Biciklizam, bicikli, oprema, staze... izdvojena tema

poruka: 30.288
|
čitano: 14.097.639
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
MasterNerdx kaže...

Pozdrav,

 

 

Uzeo sam Ghost Kato Advanced 2021, novi, i danas je pala prva vožnja i prvi problem. Naime primjetio sam da u vožnji prednje pakne stružu o disk, na povratku sa vožnje, zavrtio sam prednji kotač u zraku i primjetio da samo na određenom djelu diska, disk zastruže o paknu i proizvodi zvuk. Ima li tko kakvo riješenje ili će se sa vremenom potrošiti dovoljno disk i pakna pa će zvuk prestati? 

 

Radi se o: Tektro HD-M275 i 180mm disku

 

Hvala na pomoći.

 

 

 

 Prije će se potrošiti pakne nego disk,trebalo bi naštimati čeljusti kočnica a možda i ispraviti disk.Naprijed zna zastrugati kad se ide u zavoje jer vilica flexa.Ako je nov odi u trgovinu da ti namjeste i vani testiraj.

Sjedi 1
11 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Moguće da je samo potrebno namjestit čeljust kočnica,to ti je dosta jednostavno pa ako imaš volje možeš probat sam, trebaš napravit slijedeće : 2 šerafa koja drže čeljust kočnica u vilicu otpusti ,znači ne do kraja nego ih otpustiš da budu labavi ,zavrtiš kotač i stisneš kočnicu da čeljust zahvati disk i cijelo vrijeme držiš stisnutu kočnicu zategneš natrag ova 2 šerafa sa početka koje drže čeljust u vilici( to ti je ponekad potrebno napravit ako skidaš kotače).

 

Isto tak ak ti se neda bajk vjerovatno ima besplatni 0 servis (to ti je za ovakve stvari da se naštimaju,moguće ti je isto da se npr sajle malo rastegnu i slično).

 

Čestitke na bajku, ali daj malo digni sic mene koljena počnu bolit ovak preko slike.

10 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
evang kaže...

Moguće da je samo potrebno namjestit čeljust kočnica,to ti je dosta jednostavno pa ako imaš volje možeš probat sam, trebaš napravit slijedeće : 2 šerafa koja drže čeljust kočnica u vilicu otpusti ,znači ne do kraja nego ih otpustiš da budu labavi ,zavrtiš kotač i stisneš kočnicu da čeljust zahvati disk i cijelo vrijeme držiš stisnutu kočnicu zategneš natrag ova 2 šerafa sa početka koje drže čeljust u vilici( to ti je ponekad potrebno napravit ako skidaš kotače).

 

Isto tak ak ti se neda bajk vjerovatno ima besplatni 0 servis (to ti je za ovakve stvari da se naštimaju,moguće ti je isto da se npr sajle malo rastegnu i slično).

 

Čestitke na bajku, ali daj malo digni sic mene koljena počnu bolit ovak preko slike.

 Hvala na odgovoru, probati ću čeljusti namjestiti. Nulti servis je nadovno napraljen, uz biciklu je došla servisna knjižica u kojoj je zaveden. 

12 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Zanimljivo da si dobio Rockshox vilicu na Advancedu. Ta vilica inače ide uz Pro model. Uz Advanced dolazi SR XCR koja nije nimalo lošija od te koju si dobio no da mogu birati i ja bi uzeo Rockshox.

Je li vilica koju si dobio quick release ili through axle? Ako je quick release prvo što bi napravio je skinuti i ponovo montirati kotač no malo manje stegnuti nego što je bilo. Ako ne pomogne onda centriranje čeljusti.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
BlueMax kaže...

Zanimljivo da si dobio Rockshox vilicu na Advancedu. Ta vilica inače ide uz Pro model. Uz Advanced dolazi SR XCR koja nije nimalo lošija od te koju si dobio no da mogu birati i ja bi uzeo Rockshox.

Je li vilica koju si dobio quick release ili through axle? Ako je quick release prvo što bi napravio je skinuti i ponovo montirati kotač no malo manje stegnuti nego što je bilo. Ako ne pomogne onda centriranje čeljusti.

 

Imao sam Ghost Advanced sa Suntour XCR Air vilicom i to je apsolutno najgora vilica koju sam probao u životu, tako da je sreća da je nije dobio. Bila je toliko loša da sam se raspitivao na servisu da li je pokvarena.

 

Small bump compliance sa tlakom koji je bio potreban na mojoj težini je bio nepostojeći (mislim da je bilo 105 PSI). Kad sam biciklom skakao sa rizola, imao sam dojam da je ispunjena blatom a ne uljem.

 

Na servisu su mi rekli da je vilica OK ali da je jednostavno nekvalitetna, na Redditu (r/bikewrench) su mi isto rekli. Na Giant Stance 2 sam imao Raidon a to je bila fantastična vilica, nebo i zemlja u odnosu na XCR Air.

 

Radije vozim opružni XCM nego zračni XCR. Ako ništa drugo, opruga je opruga i uvijek će biti dobra na manjim rupama i manjim skokovima.

 

Mislim da su svi Kato modeli QR.

 

Što se tiče kočnice i trljanja diska, nažalost to je česti problem na biciklima koji izlaze novi iz dućana, ja sam to imao na 2-3 bicikla. Nekad je problem sama necentrirana čeljust (što uz malo zezancije i alata koji svi imaju po kući se može solo riješiti), nekad je do samog diska koji je savijen a tu već treba više zezancije, a nekad je oboje.

 

Što se tiče metode centriranja čeljusti pomoću toga da olabaviš šarafe i onda pritisneš kočnicu, nekad ta metoda radi, nekad ne, pogotovo ne ako je sam rotor savijen. Ja bi osobno odnio bicikl na servis, to se riješi u 5-10 minuta, sumnjam da će ga netko zezati da se naručuje za takvo što.

12 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ja sam imao XCR federaču prije desetak godina i bio sam vrlo zadovoljan (u odnosu na očekivanja) Sasvim solidno je trpila mojih tada 115kg a i po reviewima je bila bolja od Judy/XC30 federače. Mislio sam da je i tu federača u pitanju. U svakom slučaju dobro je prošao.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
BlueMax kaže...

Ja sam imao XCR federaču prije desetak godina i bio sam vrlo zadovoljan (u odnosu na očekivanja) Sasvim solidno je trpila mojih tada 115kg a i po reviewima je bila bolja od Judy/XC30 federače. Mislio sam da je i tu federača u pitanju. U svakom slučaju dobro je prošao.

 Za opružni XCR se slažem. Imao sam jedan Bergamont prije 5-6 godina sa XCR32 Coil i bila je jako dobra vilica. Zračna verzija je horor.

11 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ako imate pretplatu na Stravi pripazite

 
4 0 hvala 3
15 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Htio bih kupiti bolje kotače s više žbica, trenutno imam 28, radi veće sigurnosti prikom duljih vožnji pod velikim opterećenjem. 

 

Radi se o Giant Toughroad biciklu, koji se vozi po gradu, asfaltu, makadamu, blatu...cijele godine. Vozi se na 2.0 gumama i na toj dimenziji bih i ostao. 

 

Dimenzije sadašnjih kotača 29, tubless ready, prednji 12x100, stražnji 12x135, quick release, diskovi sa šest vijaka. 

 

Bio bih zahvalan ako netko može preporučiti neki par kotača do 700 eura na Bike24 ili slično. 

 

EDIT

 

Možda netko može iskomentirari ove kotače, nije mi poznat ovaj proizvođač 

 

https://www.bike24.com/p2407021.html

Tempus fugit
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.1.2023 20:32 (robisierra92).
 
0 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Misliš 70e?
15 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
silvio3105 kaže...
Misliš 70e?

 Što želiš reći?

Tempus fugit
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
700e za dvije felge nije puno?
15 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
silvio3105 kaže...
700e za dvije felge nije puno?

Nije ne, želim imati dobre kotače jer se pripremam za put pa sam došao potražiti poneki savjet i ovdje.

 

Na sadašnjim kotačima imam obruče od 70e.

 

Tempus fugit
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
silvio3105 kaže...
700e za dvije felge nije puno?

 Na prošlom bajku felge mi koštale €990. A set novih Giant SLR su oko €1250, a biti će na idućem bajku kojeg planiram kupiti iza Uskrsa.

LOL: Crobrother
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Skup sport. 100e max po felgi.
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
silvio3105 kaže...
Skup sport

Itekako mi je poznat izraz SKUP SPORT, pogledaj pod Moj PC. Da ne pričam koliko €€€ otišlo u biciklizam, a da pogotovo ne nabrajam još u motor i opremu. Ne moraš drugima nametati koliko do čega je max cijena, svatko za sebe određuje koliko je nešto spreman platiti.

LOL: Crobrother
8 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Samo ne znam kaj mozes dobit sa felgama od 100€ u odnosu na one koje dolaze sa biciklom.

I kvalitetne kineske karbon felge su 1000€

 

 

Ja sam si nabavio stariji cestovni bicikl, al mislim da cu sad uzet nekaj novije jer mi fali brzina za breg, a ovog ostavim za trenažer

 

Ovo mi je zapelo za oko 

https://www.canyon.com/en-hr/road-bikes/endurance-bikes/endurace/al/endurace-7-rb/2731.html?dwvar_2731_pv_rahmenfarbe=BK%2FBK

 

Dosta lagan za aluminij i komponente su jednostavne za odrzavanje pa si to mogu sam. Ulozim jos u felge i dobim na aerodinamici i skinem gotovo 500g s njega.

Ispadne lakši nego dosta karbonskih, a nije tak osjetljiv

 

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.1.2023 14:29 (Santana).
Moj PC  
0 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Tih 100-150 grama uštede skinem na wcu prije vožnje 😅
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
silvio3105 kaže...
Tih 100-150 grama uštede skinem na wcu prije vožnje 😅

 Nisu tolko bitni grami kolko aerodinamika.

 

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Pričamo o MTBu?
8 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
silvio3105 kaže...
Pričamo o MTBu?

 Pa zapoceli ste o tome pisat sa najbrzim, a kolko ja znam on prica o cestovnom biciklu

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
11 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Dobra večer,

 

Prije nekoliko mjeseci mi je došao canyon stoic 2, jučer mi je palo na pamet da bi htio obojati vilicu (ne cijelu već samo crni dio, ostatak je bijelo) i šipku sica u boju bronce ( eto tak ). Najviše me brine rastavljanje vilice, da li je to netko radio, da li može doći do zajeba....na što treba pripaziti?

 

Pozz

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Ti bi bojao stanchionse??
 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Da, odnio bi kod majstora gdje sam farbao branik na autu. Ne bi uzeo penzl i sam ga bojao.

 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

 

marching up and down the squaaare
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
To se ne radi Sentinelx. To je kao da ides bojati diskove ili prozore na autu. Zaboravi.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
11 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Shvatio sam da nešto nije dobro odmah nakon prvog posta, uglavnom shvatio poruku.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ako baš želiš imati Foxov Kashima Coating izgled imaš na Aliexpressu svakakvih vilica za koje čak i postoje recenzije po kojima nisu loše a dođu do 100€.

Bilo kakav dodatni sloj boje na tvorničkim stanchionsima rezultirao bi blokiranjem vilice + čak i ako bi tvornički vilica bila toliko loše napravljena da može primiti sloj boje ta boja bi vrlo brzo otpala.

 

Ovakvo nešto: LINK

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.1.2023 13:01 (BlueMax).
 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

To je to, hvala na preporuci, budem se pozabavio recenzijama 

12 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

To nije savjet na kojem mi trebaš zahvaliti.

 

Ovo je taj savjet: Ne mijenjaj ništa. Na tom Stoicu svakako ljepše izgleda crna sic štanga i crni stanchionsi. Ako jednom budeš išao na mijenjanje vilice nek to bude bolja vilica od one koju mijenjaš a ne gora koju ti nitko neće htjeti servisirati. 

 
4 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice