Biciklizam, bicikli, oprema, staze... izdvojena tema

poruka: 30.288
|
čitano: 14.097.538
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Jebi ga, gleda da tog ulja nema, sad skužio da ima Dry i ima Vax - očito su to dva različta proizvoda...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
9 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Jel koristite nogar na biciklu, premda svi MTB dolaze danas bez nogara, prilično me živcira kad ga moram poleći na pod kad sam negdje u šumi kad radimo u pauzu...

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
BeLLicus kaže...

Jel koristite nogar na biciklu, premda svi MTB dolaze danas bez nogara, prilično me živcira kad ga moram poleći na pod kad sam negdje u šumi kad radimo u pauzu...

 Zasto uopce dolaze bez nje i sa ovim jebenim sicom,neko ko se navikao rec ce da mu je ok,ja se brate jos navikavam.

Znam moze se pedala naslonit na kamen ili nesto ali svejedno...

Origin_Steam: hrka11
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
MrBlc kaže...

Jebi ga, gleda da tog ulja nema, sad skužio da ima Dry i ima Vax - očito su to dva različta proizvoda...

Realna trenutna situacija, ulja koja ja hoču kupit trenutno u Zagrebu nigdje ne mogu nabavit.Kaj sad kupit, s obzirom da mi je Zefal bočica pri kraju sad sam nagrabusil.Samo dobra Dry/suha verzija dolazi u obzir+razumna cijena, ako ništa drugo skočim dok Dectahlona pakupim njihovu suhu varijatnu ulja.Kolko je zapravo suha bumo videli, jer ako je i malo ljepljiva pod prstima onda ide ravno u smeče.

 

Zefal Dry Lube, nedostupno

 

Finish Line Dry Wax, nedostupno

 

U obzir dolazi i Finish Line Dry Teflon, koji je dostupan ali on mi nije na vrhu liste prioriteta.

 

Zefal sam kupil u nedostatku Finish Line ponude, i Zefal se pokazal jako dobar potpuno nemastan ili ponaša se skoro kao voda.Okvirno ista priča kao i Finish Line Dry Wax, kojeg sam ranije godinama i koristil.

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
11 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Zadnji put sam nogar imao na bajku jos tamo 90ih.

Meni, koji bajk koristim kao sredstvo za rekreaciju, u potpunosti nepotreban dodatak...samo dize tezinu bezveze, a ne doprinosi nicemu. Bajk ide na pod, nasloni se na nesto ili pedala na kamen/panj. Nikad mu nista nije bilo.
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
BeLLicus kaže...

Jel koristite nogar na biciklu, premda svi MTB dolaze danas bez nogara, prilično me živcira kad ga moram poleći na pod kad sam negdje u šumi kad radimo u pauzu...

 Ja vec 10 godina imam na umu kupiti nogar, drzac bidona i onu trokutastu torbicu.

 

Neka, sutra cu...

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
13 godina
online
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
hrka11 kaže...
BeLLicus kaže...

Jel koristite nogar na biciklu, premda svi MTB dolaze danas bez nogara, prilično me živcira kad ga moram poleći na pod kad sam negdje u šumi kad radimo u pauzu...

 Zasto uopce dolaze bez nje i sa ovim jebenim sicom,neko ko se navikao rec ce da mu je ok,ja se brate jos navikavam.

Znam moze se pedala naslonit na kamen ili nesto ali svejedno...

 danas sam prvi put mogao napraviti 10+km a da ne moram pauzirati zbog bolova.

napravio sam 23 km.

i to tek zadnjih par km sam osjetio da me na vecim rupama baš zaboli. 

 

bude to. malo po malo.

14 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Jeste primjetili da smo dobili HVALA ?

Sjedi 1
Moj PC  
2 0 hvala 9
14 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Moze preporuka nekog shopa iz EU.

Uzeo bih ovaj bicikl, no kod nas ima samo 46 cm, a to je malo za mene 177cm.

Trebao bi mi 50 cm kaj ne?

Sir! We are surrounded! - Great! Now we can attack in every direction!
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Imas ga na bike24, inace preporuka za web shop, osobno narucujem od njih.

No, nisam siguran da ti se isplati. Kad uracunas dostavu, osiguranje shippinga, jos bi te mogao izaci skuplje. I ne dodje sastavljen.

Preporucam da trazis ekipu iz Keindla da ti ga naruce. Nemas nikakve zajebancije, a dodje ti slozen i nastiman.
15 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Canyon bikes, bike24, bike-discount, crc iako su oni dosta skupi pa možda ne njih osim ako nije neka dobra akcija.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
13 godina
online
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Jesi ih probao nazvati da pitaš da li mogu nabaviti tvoju veličinu.

14 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Pazi na dostavu samo... Ja s CRC-a cekam vec vise od mj dana... I to kod sestre u Austriju... Jer je slanje kod nas 130 eura a tamo dabe.... Ugl kolko sam skuzio zavisi ko te dopadne kao kurir...dhl super recimo... A meni je P2P Trakpak neki njihov i uzas je... Pravdaju se koronom i razumijem to ali podrska im ne uzas...CRC kad se sjeti odgovori mozda...a kad posaljes kuriru poruku on kao istrazi ali rezultate javlja CRC-u... al ok...predobro sam prosao da se bunim pa aj...imaju jos malo vremena....
VenAtoR#2231
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Preporuka za suho ulje:

 

https://www.vivasport.hr/proizvod/rsp-red-oil-50-ml-ulje-za-lanac-za-suhe-uvjete-with-ptfe/

 

Koristim ga već neko vrijeme, po meni odlično.

 

Nije preskupo, nije ljepljivo i lako je dobavljivo.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Hvala svima na preporukama.

Kontaktirao sam kendl, i mogu nabaviti za mjesec dana ali ne crno crveni nego onaj narancasto zeleni koji mi je preruzan.

Ove shopove koje ste mi predlozili ili nema moje velicine, ili ako ima velicina dostava kosta 120 eura, sto mi se ne isplati.

Ima ovdje dostava 15 eur, no to je iz irske, ima netko iskustva s tom stranicom?

Sir! We are surrounded! - Great! Now we can attack in every direction!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Imam bicikl Scott Aspect 60 iz 2009., 26" kotači, prednja guma 26x2.0 a zadnja 2.25, zanima me mogu li na njega staviti tanje gume? Nešto tipa 26x1.5? S obzirom da se vozam i po cesti dosta htio bih nešto tanje i brže, lako stavim nazad ove deblje ako planiram nekud offroad. Na obruču sam našao oznaku 26x1.5 ako to što pomaže.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Tema ulje, kupim 15w-40 motorno ulje za 20kn litru, uzmem gumenu keficu iz ikee za razmazivanje ulja i svaku večer prije vožnje razmažen po lancu, 2min posla.

To ulje imam po dva tri mj.

Know your limits.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
MrBlc kaže...

Mislim da ove jeftilen vilice nisu za teške ljude, bolje ići i na rigid nego na jeftinu suspenziju. Cube će mu bolje odgovarati, ali u ovoj vilici, ako je netko težinom izvan opsega podešavanja, mora se mijenjati feder, a najviše idu do 99 kg. Zračna vilica se štela preko tlaka na koji se pumpa.

 

nije baš točno da vilice s federom idu do 99 kg. Moj bicikl ima tvorničku deklaraciju nosivosti do 150 kg. Vilica radi savršeno, a pri jačem kočenju se tako lijepo "ukopa", da nema šanse da preletiš preko upravljača.

 

Na rigid nije nikako poželjno ići, bezujetno, po zagrebačkim i inim gradskim stazama, ako ti je stalo do bubrega, zglobova, i tome slično.

 

Za zračne vilice svi kažu da im je prednost u štelanju prema vlastitim potrebama, ali ti nitko ne kaže koje su tvoje potrebe. Pa dok sam otkriješ svoju potrebu, potrošiš mjesec-dva dana na štelanje i vožnju s neodgovarajuće poštelanom vilicom. A onda otkriješ i različite potrebe za različite staze, pa sve skupa postaje nepotrebno komplicirano. Umjesto da uživaš u vožnji, baviš se otkrivanjem svojih potreba.

 

Stvarna prednost zračne vilice dolazi do izražaja samo kad je svaki dekagram težine bicikla bitan, jer su nešto lakše od klasičnih vilica s oprugom. U svim ostalim slučajevima vidim prednost klasičnih vilica s oprugom.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.5.2020 9:03 (dick_of_the_sheep).
16 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Rigid je za zapadnjačke gradove koji imaju sređene staze, za Zagreb je suspenzija poželjna. Bicikliram svakodnevno zadnjih 20g po Zagrebu i ne može me nitko uvjeriti  da je vilica nepotrebna.

 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

MA možeš... pretpostavljam da obruć nije nešto jako širok

14 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Pa pretpostavljam da nije, nemam iskustva s mtb-ovima s debljim kotačima pa ne znam koliko su oni široki. Guglao sam tu oznaku i navodno ta oznaka 26x1.5 je zastarjela oznaka koja je označavala koja debljina gume je tad bila namijenjena (1.5). A i guglao sam bicikl i našao sam koji su navodno kotači na njemu i daljnje guglanje je pokazalo da je unutarnja debljina obruča 19.1mm što po svim tablicama pokazuje da može 1.5 na njega ali gornja granica je 2.0 po tim tablicama a ja imam 2.25 bez ikakvih problema..Doduše ne vozim bicikl kao pro, niti vozim brzo, niti zahtjevne trailove niti skokoe radim pa možda zato nisam imao problema.

12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

ma da, može bez problema. Pogotovo za vožnju po gradu...

15 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
dick_of_the_sheep kaže...

nije baš točno da vilice s federom idu do 99 kg. Moj bicikl ima tvorničku deklaraciju nosivosti do 150 kg. Vilica radi savršeno, a pri jačem kočenju se tako lijepo "ukopa", da nema šanse da preletiš preko upravljača.

Službena specifikacija za tu vilicu kaže da najjači feder ide do 99 kg. To ne znači da je to ujedno i maksimalna nosivost, već da pri najvećem preloadu tog federa pri većoj težini može doći do udaranja u graničnik.

 

dick_of_the_sheep kaže...

Na rigid nije nikako poželjno ići, bezujetno, po zagrebačkim i inim gradskim stazama, ako ti je stalo do bubrega, zglobova, i tome slično.

Kvalitetna rigid vilica ipak upija manje neravnine. Nekvalitetna suspenzija vrlo brzo krene raditi probleme, pogotovo težim ljudima.

 

dick_of_the_sheep kaže...

Za zračne vilice svi kažu da im je prednost u štelanju prema vlastitim potrebama, ali ti nitko ne kaže koje su tvoje potrebe. Pa dok sam otkriješ svoju potrebu, potrošiš mjesec-dva dana na štelanje i vožnju s neodgovarajuće poštelanom vilicom. A onda otkriješ i različite potrebe za različite staze, pa sve skupa postaje nepotrebno komplicirano. Umjesto da uživaš u vožnji, baviš se otkrivanjem svojih potreba.

Okvirne tlakove prema težini ti daje svaki proizvođač, kao i upute za podešavanje temeljem saga. Sve ostalo spada u fine tunning koji je dodatna mogućnost, a ne obveza - vožnja s generalno namještenom vilicom je i dalje bar nijansu bolja od federa, a ne gora.

 

dick_of_the_sheep kaže...

Stvarna prednost zračne vilice dolazi do izražaja samo kad je svaki dekagram težine bicikla bitan, jer su nešto lakše od klasičnih vilica s oprugom. U svim ostalim slučajevima vidim prednost klasičnih vilica s oprugom.

Jedina prednost opruge je jednostavnije održavanje. Međutim, preload federa nikad ne može dati istu karakteristiku kao i zračni jastuk, a da ne govoim o boljim vilicama koje imaju dvije komore, što je nešto što s federom ne možeš postići.

 

 

Naravno, casual vozaču je to često overkill, ali minimum bi trebao biti vilica s federom koja dolazi i u zračnoj varijanti, te da ipak upada u raspon za koji feder postoji, poželjno u onaj za koji tvornički feder u vilici dolazi (ne isplati se na novom biciklu plaćati promjenu federa, ako za par stotina kuna više možeš dobiti zračnu vilicu).

 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
9 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Dodem u ducan po drzac za masinicu i kaze mi covjek da postoji preko 250 vrsti drzaca. Iznenadio sam se. 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Dick, ne slazem se s ovim za zracne vilice. Sam feeling voznje, udobnosti, upijanja neravnina, drzanja staze - je apsolutno neusporediv sa bilo kojim federom.

I dodatno na to, mogucnost finog podesavanja same vilice - cine zracne vilice, pa cak i one najjeftinije, puno boljim izborom nego vilice s federom.

...ako se vozis od kuce do posla, ili s djetetom po nasipu, i rigid ce obavljati posao savrseno.
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.5.2020 10:37 (Maddog_HR).
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Kolacic kaže...

Dodem u ducan po drzac za masinicu i kaze mi covjek da postoji preko 250 vrsti drzaca. Iznenadio sam se. 

Ako misliš na hanger -bi li te iznenadilo da branik od Fiće ne paše na Stojadina?

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
11 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Pozdrav ljudi. Frend mi namjerava kupiti bajk i zapeo mu je za oko ovaj.


https://www.rog-joma.hr/hr/bicikl/marlin-5-2020-teal-24237/

Dali se isplati ovo uzeti ili radje nesto drugo? Moze i preporuke. Isao bi do 4000kn. MTB mu je potreban. Hvala
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Da li bi full suspension imao neke blagodati na kičmu i tijelo općenito u odnosu na HT ali za svakodnevnu vožnju, po gradu, Jarunu, makadam trava i slično. Koliko sam skužio to su enduro bajkovi? 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Da je duplo jeftiniji, bio bi precijenjen.

 

gocc01 kaže...

Da li bi full suspension imao neke blagodati na kičmu i tijelo općenito u odnosu na HT ali za svakodnevnu vožnju, po gradu, Jarunu, makadam trava i slično. Koliko sam skužio to su enduro bajkovi? 

Ako je nekom kičma u takvom stanju da bi mu eventualno full suspension imao blagodati, taj vjerojatno ne bi ni smio voziti bicikl.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Endymon kaže...
Pozdrav ljudi. Frend mi namjerava kupiti bajk i zapeo mu je za oko ovaj.


https://www.rog-joma.hr/hr/bicikl/marlin-5-2020-teal-24237/

Dali se isplati ovo uzeti ili radje nesto drugo? Moze i preporuke. Isao bi do 4000kn. MTB mu je potreban. Hvala

 Bolje opcije od toga marlina, ima najbasic opremu.

 

https://ciklo-centar.hr/artikl/drag-hardy-comp-mtb-bicikl -- Shimano Alivio oprema

 

https://ciklo-centar.hr/artikl/superior-xc-879-mtb-bicikl-2019 -- ako se može protegnut 200kn više, ovaj ima zračnu vilicu a raspravu možeš pročitat u postovima iznad i ispod tvog

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice