Biciklizam, bicikli, oprema, staze... izdvojena tema

poruka: 30.288
|
čitano: 14.105.283
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Zašto obratno? Jel se osjeti razlika?
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Dex.pwn kaže...
Zašto obratno? Jel se osjeti razlika?

 Da ne prodajem pamet koja nije moja nego direktno linkam:

 


Front tires are where most of your control comes from. Since wider tires weigh more, but also provide increased traction and forgiveness, split the difference and put a higher-volume tire on your front wheel. A bigger contact patch makes for better steering control, and the higher volume helps to absorb big hits and maintain control in critical situations. Also, the extra weight doesn’t have as much of a perceived effect as it would on the rear wheel, which is directly attached to your drive train and thus, your legs.

 

https://reviews.mtbr.com/tech-talk-front-and-rear-mtb-tire-combinations#:~:text=Front%20tires%20are%20where%20most,tire%20on%20your%20front%20wheel.&text=This%20is%20also%20why%20a,requiring%20less%20energy%20to%20rotate.

14 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Pozz. Ljudi opet ja. Bitno mi je  velicina pa ako moze neko odgovor. 

Visok sam 183cm, visina unutarnje strane nogu oko 85. Da li je cross XL velicina u redu za mene. Hvala.

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.6.2020 13:59 (hitmanr).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
hitmanr kaže...

Pozz. Ljudi opet ja. Bitno mi je  velicina pa ako moze neko odgovor. 

Visok sam 183cm, visina unutarnje strane nogu oko 85. Da li je cross XL velicina u redu za mene. Hvala.

 mislim da si ti L,ne možeš probati?

Sjedi 1
14 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

I meni se cini. Ne mogu, mislio sam priko interneta narucit. A vecinom su ili XL, S, M. A kazu da je velicina rame jako bitna. Mislim da sam jednom probao XL vozit i cinilo mi se malo visoko ali samo prilikom stajanja nezgodno. Voznja je bila ok.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ja sam 184 cm, noga 87cm, za 29" hardtail MTB sam odabrao XL (21") i ok mi je. Iako bi volio da je inch kraća, dakle 20" bi mi vjerojatno bilo idealno. Ali to sa kraćom lulom mogu sredit.

Tako da, mislim da si taman između L i XL.

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
hitmanr kaže...

I meni se cini. Ne mogu, mislio sam priko interneta narucit. A vecinom su ili XL, S, M. A kazu da je velicina rame jako bitna. Mislim da sam jednom probao XL vozit i cinilo mi se malo visoko ali samo prilikom stajanja nezgodno. Voznja je bila ok.

 Ako ti je sjedalo podeseno na visinu optimalnu za vožnju onda ce ti uvijek biti nezgodno kad zelis stat negdje i spustit noge a da ne silazis sa sjedala, to je normalno. Ako ti je polozaj tijela u voznji normalan i ugodan onda imas vjerojatno i dobru velicinu

10 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ja kad stojim nad top tubeom i naslonim se na sic, sic mi sjeda taman između L5 i L4 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
hitmanr kaže...

I meni se cini. Ne mogu, mislio sam priko interneta narucit. A vecinom su ili XL, S, M. A kazu da je velicina rame jako bitna. Mislim da sam jednom probao XL vozit i cinilo mi se malo visoko ali samo prilikom stajanja nezgodno. Voznja je bila ok.

Moj savjeti ti je ako ikako možeš izbjegni naručivanje prije probavanja...Ako uzmeš bajk koji ti ne odgovara, ima da zažališ i to dobrano. Ako bas ne mozes da to izbjegnes, najpribliznija opcija ti je da probas od nekog ko ima XL ili L ram, nađeš specifikacije tog rama i uporediš sa tim s kojim kupuješ. Ima tu i do subjektivnog osjećaja i onoga šta ti voliš, ja lično vozim L iako sam prema proizvođaču izmedju XL i L veličina ali više volim da je bicikl ispod mene manji nego da je veći pa da moram da se borim sa njim kao da fapa vozim.

 

 

12 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Dobro dok nije niže 😅
7 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
hitmanr kaže...

Pozz. Ljudi opet ja. Bitno mi je  velicina pa ako moze neko odgovor. 

Visok sam 183cm, visina unutarnje strane nogu oko 85. Da li je cross XL velicina u redu za mene. Hvala. 

 ja kupujem preko interneta, bez prolema. Uz te mjere obraćam pažnju i na raspon ruku, i naravno namjenu bcikla. I ne obraćam pažnju na oznake L, XL nego na inče ili cm za Top Tube, Seat Tube i Head Tube.

 

Raspon ruku je bitan za udaljenost od sica do upravljača. Ako ti je raspon ruku manji od visine ideš na manji bajk, i obrnjuto. Namjena bicikla je bitna zbog učestalosti stajanja. Ako u gradu moram stati 20 puta u pola sata onda mi je bitnije da nogama mogu dodirnuti tlo (manji bajk) nego li lakoća pedaliranja (veći bajk) na 20 km bez zaustavljanja.

 

12 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
A opet nastane glavobolja (hajmo reć tako) kad ideš na tuđi teren.
Evo jedne slične situacije - roditeljima sam savjetovao da uzmu veći auto, no uzeli su hatchback. Sve okej, auto radi, po gradu je okej. No problem je nastao kad su trebali preseliti buraza u Split(600+km u jednom smjeru), i kad su mene u Zg selili. Tad su si vjerojatno sve jebali što nisu veći auto uzeli.

14 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Mislim da ogromna većina kupuje bajkove sa širim gumama samo zbog izgleda. To vidim po 50 kg teškim klincima u gradu. Valjda je to u modi. Iako meni ljepše izgleda trekking bicikl, sa normalno tankim gumama. Elegantniji je, kao što i ženske bolje izgledaju ako nemaju debele ili prenabildane noge.

 

Po meni je dosta bitna oprema s kojom smo u direktnom kontaktu. Većina bicikala ima one siceve sa vrlo malo mesa, mislim da ce to zuljat za riknut. Tako da je to, uz pedale, i gume prvo što bih gledao nadogradit ako mi smetaju. Ručke - gripove, također. Nisu skupi detalji, ali korisno.

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.6.2020 9:32 (ALVIN).
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ako ti veći auto treba jednom ili dva puta godišnje, to riješiš rentanjem - na kraju ti ispade jeftinije kad uzmeš u obzir razliku u cijeni auta, održavanja, tehničkog...

 

Onaj tko par puta godišnje ide na zahtjevniji teren bi također jeftinije prošao da renta MTB, a po gradu vozi gradski.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Gdje ga iznajmit?
11 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Giant

 

Edit: spor sam :P

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.6.2020 12:04 (kepmip).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

U svakom imalo turistički orijentiranom gradu, pogotovo tamo gdje postoji razvikani biciklistički turizam, imaš agencije koje rentaju.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
11 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

A nemam pojma po zadnjih par stranica ak nemaš fulku za po gradu,praktično si jednom nogom u grobu.

 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Rijec je o Kross Evado 4.0 man. Mislim da je serija 2017( stavio sliku). Vozio sam vec jednu cross mislim da je bila xl jer mi je bila visoka za stat al raspon skroz ok. I s lakocom sam je vrtio al ne sjecam se modela. Ne uspjevam naci cross a da je L a ako je onda ili je pre skup ili je srot. Zato sam mislio ic na XL

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.6.2020 14:13 (hitmanr).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
dick_of_the_sheep kaže...
hitmanr kaže...

Pozz. Ljudi opet ja. Bitno mi je  velicina pa ako moze neko odgovor. 

Visok sam 183cm, visina unutarnje strane nogu oko 85. Da li je cross XL velicina u redu za mene. Hvala. 

 ja kupujem preko interneta, bez prolema. Uz te mjere obraćam pažnju i na raspon ruku, i naravno namjenu bcikla. I ne obraćam pažnju na oznake L, XL nego na inče ili cm za Top Tube, Seat Tube i Head Tube.

 

Raspon ruku je bitan za udaljenost od sica do upravljača. Ako ti je raspon ruku manji od visine ideš na manji bajk, i obrnjuto. Namjena bicikla je bitna zbog učestalosti stajanja. Ako u gradu moram stati 20 puta u pola sata onda mi je bitnije da nogama mogu dodirnuti tlo (manji bajk) nego li lakoća pedaliranja (veći bajk) na 20 km bez zaustavljanja.

 

 Rijec je o Kross Evado 4.0 man. Mislim da je serija 2017( stavio sliku). Vozio sam vec jednu cross mislim da je bila xl jer mi je bila visoka za stat al raspon skroz ok. I s lakocom sam je vrtio al ne sjecam se modela. Ne uspjevam naci cross a da je L a ako je onda ili je pre skup ili je srot. Zato sam mislio ic na XL

14 godina
offline
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Kolega, promašili ste temu: https://forum.bug.hr/forum/topic/ostalo/humor/120.aspx

 

 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Sta i u Svedskoj imaju jakusevac store?
VenAtoR#2231
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

E da nije u šveckoj sad bi ga išao kupit...

Ne tretirajte ljude kao budale ali nikada nemojte zaboraviti da oni to jesu! People who drink light beer do not really like beer. They just like to piss a lot.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
hitmanr kaže...

Rijec je o Kross Evado 4.0 man. Mislim da je serija 2017( stavio sliku). Vozio sam vec jednu cross mislim da je bila xl jer mi je bila visoka za stat al raspon skroz ok. I s lakocom sam je vrtio al ne sjecam se modela. Ne uspjevam naci cross a da je L a ako je onda ili je pre skup ili je srot. Zato sam mislio ic na XL

 Situacija je takva da je vrlo tesko naruciti neku biciklu, pogotovo XL ili XS jer su tvornice stale, a ljudi pokupovali jako puno novih.

 

S obzirom da si na toj nekoj granici, mozda da pogledas neku drugu marku? 

Di2 & EPS FTW!
9 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ekipa kako ide? Ja sam do sada na 750km, počeo sam sa vožnjom 20.4 kada sam i kupio bike. Međutim znao sam u 5mj i po 10,15 dana ne sjesti na bike zbog jakih kiša i lošeg vremena. Vrijeme vožnje na biciklu mi je 40 sati, jako puno idem uz brda ali isto tako onda i niz brda  sve u svemu ja zadovoljan sam, pluća su sve šira i šira.

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.6.2020 20:45 (BeLLicus).
Moj PC  
10 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
BeLLicus kaže...

Ekipa kako ide? Ja sam do sada na 750km, počeo sam sa vožnjom 20.4 kada sam i kupio bike. Međutim znao sam u 5mj i po 10,15 dana ne sjesti na bike zbog jakih kiša i lošeg vremena. Vrijeme vožnje na biciklu mi je 40 sati, jako puno idem uz brda ali isto tako onda i niz brda  sve u svemu ja zadovoljan sam, pluća su sve šira i šira.

 Odlično,nastavi tako. 

Sjedi 1
9 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Ja trenutno na nekih 1700 km ove godine.
 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Ja nikako da uhvatim vremena ili teren ili nesta drugo... Sredio sam sad brzine... Naprijed je trebalo malo H saraf otpustit strugo je lanac od vanjski dio mjenjaca... A i na zadnjem sam malo stelo indeksiranje... Kako sam ljepio chainguard otpustao sam skroz sajlu pa sam sve vracao nazad... Novo je sve pa se dosta cuje kako lanac sjeda na zube i cak otpusta... Tiho je samo tamo gdje su skoro poravnati ringovi naprijed i nazad...cak ni manji naprijed i najveci nazad niau poravnati i dosta se cuje klepetanje, bar kad mi je kraj uha na stalku sve... To me ubijalo, stalno sam mislio da negdje zapinje...
VenAtoR#2231
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice