Biciklizam, bicikli, oprema, staze... izdvojena tema

poruka: 30.288
|
čitano: 14.098.077
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Endymon kaže...
Evo, baš sam si narucio taj komad. Nego da te pitam. Gdje je ipak najbolje imati akcijsku kameru? Jel na glavi ili prsima? Jer snimao sam jucer sa montiranom kamerom na bicikli, ali kada dodjem na sljunak veci sa rupama i ubrzam, trese se slika dosta. Unatoc ukljucenim gyro sistemom. Mogu zamisliti kako se tek trese bez😀.

Nemam pojma iskreno, ja sam imao kameru samo na volanu, ali vozim cestu, pa nije usporedivo.

Koliko sam čitao, prsa bi trebala biti stabilnija. Nabavi si gimbal :D

Gledam te!
10 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Jeli itko išao na Visu do uvale Stinive sa biciklom znam da se ne može voziti bicikla, ali dali je moguće spustiti je do plaže? 

I <3
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Endymon kaže...
Evo, baš sam si narucio taj komad. Nego da te pitam. Gdje je ipak najbolje imati akcijsku kameru? Jel na glavi ili prsima? Jer snimao sam jucer sa montiranom kamerom na bicikli, ali kada dodjem na sljunak veci sa rupama i ubrzam, trese se slika dosta. Unatoc ukljucenim gyro sistemom. Mogu zamisliti kako se tek trese bez😀.

 Šogor mi vozi takve trke, veli da je najbolje na glavi, cijelo tijelo plus vrat ublaži udarce i trešnju.

Ali, krajnja snimka najbolje izgleda na prsima jer je kamera bliže zemlji, a i vidi se kako skrećeš i grčevito držiš ručke

 

Pa sad odaberi dal je važnija mirnoća slike ili akcija :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
A vjerujem da ce stabilizacija biti puno bolja na prsima nego na volanu. Budem malo experimentirao, pa cemo viditi. Hvala na informacijama 😀
9 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Poz svima,

jel moze neka preporuka za obicnog korisnika...neki best buy elektricnog bicikla...nez kako se krecu cijene pa ako moze neka preporuka...bicikla za grad ako moze...

Hvala

abadabadu
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
abadabadu kaže...

Poz svima,

jel moze neka preporuka za obicnog korisnika...neki best buy elektricnog bicikla...nez kako se krecu cijene pa ako moze neka preporuka...bicikla za grad ako moze...

Hvala

 

imaš od 5-6.000 kn (Ancheer) pa na dalje, 10-15-20-30.000 kn (razni proizvođači).

 

Svi su oni best buy. I najjeftiniji i najskuplji. Najjeftiniji ima no-name motor koji će te služiti 8-10.000 km, a najskuplja Bosch-ov motor koji će te služiti također 8-10.000 km, s nešto većim momentom i rezervom snage. Pogon i mjenjači na najjeftinijem su iz Shimano Tourney serije, a na skupljima neki od naprednijih sustava. Baterija s manje i više Ah. I to ti je 60-70% cijene bicikle. Ostala je rama i točkovi. 

 

Jednostavno - koliko imaš novaca, toliko se protegni, svijestan da su dijelovi na jeftinijim modelima "manje kvalitetni" (robusniji, manje uglađeni, ali možda i trajniji od skupljih)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2020 8:32 (dick_of_the_sheep).
9 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Je li može neke preporuke da mogu kupiti u hrvatskoj? Da je oko 5000-6000 kn?

abadabadu
7 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
abadabadu kaže...

Je li može neke preporuke da mogu kupiti u hrvatskoj? Da je oko 5000-6000 kn?

 

sve možeš kupiti iz Hrvatske, bez carinskih i drugih dodatnih troškova. Za Ancheer, kao najjeftiniji, odi na stranicu https://www.ancheer.shop/  izaberi, plati (dostava je besplatna). Poznata su mi dva slučaja kupjne, i oba su prošla basprijekorno. 

 

Npr. za 5.400 kn možeš kupiti https://www.ancheer.shop/products/ancheer-25-inch-wheel-aluminum-alloy-frame-mountain-bike-cycling-bicycle-black?variant=29659589214252

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2020 8:59 (dick_of_the_sheep).
9 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Fala ti puno... i sta mislis o ovima sta prodaju na dobi.hr

ova bicikla npr. https://dobi.hr/collections/elektricni-bicikli/products/robbo-s6-sklopivi-elektricni-bicikl

abadabadu
7 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
abadabadu kaže...

Fala ti puno... i sta mislis o ovima sta prodaju na dobi.hr

ova bicikla npr. https://dobi.hr/collections/elektricni-bicikli/products/robbo-s6-sklopivi-elektricni-bicikl

 

sorry, al to meni ne sliči na biciklu. Ono što sam ti ja predložio sliči na biciklu. Imaš i preklopnu varijantu. Bicikla mora imati velike točkove, ne samo da bi ličila na biciklu, nego i da bi gume bolje upijale neravnine, rinzole. S tim malim točkovima  možeš samo po savršeno ravnoj podlozi. Ukratko - ja to nikad ne bih kupio. 

12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
reCAPTCHA kaže...
Zdravo ekipa,

proveo san nešto vremena čitajući ovu temu, kao i na nekim drugim forumima, no i dalje nisam u stanju izabrat bajk, pa ako bi mi mogli preporučit nešto vrijedno spomena prema ovim kriterijima:

- vozio bih se pretežno po asfaltu i betonu, s povremenim izletima po zemljanom terenu, poljskim putevima, ništa zahtjevno.

- budžet bi bio 6000 kuna.

- visina/težina: 185cm/70kg.

- volio bih da bajk bude donekle udoban i lagan, recimo 10-12kg, te da po mogućnosti ima prednji amortizer. Nadam se da ima takvih i da ne tražim previše. Hvala unaprijed!

 Za to što tražiš nemaš budžet. 10-12 kg sa vilicom podrazumijeva karbon a tu imaš 2.5-3x premalo love. Od pristupačnih stvari, najbliže tome dolaze Dechatlon Rockrideri (XC50 i bolji modeli):

 

https://www.decathlon.hr/mtb-rockrider-xc-50-eagle-29-id_8575904.html

 

12.8 kg u L veličini.

 

Od renomiranih brendova ćeš za tu lovu kupovati 13.5 - 15 kg bicikle sa puno lošijom opremom. Da ne spominjem da na tom rockrideru dobivaš Boost naprijed i straga, kao i tapered headtube (za što ćeš kod ostalih plaćati od 8000 kn pa naviše).

 

dick_of_the_sheep kaže...
abadabadu kaže...

Je li može neke preporuke da mogu kupiti u hrvatskoj? Da je oko 5000-6000 kn?

 

sve možeš kupiti iz Hrvatske, bez carinskih i drugih dodatnih troškova. Za Ancheer, kao najjeftiniji, odi na stranicu https://www.ancheer.shop/  izaberi, plati (dostava je besplatna). Poznata su mi dva slučaja kupjne, i oba su prošla basprijekorno. 

 

Npr. za 5.400 kn možeš kupiti https://www.ancheer.shop/products/ancheer-25-inch-wheel-aluminum-alloy-frame-mountain-bike-cycling-bicycle-black?variant=29659589214252

 

 

 

 

Da budem iskren, bez uvrede tebi dick koji si ovo predložio, ali ovo izgleda kao teško smeće od bicikla. 3x7 pogon, katastrofalna vilica koja izgleda kao da će raditi 1-2 godine a onda se smrznuti, pa baterija koja je preružna da ne spominjem da tu vjerojatno nećeš ni nosač za bidon moći montirati. I kao "šlag" na kraju, 26" kotači (nisam znao da se to još uvijek proizvodi a da nije na dječjem biciklu).

 

Iskreno, ovo je pevecikl sa baterijom.

 

Velika preporuka tebi abadabadu da uštediš lovu još 1-2 godine i kupiš nešto pošteno (npr. Haibike ima neke vrlo povoljne modele (za e-bike), pogotovo ako ćeš gledati lanjske). Evo primjera:

 

https://dsg.hr/haibike-elektricni-bicikl-29-sduro-hardnine-10-proizvod-1952/

 

 

Da sebi kupujem e-bicikl, osobno bi rađe par godina štedio i kupio nešto dobro nego navrat-nanos išao kupovati i za*ebao se. Realno rečeno, OK e-bicikli startaju od 11-12000 kn. Izvrsni e-bicikli (dobra vilica, bolji motor, kao i drivetrain) su oko 20 000 kn. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2020 11:22 (greysaint0).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Tako je, nek stedi za bolji a dotad trenirat na običnom pa onda kupit posten bicikl za te novce, al bez ovog "e" 

13 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
greysaint0 kaže...

 Za to što tražiš nemaš budžet. 10-12 kg sa vilicom podrazumijeva karbon a tu imaš 2.5-3x premalo love. Od pristupačnih stvari, najbliže tome dolaze Dechatlon Rockrideri (XC50 i bolji modeli):

 

https://www.decathlon.hr/mtb-rockrider-xc-50-eagle-29-id_8575904.html

 

12.8 kg u L veličini..

 

 Sram SX je plasticno smece u razini Tourneya koje valjda svaki dan netko donese jer se iskrivilo i ne moze se nastimat nikako. 

 

Iako sam rekao da necu vise, ali nekome tko vozi pretezito na cesti ne treba RS Judy ni 2.1" gume...

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2020 13:44 (ivanoile).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

čuj, imaju e-cikli smisla kad često treba svladavati uspone pri odlasku na posao ili s posla, pri odlasku kod prijatelja, rodbine. Nema smisla doći oznojen, kad si možeš pomoći sa strujom. Zamisli brdovitu Dalmaciju, pa čak i sjevernije djelove Zagreba.

 

Ima to smisla, bez dvojbe. 

 

Za rekreaciju, naravo ne treba ti motor. 

 

Ja s baterijom od 8 Ah pređem preko 100 km, jer je koristim samo kad mi treba. 

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
dick_of_the_sheep kaže...

čuj, imaju e-cikli smisla kad često treba svladavati uspone pri odlasku na posao ili s posla, pri odlasku kod prijatelja, rodbine. Nema smisla doći oznojen, kad si možeš pomoći sa strujom. Zamisli brdovitu Dalmaciju, pa čak i sjevernije djelove Zagreba.

 

Ima to smisla, bez dvojbe. 

 

Za rekreaciju, naravo ne treba ti motor. 

 

Ja s baterijom od 8 Ah pređem preko 100 km, jer je koristim samo kad mi treba. 

 

 

 Slazem se, ukoliko je za takve stvari ima smisla, ako je rekreacija u pitanju onda nema bas osim u nekim specifičnim slučajevima

12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
reCAPTCHA kaže...
Razumljivo, hvala ti. I mislio sam da su mi zahtjevi u nekoj mjeri ambiciozni. Brend mi nije važan, ali mislim da mi taj predloženi model baš i nebi odgovara.

Kakvi bi u mom slučaju mogli bit Polygon Stratos 4 ili Stratos 5? Vidim da imaju prilično dobru reputaciju, a lagani su, no nešto mi govori da baš i nisu udobni, ili se varam? Kako bi išli po zemlji i puteljcima, bi li to bio grijeh?

Kakva bi bila Bergamont Helix serija, primjerice ovaj model: http://www.lopuh-alfa.hr/bicikli/bergamont/bergamont-helix-7-4/

Ima više modela: Helix 5 GENT, 7 GENT, 7,0 itd.

Iskreno, i no hard feelings, ali ti bi trebao se jasno odlučiti za tip bicikla kakav želiš. Maloprije si tražio nešto što zvuči kao trekking, sad linkaš cestovnjake i trekking.

 

Za tvoju svrhu trebaš ili trekking ili klasični hardtail MTB (pošto spominješ zemlju). Cestovnjaka sa tim gumama odvedi na zemlju i neće biti dobro. Da lupiš u prvi kamen, postoji dobra šansa da bi smrdao kotač. Da ne spominjem vibracije i udarce u zglobove.

 

Iskreno, da Hrvatska ima biciklističke staze na razini svjestkih gradova (uređene, u razini ceste), svima bi preporučao da uzmu nekakav klasični hibrid ala Trek FX 3 i kraj priče. Ali, s obzirom da su kod nas biciklističke staze ništa drugo nego pločnici, da se stalno treba penjati na rizole i da je asfalt često u očajnom stanju, voziti po Hrvatskoj bez suspenzije priziva samo veliku neudobnost (pričam iz osobnog iskustva). Naravno, jedina iznimka tom pravilu su oni koji voze isključivo po cestama.

 

Najveći problem u tvom zahtjevu je 10-12 kg. Takvo što ne postoji izvan karbonskih modela i mislim da trebaš odustati od tog zahtjeva jer je za nekog tko bi se rekreativno vozio okolo besmislen.

 

Taj Bergamont 7.4 je solidan bicikl. Moja zamjerka je stari Deore stražnji mjenjač (kvaliteta mjenjanja ti je tu na razini nove Alivio serije - opet pričam iz osobnog iskustva), kao i 3x pogon koji stvarno nema više šta raditi na niti jednom novom biciklu (ali opet ovo je 1-2 godine star model). No, najgora stvar je vrlo uska kazeta (svega 32t na najvećem zupčaniku) u kombinaciji sa najmanjim 26t zupčanikom na pogonu, što će te dovesti do najnižeg omjera brzina od 0,81 što znači da praktički nemaš granny gear ako misliš u brda.

 

S druge strane dobivaš solidnu NCX trekking vilicu (Suntour trekking vilice po kvaliteti od najgore do najbolje idu NVX-NEX-NCX-NRX).

 

Osobno nemam nekakvu preporuku jer je trenutno tvoj najveći problem što u Hrvatskoj nema gotovo uopće bicikala za kupiti. Neki nude 2021. modele ali po bolesnim cijenama (po 1000-2000 kuna više nego 2020. pandani) i mislim da to nema smisla plaćati. Najbolje da pričekaš jesen ako ti ne gori.

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
reCAPTCHA kaže...
Razumljivo, hvala ti. I mislio sam da su mi zahtjevi u nekoj mjeri ambiciozni. Brend mi nije važan, ali mislim da mi taj predloženi model baš i nebi odgovara.

Kakvi bi u mom slučaju mogli bit Polygon Stratos 4 ili Stratos 5? Vidim da imaju prilično dobru reputaciju, a lagani su, no nešto mi govori da baš i nisu udobni, ili se varam? Kako bi išli po zemlji i puteljcima, bi li to bio grijeh?

Kakva bi bila Bergamont Helix serija, primjerice ovaj model: http://www.lopuh-alfa.hr/bicikli/bergamont/bergamont-helix-7-4/

Ima više modela: Helix 5 GENT, 7 GENT, 7,0 itd.

Moš slobodno kupit taj Bergamont Helix 7.4, pod uvjetom da imaju veličinu rame za tvoju visinu.Dakle kupuješ Cross bicikl, jer to ti upravo i treba Cross bajs, a ne nekakav smotani MTB.Bergamont ima Shimano Alivio pogon, a dalje se nema kaj komentirat osim ti si lagan dakle bicikl uživa.

greysaint0 kaže...

 

Taj Bergamont 7.4 je solidan bicikl. Moja zamjerka je stari Deore stražnji mjenjač (kvaliteta mjenjanja ti je tu na razini nove Alivio serije - opet pričam iz osobnog iskustva),kao i 3x pogon koji stvarno nema više šta raditi na niti jednom novom biciklu (ali opet ovo je 1-2 godine star model). No, najgora stvar je vrlo uska kazeta (svega 32t na najvećem zupčaniku) u kombinaciji sa najmanjim 26t zupčanikom na pogonu, što će te dovesti do najnižeg omjera brzina od 0,81 što znači da praktički nemaš granny gear ako misliš u brda.

 

S druge strane dobivaš solidnu NCX trekking vilicu (Suntour trekking vilice po kvaliteti od najgore do najbolje idu NVX-NEX-NCX-NRX).

 

Osobno nemam nekakvu preporuku jer je trenutno tvoj najveći problem što u Hrvatskoj nema gotovo uopće bicikala za kupiti. Neki nude 2021. modele ali po bolesnim cijenama (po 1000-2000 kuna više nego 2020. pandani) i mislim da to nema smisla plaćati. Najbolje da pričekaš jesen ako ti ne gori.

Ovo zeleno, Bergamont je Cross ili treking bicikl i večinom svi jefitniji modeli imaju klasičan Trekking pogon/3 zupčanika od 48 zuba.Dakle ne mješaj kruške sa tikvama človek treba Cross bajs, a ne MTB za kojeg se ovo zeleno i može okvirno napisat.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/bicikli-elektricni-romobili/biciklizam-bicikli-oprema-staze/11835.aspx?page=863&jumpto=6116860&sort=asc&view=flat

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/automobili-motori-bicikli/biciklizam-bicikli-oprema-staze/11835.aspx?page=839&jumpto=5911579&sort=asc&view=flat

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ok su oba bajka,najveća razlika ti je što Bergamont ima 1x12 pogon,Cube 3x10,što iskreno na biciklu koji spada u "katica za sve" nije loša stvar.

 

Evo ti još jedan koji mislim da je dosta solidan u tom cijenovnom rangu

https://www.bim-bike.hr/shop/Bez%20kategorije/life-action-30000009/

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

@rambox, 3x pogon nema više šta raditi na i jednom biciklu. To se relikt prošlosti. 1x i 2x pogoni su jednostavniji, kako za održavanje tako i u vožnji.

 

Ne miješam ja ništa, dobar dio boljih trekking/cross ili kako ih god želiš zvati bicikala ima tipa 2x ili 1x pogone. Pogleda Trek Dual Sport modele ili Cannondale Quick.

12 godina
online
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
U kojem webshopu naručiti vanjske gume? I koji brand? Da su ok kvalitete ali baš da ne ispadne skuplje od ovog mog starog krša od bicikla.
Ne razumijem se baš previše u sve to, pa bi bilo odlično ako netko može staviti direkt link šta da naručim. Na gumi piše 26 x 1.4

Bicikl ne koristim puno, uvijek po cesti.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
reCAPTCHA kaže...
Znači, Shimano Deore FC T6010 i XT FC T8000 su 3x pogoni, a to baš nije dobro?

Bergamont HELIX 7 GENT ima Sram S650 Eagle, 38t, to bi bilo bolje? Kolega 'evang' tvrdi da je XT FC T8000 svestraniji, valjda poželjniji?

Kakav bi bio ovaj stroj, pretpostavljam da se ne isplati?: https://www.njuskalo.hr/trekking-bicikli/treking-kolo-univega-terreno-8.0-2019-oglas-29586031

 3x pogon nije loš sam po sebi nego je jednostavno zastario sustav koji se na nove (bolje/skuplje) bicikle jednostavno više ne stavlja u većini slučajeva. Čak i top touring bicikli (s kojima možeš na svakakve terene naletiti) dolaze sa 1x odnosno 2x pogonima.

 

SRAM se gotovo u potpunosti odrekao prednjeg mjenjača (osim entry level serija), Shimanova nova Deore serija je isključivo 1x i 2x, 3x ponuda uopće ne postoji u istoj.

 

Kod 3x pogona imaš hrpu poklapanja u omjerima (odnosno "duplih" brzina), moraš se zezati sa 3 ringa naprijed, paziti na crosschaining, itd.

 

Jedina stvar na koju moraš paziti kod 1x i 2x je da je na biciklu dovoljno "široka" kazeta, odnosno da imaš dovoljno visokih i niskih brzina. Optimalna kazeta za 1x je 11-50 ili 11-51, dok je na 2x obično 11-42.

 

Ta Univega se ne isplati. Za sličnu lovu (nešto skuplje) imaš ovo:

 

https://www.cube.eu/en/2020/bikes/tour/cross/cube-cross-pro-iridiumngreen-2020/

 

Isti drivetrain (3x) ali i Rockshox Paragon Gold vilica koja je top cross vilica na tržištu (ima motion control damper kao i njihove bolje MTB vilice). NEX na toj Univegi je srednji očaj naspram ove vilice.

 

Eventualno ti kao alternativu koja je tu negdje u tvom budžetu mogu ovo preporučiti:

 

https://www.canyon.com/en-hr/hybrid-city/touring-bikes/pathlite/pathlite-al-4.0/1980.html?dwvar_1980_pv_rahmenfarbe=BU

 

Ako ti geometrija odgovara i ako si voljan riskirati kupnju na neviđeno. Da su cijene normalne preporučio bi ti i Trek Dual Sport 4 ali s obzirom koliko je Rog Joma digla cijene, rađe ne.

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.7.2020 19:11 (greysaint0).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
2021. modeli obicno dolaze oko 10. mjeseca. Ove godine ce vjerojatno i ranije jer je sve za 2020. otislo. Najbolje da nazoves i pitas.

Po meni taj Bergamont Helix 7 je dobar izbor. Imas NX straznji mjenjac, dovoljno brzine na ravnome a i OK ces se penjati. NRX je najbolja Suntourova trekking vilica.

Doduse ne znam kolika je cijena jer jedini nas ducan koji ga nudi ima gresku na stranici.

Sto se tice velicine tu rade ne bi davao savjete. Najbolje da probas bike.
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.7.2020 19:56 (greysaint0).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

2021 modeli su vec dosli kod vecine prodavaca.

Di2 & EPS FTW!
14 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
reCAPTCHA kaže...
Bogme si me zaintrigira ovim Canyon strojem. Vilica je odlična, pogon je 2x, bajk se doima udoban i kvalitetan, te je relativno lagan. Sudeći po ovoj tabeli, sa veličinom L ne mogu pogriješit?

Sa dostavom i nekakvom obveznom sigurnosnom kutijom bi me izašlo 959€, šta je prilično zgodno. Preporučuju mi i kupovinu ovog rezervnog dijela, za koji ne znam šta je - treba li mi?: https://www.canyon.com/en-hr/gear/components/spare-and-wear-parts/derailleur-hangers/derailleur-hanger-no.-12/148708.html

Nego, jamstvo mi je nekako upitno: https://www.canyon.com/en-hr/customer-service/warranty-guarantee.html

Sudeći po ovome, oba jamstva pokrivaju samo tvorničke defekte, ustanovljene u početku - nakon dostave? Koja je svrha takvog jamstva, ili sam ja pogrešno shvatio? Nadalje, kod dodatnog 6ogodišnjeg jamstva proizvođača, naplaćuju se dostava i obnova, šta može bit prilično skupo, pa mi niti to baš nije jasno. Osim toga, imaju i policu 'Crash replacement', u kojoj kroz prve 3 godine ostvaruje pravo na zamjenu okvira po, navodno, znatno nižoj cijeni, a u ovom slučaju to iznosi 170€.

 ono sa prvog linka je nosač na koji se šarafi direjler sve skupa ti se montira na kraju rame,inače ima puno raznih dimenzija i svaki proizvođač ima svoje neke mjere.

Dali treba?ne,osim ako kojim slučajem ga iskriviš onda će ti trebati pa ga čekati od njih...

Sjedi 1
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Sve ovisi o namjeni bicikla. Ja po otoku imam uzbrdice koje jedva izvučem u 1x1 kombinaciji i asfaltiranih pravaca na kojima sam dulje vrijeme u 3x10 kombinaciji. Jednostavno ne postoji ni 2x, a kamo li 1x pogon koji može pokriti takav raspon različitih terena u istoj vožnji.

Nedavno sam mijenjao stražnji mjenjač i mislio sam se da li da ostanem na Deore mjenjaču jer novi Deore je sa Shadow+ tehnologijom ili da uzmem stariju Deore XT seriju s istom tehnologijom. Na kraju su lakši materijali i pulleyi sa indu ležajima presudili u korist Deore XT mjenjača. S obzirom da sam detaljno proučio što se nudi, mogu reći da nije točno da je ukinuta podrška za 3x10 Deore - nova serija uredno podržava, kao i prošlogodišnji Deore XT.

Možda većini vozača neće koristiti, ali onaj tko vozi kombinacije strmih uspona i duljih cestovnih pravaca i dalje ima benefit krajnjih omjera 3x pogona.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
MrBlc kaže...
Sve ovisi o namjeni bicikla. Ja po otoku imam uzbrdice koje jedva izvučem u 1x1 kombinaciji i asfaltiranih pravaca na kojima sam dulje vrijeme u 3x10 kombinaciji. Jednostavno ne postoji ni 2x, a kamo li 1x pogon koji može pokriti takav raspon različitih terena u istoj vožnji.

Nedavno sam mijenjao stražnji mjenjač i mislio sam se da li da ostanem na Deore mjenjaču jer novi Deore je sa Shadow+ tehnologijom ili da uzmem stariju Deore XT seriju s istom tehnologijom. Na kraju su lakši materijali i pulleyi sa indu ležajima presudili u korist Deore XT mjenjača. S obzirom da sam detaljno proučio što se nudi, mogu reći da nije točno da je ukinuta podrška za 3x10 Deore - nova serija uredno podržava, kao i prošlogodišnji Deore XT.

Možda većini vozača neće koristiti, ali onaj tko vozi kombinacije strmih uspona i duljih cestovnih pravaca i dalje ima benefit krajnjih omjera 3x pogona.

 Ja sam zato jedva nasao bajk koji mi pase... nisam htjeo 1x pogon nikako.... i sreca pa je Cube imao moj bajk s obe kombinacije.... i cak sam mislio da ce mi falit 3x po cesti i ravnome ali zbog 29" guma uredno drzim blizu 30 km/h i s ovim 2x....i jos je za uspone isto super...sad bez problema izvlacim ono sto sam jedva sa starim bajkom....

VenAtoR#2231
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
MrBlc kaže...
Sve ovisi o namjeni bicikla. Ja po otoku imam uzbrdice koje jedva izvučem u 1x1 kombinaciji i asfaltiranih pravaca na kojima sam dulje vrijeme u 3x10 kombinaciji. Jednostavno ne postoji ni 2x, a kamo li 1x pogon koji može pokriti takav raspon različitih terena u istoj vožnji.

Nedavno sam mijenjao stražnji mjenjač i mislio sam se da li da ostanem na Deore mjenjaču jer novi Deore je sa Shadow+ tehnologijom ili da uzmem stariju Deore XT seriju s istom tehnologijom. Na kraju su lakši materijali i pulleyi sa indu ležajima presudili u korist Deore XT mjenjača. S obzirom da sam detaljno proučio što se nudi, mogu reći da nije točno da je ukinuta podrška za 3x10 Deore - nova serija uredno podržava, kao i prošlogodišnji Deore XT.

Možda većini vozača neće koristiti, ali onaj tko vozi kombinacije strmih uspona i duljih cestovnih pravaca i dalje ima benefit krajnjih omjera 3x pogona.

Nove Shimano Deore serije su M4100, M5100 i M6100 i tu nema nikakav 3x. Ta serija je najavljena prije par mjeseci i tek je od nedavno u prodaji. Nadalje, nova Deore XT M8100 serija također nema 3x. Ona je izašla 2019.

 

Ti si gledao stare serije Deore XT (M8000 izašao 2015.) i Deore M6000 (izašao 2017.).

 

Čisto da se razumijemo, ne kažem da je 3x pogon nešto što je preloše ili što treba izbjegavati kao kugu i definitivno ne pljujem po ničijem biciklu. Na kraju balade i ja sam vozio 3x bicikle do nedavno. Samo kažem da 3x odlazi u povijest i da netko tko kupuje noviji bicikl IMHO se ne bi trebao uopće zezati sa time.

 

Što se tiče brda i dolina, 2x ti tu može dati savršeno dovoljno brzine na nizbrdicama i dovoljno niske brzine na uspone.  Postoji brdo trekking bicikala koji nude 46/30 pogone. Nitko mi ne može reći da mu to nije dovoljno za oba slučaja u kombinaciji sa dovoljno širokom kazetom.

 

3x je bio relevantan dok su kazete bile uske tipa 12-32 ili 11-36 i sl.. Otkad postoje kazete tipa 11-50 (SRAM Eagle) ili 11-51 (Shimano M5100), ne vidim kome točno uz takav monstrum treba 3x naprijed.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.7.2020 9:13 (greysaint0).
15 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
jocommb kaže...
MrBlc kaže...
Sve ovisi o namjeni bicikla. Ja po otoku imam uzbrdice koje jedva izvučem u 1x1 kombinaciji i asfaltiranih pravaca na kojima sam dulje vrijeme u 3x10 kombinaciji. Jednostavno ne postoji ni 2x, a kamo li 1x pogon koji može pokriti takav raspon različitih terena u istoj vožnji.

Nedavno sam mijenjao stražnji mjenjač i mislio sam se da li da ostanem na Deore mjenjaču jer novi Deore je sa Shadow+ tehnologijom ili da uzmem stariju Deore XT seriju s istom tehnologijom. Na kraju su lakši materijali i pulleyi sa indu ležajima presudili u korist Deore XT mjenjača. S obzirom da sam detaljno proučio što se nudi, mogu reći da nije točno da je ukinuta podrška za 3x10 Deore - nova serija uredno podržava, kao i prošlogodišnji Deore XT.

Možda većini vozača neće koristiti, ali onaj tko vozi kombinacije strmih uspona i duljih cestovnih pravaca i dalje ima benefit krajnjih omjera 3x pogona.

 Ja sam zato jedva nasao bajk koji mi pase... nisam htjeo 1x pogon nikako.... i sreca pa je Cube imao moj bajk s obe kombinacije.... i cak sam mislio da ce mi falit 3x po cesti i ravnome ali zbog 29" guma uredno drzim blizu 30 km/h i s ovim 2x....i jos je za uspone isto super...sad bez problema izvlacim ono sto sam jedva sa starim bajkom....

 Ja sam to isto mogao i sa starim 27.5 1x i sada sa novim 29 1x pogonom...1x za mene je jedna od boljih stvari koja se desila u mtb svijetu.

11 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Vozio sam XT 3x godinama...nije tu bilo bas nekakvih osobitih problema. Cescenje stimanje brzina, pazis na crosschaining i sve ok.

Sa novim bajkom sam presao na SLX 1x...i odusevio se. Na stranu to sto je bicikl nesto laksi, vec to sto ne moras petljati po prednjem mjenjacu uopce...jbga nema ga. Sve radi sjajno i ugladjeno. Nesto manji range, odnosno manje mogucnosti finog podesavanja odgovarajuce brzine za voznju, ali se brzo naviknes. Definitivno preporuka za svakog tko kupuje novi bicikl.
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.7.2020 12:59 (Maddog_HR).
 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Maddog_HR kaže...
Vozio sam XT 3x godinama...nije tu bilo bas nekakvih osobitih problema. Cescenje stimanje brzina, pazis na crosschaining i sve ok.

Sa novim bajkom sam presao na SLX 1x...i odusevio se. Na stranu to sto je bicikl nesto laksi, vec to sto ne moras petljati po prednjem mjenjacu uopce. Sve radi sjajno i ugladjeno. Nesto manji range omjera, odnosno finog podesavanja odgovarajuce brzine za voznju, ali se brzo naviknes. Definitivno preporuka za svakog tko kupuje novi bicikl.

 Apsolutni potpis!

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice