Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.060
|
čitano: 13.200.814
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...

 Mup uveo sustav ePrekršaji. Možeš tražiti butem sustava eGrađanin ili dobis doma pismo s kodom pa ukucas i izlista ti sve u vezi prekrsaja i sliku. cak te odmah odvedu i na placanje :D

 

U zagorju je to bilo. Imaju nove uređaje koji mjere/slikaju iz auta. Tesko je skuziti. Ali ono sred brze ceste stara golf 3 parkirana :D

 Puno hvala na informacijama, nisam to znao

hahaha ajme, pa šta još imaju golfova u opticaju, opasniji golfovi, nego škode i trenutni fordovi

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

 Evo šta sam dns radio frendu na e60. Preletio je preko nekog sranja, jer je htio bit baja s ljetnim gumama na snijegu(plus gratis m57 problematike klasnične).

 

Sad umjesto bilstein ima magnum amortizere.

 

Prvi put da sam solo granu mjenjao, bio sam prljav ko da sam old school dimnjačar jer se vozio neko vrijeme lik s takvom granom, zamjenska ide od 2.5 gizana(1200kn u ic-u) old school grana umjesto pleha original. Sve paše oem, nikakve preinake. Nosači motora mrtvi, doslovno. I morao sam kemijati nosač od intecoolera koji je UBIO. Ima posla ko u priči, grob ima 450t km a slabo održavan.

 

Ofc nema niš od ekologije, veću turbinu i prerađene dizne, boji se gasa. 275ks na valjcima navodno napuhao, nebih dao ruku u vatru, ali ide jako dobro auto, nije stock sigurno.

 

Unazad par mjeseci sam mu mjenjao siceve, ali nemam slike, stavio sam mu od M paketa crne kožne, prije su bili deda sicevi smeđi s propalom spužvom.

 

Nez zaš ulaže u taj auto toliko para, ali očito voli e60 seriju.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.2.2021 1:48 (Miro).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ramzocro-HCR kaže...

 Nikad nikome ugradili dpf. Ko to traži, ima probleme u glavi. Svaki auto prolazi teh pregled s katalizatorom only. Lik je neki troll ili ljubomorna kujic@.

 

Nevezanonza lika, gle šta sam dns radio frendu na e60. Preletio je preko nekog sranja, jer je htio bit baja s ljetnim gumama na snijegu(plus gratis m57 problematike klasnične).

 

Sad umjesto bilstein ima magnum amortizere.

 

Prvi put da sam solo granu mjenjao, bio sam prljav ko da sam old school dimnjačar jer se vozio neko vrijeme lik s takvom granom, zamjenska ide od 2.5 gizana(1200kn u ic-u) old school grana umjesto pleha original. Sve paše oem, nikakve preinake. Nosači motora mrtvi, doslovno. I morao sam kemijati nosač od intecoolera koji je UBIO. Ima posla ko u priči, grob ima 450t km a slabo održavan.

 

Ofc nema niš od ekologije, veću turbinu i prerađene dizne, boji se gasa. 275ks na valjcima navodno napuhao, nebih dao ruku u vatru, ali ide jako dobro auto, nije stock sigurno.

 

Unazad par mjeseci sam mu mjenjao siceve, ali nemam slike, stavio sam mu od M paketa crne kožne, prije su bili deda sicevi smeđi s propalom spužvom.

 

Nez zaš ulaže u taj auto toliko para, ali očito voli e60 seriju.

 E60 je po meni auto za komfortsitze (grijanje, hlađenje, masaža). Brutalna sjedala stvarno...

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ono kad napraviš toliko preinaka na autu, da ni sam ne znaš koliko ih je, pa u oglasniku navedeš da auto nema katalizator na usisnoj grani

LINK

 

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

22k za taj drlog samo zato što je GTA pa umislio da ima nešto posebno

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Alfa samo crvena, u sivoj mi sve izgleda bezvezno.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
marushin kaže...
mrbean kaže...

Ekipa kakva su iskustva s Michelin Pilot Sport. Dobio sam super ponudu od poznanika za gume i felge, pa sam ih uzeo za ljeto. (225/40/18 i zadnje 255/40/18)

 

Citao sam recenzije, trebale bi bit dobre. Ali ipak je bolje čuti iz prve ruke ako se netko vozio na njima :)

Sad sam trenutno na Sava Eskimo HP2.

 Eto ja ih imao na BMW 320d godinama.. Kompfor i grip super, jedino treba pazit na felge jer im je "sidewall" praktički u ravnini s felgom i nema nikakvu zaštitu.. pravilo trošenja je bilo 2 seta zadnjih 1 prednjih.. Dosta se brzo troše..

 ja ih imam na svom bmwu 255 35 19 i 225 40 19,mogu ti reci da gume dok su nove dobre su,nakon 2 god postanu dosta plasticne i auto mi se dosta klize,npr s bridgestone potenzom sam bio puno zadovoljniji

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
d4rkd3atH kaže...

 Eto ja ih imao na BMW 320d godinama.. Kompfor i grip super, jedino treba pazit na felge jer im je "sidewall" praktički u ravnini s felgom i nema nikakvu zaštitu.. pravilo trošenja je bilo 2 seta zadnjih 1 prednjih.. Dosta se brzo troše..

 ja ih imam na svom bmwu 255 35 19 i 225 40 19,mogu ti reci da gume dok su nove dobre su,nakon 2 god postanu dosta plasticne i auto mi se dosta klize,npr s bridgestone potenzom sam bio puno zadovoljniji

 Predprosle godine sam pricao s frendom oko guma i on se takoder zalio na Michelin Pilot Sport, doduse njemu su brujale, a full nove...

 Sebi sam stavio Hankook Ventus V12 Evo2 - fakat vrhunska guma, prilicno jeftina, no trosi se u vrazju mater - za trecu sezonu su vec na knap...

Truth in engineering.
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ramzocro-HCR kaže...

Svaki auto prolazi teh pregled s katalizatorom only.

 

ali ne zadovoljava ppm ni euro 2 norme .. prolazak na tehničkom je naravno svima glavni uvijet, ali nije mjerodavan.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Ono kad napraviš toliko preinaka na autu, da ni sam ne znaš koliko ih je, pa u oglasniku navedeš da auto nema katalizator na usisnoj grani

LINK

 

 "Zamijenjena Muzika" 

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
10 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...
ramzocro-HCR kaže...

Svaki auto prolazi teh pregled s katalizatorom only.

 

ali ne zadovoljava ppm ni euro 2 norme .. prolazak na tehničkom je naravno svima glavni uvijet, ali nije mjerodavan.

 Nemaju ni svi auti s Euro 4 normom DPF, npr Peugeot 308 1.6 HDI s 90 KS nema, a sa 110 KS ima DPF. Nisam siguran, tek od Euro 5 svi dizeli moraju imati DPF.

15 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Iskustva s ovim gumama?

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
big_guy kaže...

Iskustva s ovim gumama?

 Ako je za astru j upisi si na tehnickom standardiziranu 225 40 18 u knjizicu i uzmi za 450 kn savu intensu uhp 2, odlicna guma.. Sve ispod toga i nexena je bas opasno smece

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
big_guy kaže...

Iskustva s ovim gumama?

 Govno od gume , Sava je za to premium .

3 godine
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...
Caustic kaže...
Kome se može prijaviti netko tko vozi auto bez DPFa i EGRa?

 Ti bi ozbiljno to napravio nekome? Ali ozbiljno bi bio takav čovjek da nekome to napraviš?
Iako onda realno mozes sigurno,ali sigurno prijaviti bar 40-50% ljudi / auta. Pa iz mog bližeg što šireg društva znam jednog lika koji je uzeo novi DPF za A4 2011 mislim pa dao 12k s ugradnjom. Ostali apsolutno nitko nema dpf,ili ako su stariji auti egr i katalizatore i sve to ostalo

 

Prijava podnesena.

Da, takav sam. To očekujem i od drugih - da me prijave kad ga skinem.

Pun mi je više k likova koji žele bit baje, sa sporCkim autima, TDI, čipovan, maltene straight pipe. Budi baja do kraja pa kupi bezinca.

Više šteti ta njasra što radite već da nenosite masku.

 

Ništa što je stavljeno u auto nije stavljeno bez veze.

 

Što se tiče lika kojeg spominješ(taj od 12k) - što bi ga trebalo sprdati?

Life is meant to die. Accept your fates.
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Caustic kaže...
sstrmi kaže...
Caustic kaže...
Kome se može prijaviti netko tko vozi auto bez DPFa i EGRa?

 Ti bi ozbiljno to napravio nekome? Ali ozbiljno bi bio takav čovjek da nekome to napraviš?
Iako onda realno mozes sigurno,ali sigurno prijaviti bar 40-50% ljudi / auta. Pa iz mog bližeg što šireg društva znam jednog lika koji je uzeo novi DPF za A4 2011 mislim pa dao 12k s ugradnjom. Ostali apsolutno nitko nema dpf,ili ako su stariji auti egr i katalizatore i sve to ostalo

 

Prijava podnesena.

Da, takav sam. To očekujem i od drugih - da me prijave kad ga skinem.

Pun mi je više k likova koji žele bit baje, sa sporCkim autima, TDI, čipovan, maltene straight pipe. Budi baja do kraja pa kupi bezinca.

Više šteti ta njasra što radite već da nenosite masku.

 

Ništa što je stavljeno u auto nije stavljeno bez veze.

 

Što se tiče lika kojeg spominješ(taj od 12k) - što bi ga trebalo sprdati?

 Jesi čovjeku kao muškarac rekao da si ga ti prijavio ili si kao pravi pacov podnio anonimnu prijavu ? 

3 godine
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Pa dok se naši plavci pokrenu, on sve to vrati.

Osim anonimne prijave, nema drugog načima(112/192 nije opcija).

Znat će kad i ako dobije kaznu/štogod.

Life is meant to die. Accept your fates.
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ajde me prijavi da nemam katalizatore na autu. :D

6 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
A što to točno šteti? Buka, čađa ili nešto treće?
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema
Zašto stati na tome? Evo, prijavi ove. Još se javno reklamiraju i izdaju R1 za uklanjanje.

https://www.njuskalo.hr/automehanicari/uklanjanje-dpf-filter-softwerska-modifikacija-oglas-23384913
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Caustic kaže...

Pa dok se naši plavci pokrenu, on sve to vrati.

Osim anonimne prijave, nema drugog načima(112/192 nije opcija).

Znat će kad i ako dobije kaznu/štogod.

Sta da pokrenu ? Pa da to toliko steti onda bi takva stvar bila nemoguca u drzavama kao Austriji/Njemackoj i slicnima, ali stvar je u tome da auti sa skinutim DPFom imaju bolju ekologiju nego sa. Daj se ti okani tudjih poslova, jer vjeruj mi, da vozis auto sa DPFom i da ti crkne, sigurno nebi kupovao to za 5000+ kn i original koji ce ti trajat 150-200tkm ako se vozis po otvorenoj cesti i usput gusit sam motor sto se tice svega.

3 godine
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...
Caustic kaže...

Pa dok se naši plavci pokrenu, on sve to vrati.

Osim anonimne prijave, nema drugog načima(112/192 nije opcija).

Znat će kad i ako dobije kaznu/štogod.

Sta da pokrenu ? Pa da to toliko steti onda bi takva stvar bila nemoguca u drzavama kao Austriji/Njemackoj i slicnima, ali stvar je u tome da auti sa skinutim DPFom imaju bolju ekologiju nego sa. Daj se ti okani tudjih poslova, jer vjeruj mi, da vozis auto sa DPFom i da ti crkne, sigurno nebi kupovao to za 5000+ kn i original koji ce ti trajat 150-200tkm ako se vozis po otvorenoj cesti i usput gusit sam motor sto se tice svega.

 

Možeš dokazati tu tvrdnju?

Kao i svaki filter, pa i DPF guši, no da DPF radi više štete već koristi, to ti nema logike.

Sorry.

Life is meant to die. Accept your fates.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Kako ironično lik ima nick iz igre apex koja mu je specijalnost bacanje "tokdičnog plina". A on druge prijavljuje lol

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Caustic kaže...

 

Prijava podnesena.

Da, takav sam. To očekujem i od drugih - da me prijave kad ga skinem.

Pun mi je više k likova koji žele bit baje, sa sporCkim autima, TDI, čipovan, maltene straight pipe. Budi baja do kraja pa kupi bezinca.

Više šteti ta njasra što radite već da nenosite masku.

 

Ništa što je stavljeno u auto nije stavljeno bez veze.

 

Što se tiče lika kojeg spominješ(taj od 12k) - što bi ga trebalo sprdati?

 Maleni, nisi ti ništa prijavio. Da jesi, ne bi se registrirao na IT forum i o tome piskarao. 

Primi se radije učenja hrvatskog pravopisa.

3 godine
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
0verlord kaže...

Kako ironično lik ima nick iz igre apex koja mu je specijalnost bacanje "tokdičnog plina". A on druge prijavljuje lol

 

Ne znam koji citat da ti stavil, recimo ovaj?

 

This was an inevitable outcome

 

Lijepo si me nasmijao s postom 

 

Ako igraš Apex, javi se da odigramo koju(ne prijavljujem one koji loše igraju :D)

Life is meant to die. Accept your fates.
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.2.2021 23:52 (Caustic).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Caustic kaže...
hahhaajaads kaže...
Caustic kaže...

Pa dok se naši plavci pokrenu, on sve to vrati.

Osim anonimne prijave, nema drugog načima(112/192 nije opcija).

Znat će kad i ako dobije kaznu/štogod.

Sta da pokrenu ? Pa da to toliko steti onda bi takva stvar bila nemoguca u drzavama kao Austriji/Njemackoj i slicnima, ali stvar je u tome da auti sa skinutim DPFom imaju bolju ekologiju nego sa. Daj se ti okani tudjih poslova, jer vjeruj mi, da vozis auto sa DPFom i da ti crkne, sigurno nebi kupovao to za 5000+ kn i original koji ce ti trajat 150-200tkm ako se vozis po otvorenoj cesti i usput gusit sam motor sto se tice svega.

 

Možeš dokazati tu tvrdnju?

Kao i svaki filter, pa i DPF guši, no da DPF radi više štete već koristi, to ti nema logike.

Sorry.

 Pogledaj si po raznim auto-moto forumima/grupama. Ljudi uopce ne trebaju koristit nikakve aditive prije tehnickog iako nemaju DPF/EGR i izbaci im nevjerovatno dobar ekotest. DPF kad se zaprlja, kod nekih modela auta regenerira tolko "jako" da baca bijeli dim (ne veliki dim, ali ono, vidljiv), sad, kak je to cisce od DPF offa kod kojeg nema niti jednog oblacka kad se pravilno odradi ? Eto odi si u VW grupu i raspitaj se, naravno, zbog dieselgatea jer oni su "najprljaviji", skidaju DPF/EGR i prolaze bez beda u tim jacim i bolje osiguranim drzavama bez papira u pepeljari. Jedino za sta bi se "plasio" je to da ovaj na tehnickom ne naidje na to da fali DPF, ali to se lagano rijesi tak da kuciste ostane a unutra rupa. Jedino kad se treba zabrinut je kad se u Njemackoj pocinje masovno otkrivat auti bez DPFa/EGRa pa pojacaju kontrolu, a to jos nije na snazi tak da mu mozes popat repic 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kad smo već kod skupih slikica... 

 

50 ograničenje, koji me k.. gonio da ne stanem na ovih 79 i ušparam 250kn... Isto Zagorje, ofc...

-
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.2.2021 9:08 (The Unforgiven).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ograničenja su negdje lopovski niska.

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Danas prošao tehnički e90 dpf i egr off sa 0.04 zacrnjenja s time da ga nisam propuhao prije odlaska na tehnički. N47 majka

#fsb
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Ograničenja su negdje lopovski niska.

 Rijecka zaobilaznica sa 60km/h ogranicenjima, valjda najbolji primjer. Kada cesta s 2 trake ima takvo ogranicenje i onda se njih 2 namjeste 50m od znaka 

Di2 & EPS FTW!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice