Biciklizam, bicikli, oprema, staze... izdvojena tema

poruka: 30.288
|
čitano: 14.098.527
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Maddog_HR kaže...
Grand Canyon je XC bike, to sto su mu stavili 120mm suspenziju i dropper ga ne cini trail bajkom. I dalje ima XC geometriju.

Kolega ti je napisao koji su HT trail bajkovi, nema ih puno na trzistu, nemoj traziti dalje. Mozda bi samo dodao Nukeproof Scouta na listu, jako dobar HT trail bajk, no i dosta skuplji.

 Ima ih sve više. Norco Fluid, Rocky Mountain Growler, Giant Fathom, Vitus Sentier, Merida Big Trail, Fuji Bighorn, skoro svi Ragley hardtaili, Cannondale Trail (baš i nije moderni trail), Specialized Fuse...

Da sebi kupujem kupio bi Fathoma 2, ali ne po ovoj cijeni po kojoj danas ide. 1000€ plafon. 

8 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ovak..

 

Imam Trek FX3

https://www.trekbikes.com/us/en_US/bikes/hybrid-bikes/fitness-bikes/fx/fx-3-disc/p/28474/

 

Kolko skupo/tesko bi bilo prebacit volan sa ovog kaj imam na onog kak imaju cestovni bicikli ?

Mislim da mi je to jedini zajeb oko bicikla

 

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ako sam te dobro shvatio, ti bi stavio ravni volan na cestovni bicikl?

Tu imaš više problema - prvi je prekratak reach (bicikl će ti automagično postati premali) jer je glavni položaj na cestovnom volanu na hoodsima (kočnicama). Zgodno je to što je pozicija na hibridnim biciklima opuštenija, pa ti se možda pozicija čak i potrefi ako ciljaš na neki opušteniji cestovni bajk, ali načelno ideja ne funkcionira u praksi.

 

Drugi problem je što je drugačiji promjer volana, naravno i same kočnice, kao i pull za koji je ručica dizajnirana - na cestovnim kočnicama je cable pull dulji, što znači da MTB ručica kočnice (koju moraš montirati na ravni volan) ima prekratak hod i neće kočiti. E sad, ja sam malo staromodan tip i to ti pričam za mehaničke kočnice, te ne znam baš najbolje kako to sve funkcionira u svijetu hidrauličnih kočnica. Zato ili malo proguglaj te termine ili pitaj nekoga tko ima više iskustva s hidrauličnim kočnicama na oba tipa bicikla, odn. kočnica.

 

Treći problem je što je cestovni volan super stvar i omogućuje dosta više pozicija ruku, time je i ugodniji na dulje ture. Ako ne planiraš koristiti bajk za dulje ture nego za šminkanje po gradu ovaj dio te ne treba brinuti. Zapravo ovo uopće nije problem ali dvije točke su mi bile nekako malo kad sam već počeo pisati brojeve, pa sad smišljam što bi još mogao staviti pod četiri...

Gledam te!
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.6.2022 18:33 (Veliki Brat).
8 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ne ne kontra.

 

Imam ravni volan, ali zbog udobnosti i zato sto mi ruke trnu bi htio kao na cestovnom

 

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Nebi ti se isplatilo to radit, bolje prodat taj bicikl i uzet pravi cestovni bicikl.

Na konverziju bi potrosio skoro kao i na novi bicikl jer moras mjenjat skoro cijeli groupset, a na kraju bi dobio bicikl nit smrdi nit mirise.

Sir! We are surrounded! - Great! Now we can attack in every direction!
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Slažem se. Može se ali nema smisla. Još bi ti savjetovao da ako možeš posudiš par dana bicikl s dropbarom pa vidiš jel ti paše. Da ne bi bilo kasnije da je bolje da trnu zglobovi nego leđa.
Trnjenje zglobova u nekim slučajevima ljudi su riješili dodavanjem spacera, promjenom lule ili najjednostavnije - promjenom gripova. Nisam vozio ali dosta ljudi se kune u Ergonove ergonomične gripove koji prisiljavaju ruke da stoju u pravilnom položaju. Žnači kao kad na motoru pustiš gas a ne kao da si ga dao. Poigraj se i sa nagibom kočnica. Nekima sam samo malo oborio kočnice i kažu da im super paše. Ja vozim s cca 50 stupnjeva prema dolje.
 
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Btw, ovih dana možda uzmem XTR zadnji i XTR lanac 😁
Nije da nešto fali Deoreu X12 ali upala neka lova za koju žena ne zna.
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Imao sam cestovni prije jedno 10 godina i to mi je bilo oke. Mozda malo previse tvrdo.

Frendovi su vozili mtb šumama pa sam prodao cestovni i uzel mtb i sjebo koljena.

 

Sad nakon duze vremena vozim opet i na ovom biciklu sam se preporodio. Koljena su ko nova i tih 130km  sam odvozio bez poteškoca (osim toga s rukama kaj sam naveo)

 

Uglavnom budem se poigrao malo s time.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

ERGON GA 3

Ima penzićka krilca ali puno pomažu da ne trne ruka i pravilno pozicionira ruku na grip.

Sjedi 1
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Da napisem update na servis... Ugl pošto u ponedeljak putujem na teren tocnije u Split za firmom odlucio sam ponijeti sa sobom bicikl u kombi da se mogu vozikat dolje, trebao mi je pod hitno servis, naisao sam na servis "Bic fix.Zg" koji se nalazi u Ozaljskoj ulici u Zagrebu,umjesto generalnog servisa odlucio sam se samo za najosnovnije i najpotrebnije, a to je zamjena zadnjih pakni a i ujedno i promjena zračnice jer sam eto bio tamo vec hah. Bio je četvrtak 23.6 i dosao sam tamo i rekao sto zelim i napomenuo da bih volio da bicikl bude gotov do ponedeljka, na sto mi je covjek rekao da ce bit gotov sutra ujutro, tj danas (24.6) ja rekoh super, ostavim ja bicikl i krenem prema doma i dođem do križanja Selske i Zagorske i zvoni meni mobitel a kad ono covjek iz servisa i kaze kao jel mogu doc po bicikl sad do 19.00 jer bolje da ga sad pokupim da njemu ne zauzima mjesta... Covjek je promjenio zadnje pakne i zračnicu u 45 min i ukupno sam platio 210kn uslugu i napominjem ovo se sve dogodilo u jednom danu, tocnije u nesto manje od sat i 45 min, tako da sad ne znam jel se meni posrecilo ali preporuke

Electronic Dance Music ♥
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.6.2022 14:09 (Strumf123).
15 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ne znam šta da ti kažem... meni osobno je to puno novaca za nešto što sam napraviš jako brzo. Ali ako si ti zadovolan, super onda. To je najbitnije.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Marko projekt, ciklo servis kod Euro2020 zgrade(pojma nemam kak se ulica zove), bizmark.

Ako je tvoj materijal, onda je skupo. Inače djeluje okej cijena.
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.6.2022 16:05 (silvio3105).
15 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Da, to sam zaboravio reci, ako su tvoji dijelovi onda je skupo.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
14 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Pero Dinamit kaže...
Da, to sam zaboravio reci, ako su tvoji dijelovi onda je skupo.

 Pakne su 100kn max,zračnica 30ak,ruke su mu onda 80kn.

 

Sjedi 1
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Pakne (nekakve standardne) su ispod 50kn (jer kupuje na veliko i ne plaća PDV) zračnica 20. Bez obzira na to, cijena je ok. Pogotovo jer je hitna intervencija.
Meni je vodoinstalater uzeo 250kn za promijeniti wc školjku. Trebalo mu je 10 minuta i školjka se počela nakon 2 dana klimati. Zvao sam ga 100 puta da dođe to popraviti da bi me mjesec dana lagao a onda odjebao. Sad znam montirati wc školjku pa ako kome treba...
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Evo još malo iz kategorije sam svoj majstor. Sin jučer zove s plaže da mu je prednja kočnica počela užasno škripati. Kad je došao pred zgradu i zakočio zvuk je bio ko da netko kolje slona. Nikad takvo nešto nisam čuo. Pitam ga je li mu se nešto prolilo po disku - nije, je li dirao disk rukama - nije. Di je držao bicikl - legao ga na plažu ispod bora.
S obzirom da je disk bio ljepljiv sigurno je na njega kapnula smola s bora.
Računam disk ću nekako očistiti a pakne su 100% za smeće. Naručio jutros (nisam ni znao da su izašle B05S) ali mali hoće danas na plažu s biciklom i ja se uhvatim posla. Alkoholni dezificijens (ostao od korone) četkica za zube i šmirgl 320. 10 minuta posla i disk i pakne ko novi. Znači ne bacajte pakne kad se kontaminiraju. Ako se od smole mogu očistiti onda valjda mogu od svega.
 
3 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Vjerojatno bi pomoglo da si ih ostavio u izopropanolu il tom alkoholu.
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Pa nije bila potrebna pomoć ni ostavljanje. Za 10 minuta ko nove pakne i ko novi disk. Najviše posla je odradila četkica. Možda šmirgl nije ni trebao.
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Nisam napomenuo ali svi dijelovi su bili iz servisa, nisam imao ništa svoje

Electronic Dance Music ♥
23 mjeseca
protjeran
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Evo moje mašine

 
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Decki ako imate kog u Austriji, Sloveniji, Njemackoj ili neka druga zemlja s liste gdje salju Oakley ima rasprodaju...

https://www.oakley.com/de-at/category/sonnenbrillen?q=%3AoakleyPriceValue-ascSort%3AoakleyMarkdownPercentageFacet%3A50

 

Ja sam uzeo Siphon prizm odmah....

VenAtoR#2231
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Bizmark je zatvorio
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Nisam to znao. Kod MPa sam redovan, i djevojkin bajk ide tamo
15 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Zna netko gdje ima povoljnih full face kaciga? najjeftnijie što sam našao je 645kn, inače su sve preko 700.

http://tct-author.hr/tct/detail.php?art=1884
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
BlueMax kaže...
Btw, ovih dana možda uzmem XTR zadnji i XTR lanac 😁
Nije da nešto fali Deoreu X12 ali upala neka lova za koju žena ne zna.

 Jel bi prodavao X12 (kazetu, lanac, zadnji mjenjač i shifter?) :) 

12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Kazetu ne mijenjam. Shifter, mjenjač i lanac bi mogao prodati.
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.6.2022 6:30 (BlueMax).
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Zaggy111 kaže...
Zna netko gdje ima povoljnih full face kaciga? najjeftnijie što sam našao je 645kn, inače su sve preko 700.

http://tct-author.hr/tct/detail.php?art=1884

 Ova koju si ti linkao je 465kn, pa sam sad malo zbunjen..

11 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

https://sibenski.slobodnadalmacija.h...na-sat-1203567

 

Kako će davati kazne za brzinu ako idem nogostupom i vozim više od brzine pješačenja to ne kontam... On kaže vidio sam te da si išo brzo, ja kažem da nisam i što onda ?

Koliko znam sa onim za mjerenjem brzine auta (multanova) ne mogu baš uhvatit tebe na romobilu kako bi imali dokaz...

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Koliko?
Imaju na umu da znamo nešto što tvoja žena ne zna, pa neka i ostane tako 😜
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Ne dela ti link
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice