Biciklizam, bicikli, oprema, staze... izdvojena tema

poruka: 30.288
|
čitano: 14.098.678
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Napokon slozio bicikl. Zadovoljan sam kak ide.

Canyon Endurace 7. 105 oprema i odma sam stavio druge kotace, volan i sjedalo

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
10 0 hvala 0
14 mjeseci
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Pozdrav, ne znam dal i je prava tema, ako nije uputite me :)

 

Kupujem MTB bicikl do nekih 600-800 eura max. Uglavnom ce biti voznja gradom mozda na sljeme i neka brda ali uglavnom po cesti. Hvala.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Amana kaže...

Pozdrav, ne znam dal i je prava tema, ako nije uputite me :)

 

Kupujem MTB bicikl do nekih 600-800 eura max. Uglavnom ce biti voznja gradom mozda na sljeme i neka brda ali uglavnom po cesti. Hvala.

 MTB nije za grad i cestu. Vrlo teško je dati savjet kad si u startu postavio (ili postavila, i to je bitno) uvjet koji baš nema smisla. Ko da pitaš "koju bušilicu da kupim za pilanje drveta".

 

Tebi ne treba MTB nego nekakav treking bicikl.

Ako baš inzistiraš na MTB onda ćemo zanemariti ovo da ćeš uglavnom biti na cesti i u gradu i naći ti najbolji MTB u dimenziji koja ti paše (tvoja visina?) i gotovo.

 

 

 

 

14 mjeseci
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Aha, hvala na odgovoru, moze preporuka onda za neki treking bicikl, visina 175. 

 

Edit: muško sam :D

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.2.2023 16:28 (Amana).
12 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

 https://dsg.hr/ghost-square-cross-essential-proizvod-2509/

 

U M veličini

 

To bi ja sebi uzeoda imam 175 cm i 800€

 

Neko će te pokušati odgovoriti od 1x pogona ali to je budućnost i većina boljih treking bicikala počela je dobivati 1x pogon.

 

 
4 0 hvala 0
14 mjeseci
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Hvala!

12 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

pozdrav ekipa,

 

imam ovaj bicikl vec nekih sigurno 8+ godina https://www.bikeradar.com/reviews/bikes/mountain-bikes/focus-whistler-27-g-review/ 

 

bicikl je u malo ajmo reć zapuštenijem stanju(nije servisiran) tj jedino što sam radio otkad sam ga kupio je početničko čišćenje lanca(prođem krpom i podmažem po kap na svaki dio lanca jednom u proljeće i to je to). Bajk je vožen po maksimiru sljemenu jarunu i sve između toga uključujći i rute po gradu, a čuvan u stanu u mašinici se da i nać koja dlaka od curine kose..:D 

 

Ugl da skratim pripremam se ove godine krajem svibnja otići na vožnju do mora sa njim  pa sam poče gledati servise i vidio da u ZG cijene variraju od 80 do 100€ za tzv generalni servis bez dijelova i guma koje mislim da ću morati promijeniti jel se lagano vide žice u daljini na trenutnima. Naime molio bih vas preporuku i pomoć oko toga koji servis izabrati, što točno napraviti na biciklu tj isplati li se taj generalni servis ili je bolje samostalno oprati bicikl u autopraoni a u servis otići s ciljanim zahtjevima? također koji servis izabrati budući se radi ipak o starijem biciklu koji i nema vjerovatno neku vrijednost na tržištu pa bih volio proć što jeftinije sa zadovoljavajućim rezultatima. Također postoji li još nešto na što bih trebao obratiti pozornost? 

 

I preporuku(može i sa ebaya ili alija) torbice koja se stavi na ramu bicikla pa da mi u nju stane mobitel novčanik i možda još koja sitnica i držača za bočice.

 

Hvala unaprijed na pomoći..:)

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.2.2023 20:23 (tomislavivic).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Nemoj ga prati u autopraonici. Spužva, šampon za auto i voda.

Što se tiče servisa nemam preporuku za Zg jer nisam iz Zg ali gume možeš sam zamijeniti. Vrebaj akcije po domaćim i stranim dućanima. Gume koje trenutno imaš nisu za ovakvo putovanje. Preporučam Schwalbe Hurricane ili Marathon, Continental Double Fighter maksimalno 2.0 širine.

 

Osnovno pitanje je u kakvom je stanju pogon. Treba li mijenjati kazetu, lanac i lančanik. O tome će ti najviše ovisiti cijena servisa. Pošto ideš na dužu turu preventivno bi zamijenio i sve sajle te pločice kočnica.

 

Što se tiče torbi za okvir s aliexpressa uglavnom ti je "koliko para, toliko muzike". Bitniji ti je ruksak jer ćeš u njemu nositi većinu stvari a mobitel, novčanik i dokumente obavezno u ruksak ili još bolje pederušu. Na put ne kreći bez kacige, barem dvije rezervne zračnice, pumpe, bljeskalice i svjetla s rezervnim baterijama. Ako ne planiraš voziti po noći zapamti da je plan jedno, stvarnost drugo. Gledaj prognozu za cijelu rutu. Ako nije idealna ne kreći na put. Tekućine će ti trebati barem dvostruko nego misliš a moraš imati i hranu, najbolje čokoladice i proteinske štapiće. Ako ideš sam, a nemoj, budi u kontaktu s nekim barem svakih pola sata.

 

Prouči rutu, naročito uspone. Ako nisi 200% siguran da ih možeš izgurati...

 

 

 

 
5 0 hvala 1
3 godine
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Živili ljudi
Taman prije nekih misec dana uzea novi bike, orbea alma m30 i mogu rec da sam prezadovoljan...

Prije sam vozia cube analog koji sam malo i nadogradia i nisam ocekiva da cu odmah osjetit razliku...

Vozim dosta makadama,volim uspone i tu se pokazala genijalna,doduse 2 kg manje u odnosu na staru, sid vilica dobro funkcinira, xt mjenjac radi odlicno...
Jedino je malo sic neudoban, al to se lako da rjesit...
Sve u svemu 👍
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
tomislavivic kaže...

pozdrav ekipa,

 

imam ovaj bicikl vec nekih sigurno 8+ godina https://www.bikeradar.com/reviews/bikes/mountain-bikes/focus-whistler-27-g-review/ 

 

bicikl je u malo ajmo reć zapuštenijem stanju(nije servisiran) tj jedino što sam radio otkad sam ga kupio je početničko čišćenje lanca(prođem krpom i podmažem po kap na svaki dio lanca jednom u proljeće i to je to). Bajk je vožen po maksimiru sljemenu jarunu i sve između toga uključujći i rute po gradu, a čuvan u stanu u mašinici se da i nać koja dlaka od curine kose..:D 

 

Ugl da skratim pripremam se ove godine krajem svibnja otići na vožnju do mora sa njim  pa sam poče gledati servise i vidio da u ZG cijene variraju od 80 do 100€ za tzv generalni servis bez dijelova i guma koje mislim da ću morati promijeniti jel se lagano vide žice u daljini na trenutnima. Naime molio bih vas preporuku i pomoć oko toga koji servis izabrati, što točno napraviti na biciklu tj isplati li se taj generalni servis ili je bolje samostalno oprati bicikl u autopraoni a u servis otići s ciljanim zahtjevima? također koji servis izabrati budući se radi ipak o starijem biciklu koji i nema vjerovatno neku vrijednost na tržištu pa bih volio proć što jeftinije sa zadovoljavajućim rezultatima. Također postoji li još nešto na što bih trebao obratiti pozornost? 

 

I preporuku(može i sa ebaya ili alija) torbice koja se stavi na ramu bicikla pa da mi u nju stane mobitel novčanik i možda još koja sitnica i držača za bočice.

 

Hvala unaprijed na pomoći..:)

 Od kuda do kuda planiraš vozit ?

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

za sad je plan Zagreb - Crikvenica jer nikad nisam vozio više od 50km u komadu na bicu, ako će pripreme ići bolje možda se i promijeni plan ili doda još neka destinacija.

16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
tomislavivic kaže...

za sad je plan Zagreb - Crikvenica jer nikad nisam vozio više od 50km u komadu na bicu, ako će pripreme ići bolje možda se i promijeni plan ili doda još neka destinacija.

 Na dan ulaska HR u €uropu, išao sam VŽ-Rovinj, 500km odvozio u 24h pedaliranja (ne računajući pauze, spavanja, hodanja po gradovima). Prva stanica mi je bila ZG spavanje, zatim od ZG došao sam do Skrada te sam spavao negdje zavučen sa strane ceste  (imao vojničku vreću za spavanje). Ujutro predivno buđenje s pogledom na brda u daljini. Spustio se do Delnica, tamo sam doručkovao u pekari i popio kavu. Zatim uslijedilo penjanje na Gornje Jelenje, ovaj put mi se doimalo lakše jer godinu prije sam vozio Ilok-Dubrovnik te mi je taj dio ostao težak u sjećanju (vjerovatno jer sam pratio tempo grupe, a ovaj put sam bio solo). Poslije vrha slijedi veoma bRRz spust prema Grobniku, brzine >60km/h. Sad ti ćeš najvjerovatnije ići na Lokve-Fužine-Hreljin, taj dio ne znam kakav je.

 

 

Kao što je kolega napisao, ponesi par zračnica (min 3.), set za krpanje, mini pumpu, dosta čokoladica i proteinskih barova, meni osobno je puno pomogao med u vrećicama (one za čaj) i popijem deci vode, stanem i predahnem 2minute te gas dalje kao da si full nov. Reflektirajući dodaci su veliki plus. KACIGA OBVEZNO!

 

EDIT: par slika iz 2012

LOL: Crobrother
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.2.2023 12:47 (Najbrži).
8 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
tomislavivic kaže...

za sad je plan Zagreb - Crikvenica jer nikad nisam vozio više od 50km u komadu na bicu, ako će pripreme ići bolje možda se i promijeni plan ili doda još neka destinacija.

 Ovo je moj plan za sad 

Vozit u komadu 

 

https://www.komoot.com/tour/999496623?ref=aso&share_token=aButhU9YD83aeaKz60x8R4L7mnUyFl1Wj1DCg1RWDb4dVNRRHB

 

Ak ce ic cura samnom onda bi to tak ostalo, ako cu ic sam onda bi mogo otic na Pag

 

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Najbrži kaže...
godinu prije sam vozio Ilok-Dubrovnik

 

Svaka ti, ali baš svaka čast!

12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
BlueMax kaže...

Nemoj ga prati u autopraonici. Spužva, šampon za auto i voda.

Što se tiče servisa nemam preporuku za Zg jer nisam iz Zg ali gume možeš sam zamijeniti. Vrebaj akcije po domaćim i stranim dućanima. Gume koje trenutno imaš nisu za ovakvo putovanje. Preporučam Schwalbe Hurricane ili Marathon, Continental Double Fighter maksimalno 2.0 širine.

 

Osnovno pitanje je u kakvom je stanju pogon. Treba li mijenjati kazetu, lanac i lančanik. O tome će ti najviše ovisiti cijena servisa. Pošto ideš na dužu turu preventivno bi zamijenio i sve sajle te pločice kočnica.

 

Što se tiče torbi za okvir s aliexpressa uglavnom ti je "koliko para, toliko muzike". Bitniji ti je ruksak jer ćeš u njemu nositi većinu stvari a mobitel, novčanik i dokumente obavezno u ruksak ili još bolje pederušu. Na put ne kreći bez kacige, barem dvije rezervne zračnice, pumpe, bljeskalice i svjetla s rezervnim baterijama. Ako ne planiraš voziti po noći zapamti da je plan jedno, stvarnost drugo. Gledaj prognozu za cijelu rutu. Ako nije idealna ne kreći na put. Tekućine će ti trebati barem dvostruko nego misliš a moraš imati i hranu, najbolje čokoladice i proteinske štapiće. Ako ideš sam, a nemoj, budi u kontaktu s nekim barem svakih pola sata.

 

Prouči rutu, naročito uspone. Ako nisi 200% siguran da ih možeš izgurati...

 

 

 

 imam jo0š jedno pitanje krenu sam traziti schwalbe hurricane gume i sad mi nije jasno koje uopće dimenzije trebam kiliko vidim ti si napisao da idem na širinu od 2, ja sam našao 1,9 kako mogu znati koje dimenzije pašu na moje "felge", iskreno nezz niti koje "felge" imam.

 

Pretpostavljam da je užasno glupo pitanje budući se u aute razumijem vrlo dobro, dok mi je ovo sve poprilično novo i uvijek kad sam kupovao bilo bi daj šta daš samo da radi.

12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
tomislavivic kaže...

 

 

 

 imam jo0š jedno pitanje krenu sam traziti schwalbe hurricane gume i sad mi nije jasno koje uopće dimenzije trebam kiliko vidim ti si napisao da idem na širinu od 2, ja sam našao 1,9 kako mogu znati koje dimenzije pašu na moje "felge", iskreno nezz niti koje "felge" imam.

 

Pretpostavljam da je užasno glupo pitanje budući se u aute razumijem vrlo dobro, dok mi je ovo sve poprilično novo i uvijek kad sam kupovao bilo bi daj šta daš samo da radi.

Mislim da imaš 26 incha kotače. Znači gledaš 26 incha gume. Pošto ti felge nisu tubeless trebaš non tubeless gume. Širina guma ograničena je straga okvirom, sprijeda vilicom ali tebi trebaju uže gume od ovih koje trenutno imaš pa ti to ograničenje neće biti problem.

Također trebaš gumu sa što manjim otporom tj. onu koja je prilagođena cesti a ne tehničkom terenu. Opet ne bi išao na neke slick jer ćeš bicikl koristiti i nakon tog puta a slick nije dobar za MTB.

Bicikl kojeg imaš najgora je moguća opcija (ne računam BMX, Pony i sl.) za duge cestovne ture. Ja s tim ne bi išao nigdje.

Oznaka koju tražiš je 26x2.0 ili 50-559

 

Gume koje sam ti preporučio su ove:

https://vivasport.hr/proizvod/guma-26x2-0-schwalbe-hurricane-race-guard-performance-zica-reflex-690g/

https://mtb-shop.hr/shop/oprema-i-dijelovi/vanjske-gume/26/v-guma-26x2-00-50-559-schwalbe-hurricane-hs352/

no izgleda da ih više nigdje nema. 26" je stari standard od kojeg polako svi odustaju.

 

Ovo ti je dobar izbor:

https://ciklo-centar.hr/artikl/schwalbe-marathon-plus-26x2-00-vanjska-guma-za-bicikl

 

ali cijena je paprena, trebale bi biti cca 20-25€

https://www.bike-components.de/en/Schwalbe/Marathon-Performance-26-Wired-Tyre-p46417/

 

 EDIT: ove iz Ciklo centra nisu iste gume kao ove s Bikecomponents. To je neka nova verzija sa poboljšanom zaštitom od bušenja i sidewallsima, zato je tolika razlika u cijeni.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.2.2023 22:18 (BlueMax).
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Uz malo bolji sic, ne vidim zašto ne bi mogao ić?
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Osobno bi išao u Marko Projekt i mijenjao bi sve - lanac, lančanici, štelanje mjenjača, promjena sajli, pakni, diskova, guma i centriranje kotača. Računaj jedno 200e troška cca.
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Ništa 1x za po gradu. 2x minimum
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Ne isplati se u taj bicikl ulagati 200€ a ako promijeni sve što si nabrojao + gume + pločice + rad, doći će ga i više. Na kraju će opet imati staru 26" koja nije za nikakve duže ture.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
tomislavivic kaže...

za sad je plan Zagreb - Crikvenica jer nikad nisam vozio više od 50km u komadu na bicu, ako će pripreme ići bolje možda se i promijeni plan ili doda još neka destinacija.

ja sam prošle godine napravio nekih 4500 km čistog komjutanja po Zagrebu i okolici, dakle ajmo reći da sam relativno u formi što se tiče bicikla, ali to nije ni desetina da se osjećam iole spreman za toliki put i posebice na na biciklu kakvom imaš

 

za takav put moraš biti u jebačkoj formi, biti dobro opremljen, imati iskustva na barem 3, 4 puta manjim udaljenostima i cestovni brzi bajk

 

ja se evo ne bi usudio

8 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Nek sredi bicikl kolko moze za neke normalne novce.

Kad dođe toplije nek odradi jednu voznju do pola puta i natrag pa ce vidjet kak ce mu ic.

Uz to vozit malo na Sljeme 

 

Susjed (26g) je prosle godine isao sa takvim biciklom do Zadra (od Samobora) sa jos jednim frendom. Putovali su na dva dana (nasli su si neki apartman za 200kn na pola puta. )

Ja nisam mogo vjerovat kad mi je to prico jer on nije nekaj previse zagrizo za bicikle. Vise nogomet igra (naravno da se i to racuna, al nije isto kao da aktivno trenira na biciklu) 

 

Zapravo isli su totalno nepripremljeni. Skroz kriva ruta odabrana (srecom ih serviser savjetovao kuda da idu) i previse prtljage su uzeli

 

 

Evo ovi su išli Varaždin-Pag 

https://m.youtube.com/watch?v=XZ6DFFzlgvE

Dvojca voze MTB

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.2.2023 7:16 (Santana).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Čini mi se da je susjed išao s 29". U društvu je to sve puno lakše (i sigurnije), pogotovo ako su kondicijski tu negdje. Ako treba voziti dva dana - ok. Tri dana - ok. Kad si sam psiha ubija, pogotovo na usponima. Ima tu jedan stari trik koji pomaže. Nije cilj doći na odredište nego je cilj 5 kilometara, kilometar, 500m dalje. Kad dođeš na taj cilj zadaješ si novi itd.

 
4 0 hvala 2
8 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
BlueMax kaže...

Čini mi se da je susjed išao s 29". U društvu je to sve puno lakše (i sigurnije), pogotovo ako su kondicijski tu negdje. Ako treba voziti dva dana - ok. Tri dana - ok. Kad si sam psiha ubija, pogotovo na usponima. Ima tu jedan stari trik koji pomaže. Nije cilj doći na odredište nego je cilj 5 kilometara, kilometar, 500m dalje. Kad dođeš na taj cilj zadaješ si novi itd.

 Istina. Psiha moze bit veci problem nego kondicija.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
12 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

iskreno ne mislim da će mi kondicija biti problem budući se cijeli život bavim sportom, iako imam sjedilački posao al barem 4-5 puta tjedno sam na treningu( nije biciklizam al opet squash, plivanje i trčanje su sigurno relevantni). Također budem odradio i pripreme, sad za vikend ću do dugog sela što je od mene doma cca 40km(tamo i nazad).

 

Jedino što mene brine je hoće li bic izdržati ( i moram probati naučiti zamijeniti zračnicu) i kako ću izdržati na sicu. Uglavnom hvala puno na pomoći, javim se ako bude kakvih nedoumica još i možda koju sliku ako uspijem za čast..:D 

Moj PC  
0 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Bicikliranje je drugi nivo. Nemoj računati to što možeš u plivanju izdržati da ćeš i na bajku
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
silvio3105 kaže...
Bicikliranje je drugi nivo. Nemoj računati to što možeš u plivanju izdržati da ćeš i na bajku

Ne bas drugi nivo, ali da, sasvim drugaciji sport. Plus nije isto voziti 20, 50 ili 100 km, to su ogromne razlike i mentalno i fizicki. Taman i da je sve na mjestu tom smislu, mozes nakon 80 km uvidjeti da te sic jako smeta i gdje si onda? Svakako bi bilo dobro ovo sto je netko gore napisao, napraviti voznju do pola outa i natrag, tu ces biti nacisto na cemu si.

Ali ljepota biciklizma niti nije u tome, tako da samo dovedi bajk u red, kreni i ne utrkuj se nego laganini i uzivaj u voznji. Ako se bavis sportom, biciklisticku kondiciju ces steci u voznji.

Jedino sto bih ti ja stvarno preporucio je da utvrdis koja kadenca ti pase. Obicno je to oko 90 RPM ali stvar je visoko individualna.

Osim toga, osiguraj se da imas dovoljno nisku najnizu brzinu i da, svakako moras znati promijeniti zracnicu. To je jedan od najmanje zahtjevnih zahvata koje mozes napraviti na cesti, a ustedjeti ce ti hrpu vremena i novaca. To znaci da ti treba i pumpa...

Osim toga nije problem niti zamijeniti sajlu kocnice ili mjenjaca, jos i laksi od zracnice ali ga se ljudi boje jer nikad nisu probali.

Osiguraj se i da mozes podesavati visinu sjedala, na duljim turama do izrazaja dodju neke stvari koje inace niti ne primijetis.

Gledam te!
13 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Jasno mi je da nije odgovarajuća tema ali možda im znalaca ovdje. Imam doma jedan Ktm bike, i posto su se javili problemi sa koljenima volio bi ga nadograditi u e-bike. Koristio bi ga rekreativno na ture cca 15-20 km asfalta. Ima neki link na uradi sam? Mislim da bi za moje potrebe bilo sasvim ok pogon u prednjem kotaču, eventualno srednji pogon. Tražim neki povoljni kit, može i izvana al da je provjereni. Ima tko što za preporučiti?
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
tomislavivic kaže...

iskreno ne mislim da će mi kondicija biti problem budući se cijeli život bavim sportom, iako imam sjedilački posao al barem 4-5 puta tjedno sam na treningu( nije biciklizam al opet squash, plivanje i trčanje su sigurno relevantni). Također budem odradio i pripreme, sad za vikend ću do dugog sela što je od mene doma cca 40km(tamo i nazad).

 

Jedino što mene brine je hoće li bic izdržati ( i moram probati naučiti zamijeniti zračnicu) i kako ću izdržati na sicu. Uglavnom hvala puno na pomoći, javim se ako bude kakvih nedoumica još i možda koju sliku ako uspijem za čast..:D 

 Znaci ti nešto, al ne tolko kolko mislis isto kak meni biciklizam ne znaci puno za trcanje. Iznenadit ces se. 

Moras bit svjestan da te ceka vrh od ~900m i usponi do 15% to ti je najveca prepreka pa svakako prije probaj na Sljeme. 

Sredi bicikl pa vozi po ravnom i onda kad mislis da si spreman na planinu. 

 

Kak veli kolega položaj sjedala ti je jako bitan. 

Krivo postavljeno sjedalo na kratko ti mozda nece smetat, al na duze staze ne samo da ti bude neudobno nego moze doc i do ozljede. 

Bolje malo nize postavljeno sjedano nego previsoko pa da ti se kuk klacka na njemu. 

Isto je i kut bitan da ne gnjecis stvari između nogu

Obicno se nagne špica sjedala prema dolje. Ne previse da ne kliziš. 

 

Imaš vremena. Testiraj i vozi 

 

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Dovoljno je da odvozi Črnomerec - Medvedgrad da vidi kako će to izgledat.
 
2 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice