Biciklizam, bicikli, oprema, staze... izdvojena tema

poruka: 30.288
|
čitano: 14.102.358
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
protjeran
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Ja jesam, jedino nisam siguran da li šalje pouzećem ako ti je to bitno. Ja sam mu uplatio na račun i on poslao overseasom.

Radio sam i s njegovom ženom jedno kratko vrijeme i rekla mi je da on to uzima sve u Njemačkoj, bike discount i sl. dućani.
11 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Hvala na odgovoru ... onda pada narudžba kod njih ...

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Slobodno sa njuške uzmi,mario vida.korektno sve.Više puta uzimao

Sjedi 1
Moj PC  
3 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Moze li se kazeta ocistit i sa cetkicom za zube?
Jel diskove potrebno cistit sprejem ili se moze obrisat krpicom?
Fala
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Također preporuka za shop iz Slatine, naručio SLX kazetu 11-42 dok je nigdje nije bilo i stigla za par dana jedino uplata unaprijed. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Pilan88 kaže...
Moze li se kazeta ocistit i sa cetkicom za zube?
Jel diskove potrebno cistit sprejem ili se moze obrisat krpicom?
Fala

 Može, ali odi do kauflanda i kupi tvrdu četku i stim slobodno oribaj.

Ja npr stavim na jednu poziciju i vrtim pedale unatrag pa se odmah i lanac čisti.

Disk pokrij s nečim,vrečicom,starom krpom dok ribaš s četkom da ga ne zamastiš.

A čišćenje diska možeš odraditi sa brake cleanerom i ČISTOM krpom ili sa izoprpilnim alkoholom.

Ali vidi ako ne cvili dok kočiš je dobro,inače pakne puštaju sloj na disku koji ispunjava mikro rupe i ne treba ribati disk itd.

Sjedi 1
3 godine
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Ok, fala 👍
11 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Pozdrav , vlasnik sam Cube Attention 27.5 2014 i polako je lanac krenuo preskakat i mislim da je vrijeme za zamjenu . Sad me zanima što sve ulazi u to , mjenjam lanac i što je još potrebno promjeniti da bude dobro ? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ako ti lanac preskače zbog istrošenosti, vjerojatno je i kazeta već uništena. Možda ćeš morati mijenjati i pulleye (oni lančanici u mjenjaču), a u najgorem slučaju i šajbe na pogonu, odnosno, pogon ako se ne može rastavljati.

 

S druge strane, ako su se samo otegnule sajle ili zapinju zbog starosti, možda uopće ne preskače zbog istrošenosti, iako je gotovo sigurno zreo za zamjenu (ali možda barem prođeš samo sa zamjenom lanca), osim ako nisi baš nešto vozio ili si vozio laganini.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
11 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
MrBlc kaže...

Ako ti lanac preskače zbog istrošenosti, vjerojatno je i kazeta već uništena. Možda ćeš morati mijenjati i pulleye (oni lančanici u mjenjaču), a u najgorem slučaju i šajbe na pogonu, odnosno, pogon ako se ne može rastavljati.

 

S druge strane, ako su se samo otegnule sajle ili zapinju zbog starosti, možda uopće ne preskače zbog istrošenosti, iako je gotovo sigurno zreo za zamjenu (ali možda barem prođeš samo sa zamjenom lanca), osim ako nisi baš nešto vozio ili si vozio laganini.

 Koja je neka objektivna cijena za izmjenu toga svega ? Lanac je original i nikad nije mjenjan tako da je i kazeta gotova 100% .

15 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Cijena ovisi o komponentama koje imaš.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Došao i ostatak stvari, jos diskovi i gume su na putu i sve je spremno za novu sezonu...

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
online
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Moj Giant Stance 2 je otišao u ruke drugog vlasnika. Jučer kupio nešto puno skromnije (i što puno više odgovara mojim potrebama) - Ghost Kato Advanced 29. Cijena 5400 kn u DSG-u.

 

Moram priznati za lovu fantastičan bajk. Uzeo sam zeleno plavu varijantu, rijetko kad se vidi tako lijepa kombinacija dvije boje. Geometrija slijedi moderne trendove za ono što je efektivno XC hardtail - 68 stupnjeva vilica, 73,5 stupnjeva sjedalo. Jedino što me veseli je što je reach normalnih 445 mm i puno se bolje osjećam nego na ovoj modernoj geometriji gdje si rastegnut ko praćka (trend 480 od 500+ mm reach-a). Top tube vrlo nizak i lako opkoračiv čak i u XL veličini. Aluminijski okvir generalno jako lijepo oblikovan.

 

Deore M4100 (2x10) odlično mijenja brzine, nešto bolje od starog M6000. Zračna Suntour XCR32 vilica je odlična za jednu entry level vilicu. Kočnice imaju 180/180 mm rotore pa čak i Shimano BR MT200 kočnice adekvatno zaustavljaju bajk. Ugodno su me iznenadili kvalitetni lock on gripovi (obično svi stavljaju neke najjeftinije moguće). Sjedalo Ghost XTC, vrlo udobno. Bicikl ima full interno provučene kablove i nema nikakvog zvuka nabijanja unutar okvira u vožnji. Postoji i priprema za interno provlačenje droppera (makar sumnjam da ću se više baviti takvim vožnjama). Za divno čudo, bicikl čak dolazi sa metalnim pedalama. Nisu bogznašto, ali definitivno pozdravljam činjenicu da nisam odmah morao iskeširati 300 kn za pedale. Sasvim upotrebljive.

 

Originalno sam htio uzeti Kato Pro koji je bio nešto skuplji, pogotovo jer ima 1x12 drivetrain (M6100 koji me oduševljavao kod Stancea), međutim ono što me odbilo od tog modela je Rockshox Judy vilica. Iskreno, da ne piše "Rockshox" na njoj, rekao bi da je nekakav super-low end Suntour. Opružnog je tipa, tako da ste osuđeni na feder koji su stavili unutra - a stavili su strašno mekani. Čak i na maksimalnom preload-u, u sporoj testnoj vožnjici oko dućana sam uspio malo jačim stiskanjem volana ju praktički ispucati do kraja. Ne mogu zamisliti što bi joj napravio neki malo jači skok. Da je zrak, odmah bi uzeo Pro, ali ovako sam radije ostao na Advanced verziji koja dolazi sa XCR32 Air pa makar je to značilo povratak na 2x pogon. Možda je Judy OK za nekoga tko ima 80-85 kg, ali za mojih 193 cm i 100 kg definitivno preslaba.

 

Uglavnom, Ghost ove godine rastura. Cijene su vrlo pristupačne, dizajn okvira odličan, geometrija je odlična, boje fantastične. Za razliku od dobrog dijela proizvođača koji su digli cijene i spustili kvalitetu (jedan od najgorih primjera ove godine je vrlo popularni Cube), Ghost je dignuo igru na novu razinu omjerom cijene i kvalitete. 

 

I da, tko misli kupovati bicikl ove godine, neka napravi to što prije. Već sam u par dućana čuo da će 2021. biti još gora po pitanju dostupnosti bicikala od već grozne 2020. Ista stvar za rezervne djelove.

 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
greysaint0 kaže...

Moj Giant Stance 2 je otišao u ruke drugog vlasnika. Jučer kupio nešto puno skromnije (i što puno više odgovara mojim potrebama) - Ghost Kato Advanced 29. Cijena 5400 kn u DSG-u.

 

I da, tko misli kupovati bicikl ove godine, neka napravi to što prije. Već sam u par dućana čuo da će 2021. biti još gora po pitanju dostupnosti bicikala od već grozne 2020. Ista stvar za rezervne djelove.

 Azija opet zeza, Shimano opet zateze sa nabavkom, bit ce zanimljivo ljeto.

Di2 & EPS FTW!
12 godina
online
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
ivanoile kaže...

 Azija opet zeza, Shimano opet zateze sa nabavkom, bit ce zanimljivo ljeto.

 Mislim da se više radi o tome da nisu u stanju proizvesti koliko se očekuje. Zbog korone je eksplodirala prodaja bicikala. Dodatno, puno ljudi šarafi u vlastitim garažama, stanovima, pa nema niti rezervnih djelova. Naravno i servisi su puni.

 

Mislim da će do 4-5 mjeseca većina dućana s biciklima biti prazna. Ja bicikliram cijele godine pa mi je svejedno kad kupim bajk. Baš sam zato išao sad kad je zima i kad svježe dolaze 2021. modeli, da kasnije nemam problema sa nabavkom.

 

Kad grane prvo ozbiljno Sunce i temperature krenu prema 10+ stupnjeva, ode bicikli.

3 godine
protjeran
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Koju aplikaciju koristite za praćenje aktivnosti? Meni je ova strava strava naspram endomonda. 30 km na biciklu, 80 min, potrošnja 400 kcal. Nemoguće, nema šanse.

Ali nije ni to problem, već ne pokazuje ni koliko prosječno minuta sam imao po km. Možda u full verziji ima.

Tak da ako netko ima kakvu alternativu, bilo bi super. Ili potražit krekiranu stravu ako postoji jer ove pare koje oni traže, nema šanse da dam.
 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
greysaint0 kaže...

Moj Giant Stance 2 je otišao u ruke drugog vlasnika. Jučer kupio nešto puno skromnije (i što puno više odgovara mojim potrebama) - Ghost Kato Advanced 29. Cijena 5400 kn u DSG-u.

 

Moram priznati za lovu fantastičan bajk. Uzeo sam zeleno plavu varijantu, rijetko kad se vidi tako lijepa kombinacija dvije boje. Geometrija slijedi moderne trendove za ono što je efektivno XC hardtail - 68 stupnjeva vilica, 73,5 stupnjeva sjedalo. Jedino što me veseli je što je reach normalnih 445 mm i puno se bolje osjećam nego na ovoj modernoj geometriji gdje si rastegnut ko praćka (trend 480 od 500+ mm reach-a). Top tube vrlo nizak i lako opkoračiv čak i u XL veličini. Aluminijski okvir generalno jako lijepo oblikovan.

 

Deore M4100 (2x10) odlično mijenja brzine, nešto bolje od starog M6000. Zračna Suntour XCR32 vilica je odlična za jednu entry level vilicu. Kočnice imaju 180/180 mm rotore pa čak i Shimano BR MT200 kočnice adekvatno zaustavljaju bajk. Ugodno su me iznenadili kvalitetni lock on gripovi (obično svi stavljaju neke najjeftinije moguće). Sjedalo Ghost XTC, vrlo udobno. Bicikl ima full interno provučene kablove i nema nikakvog zvuka nabijanja unutar okvira u vožnji. Postoji i priprema za interno provlačenje droppera (makar sumnjam da ću se više baviti takvim vožnjama). Za divno čudo, bicikl čak dolazi sa metalnim pedalama. Nisu bogznašto, ali definitivno pozdravljam činjenicu da nisam odmah morao iskeširati 300 kn za pedale. Sasvim upotrebljive.

 

Originalno sam htio uzeti Kato Pro koji je bio nešto skuplji, pogotovo jer ima 1x12 drivetrain (M6100 koji me oduševljavao kod Stancea), međutim ono što me odbilo od tog modela je Rockshox Judy vilica. Iskreno, da ne piše "Rockshox" na njoj, rekao bi da je nekakav super-low end Suntour. Opružnog je tipa, tako da ste osuđeni na feder koji su stavili unutra - a stavili su strašno mekani. Čak i na maksimalnom preload-u, u sporoj testnoj vožnjici oko dućana sam uspio malo jačim stiskanjem volana ju praktički ispucati do kraja. Ne mogu zamisliti što bi joj napravio neki malo jači skok. Da je zrak, odmah bi uzeo Pro, ali ovako sam radije ostao na Advanced verziji koja dolazi sa XCR32 Air pa makar je to značilo povratak na 2x pogon. Možda je Judy OK za nekoga tko ima 80-85 kg, ali za mojih 193 cm i 100 kg definitivno preslaba.

 

Uglavnom, Ghost ove godine rastura. Cijene su vrlo pristupačne, dizajn okvira odličan, geometrija je odlična, boje fantastične. Za razliku od dobrog dijela proizvođača koji su digli cijene i spustili kvalitetu (jedan od najgorih primjera ove godine je vrlo popularni Cube), Ghost je dignuo igru na novu razinu omjerom cijene i kvalitete. 

 

I da, tko misli kupovati bicikl ove godine, neka napravi to što prije. Već sam u par dućana čuo da će 2021. biti još gora po pitanju dostupnosti bicikala od već grozne 2020. Ista stvar za rezervne djelove.

 Sasvim fin bike, a jesi možda gledao Nirvanu? Geometrija je nešto progresivnija od Kato, boost rama, a tek soma skuplji. Jedino, SX šrot, al gurao bi sigurno jedno vrijeme, pa uzmeš nx ili gx i vozi. 

3 godine
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Znaci ja sam u prosincu u DSG-a narucio Ghost Nirvana Tour Essential, bicikla je stigla 18.1. kod njih, i odmah sutradan je bicikl bio na mojoj kucnoj adresi sa napravljenim nultim servisom, a gledam druge proizvodace i njihovi bicikli dolaze tek sredinom godine ili cak ne dolaze uopce kao sto je slucaj sa Kona Kahunom.
Najbolje od svega sto su mi za Nirvanu dali popust od 10% jer sam bio "voljan cekati" bicikl, nakraju me izasao 7.019kn, ali kako mi je rekao jedan kolega sa foruma sada je cijena punih 7.800kn i ne daju popust bez obzira na nacin placanja i koliko si dugo voljan cekati.
U ovo vrijeme korone dobit bike koji zelis u tako kratkom vremenu i po toj cijeni, je po meni kao da si dobio na lotu.
Sve pohvale DSG-u sa moje strane!!!
S obzirom da je zadnja dva tjedna neprestano padala kisa, tek danas sam uspio odradit prvu voznju sa biciklom, 30km, uzbrdo iznenadudujuce lagana i dobra, nizbrdo posebno dobra u uzim stazama, donja plastika ispod rame je dobro odradila posao jer se po njoj vec u prvoj voznji poprilicno kamenja izlupalo!
Za sve koji gledaju XC/Trail biciklu za cca 1.000€ bilo bi pozeljno da bace pogled na Nirvanu!!!

 
4 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

se može kak dobiti popust u keindlu? neki klub ili nešto?

ponudili su mi jedino 5% na gotovinu

 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
DCQE kaže...

 Sasvim fin bike, a jesi možda gledao Nirvanu? Geometrija je nešto progresivnija od Kato, boost rama, a tek soma skuplji. Jedino, SX šrot, al gurao bi sigurno jedno vrijeme, pa uzmeš nx ili gx i vozi. 

Gledao sam i sigurno bi ga kupio da nije jednog jedinog detalja - one plastike na downtube-u. Iskreno, bilo me strah da nakon par godina se ne iskrivi i ne počne klepetati po rami. Djeluje dosta robusno, ali preferiram klasično interno rutiranje kabela kroz ramu.

 

Mislim da je bike (Nirvana) osim tog detalja daleko najbolji omjer cijene i kvalitete na tržištu - ništa nema niti blizu toliko kvalitetno za te pare. Kad vidim da npr. Cube na biciklu od 10 000 kn nema boost niti naprijed niti iza (Reaction Pro model) i da stavlja Rockshox Judy sa bazičnim turn key damperom, želudac mi se okrene. Čista pljačka. Ghost ove godine od mene dobiva ogromni thumbs up.

13 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
ouchh kaže...

se može kak dobiti popust u keindlu? neki klub ili nešto?

ponudili su mi jedino 5% na gotovinu

 HAK je nesto imao s njima, ali nisam siguran ima li jos.

Di2 & EPS FTW!
4 godine
protjeran
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
greysaint0 kaže...
DCQE kaže...

 Sasvim fin bike, a jesi možda gledao Nirvanu? Geometrija je nešto progresivnija od Kato, boost rama, a tek soma skuplji. Jedino, SX šrot, al gurao bi sigurno jedno vrijeme, pa uzmeš nx ili gx i vozi. 

Gledao sam i sigurno bi ga kupio da nije jednog jedinog detalja - one plastike na downtube-u. Iskreno, bilo me strah da nakon par godina se ne iskrivi i ne počne klepetati po rami. Djeluje dosta robusno, ali preferiram klasično interno rutiranje kabela kroz ramu.

 

Mislim da je bike (Nirvana) osim tog detalja daleko najbolji omjer cijene i kvalitete na tržištu - ništa nema niti blizu toliko kvalitetno za te pare. Kad vidim da npr. Cube na biciklu od 10 000 kn nema boost niti naprijed niti iza (Reaction Pro model) i da stavlja Rockshox Judy sa bazičnim turn key damperom, želudac mi se okrene. Čista pljačka. Ghost ove godine od mene dobiva ogromni thumbs up.

Dok sam se raspitivao o prodaji svog cube-a i kupnji Nirvane, upitao sam ih na FB o plastici, dobio ovaj odgovor:

"The cover is fixed by means of the Snap Lock System, which has proven itself in the automotive industry. This is known for its durability even under heavy loads and vibrations. Therefore there is no reason to worry about losing the cover. Many thanks and best regards, Udo from Team GHOST."

Ne znam, gledao sam na jednom od većih mtb foruma u njemačkoj, ima tema za baš Nirvana modele, i nisam naišao na tužakanje za tu plastiku. Bilo je nekih drugih minornih trzavica, ali za plastiku ne. Meni se čini, ako plastika drži dobro, ako ima za uzet novu (kad i ako ode), onda mi je još i bolje rješenje od klasično internih kablova... Falilo mi je malo da ga ne uzmem, ali sam se odlučio na upgrade Cube-a, 6100 grupa i Markhor vilica podignuta na 120mm - praktički novi bike nakon 3x9 i opruge od 3kg sprijeda. Naručio sam i slackerizer headset od 2° iz GB pa ćemo i to probat, jebeno me zanima kako će se vozit xc rama sa 66° HT. Čekam sad da mi naši strvinari u carini naplate PDV nakon brexita.

12 godina
online
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
DCQE kaže...
 ali sam se odlučio na upgrade Cube-a, 6100 grupa i Markhor vilica podignuta na 120mm - praktički novi bike nakon 3x9 i opruge od 3kg sprijeda. Naručio sam i slackerizer headset od 2° iz GB pa ćemo i to probat, jebeno me zanima kako će se vozit xc rama sa 66° HT. Čekam sad da mi naši strvinari u carini naplate PDV nakon brexita.

Ne mislim te cimati sad kad si već naručio ali jesi li provjerio u Keindlu ili sa Cubeom da li će ti rama biti OK nakon podizanja travela za 2 cm i dodatnog opuštanja kuta vilice? Ja sam svoj stari Bergamont Revox 6 htio upgradeati na 120 mm vilicu (sa originalnih 100mm) i iz Bergamonta su mi odgovorili da bolje da to ne radim. Činjenica je da ti opušteniji kut vilice stvara veću silu na headtube pa da ti integritet okvira ne bi bio narušen (pretpostavljam da si ga opustio za cca. 4 stupnja).

4 godine
protjeran
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
greysaint0 kaže...
DCQE kaže...
 ali sam se odlučio na upgrade Cube-a, 6100 grupa i Markhor vilica podignuta na 120mm - praktički novi bike nakon 3x9 i opruge od 3kg sprijeda. Naručio sam i slackerizer headset od 2° iz GB pa ćemo i to probat, jebeno me zanima kako će se vozit xc rama sa 66° HT. Čekam sad da mi naši strvinari u carini naplate PDV nakon brexita.

Ne mislim te cimati sad kad si već naručio ali jesi li provjerio u Keindlu ili sa Cubeom da li će ti rama biti OK nakon podizanja travela za 2 cm i dodatnog opuštanja kuta vilice? Ja sam svoj stari Bergamont Revox 6 htio upgradeati na 120 mm vilicu (sa originalnih 100mm) i iz Bergamonta su mi odgovorili da bolje da to ne radim. Činjenica je da ti opušteniji kut vilice stvara veću silu na headtube pa da ti integritet okvira ne bi bio narušen (pretpostavljam da si ga opustio za cca. 4 stupnja).

Uglavnom, svi se slažu da 20mm iznad predviđenog hoda neće stvorit problem. I, barem za sada - nije, vozim već mjesec i kusur tako, razlika se jedva osjeti (u geometriji, u vožnji i udobnosti. naravno - nebo zemlja naspram opruge). 20mm povećanje je jedva 1° HT i ST kuta. S druge strane angle headset ne mijenja puno ostatak geometrije, osim HT i wheelbase. Trenutno je hit proizvod, baš se masovno proizvodi, preporučuju ga sa svih strana. Poviri ovdje. Angle headset nije isto kao i "overforkanje" koje može sjebat bike i geometriju. 

 

stock ht je 69°, 20mm dodatnog hoda je 1° i ovo malo čudo još 2° = cca. 66°. Javim kad stigne i namontiram kako će to izgledat.

12 godina
online
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
foofajter kaže...
Koju aplikaciju koristite za praćenje aktivnosti? Meni je ova strava strava naspram endomonda. 30 km na biciklu, 80 min, potrošnja 400 kcal. Nemoguće, nema šanse.

Ali nije ni to problem, već ne pokazuje ni koliko prosječno minuta sam imao po km. Možda u full verziji ima.

Tak da ako netko ima kakvu alternativu, bilo bi super. Ili potražit krekiranu stravu ako postoji jer ove pare koje oni traže, nema šanse da dam.

 

Što se tiče praćenja aktivnosti, ukoliko nemaš nekakav solidan fitness band ili smartwatch, nećeš se previše usrećiti sa Stravom. Koliko si i sam vidio, Strava, kad nije uparena sa odgovarajućim uređajem, pogađa potrošnju kalorija na temelju podataka koje si unio o sebi i dužine vožnje. Naravno, pri tome joj fali hrpa podataka pa su rezultati takvi kakvi jesu.

 

Za primjer, vožnja od cca. 13 km u trajanju 40 minuta troži oko 730 kalorija kod mene. Ja mjerim koristeći Garmin Forerunner 245.

 

Ako želiš adekvatno mjeriti svoje aktivnosti, preporučio bih ti kupnju nekog solidnog smartwatcha ili fitness banda. Iskreno, ne bi preporučio jeftine bandove poput Mi Band 5 i sl. Imao sam Mi Band 4 i radio je OK prvih 6 mjeseci. Nakon toga potpuno je krivo počeo mjeriti puls u aktivnostima. Vidio sam na Redditu da su se još neki žalili na to, navodno da je nekakav softverski update to smrdao. No, i kad je bio potpuno nov, Mi Band 4 se po ničemu nije mogao mjeriti sa Garminom po preciznosti i količini podataka. Nemam iskustva s drugim proizvođačima, ali otkad sam kupio Forerunnera i počeo koristiti Garmin Connect, obrisao sam Stravu. Connect mi je daleko bolji softver za fitness. Za mene osobno Strava vrijedi čemu samo za one koji se imaju potrebu natjecati sa ostalima (loviti KOM-ove i sl.).

3 godine
protjeran
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Imam mi band 4 i primijetio sam da se zna gubit kod trčanja kad je spojen na mob iako je na mob uključena lokacija. Vidim da će mi band 6 imat gps, al čisto sumnjam kolko će to bit funkcionalno s obzirom da ni amazfit, bar ovi za 100€ ne rade kak treba.

Planirao sam baš iz tog razloga uzet neki smartwatch, ali mi je to trenutno prevelika investicija jer sam bacio skoro sve pare u bajk i dodatnu opremu.
12 godina
online
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
foofajter kaže...
Imam mi band 4 i primijetio sam da se zna gubit kod trčanja kad je spojen na mob iako je na mob uključena lokacija. Vidim da će mi band 6 imat gps, al čisto sumnjam kolko će to bit funkcionalno s obzirom da ni amazfit, bar ovi za 100€ ne rade kak treba.

Planirao sam baš iz tog razloga uzet neki smartwatch, ali mi je to trenutno prevelika investicija jer sam bacio skoro sve pare u bajk i dodatnu opremu.

 

Kužm te potpuno, bolji fitness band ili smartwatch jesu dosta ozbiljne investicije. Niti meni nije bilo svejedno iskeširati za Forerunnera ali moram priznati vrijedilo je. Stvarno je ogromna razlika između budget rješenja poput Mi Banda i proizvoda ozbiljnije kompanije kao što su Garmin, Suunto, Polar, Fitbit, itd.

 

U pravilu, jednom kad kupiš smartwatch, imaš ga nekoliko godina. Ne znam za ostale, ali Garmin nudi i mogućnost zamjene baterije na svojim modelima koji imaju punjive litijske baterije pa ga se niti ne moraš riješiti kada baterija počne gubiti kapacitet.

12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Situacija je takva kakva je, ja sam jucer pricao sa Keindlom pa kazu da i njima sve kasni, ali konacno mi je ma vidiku bike, kazu od 10og na dalje mogu ocelovati da ce im doci Laufey na lager i odmah ce me obavjestiti. Taman vrijeme postaje malo bolje na moru pa cemo vidit kako se agressive ht ponasa :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Evo još jedne mini recenzije, a to je XCR32 Air vilica na mom novom Ghostu. Makar sam napisao da je super, nakon par vožnji i malo više obraćanja pažnje na ponašanje vilice, bit ću u potpunosti iskren - ne oduševljava.

 

Na prošlom biciklu sam imao Suntour Raidon 34 vilicu i u usporedbi sa XCR32, nebo i zemlja. Začuđujuće je to što je Raidon svega stupanj više od XCR32 i opet je u neku ruku budget vilica.

 

Ono što razočarava na XCR32 je što radi praktički binarno - ili imaš small bump compliance (mekana preko sitnijih kamena i sl.) ili imaš dobar damping za skokove (ništa veliko, rizol i sl.). Nažalost, koliko god savršeno postavim sag, nisam uspio naći postavku da se dobro ponaša u oba slučaja - naći postavku za ovo na Raidonu nije bio nikakav problem.

 

Dodatno, rebound adjustment vrlo malo toga mijenja na vilici. Razlika između potpunog otvorenog i zatvorenog rebounda je minimalno vidljiva a sam kotačić za postavljanje nema nikakvo indeksiranje (klikove između stupnjeva rebounda) pa je vrlo teško naći postavku koja odgovara (makar, kako sam napisao, utjecaj je mali).

 

Probat ću se još malo igrati sa postavkama, ali iskreno, već razmišljam o zamjeni vilice. Nisam zahtjevan korisnik, ali znam prepoznati relativno loše ponašanje komponente. Ako ne uspijem naći nekakve koliko toliko solidne postavke, mislim da ide zamjena za Manitou Markhor ili Rockshox Recon.

 

Ako netko ima nekakav savjet, slobodno neka ga napiše.

 

EDIT: nakon sat vremena zezancije sa vilicom, uspio sam nači najbolju moguću postavku (opet, daleko od idealnog, no mislim da ne mogu više očekivati od ove vilice). 92-93 PSI (koliko je moguće pročitati na shock pumpi). Na kraju sam odustao od podešavanja prema idealom sag-u jer je vilica tada pretvrda.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.2.2021 14:03 (greysaint0).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ako se budes drzao xca uvijek postoji opcija kasnije piknuti polovnu rebu, sid ili sta se vec ponudi po nekoj pristupacnoj cijeni.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice