Biciklizam, bicikli, oprema, staze... izdvojena tema

poruka: 30.288
|
čitano: 14.099.025
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Spominjalo se da je ok i neka pumpa iz lidla ok, ali do 5 bara. Meni je to dovoljno. Vidim da je ogroman broj pumpi ispod 100 kuna, po hr online trgovinama. Pojma nemam koju odabrat. Mislim ju drzati doma, a ne na biciklu, mozda bi zgodno bilo da ima sat i kazaljku, iako nepotrebno. Za auto ventil.

 

Mozda je bolje nesto sa bike24 stranice, jer cu od tamo uzeti gume i zracnice.

Zracnice cu vjerovatno isto tamo kupiti, bolje schwalbe, conti i sl. nego nase no name po istim cijenama. A nase su vjerovatnije i starije, duze po skladistima

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
cro_scouser kaže...

Pozdrav,

 

ima tko iskustva s ovakvim nosačima? 

Bike Gear Nosač bicikla

Zanima me je li sigurno dovesti bicikle do mora na ovome, pogotovo zbog ovako niske cijene... Također, kakva je ugradnja na auto s 4 vrata (Renault Talisman)?

Ako ideš na takav oblik nosača, onda obavezno nek ima utore za top tube (poželjno s prostorom za sajle, čak i ako trenutno nemaš bike sa sajlama ispod top tubea) jer po ovome bike može kliznuti prema autu, može se oštetiti auto i/ili bicikl. Također, čak i kod skupljih nosača su se ljudi žalili na oštećenje laka tamo gdje se kopčaju remeni na vrata.

 

Na gepek ovaj nosač ne ide. Svi iole ozbiljniji proizvođači daju popis automobila na koje se može montirati. Također, s ovakvim nosačima si u pravilu u prekršaju, iako kod nas to još ne kontroliraju. Ako slučajno odeš u Sloveniju, a bike ti prekriva svjetla ili tablicu, moraš imati dodatnu tablu sa svjetlima i tablicom iza bikea ili plaćaš kaznu. 

 

ALVIN kaže...

Spominjalo se da je ok i neka pumpa iz lidla ok, ali do 5 bara.

Ja je imam i ok je. Neki su se žalili da im je na 7+ bara pucala ručka, ali nisam siguran da li je u međuvremenu redizajnirana. Službeno ide, nisam siguran, do 8 ili 10 bara. Osobno nikad ne bih ni koristio pumpu iznad nekih 80% nazivne vrijednosti tlaka jer to u pravilu, osim možda skupljih modela, bude mučenje. Ova dolazi s glavom koja se odšarafi i okrene na drugu stranu za promijeniti tip ventila, a dobiješ i nekoliko adaptora.

 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Pozdrav,

 

kolega je već odgovorio...mog frenda su vratili iz Slovenije jer su bicikli prekrivali registarsku oznaku...kod nas za sada murja tolerira...ja sam uzeo krovne nosače...dućan kod trešnjevačkog placa...ak te zanima potražim...i uzeo sam u Bauhausu baš nosač za bicikl...159 kn...vozim do Pakoštana i natrag po autoputu Nakamuru 29' bez problema ikakvih...

Ne tretirajte ljude kao budale ali nikada nemojte zaboraviti da oni to jesu! People who drink light beer do not really like beer. They just like to piss a lot.
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
MrBlc kaže...

Na gepek ovaj nosač ne ide. Svi iole ozbiljniji proizvođači daju popis automobila na koje se može montirati. Također, s ovakvim nosačima si u pravilu u prekršaju, iako kod nas to još ne kontroliraju. Ako slučajno odeš u Sloveniju, a bike ti prekriva svjetla ili tablicu, moraš imati dodatnu tablu sa svjetlima i tablicom iza bikea ili plaćaš kaznu.

 Ovo:

 

Malo je skupo :)

https://bazzar.hr/p/D33GVJ-938-velospace-xt-2-thule-nosac-bicikla-na-kuku-vozila

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
8 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Preporuka 27 il 29" bajka ...Probao cestovni..nelosa stvar za imati uz  MTB.. tvrdo u pm ali istina  brzo. E sad ja bi ili combo to dvoje ili MTB sa vecim kotacima za pocetak ( sad imam MTB 26") .. Vozim se najcesce po cesti ali  mi je dobra opcija imat kad zalutamo na makadam put  ili šumu i zato je problem preći na iskljucivo jedan bajk (cestovni) jer onda sam  jel limitiran. Cak moozda naginjem da bi isao na 29" mtb za futureproof. Svoj planiram rijesit za cca 2000 plus minus  i onda ovisi kako bi bila dobra  ponuda trazim nesto od 3000 do moozda bi se nakon prodaje svog razvukao  i do 7000. Dolaze  i rabljeni u obzir (pretpostavljam bolji bang for buck)

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ovo je kompletan nosač koji ide na kuku. Definitivno najbolje rješenje za prijevoz od iza, a vjerojatno i jedino moguće za vozila bez petih/trećih vrata. Vjerojatno ima i jeftinijih modela (manje bicikala, lošija opremljenost po pitanju praktičnost i mogućnosti otvaranja gepeka bez skidanja nosača).

 

 

Imaš i samo tu stražnju tablu koja se spoji na instalaciju za prikolicu, te se objesi iza na nosač i pričvrsti za bicikle.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Pozdrav ekipa,

kupio bih djevojci bicikl - neki cestovni/treking, znači nešto s tanjim gumama, ne MTB.

Ne neki s košaricom naprijed i 3 brzine, nego malo "sportskiji" da možemo povremeno odvesti 30-40km (Osijek-Kopački rit npr.).

 

Ovu Nakamuru sam zasad pronašao (imam Nakamuru, uglavnom za po gradu i tu i tamo do 60-70km vožnje i pokazao mi se ok dosad).

 

Je li taj ok? Imate li neku drugu preporuku (drugi proizvođač itd.)?

HTC 10 | (HTC 8X :) no more)
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.7.2020 13:03 (kratos091).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Raumijem razloge za placanje manje novaca, no moja preporuka je da nosace uzmes od nekog provjerenog proizvodjaca. Naravno, Thule je tu broj 1.

Mislim da na Talisman ide krovni nosac.

I ono sto je dobro - ne gubi znacajno na vrijednosti. Krovni nosac ces uvijek moci prodati za ok lovu (ili ga dati s autom kad ga budes prodavao), a nosac za bicikl je ionako univerzalan/prenosiv.

Ja sam uzeo Thule aero + proride i nisam pozalio malo visu cijenu. Laka montaza, sigurnost, a dobro podnosi visoke brzine na autoputu.
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.7.2020 16:16 (Maddog_HR).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Ovaj isplati se dat vise love u odnosu na 2.9 Kato?
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Razlika u cijeni stražnjeg mjenjača je 10€ u maloprodaji, a oba bicikla imaju iste shiftere. Stvarno ne vidim svrhu deore mjenjača na acera shifterima. S druge strane, šuplji pogon na Kato je ipak neka razlika...
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
BoTiA kaže...
Hvala,
Gledam mjenjače na Giantu i Ghostu, ..koliko vidim Giant ima klasu iznad i prednji i stražnji mjenjač, da li možeš malo objasniti tu razliku i što tu gubim ... Koliko je bitan pogon koji je klasu ispod Ghosta?

Bicikl je za momka od 170 cm i 60 kg

Prednji i stražnji mjenjač, to je puno manje bitno u odnosu na znatno kvalitetniji i robusniji pogon.

 

"Giant i Ghost imaju isti model ručica mjenjača brzina", a dalje se nema kaj napisati osim ne kupuj precjenjeni Giant.Djeca skaču po pogonu ili pedalama, moš si mislit kak če tu proč jeftin klasičan Shimano pogon na Giant bajsu.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/bicikli-elektricni-romobili/biciklizam-bicikli-oprema-staze/11835.aspx?page=897&jumpto=6162972&sort=asc&view=flat

 

kratos091 kaže...

Pozdrav ekipa,

kupio bih djevojci bicikl - neki cestovni/treking, znači nešto s tanjim gumama, ne MTB.

Ne neki s košaricom naprijed i 3 brzine, nego malo "sportskiji" da možemo povremeno odvesti 30-40km (Osijek-Kopački rit npr.).

 

Ovu Nakamuru sam zasad pronašao (imam Nakamuru, uglavnom za po gradu i tu i tamo do 60-70km vožnje i pokazao mi se ok dosad).

 

Je li taj ok? Imate li neku drugu preporuku (drugi proizvođač itd.)?

 Očekivano MTB ti ne treba, a dalje da moš bez frke kupit Cross Nakamuru Platinum 4.9W.Uloženo-dobiveno bez prigovora, to je najbolji izbor Cross bicikla sa klasičnim V-Brake kočnicama.Okvirno ljepša alternativa, pa to bi bio Drag Grand Canyon Comp u plavoj atraktivnoj boji.

 

https://ciklo-centar.hr/artikl/drag-grand-canyon-comp-lady-zenski-kros-bicikl

 

Dakle kupuješ bicikl sa pogonom od 48 zuba+12-32T kazeta, pa ako treba moš i prilično brzo biciklirat.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/automobili-motori-bicikli/biciklizam-bicikli-oprema-staze/11835.aspx?page=839&jumpto=5911579&sort=asc&view=flat

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.7.2020 18:02 (rambox).
14 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

rambox, a u usporedbi s Platinum 2.9W? Vrijedi li 4.9W tih 240kn više?

HTC 10 | (HTC 8X :) no more)
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
kratos091 kaže...

rambox, a u usporedbi s Platinum 2.9W? Vrijedi li 4.9W tih 240kn više?

 Da, čak je razlika i premala u odnosu na djelovima znatno jeftiniji/krancirani 2.9 model.Ako ti fali 240kn, ili ako nema druge opcije uputi se kod kamatara.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
7 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

pozdrav,

 

koristi netko drzač za mob na bajku, može neka preporuka? quadlock je odličan i lagano se montira/skida kod poziva itd, ali mi je cijena od 70€ ipak previše :/

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Vidio sam neku kopiju quad locka ba aliexpressu, nije isto ali je jako slično, potraži :) lijepi se na mob/masku a onda lock na nosač od garmin edgea
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.7.2020 21:27 (zdgrunf).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Ja imam ovaj na skuteru... Odlican je.... Nema kud nisam isao inpo kakvim cestama vozio i letio preko rupa i svagdje i mob ni milimetra neide nikud kad se stegne..
https://banggood.app.link/LGjsnwM857
VenAtoR#2231
14 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Od pumpi ću ići na nešto od ovih LINK  ili  decathlon najjeftinija LINK   meni je i stabilna 4 bara odlično za 40C ili 38C gumu. Ovaj jeftiniji, od 20kn, je specificiran na 6 bara, a skuplji (60kn) na 8 bara. Slično izgledaju. Izgleda da oba mogu na sve ventile.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.7.2020 7:29 (ALVIN).
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Te mini pumpice su krajnja nužda kad ti se u vožnji probije guma. Osobno mi je bolja alternativa CO2 patrona - jest da iziđe skuplje, ali mi toliko rijetko treba, a zauzima manje mjesta, da o cijeni niti ne razmišljam.

 

Za pokućno pumpanje, uzmi samostojeću pumpu, spasiti ćeš se.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
ALVIN kaže...

Od pumpi ću ići na nešto od ovih LINK  ili  decathlon najjeftinija LINK   meni je i stabilna 4 bara odlično za 40C ili 38C gumu. Ovaj jeftiniji, od 20kn, je specificiran na 6 bara, a skuplji (60kn) na 8 bara. Slično izgledaju. Izgleda da oba mogu na sve ventile.

 

 

teško ćeš s tim pumpicama obaviti prvo pumpanje nakon zamjene guma, kao i općenito veća dopumpavanja. Za kućnu pumpu predažem ipak nešto ozbiljnije. S vremenom će ti se pokazati da je i duljina crijeva jako bitna. Ja preferiram nožnu pumpu, a trenutno proučavam i USB punjive kompresore. 

 

 

14 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Nemam iskustva s tim pumpama, logično bi bilo da je samostojeća puno lakša za baratanje, ali opet bih gledao cijenu prvenstveno, jer u suprotnom radije ću i dalje pumpati gume po obližnjim benzinskim. Vidio sam neku tešku nožnu pumpu u plodinama, 50 i nešto kuna. Označeno je da je za aute, bicikle, lopte....pa možda to.

 

Ta iz lidla, ima li njena slika online ? Jel ih ima stalno u lidlu ili samo zalutaju ponekad na lager, cijena ?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
ALVIN kaže...

Nemam iskustva s tim pumpama, logično bi bilo da je samostojeća puno lakša za baratanje, ali opet bih gledao cijenu prvenstveno, jer u suprotnom radije ću i dalje pumpati gume po obližnjim benzinskim. Vidio sam neku tešku nožnu pumpu u plodinama, 50 i nešto kuna. Označeno je da je za aute, bicikle, lopte....pa možda to.

 

Ta iz lidla, ima li njena slika online ? Jel ih ima stalno u lidlu ili samo zalutaju ponekad na lager, cijena ?

 Napumpaj jednom malo siru gumu (2.0 i vise) s tom malom, pa mi reci jel ti bitna cijena dok budes brisao znoj nakon prve gume

 

Da ne shvatis krivo, kuzim da je cijena bitna, ali te male pumpe su za nuzdu i za nuzdu samo, nisu nikakvo dugorocno rjesenje za biciklu jer imaju mali output i uglavnom su nekvalitetne, lose primaju ventil, cesto ni to sto imaju deklarirano nije istina. Benzinska je bolja alternativa izmedu ta dva izbora, a dugorocno je najbolje nekakvu samostojecu pumpu s manometrom imati, em veci kapacitet, em znas na cemu se vozis i neces toliko ventil na gumi silovat.

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.7.2020 9:44 (ivanoile).
14 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

OK prihvaćeno, vidjet ću. Ima li takvih pumpi kakve preporučuješ ispod 100 kn ?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
ALVIN kaže...

OK prihvaćeno, vidjet ću. Ima li takvih pumpi kakve preporučuješ ispod 100 kn ?

 Koliko vidim za te novce nema bas sa manometrom, ovo su neke pumpe do 100kn.

 

https://giant.hr/items/za-vas-bicikl/pumpe/podne-pumpe/podna-pumpa-giant-control-tower-4-crna-boja

 

https://www.decathlon.hr/podna-pumpa-500-id_8303706.html (120kn, ali ima manometar)

 

https://peloton.hr/proizvod/pumpa-extend-zulu/

 

https://www.njuskalo.hr/bicikl-oprema-ostalo/pumpa-bicikl-podna-manometrom-oglas-27832323 (i ova ima manometar)

 

Mozda netko od kolega ima iskustva s nekom pumpom, pa moze reci bolje.

 

 

btw. za usporedbu, sa mini pumpom, imas otprilike 100 do 200 pokreta da napumpas srednju mtb gumu na neki normalan tlak. 

Di2 & EPS FTW!
7 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

https://www.bauhaus.hr/pumpa-nozna-jednocilindricna.html

 

to je najjeftinije za što znam, a puno bolje je od onih mini pumpi. 

 

ima i s dva cilindra, ai i dupli+ skuplja https://www.bauhaus.hr/nozna-pumpa-s-dva-cilindra.html

 

što god kupiš, prvi puta provjeri manometar, na koju stranu i koliko laže. 

 

 

 

 

14 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Pumpa  iz lidla je oko 70 kn, ako se ne varam. Ima manometar i meni je dost dobra. Bez problama pumpam bike na 6 bara. Problem je kaj ju nemaju stalno u ponudi, 3-4 put godišnje.

 

 
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Pogledaj si Giyo pumpe u Marko Projektu.

Ali ovo što su ti napisali,ručne pumpe su ti za krajnju nuždu.

Pripazi si i samo kakav ventil imaš i kakav ti je pipac na pumpi,auto ili presta.

 

Ja isto imam Lidl onu klasičnu pumpu već godinama,pumpam na 6-6.5 bara bez problema,ima priključak i za auto i za prestu,ja zadovoljan. 

 
0 0 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
ALVIN kaže...

OK prihvaćeno, vidjet ću. Ima li takvih pumpi kakve preporučuješ ispod 100 kn ?

 

ako ćeš gume kupovati na bike24, razmisli o https://www.bike24.com/p2161160.html?q=foot%20pump

To je taman 100-tinjak kuna, a  SKS daje garanciju od 5 godina.

 

13 godina
online
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Dobra večer. Treba mi za suprugu bicikl-kupili bi trek bicikl, dakle najčešće cesta, rijetko puteljak. Traži se nešto udobno i kvalitetno. Cijena oko 4000 kn. Je li ovo dobra kupnja? Hvala

https://keindl-sport.hr/cube-nature-pro-greynwhite-trapeze-2020-proizvod-32937/ http://www.ciklus.hr/bicikli/giant/roam-2-disc/
Jurica Gregurović
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Je,ok je bajk

 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Tu su dva linka, cube i giant.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice