Biciklizam, bicikli, oprema, staze... izdvojena tema

poruka: 30.288
|
čitano: 14.104.223
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Kolko je težina bitna za cestovni bicikl po vašem misljenju ?

Ne mislim za utrku nego za rekreativnu voznju. Savladat neki breg od 900m i slicne uzbrdice.

Gledal sam npr.  ovo https://www.rog-joma.hr/hr/bicikl/domane-al-5-disc-2022-grey-black-29938/

I pise na Trek stranici da ima 10kg kaj mi se cini puno

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ok ti je to za aluminijsku specku sa diskovima.

Generalno ok bajk.

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.9.2022 19:43 (evang).
 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Za rekreativnu voznju je skoro pa nebitno, istina, veci je gust kad sjednes na laksi bicikl i pri pocetnom ubrzanju se tezina osjeti.

 

Tih 10kg i nije tako puno s obzirom da je rama aluminij i jos diskovi.

Sir! We are surrounded! - Great! Now we can attack in every direction!
8 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

A kad guraju te diskove svagdje, realno mi ne trebaju.

 

Razmisljam si između tak nekaj novog ili nekaj starijeg full carbon sa njuskala

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

To ces ipak morat sam odlucit, ako se razumijes u bicikle ili imas nekog ko moze provjerit stanje polovnog bicikla ja bi isao na tu opciju.

 

Malo je rizik kupovat polovni karbonski bicikl, nikad neznas jel bio bicikl u kakvom padu ili nesto.

 

Ako tek pocinjes s biciklizmom mozda ipak bolje uzet nesto novo.

 

 

Sir! We are surrounded! - Great! Now we can attack in every direction!
11 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Uzmi u obzir da sa diskovima imaš mogućnost stavljanja puno širih guma nego na rimbreaksima, ako bi imao potrebe za to.

A i realno iako rb ima svojih prednosti diskovi su bolji, pogotovo ako misliš vozit kroz cijelu godinu.

 

Moje mišljenje ti je da bi puno više dobio da ako se ufuraš u biciklizam staviš nekakve bolje kotače nego da kupuješ polovne karbonce.

 
0 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Marsel007 kaže...

To ces ipak morat sam odlucit, ako se razumijes u bicikle ili imas nekog ko moze provjerit stanje polovnog bicikla ja bi isao na tu opciju.

 

Malo je rizik kupovat polovni karbonski bicikl, nikad neznas jel bio bicikl u kakvom padu ili nesto.

 

Ako tek pocinjes s biciklizmom mozda ipak bolje uzet nesto novo.

 

 

 Ma vozim bicikl cijeli zivot. Nedavno sam kupio Trek FX3 sa "full opremom" (blatobrani i nosaci za teret) , al to mi je za grad/posao. Isao sam s njim do Novog Mesta (130km sve ukupno) i dobro bicikl ide , ali ravni volan mi ne odgovara za dugacku voznju

 

Plan je otic sa biciklima na more druge godine. (Samobor- Senj)

 

Imao sam prije 10godina cestovni Canondale neki sa Tiagra opremom, al sam ga moral prodat nazalost.

 

Samo kaj je taj Canondale imal 8.5kg, a isto alu rama je bio pa mi je zato cudno.

 

U karbon se ne kuzim bas.. da bi mogo prepoznat problem

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.9.2022 21:05 (Santana).
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Jednom kad otiđeš na diskove, nema nazad. Zaustavna moć je neusporediva
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
silvio3105 kaže...
Jednom kad otiđeš na diskove, nema nazad. Zaustavna moć je neusporediva

 Pobjednici zadnih 10 TDF a i ostalih velikih utrka se ne bi složili s tobom :)

14 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Da... Nekako mi se cini da silu potrebnu za blokiranje tako uskih guma lako stvore i v brake... Iako sam sad na ovom TDCro vec dosta ljudi vidio da su presli na diskove...
A vjerovatno su presli na diskove jer im je minimalna tezina bajka vec godinama limitirana pa si mogu dopustit prijelaz na diskove posto na ostalim djelovima ustede...
VenAtoR#2231
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
I?
I dalje je zaustavna moć veća kod diskova.
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Je. Da stave široke gume još bi bolje kočili 😄.
Ma znam ja da diskovi bolje koče ali na cestovnjacima to nije toliko izražajno jer je ograničavajući faktor širina guma. Komentar je bio na ono "kad jednom probaš, nema natrag". Znam dosta ljudi koji su probali diskove i vratili se na V brake. Nije problem samo u težini kočnica nego kompletna konstrukcija, pogotovo vilica, moraju biti čvršći (teži) jer je sila kočenja na samom vrhu tj. dnu vilice. Pošto vrlo rijetko vozim cestovnjaka (nemam ga) ne mogu iz vlastitog iskustva potvrditi no neki kažu kako su takvi bicikli i teže upravljivi.
Jedino gdje diskovi stvarno dolaze do izražaja je po kiši.
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
BlueMax kaže...
Jedino gdje diskovi stvarno dolaze do izražaja je po kiši.

I na dugim spustevima ili većim opterećenjima (ili oboje, tipa touring).

Gledam te!
8 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Jel vozio tko od vas s kontinenta na more ? Zanimaju me iskustva i savjeti :)

Kao sto sam rekao planiram za Senj ic jer mi se to cini najlakse nekak.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Santana kaže...

Jel vozio tko od vas s kontinenta na more ? Zanimaju me iskustva i savjeti :)

Kao sto sam rekao planiram za Senj ic jer mi se to cini najlakse nekak.

 Proskicaj si ovu temu na forum hr

Ima puno korisnih informacija, mozes slobodno i pitat ako te nesto zanima, tamo je aktivnije sto se tice biciklizma nego ovdje

 

Misim da ti je lakse ic do Rijeke po D3 posto su usponi malo pitomiji, ali nije ni do Senja neka drama ako si pripremljen.

 

Ako se odlucis na to slobodno pikni poruku ovdje pa ti se pridruzim jedan dio rute ovisno o vremenu, barem uspon na kapelu ili od vrbovskog prema delnicama

Sir! We are surrounded! - Great! Now we can attack in every direction!
10 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ev malo sam provozao MArina, dignuo sam volan za onaj jedan prsten, jos uvijek mi je dosta neudobno tj presirok mi je volan od 780 mm. Kupit cu nesto 700,720 max kao na Cube koji je imao 680 mm.

Nazalost poderao sam unutarnju i vanjsku gumu nagazio na cavao. Kupio sam nove Schwalbe Nobby Nic, ljepse mi izgleda u crnoj varijanti nego onoj svijetloj.

Kupljen je i bidon za bocu tj nosac.

Rasvjetu imam iz Lidla i funkcionira.

 

Moram za 15 dana u trgovinu di sam ga kupio na taj nulti servis, besplatno je. Rekao je lik da dodjem i da postela brzine i sta vec.

 

Gume su mi sad ne auto ventil nego onaj drugi tanki. Nisam znao da su ih toliko poceli koristiti na mtb.

Svijet biciklizma se mijenja s godinama to je sad ocito.

 

Koristi li tko od vas zastitne folije za ramu? razmisljam si uzet...

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.10.2022 21:27 (silhofn).
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Može li netko procjeniti okvirnu cijenu za polovni MTB Merida - Matis Sport 500, to je negdje iz 2006. Na rami je custom oprema, mjenjači i osovine Deore XT, V-brake Magura hidraulične, WCW lula i prečka volana (WCW? ne mogu pronaći koja je to firma), prednja suspenzija...

Bicikl jako dobro očuvan za tu starost, pokoja ogrebotina, kazete i majenjači uredni, nema hrđe nigdje, potpuno funkcionalno. 

Par slika..

Ok, treba ga malo očistit :)

 

 

http://www.youtube.com/user/Bambytalica
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Marsel007 kaže...
Santana kaže...

Jel vozio tko od vas s kontinenta na more ? Zanimaju me iskustva i savjeti :)

Kao sto sam rekao planiram za Senj ic jer mi se to cini najlakse nekak.

 Proskicaj si ovu temu na forum hr

Ima puno korisnih informacija, mozes slobodno i pitat ako te nesto zanima, tamo je aktivnije sto se tice biciklizma nego ovdje

 

Misim da ti je lakse ic do Rijeke po D3 posto su usponi malo pitomiji, ali nije ni do Senja neka drama ako si pripremljen.

 

Ako se odlucis na to slobodno pikni poruku ovdje pa ti se pridruzim jedan dio rute ovisno o vremenu, barem uspon na kapelu ili od vrbovskog prema delnicama

 Budem pogledao malo temu.

Ne bojim se ja za sebe nego za curu jer bi isli skupa. Njezina je ideja da kupimo cestovne bicikle pa sam joj rekao da ak ih kupimo onda moramo s njima na more :)
Izdrzala je voznju prakticki od zore do sumraka, ali su joj trenutno uzbrdice problem. Radit cemo na tome do 6. mjeseca kad bi trebali ic.

Zanimaju me ovak tehnicke stvari tipa gume jer me strah toga da mi se guma probusi.
Ja vozim na svom Trek FX3 Vittoria Adventure Tech 700x32. (Slicno kao Schwalbe Marathon ) jer sam orginal gume probusio u prva dva tjedna . S ovima nisam imao problema i ta zastita dobro funkcionira.
No takve gume kolko kuzim su teske za cestovni bicikl.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.10.2022 13:01 (Santana).
11 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
PaoloDP kaže...

Može li netko procjeniti okvirnu cijenu za polovni MTB Merida - Matis Sport 500, to je negdje iz 2006. Na rami je custom oprema, mjenjači i osovine Deore XT, V-brake Magura hidraulične, WCW lula i prečka volana (WCW? ne mogu pronaći koja je to firma), prednja suspenzija...

Bicikl jako dobro očuvan za tu starost, pokoja ogrebotina, kazete i majenjači uredni, nema hrđe nigdje, potpuno funkcionalno. 

Par slika..

Ok, treba ga malo očistit :)

 

 

 Ako ti išta znači, ja sam nedavno prodao Wheelerov MTB, sličan tvome, slične i starosti i očuvanosti, za 1300 kn. Na bike-u nije ništa mijenjano.

https://kolo.cz/clanek/wheeler-pro-49-2005

14 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Bez obzira kakva guma bila, ako planirate ic biciklima do mora, trebas naucit promijenit zracnicu.

 

Bez barem jedne, dvije zracnice niti ne pomisljaj ic do mora :)

 

Treba ti i pumpa naravno, pozeljno je imat i pribor za krpanje zracnica u slucaju da probusis sve rezervne koje si uzeo, al to stvarno moras imat peh :)

Sir! We are surrounded! - Great! Now we can attack in every direction!
8 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Marsel007 kaže...

Bez obzira kakva guma bila, ako planirate ic biciklima do mora, trebas naucit promijenit zracnicu.

 

Bez barem jedne, dvije zracnice niti ne pomisljaj ic do mora :)

 

Treba ti i pumpa naravno, pozeljno je imat i pribor za krpanje zracnica u slucaju da probusis sve rezervne koje si uzeo, al to stvarno moras imat peh :)

 Da to svakak. Nadam se da ce se guma dat lagano vadit jer sa tim Vittoria sam se mucio 30min ko isus dok ih nisam stavio

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
14 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Da to zna bit problem ako je kombinacija gume i kotaca na knap, pogotovo kod tubeless koataca i gume, bude muka za navuc gumu

Sir! We are surrounded! - Great! Now we can attack in every direction!
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Bome, mala ti ima muda. Moja zavrti očima kad joj spomenem bajk i 25+ kmh
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Imaš polugice za skidanje gume. Trebat će ti i lanac s karikom i alat za skidanje lanca.
8 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
silvio3105 kaže...
Imaš polugice za skidanje gume. Trebat će ti i lanac s karikom i alat za skidanje lanca.

 Imam poluge. S njima sam se mucio. Bez njih bi sjebo felgu.

 

Kaj mislis da ce mi puknut lanac ?

To mi se jednom dogodilo samo, al taj lanac je pojela korozija pa nije bilo nit cudno

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Ne, već moraš skinuti kotač ako moraš gumu promijenit.
Lanac s release karikom i alat za skidanje
8 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
silvio3105 kaže...
Ne, već moraš skinuti kotač ako moraš gumu promijenit.
Lanac s release karikom i alat za skidanje

 Pa kaj ne mozes normalno skinut kotac ? Imam doma svakakvih bicikla od novih do starih i svagdje mogu skinut kotac bez diranja lanca.

Isto tak i na starom cestovnom kojeg sam imao. Cannondale CAAD 8 2011.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Očigledno mi fali tehnika
8 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Ne kuzim problem. Okrenes bicikl naopacke, kotac odšarafiš i donji dio mašinice koji ti je u tom trenutku na vrhu napneš za iza i to je to. Mozes slobodno izvadit kotac. Tak radim jos od kad sam bio klinac
If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
11 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Gledam malo bajkove po netu i pročitam da je Kiendl progutao Giant-a i Proteu.

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice