4K HDR filmovi...serije... dokumentarci

poruka: 289
|
čitano: 108.142
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
tajo1960 kaže...

Postoje li negdje jazz, rock, blues, country ili klasika koncerti u 4 k rezoluciji?

 +1 

Rado bih to probao!

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
imax space station izgleda prekrasno u pogledu količine detalja...imaš osjećaj da tih 8mpx je puno više

što se tiče TV od 120Hz za 4K igranje...možda tek PS6 i Xbox 5 budu to u stanju omogućiti...ove sad 60Hz je vrh i to bez RT
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
tajo1960 kaže...

Postoje li negdje jazz, rock, blues, country ili klasika koncerti u 4 k rezoluciji?

 Torrenti??

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
4K HDR filmovi...serije... dokumentarci

Ima netko preporuku za film/seriju koji izgledaju odlicno u 4K i DV na Netflixu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
tajo1960 kaže...

Postoje li negdje jazz, rock, blues, country ili klasika koncerti u 4 k rezoluciji?

 Najviše na YT, a ima nešto na Amazonu i ostalim streaming servisima. INXS - Live Baby Live je jedino šta ja znam da je izašlo na BR u 4K.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
Spike1983 kaže...

Ima netko preporuku za film/seriju koji izgledaju odlicno u 4K i DV na Netflixu?

sto se tice serija , Marco Polo i stranger things su  me se dojmili  u DV , a npr marvelove serije su u DV sve , ali one me se nisu nešto posebno dojmile , ona "zrnatost " ubija kvalitetu slike ajme , ebala ih "filmičnost " . 

Filmovi  , dobar je El camino , i bio je jedan dokumentarni , earth nesto , dobar HDR ima 

12 godina
offline
4K HDR filmovi...serije... dokumentarci

Kakve napredne video mogućnosti ima YouTube?

Znam samo za 4K i 8K.

Koliko fps-a u 4K? Dal postoji hdr?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
tajo1960 kaže...
om-prat kaže...
tajo1960 kaže...

 

Ovaj INXS je užas! 55 GB užasa od nekvalitete. To je upskalirani nekakav stari S-VHS ili u najboljem slučaju kakav double-layer/side dvd. Užas od slike, ali to je i za očekivati. Koncert iz 1991...

 

Daleko je to od pravog 4 k, svjetlosnim godinama daleko 

 Jbg. iskreno nisam ga pogleda, znam samo da je to bija jedini kad sam istraživa.

 

Pogledaj ovde ima li ti šta zanimljivo, ovo su ipak koncerti novijeg datuma.

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
samo da bude to odlično odrađeno:)

Kino Lorber have announced that they will release on 4K Blu-ray Sergio Leone's The Good, the Bad and the Ugly (1966), starring Eli Wallach, Clint Eastwood, Lee Van Cleef, Aldo Giuffrè, and Luigi Pistilli. The release will be available for purchase on April 27.
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.12.2020 18:22 (HCMAA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
CyberDemonVZ kaže...

Kakve napredne video mogućnosti ima YouTube?

Znam samo za 4K i 8K.

Koliko fps-a u 4K? Dal postoji hdr?

 YouTube podržava 4K i 8K u 60 fps-a.

YouTube podržava HDR.

 

A izgleda da ide i 8K, 60 fps i HDR istovremeno.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
Spike1983 kaže...

Ima netko preporuku za film/seriju koji izgledaju odlicno u 4K i DV na Netflixu?

 Serija Altered carbon je tipičan showcase za DV i generlano vizualno impresivna, daleko najbolji prikaz HDRa od svih serija šta san dosad gleda.

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.12.2020 20:48 (RePlaY).
12 godina
offline
4K HDR filmovi...serije... dokumentarci

Pogledao sam sva 3 Gospodara u 4K HDR i moram priznat da to ne izgleda niti malo lose,pogotovo zadnji dio The Return of The King!

AUDIOFIL
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
offline
4K HDR filmovi...serije... dokumentarci

Isto tako pogledao sve LOTR i Hobbite i slika je dosta bolja i oštrija nego HD verzija, tako da neznam na čemu gledate ali kod mene na C9 Oledu je razlika primjetna. Sad razlika između 4k u gdje je bitrate cca 15Mbit i "punog" BR  gdje je bitrate u prosjeku 50-70Mbit je očita najviše u tamnijim scenama, gdje niži bitrate izgubi večinu detalja i vidljiv je banding, dok kod bitrate iznad 40akMbit toga skoro nema.

 

Mene je u 4k hdr osobno najviše oduševio The Revenant, bolesna slika, nevjerovatni detalji, uz to da je cjeli film sniman isključivo samo sa prirodnom svjetlošču bez ikakvog umjetnog osvjetljavanja (iznima je samo scena kada izađe iz rijeke navečer kad uleti brdo bizona pored one vatre, tamo su navodno u vatru dodali par svjetala jer je bilo pre tamno)

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.12.2020 12:08 (nikonja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
Da ja sam gledao na LG Oled B8 i slika je brutala!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
4K HDR filmovi...serije... dokumentarci

 

ako pogledate video, skontate brzo da je ova "4k HDR" verzija zapravo prilicno nepotrebna.

 

vise detalja usere nego sto popravi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
4K HDR filmovi...serije... dokumentarci

Budući da vas puno ovdje gleda LOTR u ovom novom 4K HDR izdanju zanima me dali itko osim mene ima problem sa nekakvim sitnim trzajima, artefaktima ili macroblockingom. I to uvijek u istoj sceni i istoj sekundi, traje vjerojatno samo jedan frame, skoro neprimjetno. Dolje su slike priložene...

 

Imam LG-jev OLED i koristim Verbatim Store 'n' Go USB 3.0 prijenosni HDD. A kad pustim isti film na PC-u u SDR verziji kroz VLC player tamo nemam takvih problema. Ista stvar i u Tenetu...

 

Evo za primjer u LOTR: The Fellowship of the ring na 1:00:51 i 1:02:59. Da li je možda itko imao sličan problem?

 

 

1:00:51 1:00:51
1:02:59 1:02:59
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
Koji je bitrate filma?

Ako je preko 65 Mbps mozda je bottleneck na USBu od TVa ili u HDDu...makar ne bi trebao bit


14 godina
neaktivan
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci

Ne bi to smjelo biti problem, Tenet je po mojem izračunu oko 58 Mbps a LOTR nikako nije više od 68 Mbps i to s jedno 5 različitih audio traka. To je sve debelo unutar mogućnosti čitanja HDD-a koja je preko 100 MBps a na TV-u je navodno max. 160 Mbps iako je to na USB 3.0. Sve je to i više nego dosta.

 

Našao sam OVO na redditu i mislim da je to upravo i moj problem ali mi ništa nije jasno s te njihove priče. Na kraju krive video player U OS-u TV-a. Ne kužim...

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.12.2020 0:12 (Arai).
12 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
USB 3.0 (pa ni 2.0)nije i ne može biti usko grlo na tim bitrate-ima, može puno puno više od tog. samo media player tv-a može imat neki limit ili nešto tako slično. (čitao sam negdje da Samsung, ili neki njegovi modeli imaju limitiran media player na određeni bitrate i preko toga ne može bez trzanja itd )
Pisao sam o tom i prije, pored svega drugog što sam god probao i radilo bez problema, probavao sam iz znatiželje jellyfish 10bit uhd test video (ima 120,140,160,180,200,300 i 400Mbitni). Na mom lg uh85 koji nije ništa spektakularno od tv-a, preko mreže ide do 180 Mbita (što znači da je tu negdje limit wireless kartice u tv), dok preko usb-a bez problema vrti i 400 Mbitni.



Poruka je uređivana zadnji put čet 31.12.2020 12:37 (error_666).
15 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
Mislim da je 1. problem decoder TVa, ocito ima problem s mkv.

Medutim na sto sam pucao s USBom je da ne odrzava konstantnu read operaciju, vec vise sitnih (kao stream npr), a to mozda ne pase procesiranju na ili inputu ili outputu. Ako smeta na inputu, mozda je HDD kojeg koristi SMR pa brzina ima nagle padove. Nevezano je za bandwidth 3.0/2.0.
14 godina
neaktivan
offline
4K HDR filmovi...serije... dokumentarci

Spojio sam u međuvremenu PC i preko HDD-a isto pokrenuo to u 4K HDR-u i nema nikakvih artefakata. Znači nije do bitrate-a sigurno i problem je ili u media playeru ili procesoru u TV-u. Na ovo linku gore vidim da i na nekim Sony OLED-ima ista stvar radi probleme tak da pretpostavljam da većina ljudi to ni ne primjećuje.

 

Problem je samo u .mkv kad je u pitanju HDR. Pustio sam na desetine onih demo 4K HDR videa preko USB sticka koji imaju kud i kamo veći bitrate i bez ikakvog "noisea". Minutu dvije traju i imaju preko 1GB, neki su i u 60 FPS-a ali nisu .mkv nego .m2ts ili .mp4. Sve što nije .mkv radi savršeno i iz toga bi se dalo zaključiti da je baš u samom media playeru problem ja mislim.

 

Baš jadno i žalosno jer ja nisam vidio 4K HDR film koji nije .mkv. Ako netko ima volje, OLED i nekakv eksterni HDD i USB stick i preko njega gleda filmove i ima LOTR gore provjerite po ovim gore timestamp-ovima. Kažu da za to nema pomoći, neki 4K HDR .mkv filmovi će biti bez greške a neki će imati te artefakte. Navodno nema pravila, ah, jadno...

 

EDIT.

 

Tim više je jadno jer SDR .mkv filmovi nemaju tih problema...

 

EDIT 2.

 

Skinuo sad ovaj spomenuti jellyfish-test koji je u .mkv-u. 400 Mbps ne radi dobro ni na HDD-u ni na USB sticku. 180Mbps radi dobro na oba dva. Novi 4K HDR demo sample-ovi u .mkv-u rade normalno. Ništa nema smisla.

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.12.2020 14:10 (Arai).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
Arai kaže...

Spojio sam u međuvremenu PC i preko HDD-a isto pokrenuo to u 4K HDR-u i nema nikakvih artefakata. Znači nije do bitrate-a sigurno i problem je ili u media playeru ili procesoru u TV-u. Na ovo linku gore vidim da i na nekim Sony OLED-ima ista stvar radi probleme tak da pretpostavljam da većina ljudi to ni ne primjećuje.

 

Problem je samo u .mkv kad je u pitanju HDR. Pustio sam na desetine onih demo 4K HDR videa preko USB sticka koji imaju kud i kamo veći bitrate i bez ikakvog "noisea". Minutu dvije traju i imaju preko 1GB, neki su i u 60 FPS-a ali nisu .mkv nego .m2ts ili .mp4. Sve što nije .mkv radi savršeno i iz toga bi se dalo zaključiti da je baš u samom media playeru problem ja mislim.

 

Baš jadno i žalosno jer ja nisam vidio 4K HDR film koji nije .mkv. Ako netko ima volje, OLED i nekakv eksterni HDD i USB stick i preko njega gleda filmove i ima LOTR gore provjerite po ovim gore timestamp-ovima. Kažu da za to nema pomoći, neki 4K HDR .mkv filmovi će biti bez greške a neki će imati te artefakte. Navodno nema pravila, ah, jadno...

 

EDIT.

 

Tim više je jadno jer SDR .mkv filmovi nemaju tih problema...

 

EDIT 2.

 

Skinuo sad ovaj spomenuti jellyfish-test koji je u .mkv-u. 400 Mbps ne radi dobro ni na HDD-u ni na USB sticku. 180Mbps radi dobro na oba dva. Novi 4K HDR demo sample-ovi u .mkv-u rade normalno. Ništa nema smisla.

 Bas imam na skidanju lotr, pa budem isprobao na lg cx oledu. s hdd-a..

14 godina
neaktivan
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci

Super, hvala. ;)

 

Evo ide jellyfish u 300 Mbps na HDD-u i USB sticku, 400 Mbps ima artefakte ali puno više i jače izražene nego LOTR.

12 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
error_666 kaže...
USB 3.0 (pa ni 2.0)nije i ne može biti usko grlo na tim bitrate-ima, može puno puno više od tog. samo media player tv-a može imat neki limit ili nešto tako slično. (čitao sam negdje da Samsung, ili neki njegovi modeli imaju limitiran media player na određeni bitrate i preko toga ne može bez trzanja itd )
Pisao sam o tom i prije, pored svega drugog što sam god probao i radilo bez problema, probavao sam iz znatiželje jellyfish 10bit uhd test video (ima 120,140,160,180,200,300 i 400Mbitni). Na mom lg uh85 koji nije ništa spektakularno od tv-a, preko mreže ide do 180 Mbita (što znači da je tu negdje limit wireless kartice u tv), dok preko usb-a bez problema vrti i 400 Mbitni.


 Kojom aplikacijom stremas!?

AUDIOFIL
12 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
Serviio

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.12.2020 16:44 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
izgleda nova verzija Kodi podržava Dolby Vision ali samo određenog formata:)...krenulo je:)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
error_666 kaže...
Serviio

 maloprije instalirao ovu aplikaciju i blago receno ne kuzim nista, za sta koristite ovu app i koja joj je prednost naspram plexa?

 

koliko vidim za moj samsung TV a ni za FireTV stick nema te serviio aplikacije tako da ne kuzim bas.

 

Ima li neki poseban razlog da vrijedi nastimat ovaj serviio naspram Plexa?

 

Plex ima odlican i intuitivan interfejs i sve je jasno ko dan.

 

treba mi fakat objasnjenje, ne pljujem po ovom sto koristis ali jednostavno ne kuzim

12 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
Serviio se uopće ne instalira, pojavi se automatski u sklopu media playera kad digneš media server (tako je bar na LG webOS, ali ne vjerujem da je i kod drugih drukčije) Jednostavan skroz, kao i sa svakim drugim za te stvari, dodaš foldere gdje su ti sadržaji u library, i na tv-u ti sve izlista kao i na plexu.
A ovo vrijedi li, jbga to ti najbolje znaš. Meni npr se plex ne sviđa, sto ljudi sto ćudi :D
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.1.2021 14:28 (error_666).
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
error_666 kaže...
Serviio se uopće ne instalira, pojavi se automatski u sklopu media playera kad digneš media server (tako je bar na LG webOS, ali ne vjerujem da je i kod drugih drukčije) Jednostavan skroz, kao i sa svakim drugim za te stvari, dodaš foldere gdje su ti sadržaji u library, i na tv-u ti sve izlista kao i na plexu.
A ovo vrijedi li, jbga to ti najbolje znaš. Meni npr se plex ne sviđa, sto ljudi sto ćudi :D

 Pa da Serviio je puno jednostavniji,ne trebas ga instalirat na TVu,odmah je vidljiv kad ides na source...samo ne znam  kako ti mozes 180 mbps gurat..ja preko 20-30 ne mogu bez buferinga..spojio ga preko wifi ili zicom..isto mi je...Plex moze..mada i on nekad zapne ali rijetko,samo kod Plexa je problem titl,kod Seriia je jednostavije!TV je OLED B8

AUDIOFIL
5 godina
neaktivan
offline
4K HDR filmovi...serije... dokumentarci

Serviio je klasicni (starinski) dlna pristup medijima. Kad je tv na istoj mrezi kao pc (server) tv bi preko mreze odmah trebao prepoznati serviio server u vidu eksternog izvora gotovo isto kao eksterni disk recimo, nema aplikacije na tvu. Na taj nacin i gledas sadrzaj, bas kao sa eksternog diska.

 
2 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice