Biciklizam, bicikli, oprema, staze... izdvojena tema

poruka: 30.288
|
čitano: 14.107.793
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Zanimljivo iskustvo prekjučer; otišao istraživati Grmoščicu, (brdo sa šumom iznad Kustošije u Zagrebu). Popeo se kroz kombinaciju ceste i šume na vrh do vidikovca (pritom umro, uspon je baš onako fini). Dođem na vrh, kad ono tamo prava pravcata MTB staza (vidi se da je građena). Vidim lika na full suspensionu kako se polako spušta dolje. Reko, idem i ja. Dođem do početka staze, vidim nagib od cca. 30 stupnjeva prema dolje. Gledam svoj XC hardtail sa 100 mm prednje suspenzije, 2.1 gumama i 71 stupanj head angle-a, pokušavam skupiti muda da počnem polaki, kontrolirani spust, no onaj dio mene koji voli život me ipak uvjerio da bi na mom biciklu (a realno i nemam iskustva sa tako dugačkim i strmim spuštanjima) to bilo ravnom samoubojstvu i da je lik koji se spuštao imao enduro Canyon-a (koji otprilike košta kao 5 mojih bicikala), a čak i on je išao polako.

 

Odustanem i počnem se vraćati kroz šumu puno pitomijom šumskom stazom prema dolje. Na pola puta naiđem na drugi dio te iste staze koji je izgledao manje strmo, i reko, moram ovo probati. Počeo spust polako i kontrolirano (nije baš bio pužev korak, ali se nisam usudio niti juriti). Najednom je nakon 20-30 metara staza postala puno strmija i brža. Korijenje svuda, rupe, no moraš voziti i održavati određenu, ne veliku, ali kakvu-takvu brzinu jer ikakvo jače kočenje ili usporavanje te pošalje preko volana (u jednom trenutku sam čak bio 100% uvjeren da ću se prevrnuti prema naprijed ali srećom nije se dogodilo, uspio sam iskontrolirati bicikl). Odvozio to skroz do kraja, istodobno oduševljen iskustvom i samom činjenicom da se nisam razbio.

 

Iskreno, kad čovjek ode na takvu stazu vidi apsolutno sve mane i prednosti svog svog bicikla i shvatiš da sve što si vozio prije bilo apsolutni početnički materijal. Što se tiče mog bajka, evo što sam naučio:

 

- slabe kočnice: Shimano BR MT200 su početne trekking/MTB kočnice. Modulacija je relativno loša i mučile su se da me zaustave, makar me nikad nisu iznevjerile do mjere da me nisu uspjevale zaustaviti.

- nemam droppera: bilo kakva duža nizbrdica zahtjeva stajanje na pedalama i položaj gdje je stražnjica gurnuta u poziciju da stoji iznad stražnjeg kotača. Dropper mi je falio više od ičega. Guzica je bila tamo gdje treba biti, ali sjedalo je definitivno smetalo. Bilo mi je žao što ga barem ručno nisam spustio.

- nemam stražnje suspenzije: dosta je izazovno iskontrolirati stražnji kraj kad su noge jedina suspenzija

- 71 stupanj head angle-a: ovo je dosta veliki problem jer su XC bicikli redovito optimizirani za efikasno penjanje i pedaliranje na ravnom pa je kut takav da se vozača više gura u poziciju prema naprijed. Uz nedostatak droppera, XC geometrija mi je bila najveći neprijatelj.

 

Ono što je iznenađujuće dobro radilo je:

 

- Suntour XCR32 opružna vilica - nisam išao velikom brzinom ali vilica se jako dobro ponašala na terenu za koji uopće nije rađena (smanjio sam nešto preload prije spusta da ju omekanim)

- gume (Schwable Smart Sam 2.1"): niti jedno nisu izgubile grip, makar bi se psihološki bolje osjećao da sam imao 2.3" ili više. Napominjem da sam ih prije spuštanja obje ispuhao do određene mjere radi što boljeg gripa.

 

U svakom slučaju, jedina vrsta hardtaila na kojem bi preporučio takav spust su hardtailovi tipa Commencal Meta HT i sl. sa dužim vilicama, puno opuštenijim kutevima headtube-a i općenito "endurastom" geometrijom. A i na takvima je izazovno bez odgovarajućeg iskustva.

 

I da, na kraju sam, nakon istraživanja na Internetu, skužio da je to na Grmoščici prava pravcata downhill staza što nisam imao pojma 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.9.2020 9:36 (greysaint0).
 
11 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
greysaint0 kaže...

 

- slabe kočnice: Shimano BR MT200 su početne trekking/MTB kočnice. Modulacija je relativno loša i mučile su se da me zaustave, makar me nikad nisu iznevjerile do mjere da me nisu uspjevale zaustaviti.

- nemam droppera: bilo kakva duža nizbrdica zahtjeva stajanje na pedalama i položaj gdje je stražnjica gurnuta u poziciju da stoji iznad stražnjeg kotača. Dropper mi je falio više od ičega. Guzica je bila tamo gdje treba biti, ali sjedalo je definitivno smetalo. Bilo mi je žao što ga barem ručno nisam spustio.

 

 E sad ti uzmi da te iste kočnice dolaze na novim bajkovima, fullsuspenzijama i ebajkovima...ja kada sam te kočnice vidio kod kolege na powerfly 5 treku najezio sam se. Jedina stvar na kojoj nikad ne bi stedio su kocnice. 

 

Dropper, dok nisam probao nisam znao šta znači moći kontrolisati biciklo. 

11 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Ma sve se na kraju svodi kolika muda imas.

Jbga, s godinama, a i nakon pokojeg veceg pada, sigurnost dodje na prvo mjesto.

Meni je iskreno (osim hrabrosti) najveca prepreka nepovjerenje u gume, uvijek se bojim da cu izgubiti grip, prvenstveno bocni. Smart sam sam vozio u 2.3 velicini i bile su skroz ok, osim po vlaznom i korjenju. Sad imam Maxxis Ikon 2.2, puno brza gume, ali mislim da ima manje bocnog gripa od Smart sama. Po svemu drugom je sigurno bolja.

S druge strane mi bajk (geometrija i vilica) daje puno vise sigurnosti i povjerenja nego stari Cube. Nisam dosad naisao na teren koji ne mogu odvesti, doduse nisam ni isao na DH staze. Dropper bi ponekad dobro dosao, ali sam zakljucio da mi treba tako rijetko da mi ne opravdava ulaganje.
 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Nakon što me je instruktor proveo kroz krivinu sa 130, nemam više problema sa strahom(i probavom)
Al treba mi bajk do posla pa ga ne bi mučio na downhillu.
Jedino kaj želim je da se pravom cestom spuštam sa Sljemena, u punoj brzini! Jel ima negdje takva cesta?
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Zadnji put kad sam bio na Sljemenu ,početkom ljeta, doživio sam 2 auta u kontra smjeru i kamion sa prikolicom natovaren drvima u kontra smjeru.

Za ljude koji nisu upućeni cesta je jednosmjerna sa istoka prema gore pa na imaš spust na Zagorje ili natrag prema gradu na zapadu,cesta je uska i ne mogu se mimoići dva auta,ima i dijelova di ne vidiš iza zavoja i ne očekuješ debile.

Ja se ne bi zajebavao sa baš spuštanjem ono tuta forca.

 

Radije odite na Zelenu,iako ima seljo tjuning jarana puno je manje prometa,sam si računajte da nema nikakve rasvjete pa kad padne mrak budite adekvatno osvijetljeni.

 

 

Btw Sljeme ima masu offroad staza,osim DH koja nije baš za početnike imate npr. ,većina njih osim Lustekove i Bikčevićeve koje su najpopularnije planinarske pa je nepisano pravilo da se po njima ne spušta, ali ostale su pogotovo preko tjedna prilično prazne pa se može praksat.

Vikendom pogotovo ako je lijepo vrijeme ili kad otvore skijašku stazu zna bit stvarno masa ljudi pa uključite mozak i zdrav razum.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.9.2020 13:33 (evang).
 
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
andi.bandi kaže...

Pozdrav, 

 

imam u planu kupiti novi bicikl u dogledno vrijeme. Trenutno posjedujem bicikl kojeg sam dobio na poklon od tate koji je star više od 10 godina i možda nije u najboljem stanju, ali još uvijek vozi koliko toliko i poslužit će do idućeg proljeća pošto preko zime baš i ne bicikliram. U vezi ovoga me zanima budu li kakve akcije na bicikle preko zime/Božić i isplati li se čekati potencijalne popuste? Bude li u Decathlonu akcija na bicikle ikada?

 

Zadnja dva tjedna sam malo proučavao o biciklima i pročitao 80ak zadnjih stranica na forumu ove teme pa vidim da ima dosta ljudi s pametnim prijedlozima i znanjem o biciklima i bicikliranju. Visok sam 187, težina 100kg (do proljeća nadam se 95kg). Ostale mjere ne znam točno, ako su potrebne izmjerit ću, ali dosta sam "krakat".

 

Nisam neki bicikl znalac pa nisam ni sam siguran što točno želim od bicikla. Koristio bih ga kao što koristim i ovaj, do posla i nazad, pomalo po gradu i u povremene rekreativne vožnje vikendom (50-100km). Živim u području Osijeka pa nije baš da ima nekakvih planina i brda pa mi ni sam bicikl ne bi trebao u takve namjene. Podloga bi bila manje više staza/cesta. Sviđaju mi se cestovni bicikli iako ga nisam nikada posjedovao niti isprobao, ponajviše taj drop bar. Preferiram disk kočnice pošto ga imam na trenutnom biciklu, ostale stvari mi nisu toliko bitne, glavno da su komponente kvalitetne i da će potrajati godinama. Budžet bi mi bio do 5000kn, ali ako se isplati dati malo i više to je uredu.

 

Kao što sam rekao, nisam ekspert i jedno je nešto željeti, drugo je što mi zapravo treba. Možda bi Cross/Trekking bicikl prije bio za moje potrebe? 

 

Bookmarkao sam pokoji bicikl što ste tu predlagali i što mi se sviđaju pa eto nadam se da će netko biti od pomoći.

 

Cross/Trekking: Stevens 4x CENTNakamura PLATINUM 6.9Bergamont Helix 7.4FX 2 Disc 2021Superior RX 590 LTDMarin MuirwoodsGIANT Escape 3Specialized Sirrus 2.0 2020Marin NicasioCUBE Cross pro(brutalno izgleda, ali i cijena poveća)

 

Cestovni: Triban rc120 disc, rc500, rc520(dosta skuplji ali vjerujem i kvalitetniji), Head - Speed

 

Nešto s njuškala možda? Triban rc120Triban rc520

 

Lp!

 Sam da te upozorim ovaj RC520 ti je u dućanu 400kn skuplji tak da ovo nije baš neka kupnja,a možeš ga i na rate vjerovatno puknut, ovaj RC120 ti je 700 kn manje nego u dućanu pa ak se odlučiš za njega ak je stvarno ganc novi je ok kupnja.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Jednom se živi 😅
13 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

@ jocommb: trebam ja nešto za cca 29 eura..može dalje preko PM

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2020 17:21 (nansale).
14 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
@nansale... Naravno...
VenAtoR#2231
14 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Stigli kotaci za zenu... Mavic 717 disc... XT nabe obe i Magura storm diskovi i XT kazeta nova... Jedino su diskovi koristeni nesta malo, sve ostalo novo nikad koristeno...
VenAtoR#2231
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
jocommb kaže...
Stigli kotaci za zenu... Mavic 717 disc... XT nabe obe i Magura storm diskovi i XT kazeta nova... Jedino su diskovi koristeni nesta malo, sve ostalo novo nikad koristeno...

 pola kazete nikad korišteno,ovi veći zupčanici novi,niti lanac na njima stajao.

Sjedi 1
14 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ok ako cemo bit picajzle lanac je na njoj bio od slaganja bajka do trg i kuci... 🤣

 

Za 700 kn dobra trgovina...

VenAtoR#2231
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2020 18:06 (jocommb).
12 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Nevjerojatno ali nakon cca. 600 km na biciklu, danas sam morao zamijeniti bottom bracket. Na zadnjoj vožnji na Grmoščici sam čuo krckanje iz smjera pogona na svaki drugi okret pedale (u tišini šume se svaki vrag čuje). Danas išao rastaviti kompletan pogon i kad sam došao do BB-a, imao sam što za čuti; lijeva strana krcka ko luda, kao da su ležajevi otišli. Što je najgore, očekivao sam od BB-a iz Deore serije (SM-BB52) više. 

 

Otišao danas u Keindl sport (nije mi se dalo čekati Bike24) u nadi da ću kupiti Deore XT BB-MT800 (nije velika razlika u cijeni a ipak očekujem veću kvalitetu) ali nažalost nije bilo pa sam morao uzeti isti kao prije. Zamijenio ga sam, a prije toga rastavio pogon na atome, počistio i sve ponovno podmastio.

 

Nekako se nadam da sam dobio defektni BB pa da će ovaj duže trajati. Nevjerojatno kako čovjek, kad rastavi bicikl, vidi kako šupci u tvornicama štede na mazivu; većinom samo šarafe podmazuju a ovo ostalo gotovo da nema ništa maziva. Stari BB sam izmasakrirao dok ga nisam uspio odšarafiti upravo zato što gotovo uopće nije imao nikakve masti na sebi.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
greysaint0 kaže...

Nevjerojatno kako čovjek, kad rastavi bicikl, vidi kako šupci u tvornicama štede na mazivu; većinom samo šarafe podmazuju a ovo ostalo gotovo da nema ništa maziva. Stari BB sam izmasakrirao dok ga nisam uspio odšarafiti upravo zato što gotovo uopće nije imao nikakve masti na sebi.

 

 

Ni ja nisam vjerovo dok nisam rastavio bike i skoro sve ležajeve zamjenio 

I <3
14 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Ja sam nasao malo masti na osovini kotaca... I kad sam pogon rastavio...al nije ista mast kao na osovinama... Kao da je tvornicki bila.... Uzas... Sta god sam rastavio poslje islo je malo litijske masti da nezapeku sarafi...sve je to premekano i jako je lako sjebat glave sarafa a i navoje...
VenAtoR#2231
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Pozdrav, trebam prijedlog za kupnju ženskog bicikla ili muškog kojeg može voziti cura, ne znam koliko je drastična razlika, naišao sam na dva tri koja se čine ok i navedena su ispod
1. Bicikl kupujem jer želim: odlazak na posao (oko 5km relacija), rekreativna vožnja po nasipu, šumarku

2. Bicikl namjeravam voziti po: trotoaru koji je često uništena neravna podloga sa grubim (15cm+) silazima, makadamu, šumski put

3. Bicikli ću voziti (kako često): 5-6 puta tjedno

4. Bicikl sam spreman platiti: oko 3000 kuna

5. Bicikli koji mi se sviđaju i odgovaraju mojim potrebama, sa linkovima iz trgovina:
https://ciklo-sport.hr/bicikli/gradski-trekking-cross/drag-lady-grand-canyon-pro/
https://www.proteasport.hr/proizvod/sb205055/specialized-sirrus-10-2020
https://peloton.hr/proizvod/dema-gaeta-3-0-grey-2019/
https://markoprojekt.com/merida-crossway-10-v-lady-2019-proizvod-10414/#variationdetail10414_10414

https://dinamic.hr/proizvod/crossride-100-2/

6. Moja visina za lakše snalaženje oko veličina: 174cm

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2020 22:28 (metalshegy).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
greysaint0 kaže...

Nevjerojatno ali nakon cca. 600 km na biciklu, danas sam morao zamijeniti bottom bracket. Na zadnjoj vožnji na Grmoščici sam čuo krckanje iz smjera pogona na svaki drugi okret pedale (u tišini šume se svaki vrag čuje). Danas išao rastaviti kompletan pogon i kad sam došao do BB-a, imao sam što za čuti; lijeva strana krcka ko luda, kao da su ležajevi otišli. Što je najgore, očekivao sam od BB-a iz Deore serije (SM-BB52) više. 

 

Otišao danas u Keindl sport (nije mi se dalo čekati Bike24) u nadi da ću kupiti Deore XT BB-MT800 (nije velika razlika u cijeni a ipak očekujem veću kvalitetu) ali nažalost nije bilo pa sam morao uzeti isti kao prije. Zamijenio ga sam, a prije toga rastavio pogon na atome, počistio i sve ponovno podmastio.

 

Nekako se nadam da sam dobio defektni BB pa da će ovaj duže trajati. Nevjerojatno kako čovjek, kad rastavi bicikl, vidi kako šupci u tvornicama štede na mazivu; većinom samo šarafe podmazuju a ovo ostalo gotovo da nema ništa maziva. Stari BB sam izmasakrirao dok ga nisam uspio odšarafiti upravo zato što gotovo uopće nije imao nikakve masti na sebi.

 Koji je to bajs brend, nemoj šutit nego istakni kvalitetu da ih malo ili propisno izvređamo?

AMD,........is that Epyc or what?
15 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Pozz ekipa, cura uzima novi bic, pošto su mi bickli strani pojam ( jedino ga znam vozit - valjda ) trebam pomoć,

dali ovaj sa LINKA valja što ili se može uzet nešto bolje za te novce ?

90% se cesta vozi plus eventualno ostatak makadam.

 

Njoj je lijepi pa bi zato taj.

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Preporuka dobrog ciklokompijutera??
da lu je bolji na zicu ili wireless?
► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.9.2020 16:38 (Pacoo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Bilo koji, a da ti ide u budzet. Ili jedna od mnogih aplikacija na mobu.

Osobno ih ne koristim jer ne vidim korist od gledanja podatka o trenutnoj brzini ili predjenoj udaljenosti. Predjen put snimam putem Strave, za navigaciju kreiram offline mapu i navigiram putem GPXviewera.
 
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Pacoo kaže...
Preporuka dobrog ciklokompijutera??
da lu je bolji na zicu ili wireless?

 

kad sam previše puta zaboravio uključiti tracker na mobitelu onda sam kupio Sigma BC 5.16. Najjednostavniji, automatski se aktivira kad pokreneš bajk, a pruža ti i orijentaciju u vremenu (ima pouzdan sat). Imaš ga u Intersportu, mislim za 112 kn.

 

Ako se vozikaš više puta dnevno, onda ima smisla znati prijeđene kilometre, zbog dinamike servisa, podmazivanja, its. Ako ti nije problem uključivanje trackera na mobitelu, svaki put kad sjedneš na bike, onda ti ne treba BC. 

 

Žičani BC su bolji jer nisu pod utjecajem okolnih uređaja koji mogu ozbiljno ometati rad bežičnih BC. Baterija na žičanom traje 4-5 godina, a na bežičnom 1 godinu. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2020 10:50 (dick_of_the_sheep).
13 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
greysaint0 kaže...

Nevjerojatno ali nakon cca. 600 km na biciklu, danas sam morao zamijeniti bottom bracket. Na zadnjoj vožnji na Grmoščici sam čuo krckanje iz smjera pogona na svaki drugi okret pedale (u tišini šume se svaki vrag čuje). Danas išao rastaviti kompletan pogon i kad sam došao do BB-a, imao sam što za čuti; lijeva strana krcka ko luda, kao da su ležajevi otišli. Što je najgore, očekivao sam od BB-a iz Deore serije (SM-BB52) više. 

 BB-ovi su manje vise isti neovisno o rangu, ali Shimano je otisao u k u zadnje vrijeme po pitanju kvalitete BB-a. Ne znam zasto, ali sve vise vidam probleme kao sto si ti naveo, kao da je SRAM preuzeo proizvodnju.

Teoretski trebalo bi ga odmah na pocetku pregledat cim se bicikla kupi jer nece nitko u ducanu trosit vrijeme na to kada sastavlja iz kutije.

kostolomac kaže...

Pozz ekipa, cura uzima novi bic, pošto su mi bickli strani pojam ( jedino ga znam vozit - valjda ) trebam pomoć,

dali ovaj sa LINKA valja što ili se može uzet nešto bolje za te novce ?

90% se cesta vozi plus eventualno ostatak makadam.

 

Njoj je lijepi pa bi zato taj.

 WSD je fora ako uzima S jer malo prilagodeniji zenskoj osobi, ako se ne varam 27.5 kotaci i uspravnija geometrija. Ali za tu cijenu nema previse izbora osim Cube ili Nakamura koji ce biti slicni, pa se sve svodi na feeling i izgled. Tip bicikla je za ovo sto si opisao. (btw Trek ima brutalne boje, pogledaj "Marlin 5 Purple Flip" kombinaciju)

Di2 & EPS FTW!
13 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
metalshegy kaže...

 Ispravi linkove 

Di2 & EPS FTW!
7 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
ivanoile kaže...
. . . 

 BB-ovi su manje vise isti neovisno o rangu, ali Shimano je otisao u k u zadnje vrijeme po pitanju kvalitete BB-a. Ne znam zasto, ali sve vise vidam probleme kao sto si ti naveo, kao da je SRAM preuzeo proizvodnju.

Teoretski trebalo bi ga odmah na pocetku pregledat cim se bicikla kupi jer nece nitko u ducanu trosit vrijeme na to kada sastavlja iz kutije.

 

mislim da nije Shimano otišao u k, nego je u zadnje vrijeme sve više jeftinih kineskih kopija. Kako uz sastavljeni bajk ne dobiješ i sve papire i ambalažu od pojedinih dijelova, pojma nemaš je li ugrađen original ili jeftinija kopija. Profit čuda čini. 

 

 

 

13 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Nije kineska kopija, nego Shimano radi sra*ja. Pogledaj BB-UN100, pa to je plasticni BB kojeg vise ne mozes izvuci van osim razvalit (ili rastopit ). Najgore od svega, taj UN100 dolazi i u bajkovima od 3-4k kn.

 

Ali Shimano to zove: "Cost competitive" ...

Di2 & EPS FTW!
11 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Pacoo kaže...
Preporuka dobrog ciklokompijutera??
da lu je bolji na zicu ili wireless?

 Bežični ako ništa drugo čisto radi estetike.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
ivanoile kaže...
metalshegy kaže...

 Ispravi linkove 

 evo jesam, nadodao jos par na koje sam naisao

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2020 22:29 (metalshegy).
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
metalshegy kaže...

Pozdrav, trebam prijedlog za kupnju ženskog bicikla ili muškog kojeg može voziti cura, ne znam koliko je drastična razlika, naišao sam na dva tri koja se čine ok i navedena su ispod
1. Bicikl kupujem jer želim: odlazak na posao (oko 5km relacija), rekreativna vožnja po nasipu, šumarku

2. Bicikl namjeravam voziti po: trotoaru koji je često uništena neravna podloga sa grubim (15cm+) silazima, makadamu, šumski put

3. Bicikli ću voziti (kako često): 5-6 puta tjedno

4. Bicikl sam spreman platiti: oko 3000 kuna

5. Bicikli koji mi se sviđaju i odgovaraju mojim potrebama, sa linkovima iz trgovina:
https://ciklo-sport.hr/bicikli/gradski-trekking-cross/drag-lady-grand-canyon-pro/
https://www.proteasport.hr/proizvod/sb205055/specialized-sirrus-10-2020
https://peloton.hr/proizvod/dema-gaeta-3-0-grey-2019/
https://markoprojekt.com/merida-crossway-10-v-lady-2019-proizvod-10414/#variationdetail10414_10414

https://dinamic.hr/proizvod/crossride-100-2/

6. Moja visina za lakše snalaženje oko veličina: 174cm

Drag bajs je ok za tu cijenu, taj model koristi Shimano mehaničke disk kočnice.

 

Spešalized, dostupna je samo S veličina dakle premala rama za 174cm.

 

Dema Gaeta, tipičan loš jeftin krancirani/Freewhell bajs=ne kupuj.

 

Merida Crosway 10, premala rama 42cm i da opet krancirano=ne kupuj

 

Crossride bajs, debelo preskupo i opet krancirano

 

Evo još nekoliko preporuka, pod uvjetom ako uopče imaju veličinu rame za 174cm osobu+može i muški model bajsa.Drag za 2300kn je bez prigovora, za tu cijenu vrlo dobro ili tipičan dobar Cross bajs+V-Brake kočnice.Giant ima mehaničke disk kočnice.Merida Crosway 20-D(ženski model je crvene boje), taj model koristi hidraulične disk kočnice.

 

http://www.ciklus.hr/bicikli/drag/grand-canyon-comp/

 

http://www.ciklus.hr/bicikli/giant/roam-3-disc-ge/

 

http://www.ciklus.hr/bicikli/superior/rx530/

 

https://markoprojekt.com/merida-crossway-15-v-2019-proizvod-10607/#variationdetail10607_10607

 

http://www.ciklus.hr/bicikli/drag/grand-canyon-pro/

 

http://www.ciklus.hr/bicikli/merida/crossway-20-d-2/

 

Superior RX530 je ipak znatno bolji izbor od Meride Crosway 15V.Superior ima kvalitetnije komponente, dakle ista cijena ali eto znatno bolji izbor.Ako ideš na jeftiniju opciju, ili Drag za 2300kn ili ipak Superior RX 530.

 

Kaj se tiče detalja oko kočnica, dakle hidraulika vs sajle tu je dolnji link pa pogledaj.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/bicikli-elektricni-romobili/biciklizam-bicikli-oprema-staze/11835.aspx?page=889&jumpto=6153465&sort=asc&view=flat

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.9.2020 14:05 (rambox).
13 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Uparen GP 1 (hvala @jocommb) s Specialized P2 bar ends..nekome sitnica ali mene veseli ko' da sam novi bajk kupio.
 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
@nansale ma nema na cemu... Samo mi zao sto nisam bio kuci da probam gripove kako lezi ruka na njima... Uzeo sam Ritchey foam kao mekane i bas mi i nije nesta udobno kad duze sjedim na bajku i stalno sam gledao te ergonove a nikako uzet... Neznam dal ih ima igdje u zagrebu za probati ako netko zna?
VenAtoR#2231
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice