Biciklizam, bicikli, oprema, staze... izdvojena tema

poruka: 30.290
|
čitano: 14.121.816
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

 ZABORAVKOO 

regaj se na dropbike i tam malo pročačkaj, iako je malo zamro forum tam ti se skuplja ekipa koja vozi tip bicikala na koji ciljaš

http://dropbike.com/forum/index.php?sid=d1eeb00cdbb3e46aa5c93bdf6fbfbbcd

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
evang kaže...

 ZABORAVKOO 

regaj se na dropbike i tam malo pročačkaj, iako je malo zamro forum tam ti se skuplja ekipa koja vozi tip bicikala na koji ciljaš

http://dropbike.com/forum/index.php?sid=d1eeb00cdbb3e46aa5c93bdf6fbfbbcd

 Po mom iskustvu, ovo je najbolji forum za biciklizam kod nas 

 

Kao što si rekao, Dropbike je postao slabo aktivan...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
ZABORAVKOO kaže...

Da pitao sam u dvije trgovine rekli su da se ne može naručiti za ovu godinu da nije dostupan sve je rasprodano tek u listopdau noviji modeli. Nez kj da uzmem dosta toga nema, neki prijedlog za neki koji je dostupan može i izvana ako ima?

 Stvarno steta, bike je pre heben, takve hardtailice mi sve draze postaju i sam razmisljam o njemu... Steta sto nema kod nas Nukeproof i Marina sa takvim modelima

7 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Jel vama Strava na mobitelu u banani? Meni zadnjih par tjedana baca potpuno glupe rezultate, GPS se gubi, prosječne brzine nerealno visoke, prekratke sesije itd?

Moguće je da i meni GPS na mobitelu nešto zeza...

 

EDIT: znam da su nedavno bili stavili obavijest na Stravi da Google karte ne rade kako treba, ne znam jel to i dalje zbog toga ili ne.

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.5.2020 17:31 (It'sMe932).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Nakon 300km pređenih u 3 tjedna koliko ima da sam kupio bicikl došao je i red na prvi mali servis, detaljno opran od blata i prljavštine, lanac, kaseta, mjenjači detaljno očišćeni. Danas je i stigao Muc-Off Dry lube za lanac, prezadovoljan sam, svaka preporuka za ovo ulje. Što se tiče bicikla od 3500kn koliko me je koštao ja sam prezadovoljan, cesta,makadam,šume,polja, spuštanje niz velike brdovite nizbrdice jednostavno sa lakoćom savladava sve prepreke mjenjači rade odlično, koči izuzetno dobro pri velikim brzinama. Tako da ne znam šta ti vaši bicikli od 10 tisuća kuna rade kad koštaju toliko... Priroda je prekrasna u ovo doba godine, ovo je najbolji mjesec za uživanje u prirodi za par tjedana će postati prevruće.

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.5.2020 17:31 (BeLLicus).
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
BeLLicus kaže...

Nakon 300km pređenih u 3 tjedna koliko ima da sam kupio bicikl došao je i red na prvi mali servis, detaljno opran od blata i prljavštine, lanac, kaseta, mjenjači detaljno očišćeni. Danas je i stigao Muc-Off Dry lube za lanac, prezadovoljan sam, svaka preporuka za ovo ulje. Što se tiče bicikla od 3500kn koliko me je koštao ja sam prezadovoljan, cesta,makadam,šume,polja, spuštanje niz velike brdovite nizbrdice jednostavno sa lakoćom savladava sve prepreke mjenjači rade odlično, koči izuzetno dobro pri velikim brzinama. Tako da ne znam šta ti vaši bicikli od 10 tisuća kuna rade kad koštaju toliko... Priroda je prekrasna u ovo doba godine, ovo je najbolji mjesec za uživanje u prirodi za par tjedana će postati prevruće.

 To kažeš samo zato što ga nisi nikad vozio. Prešao sam sa bicikla od 2000 na bicikl od 10 000 kuna i osjeti se ogromna razlika u svakom segmentu. Pogotovo ako provodiš 2h+ dnevno na bicklu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.5.2020 17:34 (It'sMe932).
9 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
It'sMe932 kaže...
BeLLicus kaže...

Nakon 300km pređenih u 3 tjedna koliko ima da sam kupio bicikl došao je i red na prvi mali servis, detaljno opran od blata i prljavštine, lanac, kaseta, mjenjači detaljno očišćeni. Danas je i stigao Muc-Off Dry lube za lanac, prezadovoljan sam, svaka preporuka za ovo ulje. Što se tiče bicikla od 3500kn koliko me je koštao ja sam prezadovoljan, cesta,makadam,šume,polja, spuštanje niz velike brdovite nizbrdice jednostavno sa lakoćom savladava sve prepreke mjenjači rade odlično, koči izuzetno dobro pri velikim brzinama. Tako da ne znam šta ti vaši bicikli od 10 tisuća kuna rade kad koštaju toliko... Priroda je prekrasna u ovo doba godine, ovo je najbolji mjesec za uživanje u prirodi za par tjedana će postati prevruće.

 To kažeš samo zato što ga nisi nikad vozio. Prešao sam sa bicikla od 2000 na bicikl od 10 000 kuna i osjeti se ogromna razlika u svakom segmentu. Pogotovo ako provodiš 2h+ dnevno na bicklu.

 Nisam ja rekao da to nisu bolji bicikli, ja sam rekao šta ti od 10k rade kad sam ja ovako zadovoljan sam svojime od 3.5k kuna. Na to sam aludirao samo. 

7 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
BeLLicus kaže...
It'sMe932 kaže...
BeLLicus kaže...

Nakon 300km pređenih u 3 tjedna koliko ima da sam kupio bicikl došao je i red na prvi mali servis, detaljno opran od blata i prljavštine, lanac, kaseta, mjenjači detaljno očišćeni. Danas je i stigao Muc-Off Dry lube za lanac, prezadovoljan sam, svaka preporuka za ovo ulje. Što se tiče bicikla od 3500kn koliko me je koštao ja sam prezadovoljan, cesta,makadam,šume,polja, spuštanje niz velike brdovite nizbrdice jednostavno sa lakoćom savladava sve prepreke mjenjači rade odlično, koči izuzetno dobro pri velikim brzinama. Tako da ne znam šta ti vaši bicikli od 10 tisuća kuna rade kad koštaju toliko... Priroda je prekrasna u ovo doba godine, ovo je najbolji mjesec za uživanje u prirodi za par tjedana će postati prevruće.

 To kažeš samo zato što ga nisi nikad vozio. Prešao sam sa bicikla od 2000 na bicikl od 10 000 kuna i osjeti se ogromna razlika u svakom segmentu. Pogotovo ako provodiš 2h+ dnevno na bicklu.

 Nisam ja rekao da to nisu bolji bicikli, ja sam rekao šta ti od 10k rade kad sam ja ovako zadovoljan sam svojime od 3.5k kuna. Na to sam aludirao samo. 

 Moje isprike onda, nisam tako shvatio post.

14 godina
protjeran
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Maddog_HR kaže...
Giant - najbolja vilica.

Bergamont - istina, karbonac. Ali cesto su entry lvl karbonci opremljeni "generickim" karbonom, koji nije bas top kvalitete. Ne znam za konkretni bajk.... ostala oprema izvrsna.

 Da, karbonske rame su cesto jeftini krsh, nije stvar ni jeftinog karbona (u svima je jeftini karbon osim najskupljih natjecateljskih) nego kolicine istoga (ostalo je fiberglass) tako da nisu ni nesto specijalno lagane ni posebno krute sta bi bila karakteristika visokog postotka karbona.

Definitivno Giant a ne Bergamont, all-around bolja oprema a Giant-ove alu-rame su iznimno lagane, bike je vjerojatno i laksi od Bergamont-a...

11 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
@ansha - To sam mislio, u pravu si. Meni je razlika izmedju Alme alu i karbon bila 460g....i 3k kn. Uzeo sam alu.

Vezano za raspravu oko cijene bajka - naravno da se razlika osjeti. Prvenstveno geometrija, koja na skupljim bajkovima nije genericka, vec rezultat razvoja i iskustva, no isto tako i komponenti, koje su znacajno bolje na skupljim bajkovima i cine razliku.

Vozio sam dugo Meridu 26" od 5kn i mislio sam da je zvjer. Nakon toga Cube Attention SL 29ka, zracna vilica 7k kn - jebote mislio sam da letim. Enormna razlika. Prije mjesec i po sam uzeo Almu 12k - bicikl je raketa u odnosu na Cube. Polozaj na bajku, ubrzanje, stabilnost, upijanje neravnina - sve je ogorman napredak. Bio sam prezadovoljan Cubeom i mislio da ne moze bolje. Moze. Puno bolje.

...ne zelim ni znati kako je voziti bajk od 50k kn, samo bi me bediralo. A i zena bi me skratila za jaja cim bi poceo slagati financijsku konstrukciju.
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.5.2020 18:47 (Maddog_HR).
 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ah žene ... ja bi si piknuo neki novi wheelset,možda hope 4 i sl.

Ova bi me kastrirala...

Sjedi 1
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
jocommb kaže...
Na kraju se za neke vise isplati nac ramu i slagat, ili polovan za ok pare pa opet nes servisirat nest zamjenit i tako...

 Ja sam si pred 3-4 godine slozio bajk za jedno 50ak % manje cijene od onoga za sto se prodavao kao novi u ducanu. Isti model, isti mjenjaci i jedino 6-7mj stara rama s garancijom. Slaganje i stranice tj oglasnici cine cuda. Dan danas bajk radi kao urica. Pogotovo jer ljudi kupe krivu velicinu i onda zavrse u problemima ili odustanu nakon jedne sezone od bicikliranja.

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.5.2020 19:54 (ivanoile).
11 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Od ovih ovdje, redom:
1. Giant
2. Merida

...ako bas hoces karbonac (a preporucam ti da procitas malo o karbonskim bajkovima prije odluke):

3. Bergamont
4. Orbea

Opet - to je prema mojim preferencama i onom sto vozim + oprema na bajkovima. Mislim da ti je najbolje suziti izbor na 2-3 bajka i otici ih isprobati u trgovinu. Svaka prava trgovina ce ti dati da napravis krug i pomoci sa savjetima.

Btw - dugo sam lomio izmedju alu custom Alme i karbonca M30 (to je razina opreme iznad ove linkane), pa cak i Oiz-a. Ova zelena boja je prejebena na bajku. Susjed, koji se inace dugo utrkivao i XC i Enduro kategorijama, me uvjerio da idem na alu bajk. Kao i alu, tako i karbonac ima pro i kontra (pri tome uopce ne mislim na cijenu, bio sam spreman platiti tih 3-4k vise). Kad sam sve zbrojio, za ovo sto ja vozim, koliko vozim i gdje vozim, custom alu Alma mi je perfect fit.

Tako da dobro razmisli gdje ces se voziti i koliko ces se voziti, ne kupujes nekakav Pevecikl od 800kn, bilo bi steta da se zajebes, budes nezadovoljan i onda mijenjas bajk nakon godinu dana.
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.5.2020 21:31 (Maddog_HR).
13 godina
online
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
It'sMe932 kaže...

Jel vama Strava na mobitelu u banani? Meni zadnjih par tjedana baca potpuno glupe rezultate, GPS se gubi, prosječne brzine nerealno visoke, prekratke sesije itd?

Moguće je da i meni GPS na mobitelu nešto zeza...

 

EDIT: znam da su nedavno bili stavili obavijest na Stravi da Google karte ne rade kako treba, ne znam jel to i dalje zbog toga ili ne.

 također sam primjetio par cudnih stvari. 

max brzina mislim da je bila 78kmh.

pa cudno pokazivanje rute na karti. kao da presjece krivine i uzme samo zracnu liniju udaljnosti.

 

10 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
zeryx kaže...
It'sMe932 kaže...

Jel vama Strava na mobitelu u banani? Meni zadnjih par tjedana baca potpuno glupe rezultate, GPS se gubi, prosječne brzine nerealno visoke, prekratke sesije itd?

Moguće je da i meni GPS na mobitelu nešto zeza...

 

EDIT: znam da su nedavno bili stavili obavijest na Stravi da Google karte ne rade kako treba, ne znam jel to i dalje zbog toga ili ne.

 također sam primjetio par cudnih stvari. 

max brzina mislim da je bila 78kmh.

pa cudno pokazivanje rute na karti. kao da presjece krivine i uzme samo zracnu liniju udaljnosti.

 

 To blesetanje s udaljenosti i linijama se desava kada ti je baterija kraju i mobitel sam udje u save mode tada gasi gps i te pizdarije...a ovo za max brzinu mi je malo cudno meni je mjerilo jednoim 80kmh,a prije tog 78kmh.Strana je veca i jesam se zaletio dosta,ali sad da je ta bas brzina sumnjam.Inace sto se tice ruta nisam imao problema,zivim u manjo sredini,vozam po brdu i po polju,svaki put je zabiljezen u stravi.

Origin_Steam: hrka11
13 godina
online
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

ovo za praznu bateriju ne znam. nisam siguran ali moguce. sad sam isao traziti gdje sam to vidio i ta voznja mi je "flagged" jer je gps netocno pokazivao

i na toj voznji mi je brzina 85kmh

 

tako da je vjerojatno tu nesto poludilo. a ja sam mislio da opcenito zeza.

16 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Stravu koristim svakodnevno za commute i tako nešto se dogodi, ali rijetko, meni možda jednom/dvaput godišnje.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
zeryx kaže...

ovo za praznu bateriju ne znam. nisam siguran ali moguce. sad sam isao traziti gdje sam to vidio i ta voznja mi je "flagged" jer je gps netocno pokazivao

i na toj voznji mi je brzina 85kmh

 

tako da je vjerojatno tu nesto poludilo. a ja sam mislio da opcenito zeza.

 Ovo za ovu ravnu crtu ti je 100% do tog sto ti se upalio mod za stednju,imam par tih primjera kod sebe i svaki put je radi toga,a za brzinu nemam pojma.

Neko ko je duze koristi zna koliko je to tocno.

Origin_Steam: hrka11
11 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Brzinu zna netocno izmjeriti ako ti je mob na jako pokretnom mjestu - npr. dzepu od hlaca. U pravilu je najbolje da je mob sto manje pokretan, iz mog iskustva onaj mali dzep na biciklistickom ruksaku je mjesto gdje se najmanje mice i najmanje podlozan tresnji.

Ovo za ravnu liniju - ili baterija ili ako je izgubio signal na duze vrijeme, pa ga onda uhvatio - onda potegne ravnu liniju izmedju tocki gdje je imao signal.
 
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Jel bi osijetio kakvu promjenu da svoju altus zadnju mašinicu zamjenim deore mašinicom? 

 

https://markoprojekt.com/mjenjac-zadnji-9-brzina-rd-m591-sgs-deore-proizvod-9488/#variationdetail9488_9488

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
BeLLicus kaže...

Jel bi osijetio kakvu promjenu da svoju altus zadnju mašinicu zamjenim deore mašinicom? 

 

https://markoprojekt.com/mjenjac-zadnji-9-brzina-rd-m591-sgs-deore-proizvod-9488/#variationdetail9488_9488

 Neka ti na ovo odgovori netko sa više iskustva i znanja od mene ali evo koje je moje osobno iskustvo sa starom Deore opremom naspram novijih Shimano izdanja:

 

Do nedavno sam imao Ghost MTB koji je iza imao staru verziju Deore XT M772 mjenjača. Za jedan XT mjenjač nisam bio uopće impresioniran. Mjenjanje brzina nije bilo glatko iskustvo. Nakon toga sam imao neko vrijeme bike koji je iza imao Alivio M4000 stražnji mijenjač i iskustvo je bilo otprilike tu sa starim Deore XT, možda čak nešto i bolje. Nakon toga sam uzeo opet novi MTB koji ima Deore M6000 stražnji mijenjač i niti jedan od ova dva prošla se ne može mjeriti sa time koliko bolje/glađe mijenja brzine. Strah me i pomisliti kakvi su tek SLX i novi Deore XT/XTR ako je ovaj toliko dobar.

 

Poanta je ovo; možda bi ti bilo bolje uzeti Alivio M4000 umjesto starog Deore-a koeg si linkao. Ali velim, neka netko tko se više razumije napiše koju, možda sa mehaničkog aspekta ima nešto zbog kojeg bi ipak bilo bolje obratno. Ja sam ti napisao čisto subjektivno iskustvo.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Nisam siguran koliko bi osjetio. Deore mašinica bi definitivno bolje šaltala, ali nije ni sve do mašinice. Dobar dio zasluga ide i shifterima, te manji kazeti. Shifteri su ti u najboljem slučaju Altus, a vrlo vjerojatno i Tourney, pa s takvim shifterima nema smisla goniti Deore mašinicu, osim kao privremeno rješenje dok ne nadogradiš i shiftere. Mislim da ti je za sad najbolje voziti bicikl tako, vidjeti da li ti odgovara, gdje i koliko voziš, koje brzine koristiš, koje ne, pa onda tek kasnije planirano krenuti u nadogradnje prema onome što naučiš o svojim potrebama.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
11 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Slazem se, upgrejd samo mjenjaca nema smisla.

Na temu razlike u shiftanju - na Cubeu sam imao sve XT, radilo je sve krasno i glatko, osim tijekom mijenjanja pod jakim opterecenjem (npr. uspon).

Sad na Almi imam sve na novom SLXu i razlika je ogromna. Cak i pod najvecim opterecenjem, brzine se mijenjaju iznimno glatko.

Prije neki dan je Shimano predstavio novi Deore groupset, koji takodjer ima 1×12, Hyperglide i druge tehnologije kao i kod skupljih groupsetova, jedina razlika je materijal od kojih je radjen (sto naravno podize tezinu, ali i smanjuje cijenu). Pa ako netko razmislja o upgrejdu, ovo bi se mogla pokazati kao izvrsna budget opcija.
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.5.2020 15:44 (Maddog_HR).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Shifteri su mi Shimano ST-EF505 koliko vidim na netu to je iz acera serije... Ma pitam ovako informativno jer vidim da ti upgrejdi nisu ništa posebno preskupi. Pa reko ako bi bilo šta bolje da nekad u budućnosti zamjenim :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ti shifteri su kombinirani s ručkom kočnice, pa bi morao sve mijenjati, što ti onda povlači i upgrade kočnica (opet, možeš uzeti odvojene ručke kompatibilne s postojećim kočnicama, ali se ne isplati).

 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Kako je kolega rekao samo ostane razlika u tezini i parama 

VenAtoR#2231
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.5.2020 17:09 (jocommb).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Dobar dan.
Trebao bi pomoć.
Trazim bicikli do 2000-2300 kn
Visina mi je 185.
Volio bih da je oprema Shimano i da su gume 29 coli. Hvala
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Vuče me da si piknem ove rukavice https://markoprojekt.com/rukavice-oneal-hardwear-iron-hi-viz-proizvod-9337/

 

Sve više i više me bole dlanovi od brzih spuštanja po makadamima, dlanovi izgledaju kao da mi je neko packe djelio haha. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ima li u okolici Osijeka neki trail gdje se mogu vježbati mali dropovi i skokovi, za početnike? Ili okolica Đakova/Vinkovaca, može i tako

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice