Biciklizam, bicikli, oprema, staze... izdvojena tema

poruka: 30.288
|
čitano: 14.106.324
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Hahaha... Cistim ga i više nego što bi trebao. A ako iz priloženih slika si ti zakljucio da je bajk PRLJAV,, odmah da te demantiram. Bajk perem svakih mj dana, detaljno. A na slikama sto se vidi da je prljav bajk, to je zato što sam 2 dana prije vozio po svakakvim putevima. I da, neznam koliko cesto pereš ti svoj bajk, ali odmah da te uputim, da i nije pametno ga prati svaki put kada dodjes sa neke voznje. Barem tako kazu strucnjaci. A sto se tice zutog kartona,tebi ako ce biti srce na mjestu, slobodno ga pošalji 😎

14 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Dal treba odmastiti ili skidat onaj premaz s novog lanca?

Moj PC  
0 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Ne
10 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
silvio3105 kaže...
A valjda će jednom dat bitrate do 20-25Mbps za 1080p. 10Mbps je već 10 godina

 Nije realno za ocekivat,  no daju vp9 i na 1080 i bolji bit rate ako je kanal popularniji.

Prijasnja kamera  1 minut  200 mb max, trenutna  3-4 gb ovisno sta se snjima  dali je x20 bolja pa i ne bas, al aj new shiny cool think must buy   

Tako da razumijem i njih, sve kosta pa  space, computing i bandwit , tako da moraju i oni neki balans nac, msm da je ovo bilo ok, no sad s boljim mobitelima i vecim rezolucijama ekrana djeluje malo ako se bas lovi pixele. 

Dok nisam preso na 4k workaround je bio da se kao edituje klip skrati par sek, al su youtobe  editor  dashbord izgasili ? Ne pratim toliko vise update kad ih izbacuju ko gljive poslje kise. 

Nisam vjerovao, dok nisam vidio, a kad sam vidio, nisam mogao vjerovati!
14 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Pozdrav, molio bih vas za preporuku nekog bicikla za rekreaciju. Još sam prošle godine htio kupiti ali budući da sam početnik i kad sam krenuo gledati preporuke ovdje, izgubio sam se pa tako je i pala kupnja u drugi plan.

Pa bih sada kupio nešto po preporuci, bez previše analiziranja svakog dijela opreme.

Zahtjevi su:

- Rekreacijski koji puta provozat se nakon posla, vikedom i izvan grada u brežuljkaste krajeve

- Kad idem izvan grada i ako skrenem na makadam ili šumski put, da to može izdržati

- Volio bih potrošiti oko 5000kn, ali ako baš nešto vrijedi mogu rastegnuti do 7000kn

- Visok sam 185cm

- Mozda cudan zahtjev, al nekako bi da bude poznato ime pa da mozda lakse servisiram ako bude trebalo

 

Zbog toga sam vecinom gledao MTB bicikle, pa evo par koje sam izdvojio prema listanju par stranica unazad:

 

Merida Big Nine

https://markoprojekt.com/merida-bignine-60-3x-blue-2021-proizvod-12565/

 

IDEAL ZIGZAG 29

https://keindl-sport.hr/ideal-zigzag-29-anthracite-orange-proizvod-46273/

 

GIANT TALON 29 3 GE

https://keindl-sport.hr/giant-talon-29-3-ge-metalik-crna-proizvod-41122/

 

Marlin 6

https://www.rog-joma.com/hr/bicikl/marlin-6-2022-matte-black-31852/

 

Kross Level 1.0 29

https://www.proteasport.hr/proizvod/kb210360/kross-level-10-29

 

Superior XC 879

https://ciklo-sport.hr/bicikli/brdski-bicikli/superior-xc-879/

 

Nekako najvise naginjem Giant Talonu 3, ali ako vrijedi mogao bi rastegnuti do Talon 2.

Također, ne razumijem zašto neki imaju samo zadnje stupnjeve prijenosa? Ima mi više smisla imati što više brzina.

 

Još za napomenuti da u ProteaSport mogu dobiti 15% popusta,ali je dosta toga nedostupno.

U Ciklosportu mogu dobiti 10% popusta pa mozda se nade nesto dobro s ove liste?

https://ciklo-sport.hr/bicikli/brdski-bicikli/

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.6.2022 17:40 (Clockwork).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
silvio3105 kaže...
Evo jedan brzinac na Jarunu.
Testiram kameru pa reko da se ispucam.

 
O da mi je ležeći bajk, zavrtili bi se mozgovi klasičara.

 

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.6.2022 23:55 (Al Crane).
6 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Da su moje pare, Marlin 6 ili Superior.

12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Sup je tu najbolji.
 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Hvala, ici cu onda pogledati Superior ovih dana. Vidim da je Giant na nekom popustu u Keindlu pa se Talon3 moze dobiti za 4500 a Talon2 za 5600.

Jel se isplati ova razlika u cijeni? I jel izbor ostaje isti racunajuci popust?

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Pozdrav

Jedna pomoc ako netko zna..kako levelat drop handlebars... kao ovi na slici

Desni mi je otisao malo ukoso...znaci kako levelat da budu ravni...
Ako netko zna.. hvala
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Ustvari to bi bili bike shiftersi....vidim na netu da se makne grip i sa imbusom odvida....

Dali je netko to radio mozda?
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
pozdrav,

našao sam na internetu e-city apollo torpado u Hervisa za 9200 kuna sa pet godina garancije, kako nisam u biciklizmu pitao prijatelje šta se bave šta misle, rekli dobra shimano oprema za tu cijenu, odem u Hervisa, kupim.

https://www.hervis.hr/shop/Oprema/Elektri%C4%8Dna-mobilnost/Elektri%C4%8Dni-bicikli/Torpado/E-City-Apollo/p/COLOR-2953570

Vozim se prvi dan uzbrdo, stvarno vuče izravna sve. Danas probam nizbrdo, kočnica pumpa. Pogledam kočnice, ne piše shimano, a ni na mijenaču brzina. Molim vas pogledajte slike, jel to Shimano ili su me preveslali?
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Preveslali su te, to nisu Shimano MT200 kočnice i to nije Shimano Tourney mjenjač. Čini mi se da ove kočnice nisu niti hidraulične. Možeš li slikati ručice kočnica?
Budući da se radi o Hervisu, ne čudi me. Poznati su po šturim specifikacijama bicikala i potpuno lažnim popustima. Vrati dok možeš i ne kupuj više tamo.

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
To je hidraulika, ali ko zna koje su to kočnice. Vrati bajk i kupi u nekom shopu koji je za bajkove
11 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Pozdravljam,

 

U potrazi sam sa bajkom, netko je linkao Canyon stoic, to me oduševilo, stvarno jeb...izgleda.

Iako mi je budget do 5500 kn za njega bi se protegao.

Pošto se za taj bike postoji neka lista i mora se čekati do semptembera onda to pada u vodu.

Da li je netko upoznat sa sa https://www.jonito.com/en/bikes/dartmoor-primal-intro-29 ili 

http://tct-author.hr/tct/detail.php?art=1696

 

 

 

Ili ako netko ima preporuku a da je najsličnije Canyonu stoic 1-2, 

 

Isto tako mi je ušao u obzir i Kona fire mountain, 5500 kn 

Ali mi na Koni nije tako zatitralo kao na Canyonu.

 

Hvala i sklanjajte se sa sunca

 

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.6.2022 16:30 (Sentinelx).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Cekaj malo, zatitralo ti je za bajk, protegnuo bi se preko budzeta, ali ti je tesko pricekati tri mjeseca za dostavu bajka (koji ces nakon toga imati godinama, voziti ga i biti sretna osoba kojoj zbog toga sve ide od ruke i zivot mu je prekrasan)? Ja to ne kuzim...

Mislim, OK, tvoj izbor, ali da meni tako zatitra (kao sto si ti to lijepo objasnio) nema sanse da bi za slicnu cifru pristao na kompromis i uzeo nesto deseto.

Gledam te!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Nema se tu sta previse kužit, htio bi se ic vozit.

3 mjeseca čekati i mozda na kraju i ne dobiti bike bi bila samarcina, to se vec nekima dogodilo, "notify me"  izgleda i nije toliko pouzdan.

Da li postoji nesto u tom cjenovnom rangu a da je dobro kao Canyon stoic?

 

 

 

12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
U kojem cjenovnom rangu? Napiši koliko si spreman potrošiti. Napisao si 5500 a onda govoriš o biciklu koji košta 1000€.
Zašto linkaš Polygon koji košta 6500 ako u istom dućanu imaš identičan bicikl (samo ljepše boje) koji košta 5000?
Jesi li siguran da ti treba trail bicikl?
 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
BlueMax kaže...
U kojem cjenovnom rangu? Napiši koliko si spreman potrošiti. Napisao si 5500 a onda govoriš o biciklu koji košta 1000€.
Zašto linkaš Polygon koji košta 6500 ako u istom dućanu imaš identičan bicikl (samo ljepše boje) koji košta 5000?
Jesi li siguran da ti treba trail bicikl?

 Budget bi trebao biti 5500.00 kn, ali ako postoji nešto slično Canyonu stoic, mogao bi se protegnuti.

Linkove koje sam postavio su čisto primjer bicikla, da li netko zna vise nešto o tome.

Ljepša boja, možda tebi, meni ne.

Trail, da.

Zasto takvo pitanje?

9 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Bacite oko na ovogodišnji XCM Terezijaner u Bjelovaru. 48km zabave, ali i malo patnje  Kako se početnik vozi s malo ozbiljnijim vozačima u XC kategoriji. 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.6.2022 16:31 (Karlek_19).
Moj PC  
1 0 hvala 1
8 godina
online
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ja sam pak s curom iso do Novog Mesta iz Samobora.

To je bila njezina ideja, a nikad prije nije isla na nist slicno i nije znala kaj ju ceka

Mislio sam da cemo se posvađat jer je malo nervozna kad joj nejde, al na kraju je proslo dobro.

Pred kraj je vec jedva išla, al je uspjela.

 

130km voznje po prekrasnom krajoliku. Preporucam svakome tko jos nije tamo bio.

 

 

 

 

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
6 0 hvala 2
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Poštujem da ti je neka boja ljepša ali trebao bi ih vidjeti uživo. Ja jesam I tek tad sam zaključio da je ovaj žuti/boja pijeska puno ljepši.
No i da je tebi i dalje ovaj drugi ljepši, vrijedi li to 1500kn razlike?

Stoic je bicikl od cca 1000€/7500kn.
Ako bi kupio njega da je odmah dostupan to znači da ti je budget 7500 kn. Spominjati 5500kn i tražiti nešto ko Stoic nema nikakvog smisla. Sigurno za 5500kn nećeš naći ništa ni približno dobro Stoicu, pitanje je hoćeš li i za 7500 jer Canyon je općenito brand iz kategorije best buy.
Pitam treba li ti trail bicikl jer mi se čini da kupuješ po izgledu a ne po potrebama. Trail bicikl nije namijenjen dugim vožnjama, pogotovo ne uzbrdicama. Mislim, može se to voziti i na DH biciklu, no za potrebe velike većine vozača puno bolji izbor je XC bicikl. A unutar XC kategorije imaš veću mogućnost izbora/konkurencije a samim tim i normalnije cijene.
Ako si siguran da trebaš trail bicikl a ne da ti se čekati Canyon, ja ne bi gledao dalje od Polygon Xtrada 1x11, ali definitivno ne bi dao 1500kn više samo za boju.
12 godina
online
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Bok ekipa,

 

mozda nekom zanimljivo... prodajem Kona Big Dew 2018:

 

https://konaworld.com/archive/2018/big_dew.cfm

 

Vozen vrlo malo, mislim da nema niti 50 km ukupno. Gratis uz njega ulock placen 400 kn, drzac za isti, drzac za bocu, prednje i straznje svijetlo. 

 

3000 kn, Zagreb

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Koja je veličina bajka?
I koje su to veličine kotača? 26"?
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
700x47c
Znači klasična treking/gravel veličina gume. Možeš staviti i tanje ako ćeš voziti po cesti.
Ne poznajem prodavača ali sa ulockom i svjetlima ovo je ok ponuda. Solidan gradski bicikl koji je 2018 koštao oko 4200-4300kn.

Da pojasnim to 700x47c ako nekoga zbunjuje. To je 28". U biti isti promjer kotača na obruču kao 29" MTB jer se kod MTB oznaka daje vanjska dimenzija gume dok se kod ISO označavanja mjeri kotač a ne guma.
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.6.2022 8:17 (BlueMax).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Ako ces takve bajkove onda imas jos novi Trek Roscoe, Orbea Laufey, Commencal Meta HT AM...
12 godina
online
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Tak je, rama velicina L, kotaci 28'', kako je kolega napisao. 

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
BlueMax kaže...
Poštujem da ti je neka boja ljepša ali trebao bi ih vidjeti uživo. Ja jesam I tek tad sam zaključio da je ovaj žuti/boja pijeska puno ljepši.
No i da je tebi i dalje ovaj drugi ljepši, vrijedi li to 1500kn razlike?

Stoic je bicikl od cca 1000€/7500kn.
Ako bi kupio njega da je odmah dostupan to znači da ti je budget 7500 kn. Spominjati 5500kn i tražiti nešto ko Stoic nema nikakvog smisla. Sigurno za 5500kn nećeš naći ništa ni približno dobro Stoicu, pitanje je hoćeš li i za 7500 jer Canyon je općenito brand iz kategorije best buy.
Pitam treba li ti trail bicikl jer mi se čini da kupuješ po izgledu a ne po potrebama. Trail bicikl nije namijenjen dugim vožnjama, pogotovo ne uzbrdicama. Mislim, može se to voziti i na DH biciklu, no za potrebe velike većine vozača puno bolji izbor je XC bicikl. A unutar XC kategorije imaš veću mogućnost izbora/konkurencije a samim tim i normalnije cijene.
Ako si siguran da trebaš trail bicikl a ne da ti se čekati Canyon, ja ne bi gledao dalje od Polygon Xtrada 1x11, ali definitivno ne bi dao 1500kn više samo za boju.

 Prije sam vozio samo cestovne te me sada zanima trail, nista drugo.

Pogledao sam što još Canyon ima u ponudi i zapelo mi je ovo https://www.canyon.com/en-hr/mountain-bikes/trail-bikes/grand-canyon/grand-canyon-7/2617.html?dwvar_2617_pv_rahmenfarbe=BU%2FBK

 

Cijena je viša, ali s tim bi bio zadovoljniji, kao i sa stoicom a i ranije bih ga mogao dobiti.

Što se tiče same opreme, ako uspoređujemo sa stoic2- 3, da li ima neke velike razlike ili je to vrlo slično?

 

Hvala na pomoći

 

 

 

11 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Grand Canyon je XC bike, to sto su mu stavili 120mm suspenziju i dropper ga ne cini trail bajkom. I dalje ima XC geometriju.

Kolega ti je napisao koji su HT trail bajkovi, nema ih puno na trzistu, nemoj traziti dalje. Mozda bi samo dodao Nukeproof Scouta na listu, jako dobar HT trail bajk, no i dosta skuplji.
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.6.2022 13:44 (Maddog_HR).
12 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Gradnd Canyon je dobio 20mm duži hod vilice i malo otvoreniji kut ali i dalje je to više XC nego trail bicikl ma koako ga oni reklamirali.

Najveći problem Grand Canyona 7 je što postoji Grand Canyon 8 koji je samo 200€ skuplji a u svakom pogledu je puno bolji bicikl. Od vilice, pogona, mjenjača...

Grand Canyon 7 sa RS Judy i Sram SX za 1300€ ni približno ne spada u best buy dok Grand Canyon 8 sa Fox Float 34 Deore/XT pogonom i mjenjačima za 1500€... definitivno spada u best buy. Usporedbe radi, Grand Canyon 9 košta 400€ više od Grand Canyon 8, ima nešto bolje kotače, XT umjesto Deore kazete (jedina razlika je u dva najveća zupčanika koji su od aluminija i tu se nešto sitno uštedi na težini ali aluminij se lakše haba od čelika tako da je meni Deore kazeta prednost u odnosu na XT).

 

Po mom mišljenu Grand Canyon je bolji izbor za sve vozače osim onih kojima su jedino skokovi bitni. Ako bi ga išao kupiti, kupio bi Grand Canyon 8 jer je najbolji odnos uloženog i dobivenog.

 

Vozio sam Grand Canyon prije 5-6 godina (ne sjećam se točno koji model). Tada je to bio klasični XC bicikl, Reba 110mm sa 70 stupnjeva, 2x XT/SLX i bio je to odličan bicikl.

 
3 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice