Android TV Box, molim preporuku izdvojena tema

poruka: 2.554
|
čitano: 1.502.300
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Kodi Addonsi
16 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Evo jedan TV stick sa 2/16Gb, Amlogic S905Y2, android TV 10 i jos kojecime zanimljivim, bas ovih dana izasao, mislim da cu si ga naruciti, cijena cca 280kn.

MECOOL KD1 TV Stick (ne radi mi postavljanje linkova, sori, budite sam svoju majistor, a ta cijena je na banggoodu).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
antimadridista kaže...

Ima netko Nvidia Shield? Jel toliko bolji od ostalih uređaja? Trenutno imam Mi Box S ali u zadnje vrijeme mi sve više šteka i nisam baš zadovoljan brzinom. 

 

restartaj ga prije koristenja i radit ce ok. kad pali (ustvari budi iz stand by) ne radi kako treba, kad napravim restart(drzi power tipku par sec pa onda restart) box radi tip top, pa eto samo probaj...

12 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Bok

Je li isprobava tko Armbian na android boxevima?

Wolt 30kn kupon: GKD47
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
antimadridista kaže...

Ima netko Nvidia Shield? Jel toliko bolji od ostalih uređaja? Trenutno imam Mi Box S ali u zadnje vrijeme mi sve više šteka i nisam baš zadovoljan brzinom. 

 Imam ja, tube model iz 2019.

 

Ovisi za sto ga koristis, osobno ga koristim za iptv i plex, i to je overkill, imam i firestick 4k, i nije da radi shield radi 3 puta bolje od firesticka 4k, a razlika u cijeni je oko 3 puta. 

 

Osobno mislim, ako ne mislis koristiti nvdia servise kao igranje streaming igra, i ako ne gledas 4k remux filmove, mi box s ili fire stick 4k, su vise nego dobri uredaji.

 

Oboje su puno bolji od tipicnih kineskih boxova, meni osobno fire stick 4k nikad ne steka, a sluzi ponajvise za gledanje iptv preko tivimate i plex preko plex programa ili kodi addon. 

Za druge stvari ga ne koristim, tako da ne znam kako se ponasa, ali tipa 4k youtube, netflix i amazon prime video rade dobro.

 

Shield je nesto brzi uredaj, tipa ako treba fire sticku 5 sekundi da pokrene film na plexu, shieldu treba 3.5-4 sekunde, ali da bih za to platio 3 puta vise ne :D

 

Da nisam dobio shield po odlicnoj cijeni, bilo bi mi zao jer ne koristim te streaming servise za igrice, pa mi definitivno nesto kao shield zapravo i ne treba.

 

13 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
MEDO11 kaže...
antimadridista kaže...

Ima netko Nvidia Shield? Jel toliko bolji od ostalih uređaja? Trenutno imam Mi Box S ali u zadnje vrijeme mi sve više šteka i nisam baš zadovoljan brzinom. 

 

restartaj ga prije koristenja i radit ce ok. kad pali (ustvari budi iz stand by) ne radi kako treba, kad napravim restart(drzi power tipku par sec pa onda restart) box radi tip top, pa eto samo probaj...

 Ma znam za to, da. I uredno ga restartam ali vidim da za neke radnje jednostavno više nije dobar, bar za ono što ja tražim.

MSN kaže...
antimadridista kaže...

Ima netko Nvidia Shield? Jel toliko bolji od ostalih uređaja? Trenutno imam Mi Box S ali u zadnje vrijeme mi sve više šteka i nisam baš zadovoljan brzinom. 

 Imam ja, tube model iz 2019.

 

Ovisi za sto ga koristis, osobno ga koristim za iptv i plex, i to je overkill, imam i firestick 4k, i nije da radi shield radi 3 puta bolje od firesticka 4k, a razlika u cijeni je oko 3 puta. 

 

Osobno mislim, ako ne mislis koristiti nvdia servise kao igranje streaming igra, i ako ne gledas 4k remux filmove, mi box s ili fire stick 4k, su vise nego dobri uredaji.

 

Oboje su puno bolji od tipicnih kineskih boxova, meni osobno fire stick 4k nikad ne steka, a sluzi ponajvise za gledanje iptv preko tivimate i plex preko plex programa ili kodi addon. 

Za druge stvari ga ne koristim, tako da ne znam kako se ponasa, ali tipa 4k youtube, netflix i amazon prime video rade dobro.

 

Shield je nesto brzi uredaj, tipa ako treba fire sticku 5 sekundi da pokrene film na plexu, shieldu treba 3.5-4 sekunde, ali da bih za to platio 3 puta vise ne :D

 

Da nisam dobio shield po odlicnoj cijeni, bilo bi mi zao jer ne koristim te streaming servise za igrice, pa mi definitivno nesto kao shield zapravo i ne treba.

 

 E to je problem. Gledam 4k filmove. I primjetim itekako frame dropove u zadnje vrijeme na Mi Boxu. A znam da nije do Interneta jer sam probao otvoriti isti link na mobitelu i radilo sve bez štekanja.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
12 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Ovisi koji 4k gledas, ako gledas 4k remux, moguce da ce stekati, ali ako gledas encode nebi smjelo, odnosno dal taj 4k film ima oko 15-30 gb ili 50gb+

Plus dosta toga ovisi o tim linkovima, brzina neta ti treba bar 100mbps plus za 4k remux jer iako je prosjecni bitrate mozda 70mbps, ima situacije gdje on udari preko 100, tako da moze stucati i radi toga.

Isto tako dal koristis 5ghz wifi ili ethernet, jer za remux ethernet nije dovoljan, jer vecina tih ethernet adaptera je  limitirano na 100mbps, tako da je u takvim situacijama bolje gledati na 5ghz. 

 

Ukoliko koristis za te 4k filmove kodi plugine, probaj  skinuti isti taj 4k film i pokreni ga lokalno i vidi dal i tada steka. 

 

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Kako za Netflix I HBO trebaju certifikati, pa Netflix I HBO rade najbolje na Amazon I Xiaomi stickovima/boxovima da li je ista stvar sa PickBox NOW app, Ili bi PickBox isao u punoj rezoluciji na bilo kojem boxu?
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.1.2021 19:16 (susjed).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
susjed kaže...
Kako za Netflix I HBO trebaju certifikati, pa Netflix I HBO rade najbolje na Amazon I Xiaomi stickovima/boxovima da li je ista stvar sa PickBox NOW app, Ili bi PickBox isao u punoj rezoluciji na bilo kojem boxu?

Nisam siguran da sam skužio tvoj post, ali evo, uređaji moraju biti certificirani, znači drugim riječima treba platiti googleu i ekipi da se može sve vrtiti u 4k uz to treba widevine level 1. Firestick i Xiaomi to imaju, većina Kineza to nema jer onda ne bi mogli prodavati box za 20-30$.

 

Koliko znam isto vrijedi za pickbox, HBO i sve ostale koji koriste DRM zaštite. Bez toga se ne može gledati ili može samo u niskoj rezoluciji tipa 480p.

 

Imaš tu više informacija:

https://satelitskiforum.com/sf/index.php?page=Thread&postID=248748

https://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=292606

12 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Točno to, tako da ako mozete, uvijek radije kupite xiaomi ili firestick uredaje, mozda su nesto skuplji, te čak i ako se čini da su im specifikacije lošije, zapravo će raditi bolje, nego tipični kineski box. 

 

Za 1080p preporuka je obični firestick ili mi box stick koji se nađu za 200-300kn, a 4k firestick 4k ili mi box s koji se nađu za 400-500kn.

 

Osobno imam sve navedene uređaje osim mi box stick, plus imam shield, i za tipičnog korisnika koji gleda kodi, netflix, youtube i iptv, svaki od ovih boxova će raditi super. 

 

Najviše koristim firestick 4k, jer je mali, dobar daljinski, te kako ćesto putujem, uvijek ga mogu uzeti sa sobom, glavno da tv na koji ga priključim ima hdmi i usb utor za struju i to je to, a radi super čak i nakon 2 godine.

 

Plus ukoliko želite bez problema se makne amazon bloatware :)

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Uzeo sam Mi Stick iako sam prvobitno naručio Firestick upravo radi amazon sranja.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Pozdrav zelim po prvi puta kupiti neki tv box iskljucivo za korištenje aplikacija kodi,popcorntime,zinitevi i screen mirror sa ajfona.Youtube,netflix,amazon i slicno imam na tv-u(vidaa 4.0) pa mi to nije bitno.
Gledam da dosta spominjete xiaomi mi box s pa me zanima da li je taj box dovoljan za ovo sto ja trebam? Muci me to sto ima samo 8gb memorije i hoce li to biti dovoljno za gore navedeno? Alternativa koja se namece xiaomi boxu je jednako hvaljeni Mecool KM1 koji je isto google certified ali ima vise memorije i rama.Ima li tko kakvih iskustava sa tim boxom?
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.1.2021 0:58 (croman44).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Ako se ne varam popcornu treba memorije, na mi boxu sa svojih cca 4gb free bi moglo biti problem

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Onda defintivno mi box ne dolazi u obzir.
11 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Pozdrav.

Novi sam ovdje, nisam nikad vidio tv box niti se bavio njima niti ih koristio.

Trebao bih jedino za KODI na kojem bih instalirao Blue Thunder i samo za to bi se koristilo na 1080p.

 

Što je dobro, što nije, cijenovno po mogućnosti što jeftinije, no znam da vrijedi ona "kolko para, tolko muzike" pa se nadam da se za do 300kn moze naci nesto dobro.

Sa Xiaomijem kao brendom sam zadovoljan, imam dosta njihovih stvari pa sam vidio da imaju isto tako i te TV boxeve/stickove, a na internetu sam procitao i neke pohvale za marku Tanix (model TX6S 4GB+32GB je bio u pitanju), pa evo, moze u HR ako ima gdje toga, a moze i izvana, narucujem i sa aliexpressa, samo ce biti dulje cekanje onda.

 

Unaprijed zahvaljujem.

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
acmilan2 kaže...

Pozdrav.

Novi sam ovdje, nisam nikad vidio tv box niti se bavio njima niti ih koristio.

Trebao bih jedino za KODI na kojem bih instalirao Blue Thunder i samo za to bi se koristilo na 1080p.

 

Što je dobro, što nije, cijenovno po mogućnosti što jeftinije, no znam da vrijedi ona "kolko para, tolko muzike" pa se nadam da se za do 300kn moze naci nesto dobro.

Sa Xiaomijem kao brendom sam zadovoljan, imam dosta njihovih stvari pa sam vidio da imaju isto tako i te TV boxeve/stickove, a na internetu sam procitao i neke pohvale za marku Tanix (model TX6S 4GB+32GB je bio u pitanju), pa evo, moze u HR ako ima gdje toga, a moze i izvana, narucujem i sa aliexpressa, samo ce biti dulje cekanje onda.

 

Unaprijed zahvaljujem.

Imaj na umu, ako se predomisliš i ipak poželiš gledati HBO GO, Netflix, Amazon Prime... u HD, FHD, 4K rezoluciji, tada moraš uzeti box koji imaju licencu i nemaš puno izbora, Xiaomi S Box, FireTV Stick 4k, Nvidia Shield...

Ako nije bitno kako kažeš, imaš ove modele koji se vrte po preporukama. Imaš i sa EU skladišta brzo stigne, i nađe se do 300 kn model.

A95X F3 Air
https://a.aliexpress.com/_mM3M86v

X96 Max+
https://a.aliexpress.com/_mt12gdf

X96 Air
https://a.aliexpress.com/_mOhjyQt
https://a.aliexpress.com/_mPYphut

HK1
https://a.aliexpress.com/_mPc33cD
https://a.aliexpress.com/_mstHgWZ

14 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
acmilan2 kaže...

Pozdrav.

Novi sam ovdje, nisam nikad vidio tv box niti se bavio njima niti ih koristio.

 

  Moja preporuka je geekbuying, jer imaju EU skladište(gledati samo ove EU warehouse) i box nema dodatnih troškova

  te je kod tebe kroz par dana(osobno iskustvo).

  Također preporuka je uzeti box s amlogic S905x2(x3) ili S905y2(y3) ili S905xy procesorom.

  Naravno to su spravice koje nemaju certifikat za Netflix u 4K ili 1080p rezoluciji, ali to nije predmet tvog interesa

  pročitano iz tvoga posta.

  Primjer za oko 300kn: h**ps://www.geekbuying.com/item/A95X-F3-Slim-Amlogic-S905x3-8K-Video-Decode-TV-Box-4GB-64GB-421789.html

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.1.2021 18:28 (Crojumper).
11 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Hvala na preporuci, proucit cu malo i vidjeti, moguce da cu uzeti nesto sa EU skladista.
Također, mama mi radi u Austriji pa mogu i sa amazon.de naruciti tamo kod nje, ako ima nesto pametno tamo u tom rangu 40-50€ (moze i neki link sa amazona cisto da ja to mogu prikazati posto bi to za roditelje i bilo namijenjeno)

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

ako mozes s amazon.de naruciti, uzmi firestick 4k i sve si riješio...a cijena 300kn, ne moš bolje.

11 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Dan1234567890 kaže...

ako mozes s amazon.de naruciti, uzmi firestick 4k i sve si riješio...a cijena 300kn, ne moš bolje.

 Onda okej, moze i tako, znaci dobar je i stick, ne kora biti box?

Bi li onda ovaj bio okej i kao uređaj i kao ponuda? Vidim da u opisu pise da vecina stvari nece raditi ako nidam iz AUT/GER drzave.

 

Kovačić
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.1.2021 16:20 (acmilan2).
9 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Taj je HD, ne 4k koliko vidim...uzmi 4k. No trenutno ih ne vidim za manje od 60€ na amazon.de, a kad je akcija su čak ispod 40€...ako nema sad, malo se strpi, bit ce valjda uskoro...na njušci ima novih za 400kn...mozes se probati cjenkati...https://www.njuskalo.hr/media-player/firestick-4k-oglas-33472853
13 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Hebemu, tek sad vidim ovu temu, nisam ni znao da postoji.
Baš danas naručio X96 Max 4/32 za 40 eura sa Aliexpressa, shipping iz Francuske. Jesam mogao uzeti nešto bolje za te pare ili? Netflix mi nije bitan.

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
dv14 kaže...

 Jesam mogao uzeti nešto bolje za te pare ili? Netflix mi nije bitan.

Ne zelis znati odgovor na to pitanje. Nakon kupnje najgore sto mozes je gledat sta jos ima i ima li bolje :)

To pitanje je najbolje postaviti kad ovaj krepa ili odlucis zamijeniti ;)

Object reference not set to an instance of an object
13 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Haha zapravo bi i htio znati, jer još uvijek nije poslano, tako da mogu otkazati.

 

EDIT: Narudžba ipak otkazana jer nemaju zaliha. Možr preporuka za 300kn?

Ništa ne ostavljam nezavrš
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.1.2021 11:28 (dv14).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Za vas koji imate Xioami Mi Box S, na koji način se mogu "ugasiti" aplikacije u pozadini... jer sam primjetio da mi nakon nekoliko aplikacija (YouTube, Twitch)

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Gale92 kaže...

Za vas koji imate Xioami Mi Box S, na koji način se mogu "ugasiti" aplikacije u pozadini... jer sam primjetio da mi nakon nekoliko aplikacija (YouTube, Twitch)

 stisni "home" gumb tri puta.

13 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
mzopg kaže...
Gale92 kaže...

Za vas koji imate Xioami Mi Box S, na koji način se mogu "ugasiti" aplikacije u pozadini... jer sam primjetio da mi nakon nekoliko aplikacija (YouTube, Twitch)

 stisni "home" gumb tri puta.

 hvala, provjerim kad dođem kući "pa javim dojmove" .. hehehehe

13 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
mzopg kaže...

 stisni "home" gumb tri puta.

 stisnem "home" tri puta i ništa....

ako pod home misliš na gumb koji se nalazi ispod velikog okruglog gumba krajnje desno (mali krug je nacrtan).....

15 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Gale92 kaže...
mzopg kaže...

 stisni "home" gumb tri puta.

 stisnem "home" tri puta i ništa....

ako pod home misliš na gumb koji se nalazi ispod velikog okruglog gumba krajnje desno (mali krug je nacrtan).....

 Ne znam kako izgleda opcije na Mi inaće android ima opciju kada izađeš iz aplikacije da ugasi tu aplikaciju do kraja i to treba uključiti Ja to imam na svojem android boxu 

To bi trebali znati ovi što imaju mi box jel to postoji na njemu. 

11 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Nakon 10-11 godina druženja sa stickovima, android boxovima i prvom generacijiom Gooogle Chromecasta, zadnjih desetak dana se družim sa zadnjom generacijom Chromecasta sa Google TV-om (onaj sa daljinskim). 

Jednostavno idealan uređaj za streaming. Netflix, Cinema HD, radi savršeno, uz Nord VPN, Disney +, CBS all access, Tubi, Peacock, zatim Youtube, Spotify....

U HR nije jeftin, preko mall.hr cca 666kn, ali sve radi kako spada, i za razliku od kineza ovdje se ipak očekuje nekakva podržanost softwarea od prodavatalja i za mjesec dva :) 

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
mladen-p kaže...

Nakon 10-11 godina druženja sa stickovima, android boxovima i prvom generacijiom Gooogle Chromecasta, zadnjih desetak dana se družim sa zadnjom generacijom Chromecasta sa Google TV-om (onaj sa daljinskim). 

Jednostavno idealan uređaj za streaming. Netflix, Cinema HD, radi savršeno, uz Nord VPN, Disney +, CBS all access, Tubi, Peacock, zatim Youtube, Spotify....

U HR nije jeftin, preko mall.hr cca 666kn, ali sve radi kako spada, i za razliku od kineza ovdje se ipak očekuje nekakva podržanost softwarea od prodavatalja i za mjesec dva :) 

 

 znaci mogu se na njega sideloadati 3rd party apps (instaliranje appova koje nisu na play storeu) ili streamas cinema HD sa moba na TV?

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Kodi Addonsi
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice