Biciklizam, bicikli, oprema, staze... izdvojena tema

poruka: 30.288
|
čitano: 14.106.663
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
peroko kaže...

 Gledao sam i ja FX3 ali nažalost trek se za 2023. godinu prebacio na 1x10 sustav a to mi se nimalo ne sviđa

 To ti je win-win situacija. Nađi stari model i još ćeš ga uhvatiti na sniženju. Kad proizvođač nešto bitno promijeni na modelu iz nove godine onda starom padne cijena. Najčešće se ne mijenja ništa pa za bicikl koji 2 godine stoji u dućanu napišu da je novi model.

8 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Pa bio vam je sad za blagdane u rog joma fx3 ispod 6000kn 2022 model

Izgleda da se prodalo

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Pozdrav. 

Cura kupuje bajk. Bajk bude koristila za dulje i krace relacije i za sve terene.. ne sad profesionalno ali ono rekreacijski..

 

 

Isprobali smo M ramu i uzivo joj odgovara.. tamo je prodavac rekao da je to unisex no ovdje vidimo da ga prodaju pod muški. 

Još nismo kupili, bili smo se odlučili za njega, no  sad se malo dvoumimo zbog toga "muški"... što vi mislite i koja je osnovna razlika muških i ženskih ? 

radi se o ovom modelu:

 

https://www.rog-joma.hr/hr/bicikl/marlin-5-2023-grey-31842/

 
0 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Koliko znam, ženski ima ramu ravniju kod sica.
Unisex su muški, a ti s ravnim dijelom rame su ženski.
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ne postoji muški i ženski bicikl, to su samo marketinške spike. Ako joj odgovara rama i sviđa joj se, to je to.

Gledam te!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Znam vidio  sam ali nije mi pasala dostupna veličina nažalost.

12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Veliki Brat kaže...

Ne postoji muški i ženski bicikl, to su samo marketinške spike. Ako joj odgovara rama i sviđa joj se, to je to.

 Meni koji sam u mladosti dosta puta zviznuo jajima o top tube logika je govorila da bi ono što se zovu "ženski modeli" u biti trebali biti muški modeli. Pa opet nisam nikad kupio ženski model iz dva razloga. Svi bi mi se smijali i muški je čvršći.

Objašnjenje zašto je na ženskom modelu top tube spušten je kako bi mogla u haljini sjesti na bicikl. Dok za gradski bicikl to i ima nekog smisla za MTB nema nikakvog jer nikad u životu nisam vidio nekoga u haljini na MTB-u.

Navedeni Trek Marlin ima top tube dosta nisko pa zato ga možda nazivaju unisex.

Dobar primjer razlike između muških i ženskih modela su Giant i Liv. U osnovi to su dva branda istog proizvođača samo je Giant muški a Liv ženski. Kad se gledaju razlike po modelima u klasi vidi se da tu ipak ima nekih razlika u geometriji (ženski su u pravilu kraći), niži im je seat tube, uži volan i različit oblik sica (možda postoji još neka razlika koju nisam primijetio).

Valjda se gleda nekakav prosjek muške i ženske građe pa se tome prilagođavaju. 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.1.2023 8:53 (BlueMax).
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
BlueMax kaže...
Valjda se gleda nekakav prosjek muške i ženske građe pa se tome prilagođavaju.

Ne znam, ali bi ovako napamet rekao da su razlike između prosjeka muškaraca i žena iste visine manje nego između ekstrema muškaraca, odn. žena iste visine, tako da mi se čitava priča čini besmislena.

 

IMHO, ako je za sport - nema realne razlike. Ako je za prezentaciju, onda OK.

Gledam te!
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Veliki Brat kaže...
BlueMax kaže...
Valjda se gleda nekakav prosjek muške i ženske građe pa se tome prilagođavaju.

Ne znam, ali bi ovako napamet rekao da su razlike između prosjeka muškaraca i žena iste visine manje nego između ekstrema muškaraca, odn. žena iste visine, tako da mi se čitava priča čini besmislena.

 

IMHO, ako je za sport - nema realne razlike. Ako je za prezentaciju, onda OK.

 Normalno da jesu. Nekim muškarcima sigurno više paše ženska geometrija i sic i obrnuto. Tražiš ono što ti paše i podjela na muške i ženske je samo nekakav naputak odakle bi trebalo krenuti s potragom. Naravno da muškarac nikad neće kupiti ženski model čak i ako mu puno više paše od muškog, dok žena hoće muški.

 

Kod Gianta ulazni MTB model je Talon a kod Liva Tempt. Čim ih pogledaš vidiš da su različiti. Ako zanemariš boje i oblik i gledaš trokut BB-seat stay-headset vidiš da je dosta različit. Koliko je tu stvarnog prilagođavanja spolu a koliko marketing, ne bih znao jer nikad nisam sjeo na ženski MTB. 

 

Što se sporta tiče, odnosno XC discipline koju nešto malo pratim, meni u ženskoj konkurenciji bicikli osim po bojama izgledaju isto ko muški. Jedino je kod Canyona razlika baš očita. Možda griješim.

 

16 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

https://www.njuskalo.hr/cestovni-bicikli/giant-propel-advanced-0-pro-di2-oglas-39177518

 

Pošto sam zbog C19 morao prodati svoju ljubavnicu, došlo je dobro financijsko vrijeme da se uzme sada nešto bolje. Ovakvog istog sam pikirao prošle godine međutim prodao se dok sam skupio novce. Da li je €2500 dobra cijena za njega?

LOL: Crobrother
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.1.2023 13:17 (Najbrži).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Nikad ne bi dao toliko para za tog Gianta. Bar 700eura previše.

Nije vidio di2, sve je ultegra.

 

Gledao bi ovako nešto od canyona ili slično i po potrebi dogradio sa kvalitetnim kotačima, sjedalom i sl...

12 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Meni isto nije jasan ovaj oglas. U specifikacijama piše Di2, na fotografijama klasična Ultegra. Nisam baš neki poznavatelj cestovnih bicikla pa sam šutio da ne ispadnem glup. Na Di2 cestovnom biciklu se ne bi trebao vidjeti ni jedan kabel a ovaj izgleda ko dalekovod. 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Prednji mjenjac mi izgleda kao stari di2 

 https://bike.shimano.com/en-SG/product/component/ultegra-r8050-di2/FD-R8050.html

 

 

Ja bi isto preskocio

 

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.1.2023 14:31 (Santana).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Hvala ekipa na komentarima. Izričito Giant Defy/TCR modele tražim, ovaj Propel mi je predivan izgledom i tom kombinacijom boja.

LOL: Crobrother
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Pozdrav ekipa. Pošto mi je otišla vilica. Zanima me neka vaša preporuka do nekih 1500kn vilica.Kotaci su 29tke i guma je 2.10.Disk kocnice. Ako vam što to znaci. Znaci bike bi bio za makadam i off-road staze. Hvala

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.1.2023 23:31 (Endymon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

U slucaju da nesto rikne.Jel ima zamjenskih djelova za tu vilicu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Ovu imam i radi odlično naspram onog šita XCa

https://www.bike24.com/p2375536.html
16 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
BlueMax kaže...

Meni isto nije jasan ovaj oglas. U specifikacijama piše Di2, na fotografijama klasična Ultegra.

Grga1984 kaže...

Nikad ne bi dao toliko para za tog Gianta. Bar 700eura previše.

Nije vidio di2, sve je ultegra.

 Potvrdio Giant Hrvatska da je ipak Di2 u pitanju

LOL: Crobrother
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Najbrži kaže...
BlueMax kaže...

Meni isto nije jasan ovaj oglas. U specifikacijama piše Di2, na fotografijama klasična Ultegra.

Grga1984 kaže...

Nikad ne bi dao toliko para za tog Gianta. Bar 700eura previše.

Nije vidio di2, sve je ultegra.

 Potvrdio Giant Hrvatska da je ipak Di2 u pitanju

 Potvrdilo i moje daljnje istraživanje. 

 

https://keindl-sport.hr/giant-tcr-advanced-pro-0-disc-ui2-amber-glow-2022-proizvod-47943/#loc2

 

Također komplet di2 a ima kabele na mjenjačima. Pretpostavljam da mjenjač je električni ali nije bežični. Koliko to ima smisla morat ću istraživati dalje :)

12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Endymon kaže...

Pozdrav ekipa. Pošto mi je otišla vilica. Zanima me neka vaša preporuka do nekih 1500kn vilica.Kotaci su 29tke i guma je 2.10.Disk kocnice. Ako vam što to znaci. Znaci bike bi bio za makadam i off-road staze. Hvala

 Osnovne stvari o kojima moraš voditi računa su:

 

je li ti vilica tappered ili straight

 

koji standard kotača/osovine imaš

 

koliki ti je offset trenutne vilice. promjena offseta dovest će do razlike u upravljivosti bicikla

 

 

Napiši koji točno model imaš i koje godište pa ćemo ti lakše dati savjet. Ovako bi se moglo dogoditi da kupiš dobru vilicu koju ne možeš ugraditi ili zbog koje ćeš morati kupiti i novi kotač.

8 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Najbrži kaže...

Hvala ekipa na komentarima. Izričito Giant Defy/TCR modele tražim, ovaj Propel mi je predivan izgledom i tom kombinacijom boja.

 A kakav ti je stil voznje? 

Defy je endurance model. Znaci opustenija geometrija dok TCR je agresivniji. Ovaj rabljeni mi izgleda jos agresivnije od toga. 

Dobro je to za brzinu, ali nije za udobonost pa si o tome malo razmisli pa kasnije misli o boji :)

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Santana kaže...

 A kakav ti je stil voznje? 

Defy je endurance model. Znaci opustenija geometrija dok TCR je agresivniji. Ovaj rabljeni mi izgleda jos agresivnije od toga. 

Dobro je to za brzinu, ali nije za udobonost pa si o tome malo razmisli pa kasnije misli o boji :)

Razumijem što želiš reći. Pon/uto imam slobodan dan, vidjeti ću da se zaletim do ZG-a te ga isprobam. Aero položaj mi nije stran, nemam problema s leđima.

LOL: Crobrother
10 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Pozdrav,

 

Zamolio bih Vas za pomoć. Nakon nekoliko godina ponovo kupujem biciklu, budget mi je 4500-5000kn i gledao bi nešto u Hardtrail stilu(ispričavam se ako koji izraz pogrešno iskoristim). Listam već nekoliko dana i najviše mi za oko zapada Ghost Kato Advanced https://dsg.hr/ghost-kato-advanced-29-proizvod-3663/ i Cube Aim Race https://keindl-sport.hr/cube-aim-race-blacknazure-2022-proizvod-41462/ . Gledao sam od Cubea i Aim Pro, Aim Race i Aim, ali ne mogu baš razumjeti zašto je Pro nazvan Pro, a Race nazvan Race. 

 

Također naišao sam i na Specialized Rockhopper Sport https://keindl-sport.hr/specialized-rockhopper-sport-29-whtmtn-dsttur-proizvod-48626/ 

 

Zamolio bih Vas ako mi možete dati nekakvo mišljenje koji bi mi od navedenih bio dobar izbor ili možda ako mi možete preporučiti neki drugi bajk u budgetu? Planiram voziti 1-2x tjedno, otprilike 50/50 asfalti i blagi makadam, ne vjerujem da ću raditi ture duže od 10-15km. Visok sam 184cm, pa ako sam dobro istražio trebala bi mi rama veličine L.

 

Hvala unaprijed na pomoći.

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.1.2023 23:52 (MasterNerdx).
Moj PC  
0 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Naručuje netko s Bike24 uskoro, ZG Zapad?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Iako su sva 3 korektna bajka, po začuđujuće razumnim cijenama, Ghost ti je po meni ,za nijansu ,bolji,bolja vilica ,kompletno Shimano uključujući i pogon i nabe ,onak fino zaokružen entry montić.

 

Samo da te upozorim slika ne odgovara specifikacijama,a i na stranicama Ghosta su različiti.

GHOST KATO Advanced 29 | Hardtail MTB 2021 (ghost-bikes.com)

 

10 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Zna li netko koji je ovo model bicikla?

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
7 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Trojke rekao bi 😆
16 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Trek Fuel

Intel Core 2 Duo E6300 @3500Mhz - 1.4000V, CoolerMaster Hyper-TX, ASUS P5B deluxe, Crucial Ballistix DDR 677 2x1024MB 1000Mhz 4-4-4-8 - 2.45V, Gainward 8800GT 512MB, TV tuner ASUS P7131 Hybrid, HITACH
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ne, Remedy 9.8 2016.

 
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Pozdrav,

 

 

Uzeo sam Ghost Kato Advanced 2021, novi, i danas je pala prva vožnja i prvi problem. Naime primjetio sam da u vožnji prednje pakne stružu o disk, na povratku sa vožnje, zavrtio sam prednji kotač u zraku i primjetio da samo na određenom djelu diska, disk zastruže o paknu i proizvodi zvuk. Ima li tko kakvo riješenje ili će se sa vremenom potrošiti dovoljno disk i pakna pa će zvuk prestati? 

 

Radi se o: Tektro HD-M275 i 180mm disku

 

Hvala na pomoći.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.1.2023 18:12 (MasterNerdx).
Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice