Android TV Box, molim preporuku izdvojena tema

poruka: 2.554
|
čitano: 1.501.743
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Kodi Addonsi
12 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
blackE-1 kaže...
- vezano za Mi Box S , neki od kolega forumasa spominju problem sa Wifi

- kolega *kiki_b je ovdje stavio link
https://www.aliexpress.com/item/32989823072.html

Nesto slicno i ja koristim..bolje i stabilnije od Wifi

 Da narucio sam to i cekam da dođe

13 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
blackE-1 kaže...
**16OR - Opcije za razvojne programere "Developers Options" ..znaš kako doci do tih postavki ?
Puno toga ima za podesavanje , ako Ti je nepoznanica ili nisi vješt uz dužno postovanje ( zahtjeva znanja oko Android Os ) bolje ne dirati ništa kad udes u te silne postavke koje Ti se tamo nude
Ako znas doci do postavki "Opcije za razvojne programere" najlakse za pocetak je ubrzati uređaj ( to se moze na bilo kojem uredaju koji radi na Android OS / mob/ tablet itd )
- brzina animac prozora stav.na 1x
- brzina animac. prijelaza na 1x
- razmjer duljine animatora na 1x

Ove 3 stavke se mogu i skljuciti total. pa malo testirati , ako ti ne odgovara vrati se na 1x ,
Eto mala sitnica kako bar ubrzati svaki mob , box , tj sve ono sto radi na Android OS

Trebao si odmah napisat igranje s brzinom animacija

 

Uz duzno postovanje NHF

 

3 godine
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
**160R.. prijatelju, Tvoje pitanje koje si mi postavio.. ne " piše Ti na celu " znas li nesto ili ne vezano za"Developers Options" Napisao sam samo " mrvicu" ,mali dio sto se moze... a moze jos puno toga!
Komentar Ti je bahat .. a i da napises " hvala na info" bilo bi lijepo i pristojno

L p i svako dobro
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.12.2020 23:49 (blackE-1).
13 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
blackE-1 kaže...
**160R.. prijatelju, Tvoje pitanje koje si mi postavio.. ne " piše Ti na celu " znas li nesto ili ne vezano za"Developers Options" Napisao sam samo " mrvicu" ,mali dio sto se moze... a moze jos puno toga!
Komentar Ti je bahat .. a i da napises " hvala na info" bilo bi lijepo i pristojno

L p i svako dobro

Oprosti prijatelju nije mi bila namjera biti bahat, ali zakomplicirao si obojci, a moglo je biti jednostavno

 

Velis podesio sam neke opcije u developer options

Ok, ja pitam sto si tocno podesio

I zatim ti pola posta ispitujes da li znam uci u postavke developer options? Uz duzno postovanje, poznavanje androida os itd itd i ako znam uc u postavke da namjestim animacije, koje mogu i vratiti itd itdi

 

 

Da si napisao odmah probaj animacije, rekao bih bez trunka bahatosti, ok, jel ima nesto drugo i amen

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.12.2020 1:35 (16OR).
13 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
BigD_Cro kaže...
Interesantno mi je ovo za Mi Box S. Ja koristim Mi Stick par tjedana i stvarno radi besprijekorno. Pri prvom uključenju je ponudio ažuriranje i to je bilo to. Gledam i Netflix i YouTube i koristim MaxTv to Go aplikaciju.

 Ispravilo se sve "samo od sebe"

13 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Pozdrav (ispada glupo ali sam u postu iznad napisao da je sve ok), no očito nije. Naime dakle tiče se Mi Tv Box S , dakle problem je što kod pojedinih live streamova kada stavljam na FULL-HD nakon par sekundi mi se pojavi sivi zaslon. Kada kvalitetu prikaza spustim na 720p onda bude sve ok.

Ako netko ima Mi TV Box S jeli možda primetio navedeni primjer......

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
I moj mi tv box s ima musice, rezolucija mi je stavljena auto, ali zna mi se nekad sam resetirat i gubit wifi, stim da wifi rjesim tako da u postavkama izgasim upalim i onda ponovno radi. A dao prijatelju mi tv stick koji je radio besprjekorno a ja kao uzea bolji uredaj🤭
13 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
nike098 kaže...
I moj mi tv box s ima musice, rezolucija mi je stavljena auto, ali zna mi se nekad sam resetirat i gubit wifi, stim da wifi rjesim tako da u postavkama izgasim upalim i onda ponovno radi. A dao prijatelju mi tv stick koji je radio besprjekorno a ja kao uzea bolji uredaj🤭

 Ali ovo me baš čudi, box nije star, imam ga cca 1mj.

 

Još čudnije mi je što već duže vrijeme imam problema sa YT aplikacijom na Samsung Smart Tvu. (Inače LINK gdje smo se javili svi koji imamo slične probleme sa aplikacijom YouTube na Samsung Smart televizorima)

 

Odnosno najveća rezolucija mi je 720p za odabrati.

 

 

Očito YT ima nekih "problema" sa svojom app u posljednje vrijeme, samo nikako to da shvate i  "poprave"....

12 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

mene smeta sto YT na mi box s nema x1.25 , 50,75,2 ubrzanje

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
GrimReaperKC kaže...

mene smeta sto YT na mi box s nema x1.25 , 50,75,2 ubrzanje

 to iskreno nisam ni primjetio.... hehehe


inače box je super za sada.....

13 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Evo konkretno kada gledam ovog youtubera NUGATO

(kada strima) stavim 1080p i dobijem sivu sliku a vratim na 720p i bude ok.... ako netko može probat na xiaomi mi box s....


Slika primjera u prilogu....

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.1.2021 20:46 (Gale92).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Gale92 kaže...
GrimReaperKC kaže...

mene smeta sto YT na mi box s nema x1.25 , 50,75,2 ubrzanje

 to iskreno nisam ni primjetio.... hehehe


inače box je super za sada.....

 meni je to dosta bitno. gledam često kripto video-e i onda gledam na 1.5 do 2 ovisno kako tko priča. ušteda vremena 

 

onda moram na računalu

14 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Evo ja sam uzeo ovaj, original Xiaomi.

 

Odmah prepoznat, odmah radi, nikakvih problema.

 

Vjerujem kako se ista stvar može pronaći i povoljnije, tako da ...

 

Uglavnom, ako nekome ne radi jedan od sličnih, a jeftinijh, onda je najvjerojatinje kako se isti ne nalazi unutar kernela OS-a i sistem ga ne prepoznaje.

 

To je možda i moguće riješiti al' je daleko jednostavnije ići sa nečim što sigurno, omdha radi, a možda je par € skuplje.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
GrimReaperKC kaže...
Gale92 kaže...
GrimReaperKC kaže...

mene smeta sto YT na mi box s nema x1.25 , 50,75,2 ubrzanje

 to iskreno nisam ni primjetio.... hehehe


inače box je super za sada.....

 meni je to dosta bitno. gledam često kripto video-e i onda gledam na 1.5 do 2 ovisno kako tko priča. ušteda vremena 

 

onda moram na računalu

 

Zašto ne koristiš smart tube next aplikaciju? nema reklama, brdo izbora (može se ulogirat sa svojim profilom, video, audio kvaliteta, brzina playbacka...) prilikom playbacka i prilagođena je atv

12 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
MEDO11 kaže...
GrimReaperKC kaže...
Gale92 kaže...
GrimReaperKC kaže...

mene smeta sto YT na mi box s nema x1.25 , 50,75,2 ubrzanje

 to iskreno nisam ni primjetio.... hehehe


inače box je super za sada.....

 meni je to dosta bitno. gledam često kripto video-e i onda gledam na 1.5 do 2 ovisno kako tko priča. ušteda vremena 

 

onda moram na računalu

 

Zašto ne koristiš smart tube next aplikaciju? nema reklama, brdo izbora (može se ulogirat sa svojim profilom, video, audio kvaliteta, brzina playbacka...) prilikom playbacka i prilagođena je atv

 

budem probao, hvala 

14 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Našao sam danas novi na tržištu smart box sa android 10. Nokia 8000. Recenziju čitam, pa ne znam da li to vrijedi 100 Eura?

Android 10, osvijetljeni daljinski, Rj45 port izgleda mi kao bolja prilika nad Xiaomijem s.

Steam: nuketown | PSN: berologic | Facebook: Bernard Šaško
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Poprilično je skuplji taj box, treba vidjeti prvo par nezavisnih recenzija
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Ako netko ima Xiaomi Mi tv box S i Mi tv stick, da li mogu na njih instalirati I kako rade:
- CyberFlix TV (preko File linked)
- PickBox NOW aplikaciju
- Kodi

Znam da su Netflix I HBO predinstalirani.

Naime. Treba mi i MI TV stick (na Samsung smart TVu gdje vec gledam HBO i Netflix, stick mi treba za CyberFlix, PickBox i eventualno Kodi) ali i MI tv box S koji bi stavio
na drugi TV koji nije smart a na koji bi stavio HBO GO, CyberFlix, Kodi, jednu IPTV app.

Najvise me zanima da li su stick i box dovoljno jaki da to sve vrte (stick 1/8 a box 2/16Gb) I da li ima kakvih "" oko instalacije i rada samih aplikacija?

Moze i prijedlog nekih alternativnih TV stick ova Ili TV boxeva (mozda amazon fire tv stick 4k, Ili nesto drugo)...

Tnx
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

HBO radi normalno, ja koristim Stremio, i on radi ok, Cyberflix imam instaliran ali ne koristim. Kodi i Pickbox ne koristim. Tivimate za IPTV radi super.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2021 16:25 (Syke).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
susjed kaže...

Najvise me zanima da li su stick i box dovoljno jaki da to sve vrte (stick 1/8 a box 2/16Gb) I da li ima kakvih "" oko instalacije i rada samih aplikacija?

Moze i prijedlog nekih alternativnih TV stick ova Ili TV boxeva (mozda amazon fire tv stick 4k, Ili nesto drugo)...

Tnx

 Koristim Kodi redovito i radi super (imam Mi Box S)..... za sada nikakvih zamjeri na rad uređaja, dapače zadovoljan sam...

16 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Kod Mi TV boxa S me jedino brine wifi signal koji su neki spominjali da im se izgubi, htio bi uredjaj koji ne steka u radu.

Imam priliku uzeti MI TV stick za 265kn (eBay sa postarinom iz Poljske, ako nekog zanima stavim link), mislim da cu prvo uzeti njega za Samsung smart, vidjeti da li sve radi kako treba od ovih programa sto mi trebaju pa ako sve radi uzmem i MI TV box S za drugi TV - predpostavljam ako ce mi sve raditi od programa na MI sticku da ce sve raditi kako trebao i na MI TV boxu.

Ima li ovdje nekoga s MI TV stickom koji koristi CyberFlix i PickBox NOW da mi potvrdi kako te app rade na njemu?
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

Molim link, imam FireStick 4K, rado bih usporedio.

Edit: ne treba, mislim da sam našao https://www.ebay.com/itm/Xiaomi-Mi-TV-Stick-Android/164640988318?epid=4039749299&hash=item26555e1c9e:g:pZEAAOSwMmVfzP3D

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.1.2021 12:52 (dpanijan).
16 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Da to je taj.
Jel koristis ti na FireSticku nesto od ovoga sto meni treba: CyberFlix ili PickBox, i ako koristis kako rade?

Budem i ja narucio jedan (MI stick) pa sve provjerim i napisem svoja iskustva ovdje sa svojim app koje budem koristiti.

Nego da li se prica da li ce uskoro izlaziti FireStick Ili Mi stick sa nesto vise ram/roma recimo 2/16 Gb?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Ja imam problem sa mi tv stickom sto nikako ne mogu osposobiti chromecast na njemu. Koliko vidim nema nigdi opcije da se ukljuci pa pretpostavljam da je stalno ukljucen. Kada na mobitelu idem u cast opciju ili u google home aplikaciju da mi pronade uredaje, ne moze pronaci mi tv stick. Probao sam se prijaviti sa istim gmailom na oba uredaja, ali ni to nije pomoglo. Jel neko ima ideju ili rjesenje za ovaj problem?

 

Btw, je li moguce instalirati nekako chrome na mi tv stick? Dobro bi mi doslo nekad za proguglati nesto, a nisam nasao nacin kako otvoriti google.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Pozdrav, jel netko ima i je li uspio napraviti upgrade: X96 Mini 2/16 na Android 9.0?

 

Dobijem sličnu grešku:

Warning: No file_contextsE3004: This package is for ampere devices; this is a “p281” .E:Error in /udisk/…x.zip

 

Gulglao sam, ali ništa pametno...kroz recovery sam probao flashati, no-go. Kroz postojeći android update, no-go. Kroz A-A kabel preko USB Burning Toola, no-go.

Sad se pitam, imam li krivi/e ROM-ove i moćže li se uopće ovaj uređaj flashati?

Ima netko tko je već čačkao do sada po tome...?

Pretpostavka je majka svih zajeba. || To do list....go to Pamplona and run in front of bulls!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
susjed kaže...
Da to je taj.
Jel koristis ti na FireSticku nesto od ovoga sto meni treba: CyberFlix ili PickBox, i ako koristis kako rade?

Budem i ja narucio jedan (MI stick) pa sve provjerim i napisem svoja iskustva ovdje sa svojim app koje budem koristiti.

Nego da li se prica da li ce uskoro izlaziti FireStick Ili Mi stick sa nesto vise ram/roma recimo 2/16 Gb?

 Koristiom uglavnom Stremio, pročitao sam da radi Kodi, Xplore TV imam problema sa logiranjem jer nisu podržane google usluge, a ne mogu resetirati password za prijavu preko username/pass (druga i duga priča, u A1 su malo zabrljali, a ja otvorio account preko google prijave... nije mi bitna usluga na sticku, pa još nisam sredio).

Živcira što moraš instalirati apk, ne radi google play, ne radi niti svaka apk. Osim toga, stick je nevjerojatno brz (poslije kineskih boxova, a nisu bili najjeftiniji), Alexa je baš zabavna i taaako. Za 32.22EUR super kupovina (Mediamarkt).

12 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Zero Chance kaže...

Pozdrav, jel netko ima i je li uspio napraviti upgrade: X96 Mini 2/16 na Android 9.0?

 

Dobijem sličnu grešku:

Warning: No file_contextsE3004: This package is for ampere devices; this is a “p281” .E:Error in /udisk/…x.zip

 

Gulglao sam, ali ništa pametno...kroz recovery sam probao flashati, no-go. Kroz postojeći android update, no-go. Kroz A-A kabel preko USB Burning Toola, no-go.

Sad se pitam, imam li krivi/e ROM-ove i moćže li se uopće ovaj uređaj flashati?

Ima netko tko je već čačkao do sada po tome...?

 

Ovdje imaju AndroidTV firmwarei za x96 mini i ostale boxove. nisam probao, ali po komentarima na youtubeu ljudi su zadovoljni.

 

https://www.evolutiontv-vs.com/uncategorized/%d0%b1%d0%bb%d0%be%d0%b3-%d1%81%d0%b8%d1%81%d1%82%d0%b5%d0%bc%d0%bd%d1%8b%d1%85-%d1%84%d0%b0%d0%b9%d0%bb%d0%be%d0%b2.html

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.1.2021 0:15 (vlado051).
16 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

Ne bi htio bit nezahvalan...al imaš neki link na ne-rusku stranicu? haha

Pretpostavka je majka svih zajeba. || To do list....go to Pamplona and run in front of bulls!!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Zero Chance kaže...

Ne bi htio bit nezahvalan...al imaš neki link na ne-rusku stranicu? haha

 nemam, ovo sam nasao dok sam za svoj trazio, vjerojatno bi se naslo i na drugom jeziku

13 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Ima netko Nvidia Shield? Jel toliko bolji od ostalih uređaja? Trenutno imam Mi Box S ali u zadnje vrijeme mi sve više šteka i nisam baš zadovoljan brzinom. 

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Kodi Addonsi
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice