Biciklizam, bicikli, oprema, staze... izdvojena tema

poruka: 30.288
|
čitano: 14.098.740
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
protjeran
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Juko kaže...
Nisam neki znalac pa trazim pomoc...Imam dvojbu izmedu trek marlin 7 i cube analog rs !?obe su 2021 .

 Probaj i treći put, ali s linkovima, pa ti možda neko i odgovori. 

11 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
greysaint0 kaže...
Zaboravi na Polar i Jumptrek. To je smece od HiTen celika dno dna kvalitete.

Definitivno odi na Cube. Alternativno, pogledaj ponudu i u drugim ducanima tipa DSG. Ghost je ove godine dosta dobar izbor cijene i kvalitete.

 Uzeo sam CUBE na kraju. Bicikl + 169kn zadnja capica od CUBEa,

znaci PREPOROD...fakat je gušt vozit. Bas sam odusevljen...

 

Rekli su mi u trgovini da ima 5 god garancije na okvir. 

Jucer mi je bajk došao, dns sam napravio 20km po Zagorskim bregima.

 

E sad vježbanje mjesec dana...pa cu probat na Sljeme 

15 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

ima li kakva preporuka za vanjske gume, cijena oko 100-150 kn ili je to sve slično?

 

https://dsg.hr/proizvodi/dijelovi/vanjske-gume/?a=98&sort=cheaper&searchcode=basic&searchid=1&with_qty=1

 

https://keindl-sport.hr/proizvodi/dijelovi-bicikli-prodaja-web/vanjske-gume/?searchcode=vanjska_guma&searchid=4&a=169%2C174&price=0-100%2C100-200&sort=cheaper

 

ništa profesionalno .. orginalne (bicikl Ghost Kato, 29x2.10, kupljen lani) su se istrošile,

vozi se većinom asfalt i kamjenjar/livada

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.4.2021 11:53 (BoTiA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Bok,

 

Ima tko preporuku gdje servisirat biciklu u Splitu?
Imam Focus black forrest 26, uf mislim da mu je vec 9 godina ali malo se vozio (3 djece u medjuvremenu), pa trebalo bi servisirat vilicu, kocnice, pakne, lanac promijenit, podmazat, gume promijenit (2.0 mi ne odgovara pa bi isao na 2.2)....

 

Hvala

CARPE DIEM
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.4.2021 22:37 (simeparanoja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
simeparanoja kaže...

Bok,

 

Ima tko preporuku gdje servisirat biciklu u Splitu?
Imam Focus black forrest 26, uf mislim da mu je vec 9 godina ali malo se vozio (3 djece u medjuvremenu), pa trebalo bi servisirat vilicu, kocnice, pakne, lanac promijenit, podmazat, gume promijenit (2.0 mi ne odgovara pa bi isao na 2.2)....

 

Hvala

Nisam iz Splita pa nisam toliko upućen, ali po meni jedan od bike shopova sa najvećom i najboljom ponudom u HR je Bicikla:

 

https://www.bicikla.com

 

Pošto nude hrpu brendova, vjerojatno imaju i OK servis.

7 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
BoTiA kaže...

ima li kakva preporuka za vanjske gume, cijena oko 100-150 kn ili je to sve slično?

 

https://dsg.hr/proizvodi/dijelovi/vanjske-gume/?a=98&sort=cheaper&searchcode=basic&searchid=1&with_qty=1

 

https://keindl-sport.hr/proizvodi/dijelovi-bicikli-prodaja-web/vanjske-gume/?searchcode=vanjska_guma&searchid=4&a=169%2C174&price=0-100%2C100-200&sort=cheaper

 

ništa profesionalno .. orginalne (bicikl Ghost Kato, 29x2.10, kupljen lani) su se istrošile,

vozi se većinom asfalt i kamjenjar/livada

 

 Ja sam vozio Continental Race King par godina i bio sam zadovoljan. To je XC guma tako da je ok za ovo što tebi treba.

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.4.2021 12:26 (It'sMe932).
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
It'sMe932 kaže...
BoTiA kaže...

ima li kakva preporuka za vanjske gume, cijena oko 100-150 kn ili je to sve slično?

 

https://dsg.hr/proizvodi/dijelovi/vanjske-gume/?a=98&sort=cheaper&searchcode=basic&searchid=1&with_qty=1

 

https://keindl-sport.hr/proizvodi/dijelovi-bicikli-prodaja-web/vanjske-gume/?searchcode=vanjska_guma&searchid=4&a=169%2C174&price=0-100%2C100-200&sort=cheaper

 

ništa profesionalno .. orginalne (bicikl Ghost Kato, 29x2.10, kupljen lani) su se istrošile,

vozi se većinom asfalt i kamjenjar/livada

 

 Ja sam vozio Continental Race King par godina i bio sam zadovoljan. To je XC guma tako da je ok za ovo što tebi treba.

 

Schwalbe Smart Sam - katica za sve, odlične gume. Imaju malo veće ripne pa neće baš biti startne na asfaltu, no generalno su dobre na svim terenima (zamišljene su kao dobra all around guma, što i jesu).

 

Za bržu vožnju po asfaltu, makadamu i ne pretjerano agresivnom terenu, Maxxis Ikon ili kako je kolega napisao, Continental Race King. Doduše, moje osobno iskustvo sa Race King gumama nije baš najbolje - znao sam proklizati na relativno ležernom terenu što mi se nije događalo sa niti jednom drugom gumom.

 

Alternativno, Maxxis Forekaster - imao ih na Giant Stanceu. Agresivne ripne ali nisu spore. Predviđene za mokar teren ili teren u kojem si sklon proklizavanju (sitnije kamenje i sl.). 

 

Ako se ne možeš odlučiti, Smart Sam je po meni way to go.

7 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Čovjek traži gumu koja košta 100-150kn. Od svih guma koje si naveo samo Race King košta manje od 150kn.

15 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
It'sMe932 kaže...

Čovjek traži gumu koja košta 100-150kn. Od svih guma koje si naveo samo Race King košta manje od 150kn.

 sve OK ...

 

želio sam čuti mišljenja i preporuke ... do sada je bila guma od 100 kn na njemu i izlizala se  .. sad se mislim da li staviti nešto malo ozbiljnije

11 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Mislim da je Smart Sam tu negdje oko 150kn. Kao sto je kolega rekao, dobar all rounder, nesto sporija na asfaltu, ok off road, sporo se trosi...vozio sam ih godinama na starom bajku.

Vec godinu dana sam na Ikonu, izvrsna guma, brza na svakom terenu, meni ulijeva dosta sigurnosti off road, nije bas za hardcore terene, ali u XCu briljira. Mana je sto se brzo trosi, meni je zadnja izdrzala samo 2k km. I nije bas jeftina, 400kn.
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.4.2021 22:18 (Maddog_HR).
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Pozdrav,

 

 ako ima znalaca, molim preporuku za ženski MTB, 2-3 slična modela ovome:

 

https://www.cube.eu/en/2021/bikes/women/hardtail/access-ws/cube-access-ws-exc-darkberrynblack/

 

Budžet je 4000-5000kn.

 

Hvala!

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Da se nasmijemo
morrisoN
 
7 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
morrisoN kaže...
Da se nasmijemo

 

Eto najbolje demonstracije zašto se bicikl zaključava kroz okvir a ne kotač 

15 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Onda bi ovaj imao točkova u ponudi ;)
morrisoN
13 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ovisi iz koje perspektive gledaš 

11 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ja sam uzeo talona za 4200, al imas i boljih bodela i skupljih, ja sam zadovoljan, L model visina 190

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Bok, nabavio sam Garmin Edge 530 i zanima me dal može mjeriti brzinu/udaljenost bez da snimam (record ride)? Npr ko klasični brzinomjer, glupo mi je snimati 2 km do posla...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Stigla Orbeica, skoro pa ravno 5 mj cekanja i bome se isplatilo, slike nemogu pokazati koliko lijepo bajk izgleda zapravo. Tubeless sam mu odmah napravio i trebalo mi 15ak min jer sam prvu gumu na kontra okrenuo pa ajde sve skidaj pa nanovo 🙈. Stavio purple tubeless ventile da se uklopi, bash guard i mali fender. Slijedece sta cu def promijenit su gripovi jer su uzas i uz to jos nisu ni lock on. Kocnice su slabe i vj cu ih u skorije vrijeme zamjenit za MT5. Jos nije bila na traili ali se nadam ce uskoro i to proci da vidimo kako se na svome ponasa.
Moj PC  
13 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Rodić kaže...
Stigla Orbeica, skoro pa ravno 5 mj cekanja i bome se isplatilo, slike nemogu pokazati koliko lijepo bajk izgleda zapravo. Tubeless sam mu odmah napravio i trebalo mi 15ak min jer sam prvu gumu na kontra okrenuo pa ajde sve skidaj pa nanovo 🙈. Stavio purple tubeless ventile da se uklopi, bash guard i mali fender. Slijedece sta cu def promijenit su gripovi jer su uzas i uz to jos nisu ni lock on. Kocnice su slabe i vj cu ih u skorije vrijeme zamjenit za MT5. Jos nije bila na traili ali se nadam ce uskoro i to proci da vidimo kako se na svome ponasa.

 Bike savršeno izgleda, jedan od najljepših trail hardtailova! Uživaj!

7 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

U potrazi sam za biciklom, pa bi mi trebala mala pomoc. Gledam iskljucivo polovne, pa sam nasao jedan koji mi se cini okej za ovaj novac.

Bicikl bi bio koristen po gradu i po nekim sumskim stazama, rekreativno. Kako vam se cini ovo za otprilike 400e, da li za taj novac treba da ocekujem bolju/losiju opremu/stanje itd... (deore prednji i zadnji mjenjac, shimano hidraulicne kocnice-posto se ne vidi bas na slikama)

Inace ovo je ram 21", da li je to preveliko za osobu visine oko 180cm?

 

Ili mozda nesto ovakvo za malo vise novca?

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.4.2021 10:06 (slavenP22).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
slavenP22 kaže...

U potrazi sam za biciklom, pa bi mi trebala mala pomoc. Gledam iskljucivo polovne, pa sam nasao jedan koji mi se cini okej za ovaj novac.

Bicikl bi bio koristen po gradu i po nekim sumskim stazama, rekreativno. Kako vam se cini ovo za otprilike 400e, da li za taj novac treba da ocekujem bolju/losiju opremu/stanje itd... (deore prednji i zadnji mjenjac, shimano hidraulicne kocnice-posto se ne vidi bas na slikama)

Inace ovo je ram 21", da li je to preveliko za osobu visine oko 180cm?

 

Ili mozda nesto ovakvo za malo vise novca?

 Prva i osnovna razlika, Giant ima 27,5" kotače. Ako ti to ne smeta, Giant je bolji izbor po svemu. 27,5" su preferirani kotači za osobu nižeg rasta, pošto si ti negdje srednjeg rasta, bili bi ti OK i 27,5" i 29".

 

Cube Aim je početni Cubeov model sa dno dna opremom. Mislim da je to 2020 model:

 

https://www.cube.eu/en/2020/bikes/mountainbike/hardtail/aim/cube-aim-blacknred-2020/

 

Shimano Tourney i smeće od XCE vilice. Dalje od toga ako misliš ići u šumu.

13 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Pitanje. Vidim da stojeće ručne pumpe većinom idu do 11 bar, ali već od 9-10 su u crvenoj zoni na manometru. Trebam pumpat gumu na 10 bara pa me zanima može li se to s većinom tih pumpi? Stvarno ne znam nikoji drugi način pošto kompresor na benzinskoj ne ide ni blizu tim tlakovima, iako su ugradili manometar koji pokazuje i do 12 bar.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Kakvu to gumu imas da ju moras na 10 bara pumpat

Sir! We are surrounded! - Great! Now we can attack in every direction!
13 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Marsel007 kaže...

Kakvu to gumu imas da ju moras na 10 bara pumpat

 Pretpostavit cu tubular. Ali realno, sve iznad 8.5-9 (ovisno o kilazi) jer busenje u najavi nazalost.

Di2 & EPS FTW!
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Evo prva voznja pala, moram priznati da sam se zabavio vise nego sto sam mislio, na spustovima je preee zabavan, vilja je RS Recon, nije najbolja ali sam joj namjestio rebound, damper i stavio veci tlak u nju i super se ponasa. Usponi moram priznati mi nisu jaca strana i tu je vec malo teze, vilja radi i jos je nagib(65.5). Kocnice kao sto sam rekao, slabe su i moram ih poprilicno stisnuti da zaustavljaju, srecom pa sam malo laksi vozac, svejedno magure ce ici tu uskoro kao i bolje gume, vj Magic Mary+Big Betty komba. Toliko za sad :)
Moj PC  
8 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
ivanoile kaže...
Marsel007 kaže...

Kakvu to gumu imas da ju moras na 10 bara pumpat

 Pretpostavit cu tubular. Ali realno, sve iznad 8.5-9 (ovisno o kilazi) jer busenje u najavi nazalost.

 

Da, tubular. Kaže 8-10 na gumi pa sam mislio odmah na 10ku da bolje drži kilažu.

14 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Napokon ljeoo vrijeme.... 😁
VenAtoR#2231
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...


Šta mislite šta sve treba mijenjati na bajku nakon ovakve ture?

Znači, uživao sam od prve do zadnje, svih 40 minuta videa.
morrisoN
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Keops kaže...
ivanoile kaže...
Marsel007 kaže...

Kakvu to gumu imas da ju moras na 10 bara pumpat

 Pretpostavit cu tubular. Ali realno, sve iznad 8.5-9 (ovisno o kilazi) jer busenje u najavi nazalost.

 

Da, tubular. Kaže 8-10 na gumi pa sam mislio odmah na 10ku da bolje drži kilažu.

 Pritisak ovisi o tvojoj kilazi i sirini gume. Npr ja sa 75kg, 25mm tubular ide na ~7.5, 23mm 8bar, 22mm 8.5bar

Di2 & EPS FTW!
9 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Molkm vas ako netko zna neku MTB stazu u blizini Varaždina za početnika? Traiforks mi kaže Čevo i Prekrižje (Ivanščica), no zanima me ako ima kaj bliže grada? Nije mi gust voziti bajk autom nekud i onda se spuštati, znači nešto u krugu cca 20km-30 km od Varaždina. hvala

Može i Vž Toplice i taj dio također.

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.4.2021 6:55 (Karlek_19).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice