Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.195.394
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nisam ali planiram kada potrošim Fusso Coat. Po testovima uvijek bude u Top 3.

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Koliko ti realno traje taj fusso? Gledao sam nesto i njega nedavno. Navodno je rezultat odlican ali ga je jebeno staviti na auto. Trazi puno vremena.

PSN:Tomislav025
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Meni doslovno traje godinu dana. Težak je za staviti na lak, računaj da ti treba oko 2-3h. Po ovoj vrućini treba brisati odmah nakon 1-2min jer se osuši pa onda bude teško za utrljati. Ako staviš predebel sloj zna ostavit "oblake" u odsjaju pa ne treba pretjerivati s količinom, mislim da je nova verzija Fusse što je sada u prodaji riješila taj problem. Hidrofobnost i trajnost je odlična, malo poboljša sjaj ali nije mu to svrha. Pošto nemam vremena Fiestu sam većinom jednom tjedno prao na samoposlužnim praonicama koje koriste dosta agresivan šampon i još uvijek nije izgubio svojstva, jedino što ga može skinuti je neko blago otapalo tipa kao što je medicinski benzin.  

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
NisamNormalan12 kaže...

Pozdrav, da li neko ima iskustva sa D3S xenonima. Razumijem da je najbolje kupiti original i plus na to dobiti garanciju ali tražim neke druge tipa D3S Osram Night Breaker Laser, da li ih je neko koristio ili ima iskustva sa sličnim sijalicama? Negdje sam pročitao da poslije nekog vremena izgube dosta na svjetlosti pa me zanima. Lp

 Preporučio bi ti Neolux marku, to je prepakirani Osram. Ugrađujemo ih svima, najmanje odlaze. Košta s rabatom nekih 290kn, prvi osram koji je najjeftiniji je 400kn. A isti shit.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jel ima tko kakva iskustva sa Renalut Lagunom iz 2012., 2.0 dci motor.

Jako mi se svidio auto, i razmišljam o kupnji, ali ne znam nikog tko je imao i vozio takav auto neko dulje vrijeme pa da mi može reći neka svoja iskustva.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Koliko treba inace dok ovi iz gorice ne posalju dokumentaciju od atesta? Prosli utorak sam napravio veliki atest (gewinde, stopke i zadnji branik) i jos nema odgovora 

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav ekipa, što bi preporučili za 7.5k €, do max 9k €. 90% vremena gradska vožnja.

 

Gledao sam benzince i najviše vidim Corsu, Clio i 208, '14-'16, oko 60kw. Tako nešto?

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ministar kaže...

Pozdrav ekipa, što bi preporučili za 7.5k €, do max 9k €. 90% vremena gradska vožnja.

 

Gledao sam benzince i najviše vidim Corsu, Clio i 208, '14-'16, oko 60kw. Tako nešto?

 Ja sam za 9 nelatio na Astru 2016, 1.0t, 53000 km, tako da možda naletiš i na malo veći autić za te novce.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Suzuki swift ako ti prtljažnik nije toliko bitan. Imao 2013.god, imao bih ga jos da mi nije bio potreban veći afto. 1.2 benzin, troši skoro nista. Nikakvih kvarova.
Punac ima 208-cu, šit koliko je to loš mjenjač i komande. A volan i ta njegova pozicija mi nikad nisu sjele.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Znači, 208 onda ne  nije mi bitno da je veći auto, važnije mi je da se manje kvari.. čak mi ni potrošnja nije toliko kritična s obzirom na manju kilometražu

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ministar kaže...

Pozdrav ekipa, što bi preporučili za 7.5k €, do max 9k €. 90% vremena gradska vožnja.

 

Gledao sam benzince i najviše vidim Corsu, Clio i 208, '14-'16, oko 60kw. Tako nešto?

 

Civic/Corolla/Auris, benzinci 1.5/1.33 ili 1.5/1.8 hibridi.

Nadju se od 7500 do 8800€, ako planiras uvesti:

www.autoscout24.hr

 

PS - Ako trebas manji automobil, koji je relativno nepoderiv, imas Yarisa sa 1.4d4d dizelom:

https://www.njuskalo.hr/auti/toyota-yaris-1.4-d-4d-5-vrata-klima-rega-02-22-kartice-36-60-rata-oglas-33944171

 

S tim da nebi bilo lose ga nekad i propuhat. Jedan tip u preduzecu ima jednog za "svaki dan do i od posla",

i vec ima 470.000km gore, naravno ima i hrdje i svega, al vozi bez frke - a za vikend ima S-Maxa, za obiteljske potrebe.

Promjenjiva tablica i to je to.

 

Ista stvar vrijedi i za Corollu 1.4d4d, s tim da je ova automatik, pa je za gradsku voznju ugodnija, ali kad se mjenjac pokvari,

skuplje je nego popraviti rucni:

https://www.njuskalo.hr/auti/toyota-corolla-1.4-d-automatic-automatik-oglas-25241676

 

Ili ako hoces mali-veliki benzinac, imas 1.2 Jazz:

https://www.njuskalo.hr/auti/honda-jazz-1.2-vetec-elegance-lipp-automobili-40-000-km-full-op-oglas-35082874

 

Takodjer nepoderiv, Hondin automobil koji u zadnjih 7 godina ima najmanje kvarova od svih Hondinih modela.

 

 

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.7.2021 9:14 (Čitatelj).
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Umjesto 7000€ za ovu Hondu Jazz 2014 kupi si Punto iz 96e za 400€ i imaš bolji auto, a i modernije izgleda.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema

I sa ostatlih 6600€ imas za ulje i benzin 1:1 za slijedecih 5 godina

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Hebes mi mater ako itko normalan kupi auto za 7000€ koji iznutra izgleda kao Hyundai Matiz iz 98'.

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jedna zanimljivost, barem meni. Prije par dana sam sa frendom išao po autoputu od Rijeke do Zagreba sa njegovim Peugeot 307 iz 2007. Auto ko auto za te godine, ima dosta prostora naprijed i solidno radi. Ono što me malo iznenadilo je da cijelo vrijeme nije trošio više od 4 l/100km. Krenuli sa trećinom rezervara i nakon 200 km kaže računalo da ima još za 180 km. Sad mi nije jasno koji se to napredak dogodio s dizel motorima u zadnjih 14 godina? Osim ad blue i manje ispušnih plinova.
Do not feed the trolls!!
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Taj je vozio 100kmh... 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
DragonWarrior kaže...
Jedna zanimljivost, barem meni. Prije par dana sam sa frendom išao po autoputu od Rijeke do Zagreba sa njegovim Peugeot 307 iz 2007. Auto ko auto za te godine, ima dosta prostora naprijed i solidno radi. Ono što me malo iznenadilo je da cijelo vrijeme nije trošio više od 4 l/100km. Krenuli sa trećinom rezervara i nakon 200 km kaže računalo da ima još za 180 km. Sad mi nije jasno koji se to napredak dogodio s dizel motorima u zadnjih 14 godina? Osim ad blue i manje ispušnih plinova.

 Napredak je u tome kaj su postali osjetljiviji, skuplji i kompliciraniji za popravljati, nedo bog da natocis malo losije gorivo a voznja mora biti 80% otvoren put kako se govna vezana za ekologiju nebi zacepila.. Eto to su postigli.. To je vjv 1.6 hdi motor, taj trosi stvarno malo ali je noviji i osjetljivi od dobrog starog 2.0 hdi koji je u svoje vrijeme bio gospodski tih.. Ne znaju vise kaj bi izmislili, na brosurama potrosnje po 3l a stvarnosti nista manje od dobrih starih jednostavnih motora da bi opravdali sve sta ces morat ulozit u njih kroz isti broj kilometara 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ima li netko iskustva s Hyundai i30, 1.6, dizel, 2013. godina, mislim da 81kW? Ima 100injak tisuća km

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
luka94 kaže...

Hebes mi mater ako itko normalan kupi auto za 7000€ koji iznutra izgleda kao Hyundai Matiz iz 98'.

 

nisam u toku, kaj kupuje VW ili škodu?

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.7.2021 20:32 (nine).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
DragonWarrior kaže...
Jedna zanimljivost, barem meni. Prije par dana sam sa frendom išao po autoputu od Rijeke do Zagreba sa njegovim Peugeot 307 iz 2007. Auto ko auto za te godine, ima dosta prostora naprijed i solidno radi. Ono što me malo iznenadilo je da cijelo vrijeme nije trošio više od 4 l/100km. Krenuli sa trećinom rezervara i nakon 200 km kaže računalo da ima još za 180 km. Sad mi nije jasno koji se to napredak dogodio s dizel motorima u zadnjih 14 godina? Osim ad blue i manje ispušnih plinova.

 

Ne znam koji je motor u toj 307ici, ali ja u dostavnom Partneru imam stari provjereni 2.0 HDi (66kw) i zaista trosi na kapaljku. Bas danas tankao full tank i prosjecna potrosnja 6.2l s tim da je jedno trecina tanka napravljena s 800kg tereta. 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

THP issues.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

1.6?

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

1.6?

 Da, mini kufer.

 

Lik ga držao 200-220 od županje do zgb-a, i pokuša ga poslije naplatnih prema karlovcu tak držati, na pol puta izgubio snagu. Ostatak vidiš i sam. Ispala čašica ventila, napravila show 

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Dobro je i prosao... i bez policijske kazne, ova mu je jos bolja

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ramzocro-HCR kaže...

THP issues.

 Koji je to motor? Hic radio mapu ? 

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.7.2021 13:34 (Rucipe).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Rucipe kaže...
ramzocro-HCR kaže...

THP issues.

 Koji je to motor? Hic radio mapu ? 

 Original sve 175ks n14b16 brijem, nisam gledao oznaku, niti me ne zanima. Drugi motor treba.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Koliko km?

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Koliko km?

 130t, ali ne vjerujem. i glava je izgrebana ko da je neko strugao ostatke brtve glave, neka teška kemija, zato ga nećemo ni slagati

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pitanjce.

4 godine stare Uniroyalke Rainexpert 195/65R15 na Peugeotu 406 dosta potrošene. Najviše prednje gume, vanjska strana. Godišnje pređem možda 10k km, ako i toliko.

 

Vulkanizer mi govori kako su to dosta mekane gume i da nisu baš za teža auta, a da se vanjski rub potrošio najviše od vožnje te da nema potrebe raditi optiku jer auto ne vuče u dtranu i direktan je na volanu. 

Ništa ne ostavljam nezavrš
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Odgovor na pitanje - Da.

 

 

I još ovo, vanjski rub se potrošio od vožnje. No šit šerlok. Od čega bi se trebao potrošiti? Od promjene goriva? 

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice