Android TV Box, molim preporuku izdvojena tema

poruka: 2.554
|
čitano: 1.501.346
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Kodi Addonsi
6 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Dilema MI BOX S ili FIRESTICK 4k ?

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.2.2020 17:19 (joleog).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

Ja ću najvjerojatnije uzeti Fire stick 4k, jaći hardware i koliko čujem po rencenzijama bolji suport.

Recenzije su isto pozitivne za MI box s, ako nisi zahtjevan korsnik će te isto dobro poslužiti.

BF3:fluffy_inside
13 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Uzmite Fire stick 4K, uštekaš ga iza TV-a niti se ne vidi. Inače na poslu imam novi Mi Box, a doma Fire Stick 4K, pa mi je ipak Amazon bolji. Osjeti se razlika i u daljinskom, koji je po izgledu sličan jedan drugom, no kvaliteta kada se tipka je na strani Firesticka, kod Xiaomija se sve nekak čuje dok klikaš.

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

mi box s je dobio android 9. radi sve kako treba

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
A gdje uzimate fire stick 4k, jer na amazonu ne salju u Hr.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
nike098 kaže...
A gdje uzimate fire stick 4k, jer na amazonu ne salju u Hr.

 Kojem amazonu? Pregledao si ih sve?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
9 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

mislim da je najbolje preko njuskala. na amazonu ovi sa popustom 4k stickovi (cca 30€) se gotovo nikad ne shipaju u RH - jedino da ideš sa mailbox.de uslugom. A po meni - kad se sve to zbroji, najbolje mi se čini njuškalo.

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Može preporuka za hybrid android box + dvb t2 , nešto ozbiljnije s dobrom grafikom i menijima.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
nike098 kaže...
A gdje uzimate fire stick 4k, jer na amazonu ne salju u Hr.

 LINK za Fire Stick.

 

Ovdje na Mailboxde dostaviš i oni ti šalju na tvoju adresu. Malo si to prouči.

15 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Kako na Mi Box S "ručno" naštimati širinu ekrana za aplikacije, tj. da mi slika nejde izvana ekrana? Imam FHD TV... Konkretno, treba mi za aplikaciju IPTV...

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.2.2020 14:35 (kule).
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Android TV Box, molim preporuku

Ekipa molio bi preporuku, dakle gledam da uzmem neki android box kako bi mogao gledati 4k filmove sa hard diska. Hoće li se Mi Box S dobro nositi sa time? A streaming 4k sadržaja pomoću chromecasta kojeg ima podržanog? 

Bit će!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

imate neki dobar tutorial a da radi kako instalirati google play service na fire stick 4K

 

usput pala im cijena na 35 eura, govorim za DE saturn i amazon. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Pozdrav, koja aplikacija je najbolja za fire stick TV za ipTV ? Hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
TiviMate
15 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

TiviMate

12 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Danas stigao Xiaomi tv box S i oduševljen sam njime,naspram moga staroga X96 mini razlika nebo i zemlja!

 

Zapeo odmah na par stavki,pa bi molio pomoc:

-Kako pregledavam sadrzaj sticka?Instalirao sam nekakav explorer i uopce ne ocita filmove na njemu.

-Kako staviti recimo Kodi da mi bude velika ikona-umjesto Netflixa?

Ne vjeruj ženi koja laže!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Milka30 kaže...

Danas stigao Xiaomi tv box S i oduševljen sam njime,naspram moga staroga X96 mini razlika nebo i zemlja!

 

Zapeo odmah na par stavki,pa bi molio pomoc:

-Kako pregledavam sadrzaj sticka?Instalirao sam nekakav explorer i uopce ne ocita filmove na njemu.

-Kako staviti recimo Kodi da mi bude velika ikona-umjesto Netflixa?

Kao explorer neki ja sam si stavio File Commander, možeš povezati i google drive, dropbox, onedrive...

 

Za filmove/serije preko usb, koristim MX Player Pro, uredno sve čita sa usba. Lako ti pošaljem .apk ako ti se ne traži po netu.

12 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
kiki_b kaže...
Milka30 kaže...

Danas stigao Xiaomi tv box S i oduševljen sam njime,naspram moga staroga X96 mini razlika nebo i zemlja!

 

Zapeo odmah na par stavki,pa bi molio pomoc:

-Kako pregledavam sadrzaj sticka?Instalirao sam nekakav explorer i uopce ne ocita filmove na njemu.

-Kako staviti recimo Kodi da mi bude velika ikona-umjesto Netflixa?

Kao explorer neki ja sam si stavio File Commander, možeš povezati i google drive, dropbox, onedrive...

 

Za filmove/serije preko usb, koristim MX Player Pro, uredno sve čita sa usba. Lako ti pošaljem .apk ako ti se ne traži po netu.

Nazalost ne radi,uopce ne prepoznaje usb stick.

Isti sam problem imao sa X96 mini,niti jedan explorer nije prikazivao usb stick-kasnije sam slucajno naletio na njegov def explorer koje je uredno citao sve sa sticka.Pod "slucajno" mislim na OGROMNU ikonu files and folders na pocetnoj stranici,koju jednostavno nisam skuzio!

Xiaomi nema takve ikone,niti nista slicno tome

Ne vjeruj ženi koja laže!
13 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Pitanje, koji je najbolji vpn za boxeve, tocnije mi box s je u pitanju, samo za spotify tv bi zelia
HŽV
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Milka30 kaže...

Nazalost ne radi,uopce ne prepoznaje usb stick.

Isti sam problem imao sa X96 mini,niti jedan explorer nije prikazivao usb stick-kasnije sam slucajno naletio na njegov def explorer koje je uredno citao sve sa sticka.Pod "slucajno" mislim na OGROMNU ikonu files and folders na pocetnoj stranici,koju jednostavno nisam skuzio!

Xiaomi nema takve ikone,niti nista slicno tome

Hm...
Ja također imam taj Xiaomi box, sve uredno radi. Vidi screenshot, i preko File Commandera i preko MX Player Pro, bez problema mi vidi USB.
Da ti nije problem u USBu onda?

Ili se nešto nismo shvatili :)

13 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Kod mene na Xiaomi Mibox3 youtube radi loše, konkretno kod premotavanja dolazi do rušenja boxa. Resetirao ga na tvroničke postavke, nije pomoglo.

Isti taj youtube od Samsung TV kod Tizen sustava, radi besprijekorno....

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.4.2020 11:59 (mkexx).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
kiki_b kaže...

Hm...
Ja također imam taj Xiaomi box, sve uredno radi. Vidi screenshot, i preko File Commandera i preko MX Player Pro, bez problema mi vidi USB.
Da ti nije problem u USBu onda?

Ili se nešto nismo shvatili :)

Procitao sam negdje na stranome forumu da je to problem vezan za Android nougat i da se vec dugo ceka na popravak.

 

  Inace,skuzio sam da moram upaliti box,pa tek onda ustekati stick.Ubrzo se pojavi ikona da je ustekan stick.

No,u opcijama mi nudi samo da taj stick pretvorim u externu memoriju ili da ga formatiram.

Provjerio sam,na X96 mini filmovi na sticku rade bez problema,na kompu rade perfektno.

Instalacijom jedoga u nizu explorera,uspio sam ocitati stick(inace 99%,njih uopce ne cita stick,pa niti File commander),ali mi izbacuje gresku da file nije podrzan.

Ok,sjetio sam se da VLC player cita sve i svasta,no on uopce nema opcije da odaberem citanje sa sticka.

 

 

Ne vjeruj ženi koja laže!
10 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Milka30 kaže...

Procitao sam negdje na stranome forumu da je to problem vezan za Android nougat i da se vec dugo ceka na popravak.

 Nougat? Kod mene je Pie android. Ako pričamo o istom boxu, Xiaomi Mi Box S?

Ako je stvarno do boxa, probaj update ako ima ili još bolje factory reset.
Ne znam što bih ti još sugerirao. Jer čudno da ti neće raditi.

12 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
kiki_b kaže..

 Nougat? Kod mene je Pie android. Ako pričamo o istom boxu, Xiaomi Mi Box S?

Ako je stvarno do boxa, probaj update ako ima ili još bolje factory reset.
Ne znam što bih ti još sugerirao. Jer čudno da ti neće raditi.

Pa mislim da je Nougat,nemam pojma i da,u pitanju je S model.

Reset nije pomogao.

  Uglavnom rijesio sam problem,nakon bezbroj explorera i samih postavki boxa,Kodijev file manager uredno otvara sve mape i reproducira sve mp4,mkv...fileove sa sticka.

Pomalo glupo,ali bitno je da radi!

Ne vjeruj ženi koja laže!
12 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Evo mala recenzija na Xiaomi S box:

-Moram priznati da je znatno bolji od X96mini,ali box ima više problema nego što sam to očekivao!

 

-Nema internet tražilicu?

   Šta god da upišete u bilokoji tražilicu,on te baca na YT video,totalna glupost!

-Ozbiljni problemi sa USB portom!

    Oni moji problemi sa čitanjem sadržaja su vezani za usb port,on nekada radi,nekada ne,nekada očita pola fileova sa sticka,nekada ništa,nekada sve?Znaci,govorim o uštekavanju dok je box upaljen(jer iz nekoga cudnoga razloga,usb stick ne smije biti ustekan u box,te box paliti sa njime-jer ga nece ocitati).Znaci,upali se box,tek onda ubaci stick,ako ne ocita fileove na njemu,nema problema,više puta ubodite i izvadite,on ce kad tad ocitati sve fileove-mozda!.

-Bezveze pamti sve otvorene aplikacije i odmah nakon paljenja vraca te na zadnju korištenu aplikacuju,sto ga cesto zna jako usporiti,pa cak ga i zaledi!

Update:

-Ako slucajno promjenite lozinku na kucnome wifi-ju,box ce napisati "neuspjela prijava" i jednostavno necete imati mogucnost da upisete novu lozinku,jer te opcije nema-osim one zaboravite mrezu-koju ako odaberete,on ju u potpunosti nece zaboraviti,nego ce pamtiti staru lozinku!???WTF?....Inace,taj problem se rjesava da preimenujete mrezu,pa tek onda mozete odabrati tu "novu "mrezu i ukucati lozinku...sto je naravno jako adekvatno za sve ukucane koji se spajaju na istu mrezu,hajmo lagano box nas sve prca laganini i svi ponovo prijava na "novu mrežu"

 

PREDNOSTI:

Prepoznavanje govora,cijena,odlican YT,chromecast.

 

 

 

 

   Mozda je moj box pokvaren,ali ja u globalu nisam zadovoljan!

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.4.2020 17:36 (Milka30).
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Nesto sa amlogic s905x2 ili x3 procesorom i deri.netreba mu nista jace za iptv i pokoji film pogledati
12 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

ovo sa usbom ja nemam problem, cjelo vrijeme mi je uštekan u box i ne gubi se, uredno čita sa njega kad god mi treba nešto, da ti nije stick u banani?

 

Box se ne pogasi do kraja nego ode u stand by, zato ti uvijek vrati zadnjiu pokrenutu aplikaciju, ja ga obično restartam prvi put u danu kad ga mislim koristit, onda ostatak dana radi ok, ali da ako to ne napravis se uspori. Nisam našao načina kako da ga gasim sa "power" tipkom a ne stavim u standby.

 

Dodao bi još jednu veliku prednost, a to je da netflix, maxt tv(arene, hd programe itd) vrti bez problema, ima sve potrebne certifikate za to.

12 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
MEDO11 kaže...

ovo sa usbom ja nemam problem, cjelo vrijeme mi je uštekan u box i ne gubi se, uredno čita sa njega kad god mi treba nešto, da ti nije stick u banani?

 

Box se ne pogasi do kraja nego ode u stand by, zato ti uvijek vrati zadnjiu pokrenutu aplikaciju, ja ga obično restartam prvi put u danu kad ga mislim koristit, onda ostatak dana radi ok, ali da ako to ne napravis se uspori. Nisam našao načina kako da ga gasim sa "power" tipkom a ne stavim u standby.

 

Dodao bi još jednu veliku prednost, a to je da netflix, maxt tv(arene, hd programe itd) vrti bez problema, ima sve potrebne certifikate za to.

Ako komp i stari x96 cita taj stick,vrlo vjerovatno je da je stick ispravan(kazem vrlovjerovatno,jer od 16GB tvornickoga kapaciteta on je sada pao na 14 GB).

I kakvo je to shranje sa Chromeom?Gledao sam na YT proceduru instalacije Google chromea-pa to kao da hakaš u pentagon jbt?

Tv box koji nema internet tražilice-meni totalna glupost!

Netflix nemam,niti me zanima,odmah sam ga uklonio i jos nisam skuzio kako da si početno sučelje prilagodim sebi-da si recimo ikonu Kodija povecam ili zamjenim umjesto Netflixa.

Isto bi bilo super da mogu tipku Netflixa na daljinskome zamjeniti programom kojim ja zelim...

 

Na daljinskom je premalo tipki,fale dodatne opcije.....koliko je hardwareski "mocan",toliko se softwareski glup ko k...c!

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
12 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Milka30 kaže...
MEDO11 kaže...

ovo sa usbom ja nemam problem, cjelo vrijeme mi je uštekan u box i ne gubi se, uredno čita sa njega kad god mi treba nešto, da ti nije stick u banani?

 

Box se ne pogasi do kraja nego ode u stand by, zato ti uvijek vrati zadnjiu pokrenutu aplikaciju, ja ga obično restartam prvi put u danu kad ga mislim koristit, onda ostatak dana radi ok, ali da ako to ne napravis se uspori. Nisam našao načina kako da ga gasim sa "power" tipkom a ne stavim u standby.

 

Dodao bi još jednu veliku prednost, a to je da netflix, maxt tv(arene, hd programe itd) vrti bez problema, ima sve potrebne certifikate za to.

Ako komp i stari x96 cita taj stick,vrlo vjerovatno je da je stick ispravan(kazem vrlovjerovatno,jer od 16GB tvornickoga kapaciteta on je sada pao na 14 GB).

I kakvo je to shranje sa Chromeom?Gledao sam na YT proceduru instalacije Google chromea-pa to kao da hakaš u pentagon jbt?

Tv box koji nema internet tražilice-meni totalna glupost!

Netflix nemam,niti me zanima,odmah sam ga uklonio i jos nisam skuzio kako da si početno sučelje prilagodim sebi-da si recimo ikonu Kodija povecam ili zamjenim umjesto Netflixa.

Isto bi bilo super da mogu tipku Netflixa na daljinskome zamjeniti programom kojim ja zelim...

 

Na daljinskom je premalo tipki,fale dodatne opcije.....koliko je hardwareski "mocan",toliko se softwareski glup ko k...c!

 

 

ako je vjerovatno onda postoji šansa da je i neispravan, probaj sa drugim, bar stickova imaju svi ko govana doma :D

 

što se browsera tiče to je limitacija android tva(većina boxeva dolazi sa instaliranim androidom a ne android tvom, pa je lakše aplikacije stavit, ovdje si dosta limitiran) , jer isti ne dolazi sa predinstaliranim browserom. imaš na play storu puffin browser i  on radi ok, ali mi je toliko neintuitivno browsanje sa daljenskim da to i ne koristim, lakše se sa mobom spojit na cast i izbrovsat što mi treba. Imas opciju i instalirat apk time pa preko njega dodatno aplikacije instalirat, možda tamo ima još koji browser. Samo napomena da ima i dosta aplikacija za android obični i onda je jako teško sa daljenskim kontrolirat sa njima, aplikacije rađene za android tv imaju sučelje tako napravljeno da se može lako navigirat po njemu.

 

sve aplikacije možeš stavit na početni ekran i onda ti on složi one recomended stvari, recimo ja imam youtube, netflix i maxtogo na startnom, maknuo sam google video, i live tv. Nisam našao načina kako prenamjenit tipkice na daljenskom, ali da su mogli dodat još bar one tipkice u boji na njega, jesu...

 

i još jedna stvar, najveća prednost miboxa je mogućnost vrćenja netflixa i max to go bez problema, ako to nemaš namjeru koristiti mislim da si mogao proći i bolje za ove pare. just my 2 cents!

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.4.2020 9:12 (MEDO11).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Ja ga imam za iptv i osnovne stvari radi bez problema.za hbo neznam jer ga nekoristim
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Kodi Addonsi
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice