Android TV Box, molim preporuku izdvojena tema

poruka: 2.554
|
čitano: 1.499.076
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Kodi Addonsi
13 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
dar01 kaže...

Neki dan je bila vijest da je Youtube krepao preko noći. A bo.

Možda zbog korone su smanjili kvalitetu na android tv-u, kako je bilo  u 3., i 4-tom mjesecu s Netflixom

 Zaista neznam, pokušao sam sve i sa više operatera (jer imam A1 doma isto) ali ista stvar...

12 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Gale92 kaže...
dar01 kaže...

Neki dan je bila vijest da je Youtube krepao preko noći. A bo.

Možda zbog korone su smanjili kvalitetu na android tv-u, kako je bilo  u 3., i 4-tom mjesecu s Netflixom

 Zaista neznam, pokušao sam sve i sa više operatera (jer imam A1 doma isto) ali ista stvar...

 Nisam vidio, jesi pitao u nekoj posječenijoj temi, da ljudi probaju kod sebe neki određeni video, koji tebi ne radi. Npr tema: izbor TVa.

Pa ako se nađe još netko usporedite tv, lokaciju, operatera...

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
CyberDemonVZ kaže...

 Nisam vidio, jesi pitao u nekoj posječenijoj temi, da ljudi probaju kod sebe neki određeni video, koji tebi ne radi. Npr tema: izbor TVa.

Pa ako se nađe još netko usporedite tv, lokaciju, operatera...

 A nisam hio postati u više tema, ali mogu probati da...

15 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Smartus.hr mi ima ok cijene. Ne da mi se izvana naručivati.
Koji od ovih Tanixa bi bilo najbolji? Treba mi za Kodi i da Dolphin emulacija što bolje radi.

https://www.smartus.hr/tv-box-6

Baš je teško naći usporedbe tih procesora na netu.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Onaj dolje lijevo za 299 kn zvuči kao dobar bang for buck.

 

Ali Dolphin? Za to bih ja na tvom mjestu uzeo najjači procesor koji si mogu priuštiti. Možda je i ovaj ok, ali kao što kažeš, teško je

naći usporedbe tih procesora ili bilo što suvislo o njima.

 

Ali grafika Mali G31 ne bi trebala biti loša.

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.11.2020 19:29 (Yo Momma).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Koji je bolji procesor?

Amlogic S905x3 ili Allwinner H616
14 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Zaggy111 kaže...
Koji je bolji procesor?

Amlogic S905x3 ili Allwinner H616

Amlogic je puno bolji, ne slušaj kolegu gore, govori napamet, ništa on nije probao od tih prijemnika.

Mi Box S je puno kvalitetniji, TX6 je loš, TX3 je vrlo dobar, TX9S sa Amlogic 912 je dosta dobar za cijenu.

 

Mi Box S  ima za 424 i 449 kuna:

 

https://www.nabava.net/search.php?q=xiaomi+mi+box

 

Tanix TX3 sa 4 gige dobar za to što želiš :

https://www.smartus.hr/tanix-tx3-tv-box-4g-64g-1396.html

BE HAPPY 要開心 : )
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.11.2020 21:05 (Joe Cooker).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Hvala, ma previše je tih procesora i proizvođača kutija da bi znao sve.

Mislim da ću onda uzeti taj TX3 za 379kn.
14 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Joe Cooker kaže...
Zaggy111 kaže...

 

Tanix TX3 sa 4 gige dobar za to što želiš :

https://www.smartus.hr/tanix-tx3-tv-box-4g-64g-1396.html

 Imam taj Tanix TX3 skoro već godinu dana i ima jedan problem taj box..

Naime..zvuk zna prekidati odnosno nestane na 2-3 sekunde i onda opet radi 2-3 sek. pa opet ne i tako neprekidno..

Lijek za to je restart ili jednostavnije iskopčavanje HDMI kabla na par sekundi te ukopčavanje i onda radi dok god se box ne ugasi ili restarta.

Tražio sam firmware, ali nema noviji od čini mi se 2019 god..

https://www.geekbuying.com/item/TANIX-TX3-Amlogic-S905x3-8K-Video-Decode-Android-9-0-TV-Box-4GB-32GB--421660.html

14 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Ja nikakvih problema sa Tanixom nisam imao, a nisam vidio da netko prijavljuje taj problem na forumima do sada, šteta da ti se to događa, na linku koji si postavio isto nitko ne prijavljuje to.

Pogledaj na xda forum i freaktab forum u vezi fw.

Prednost kupovine kod nas je reklamacija, pogotovo online 14 dana, iako napominjem ovo je iznimka koja se događa.

BE HAPPY 要開心 : )
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

Imaš još kaj reći o njemu? Sve ostalo radi, jesi probao koji emulator, sučelje mi izgledda jedino malo ružnjikavo?

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.11.2020 9:58 (Zaggy111).
3 godine
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Imam pitanje, moze preporuka za neki Android TV box dovoljan za Kodi i slicne app, ali da se moze koristit i sa kao obican Tv prijemnik sa satelitom, znaci da prima DVB-T2 kanale (preko kucne antene) kao i satelitske (preko tanjura).
Vidim vecinom boxovi imaju USB i HDMI ubod i nist vise pa sam zbunjen.
Nekad ce ga koristit starija osoba pa bitno da moze obicno pristupit kao sa recimo Amiko mini combo na sto se relativno navikla zadnjih godina

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Zaggy111 kaže...

Imaš još kaj reći o njemu? Sve ostalo radi, jesi probao koji emulator, sučelje mi izgledda jedino malo ružnjikavo?

Ima Alice UK launcher, sve je radilo jako dobro na njemu, samo sam stavio novi Kodi umjesto njihovog koji je došao sa nekim predinstaliranim addonima i poštela da ima sve za gledanje free, vrtim boxove dalje.

Radi dobro LibreELEC, a launcher se može promijeniti, možda bi ti se svidio ATV launcher.

 Za dolphin  je sve teško, tek Nvidia Shield pro bi išao baš dobro pa je ipak upitno koliko se isplati box za dolphin, za kodi je sve lako, i sa 2 gige boxovi.

 

 

BE HAPPY 要開心 : )
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.11.2020 13:56 (Joe Cooker).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Kigor kaže...

Imam pitanje, moze preporuka za neki Android TV box dovoljan za Kodi i slicne app, ali da se moze koristit i sa kao obican Tv prijemnik sa satelitom, znaci da prima DVB-T2 kanale (preko kucne antene) kao i satelitske (preko tanjura).
Vidim vecinom boxovi imaju USB i HDMI ubod i nist vise pa sam zbunjen.
Nekad ce ga koristit starija osoba pa bitno da moze obicno pristupit kao sa recimo Amiko mini combo na sto se relativno navikla zadnjih godina

Ovako nešto?

LINK

10 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Pitanje za vas koji se igrate u emulatorima na boxu. Koju metodu upravljanja koristite, tj. koje kontrolere?

Bluetooth mi nije idealna opcija jer je lag uvijek prisutan. Bi li funkcionirao jedan od onih klasičnih joysticka, ali s USB priključkom?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Yo Momma kaže...

Pitanje za vas koji se igrate u emulatorima na boxu. Koju metodu upravljanja koristite, tj. koje kontrolere?

Bluetooth mi nije idealna opcija jer je lag uvijek prisutan. Bi li funkcionirao jedan od onih klasičnih joysticka, ali s USB priključkom?

 PS4 dualshock, nema nikakvog primijetnog laga.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.11.2020 11:38 (mzopg).
12 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Kigor kaže...

Imam pitanje, moze preporuka za neki Android TV box dovoljan za Kodi i slicne app, ali da se moze koristit i sa kao obican Tv prijemnik sa satelitom, znaci da prima DVB-T2 kanale (preko kucne antene) kao i satelitske (preko tanjura).
Vidim vecinom boxovi imaju USB i HDMI ubod i nist vise pa sam zbunjen.
Nekad ce ga koristit starija osoba pa bitno da moze obicno pristupit kao sa recimo Amiko mini combo na sto se relativno navikla zadnjih godina

Također tražim isto. Možda netko zna neki domaći shop koji prodaje nešto takvo?

Na geekbuyingu ima dobra ponuda. Zanima me da li stvarno paketi stižu s europskih skladišta tako brzo kako se navodi (2-7 dana)?

 

10 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
NoBru85 kaže...
Kigor kaže...

Imam pitanje, moze preporuka za neki Android TV box dovoljan za Kodi i slicne app, ali da se moze koristit i sa kao obican Tv prijemnik sa satelitom, znaci da prima DVB-T2 kanale (preko kucne antene) kao i satelitske (preko tanjura).
Vidim vecinom boxovi imaju USB i HDMI ubod i nist vise pa sam zbunjen.
Nekad ce ga koristit starija osoba pa bitno da moze obicno pristupit kao sa recimo Amiko mini combo na sto se relativno navikla zadnjih godina

Također tražim isto. Možda netko zna neki domaći shop koji prodaje nešto takvo?

Na geekbuyingu ima dobra ponuda. Zanima me da li stvarno paketi stižu s europskih skladišta tako brzo kako se navodi (2-7 dana)?

 

 

Moje iskustvo s Aliexpressom je da iz EU skladišta stižu brutalno brzo. Iz Francuske za 4-5 dana ako se dobro sjećam. Znao sam slat nešto unutar Zagreba i putovalo je dulje. (velik je grad, jebiga:)

Uglavnom, jednako brzo kao da na Ebayu naručiš iz Njemačke ili Poljske, poslovično ultrabrzih pošiljatelja iz nekog razloga.

Pretpostavljam da isto vrijedi i za Geekbuying.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.11.2020 11:38 (Yo Momma).
12 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Mislim da ću odustati od kombiniranog DVB-t androida i uzeti posebno Android box posebno DVB-t reciver.

 

Dobre stvari sam čuo o Xiaomi Mi box S-u, iako ima 2gb rama ne muči se s aplikacijama i strimanjem, dobra je podrška.

Postoji li možda neki bolji box u tome cjenovnom rangu?. cca 450 kn

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
moderator
offline
Android TV Box, molim preporuku

Zašto u ovoj temi nema preporuke za Minix tv boxeve?

 

Imao sam prije Minix U9-H,i sad već nekoliko mjeseci koristim novi U22-XJ i super sam zadovoljan,pa mi je čudno da to nitko tu ne kupuje.

 

سمندری ڈاکو
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
pirat kaže...

Zašto u ovoj temi nema preporuke za Minix tv boxeve?

 

Imao sam prije Minix U9-H,i sad već nekoliko mjeseci koristim novi U22-XJ i super sam zadovoljan,pa mi je čudno da to nitko tu ne kupuje. 

Prvi android box mi je bio MINIX NEO X5 radio je savrseno 3-4 godine ali ga je vrijeme pregazilo pa sam uzeo tada "hvaljeni" kineski box M8S i tada pocinje horor . Stalno se resetirao , zablokiravao, aplikacije su stekale , trzale ..  Probao sam neke "custome romove" na njega instalirat pa onda jos veca sranja i na kraju sam ga zasiljio u zid i va smece . Onda sam nabavio MINIX NEO U1 i vec par godine radi savrseno , mislim da se nije jedanput resetirao ili zablokirao od kada sam ga kupio. Minix je dosta skuplji pogotovo sada kada je trziste prekrcano sa kineskim boxovima i mislim da bi trebali malo snizit cijenu ali i kada mi ovaj NEO zastari opet cu kupiti Minix jer znam da necu imati nikakvih problema sa njim. Jedina steta je sta nemaju licencu za Netflix pa nije HD (4k) ali dobro za to se moze se kupiti jeftini xiaomi ili amazon stick (box). Uglavnom velika preporuka za bilo koji Minix box.

14 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
pirat kaže...

Zašto u ovoj temi nema preporuke za Minix tv boxeve?

 

Imao sam prije Minix U9-H,i sad već nekoliko mjeseci koristim novi U22-XJ i super sam zadovoljan,pa mi je čudno da to nitko tu ne kupuje. 

Super uređaj, Amlogic 922 ako se ne varam, ali za tu cijenu se najviše uzimaju Nvidia Shield ili Shild Pro koji su najbolji, te Beelink GT King ili skuplji GS King koji isto imaju Amlogic 922.

 

BE HAPPY 要開心 : )
10 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
NoBru85 kaže...

Mislim da ću odustati od kombiniranog DVB-t androida i uzeti posebno Android box posebno DVB-t reciver.

 

Dobre stvari sam čuo o Xiaomi Mi box S-u, iako ima 2gb rama ne muči se s aplikacijama i strimanjem, dobra je podrška.

Postoji li možda neki bolji box u tome cjenovnom rangu?. cca 450 kn

 

 

 

Po meni je skoro svaki box s 4 gb ram-a bolji od tog xiamija s 2 gb, a ako naručuješ izvana dobiješ ga za skoro duplo manje novce od 450 kn.

Osim notornog smeća, iako iskreno ne znam što bi to bilo obzirom da je sve to manje više prepakiravanje istih komponenti pod drugom markom.

 

Ovo što kolega gore opisuje, koliko ja to pratim čini se da je stvar kontrole kvalitete (koja je uglavnom nepostojeća), tako da se sličan mućak može očekivati skoro od bilo koje marke.

Vidio sam potpuno oprečne recenzije za isti model, jednima radi savršeno, drugima se resetira i izvodi čudesa zbog kojih bi ga zašiljio u zid.

 

A nije ni Xiaomi alfa i omega. Ja recimo obožavam kvalitetu zvuka njihovih slušalica, dovoljno da sam ih promijenio bar 5-6 pari, ali mrzim koliko kratko traju, po pitanju izrade i dugotrajnosti vrlo loše.

 

Tako da, nemoj se fokusirati na određenu marku. Kad vidiš dobre specifikacije za dobru cijenu, kupuj.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.11.2020 16:52 (Yo Momma).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Yo Momma kaže...
NoBru85 kaže...

Mislim da ću odustati od kombiniranog DVB-t androida i uzeti posebno Android box posebno DVB-t reciver.

 

Dobre stvari sam čuo o Xiaomi Mi box S-u, iako ima 2gb rama ne muči se s aplikacijama i strimanjem, dobra je podrška.

Postoji li možda neki bolji box u tome cjenovnom rangu?. cca 450 kn

 

 

 

Po meni je skoro svaki box s 4 gb ram-a bolji od tog xiamija s 2 gb, a ako naručuješ izvana dobiješ ga za skoro duplo manje novce od 450 kn.

Osim notornog smeća, iako iskreno ne znam što bi to bilo obzirom da je sve to manje više prepakiravanje istih komponenti pod drugom markom.

 

Ovo što kolega gore opisuje, koliko ja to pratim čini se da je stvar kontrole kvalitete (koja je uglavnom nepostojeća), tako da se sličan mućak može očekivati skoro od bilo koje marke.

Vidio sam potpuno oprečne recenzije za isti model, jednima radi savršeno, drugima se resetira i izvodi čudesa zbog kojih bi ga zašiljio u zid.

 

A nije ni Xiaomi alfa i omega. Ja recimo obožavam kvalitetu zvuka njihovih slušalica, dovoljno da sam ih promijenio bar 5-6 pari, ali mrzim koliko kratko traju, po pitanju izrade i dugotrajnosti vrlo loše.

 

Tako da, nemoj se fokusirati na određenu marku. Kad vidiš dobre specifikacije za dobru cijenu, kupuj.

Ne bi se složio, a evo i zašto.

 

Xiaomi Mi Box s prednosti:

1. Android TV OS vs uglavnom loši ROMovi koji dolaze na većini kineskih kutija

2. Widevine L1 + certifikacija za Netflix i druge streaming medije do 4k

3. radi bolje i stabilnije od velike većine jeftinijih kineskih kutija, bez obzira što neke od njih imaju 4 ili 6GB memorije, jači SoC i slično, probao sam na desetke tih kutija u rasponu od 20 do 60$ i ova Xiaomi je na samom vrhu

4. imaš jamstvo i osiguran servis kod nas

5. bluetooth kvalitetan daljinski vs IR plastično s*anje koje dolazi uz jeftine kutije pa moraš kupiti airmouse ili bluetooh remote što je dodatnih 10-15$

6. wifi radi stabilno i brzo kod mnogih drugih kutija sam imao problema sa brzinom

7. bluetooth radi kako treba, bez problema se konektaju drugi uređaji, recimo DS4 za igranje, dok sam se na nekim kutijama izgubio sate i sate pokušavajući ih povezati

8. voice control i google assistant

9. google certified

10. DTS i Dolby podrška

11. Chromecast

12. Xiaomi je ipak brend koji ima QA/QC i aftersale support

...

 

Manje poznati Kinez koji će sve ovo podržavati će vrlo vjerojatno koštati više od Mi Box S.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.11.2020 17:27 (mzopg).
9 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Yo Momma kaže...
NoBru85 kaže...

Mislim da ću odustati od kombiniranog DVB-t androida i uzeti posebno Android box posebno DVB-t reciver.

 

Dobre stvari sam čuo o Xiaomi Mi box S-u, iako ima 2gb rama ne muči se s aplikacijama i strimanjem, dobra je podrška.

Postoji li možda neki bolji box u tome cjenovnom rangu?. cca 450 kn

 

 

 

Po meni je skoro svaki box s 4 gb ram-a bolji od tog xiamija s 2 gb, a ako naručuješ izvana dobiješ ga za skoro duplo manje novce od 450 kn.

Osim notornog smeća, iako iskreno ne znam što bi to bilo obzirom da je sve to manje više prepakiravanje istih komponenti pod drugom markom.

 

Ovo što kolega gore opisuje, koliko ja to pratim čini se da je stvar kontrole kvalitete (koja je uglavnom nepostojeća), tako da se sličan mućak može očekivati skoro od bilo koje marke.

Vidio sam potpuno oprečne recenzije za isti model, jednima radi savršeno, drugima se resetira i izvodi čudesa zbog kojih bi ga zašiljio u zid.

 

A nije ni Xiaomi alfa i omega. Ja recimo obožavam kvalitetu zvuka njihovih slušalica, dovoljno da sam ih promijenio bar 5-6 pari, ali mrzim koliko kratko traju, po pitanju izrade i dugotrajnosti vrlo loše.

 

Tako da, nemoj se fokusirati na određenu marku. Kad vidiš dobre specifikacije za dobru cijenu, kupuj.

Imao sam prije minii, sada imam beelink i moja je preporuka da se nikada ne kupuje box prema specifikacijama, jer svi no-name boxovi imaju problema (a nprema specifikacijama izgledaju super), gdje ces morati nesto raditi sto na kvalitetnim boxovima neces (kao najjednostavniju sitnicu navodim da ga moras svakih par tjedana ga restartati, što isto može biti iritantno, jer prebacis za gledati neki film i onda skuzis da ne radi sve kako treba i trebas cekati 2 min za restart što kažem nije strasno, ali kad se stalno događa je iritantno - xiaomi koji nije no-name box je patio od toga). Jedino sto je dobra stvar kod takve kupnje no name boxa je sto box kosta 200kn, pa nisi puno izgubio u slucaju problema. Minni ne preporučujem jer je poprilicno skup i iako sve radi ok, zbog toga ga ne preporučujem - kao sto je kolega rekao, Nvidia je onda bolja solucija ako pare nisu u pitanju, iako se radi o vrlo jakom i kvalitetnom proizvodu i ozbiljnom brendu što se tiče androoid boxova. 

Beelink ima problema sa nadogradnjama i vrlo su rijetke i ne izdaju ih dugo nakon što puste proizvod u prodaju i to mu je velika mana.

 

Ono što je najbolji izbor prema mojem dugogodišnjem korištenju boxova, ako ti je bitno da nema nikakvih problema i ima dostupne sve opcije, a ujedno i najnižu cijenu je Amazon Firestick, koje se moze kupiti za 200-njak kn preko Amazona i postoji i 4k verzija koja je malo skuplja (na akciji ispod 30$ je 4k) koji garantira da nećeš imati nikakvih problema pri korištenju (a ima jako skromne specifikacije!).

 

Ovo moje iskustvo oko boxova je iskučivo za gledanje IPTV i serija i filmova - nikada nisam igrao igrice.

14 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Nvidia i Geforce Now su za ozbiljnije igranje:

 

https://www.nvidia.com/en-eu/geforce-now/

BE HAPPY 要開心 : )
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Pitanje za vlasnike Fire tv sticka: može li se sada gledati HBO go preko njega? Čitam da su ukinuli podršku za HBO max, pa opet vratili.. čine mi se povoljni ovaj tjedan na Amazonu... Hvala!
Pathos rule the waves
 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Hbo go apk ne radi preko firestick-a, možeš ga jedino gledati preko kodia. To se tiče EU aplikacije, mislim da aplikacije za američko tržište rade normalno.
9 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Hbo go apk ne radi preko firestick-a, možeš ga jedino gledati preko kodia. To se tiče EU aplikacije, mislim da aplikacije za američko tržište rade normalno.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Pozdrav ekipa, trebam preporuku za neki android box za gledanje iptva i da se može puštat slika preko moba na njega(yt i to) iako ta obicja nije najbitnija. Najbitnije mi je da nema trzanja i stekanja dok gledam tv (net je uredu to sam vec isprobo na drugom tv-u). Kupio bi u nekom ducanu kod nas da ne moram cekat mjesec dva dana od kineza. U nekom cjenovnom rangu oko 400, 500kn ako se može šta dobro dobit za ne novce.
Dvaput pokušavati istu stvar, a očekivati drugačije rezultate je ludost.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Kodi Addonsi
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice