Biciklizam, bicikli, oprema, staze... izdvojena tema

poruka: 30.292
|
čitano: 14.124.813
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Dex.pwn kaže...

Recite šta hoćete, al Tektro nikad, kao ni sentour vilice, il kak se već piše.
Dex kad se jednom opeće, više nikad ne kupuje to na što se opeko.
Shimano radi ko švicarski sat, dan danas.

 Suntour ima dobre vilice, to sto nude najjednostavnije entry level po svim biciklama nije njihova krivica, jednostavno su proizvodacima ponudili pristojne proizvode za tu cijenu.

 

Imaju i vilice od 500€+ koje imaju solidne, ako ne i dobre performanse u usporedbi s konkurencijom.

Di2 & EPS FTW!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
ivanoile kaže...
Dex.pwn kaže...

Recite šta hoćete, al Tektro nikad, kao ni sentour vilice, il kak se već piše.
Dex kad se jednom opeće, više nikad ne kupuje to na što se opeko.
Shimano radi ko švicarski sat, dan danas.

 Suntour ima dobre vilice, to sto nude najjednostavnije entry level po svim biciklama nije njihova krivica, jednostavno su proizvodacima ponudili pristojne proizvode za tu cijenu.

 

Imaju i vilice od 500€+ koje imaju solidne, ako ne i dobre performanse u usporedbi s konkurencijom.

 suntour uistinu ima dobre vilice kao i tektro koćnice samo što imaju low level derivate koji štancaju cheap producte i ljepe njihova imena za oem bajkove, u istom košu je i shimano, od low level do high level, samo da pokriju svaki segment tržišta.

 

http://community.coolermaster.com/topic/17672-scratch-build-rebreather-by-exe/
12 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Ma ništa to. Idem u druge tabore da vidim šta se nudi. Rock do 170e

Btw gdje se mogu kupiti crijeva i poluge za kočnicu u boji (naranđasta)?
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.6.2020 21:57 (Dex.pwn).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

misliš za hidrauličke koćnice? rjetko i skupo, ja ti predlažem shrink wrap, boja ima svakakvih pa možeš s tim presvući i bužire od mjenjača da je u skladu s temom :)

 

RS sector si pogledaj što se tiče vilice iako neznam koliko hoda hoćeš

http://community.coolermaster.com/topic/17672-scratch-build-rebreather-by-exe/
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.6.2020 22:10 (exe).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
100mm
A što s plugom?
16 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Dex.pwn kaže...
100mm
A što s plugom?

 misliš na ručicu?

 

Od vilica pogledaj rock shox reba, suntour raidon i manitou markhor.

http://community.coolermaster.com/topic/17672-scratch-build-rebreather-by-exe/
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.6.2020 23:06 (exe).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Da
16 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
http://community.coolermaster.com/topic/17672-scratch-build-rebreather-by-exe/
12 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Ma nije to to. Jedino mogu skinuti i ofarbati sprejom
16 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Dex.pwn kaže...
Ma nije to to. Jedino mogu skinuti i ofarbati sprejom

 neisplati ti se to, onda padneš i izgrebeš, nekad sam se igrao sa tematiziranjem bajka, previše vremena i novaca, sada samo vozim :)

http://community.coolermaster.com/topic/17672-scratch-build-rebreather-by-exe/
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Dex.pwn kaže...
Ma ništa to. Idem u druge tabore da vidim šta se nudi. Rock do 170e

Btw gdje se mogu kupiti crijeva i poluge za kočnicu u boji (naranđasta)?

 Ovako nešto možda?

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
14 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

A najbolji novi trekking bajk koji se može kupiti u hr do 3000 kn, sa V kočnicama ?  Za turistički stil vožnje dovoljno.

 

Znam da se preporučivao Nakamura Platinum 4.9, kao solidan jeftini bicikl. Tu je i Superior RX530. Koji bi uzeli od ta 2, ima li još koji kandidat ?

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Da
Točno to mi treba
14 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Koliko je uopce potrebno biti visok za cross biciklo velicine XL? Ja sam visok 183cm a izmedju nogu do poda oko 83cm.

Druga stvar, zelim kupit bicikl za laksi napor voznje po cesti, pa mi kazu da je za to najbolja cross, da li se slazete? Imam MTB, u drugoj brzini jedva a susjed ima cross i u 15 mogu na istoj stazi. Inace radi se o MTB 26 gume i 21 brzina. Cross 28 gume i 27 brzina. Jel samo do brzina ili i gume igraju ulogu. Hvala

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.6.2020 15:20 (hitmanr).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
ALVIN kaže...

A najbolji novi trekking bajk koji se može kupiti u hr do 3000 kn, sa V kočnicama ?  Za turistički stil vožnje dovoljno.

 

Znam da se preporučivao Nakamura Platinum 4.9, kao solidan jeftini bicikl. Tu je i Superior RX530. Koji bi uzeli od ta 2, ima li još koji kandidat ?

 Superior je preskup, ili ukratko od njegovog stražnjeg Shimano Deore mjenjača se ne živi.Okvirno 700-800kn bačeno u Savu, pogotovo kad je tu i vrlo atraktivni Drag Grand Canyon Comp.Sva tri bajsa imaju najeftiniji Shimano Tourney pogon, i da Drag nije kranciran to je 21 brzina+stražnja 7 brzinska kazeta.Ciklocentriči naveli krive tehnikalije za Drag, nije prvi a nije niti zadnji fučkaj ga sad.

 

https://ciklo-centar.hr/artikl/drag-grand-canyon-comp-kros-bicikl

 

https://dragbicycles.com/bike/grand-canyon-comp/

 

Eto zakaj je Superior preskup, kolko vidim opet je dostupan muški Cross model Lombardo Amantea 200."Za mrzitelje Tektro hidrauličnih disk kočnica", eto na njemu je Shimano model pa drži fige da ulje ne iscuri.

 

https://www.bim-bike.hr/shop/Bez%20kategorije/amantea-200-muski-30000120/

 

https://www.ciclipuzone.com/p/bici-28-alluminio-uomo-ibrida-lombardo-amantea-200-man-sh-acera-24v-gamma-2020-made-in-italy

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
16 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Bok, gledam možda uzeti nekakav bicikl za rekreaciju. Nisam vozio nikakav desetak godina, uvijek skuter ili auto, pa bi se ovako malo aktivirao. Ne treba mi ništa skupo ni posebno, čisto nešto za napraviti koji krug po gradu jednom, dvaput tjedno. Diskovi mi nisu obavezni, mogu i klasične kočnice biti. Prvi i logičan izbor mi je nekakav model Treka, 3000-4000kn - prije dok sam vozao bicikle oni su uvijek bili klasa iznad ovih klasičnih, ne znam kakva je sada situacija. Ako ima nešto ok i za 1000-2000kn otvoren sam za prijedloge, s obzirom na namjenu i učestalost korištenja možda je overkill dati 500€ za bike. Pa ako možete dati svoje preporuke bio bih zahvalan.

 

Pročitao sam par stranica teme pa mi sada tek ništa nije jasno

 

Ovi se čine ok, šta vi kažete?

Drag Grand Canyon Comp - 2349kn, bez diskova, ružna boja

Nakamura Platinum 4.9 - 2400kn, bez diskova

Nakamura Catch 5.0 - 3150kn

Kona 2020 DEW - 3375kn

 

Udobnost sica jedan od važnijih faktora.

S obzirom da se apsolutno ne kužim, kratko pojašnjenje prednosti i nedostataka pojedinog bi bilo super. Ili ako imate i neki drugi model za preporuku, samo molim napišite kratko i zašto baš taj model. Znači sve od 1500-4000kn dolazi u obzir, što jeftinije to bolje naravno, ali ako je drastična razlika u bajku od 2200 i 3200 onda nije problem dati više.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.6.2020 10:18 (Hacker002).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Kako najbezbolnije i najjednostavnije poštelat brzine?

Imam 1x11, pa su me ove niže brzine počele zezat. Prvo prilikom prebacivanja u niže brzine više nije išlo kak bi se to reklo glatko, već se čulo štrocanje, a sad mi zna i preskočit...

Pa eto, da ne gnjavim lika koji mi inače servisira bajk, mislim da bi bilo vrijeme da i sam to konačno diplomiram, neki dobar youtube link ili nešto bi mi mogli pomoći. Probao sam na ručici okrenut za pol kruga, pa krug, pa je manje više bilo oke, ali sad se nakon nekog vremena sve spoje*alo
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.6.2020 19:33 (kbenzema).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Sir! We are surrounded! - Great! Now we can attack in every direction!
3 godine
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Maddog_HR kaže...
Po meni precijenjeno za bajk star 7 godina. Koliko god bio mazen i pazen, it has seen shit. Ne kupujes Stumpjumpera za vozit po gradu.

Za tu lovu kupis i vise nego dobar novi HT.

....a ako ti bas treba FS, vjerujem da se da naci nesto novije za istu lovu.

 Bilo je burno ovih tjedan dana od kako sam tražio za malu pomoć i sugestije, sve su bile dobro došle i nikome nikaj ne zamjeram:)

Bilo je puuuno gledanja, dogovaranja, odustajanja i opet gledanja i traženja...i onda je pao dogovor o kupnji bica, upoznao jako pristojnog i kulturnog mladog gospodina,

vlasnika prekrasnog Mr. Jekylla :)...i eto jako sam sretan i zadovoljan, veeeelika razlika od vožnje na HT-u pa i po gradu (mnogi se ne bi složili:).

Hvala na sugestijama! Odoh kruzirati po gradu prek grba rupa i rizola....;)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.6.2020 20:42 (espressoman).
9 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Stvarno je čiča u detalje objasnio poštelavanje brzina, ali s obzirom da nemam stalak za bajk, moglo bi tu previše zajebancije biti...
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.6.2020 20:56 (kbenzema).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Nemoj da se krenem smijati.
To je kao da kupiš Raptora da bi ti bilo udobno preko ležećih policajaca 🤦🏿‍♂️

Kupi dobar HT, i nabaci ovaj seatpost i dođe ti isto

https://canecreek.com/product/all-new-thudbuster-lt/

Doduše ak si u Kozaru Broxu onda ti ga lagano netko pretvori u seatpostless HT bike 😅
15 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
To je objašnjeno za štelanje od nule. Ako ništa nisi mijenjao, onda potreba za poštelavanjem krajnjih vijaka ili b vijaka upućuje na postojanje drugog problema (iskrivljen hanger ili mjenjač ili neki drugi kvar koji može uzrokovati pomak mjenjača u odnosu na kazetu).

Štelanje sajle ionako ufino završiš van stalka jer kad na stalku naštelaš, obično ili negdje takne mjenjač ili sporo šalta zbog fleksanja rame.

Ako se mjenjač ne može naštelati na način da sve uredno radi, onda treba tražiti dalje. Prvi korak su sajle. Ako sajla ne klizi glatko, mjenjač je nemoguće naštelati jer mjenjač ne prati shifter jednako u oba smjera.

Druga stvar koju bi svakako trebalo provjeriti jest istrošenost lanca. Istrošen lanac teže šalta, a zna preskakati i kad je mjenjač ispravno poštelan. Ako ne lanac previše potrošen, moguće da je uništio i kazetu.

Ako su lanac i kazeta ok, treba provjeriti hanger (da nije iskrivljen), te mjenjač (da nije iskrivljen, te da nema previše lufta).
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
espressoman kaže...
Maddog_HR kaže...
Po meni precijenjeno za bajk star 7 godina. Koliko god bio mazen i pazen, it has seen shit. Ne kupujes Stumpjumpera za vozit po gradu.

Za tu lovu kupis i vise nego dobar novi HT.

....a ako ti bas treba FS, vjerujem da se da naci nesto novije za istu lovu.

 Bilo je burno ovih tjedan dana od kako sam tražio za malu pomoć i sugestije, sve su bile dobro došle i nikome nikaj ne zamjeram:)

Bilo je puuuno gledanja, dogovaranja, odustajanja i opet gledanja i traženja...i onda je pao dogovor o kupnji bica, upoznao jako pristojnog i kulturnog mladog gospodina,

vlasnika prekrasnog Mr. Jekylla :)...i eto jako sam sretan i zadovoljan, veeeelika razlika od vožnje na HT-u pa i po gradu (mnogi se ne bi složili:).

Hvala na sugestijama! Odoh kruzirati po gradu prek grba rupa i rizola....;)

 

 

 Pa nabaci koju sliku, da vidimo  i mi taj fs kruzer...Daj malo vise info, koliko star, koliko te izasao...

3 godine
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Dex.pwn kaže...
Nemoj da se krenem smijati.
To je kao da kupiš Raptora da bi ti bilo udobno preko ležećih policajaca 🤦🏿‍♂️

Kupi dobar HT, i nabaci ovaj seatpost i dođe ti isto

https://canecreek.com/product/all-new-thudbuster-lt/

Doduše ak si u Kozaru Broxu onda ti ga lagano netko pretvori u seatpostless HT bike 😅

 Chris Eubank si je svojevremeno kupil kamion pa si ga je vozikal po gradu, puno ljudi mu se smijalo :)

mnogi ga nazivaju ekscentrikom ;)

Sam se smij meni ne smeta, i ja se smijem:))))

Eh da, HT je inače MTB kaj ne? Pa ak je mountain bike u prijevodu to znači brdski.

Nešto puno ljudi kupuje MTB i vozikaju se po cesti;)

Eh da ne zaboravim na osmijeh, bas mi je cool ovaj jekyll i puno je koštal;)

 

13 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
espressoman kaže...

 

Nešto puno ljudi kupuje MTB i vozikaju se po cesti;)

 

 Isti oni koji kupuju siroke gume jer "bolje izgledaju", pa kad ih napokon nagovoris na nesto cestovno ne zele priznat koliko lakse im je vozit s uzim gumama.

 

Da nema tih ljudi koji se overkillaju sa MTB-ovima, pola ovih malih ducana ne bi imalo musterija, a bome ni oglasnici pregleda.

 

Uzivaj u bikeu, ali kad vidim nekog da po gradu vozika FS, to je uglavnom radi preseravanja. Ak imas za FS imas i za beatera po gradu.

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.6.2020 23:22 (ivanoile).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
HT je kao SUV, a Fully kao pravi truck, F150 Raptor.
Razlog zašto ja vozim HT je taj što volim žešću vožnju po gradu, i makadamu.
Mislim da cestovni ne bi izdržao takav stil.
A volio bi i spusteve probati (ne ekstremne)
14 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
rambox kaže...

 Superior je preskup, ili ukratko od njegovog stražnjeg Shimano Deore mjenjača se ne živi.Okvirno 700-800kn bačeno u Savu, pogotovo kad je tu i vrlo atraktivni Drag Grand Canyon Comp.Sva tri bajsa imaju najeftiniji Shimano Tourney pogon, i da Drag nije kranciran to je 21 brzina+stražnja 7 brzinska kazeta.Ciklocentriči naveli krive tehnikalije za Drag, nije prvi a nije niti zadnji fučkaj ga sad.

 

https://ciklo-centar.hr/artikl/drag-grand-canyon-comp-kros-bicikl

 

https://dragbicycles.com/bike/grand-canyon-comp/

 

Eto zakaj je Superior preskup, kolko vidim opet je dostupan muški Cross model Lombardo Amantea 200."Za mrzitelje Tektro hidrauličnih disk kočnica", eto na njemu je Shimano model pa drži fige da ulje ne iscuri.

 

https://www.bim-bike.hr/shop/Bez%20kategorije/amantea-200-muski-30000120/

 

https://www.ciclipuzone.com/p/bici-28-alluminio-uomo-ibrida-lombardo-amantea-200-man-sh-acera-24v-gamma-2020-made-in-italy

 Ovaj drag je izgleda komponentama rang Nakamure potpuno, i cijenom, onda samo izabrati onaj koji je ljepši izgledom. Nakamura izgleda ima promil bolje ručice mijenjača. Gume ? Težine ?

 

Inače mislim da sam vidio na youtube da neke bicikle imaju samo jednu ručicu za mijenjanje brzina na desnoj strani, na mom starom biciklu su dvije desno i dvije lijevo, pa ne znam kako se mijenja sa ovima gdje je jedna, i je li praktično ?

 

Da ova Amantea 200 mi je zanimljiva, iako je cijenom bliža RX570 i Miurwoodsu. Ljepša mi je bojom nego išarane drag i nakamura. Fora je i amortizer na šipki sjedala. Ako baš budem nezadovoljan hidrauličnim kočnicama dam u servis da mi ih zamjeni i montira neke solidne V brakes besplatno, nek si zadrži te hidraulične i time naplati cijenu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.6.2020 7:53 (ALVIN).
9 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
MrBlc kaže...
To je objašnjeno za štelanje od nule. Ako ništa nisi mijenjao, onda potreba za poštelavanjem krajnjih vijaka ili b vijaka upućuje na postojanje drugog problema (iskrivljen hanger ili mjenjač ili neki drugi kvar koji može uzrokovati pomak mjenjača u odnosu na kazetu).

Štelanje sajle ionako ufino završiš van stalka jer kad na stalku naštelaš, obično ili negdje takne mjenjač ili sporo šalta zbog fleksanja rame.

Ako se mjenjač ne može naštelati na način da sve uredno radi, onda treba tražiti dalje. Prvi korak su sajle. Ako sajla ne klizi glatko, mjenjač je nemoguće naštelati jer mjenjač ne prati shifter jednako u oba smjera.

Druga stvar koju bi svakako trebalo provjeriti jest istrošenost lanca. Istrošen lanac teže šalta, a zna preskakati i kad je mjenjač ispravno poštelan. Ako ne lanac previše potrošen, moguće da je uništio i kazetu.

Ako su lanac i kazeta ok, treba provjeriti hanger (da nije iskrivljen), te mjenjač (da nije iskrivljen, te da nema previše lufta).

 

Ne bi trebao od nule jer sam prije godinu dana mijenjao cijeli pogon, maknuo 3x9 i stavio 1x11. Lanac sumnjam da je istrošen jer nisam odvozio ni 1000 km, niti je bilo neke žešće vožnje di bi lanac patio, ali ko zna...

 

Uglavnom jučer sam se igrao samo s finim namještanjem i nije prošlo, ako namjestim da dolje ide sve kak treba, onda gore zeza, i obrnuto...tak da mislim da bi se trebalo poigrat s kranjim vijcima na mjenjaču. 

 

To ću danas probat, pa se nadam da neću sve spo*ebat...ak se to desi, onda ću morat na servis

15 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Pozdrav ekipa, trebao bih preporuku dobrog servisa u Zg. Trebam napraviti dijagnostiku i veliki servis na dva bicikla.
Tempus fugit
 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Bizmark
Neki dan odnio bajk na servis. Rekao bi da su okej, pošteni.
Neke stvari za koje sam htio napraviti servis su rekli da nema potrebe jel je dio okej, nije istrošen. A mogu su se napraviti glupi, i uzet mi lovu
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice