Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.181.609
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

testovi inteligencije i psihotestovi se koriste i za oružje, pa zašto ne i za dozvolu za vožnju auta ?

 

to što svi imaju ista prava ne znači da su jednako sposobni i stoga se radi sigurnosti svih mogu dozvole i ne izdati...

 

a za vožnju bez dozvole kažnjavati kako spada...

Ju je je? Je ju je!
15 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
Stric_Jura kaže...

testovi inteligencije i psihotestovi se koriste i za oružje, pa zašto ne i za dozvolu za vožnju auta ?

 

to što svi imaju ista prava ne znači da su jednako sposobni i stoga se radi sigurnosti svih mogu dozvole i ne izdati...

 

a za vožnju bez dozvole kažnjavati kako spada...

Pa postoji psihotest i opet ga takvi bolidi ko u citateljevoj dogodovstini uredno prolaze.

10 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema

Postoji ali ko da ne postoji. Nedavno sam položio vozački, kad sam riješio psihotest frajer ga je samo bacio sa strane i dao mi papir da sam prošao lijecnicki. 

4 godine
offline
Auti - ultimativna tema

poz,

htio bi ugraditi u auto (Seat Leon 2014 fr) kameru za vožnju unatrag.

zanima me koliko bi to cca koštalo, dal postoji kakav rizik da sjebu nešto dok se to ugrađuje i da li se može spojiti na default infoentertainment uređaj (slika u prilogu)? 

ja sam iz međimurja pa dal ko zna koga da se s tim bavi tu u okolici i da dobro radi

 

8 godina
offline
Auti - ultimativna tema

zna li netko koja je točno procedura kod stavljanja većih felgi na auto, al niže gume.

npr. trenutno 185/65 R15, idu col veće 195/55 R16. opseg gume isti, promjer 2mm razlike. (https://tiresize.com/comparison/)

znači samo bi auto vizualno dobio nešto na izgledu. ništa nek široke ili van isturene felge.

konkretno kelja koju vozim je peugeot 207, 2007.g.

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stane256 kaže...

poz,

htio bi ugraditi u auto (Seat Leon 2014 fr) kameru za vožnju unatrag.

zanima me koliko bi to cca koštalo, dal postoji kakav rizik da sjebu nešto dok se to ugrađuje i da li se može spojiti na default infoentertainment uređaj (slika u prilogu)? 

ja sam iz međimurja pa dal ko zna koga da se s tim bavi tu u okolici i da dobro radi

 

 

Ako postoji OEM solucija, dakle da sa tim infotainmentom postoji taj model automobila sa ugradjenom kamerom,

onda bi trebao staviti OEM kameru, po potrebi OEM ad-in karticu na infotainment, te staviti software koji to podrzava.

 

Po meni zvuci veoma skupo i neisplativo - osim da vec skines gotovi radio i kameru sa karambola, jer onda znas da sve sljaka.

 

Povoljnija solucija je da ides na aftermarket infotainment i kameru - tu si slobodan dodavati sto hoces i kako hoces,

od DAB-a, GPS-a itd itd.

https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20210413233255&SearchText=seat+leon+2014+android+canbus

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stane256 kaže...

poz,

htio bi ugraditi u auto (Seat Leon 2014 fr) kameru za vožnju unatrag.

zanima me koliko bi to cca koštalo, dal postoji kakav rizik da sjebu nešto dok se to ugrađuje i da li se može spojiti na default infoentertainment uređaj (slika u prilogu)? 

ja sam iz međimurja pa dal ko zna koga da se s tim bavi tu u okolici i da dobro radi

 

 Pitaj na Facebooku u grupi VW Club Croatia - Official

Wolt 30kn kupon: GKD47
13 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
Stane256 kaže...

poz,

htio bi ugraditi u auto (Seat Leon 2014 fr) kameru za vožnju unatrag.

zanima me koliko bi to cca koštalo, dal postoji kakav rizik da sjebu nešto dok se to ugrađuje i da li se može spojiti na default infoentertainment uređaj (slika u prilogu)? 

ja sam iz međimurja pa dal ko zna koga da se s tim bavi tu u okolici i da dobro radi

 

 Ako hoces platiti imas i u zgu firmi koje to rade. ali rekao bi minimalno 300€

 

Ja sam imao sve svoje pa su me samo za provlacenje kablova trazili 1500kn. U sisku...

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Aftermarket vjerojatno mislis. Preskupo je to. Mi smo frendu u E60 za cijelih dva sata ugradili android sa rikverc kamerom. U aftermarketu trazili 6000kn za sve to uz ruke, a android bio slabiji. Frend uzeo iz Španjolske preko alija 2800kn 4/64 i SD665, a ne mediatek i ti losiji procesori. Najbolje ti uzeti sam na aliju ili ebayu i ugraditi

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
13 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema

Da da. Ja sam imao aftermarket android Joying oko 300€ sam ga platio plus kamera koja ide u rikverc svjetlo. S ebaya ili tako neceg. par $$$

 

Kameru jos nisam ugradio :(

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Lagano je to za ugraditi i provesti. Kazem mi radili prvi puta i za 2h sve napravili u E60. A prije toga pogledali na yt turorijal

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
13 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema

Nisam nikad tako nista radio. Svi kazu da je lagano :D

 

Jedan kabel spojiti na rikverc svjetlo, drugi je za video njega provuci do androida i to je to... :D

 

E sad kuda tocno provuci i ostalo treba vremena za sve rastaviti i lijepo sloziti

 

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Racunaj za OEM oko 3000kn.  Neznam kak ima leon serijski u rucici od rikverca ili?  Trebas provesti kabel skroz do multimedije i kodiranje.  Vjerojatno je oko sat i pol posla za nekoga tko zna sto radi. Ja imam lika za VAG ali je u Splitu i dolazi do zagreba kad se skupi 10 autiju za odraditi.  

Pitaj si driver's wish oni ti takoder rade takve stvari.

PSN:Tomislav025
15 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
J(CRO) kaže...

Postoji ali ko da ne postoji. Nedavno sam položio vozački, kad sam riješio psihotest frajer ga je samo bacio sa strane i dao mi papir da sam prošao lijecnicki. 

 I opet smo na istom, ljudi nesposobni za sigurno upravljanje vozilom uredno voze minimalno do 65 godine, kad opet moraju na taj famozni medicinski. Ne vidim zasto ne bi bili slicni samo malo blazi kriteriji kao i za profesionalne vozace gdje bi se tipa svakih 5 godina radio malo opsezniji test da se vidi je li netko sposoban voziti. Vozacka dozvola bi trebala biti privilegija, a ne pravo.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Vozačka dozvola je pravo koje se dobije polaganjem vozačkog ispita, a gdje bi dobio posao bez vozačke? 

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kako ide sa kaskom i prodajom vozila? Vrijedi li i dalje za to vozilo? Zna netko možda?

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
15 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Vozačka dozvola je pravo koje se dobije polaganjem vozačkog ispita, a gdje bi dobio posao bez vozačke? 

Po meni treba biti privilegija i treba se strožije kontrolirati.

Onaj tko nije sposoban voziti nema što raditi na poslu gdje je vožnja u opisu posla.

Pa profi vozači imaju testove svih 6 mjeseci.

16 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
Ne, kasko se ne prenosi, ali se može ostvariti povrat.
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Prodao bih auto šogiju pa gledam kako to riješiti. A pod povrat misliš povrat novca?

 

Mogu li kako onda ostaviti auto na sebi do kraja registracije, a da ga on vozi? Nekakva punomoć ili slično?

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
16 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
Pero Dinamit kaže...

Prodao bih auto šogiju pa gledam kako to riješiti. A pod povrat misliš povrat novca?

 

Mogu li kako onda ostaviti auto na sebi do kraja registracije, a da ga on vozi? Nekakva punomoć ili slično?

Da, povrat novca od osiguravatelja, samo pazi kako prodaješ.

Ako se proda (kupoprodajni ugovor) onda ima i rok u kojem se auto mora prebaciti na novog vlasnika.

Ako mu fiktivno prodaš (iliti, bez ugovora, riješite kasnije) sva šteta tebi ukida bonus i slično.

15 godina
online
Auti - ultimativna tema

Planira tko ic uzivo gledat wrc?

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ima netko iskustva sa Civicom 8th gen 1.8? Type S preciznije. Malo čitajući po netu su priče da je unutra kvaliteta nikakva, škriputava plastika i sl. 

 

Razmišljam malo naglas o kupnji auta. Pošto ne pravim puno kilometara (10ak k km) i vozim se uglavnom sam ili s još jednom osobom, trenutna dizel limuzina mi nema baš pretjeranog smisla. Tako da ciljam isključivo na nekakav warm hatch. Fiesta ST 150hp, Swift Sport, Clio GT 1.6, Type S, ima li još nešto zanimljivo? 

Ništa ne ostavljam nezavrš
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja bi uzeo Fiestu ST. Motor pouzdan i jeftino održavanje. Dizajn nije neki ali motor nadoknadi+neke felge. Swift je dobar ali skupi znaju biti.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.4.2021 21:55 (ivanzu).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dv14 kaže...

Ima netko iskustva sa Civicom 8th gen 1.8? Type S preciznije. Malo čitajući po netu su priče da je unutra kvaliteta nikakva, škriputava plastika i sl. 

 

Razmišljam malo naglas o kupnji auta. Pošto ne pravim puno kilometara (10ak k km) i vozim se uglavnom sam ili s još jednom osobom, trenutna dizel limuzina mi nema baš pretjeranog smisla. Tako da ciljam isključivo na nekakav warm hatch. Fiesta ST 150hp, Swift Sport, Clio GT 1.6, Type S, ima li još nešto zanimljivo? 

 

Imao sam Clia GT, a frend mi ima RS-a i samo ti mogu rec da izmedu to dvoje ides na RS-a. Razlika u gustu je nebo i zemlja, udobnost nije nesto razlicita, a potrosnja takoder tu negdje. Jedino treba bit spreman na odredene izdatke oko odrzavanja, ali jbga, po meni vrijedi. Zapravo je taj "middle ground", tj. warm hatch dosta cudna kategorija, barem meni, jer ima dosta kompromisa u odnosu na neku baznu varijantu, a opet po performansama nije to to. Drugim rijecima, nit smrdi nit mirisi 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dv14 kaže...

Ima netko iskustva sa Civicom 8th gen 1.8? Type S preciznije. Malo čitajući po netu su priče da je unutra kvaliteta nikakva, škriputava plastika i sl. 

 

Razmišljam malo naglas o kupnji auta. Pošto ne pravim puno kilometara (10ak k km) i vozim se uglavnom sam ili s još jednom osobom, trenutna dizel limuzina mi nema baš pretjeranog smisla. Tako da ciljam isključivo na nekakav warm hatch. Fiesta ST 150hp, Swift Sport, Clio GT 1.6, Type S, ima li još nešto zanimljivo? 

 imo najgora kategorija auta za kupovat polovno. Pola ih je lose odrzavano, ostala polovica izderana do bola. Tesko je pronaci auto, da bude bas tip-top, a i ako pronades kostat ce puno vise od ostalih, vjerovatno u rangu nekog novijeg auta.

Di2 & EPS FTW!
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dv14 kaže...

Ima netko iskustva sa Civicom 8th gen 1.8? Type S preciznije. Malo čitajući po netu su priče da je unutra kvaliteta nikakva, škriputava plastika i sl. 

 

Razmišljam malo naglas o kupnji auta. Pošto ne pravim puno kilometara (10ak k km) i vozim se uglavnom sam ili s još jednom osobom, trenutna dizel limuzina mi nema baš pretjeranog smisla. Tako da ciljam isključivo na nekakav warm hatch. Fiesta ST 150hp, Swift Sport, Clio GT 1.6, Type S, ima li još nešto zanimljivo? 

 

Imao sam ju ja godinu dana, najgori auto koji sam imao ikad, a promijenio sam ih jedno desetak.

Kvaliteta plastike u unutrašnjosti je jako loša, skoro svaka plastika škripi. Jako je bučan auto i sva buka izvana se jako čuje unutra. O autocesti da i ne govorim, na 140 jedva možeš pričati sa suputnikom.

 

O motoru neću puno pričati jer mislim da sam ja dobio neki zaklan primjerak. (iako je auto imao manje od 100 000 km i zadnji servis je bio odrađen u ovlaštenom servisu par mjeseci prije nego što sam ja kupio auto)

S mjesta nije išao, potrošnja je bila od 8 litara na gore, a ulja je trošio cca pola litra na 1000 km.

U godinu dana kolko sam imao taj auto koštao me je sigurno 2000€, jedva sam čekao da ga se riješim.

 

Ako si i dalje zainteresiran za tu Hodnu i ako gledaš koju, moj savjet ti je da odradiš jednu dugačku probnu vožnju, od grada do autoceste, i svakako izmjeri kompresiju kod nekog mehaničara.

Rijetko tko kupi takav auto da bi se s njim vozio ko penzioner, svi to ganjaju i vade mast motoru, a rijetko tko održava kak bi trebalo.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jučer sam morao nešto ići do pakraca, pa sam isao preko papuka gdje je pao snijeg. Na cesti ga nije bilo, ali je padala kisa i 1-2C. Bez problema na ljetnim gumama odvozio. 

U subotu sam auto pokupio sa farbanja prednjeg branika, oba vrata s desne strane, desni prag i zadnji desni blatobran. Za 3 tjedna idem jos na farbanje haubey gepeka i zadnjeg branika,  a krov ce u foliju. Lijeva strana prvo pokusaj poliranja ako netko može mat,ako ne farbat cemo i to

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Baš jako pametno, ljetne gume, zadnji pogon, kiša i temperatura oko 0 

 

Imat će taj tvoj lakirer još posla kako se meni čini

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nije to E30.

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mika2210 kaže...

Baš jako pametno, ljetne gume, zadnji pogon, kiša i temperatura oko 0 

 

Imat će taj tvoj lakirer još posla kako se meni čini

 Kad jednom sjedneš u auto sa zadnjim pogonom više klase,  ''požalit'' ćeš što ovo pišeš.

 

Zadnji pogon nećeš ni primjetit da imaš , skoro pa bez obzira na uvjete koji vladaju cestom.

ja sam 10+ god vozio prvi pogon, sada već 4. godinu na zadnjem.

A prošao sam s njim i snijeg , poledicu, bljuzge..... Tako da ako ne moram ostajem do ''kraja'' na zadnjem....

 

 

Te puste priče koje kruže netom o zadnjem pogonu su čista glupost, ali nažalost ( ili an sreću )  većina ''progleda'' tek kad jednom ''sjedne'' na isti....

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.4.2021 8:07 (kostolomac).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice