Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.108
|
čitano: 13.231.927
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Megane RS oprema, malo je vjerujem tvrđi nego ostali, 19" su na njemu, sve to utječe. I ne,nije samo meni neudoban, tko god se od nas vozija svakome je bila bol u leđima nakon malo duže vožnje tako da nisan jedini koji je to rekao, objektivan sam maksimalno. 

I ne možete mi tvrditi da bilo koji francuz ima bolju kvalitetu izrade od spomenutih marki Njemačkih. Ja razumin da je to auto malo starije i više prišlo ali da je novije bolje kvalitete izrade, materija, udobnosti nikako ne mogu potvrditi.

Gamer
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mirko111222 kaže...

Megane RS oprema, malo je vjerujem tvrđi nego ostali, 19" su na njemu, sve to utječe. I ne,nije samo meni neudoban, tko god se od nas vozija svakome je bila bol u leđima nakon malo duže vožnje tako da nisan jedini koji je to rekao, objektivan sam maksimalno. 

I ne možete mi tvrditi da bilo koji francuz ima bolju kvalitetu izrade od spomenutih marki Njemačkih. Ja razumin da je to auto malo starije i više prišlo ali da je novije bolje kvalitete izrade, materija, udobnosti nikako ne mogu potvrditi.

 A je, mogao si 22" i onda reci neudobno je... 

 

Evo ti BMW, 30k km u 3 godine, zadnja ramena otisla, pa neka netko kaze Njemacka kvaliteta.

Di2 & EPS FTW!
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ne znam baš, meni je F30 vjerojatno najjadnije sklopljen auto kada uzmem u obzir cijenu. Sve škripi, znači slobodno mogu reći da je Fiesta bolje sastavljena. G20 je već puno bolji od F30.

Kada smo kod ramena, prijatelj je sa F30 udario u rubnik pri nekih 15kmh i puklo rame napola.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.4.2021 22:27 (ivanzu).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

U svakom autu se može dogoditi kvar,  može se kupiti novi MB pa nakon 1000km crkne motor. Sve je to relativno sa mašinama, ni jedna nije 100% ista. O kojem je bmw-u rijeć ?

Gamer
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

G20 je već cijenom daleko ali auto i na izgled izgleda nekako čvršće. 

Pri 15kmh u rubnih i puklo rame? To je isto kao kad kažeš " šeta isprid kuće i slomija nogu", ne može se generalizirati. Probajte vi sa svojim autom udriti pa da vidimo stanje hahaah, sigurno neće proći bez oštećenja.

Gamer
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Razmišljam o kupovini jos jednog 19 seta,a trenutni bi ostavio za zimski posto su felge plastificirane pa je bolje za sol i kamenčiće,  tj zimske uvjete. 

Trenutni odabir mi je Alutec monstr u metallic bronci. Sa kupi gume.hr je cca 5400kn set 19

Trenutno je gore style 166, u gun grey metallic i to su kazem plastificirane. Posto je auto mat crni i to ga nanovo farbam, treba mi i neka cool felga. Jel ima netko ideju,  preporuku za nekakvu dobru felgu u broncanoj boji ili tako nešto 

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...
ramzocro-HCR kaže...

Nez dal da se pravim grbav, ili da ju promjenim... Jer skužio sam da neš nije u redu glede paljenja auta, pogotovo kad stoji malo dulje. Nisam primjetio neke druge probleme, zasad.

 Ako se može natoči vode, probaj spojiti na punjač koji ima opciju popravljanja.

 Sve ja to dobro znam, nego je problem što je poklopac malo pre-dobro induktivno zavaren... Pokušavam cjelo jutro to otvoriti, neide, nekako je poklopac gumenast po rubovima, i jednostavno se krene rastvarati kad ga jače napnem s pripremama. Aku je star 5-6god, i to je to što je planiran da radi. Mislim, nije to toliko loš health, ljudi imaju puno gore aute, nego ja sam paničar, odmah mi je u glavi naglo zahladnjenje poslije ljeta, sigurno će crknuti kad najmanje očekujem.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mirko111222 kaže...

G20 je već cijenom daleko ali auto i na izgled izgleda nekako čvršće. 

Pri 15kmh u rubnih i puklo rame? To je isto kao kad kažeš " šeta isprid kuće i slomija nogu", ne može se generalizirati. Probajte vi sa svojim autom udriti pa da vidimo stanje hahaah, sigurno neće proći bez oštećenja.

 Oštećenje će biti na gumi i felgi ali rame neće puknuti. 

5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Meni se tako dogodilo na puntu 1 aku star 3-5 godina crknuo samo tako od sebe, nije bas davao nekakve znakove smrti, doduse ja nisam ni provjeravao sa nekim aparatima u kakvom je stanju.

Bilo je ljeto, doslovno ujutro ga upalim i odvozim 7-8 km do grada i ugasim auto. Nakon 7-9 h ja njega upalim i starta ko mina opet, odem djir po gradu nesto (1km voznje) i ugasim ga. Nakon 1h ga upalim i starta opet bez beda nekakvog, odvozim 7-8 km do doma. Parkiram ga doma u dvoriste i kazu moji za 2-3 h ajde ga samo preparkiraj da ne stoji tu jer im je kao smetao. Idem upalit kada ono nula bodova ..

Probao ga i puniti i svejedno nije upalio.. 

 

Ajde ti sada zamisli da mi je krepao negdje 40km od doma i onda trazis di je problem. Taj put sam imao bas srece, a stvarno nije se dogodilo da je nesto auto lose palio ili tko zna sta..

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...
mirko111222 kaže...

G20 je već cijenom daleko ali auto i na izgled izgleda nekako čvršće. 

Pri 15kmh u rubnih i puklo rame? To je isto kao kad kažeš " šeta isprid kuće i slomija nogu", ne može se generalizirati. Probajte vi sa svojim autom udriti pa da vidimo stanje hahaah, sigurno neće proći bez oštećenja.

 Oštećenje će biti na gumi i felgi ali rame neće puknuti. 

 Sigurni ste da neće puknuti? Ja se kladim da sa istim tim f30 nakon što napravi rame udre opet na isto mjesto i da neće puknuti rame. Ne može se generalizirati, tako da priča vam nema smisla.

Gamer
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja samo znam da je na oba F30 puknulo rame. Jedan udario rubnik s 15kmh, a drugi se zabio u Megana 3 pri 30kmh pa je puklo. Ti slobodno uzimaj F30 sa 200k km i misli kako si dobro prošao jer "ŠVABO JE TO". Ako već pati od markica neka uzme A3 Sedan bar će dijelovi biti jeftini.

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.4.2021 12:54 (ivanzu).
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

https://www.index.hr/auto/clanak/ovo-je-novi-vw-polo/2270906.aspx?index_ref=read_more_d

 

U natjecanju za najdosadnije vozilo Polo je završio prvi, iako je nakon njega trebalo biti pregledano još nekoliko vozila. Naime, suci su zaspali tijekom pregleda fotogorafija, pa je natjecanje prekinuto. Polo je uvijek bio dosadan auto, ali ovo je baš vidljivi korak unazad.

 

 

Ova stražnja svjetla su relikti nekih hjundaji pokušaja da od 2010. modela naprave malo agresivniji look. Da nema famoznih lightbarova iz 3073. futurizma, ovo je facelift dostojan 2013.

 

U VW očito imaju krizu dizajna interijera, ili se EV dizajneri koškaju sa naftašima.

VW-ov novi volan na Golfu je žestoko kritiziran zbog lošeg haptic response, kao i neintuitivnog spoja toucha i tipki.

Na polu je klasični volan sa pravim tasterima. Bravo!

No dalje su odvojili kontrolu klime sa TSa - što je super, ali su napravili touch slider!?

 

Nije tu samo VW kriv, mnogo modela čini neintuitivni čušpajz stavljanja toucha gdje netreba, stavljanja kontrolu svega na ekran, ili ugrađivanja ovog čudnog spoja tuuch-tipki. Nije uspjelo Appleu na MacBooku - zašto itko misli da to netko želi na automobilu!?

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
wyks kaže...

Naime, suci su zaspali tijekom pregleda fotogorafija, pa je natjecanje prekinuto.

 

kako kaže ona stara, lova buši di burgija neće 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
aloevera13 kaže...

Meni se tako dogodilo na puntu 1 aku star 3-5 godina crknuo samo tako od sebe, nije bas davao nekakve znakove smrti, doduse ja nisam ni provjeravao sa nekim aparatima u kakvom je stanju.

Bilo je ljeto, doslovno ujutro ga upalim i odvozim 7-8 km do grada i ugasim auto. Nakon 7-9 h ja njega upalim i starta ko mina opet, odem djir po gradu nesto (1km voznje) i ugasim ga. Nakon 1h ga upalim i starta opet bez beda nekakvog, odvozim 7-8 km do doma. Parkiram ga doma u dvoriste i kazu moji za 2-3 h ajde ga samo preparkiraj da ne stoji tu jer im je kao smetao. Idem upalit kada ono nula bodova ..

Probao ga i puniti i svejedno nije upalio.. 

 

Ajde ti sada zamisli da mi je krepao negdje 40km od doma i onda trazis di je problem. Taj put sam imao bas srece, a stvarno nije se dogodilo da je nesto auto lose palio ili tko zna sta..

 Prije ovog samo imao kao Toplu Top(3god garanc), brate mili, prošli dva tjedna nakon garancije, totalno random, bez ikakvih znakova, auto nije htio upaliti. Onda sam kupio ovaj exide, ali na njemu osjećam da nije više to to, kad odstoji auto tjedan dana, na Topli, nisam, sve je bili sasvim normalno, iduće jutro na posao idem, r.i.p..

 

Budimo realni, opet ću uzeti exide, možda yuasu, nisam se još odlučio. Moram viditi šta bolje ide, jer ne želim uzimati bateriju koja stoji dugo na skladištu.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Hahahah daj me nemoj molin te, nadan se da je šala jer bi inače bilo tužno.

Gamer
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Još jedan koji nije došao po mišljenje nego po potvrdu. 

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Još jedan koji nije došao po mišljenje nego po potvrdu. 

 Potvrdu čega? Pitao sam na šta obratit pažnju pri kupovini, nisam pitao mišljenje i savjet koje auto uzeti. 

A od tog sveg ti se dovezao ramena koje je puklo liku koji se zabija u rubnjak i drugi koji se spuca u auto. Daj me nemoj jebat. Ako ti smeta izbor auta, slobodno preskoči moj post, jbg ne možeš mi nametati svoje mišljenje kao ni ja tebi svoje. Tako da pusti rame, nemoj biti smješan. 

Gamer
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Kupi si ono s cim ces biti sretan.
Ako si ti sretan dati 20.000€ za 200.000km staro vozilo, i siguran si da tu nema ulaganja i da je daily driver, onda sretno i uzivaj.

Ja kupim svakih 5g nov automobil i vozim 120-150.000km, prodam i kupim drugi.

Nisam tip koji nejde na servise i prodaje probleme drugima.
Redovno odrzavam u sluzbenom za vrijeme jamstva, a nakon jamstva u ATU servisu.

Ja ne zelim stati na cesti i cekati slep sluzbu, osobito na putovanjima od preko 1000km.

Al gle, nisi rvat ak ne vozim bajrise mist wagen i ako nije dizer
Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Haha, tako i meni random.. Trenutno ne znam koji mi je u ovom drugom autu, ali vec ima 3-4 godine pa mislim da je to isto uskoro za nekakvu zamjenu.

 

A koji su po tebi onako najbolji i koje bi trebalo izbjegavati? nemam toliko bas iskustva sa mijenjanjem jer vozim tek 3-4 godine..

vidim da ima varta, ciak, exide, botari nekakav, fiamm..

 

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Još jedan koji nije došao po mišljenje nego po potvrdu. 

Tipičan rvat koji pati na 'kvalitetu' a zapravo ga zanima premium osjecaj vožnje i vjerojatno dojam koji će ostaviti u selu. Ali dobro, ja svakome tko prizna da želi auto iz tih razloga priznam da je to u redu. Njihove pare, nek kupe što žele. Ipak, laži ne trpim i kad netko krene o 'kvaliteti' određene marke u smislu održavanja, servisa i pouzdanosti ja mu pokažem nas treci auto, staru kantu od dacie logan koja je doslovce sanduk, a vozi vec 250k km bez ikakvih kvarova i siguran si da te nikad neće ostaviti na cesti.

9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Ne znam baš, meni je F30 vjerojatno najjadnije sklopljen auto kada uzmem u obzir cijenu. Sve škripi, znači slobodno mogu reći da je Fiesta bolje sastavljena. G20 je već puno bolji od F30.

Kada smo kod ramena, prijatelj je sa F30 udario u rubnik pri nekih 15kmh i puklo rame napola.

 Slažem se, nebui mijenjal Fiestu niti za BMW od 100k eura. Zapravo bi, prodal bi ga, kupil jednu ST za vikend i još jednu ovakvu 1.0 za daily drivera. I ostalo bi mi za 3 godine za bengu.  pametnom dosta. Isto kak nikad nebi Trek bicikl kupil, Norco je sasvim oke  

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...


Ja kupim svakih 5g nov automobil i vozim 120-150.000km, prodam i kupim drugi.


 Da svakih 5 godina kupiš auto star 1 godinu, nakon 5 promjena auta bi ti šesti bio gratis (koliko izgubi na vrijednosti svaki auto u prvoj godini*5 auta koje promijeniš)

 

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...
Čitatelj kaže...


Ja kupim svakih 5g nov automobil i vozim 120-150.000km, prodam i kupim drugi.


 Da svakih 5 godina kupiš auto star 1 godinu, nakon 5 promjena auta bi ti šesti bio gratis (koliko izgubi na vrijednosti svaki auto u prvoj godini*5 auta koje promijeniš)

 

Pa kupi nešto normalno kod čega može podnijeti tu premiju.

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Kupujem novi koji ima Tagesanmeldung i ispod 500km, jer ti su bili prijavljeni 1 dan za svrhe raznih fotkanja za casopise, video emisije itd.

Popust u startu je velik, jer NoVA porez je vec placen, dakle 3-4.000€ platim u startu manje, plus popust itd, i automobil od 35.000€ me najcesce izadje oko 27-28.000€.

Meni super, ne trazim nista bolje od toga, jer dobit ni necu.
A najveci gubitak je placanje NoVA poreza.
Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
aloevera13 kaže...

Haha, tako i meni random.. Trenutno ne znam koji mi je u ovom drugom autu, ali vec ima 3-4 godine pa mislim da je to isto uskoro za nekakvu zamjenu.

 

A koji su po tebi onako najbolji i koje bi trebalo izbjegavati? nemam toliko bas iskustva sa mijenjanjem jer vozim tek 3-4 godine..

vidim da ima varta, ciak, exide, botari nekakav, fiamm..

 

 Iskreno, za to sam se počeo voditi ko i za tehnikaliju, što računalnu, što kućne potrepštine, što više garancije, i što bolje se prodaje - to uzimam.

 

Jeftinije stvari izbjegavam jer su se dokazale da nakon garanc prdekana. Ponajviše tudor, topla, i bosch.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Uzmes Yuasa sa najvise jamstva i miran si.
Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
10 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Mišljenje o gumi uniroyal rainsport 5 u dimenziji 235/35/19?

Ili ići na nexen nfera sport? 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nexen

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

https://www.autoblog.com/2021/03/09/tesla-full-self-driving-level-2-sae/

 

Tesla admits its Full Self-Driving technology is a Level 2 system

 

 

 

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nixass kaže...

https://www.autoblog.com/2021/03/09/tesla-full-self-driving-level-2-sae/

 

Tesla admits its Full Self-Driving technology is a Level 2 system

 

 

 

 Waymo je daleko ispred tesle po pitanju autonomne vožnje. Samo nisu nahajpani i nemaju ultra popularnog twitter klauna koji ih reklamira.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice