Zaštita bicikla od krađe! izdvojena tema

poruka: 301
|
čitano: 261.552
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Zaštita bicikla od krađe!

Nažalost, ZEFAL K-Traz U13 Mini više me ne služi kako bi trebao.
Ključ često ne može ući do kraja, zapne na zadnjem zupcu. Malo mrdanja lokota i ključa uspije ući i može se otključat/zaključat no postalo mi je preriskantno. Svi bravari su mi rekli, istrošeno, mogu bacit. Zefal također nije od susretljivosti da pripomogne.
3 godine me dobro služio u kombinacija sa Giant Surelock Protector 2 STD koji još uvijek radi bez problema.

 

Osim OnGuard Neon Mini U-Lock ima li još koji u ponudi mini ulock u rangu 100-200 kn (bilo kod nas ili naručivanje)?

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.3.2022 9:26 (kiki_b).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zaštita bicikla od krađe!
kiki_b kaže...

Nažalost, ZEFAL K-Traz U13 Mini više me ne služi kako bi trebao.
Ključ često ne može ući do kraja, zapne na zadnjem zupcu. Malo mrdanja lokota i ključa uspije ući i može se otključat/zaključat no postalo mi je preriskantno. Svi bravari su mi rekli, istrošeno, mogu bacit. Zefal također nije od susretljivosti da pripomogne.
3 godine me dobro služio u kombinacija sa Giant Surelock Protector 2 STD koji još uvijek radi bez problema.

 

Osim OnGuard Neon Mini U-Lock ima li još koji u ponudi mini ulock u rangu 100-200 kn (bilo kod nas ili naručivanje)?

To se događa, čak i ranije i to na raznim U-Lock modelima koji si bili izloženi kiši ili vlazi i pogotvo po zimskim uvjetima.Nema te firme, koja če ti nakon tri godine korištenja poslat ili zamjenit pokvareni U-Lock.

 

U-lock+njegova brava, to je hardver kojeg treba održavat ili povremeno podmazivat.Za detalje tu je dolnji link, dakle održavanje je obavezno ako je U-Lock povremeno ili konstantno izložen kiši ili vlazi.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/bicikli-elektricni-romobili/zastita-bicikla-krade/205057.aspx?page=4&jumpto=4735611&sort=asc&view=flat

 

Da kupi Onguard Neon Mini, za 100kn to je super cijena nema se tu kaj mislit.

 

https://www.rog-joma.hr/hr/oprema/lokoti/u-lock/lokot-u-lock-mini-onguard-neon-90mmx140mm-crni-18184/

 

Moš opet kupit isti Zefal Mini U-Lock, zašto ne bez obzira kaj se stari model eto pokvaril.Ljudi kupe iPhone(plate 1000eura)+ima dvije godine garancije, pa eto ak nemaš sreče mob krepa nakon tri godine i ide u smeče.Ali eto ljudi opet kupe novi iPhone, dalje ne moram objašnjavat s obzirom da Zefal Mini košta 160kn.

 

Moš uzet i Decathlon Mini U-Lock, uz njega ide dvogodišnja garancija+ima drukčiju bravu točnije disk cilindar bravu.

 

https://www.decathlon.hr/lokot-za-bicikl-900-crni-id_8385309.html#/16-254-_

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
10 godina
offline
Re: Zaštita bicikla od krađe!
Zanimljiviji mi je taj U900 mini, 14mm, 3 ključa.

No, Onguard Neon (11mm) nude doživotnu garanciju, ali besplatna dostava tek iznad 300 kn, u ZG nedostupno, pri checkout ne nude mogućnost preuzimanja u poslovnici, ali možda izađu ususret, upitam.

Razmislit ću.
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.3.2022 11:27 (kiki_b).
16 godina
offline
Zaštita bicikla od krađe!

Pozdrav svima.

 

Jel ovo ok za kupit?

 

https://www.rog-joma.hr/hr/oprema/lokoti/u-lock/lokot-u-lock-onguard-brute-std-x-premium-black-x-series-115x202mm-17mm-hex-shackle-kljuc-26872/

 

I ne mogu naći koliko je težak?

 

Ili je neki od zefala ili Decathlona bolji?

 

Btw, kakvi su ovi? To nije ni sajla ni ko oni sklopivi od npr. Abusa nego nešto sasvim drugačije? Jel bolje?

 

https://dsg.hr/axa-kljucanica-sklopiva-foldable-600-proizvod-2993/

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zaštita bicikla od krađe!
Dachande kaže...

 

 

Btw, kakvi su ovi? To nije ni sajla ni ko oni sklopivi od npr. Abusa nego nešto sasvim drugačije? Jel bolje?

 

https://dsg.hr/axa-kljucanica-sklopiva-foldable-600-proizvod-2993/

"Več si kupil OnGuard Brute", ali nema veze ja bum svejedno opral AXA precjenjeno/preskupo smeče za 350kn.

 

Model 600 ima samo 6mm tanke karike, ili šaka jada obično smeče u usporedbi sa bilo kojim klasičnim i provjerenim U-Lock-om.U praksi imaš tri modela, 600/6mm pa 800/8mm i 1000/10mm promjer karika.

 

https://www.axasecurity.com/bike-security/en-gb/products/Locks/8/59800295SB/axa-foldable-600-grey

 

https://www.axasecurity.com/bike-security/en-gb/products/Locks/8/59800495SB/axa-foldable-800-grey

 

https://www.axasecurity.com/bike-security/en-gb/products/Locks/8/59800595SB/axa-foldable-1000

 

Kryptonite model je zapravo ista priča, ili identičan dizajn samo malo prepakiran pod Kryptonite oznake.

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.4.2022 14:51 (rambox).
15 godina
offline
Re: Zaštita bicikla od krađe!
Dvoumim se izmedu ulocka i folding locka,naime bicikl cu ostavljati vezanog kad idem na treninge odmah krajem kafica koji je obično pun iako mi to ne znaci puno previse znam, folding lock mi je naravno praktičniji,laksi i jednostavniji.

Kolege sa posla imaju ovaj i zadovoljni su,samo je pitanje koliko je pouzdan.

300 kn cca

https://keindl-sport.hr/lokot-auvray-articule-city-folding-85cm-proizvod-22960/

Ili bolje uzeti neki ulock od 200-300 kn ?

Bicikl je vrijednosti 5000 kn pa mi nije svejedno...
Moj PC  
0 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Zaštita bicikla od krađe!
U lock, ali jedino ako ga možeš svezat bez korištenja sajle. Sajle se najslabija točka kod ULocka. Ako ne možeš, uzmi lanac + u lock.
15 godina
offline
Re: Zaštita bicikla od krađe!
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Zaštita bicikla od krađe!
Pa znaš šta je sajla, tj. čelično uže.
Sajlu sam običnim kombinirama presjeko.
13 godina
offline
Zaštita bicikla od krađe!

Pozdrav, dvoumim se između dva U-locka.

 

Prvi je Onguard Brute za koji vidim da ima dosta hvale i na ovom forumu.

Drugi je Abus Acro 410, za koji nisam našao puno informacija o modelu, ali koliko sam čitao firma ima nešto bolju reputaciju od Onguarda.

 

Oboje mi je tu negdje u cjenovnom rangu, pa bih trebao savjet. Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.7.2022 10:34 (ficosime).
Moj PC  
0 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Zaštita bicikla od krađe!
Svejedno je. Samo sajlu zamjeni lancem. Koliko vidim, prvi ne dolazi sa sajlom
7 godina
offline
Re: Zaštita bicikla od krađe!

Sajle, lanci, ulock i sl će lopovu zadati malo posla, no mali prenosni brener iz bauhausa bu sve to lako prerezal.

Uz takve mehaničke , bilo bi dobro imati i alarm skriven unutar bicikla, te parkati na čim prometnijem i osvjetljenom mjestu pokrivenom kamerama nekog dućana, banke, parkinga i sl... Rijetko koji lopov bu gurao ili furao bajs iz kojeg tuli sirena, pogotovo među gomilom prolaznika...
Bunker
 
1 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Zaštita bicikla od krađe!
Vjerojatno prolaznike boli q. Poznanik je dobio poziv od frenda(svog) da je izgubio ključ od U locka. Poznanik došao s flexom, zamolili lokalnu trgovinu za struju. Nitko od prolaznika ni iz trgovine nisu A rekli.

Stvar je da se sajla može prerezati kombinirama veličine mobitela. Lanac ipak ne. S obzirom da idu sve gore generacije, ne vjerujem da bi netko nosio flexu i sl. alat.
Osim ako te je netko uzeo na pik. Onda vjerojatno ima sve isplanirano.
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.7.2022 13:38 (silvio3105).
7 godina
offline
Re: Zaštita bicikla od krađe!

Silvio , prenosni brener izgleda kao lak za kosu, sprej boca, netreba nikakvi vanjski izvor energije....

Nebude lopov vozio/gurao bicikl iz kojeg tuli sirena od alarma kroz neko mjesto puno ljudi/prolaznika.... Uvjek će u toj gomili ljudi biti neki policajac, zaštitar, vojnik, ili netko kome je isto nešto ukradeno pa bu se sada iskalio na ovom lopovu. Sve to zna i lopov tako da će u 99% odbaciti tuleći predmet i dati se u bjeg...
Bunker
16 godina
offline
Re: Zaštita bicikla od krađe!
ficosime kaže...

Pozdrav, dvoumim se između dva U-locka.

 

Prvi je Onguard Brute za koji vidim da ima dosta hvale i na ovom forumu.

Drugi je Abus Acro 410, za koji nisam našao puno informacija o modelu, ali koliko sam čitao firma ima nešto bolju reputaciju od Onguarda.

 

Oboje mi je tu negdje u cjenovnom rangu, pa bih trebao savjet. Hvala!

 Brute bez dileme, Abus je klasično preskup to ne vrjedi te love=svi modeli koji ne spadaju u Abus Granit seriju.

bunker kaže...

Sajle, lanci, ulock i sl će lopovu zadati malo posla, no mali prenosni brener iz bauhausa bu sve to lako prerezal.

Uz takve mehaničke , bilo bi dobro imati i alarm skriven unutar bicikla, te parkati na čim prometnijem i osvjetljenom mjestu pokrivenom kamerama nekog dućana, banke, parkinga i sl... Rijetko koji lopov bu gurao ili furao bajs iz kojeg tuli sirena, pogotovo među gomilom prolaznika...

Daj ne piši gluposti, kakvi mali prenosni breneri jezuš kristuš.Kupi jedan brener, pa zaključaj bicikl ispred Bauhausa pa snimi video i pokaži kak se to radi.

 

Nađi neku drugu temu za pisat glupandarije, a u međuvremenu pogledaj kak to rade profi lopovi.Taj video je več ranije linkan na forumu, dakle štedi tipkovnicu jer i ona ne voli pisat gluposti.

 

AMD,........is that Epyc or what?
7 godina
offline
Re: Zaštita bicikla od krađe!

Rambox , već sam ti rekao da si izrazito glup i nepismen , i nikako nisi relevantan jer dosad nisi nigdje potkrijepio svoje tvrdnje u temama gdje si pametovao.

Za većinu mehaničkih zaštita su dostatni malo veći armirački sjekači , a plinskim ili aku uređajima ( sa podobnim reznim pločama ) nema toga kaj se nemre razvaliti...

https://m.youtube.com/watch?v=ADoqPA-ZgyU

Ali neda mi se s tebom debatirati , rekoh ti već i zašto... Nađi si budalu svog ranga pa se svađajte međusobno 👍
Bunker
16 godina
offline
Re: Zaštita bicikla od krađe!
bunker kaže...

https://m.youtube.com/watch?v=ADoqPA-ZgyU

Ali neda mi se s tebom debatirati , rekoh ti već i zašto... Nađi si budalu svog ranga pa se svađajte međusobno 👍

 Pokazuješ Kryptonite Ulock model, kojeg nitko upučen niti neče nikome preporučit.Ti bi to sve znao, da si več odavno pročital prvi post u ovoj temi.

 

Opet ponavljam, kupi brener pa nam to pokaži u praksi ispred Bauhausa kak se to radi.Do tada ne piši ništa, fakat nema smisla fučkaj ga sad.

 

Čak niti ovo lopovi ne koriste, iako je to zapravo puno elegantniji i lakši alat za korištenje od velikih klješta.I taj video je več ranije linkan u ovoj temi.

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.7.2022 14:44 (rambox).
10 godina
offline
Zaštita bicikla od krađe!

 

 

Ovo kaj piše Bunker za zvučne dojave jest živa istina...naime, jedan lik iz NZG nakon što su mu ukrali motor iz garaže, kupio je novi, te je dao ugraditi brodske(lokomotivne) sirene koje se oglašavaju u slučaju krađe.

Znači dosta jak zvuk koji para bubnjiće doslovno.

 

Dobar je lik, radi pošten posao, al ne voli kada ga zezaju. Nije lik za igranje. Ak' on uhvati kriminalca, isti će trebati zvati policiju da ga zaštiti. Ak' naravno bude stigao.

 

Za predmete, prijevozna sredstva, stanove, kuće, vikendice, žene potrebno je imati dobro osiguranje.

Znači dobra vrata, jak lock, zvučni alarm, dojavni alarm spojen za zaštitarskom interventom ekipom, policijom, itd.

 

Postavljanje zamki koje mogu naštetiti zdravlju kriminalca nisu dozovljene, te će ti vi odgovarati za to. Kriminalac za svoj dio.

dzg
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.7.2022 16:49 (PzKpfw).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zaštita bicikla od krađe!
PzKpfw kaže...

 

 Ovo kaj piše Bunker za zvučne dojave jest živa istina...naime, jedan lik iz NZG nakon što su mu ukrali motor iz garaže, kupio je novi, te je dao ugraditi brodske(lokomotivne) sirene koje se oglašavaju u slučaju krađe.

Znači dosta jak zvuk koji para bubnjiće doslovno.

 

Dobar je lik, radi pošten posao, al ne voli kada ga zezaju. Nije lik za igranje. Ak' on uhvati kriminalca, isti će trebati zvati policiju da ga zaštiti. Ak' naravno bude stigao.

 

Za predmete, prijevozna sredstva, stanove, kuće, vikendice, žene potrebno je imati dobro osiguranje.

Znači dobra vrata, jak lock, zvučni alarm, dojavni alarm spojen za zaštitarskom interventom ekipom, policijom, itd.

 

Postavljanje zamki koje mogu naštetiti zdravlju kriminalca nisu dozovljene, te će ti vi odgovarati za to. Kriminalac za svoj dio.

Otkrio je toplu vodu, uz ostalo kaj usput piše gluposti koje niti pes s maslom ne bi pojel.

 

Poseban Alarm na biciklu pa ok, ali za večinu biciklista ispast če puno praktičnije ako ipak odma uzmu Alarmirani U-lock.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/bicikli-elektricni-romobili/zastita-bicikla-krade/205057.aspx?page=8&jumpto=6104216&sort=asc&view=flat

 

Dalje znamo, duplo su skuplji od klasičnog OnGuard ili Auvray U-Lock-a koji imaju bolji dizajn ili konstrukciju.Link vidiš, pa eto žutanjci su več ranije spomenuti kao opcija.Tema nema puno stranica(brzo se pregleda), i onda eto dalje nema potrebe za stalno istom raspravom.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.7.2022 18:04 (rambox).
10 godina
offline
Zaštita bicikla od krađe!

@rambox

 

 

Ma, joj da sve vi žikite, dok vam drugi napiše...uljećeš u raspravu, te dijeliš pamet onima koji su eto napisali nešto iz svojeg iskustva.

Znam te kao forumaša koji se u sve meće....od oružja, politike, bicikala, itd....al, ipak u okvirima pravila foruma.

 

Neko ti napiše da za sve postoji alat i da je potrebno vrijeme, a ti sem da to priznaš, ideš dalje forsirati svoj ritam.

Čemu to?

dzg
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Zaštita bicikla od krađe!

Imate možda preporuku dobrog osiguranja za bicikl, a da nije preskupo? Gledao Grawe sto imam nesto preko firme, za bicikl od 16 000kn godišnje je 1900 osiguranje, pa gledam ima li igdje jeftinije da znate? (uzeo Brute, ali bolje se i osigurat)

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.7.2022 23:19 (ficosime).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Zaštita bicikla od krađe!

Ficosime , ja imam kasko za romobil, evo dolje copi paste uvjeta osiguranja, pa vidi sa njima kako bi tebi bilo za bajs:

Uvjeti osiguranja
• Klauzula za osiguranje e-romobila
• Opći uvjeti za osiguranje imovine 101-1118
Kvar:
Nesreća:
Krađa, vandalizam, provalna krađa:
• policijsko izvješće (štetu treba odmah prijaviti policiji)
• prijavu štete (na obrascu za prijavu štete)
• račun za ukradeni romobil
• informacije o drugim postojećim osiguranjima
• račun za novi romobil
U slučaju krađe, vandalizma ili provalne krađe, potrebno je na e-mail adresu Bordero.hr@allianz.com
Prijava nastanka osiguranog slučaja
Teritorijalno pokriće
VSETT8+ LG 16,0A 48V
9,690.00 kn

U slučaju kvara, klijent je dužan kontaktirati Pozivni centar Allianz na broj telefona: +431525036764 kako
bi prijavio nastanak osiguranog slučaja. Također je moguće kontaktirati ugovaratelja Kongova garaža
d.o.o. na broj +385914634920. Potrebno je navesti broj police, ime i prezime, broj telefona za povratne
pozive, broj okvira romobila i mjesto nastanka štete.
U slučaju nesreće, klijent je dužan kontaktirati Pozivni centar AWP-a kako bi zatražio pomoć na licu mjesta
na broj telefona: +431525036764 te prijavio nastanak osiguranog slučaja. Također je moguće kontaktirati i
Kongova garaža d.o.o. na broj +385914634920. Za prijavu štete klijent treba ispuniti obrazac za prijavu
štete (vidi obrazac) te ga poslati na e-mail adresu: Bordero.hr@allianz.com . Potrebno je navesti podatke o
romobilu, podatke o trgovcu romobilima te fotografije štete.
POTVRDA O OSIGURANJU
Opseg osigurateljnog pokrića obuhvaća nastanak jednog od sljedećih slučajeva: provala, krađa,
razbojništvo, vandalizam, slučajna šteta, kvar baterije.
Bunker
16 godina
offline
Re: Zaštita bicikla od krađe!
ficosime kaže...

Imate možda preporuku dobrog osiguranja za bicikl, a da nije preskupo? Gledao Grawe sto imam nesto preko firme,za bicikl od 16 000kn godišnje je 1900 osiguranje, pa gledam ima li igdje jeftinije da znate? (uzeo Brute, ali bolje se i osigurat)

Ako je to običan bicikl, u tom slučaju takav bicikl ne koristiš za recimo odlazak na posao.Takav bicikli ne ostavljaš po gradu, bez obzira kak su zaključani čisto zato jer su preskupi za takve namjene.

 

Ako koristiš E-bajs od 2000eura,  sasvim logično da preporuka ide na dodatno osiguranje za bicikl bez obzira sa čime bicikl zaključaš.

 

Kao primjer Njemačka praksa, ako osiguraš bicikl onda moraš kupit zaštitu za zaključavanje koju preporuča određena firma za osiguranje.Ovisno o klasi osiguranja, nemaš izbora ako hočeš osigurat bajs moraš ga zaključat sa preporučenom zaštitom.Kod Švaba hm OnGuard ne prolazi, sasvim očekivano da neče preporučat konkurenciju.Za bicikl žute vrjednosti, za to bi u Njemačkoj moral uzet Abus Granit seriju.Vjerojatno bi moral kupit X-Plus 540 model, a to je najskuplji ili najbolji Abus U-Lock namjenjen za zaključavanje bicikla. Standardni model veličine 23cm, U-Lock i nosač za bicikl paket koštaju oko 100eura.

 

https://mobil.abus.com/uk/on-road/Locks/U-Shackle-Locks/U-Shackle-Locks-Bike

 

https://www.bike24.com/cycling/accessories/bike-locks/d-locks?manufacturerId%5B0%5D=72&searchTerm=&sort=

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.7.2022 18:45 (rambox).
16 godina
offline
Zaštita bicikla od krađe!

Jezuš kristuš, ali kad pogledaš cijenu od 15$ ili eura fučkaj ga sad smeče kvaliteta je sasvim očekivana.

 

https://www.amazon.com/Husgw-Bike-Combination-Anti-Theft-Motorcycle/dp/B0BFHVJF2Z?th=1

 

 

Žalosno je da to ljudi i kupuju, dakle takav jeftin lanac na kojem karike(premekan čelik i pretanko)nisu niti zavarene.

 

Večina prosječnih kupaca ionako spada pod "kupuju guske u magli". Ljudi kupuju "magloviti/neprovjereni/brend je pao s kruške" jeftin hardver za zaključavanje bicikla, i još na Amazonu daju dobre ocjene i preporuke.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.2.2023 16:52 (rambox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zaštita bicikla od krađe!

 Taj ti je jedan od kvalitetnijih, iako im je trenutno cijena dosta visoka. Kada su imali akciju isti si mogao kupiti za 150-200kn.

13 godina
offline
Re: Zaštita bicikla od krađe!
Branimir2412 kaže...

 Taj ti je jedan od kvalitetnijih, iako im je trenutno cijena dosta visoka. Kada su imali akciju isti si mogao kupiti za 150-200kn.

 Imaš neki link gdje je najpovoljnije za naručiti? 

16 godina
offline
Re: Zaštita bicikla od krađe!

Sve je poskupilo+uži je izbor, pa i U-Lockovi ali srečom u tom rangu ima i znatno jefitniji modela sa 14cm štangama.

 

OnGuard Bulldog serija ako se nađe jeftinije, ili još najbolje Axa Newton UL 230 ako više voliš sve crno to je bolji izbor.

 

https://dsg.hr/axa-lock-newton-ul-230-proizvod-3091/

 

 

 

Sve piše u prvom postu ove teme. Ali eto nek se nađe i tu onak usput, dva brza i najbitnija linka sa detaljima i preporukama itd.

 

https://drive.google.com/drive/folders/1EXn-4CPJ5R3DG3d1Tb-DoA8LjiP6Jv6h?usp=sharing

 

https://drive.google.com/drive/folders/1xO2E8_psI17gD3iMTivCWPxDP3WBggtL?usp=sharing

Branimir2412 kaže...
Taj ti je jedan od kvalitetnijih, iako im je trenutno cijena dosta visoka. Kada su imali akciju isti si mogao kupiti za 150-200kn.

Prošla baba s kolačima, vjerojatno više nikad cijene neče biti na tak niskim razinama.Tu mislim na OnGuard Brute ili najači model, koji se nekad prodaval za 250kn.Onguard Pitbull je slabiji model, a eto sad ide za 370kn ili skoro 50eura.

 

Sad tek vidim, eto akcije na Giant SureLock modele ili rebrandirani OnGuard Bulldog ili OnGuard Pitbull modeli itd.

 

SureLock 2 STD=OnGuard Bulldog u ljepšem izdanju, plati ili naruči i nosi bez razmišljanja za 180kn.

 

https://keindl-sport.hr/proizvodi/oprema/lokoti/?searchcode=lokoti&searchid=35&sort=cheaper&search_q=&with_qty=0&discount=0&badges=&only_available=0&a=1679

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.2.2023 22:06 (rambox).
13 godina
offline
Zaštita bicikla od krađe!

Jel netko voljan dati preporuku, dakle treba mi zaštita za bicikl:

 

Cca 30-35 eur - s naglaskom na praktičnost - recimo ja bi naveo primjer lanca 75 cm / 80 cm koji ima šifru na sebi kao primjer praktične zaštite - lako se postavlja i skida, lako se objesi na bicikl, ne treba mi ključ. Trenutno imam onu namotanu sajlu i to je muka postaviti i razvući te smatram da to nije praktična zaštita nimalo.

 

U moru raznih brandova bojim se uzeti nešto meni nepoznato da ne kupim neko smeće.


Evo gledao sam ovo ali mi se ne sviđa što nema šifru već ključ:

https://keindl-sport.hr/lokot-na-kljuc-steel-o-chain-5805k-75-black-abus-71205-0-proizvod-23889/

https://keindl-sport.hr/lokot-abus-catena-6806k-85-black-90169-0-proizvod-45972/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Da li ima nešto bolje ili neki drugi proizvođač sa šifrom? Hvala.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.8.2023 13:14 (Cro0707).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zaštita bicikla od krađe!
Cro0707 kaže...

Jel netko voljan dati preporuku, dakle treba mi zaštita za bicikl:

 

Cca 30-35 eur - s naglaskom na praktičnost - recimo ja bi naveo primjer lanca 75 cm / 80 cm koji ima šifru na sebi kao primjer praktične zaštite - lako se postavlja i skida, lako se objesi na bicikl, ne treba mi ključ. Trenutno imam onu namotanu sajlu i to je muka postaviti i razvući te smatram da to nije praktična zaštita nimalo.

 

U moru raznih brandova bojim se uzeti nešto meni nepoznato da ne kupim neko smeće.


Evo gledao sam ovo ali mi se ne sviđa što nema šifru već ključ:

https://keindl-sport.hr/lokot-na-kljuc-steel-o-chain-5805k-75-black-abus-71205-0-proizvod-23889/

https://keindl-sport.hr/lokot-abus-catena-6806k-85-black-90169-0-proizvod-45972/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Da li ima nešto bolje ili neki drugi proizvođač sa šifrom? Hvala.

Abus lance promjera 5-6mm nikako ne kupiti, niti pod razno to je preskupo za tu cijenu.

 

Preporuka ide na lanac promjera karika 10mm, ili minimalno 8mm karike lanca ako hočeš da lanac bude osjetno lakši.Brava na ključ to je bolja opcija, s šifre preskoči ako imaš opcije brave na ključ.

 

Auvray lanac promjera 10mm, po toj cijeni tu nema nikakve konkurencije.To je prvi izbor, ali takav lanac ima malo veču masu.U ponudi je i OnGuard ili Axa lanac promjera karika 8mm, ili samo Axa ako hočeš lanac bez ikakve žute boje.Dalje znaš sve, ak si pročitaj prvi veliki post u ovoj temi.

 

https://keindl-sport.hr/lokot-kljuc-auvray-c-bloc-120cm-d10-proizvod-22965/

 

https://markoprojekt.com/lokot-axa-lanac-absolute-kljuc-900x8-proizvod-14018/#variationdetail0

 

https://www.rog-joma.hr/hr/oprema/lokoti/kljuc/lokot-kljuc-lanac-onguard-chain-locks-chain-lock-key-80cm-x-8mm-16381/

 

Auvray lanac promjera 6mm košta 15eura. Ali to nije preporuka, nego eto samo cijenom usporedba sa Abus modelima istog promjera.

 

https://keindl-sport.hr/lokot-kljuc-auvray-c-bloc-90cm-d6-proizvod-22966/

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.8.2023 20:38 (rambox).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice