslužit. Tv je FHD.

 Ja ga koristim, mislim već dulje od godinu dana. Na njemu vrtim MaxTV to Go, Youtube, Netflix. Zadovoljan sam i brzinom i stabilnošću. Mislim da je jako dobra vrijednost uloženo/dobijeno, naročito jer imaš Netflix u Full HDu.

 

12 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Prvi problemi sa Amazon Fire Stickom 4k Max.

Daljinac doslovno guta baterije. Prvo sam mislio da su baterije koje su stigle s njim stare jer je nakon dva dana počeo signalizirati da su baterije prazne.

Stavim nove baterije, za dva dana opet prazne, stavim opet nove i opet isto, izguraju maksimalno dva dana i prazne.

 

Sad sam krenuo malo googlati i vidim da dosta ekipe ima istih problema. Našao sam nekakve upute za resetirati daljinac pa ćemo vidjeti pomaže li to.

Ako treba ugasim i tu Alexu jer je navodno zbog nje daljinac stalno u kontaktu sa stickom...

 

Što se ostalog tiče stick radi odlično, aplikacije kojih nema u njihovom "storeu" se mogu downloadati direktno preko "download" aplikacije, tako sam skinuo Kodi.

Stick je brz, sve leti. Jedino što mi je malo tlaka je taj daljinac, navikao sam na Air Mouse Remote koji na sebi ima tipkovnicu tako da je s njim puno jednostavniji rad. Ovaj stick nema USB pa ne mogu spojiti trenutni receiver za wifi daljinac, odnosno ima nekakav adapter, ali bi onda u njega trebao spojiti nekakav USB hub ili spliter, a nemam pojma bi li to radilo, nisam stigao googlati. Nadam se da ima za kupiti Air Mouse bluetooth verzija.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Switch kaže...

Jel ima tko Xiaomi MI Tv Stick? Kako ste zadovoljni?

Treba mi samo za IPTV pa mislim da će sasvim solidno poslužit. Tv je FHD.

 smeće, bolje daj 100 kn više za mi box ili neki drugi android box. Ja sam ga imao mislio sam da je ok dok si nisam kupio pravi box onda tek zapravo vidiš koliko je loš i spor.

14 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
AJicuL kaže...
Imam pitanje...imam DVB-T2 prijamnik i radio mi je na istoj televiziji ali u drugom gradu kada sam ga prenjela u studentski stan jednostavno mi ne zeli pronaci kanale on ih trazi ali ih ne prikazuje gore se mijenja broj nadenih ali nema ni jendog na listi kvaliteta mi je na nuli a ostalo sve varira jel je to mozda do antene il je nesto drugo u pitanju...ako neko zna bila bi zahvalna na pomoci

 antena ti ne valja

12 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Memphis kaže...
Switch kaže...

Jel ima tko Xiaomi MI Tv Stick? Kako ste zadovoljni?

Treba mi samo za IPTV pa mislim da će sasvim solidno poslužit. Tv je FHD.

 smeće, bolje daj 100 kn više za mi box ili neki drugi android box. Ja sam ga imao mislio sam da je ok dok si nisam kupio pravi box onda tek zapravo vidiš koliko je loš i spor.

 Nije uopće smeće, odličan uređaj za svoju cijenu. Netko tko samo gleda Netflix, Kodi i slično neće vidjeti previše razlike između njega i duplo skupljeg box-a. Imam ih hrpu doma i sve ih koristim i na kraju se sve svodi na potrebe korisnika, ako netko očekuje čuda raditi sa stickom od 250kn onda je kupio krivi stick.

Mi Box je naravno bolji, ali je i 50% skuplji, a nekome je to bitno.

14 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Kupio sam firestick 4k.
Koje su must have app?

Za sad sam instalirao smart tube pošto je to bio broj 1 kupnje androida - maknuti oglase kojih je previše.
I instalirao sam tvviet.
Ima još neka korisna koja bi dobro došla?
14 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
mzopg kaže...
Memphis kaže...
Switch kaže...

Jel ima tko Xiaomi MI Tv Stick? Kako ste zadovoljni?

Treba mi samo za IPTV pa mislim da će sasvim solidno poslužit. Tv je FHD.

 smeće, bolje daj 100 kn više za mi box ili neki drugi android box. Ja sam ga imao mislio sam da je ok dok si nisam kupio pravi box onda tek zapravo vidiš koliko je loš i spor.

 Nije uopće smeće, odličan uređaj za svoju cijenu. Netko tko samo gleda Netflix, Kodi i slično neće vidjeti previše razlike između njega i duplo skupljeg box-a. Imam ih hrpu doma i sve ih koristim i na kraju se sve svodi na potrebe korisnika, ako netko očekuje čuda raditi sa stickom od 250kn onda je kupio krivi stick.

Mi Box je naravno bolji, ali je i 50% skuplji, a nekome je to bitno.

 I ja mislim isto. Znači treba mi isključivo za IPTV. Kodi i Netflix koristim na drugim uređajima.

 

5 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Između Xiaomi sticka i boxa bih uvijek odabrao stick. Zašto? Dosta se ljudi žali da je hardware u boxu preslab za vrtiti 4k, da zna blokirati, da slika trza i sl. Stick reprodukciju u full HDu radi odlično i u ovih godinu i nešto sam ga morao resetirati sveukupno 3-4 puta. Ako je smeće jer ne možeš priključiti vanjski disk, ili ga spojiti direktno kablom na net, onda bih prije rekao da su očekivanja prevelika. Meni je bitno da radi brzo, da ne blokira i da je slika OK. Ja ga konkretno imam zaštekanog na HDMI ulaz receivera, receiver imam zaštekan na projektor i 5.1 zvučni sustav. Netflix sa sticka uredno piči 5.1 zvuk, IPTV lista koju sam koristio prije je radila bez problema, YouTube isto tak. Volim gledati NFL, SK HD kanali na MaxTv to Go su prva liga. Kad mi u podrum dođe ekipa pogledati film ili tekmu na 100" ekranu uz solidan zvuk, nitko se ne žali. Za filmove s diska imam spojen na reciever stari laptop i stvarno nemam potrebe za nekakvim "ozbiljnijim" Android boxom. Ostavljam mogućnost da nekome to nije dovoljno dobro, za moje potrebe je beba.
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
mzopg kaže...
Memphis kaže...
Switch kaže...

Jel ima tko Xiaomi MI Tv Stick? Kako ste zadovoljni?

Treba mi samo za IPTV pa mislim da će sasvim solidno poslužit. Tv je FHD.

 smeće, bolje daj 100 kn više za mi box ili neki drugi android box. Ja sam ga imao mislio sam da je ok dok si nisam kupio pravi box onda tek zapravo vidiš koliko je loš i spor.

 Nije uopće smeće, odličan uređaj za svoju cijenu. Netko tko samo gleda Netflix, Kodi i slično neće vidjeti previše razlike između njega i duplo skupljeg box-a. Imam ih hrpu doma i sve ih koristim i na kraju se sve svodi na potrebe korisnika, ako netko očekuje čuda raditi sa stickom od 250kn onda je kupio krivi stick.

Mi Box je naravno bolji, ali je i 50% skuplji, a nekome je to bitno.

 Nemaš pojma. Ja gledam eon tv, iptv znači basic stvari i razlika se osjeti. Šaltanje kanala i skrolanje je puno brže preko boxa kojeg sad imam i to se osjeti. I to je bitno pogotovo kod stickova i boxova koji nemaju brojeve na daljinskom. 

 

Matematika 0 bodova, razlika između mboxa i mitv sticka je 100 kn. I svakko se ispalti uzet box jer ima više rama (to se osjeti) i 4k rezoluciju. A da ne pričam o drugim proizvođačima tv stikova koji su se međuvremnu pojavili sa istom cijenom ali boljim performansama. Mi tv stick je zastariio, da si ga kupovao prije 6mj  ajde ok al to je sad već prošlost.

Switch kaže...
mzopg kaže...
Memphis kaže...
Switch kaže...

Jel ima tko Xiaomi MI Tv Stick? Kako ste zadovoljni?

Treba mi samo za IPTV pa mislim da će sasvim solidno poslužit. Tv je FHD.

 smeće, bolje daj 100 kn više za mi box ili neki drugi android box. Ja sam ga imao mislio sam da je ok dok si nisam kupio pravi box onda tek zapravo vidiš koliko je loš i spor.

 Nije uopće smeće, odličan uređaj za svoju cijenu. Netko tko samo gleda Netflix, Kodi i slično neće vidjeti previše razlike između njega i duplo skupljeg box-a. Imam ih hrpu doma i sve ih koristim i na kraju se sve svodi na potrebe korisnika, ako netko očekuje čuda raditi sa stickom od 250kn onda je kupio krivi stick.

Mi Box je naravno bolji, ali je i 50% skuplji, a nekome je to bitno.

 I ja mislim isto. Znači treba mi isključivo za IPTV. Kodi i Netflix koristim na drugim uređajima.

 

 Moš ti mislit kaj hoćeš kad to nemaš a ja ti kažem ono kaj je ... tvoja para tvoja stvar. Šta ćeš ti sebi uzet baš me briga.

14 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
BigD_Cro kaže...
Između Xiaomi sticka i boxa bih uvijek odabrao stick. Zašto? Dosta se ljudi žali da je hardware u boxu preslab za vrtiti 4k, da zna blokirati, da slika trza i sl. Stick reprodukciju u full HDu radi odlično i u ovih godinu i nešto sam ga morao resetirati sveukupno 3-4 puta. Ako je smeće jer ne možeš priključiti vanjski disk, ili ga spojiti direktno kablom na net, onda bih prije rekao da su očekivanja prevelika. Meni je bitno da radi brzo, da ne blokira i da je slika OK. Ja ga konkretno imam zaštekanog na HDMI ulaz receivera, receiver imam zaštekan na projektor i 5.1 zvučni sustav. Netflix sa sticka uredno piči 5.1 zvuk, IPTV lista koju sam koristio prije je radila bez problema, YouTube isto tak. Volim gledati NFL, SK HD kanali na MaxTv to Go su prva liga. Kad mi u podrum dođe ekipa pogledati film ili tekmu na 100" ekranu uz solidan zvuk, nitko se ne žali. Za filmove s diska imam spojen na reciever stari laptop i stvarno nemam potrebe za nekakvim "ozbiljnijim" Android boxom. Ostavljam mogućnost da nekome to nije dovoljno dobro, za moje potrebe je beba.

Super ti si čuo za box a preporučuješ stick koji sam moraš resetirat svako malo .... super preporuka. 

 

Ja imam stick i ista stvar. Trza, crasha se i slično, stvar je u tome da se često pregrijava a još k tome je slab. Kao što rekoh gledam preko njega gledam samo eontv.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.12.2021 22:24 (Memphis).
5 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
U godinu i nešto sam ga resetirao 3-4 puta. Resetirao, ne stavljao na tvorničke postavke. Pisat ću malo sporije drugi puta...
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.12.2021 22:57 (BigD_Cro).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Mozes pisat kako hoces kad ionako pises samo gluposti. Al ostavit cu vas da si tepate...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Memphis kaže...
 Nemaš pojma. Ja gledam eon tv, iptv znači basic stvari i razlika se osjeti. Šaltanje kanala i skrolanje je puno brže preko boxa kojeg sad imam i to se osjeti. I to je bitno pogotovo kod stickova i boxova koji nemaju brojeve na daljinskom. 

 

Matematika 0 bodova, razlika između mboxa i mitv sticka je 100 kn. I svakko se ispalti uzet box jer ima više rama (to se osjeti) i 4k rezoluciju. A da ne pričam o drugim proizvođačima tv stikova koji su se međuvremnu pojavili sa istom cijenom ali boljim performansama. Mi tv stick je zastariio, da si ga kupovao prije 6mj  ajde ok al to je sad već prošlost.

Neurotični sigurno osjete razliku, kad treba prešaltati 256 kanala u 30 sekundi, na sticku se za tako nešto ipak izgubi koja sekunda više. 

No što ćemo uopće pričati kad nemam pojma.

 

Trenutna razlika u cijeni je 33%, ispravljam svoj krivi navod. Ja sam stick platio prije skoro godinu dana 250kn pa nisam provjeravao cijenu.

 

S tobom je kolega uvijek užitak diskutirati, rijetko se sretne tako dopadljiva i prijazna osoba, na sreću. 

 

BigD_Cro kaže...
U godinu i nešto sam ga resetirao 3-4 puta. Resetirao, ne stavljao na tvorničke postavke. Pisat ću malo sporije drugi puta...

Nemoj sporije moglo bi ga šlagirati. 

13 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
x360gamer kaže...
Kupio sam firestick 4k.
Koje su must have app?

Za sad sam instalirao smart tube pošto je to bio broj 1 kupnje androida - maknuti oglase kojih je previše.
I instalirao sam tvviet.
Ima još neka korisna koja bi dobro došla?

 Imaš PP

14 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Imo sam i ja dva kineska boxa, mi stick i sada firestick. Firestick je po brzini šaltanja i otvaranja aplikacija za njih avion. Mi stick je dosta spor ko i boxovi, jedino je dobro da na njemu normalno radi netflix app ko na firesticku.

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Kodi Addonsi
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice