Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.195.384
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Treba svaki mjesec oprati volan i staviti nešto za zaštitu ako vam se dosta znoje ruke. Meni se ruke znoje ovisno od materijala. Nekom logikom plastika na skupljim miševima uzrokuje znojenje dok na onim jeftinim od 50kn ništa.

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.4.2021 15:38 (ivanzu).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Treba svaki mjesec oprati volan i staviti nešto za zaštitu ako vam se dosta znoje ruke. Meni se ruke znoje ovisno od materijala. Nekom logikom plastika na skupljim miševima uzrokuje znojenje dok na onim jeftinim od 50kn ništa.

 Mislim da je mjesečno čiščenje volana pogotovo kožnog malo overkill, eventualno kad se čisti unutrašnjost vlažnom mikrofibrom ili interior detailerom proć preko njega, al baš dubinski čistit kožu svaki mjesec mi se čini dosta kontraproduktivno.

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ramzocro-HCR kaže...

Šta reći

 pa kako? 

505 s crtom
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Mislio sam običnom mlakom vodom, a ne kemijom. Općenito koža na volanu je većinom od trećerazredne kože koja ovisi o sloju laka da bude dugotrajna. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.4.2021 21:00 (ivanzu).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1950Killer kaže...
ramzocro-HCR kaže...

Šta reći

 pa kako? 

 Trul auto iz delnica, išli ležaj mjenjat, ostatak je povijest. Da vidite tek uživo kak je disk bio pojeden i tanak na tom dijelu, čudo da pri jačem kočenju nije dečko negdje stradao.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Poz, ima netko tu možda bmw 318d f30? Je li trom jako, može se čipati? Gledamo neko auto uzeti pa gledam baš tu tricu do nekih 15 000€, faceliftan model mi je upao u oko jedan sa njuškala u Zg. Sad kako provjerit da nije udaran, da nisu kilometri vraćani, na šta treba paziti?

Ako netko ima specifičan ili sličan model bija bih zahvalan na savjetu. Hvala unaprijed. 
Ide link auta https://www.njuskalo.hr/auti/bmw-f30-lci-318d-f1-automatik-alu-19-full-led-oglas-33995417

 

Gamer
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ako planiraš voziti trke s njim trom je, za normalnu vožnju je ok. Ako s vremenom misliš da bi trebao više digneš ga na 200ks za par stotina eura i miran si.

Ali, ovaj ja ne bi nikada uzeo. 174k km za manje od 5 godina, opreme nema ništa, ručna klima, mala navigacija, putno računalo kao na Putnu 2, a 16 soma eura..

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

A svi su oni prešli tu nedi, za te novce teško može bolje, gledam golf 7 te neke godine 2.0, dsg dođe tu nedi cijenom a sigurno je klasa manje auto, manje prostora, ružniji itd... 
Gleda sam i jedan 2012. godina, 320d, bolja oprema dosta, slična kilometraža ali stariji model pa se tu premišljam najviše. 
Sestra će to voziti najviše, ja rijetko kad, tako da nije joj nešto oprema ni bitna previše a ni snaga ali eto kad gledam treba pogledat pa  uzet najbolje što se može za te novce.

Uglavnom hvala na savjetu.

Gamer
5 godina
offline
Auti - ultimativna tema

A koliko sestra ima vozackog iskustva ? Cisto pitam da ne bi ispalo bolje da kupi neku krntiju od 10K kuna... Kada joj nije bitna ni oprema,a ni snaga jel'te. Generalno 120 kila kuna nije za sestru kojoj nije bitna ni oprema ni snaga, ako me razumijes.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

U kojem slučaju može bit bolje kupit lošiji auto od boljeg? Šta ako cura ima i 5 dana vozačkog iskustva onda nek kupi starog razdrndanog Punta, a ak je bajo frajer onda njemu treba šta, supercar?

 

Najbolji savjet ti je da pitaš sestru koji joj se auto sviđa pa krenite od tu. Jbš ti i BMWa i Mercedesa ako se njoj baš sviđa Fiat 500 i uvijek će joj bit tlaka vozit auto koji ne želi.

 

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ma vozi super, vozila je do sad dosta, siguran je vozač. Nikako lošiji neki auto ne dolazi u obzir, kad kupuje ide nesto "da valja".  fiat, citroen i slični mi ne igraju ulogu. Iako to bi se moglo kupiti novo za te neke novce ali ipak ne bi. Ne bi želia da me se krivo shvati, to su sve odlični auti ali ipak bi rađe polovno a kvalitetnije nego novo a manje kvalitetno. I nema kao žensko pa može krntija neka da se popravlja svako 2 tjedna, kupuje se da traje nekoliko godina.

Gamer
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ak ce se samo drljat par km dnevno po gradu, onda ti dizel nema smisla.

I "kvalitetno bez popravljanka" i 180.000km nejde u istu recenicu.

Imas za do 15.000€ Lexus CT200h sa do 30.000km, 2016. i noviji.

Em je stedljiv za drljenje po gradu, em fini materijali, dobro opremljen, automatski mjenjac, i miran si slijedecih 100.000km, a poznavajuci te hibride, 300.000km odrade bez da se ista dira na masini.
Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mirko111222 kaže...

Ma vozi super, vozila je do sad dosta, siguran je vozač. Nikako lošiji neki auto ne dolazi u obzir, kad kupuje ide nesto "da valja".  fiat, citroen i slični mi ne igraju ulogu. Iako to bi se moglo kupiti novo za te neke novce ali ipak ne bi. Ne bi želia da me se krivo shvati, to su sve odlični auti ali ipak bi rađe polovno a kvalitetnije nego novo a manje kvalitetno. I nema kao žensko pa može krntija neka da se popravlja svako 2 tjedna, kupuje se da traje nekoliko godina.

 

Ako je ovaj dio vazan, bolje uzet novo pa makar i Citroen nego rabljeni premium s 180tkm na grbaci. 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Imao sam onaj kineski lexia kabel i PP2000 i s njim sam si napravio sam drugi ključ i daljinsko da normalno radi, pa vjerujem da tako možeš i za svoj auto, jer sam ja to rješio za Peugeot 406 coupe hdi iz 2002. godine, koji je doduše sad kod bratića, ali zadnjih mjeseci ga redovito vozi u Belgiju i nazad, pa ne mogu ponuditi ako si u Slavoniji da ti to ja riješim s njim, jer sam mu uz auto dao i dijagnostiku... 

Pucaaaajjjj :)
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mirko111222 kaže...

Ma vozi super, vozila je do sad dosta, siguran je vozač. Nikako lošiji neki auto ne dolazi u obzir, kad kupuje ide nesto "da valja".  fiat, citroen i slični mi ne igraju ulogu. Iako to bi se moglo kupiti novo za te neke novce ali ipak ne bi. Ne bi želia da me se krivo shvati, to su sve odlični auti ali ipak bi rađe polovno a kvalitetnije nego novo a manje kvalitetno. I nema kao žensko pa može krntija neka da se popravlja svako 2 tjedna, kupuje se da traje nekoliko godina.

Priznaj, vozi sestra ili ti?

Stari "kvalitetni" Golf ili BMW, stvarno misliš da će biti bolji u peri - deri modu od 99% vozila koja su sad u trgovinama?

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ma sestra je 99%, u svakoj bijeloj trojci koju vidim bude neka plavuša.

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zašto ne bi žensko moglo vozit neku seriju 3, je tu ne vidim nešto loše, aj da je neko auta, to jest motor, a govorimo o 318d, daj nemojte me zajebavat. Prvenstveno se razmišljalo o MB c220d 2016. Ali ipak van budžeta tako da jedino ostaje ovako nešto gledati. Hvala svima na savjetima.

Gamer
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Proban je novi megan, ima ga susjed. Neudoban je Bože, golf je za njega auto po pitanju udobnosti a megan full oprema sve, od panoramskog krova pa svega ostalog. Tako da tu liniju izbjegavam pa taman i iz tvornice. Još takav megan novi dođe brdo novca. 

Gamer
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nez dal da se pravim grbav, ili da ju promjenim... Jer skužio sam da neš nije u redu glede paljenja auta, pogotovo kad stoji malo dulje. Nisam primjetio neke druge probleme, zasad.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mirko111222 kaže...

Proban je novi megan, ima ga susjed. Neudoban je Bože, golf je za njega auto po pitanju udobnosti a megan full oprema sve, od panoramskog krova pa svega ostalog. Tako da tu liniju izbjegavam pa taman i iz tvornice. Još takav megan novi dođe brdo novca. 

 

Njemačko auto, buraz, ne može francuz biti bolji nikako 

 

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Morao sam se sparkat jučer pored nove M6 još je ista boja lo moja pa da ih napokon pogledam jednu pored druge 

 

 

 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gocc01 kaže...

Morao sam se sparkat jučer pored nove M6 još je ista boja lo moja pa da ih napokon pogledam jednu pored druge 

 

 

 

 Meni su mazde top uvijek bile i bit ce al jbga na kraju sam moro na VW

uglavnom vidi se fina razlika izmedu ova dva automobila

Bnet: mNik987#2148
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mika2210 kaže...
mirko111222 kaže...

Proban je novi megan, ima ga susjed. Neudoban je Bože, golf je za njega auto po pitanju udobnosti a megan full oprema sve, od panoramskog krova pa svega ostalog. Tako da tu liniju izbjegavam pa taman i iz tvornice. Još takav megan novi dođe brdo novca. 

 

Njemačko auto, buraz, ne može francuz biti bolji nikako 

 

 Ajde ovak... sada imam novog VW Tiguana 2021, dakle glanc novi...

Prije toga sam imao dva Renaulta i ne mogu reci da je VW Tiguan udobniji auto...kvalitetniji iznutra da ali sjedala da su mi udobnijia... tesko da to mogu reci iako mi je Renault bio iz 2007, ako se ne varam Renault je poznat baš po udobnosti...

Bnet: mNik987#2148
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Vjerojatno je bio u Meganeu GT.

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Moj post je bio sarkazam na mirkov post o tome kako je vw najudobniji i kako ne želi gledat "nikakve fiate i citroene", samo "njemačko auto", makar je auto stariji 4-5 godina i ima blizu 200 000 km na grbači. I još se uzima takav auto da se ne kvari 

 

Nevjerojatno mi je da u današnje vrijeme i dalje ima ljudi koji tako razmišljaju.

5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mika2210 kaže...

Moj post je bio sarkazam na mirkov post o tome kako je vw najudobniji i kako ne želi gledat "nikakve fiate i citroene", samo "njemačko auto", makar je auto stariji 4-5 godina i ima blizu 200 000 km na grbači. I još se uzima takav auto da se ne kvari 

 

Nevjerojatno mi je da u današnje vrijeme i dalje ima ljudi koji tako razmišljaju.

 U klasi VW jeste VW najudobniji. DOk ne sjedes u nesto drugo.... Zato i ne zeli gledati jer zna da bi se razocarao u VW ;)

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Najudobnija sjedala koja sam ikad isprobao su bile na Renault Talismanu 2016.

 

Bas sjedalo po mojoj guzici. Steta sto automobil nije po mojim mjerama i dzepu.

 

Japanci rade najkrace siceve u klasi... jer su  ljudi kratkog rasta - niti jedan japanac nije udoban kao francuz.

(izuzev luksuzne marke japanaca)

 

Koreanci tu rade bolji posao, rade sjedala kao za amere i takve dilaju i u EU.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ramzocro-HCR kaže...

Nez dal da se pravim grbav, ili da ju promjenim... Jer skužio sam da neš nije u redu glede paljenja auta, pogotovo kad stoji malo dulje. Nisam primjetio neke druge probleme, zasad.

 Ako se može natoči vode, probaj spojiti na punjač koji ima opciju popravljanja.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.4.2021 19:58 (ivanzu).
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Izgleda li vam ovo kao da je preko 100°? Kolka je normalna radna temperatura za benzinca? Sad sam nakon 2 mjeseca na 10,5l prosječne potrošnje i preko 90% grad.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

100C je radna temperatura za Mazdu 6.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice