Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.178.969
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BORG kaže...
mzopg kaže...

Da malo razbijem raspravu, ekipa valja li išta od ovoga za poliranje ili da tražim dalje? Ne treba mi ništa profi, nešto za dobro poliranje tipa jednom do dva puta godišnje i cijenom do oko 100 eura.

 

https://pevex.hr/brusilica-za-poliranje-einhell-cc-po-90-285845.html

https://pevex.hr/brusilica-za-poliranje-einhell-cc-po-1100-2e-285846.html

 

Ako ima bolje za te novce dajte link. 

 Ima u lidlu jos jeftinije, sljedeci cetvrtak:

https://www.lidl.hr/hr/p/novi-sjaj-tvojeg-limenog-ljubimca/uredaj-za-poliranje/p54555

 

ivanzu kaže...

To vam nisu uređaji za poliranje nego za stavljanje voska. Treba ti Dual Action polirka s negdje 500W, ima ih na aliexpressu iz EU za 100€.

 Upravo tako. Jedini uredjaj za "poliranje" dolazi sa smirgl papirom P60, P80 i P120 ;) Sta se  time "polira" ;)

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Staviti Sonax BSD možeš ručno, nema potrebe za el. alatima. Za 200kn radije uzmi neku veliku mikrofibru za sušenje i neke 2 za generalno korištenje. Za apliciranje voska/sealanta ne koristiti mikrofibru koju koristiš za brisanje auta.

8 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Sealanti i quick detaileri se nanose ručno,ne znam kako si mislio turtle ceramic wax nanijeti polirkom. Sonax bsd bi se eventualno dao sa polirkom no mislim da bi na zaobljenim dijelovima auta tako išlo sporije nego ručno.  Klasični vosak se može ručno ili sa polirkom. 

jedna od jeftinijih dual action polirki koje mogu preporučiti: Dino KRAFTPAKET 9 mm - 650 W

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dtdtdt kaže...

Sealanti i quick detaileri se nanose ručno,ne znam kako si mislio turtle ceramic wax nanijeti polirkom. Sonax bsd bi se eventualno dao sa polirkom no mislim da bi na zaobljenim dijelovima auta tako išlo sporije nego ručno.  Klasični vosak se može ručno ili sa polirkom. 

jedna od jeftinijih dual action polirki koje mogu preporučiti: Dino KRAFTPAKET 9 mm - 650 W

 

Uopće se ne kužim u ta čuda, čisto da se opravdam za glupa pitanja. 

Znači biti će ručni pogon. 

 

15 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Vodim sa curom "raspravu",čitaj svađu 🤣 pa me zanima što bi vi odabrali?

Megane 3 coupe gt line 1.5 /1.9 dci 81/96 kw

Astra J hatchback(5 vrata) cosmo 1.7 cdti 92 kw

20 Megane
6 Astra
┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja bi uzeo Astru. U voznji mi je puno bolja. Cvrsca. Imas osjecaj da je ko tenk prema meganu 3.  Ali mislim da je dci puno bolji motor od cdti. 

PSN:Tomislav025
15 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Ja bi uzeo Astru. U voznji mi je puno bolja. Cvrsca. Imas osjecaj da je ko tenk prema meganu 3.  Ali mislim da je dci puno bolji motor od cdti. 

 Uh,ne bi se slozio.Trenutno imamo astru i mogu rec da je taj cdti skoro pa govno od motora.Probao sam jednoga megana gt line 1.5 dci i iako motor ima 15 ks manje dosta bolje vuče,ugodniji je za vozit,lakši i ima odlično držanje ceste mogu reći.Dobro si rekao da je Astra kao tenk(skoro 1700 kg) i nakon megana mi Astra jednostavno ne daje nikakvo zadovoljstvo u vožnji,nekako mi je bezlična,bez osobnosti.Glavni razlog prepirke je sto je curi megane ružan iznutra naspram Astre.Ja sam tu podijeljenog mišnjenja,slažem se da je Astra modernijeg izgleda ali u Meganeu GT Line sam se osjećao skroz drugačije,nekako mi auto ima dušu i pruža zadovoljstvo u vožnji.

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zalutali croissant

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Uzeo bi onoga koji je u boljem stanju.  Na 1.5DCI provjeriti jesu li zamijeniti ležajevi radilice.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pitanje za znalce za felge

 

Opel Corsa C ima centralnu rupu 56,6, a VW 57,1. Razmak rupa je isti, samo je centralna drugačija.

 

Da li bi ta felga tresla kada bi se stavila na Corsu i da li uopće ima tako tankih prestenova za kupiti??

 

 

Hvala

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

1.7 cdti je dobar stari provjereni motor.. Daje 150-160 ks na stage 1 mapi za 250-300 eura.. Ako je auto uredan uz mapu i tu udobnost i cvrstocu tesko da a moze bolje u c segmentu.. A riskirat s nekim drugim autom koji moze bit govno a i sam dci motor ima problem s hidropodizacima.. Ne znam, znam samo da taj motor u tom autu sa stage 1 mapom ide super 

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ekipa, Focus 1.6 tdci 115ks 2014 godina, 140k km, kvačilo i veliki servis preventivno napravljeni prije godinu dana, sve radi tip top na autu.

 

Remap na 140 ks. Ima li kakve implikacije na ostale stvari s obzirom da je to Stage 1? Koliko ja znam ništa se drugo ne mora dirati jer se ipak radi samo o malo bolje podešenoj mapi. Iskustva, mišljenja?

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Nema razloga tresti ako se vijci propisano stegnu i uzmeš uložak za centralnu rupu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.4.2021 20:24 (ivanzu).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

znate li nekoga tko lakira(boja) alu felge u ZG? i kolliko bi otprilike to veselje koštalo a da je urađeno vrh tip top?

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

40 min od ZG a vrhunski posao radi covjek. Hidrografika Sisak na FB ima vise slika. Evo ovo mi je bas danas poslao da je napravio zlatna-mat

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

1.7 cdti je dobar stari provjereni motor.. Daje 150-160 ks na stage 1 mapi za 250-300 eura.. Ako je auto uredan uz mapu i tu udobnost i cvrstocu tesko da a moze bolje u c segmentu.. A riskirat s nekim drugim autom koji moze bit govno a i sam dci motor ima problem s hidropodizacima.. Ne znam, znam samo da taj motor u tom autu sa stage 1 mapom ide super 

 Ja sam godinama imao 1.7 CDTI i takoder sam ga mapirao u Th lerformance. Taj motor je mrtav do 2000rpm i nevozljiv po zagrebu.  Kad dode do 2000 rpm onda mu navali momet a prije toga totalna nula.  Imao sam svakavhih kvarova.  Taj motor mi je zgadio opel za cijeli zivot.  

PSN:Tomislav025
15 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Dobro,ja hvala Bogu nemam kvarova ali isto mi je na granici nevozljivosti.Izvadio sam dpf,softverski egr i stage 1 na 155 ks i opet je auto mrtvo puhalo.Gradsku vožnju ne bi ni spominjao kolika je muka.

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Cek, vi se vozite ispod 2000 rpm po guzvi? Pa normalno da nejde onda.. Meni je navika saltat otprilike na 2500 i ako je to tromo takvim nacinom voznje onda jebiga, vw tdi motori su za vas.. 

To je tenk od auta, tezak ko passat, 1.7 konstrukcijski star i pocne naglo dobivat snagu na 2000 mada nije tako los kako vi pricate nevozljivo ispod 2000 samo kaj nema svako ista ocekivanja.. Meni je i vise nego oke

Za to kaj vi ocete jedino moze zadovoljit stari 1.9 tdi pd i 2.0 tdi u novijima, to je ono sto sam probao i uvjerio se.. I bmw 2.0d motor 318d je tromiji od vw 2.0 tdi iste snage, ne znam kako i zasto no tdi imaju nekako vise snage u niskim okretajima, osim onog 1.6.

 

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ivanjino96 kaže...

40 min od ZG a vrhunski posao radi covjek. Hidrografika Sisak na FB ima vise slika. Evo ovo mi je bas danas poslao da je napravio zlatna-mat

 Koja je cijena po felgi ?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Uzeo bi onoga koji je u boljem stanju.  Na 1.5DCI provjeriti jesu li zamijeniti ležajevi radilice.

 a kako ce to provjeriti :D jedino mu ne ostaje skinut i vidjet, kad vec skida, neka stavi nove, hvala bogu pa nisu skupi, a ni oem renault...

ja sam na svojoj isao preventivno promjeniti i ocigledno ili je motor toliko cuvan ili su vec mjenjani, bili su mozda odokativno 5-10% potroseni...kako god, nisam bacio 300kn, nego sam ulozio u vjecnost motora (222tkm)

15 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Iskreno,iznenadili su me rezultati ankete.Mislio sam da ce vise biti za Astru nego za Megane 😁

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Mislio sam da traži račun, jedini drugi način da provjeri bez skidanja kartera je slanjem ulja na analizu. 1.9DCI pati od istog problema, zamjena je jeftina. Mislim da je taj problem na Meganeu 3 manji nego na 2.

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zna netko gdje kupiti sivi reflektirajući lak za bojanje reflektora unutar fara? Taj je reflektor plastični pa pretpostavljam da netreba biti visokotemperaturni lak, već može i obični.

5 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Mijenjao sam ulje u autu sam po drugi put. Sipka pokazuje vrijednost od 1Litre, u karter stane 2.5L ulja + 0.3L u filter = 2.8.. 

Na sipki je pokazivalo da je ulje na pola, mislio sam da ima 1.7L ulja kada ono ja izvadim to ulje i bilo je nekih 2.4 Litara (imao sam kanticu od sladoleda od 2.5 litre). Iz filtera je jos izaslo to nesto sitno..

 

Ne kuzim kako i sta? 

Da li sipka nesto krivo pokazuje ili?

Kada sam stavljao ulje stavim 2L i sipka je bila totalno suha, nadodam jos tih 0.8 i skoro je do kraja pokazivalo..

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.4.2021 15:38 (aloevera13).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ulje ti je otišlo u filter i glavu motora.

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Detaileri moze preporuka i link akk je moguce nekog solidnog foam cannona. Moze i aliexpress. Dosta mi je ovog karcherovog sranja.  Spremnik se odmah potrosi i pjena je jako siromasna....

 

Sto koristite za kukce i ostale necistoce? Nesto kao bug & tar remover.  Koristi tko carpro bug out? 

PSN:Tomislav025
5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Ulje ti je otišlo u filter i glavu motora.

 U redu, razumijem.. Onda bi to znacilo da sipka pokazuje koliko je ulja u karteru, a ostatak je u filteru i glavi motora?

 

Iako kada sam ispustio ulje na onome cepu/vidi kartera znaci iz kartera je izaslo svo ulje? 

Nisam bas nesto znalacki potkovan toliko..

 

 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ostavi auto na sat-dva pa izmjeri ponovno, auto ti mora biti na ravnom. Ako opet bude nedostajalo dodaj da bude bar na 80%. Koristim od Sonaxa sprej za skidanje buba i po meni je Ok ali skine vosak.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

S obzirom na rasprave o sredstvima za kožu zadnjih par stranica sam morao i ja sebi neš uzet. 

Koristio Gyeon četku za kožu, Sonax Profiline leather cleaner foam i Shiny Garage Leather Mousse, za 151tkm volan izgleda još relativno sviježe, jedino kaj ima jednu dosta duboku ogrebotinu od prošle vlasince.

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
4 godine
offline
Auti - ultimativna tema

za ljetnu gumu dimenzija 225/40/18šta je bolje uzet? vozim se na posao dnevno 20 km u jednom smjeru, nešto malo gradom i rijetko autocesta.. ne isprobavam kolko auto može držat u zavoju i ne divljam ali volim ga nekad stisnut malo i brže vozit kad mi je sila haha

na abrakadabri ima neki popusti pa sam mislio uzet tamo sve 4 gume

2 sava intensa uhp2 92Y XL
13 Hankook Ventus Prime3 K125 92W
5 Fulda Sportcontrol " 92Y XL
0 Matador MP47 Hectorra 3XL FRLT
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice