Biciklizam, bicikli, oprema, staze... izdvojena tema

poruka: 30.288
|
čitano: 14.106.876
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Jedino šta treba pazit je da je rotacijska masa što manja.
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Merida ti je na akciji u Extreme shop u Splitu: https://www.bicikla.com/merida-bignine-60-3x-blue-2021

 

 

 

 

5 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
BlueMax kaže...

Merida ti je na akciji u Extreme shop u Splitu: https://www.bicikla.com/merida-bignine-60-3x-blue-2021

 

 

 

 

 
Ali ^ima 3x pogon 

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
12 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ista koju je linkao za 5600 tu je 5000. Ja je sebi ne bi kupio ali ako se odluči za nju onda bolje platiti 5000 nego 5600, bar mislim da je tako.

Da sad kupujem za cca 5000-5500kn sigurno bi kupio onaj Polygon, ako ima veličine.

 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Imam stari bicikl. Sentimentalna vrijednost, a i nitko ga nece uzet. Srednji pogon ne valja. MTB je u pitanju, makar nista ne znaci. Sad, gledao sam na internetu, ima hrpetina srednjih pogona. Moram i alat kupit, naravno vise vrsta, al to je nebitno u prici. Kod kupovine pogona, moram samo pazit na duljinu i sirinu "tube" jer mislim kupit pogon koji je sa cijelim lezajem i osovinom u jednom cilindru. Za mene bi takav bio dobar. Jel ima jos koja caka? 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ima pun kofer, nezahvalno je preko neta. Uglavnom se koriste dvije vrste talijanski  i uk koji je kao neki standard takoder ima i mali milijun novih, od starih ima jos francuski... Osim toga msm da se mora pazit i sama duljina jer ovisno o pogonu moze pomaknit os (centerline) lanca, ali ni to nije sve jer se onda gleda kako se montira i sam pogon na to sve.

Ako vam je klasicni pogon, postoji sansa da je i taj ok samo treba podmazat  eventualno ubacit koju kuglicu.

Sto se tice alata msm da vam je nedavno bila akcija u lidlu, pretpostavljam da bude tamo sve sta vam je potrebno, pa ako vam je usput postoji sansa da bude i na popustu...

 

Nisam vjerovao, dok nisam vidio, a kad sam vidio, nisam mogao vjerovati!
6 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Je, naucio sam, ima "komsija" iz RS YT kanal i cijeli blog posvecen diy servisu bicikla. Vjezba je bila na starom tipu jucer sa kuglicama i salicama. Ovaj za kojeg sam pitao ima patronu sto je meni odlicno jer mi se cini trajnije od kuglica koje nisu hermeticki zatvorene. Alata u kofericu nema kompletnog. Za skidanje kazete ima, nema za "racnu" drugi tip kazete. Nema za skidanje srednjeg pogona, zapravo ne za ovo sto meni treba. Ali vrijedi 200 kuna samo zbog alata za zbice, kazetu, rastavljanje lanca i radapcigera za pedale. Da, centerline lanca me bas i ne dira toliko jako. Ako je jako zakosenje, to se cuje. Uglavnom bit ce ista duzina osovine kakva i je. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Pozdrav ljudi. Jel ima netko kakav video gdje detaljno opisuje stelovanje mjenjaca? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Izvoli 

 

 

12 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Imaš jako puno videa (google:rear derailleur adjustment)

A imaš i za konkretne modele mjenjača.

 

Doody s GMBN-Tech, narkoman i alkos  - s Parktool kanala i patuljak Seth s Berm Peaka su dobri kanali za mehaniku. U Sethovim videima 90% je totalni bullshit ali od njega sam pokupio najviše caka koje nećeš naći na drugim mjestima.

 

 
3 0 hvala 1
13 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Pozdrav,
da li je moguće da se prednji pogon "zapeče" čak i ako je bicikl nekorišten?
Naime kupio sam praktički nevoženi bajk koji je deset godina bio u suhoj garaži pa se pitam da li je potrebno preventivno rastaviti prednji pogon i zamjeniti mazivo?
Zahvaljujem.

 

BTW, za one koji traže dobrog video instruktora: 

 

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.6.2022 4:12 (Antropofob).
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Obavezno ga rastavi i podmaži. Dugo stajanje najgora je stvar za bilo kakvu vrstu ležajeva. Ako ležaj nije cijeli u masti dio koji je nepokriven će korodirati i zapeči. Ako je dobro zamašćen ta mast će u sebe povući prašinu i promijeniti svojstva pa iako ćeš moći vrtjeti pogon otpor će se znatno povećati.
To što bicikl nikad nije vožen vjerojatno znači i da su svi pokretni dijelovi namazani onom tvorničkom mašću koja je ko ljepilo i koju je preporučljivo skinuti kad kupuješ novi bicikl. Ta mast je odlična zaštita ali vrlo loš podmazivač.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Frend kupio rabljenog remedya,želio prebaciti na 1X.

Pogon raceface ride...

Ovaj šaraf u sredini nije išao van,morali smo ga bušiti,na kraju treba staviti ovaj k sa videa gdje radi kontru pa kurblu gura za van.Znači navoje smo izglodali koliko ga je neki kreten iz Treka ili u nekom servisu ga zategao.Na kraju smo uspili brute force izbiti van kurble sa osovine,strašno.

Kupio čovjek shimano zee kurble na kraju.

Preporučam svima da probaju skinuti kurble,očiste i stave mast za svaki slučaj.

 

Sjedi 1
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
online
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Pazite ovaj upit:
- mama mi zveknula, Bogu hvala nije joj niš, po drugi puta, tako što joj se prepolovila rama od Ponija.

 

Što biste mogli preporučiti punijoj, maloj, staroj osobi, 160cm/82kg da je sitno, a čvrsto, tj da ima trokutić u rami, te da ga je istvremeno lagano "mountati", dakle da je nizak...?

 

Treba joj za max 3km u jednom smjeru, ni tolko. I nikako preko 24" kotače a ni neke bicikle preko 2000kn, ne bi to htjela.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
EricCartman kaže...

Pazite ovaj upit:
- mama mi zveknula, Bogu hvala nije joj niš, po drugi puta, tako što joj se prepolovila rama od Ponija.

 

Što biste mogli preporučiti punijoj, maloj, staroj osobi, 160cm/82kg da je sitno, a čvrsto, tj da ima trokutić u rami, te da ga je istvremeno lagano "mountati", dakle da je nizak...?

 

Treba joj za max 3km u jednom smjeru, ni tolko. I nikako preko 24" kotače a ni neke bicikle preko 2000kn, ne bi to htjela.

Sklopivi Dekatlonac(13kg), nosi ekipu do 100kg dakle sigurno se ne bu raspal.

 

https://www.decathlon.hr/sklopivi-bicikl-oxylane-100-id_8500541.html

 

Za razliku od Pony bajsa(stari modeli), Dekatlonac nema nožne torpedo kočnice ali kolko vidim njih nemaju niti novi Pony modeli.Dakle V-Brake kočnice, prednja i zadnja kočnica čista klasika.Radi sigurnosti, eto moš isključit prednji V-Brake da slučajno mama ne preleti prek governala.Stražnja kočnica je i više nego dosta, pa eto nema frke niti problema sa eventualnim preletom preko governala.

 

https://rogbikes.com/trgovina/kolesa/classic-1/

 

Cijene novih Poniča nemoj niti gledat.

 

Tu je i Vicini u bijeloj ili crvenoj boji, malo skuplji ali eto ima blatobrane i pakentreger itd.Sistem kočnica je isti kao na Dekatloncu, ili Vicini očito ramom izgleda kao stari klasični Pony.

 

https://keindl-sport.hr/vicini-20-folding-white-proizvod-38894/

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.6.2022 15:33 (rambox).
8 godina
online
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
rambox kaže...
EricCartman kaže...

Pazite ovaj upit:
- mama mi zveknula, Bogu hvala nije joj niš, po drugi puta, tako što joj se prepolovila rama od Ponija.

 

Što biste mogli preporučiti punijoj, maloj, staroj osobi, 160cm/82kg da je sitno, a čvrsto, tj da ima trokutić u rami, te da ga je istvremeno lagano "mountati", dakle da je nizak...?

 

Treba joj za max 3km u jednom smjeru, ni tolko. I nikako preko 24" kotače a ni neke bicikle preko 2000kn, ne bi to htjela.

Sklopivi Dekatlonac(13kg), nosi ekipu do 100kg dakle sigurno se ne bu raspal.

 

https://www.decathlon.hr/sklopivi-bicikl-oxylane-100-id_8500541.html

 

Za razliku od Pony bajsa(stari modeli), Dekatlonac nema nožne torpedo kočnice ali kolko vidim njih nemaju niti novi Pony modeli.Dakle V-Brake kočnice, prednja i zadnja kočnica čista klasika.Radi sigurnosti, eto moš isključit prednji V-Brake da slučajno mama ne preleti prek governala.Stražnja kočnica je i više nego dosta, pa eto nema frke niti problema sa eventualnim preletom preko governala.

 

https://rogbikes.com/trgovina/kolesa/classic-1/

 

Cijene novih Poniča nemoj niti gledat.

 

Tu je i Vicini u bijeloj ili crvenoj boji, malo skuplji ali eto ima blatobrane i pakentreger itd.Sistem kočnica je isti kao na Dekatloncu, ili Vicini očito ramom izgleda kao stari klasični Pony.

 

https://keindl-sport.hr/vicini-20-folding-white-proizvod-38894/

Hvala ti!

Decathlone sklopivi mi je super, ali je bar 10-15cm višlji za prekoračit nogom.

 

12 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Jel netko kupio ili detaljnije pogledao bicikle u Eurospinu?

Vidio sam jutros da ih još ima (ZG-Branimirova).

Dvije vrste MTB (26" i 27,5") te neki sličan poniju (ima prednji i zadnji nosač tereta)

Cijene su nekih 1300 kn.

 

Što uopće kupiti za 2000 kn a da nije previše loše ( 26" kotači , V-brake , prednji amortizer i bar 8 brzina)? 

Koliko vidim ima par modela u Pevexu , te poneki Capriolo na eKupi za tu cijenu.

 

Inače kupio sam prije par mj ST120 u Decathlonu za 2400 i nisam sretan.

Ima cvrčaka , hoće ispast iz brzine ako se jače stisne, brzine i kočnice se raštelaju svakih 100 km (servis u trgovini je dva puta to besplatno i odmah riješio). 

 

Tamo negdje 2015-te sam uzeo Jamis trail x1 za 2100kn s kojim sam bio zadovoljan do lani( u tom razdoblju 4 put promjenio pakne , tu i tam podmazao lanac ,jednom bio na podešavanju brzina).

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Keindl Sport...  

Moj PC  
12 0 hvala 0
11 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Pozdrav ljudi. Imam problem sa biciklom. Ugl, bila mi se probušila straznja guma na biciklu. Zamjenio sam je i vratio kotac nazad. Ali onda je došao problem. Ugl, kotac mi radi osmice i nikako nemogu da mi kotac c bude u sredini. Znaci nastimam ga na sredinu i kada stisnem onu ruckicu da drzi kotac, vidim da mi kotac kod prednjeg mjenjaca nijr u centru, nego više ljevo ide. Budem prilozio slike. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Guma ti mozda nije dobro sjela. Probaj ju ispuhati i opet napumpati.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
11 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Budem probao sutra
14 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ako si  stavljao kotač a bicikl je naopačke bio to se zna desiti,ja prakticiram kotač stavljati u prirodnom položaju bicikla.

Uglavnom,nije dobro sjeo u ramu.

Ako felga ide ravno a guma pleše onda nije sjela dobro guma,ima jedna crta uz felgu pa ju pratiš dali je vidljiva.

Sjedi 1
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Hmmm crta???
14 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
11 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Hm... Stvarno je lako moguce da je to problem
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Endymon kaže...

Pozdrav ljudi. Imam problem sa biciklom. Ugl, bila mi se probušila straznja guma na biciklu. Zamjenio sam je i vratio kotac nazad. Ali onda je došao problem. Ugl, kotac mi radi osmice i nikako nemogu da mi kotac c bude u sredini. Znaci nastimam ga na sredinu i kada stisnem onu ruckicu da drzi kotac, vidim da mi kotac kod prednjeg mjenjaca nijr u centru, nego više ljevo ide. Budem prilozio slike. 

 Da se primjetiti, da uopče ne održavaš ili čistiš bajs da eto ne zahrđa kao Moskvič.Za kaznu eto ti žuti karton, priznaj zaslužio si žuču.

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Evo jedan brzinac na Jarunu.
Testiram kameru pa reko da se ispucam.
 
2 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Free tip, ako vam nije problem cekat, renderujte u 1440 /2k ili 4k youtobe ce vam dati vp9 codec  umijesto ovog basic avc1 koji ima uzasno niski bit rate, pozeljno kad uplodate stavite unlisted dok vam ne proces-aju clip u vp9, moze malo potrajat al mnogo bolje clipic izgleda jer ga ne skasape s bitrateom. 

Nisam vjerovao, dok nisam vidio, a kad sam vidio, nisam mogao vjerovati!
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
A valjda će jednom dat bitrate do 20-25Mbps za 1080p. 10Mbps je već 10 godina
16 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ekipa, jel' zna netko gdje u Zg kupiti zlatne boje:

 

- 10 spd kazetu

- 10 brzinski lanac (može i zlatno-crni)

- 160mm rotore (6 bolt)

 

 

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice