Android TV Box, molim preporuku izdvojena tema

poruka: 2.554
|
čitano: 1.500.906
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Kodi Addonsi
12 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Kolacic kaže...

Xiaomi 4k ima tako los "WiFi". Strasno. I nisam ocekivao da je tako minijaturan.

Misliš na Mi TV Stick?

Kod mojih sve radi ok, router je oko 3m udaljen od njega, stream radi bez greške na fHD, nemaju 4k Stick i TV.

10 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Pozdrav

 

Moze li mi netko tocno objasnit sto tocno Android TV Box ili pak IPTV rade ? Znaci, s obzirom da sam na bnetu ja imam jedan prijamnik sa hrpa programa, dok za drugi tv moram nadoplatit svaki mjesec 60kn za taj glupi prijamnik (sto nedam) i onda se pitam kak osposobit neke programe na tom drugom TVu, tipa vecinom sportske programe, HNTV, arena sport... Blage nemam sta treba uzet i gledat, i jel ce to uopce radit kak se spada (danas je uzet novi Samsung 55" smart tv). 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Pozdrav ekipa,

 

već nekoliko godina imam Nexbox A95X (no prije 3mj mi je pao na pod s malo veće visine i od tada ne mogu ukopčati LAN kabel, očito se onaj konektor prodrmao ili je dio plastike pukao, kada ukopčam lan kabel, on se ne prihvati već samo stoji, tj može ga se lako izvuć, ne napravi onaj "klik" zvuk) no kako već imam dugo ovaj, razmišljao sam prijeći na nešto novije s više RAMA. Mislio sam uzeti njegovog nasljednika pa me zanima koji je sada od thi modela aktualan i dali ga netko od Vas možda ima?

 

Ili da mi preporučite nešto (meni Android Box služi za KODI i za YT). Uvjet je samo da se Box može kupiti u našim trgovinama..... hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

A95X F3 ... ima po njuskalu ...

10 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Gale92 kaže...

Ili da mi preporučite nešto (meni Android Box služi za KODI i za YT). Uvjet je samo da se Box može kupiti u našim trgovinama..... hvala unaprijed

 

Ubit će te naše trgovine cijenama, ista stvar koštat će bar tri puta više nego na Aliju, ako ju uopće nađeš kod nas. Ono što imaju u ponudi uglavnom je pretpotopno.

 

Kako je kolega rekao, jedino Njuškalo kod nas (iako su i oni skuplji).

 

Preporuka imaš u prethodnim postovima.

 

Inače, i ja sam imao potpuno isti box kao ti, spržio ga grom ovo ljeto. Dobar je bio taj Nexbox. Inače, ne možeš ga spojiti na Wi-Fi?

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.11.2020 15:46 (Yo Momma).
12 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Imate sad Mi Tv Stick za 20$ na akciji, ako nekoga zanima.

Za 130kn + poštarina odlična prilika za manje zahtjevne korisnike kojima treba fHD Netflix.

 

https://www.giztop.com/xiaomi-mi-tv-stick-global-version.html

 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
hahhaajaads kaže...

Pozdrav

 

Moze li mi netko tocno objasnit sto tocno Android TV Box ili pak IPTV rade ? Znaci, s obzirom da sam na bnetu ja imam jedan prijamnik sa hrpa programa, dok za drugi tv moram nadoplatit svaki mjesec 60kn za taj glupi prijamnik (sto nedam) i onda se pitam kak osposobit neke programe na tom drugom TVu, tipa vecinom sportske programe, HNTV, arena sport... Blage nemam sta treba uzet i gledat, i jel ce to uopce radit kak se spada (danas je uzet novi Samsung 55" smart tv). 

 

Bnet je poznat po legendarnoj neposlovnosti. Meni su svojedobno htjeli naplatiti mjesečnu tarifu samo da mi isporuče prijemnik koji će davati normalnu sliku bez linija po ekranu i imati normalan hdmi, a ne zastarjeli scart. Pa sam ih škartirao.

 

Android box ti omogućuje da na televizoru koristiš iste aplikacije za reprodukciju sadržaja, gledanje filmova, serija, YouTube... koje i inače možeš koristiti na Android mobitelu. E sad, ako nisi svjestan što mobitel može po tom pitanju, mogao bi imati problema dok ne naučiš i privikneš se.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.11.2020 16:26 (Yo Momma).
10 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Yo Momma kaže...
hahhaajaads kaže...

Pozdrav

 

Moze li mi netko tocno objasnit sto tocno Android TV Box ili pak IPTV rade ? Znaci, s obzirom da sam na bnetu ja imam jedan prijamnik sa hrpa programa, dok za drugi tv moram nadoplatit svaki mjesec 60kn za taj glupi prijamnik (sto nedam) i onda se pitam kak osposobit neke programe na tom drugom TVu, tipa vecinom sportske programe, HNTV, arena sport... Blage nemam sta treba uzet i gledat, i jel ce to uopce radit kak se spada (danas je uzet novi Samsung 55" smart tv). 

 

Bnet je poznat po legendarnoj neposlovnosti. Meni su svojedobno htjeli naplatiti mjesečnu tarifu samo da mi isporuče prijemnik koji će davati normalnu sliku bez linija po ekranu i imati normalan hdmi, a ne zastarjeli scart. Pa sam ih škartirao.

 

Android box ti omogućuje da na televizoru koristiš iste aplikacije za reprodukciju sadržaja, gledanje filmova, serija, YouTube... koje i inače možeš koristiti na Android mobitelu. E sad, ako nisi svjestan što mobitel može po tom pitanju, mogao bi imati problema dok ne naučiš i privikneš se.

 Ma to sam skuzio, znaci android box mi ne treba. Upravo sad pokusavam skuzit ovaj IPTV koji mi treba za neke sportske programe...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
hahhaajaads kaže...

 Ma to sam skuzio, znaci android box mi ne treba. Upravo sad pokusavam skuzit ovaj IPTV koji mi treba za neke sportske programe...

Sve te IPTV kanale možeš gledati besplatno preko Android TV boxa, odnosno Kodija.

 

Ono što radi razliku između plaćene pretplate i ove besplatne opcije je što ćeš kod plaćene pretplate na raspolaganju imati najvišu raspoloživu kvalitetu i stalnu dostupnost kanala. Kod besplatne opcije obično postoji puno streamova za određeni kanal, neki su loše kvalitete slike neki su bolje isto tako nekad rade odlično, a nekad je preopterećenje pa šteka prijenos.

 

Ja recimo UFC i Box redovito pratim preko Kodija i nađem si fHD prijenos bez problema, ali tko ima tanke živce i malo strpljenja njemu je pretplata bolja opcija.

10 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
mzopg kaže...
hahhaajaads kaže...

 Ma to sam skuzio, znaci android box mi ne treba. Upravo sad pokusavam skuzit ovaj IPTV koji mi treba za neke sportske programe...

Sve te IPTV kanale možeš gledati besplatno preko Android TV boxa, odnosno Kodija.

 

Ono što radi razliku između plaćene pretplate i ove besplatne opcije je što ćeš kod plaćene pretplate na raspolaganju imati najvišu raspoloživu kvalitetu i stalnu dostupnost kanala. Kod besplatne opcije obično postoji puno streamova za određeni kanal, neki su loše kvalitete slike neki su bolje isto tako nekad rade odlično, a nekad je preopterećenje pa šteka prijenos.

 

Ja recimo UFC i Box redovito pratim preko Kodija i nađem si fHD prijenos bez problema, ali tko ima tanke živce i malo strpljenja njemu je pretplata bolja opcija.

 A jel ima gdje Arena sport/planet sport ? Citatelj mi je posalo besplatne te programe i pomocu VLCa sam vidio dal ima Arena/Planet sport, i kolko sam vidio, nema.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
hahhaajaads kaže...

 A jel ima gdje Arena sport/planet sport ? Citatelj mi je posalo besplatne te programe i pomocu VLCa sam vidio dal ima Arena/Planet sport, i kolko sam vidio, nema.

Arena sport ima, a ima i puno drugih sportskih kanala, ali ne znam sad točno što sve ima. Meni su bitni btsport, espn, skysport...

Lako to provjeriš, instaliraj na računalo ili mobitel Kodi i staviš dodatak "live tv serbia" pa vidiš što sve ima i kako radi. Ima i drugih dodataka za gledanje sportskih kanala, meni je ovaj "live tv serbia" dovoljan.

 

https://livetvkodiserbia.com/livetvserbia-kodi-addon.php

10 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
mzopg kaže...
hahhaajaads kaže...

 A jel ima gdje Arena sport/planet sport ? Citatelj mi je posalo besplatne te programe i pomocu VLCa sam vidio dal ima Arena/Planet sport, i kolko sam vidio, nema.

Arena sport ima, a ima i puno drugih sportskih kanala, ali ne znam sad točno što sve ima. Meni su bitni btsport, espn, skysport...

Lako to provjeriš, instaliraj na računalo ili mobitel Kodi i staviš dodatak "live tv serbia" pa vidiš što sve ima i kako radi. Ima i drugih dodataka za gledanje sportskih kanala, meni je ovaj "live tv serbia" dovoljan.

 

https://livetvkodiserbia.com/livetvserbia-kodi-addon.php

 Ako to radi onda cu to koristit... Posto ja ionak ne gledam TV cesto prebacio bnet prijamnik tamo, pa ono kad ja hocu nest gledat lako prebacit ovaj prijamnik kod sebe, ovo isto moze posluzit da se prek laptopa spojim na tv i svi zadovoljni 

12 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
hahhaajaads kaže...
mzopg kaže...
hahhaajaads kaže...

 Ma to sam skuzio, znaci android box mi ne treba. Upravo sad pokusavam skuzit ovaj IPTV koji mi treba za neke sportske programe...

Sve te IPTV kanale možeš gledati besplatno preko Android TV boxa, odnosno Kodija.

 

Ono što radi razliku između plaćene pretplate i ove besplatne opcije je što ćeš kod plaćene pretplate na raspolaganju imati najvišu raspoloživu kvalitetu i stalnu dostupnost kanala. Kod besplatne opcije obično postoji puno streamova za određeni kanal, neki su loše kvalitete slike neki su bolje isto tako nekad rade odlično, a nekad je preopterećenje pa šteka prijenos.

 

Ja recimo UFC i Box redovito pratim preko Kodija i nađem si fHD prijenos bez problema, ali tko ima tanke živce i malo strpljenja njemu je pretplata bolja opcija.

 A jel ima gdje Arena sport/planet sport ? Citatelj mi je posalo besplatne te programe i pomocu VLCa sam vidio dal ima Arena/Planet sport, i kolko sam vidio, nema.

Patit se s traznjem besplatnog prijenosa nema smisla.

 

Za 10 eura mjesečno imas preko IPTV 500 programa od toga 50 sportskih.

 

13 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Yo Momma kaže...

Inače, i ja sam imao potpuno isti box kao ti, spržio ga grom ovo ljeto. Dobar je bio taj Nexbox. Inače, ne možeš ga spojiti na Wi-Fi?

 Koristim ga na Wifi za sada.... a vidjet ću.....

10 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Čovjek je rekao da ne želi Bnetu plaćat dodatnih 60 kuna da bi imao ono što želi, tako da pretpostavljam da ne želi plaćat ni 10 eura.

 

Inače od Kodija su za TV kanale daleko bolje Stalker aplikacije, daleko veći izbor kanala i stabilnije. Ima Stalker i za Kodi, ali iz nekog razloga ono što radi u "vanjskom" stalkeru ponekad ne radi u Kodijevom.

 

I puno jednostavnije za namjestiti. Upiše se web i MAC adresa i vozi.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

Pozdrav,

čitam malo temu i preporuke, ali moram opet pitati jer mi je specifična situacija.
Tražim tv box koji će mi korisiti za 95% za Kodi (kupio dobru pretplatu), ponekad Youtube i (ako radi) staviti na njega Dolphin emulator pa igrati N64 emulator.
Ne koristim netflix, hbo itd.

Htio bi proći što jeftinije, ove koje preporulate na Njuškalu za 500kn mi je puno. Da li ima nekih ok na aliexpress ili amazonu da šalju iz EU?

 

Npr ovako nešto? https://www.amazon.co.uk/Android-WeChip-Allwinner-Quad-Core-Supports/dp/B08FJ1ZH8F/ref=sr_1_4?dchild=1&keywords=android+tv+box&qid=1605122390&sr=8-4

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.11.2020 20:24 (Zaggy111).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Zaggy111 kaže...

Pozdrav,

čitam malo temu i preporuke, ali moram opet pitati jer mi je specifična situacija.
Tražim tv box koji će mi korisiti za 95% za Kodi (kupio dobru pretplatu), ponekad Youtube i (ako radi) staviti na njega Dolphin emulator pa igrati N64 emulator.
Ne koristim netflix, hbo itd.

Htio bi proći što jeftinije, ove koje preporulate na Njuškalu za 500kn mi je puno. Da li ima nekih ok na aliexpress ili amazonu da šalju iz EU?

 

Npr ovako nešto? https://www.amazon.co.uk/Android-WeChip-Allwinner-Quad-Core-Supports/dp/B08FJ1ZH8F/ref=sr_1_4?dchild=1&keywords=android+tv+box&qid=1605122390&sr=8-4

https://www.geekbuying.com/search?keyword=Allwinner%20H616

 

https://www.banggood.com/search/allwinner-616.html

 

Imaš dostave iz EU skladišta ili koristiš EU priority line za dostavu iz Kine bez dodatnih troškova.

12 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Koji CPU je trenutno best buy, S905x3 ili neki od Allwinnera? Koliko sam upucen Rockchip treba izbjegavat?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Zaggy111 kaže...

Pozdrav,

čitam malo temu i preporuke, ali moram opet pitati jer mi je specifična situacija.
Tražim tv box koji će mi korisiti za 95% za Kodi (kupio dobru pretplatu), ponekad Youtube i (ako radi) staviti na njega Dolphin emulator pa igrati N64 emulator.
Ne koristim netflix, hbo itd.

Htio bi proći što jeftinije, ove koje preporulate na Njuškalu za 500kn mi je puno. Da li ima nekih ok na aliexpress ili amazonu da šalju iz EU?

 

Npr ovako nešto? https://www.amazon.co.uk/Android-WeChip-Allwinner-Quad-Core-Supports/dp/B08FJ1ZH8F/ref=sr_1_4?dchild=1&keywords=android+tv+box&qid=1605122390&sr=8-4

evo još malo ponuda:

 

LINK

 

Ispod pod "Most Similar Items" ima još zanimljivih kutijica da ih sad ne linkam jednu po jednu.

10 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Tony1999 kaže...

Koji CPU je trenutno best buy, S905x3 ili neki od Allwinnera? Koliko sam upucen Rockchip treba izbjegavat?

 

Ja imam Rockchip i 0 prigovora za sad.

10 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Zaggy111 kaže...

Pozdrav,

čitam malo temu i preporuke, ali moram opet pitati jer mi je specifična situacija.
Tražim tv box koji će mi korisiti za 95% za Kodi (kupio dobru pretplatu), ponekad Youtube i (ako radi) staviti na njega Dolphin emulator pa igrati N64 emulator.
Ne koristim netflix, hbo itd.

Htio bi proći što jeftinije, ove koje preporulate na Njuškalu za 500kn mi je puno. Da li ima nekih ok na aliexpress ili amazonu da šalju iz EU?

 

Npr ovako nešto? https://www.amazon.co.uk/Android-WeChip-Allwinner-Quad-Core-Supports/dp/B08FJ1ZH8F/ref=sr_1_4?dchild=1&keywords=android+tv+box&qid=1605122390&sr=8-4

 https://www.aliexpress.com/item/33014944740.html?spm=2114.12010612.0.0.75ab78f6rez42P&gps-id=pcStoreJustForYou&scm=1007.23125.137358.0&scm_id=1007.23125.137358.0&scm-url=1007.23125.137358.0&pvid=30101faa-7579-406e-b0ae-afcf2caa9f1a

 

Ne mogu potvrditi kako bi radio za Nintendo emulator, za sve ostalo je super. Šalju iz Francuske.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Yo Momma kaže...
Zaggy111 kaže...

Pozdrav,

čitam malo temu i preporuke, ali moram opet pitati jer mi je specifična situacija.
Tražim tv box koji će mi korisiti za 95% za Kodi (kupio dobru pretplatu), ponekad Youtube i (ako radi) staviti na njega Dolphin emulator pa igrati N64 emulator.
Ne koristim netflix, hbo itd.

Htio bi proći što jeftinije, ove koje preporulate na Njuškalu za 500kn mi je puno. Da li ima nekih ok na aliexpress ili amazonu da šalju iz EU?

 

Npr ovako nešto? https://www.amazon.co.uk/Android-WeChip-Allwinner-Quad-Core-Supports/dp/B08FJ1ZH8F/ref=sr_1_4?dchild=1&keywords=android+tv+box&qid=1605122390&sr=8-4

 https://www.aliexpress.com/item/33014944740.html?spm=2114.12010612.0.0.75ab78f6rez42P&gps-id=pcStoreJustForYou&scm=1007.23125.137358.0&scm_id=1007.23125.137358.0&scm-url=1007.23125.137358.0&pvid=30101faa-7579-406e-b0ae-afcf2caa9f1a

 

Ne mogu potvrditi kako bi radio za Nintendo emulator, za sve ostalo je super. Šalju iz Francuske.

RetroArch provjereno radi na Mi Box 3 bez problema, pa ne vidim zašto ne bi i na ovim kutijama radio. Preko njega možeš imati i N64 emulator.

10 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

RetroArch je samo frontend za emulatore. Nije isto emulira li se C64 ili N64. N64 nije baš kalkulator od konzole.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Yo Momma kaže...

RetroArch je samo frontend za emulatore. Nije isto emulira li se C64 ili N64. N64 nije baš kalkulator od konzole.

To sam i mislio, retroarch + N64 emulator. Ja uglavnom igram starije konzole, ali radi i N64 ok.

 

 

14 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Može li se staviti HBO Go na Mi Tv Stick?
3 godine
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
" za CroDextera"
Može ..i radi super, bar meni! Imam gore jos i Maxtv to Go , Kodi , Stremio , Netflix
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.11.2020 21:48 (blackE-1).
13 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Ekipa pozdrav, odmah se na početku želim ispričat ako je

no taj me problem muči već danima na smart tvu na službenoj yt aplikaciji a sad sam primjetio i na yt aplikaciji na nexbox a95x

ste vi primjetili možda da su vam klipovi ili strimovu u maksimalnoj 720p (HD) kvaliteti... a recimo idete na isti klip na kompu i on bude u FULL-HD ili 4K.....

Dali opet YouTube radi "nešto" ili....

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Valjda možeš u aplikaciji odabrati željenu kvalitetu?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Yo Momma kaže...

Valjda možeš u aplikaciji odabrati željenu kvalitetu?

 U tome i je "kvaka" maksimalna rezolucija mi je 720p (HD) a do prošle subote bilo je sve ok, mogao sam i FULLHD ili 4K...
a recimo idem na komp na tablet taj isti vide mogu gledat u FULL-HD...


ta istva stvar mi se dešava i na smart tvu na YouTube aplikaciji, kao da je YT  srezao kvalitetu.....


11 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

Neki dan je bila vijest da je Youtube krepao preko noći. A bo.

Možda zbog korone su smanjili kvalitetu na android tv-u, kako je bilo  u 3., i 4-tom mjesecu s Netflixom

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Kodi Addonsi
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice