Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.109
|
čitano: 13.235.295
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Kad smo vec kod detailinga gdje kupiti turtle wax proizvode a da nije mall hr. Zelim usetati u ducan i odmah kupiti.

 

Kupio bi turtle wax hybrid ceramic spray coating i turtle wax hybrid ceramic wash & wax...

 

I moze savjet za dobru aktivnu pjenu? Trenutno imam angelwax fast foam ali sam pri kraju pa bi isprobao nesto drugo.

LINK

Al nekako sumnjam da ovaj šta sam linkao tražiš

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

1bit- nebi to previse posla 😀. Ti si to stavljao na swifta?

PSN:Tomislav025
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Kad smo vec kod detailinga gdje kupiti turtle wax proizvode a da nije mall hr. Zelim usetati u ducan i odmah kupiti.

 

Kupio bi turtle wax hybrid ceramic spray coating i turtle wax hybrid ceramic wash & wax...

 

I moze savjet za dobru aktivnu pjenu? Trenutno imam angelwax fast foam ali sam pri kraju pa bi isprobao nesto drugo.

 Sonax Actifoam, meni je dobar.

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.2.2021 17:12 (ivanzu).
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ivanzu- koji foam cannon imas??

PSN:Tomislav025
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

1bit- nebi to previse posla 😀. Ti si to stavljao na swifta?

 haha, nisam taj, pre skup je, japanski fusso ide samo na swifta, mada nisam ga već dugo ispolirao, čekam ljepše dane

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Mislim da je MJJC, platio nekih 150kn na ali-u. 

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Mislim da sam to vidio na ali-u. I jel valja to kaj? Ja imam onaj beki karcherov za 150kn i nije bas nesto. Trebao bi naruciti nesto bolje. 

PSN:Tomislav025
3 godine
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Passat b6 2.0 tdi variant sportline 140ks/2008g cr 8v, dali se isplati stavljati jacu mapu, koliko sam vidio stavljaju neku na skoro 180ks/400nm, dali na autu treba još nešto dodavati ili stock moze to podnijeti bez problema, dali šteti autu? Da još velim nisam uopce zadovoljan kako auto koči.
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.2.2021 21:22 (Boris grozni).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ne isplati se. 2.0TDI tih godista je los za remap.

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.2.2021 21:37 (ivanzu).
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Ne isplati se. 2.0TDI tih godista je los za remap.

 Kaze covjek da je 8v , ti nisu bili loši , onima s 16v je pucala glava i imali su problema s uljnom pumpom .  

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zeza ih pritisak turbine koji dosta varira. Ako misli raditi remap onda bi trebao ici nekome tko ima dyno.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Eto sad su i ovi iz auto kluba počeli trolat

 

Pa kažu:
Korona ubila tržište, ali ne i VW golf

haha, zanimljiv tekst, američki sudovi oko eko normi nisu ubili folciku, di će korona haha

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.2.2021 22:31 (1BIT).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Zeza ih pritisak turbine koji dosta varira. Ako misli raditi remap onda bi trebao ici nekome tko ima dyno.

 Pa na to bi tak i tak trebao ici, nije novi auto pa da zna da mu je auto zdrav, ovaj moze bit i dobar i los motor pa se i zato ide na dyno.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Boris grozni kaže...
Passat b6 2.0 tdi variant sportline 140ks/2008g cr 8v, dali se isplati stavljati jacu mapu, koliko sam vidio stavljaju neku na skoro 180ks/400nm, dali na autu treba još nešto dodavati ili stock moze to podnijeti bez problema, dali šteti autu? Da još velim nisam uopce zadovoljan kako auto koči.

 Stage 1 mape moze uvijek podnijeti bez ikakvih modifikacija

Stage 2 dpf i egr mora van

Stage 3 su vec malo veca ulaganja jer trazi jace dizne i turbo

 

Ja bih isao na stage 1, snage ce bit dosta, kvacilo ce se nesto malo brze potrosit ali zanemarivo malo s obzirom na to sto dobivas.. Muha ti ima valjke i nije napuhana cijena, mnogi idu njemu i zadovoljni su

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Je li ima Sonax BSD igdje za kupiti u normalnoj trgovini tipa Kaufland, benzinska itd..?

 Ja sam ga vidio u Intersparu u Osijeku za 60-ak kuna ako se ne varam

 

btw. budem si i ja kupio sljedeći tjedan i probam ga ovako nanosit pa da vidim kako ispadne

 

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

U Volkswagen Caddy-u teretnom je li bolji 2.0Tdi 55kw ili 1.6tdi od 75kw? Čini mi se bolji veći motor, a manje ks zato što je teretno? Čisto ako neko ima iskustvo pa da podijeli komentar. Hvala pozdrav

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Bio u intersparu. Imali su samo Seal and Shine pa na kraju nisam uzeo nista pošto već imam Fusso koji je sealer. Ja bi radije uzeo 2.0 manja je turbo rupa na nižim okretajima. Što se tiče foam lancea naspram tvorničkog kojeg sam dobio uz B&D je jedno 50x bolji.

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.2.2021 11:59 (ivanzu).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Filip720 kaže...

U Volkswagen Caddy-u teretnom je li bolji 2.0Tdi 55kw ili 1.6tdi od 75kw? Čini mi se bolji veći motor, a manje ks zato što je teretno? Čisto ako neko ima iskustvo pa da podijeli komentar. Hvala pozdrav

Oba dva su mrtvi pod teretom. Za dugorocno, 2.0tdi 55kw + stage 1 na 150ks (moze i na 180ks, to je utisan motor, ali 150 je optimalno).

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.2.2021 13:46 (hahhaajaads).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Filip720 kaže...

U Volkswagen Caddy-u teretnom je li bolji 2.0Tdi 55kw ili 1.6tdi od 75kw? Čini mi se bolji veći motor, a manje ks zato što je teretno? Čisto ako neko ima iskustvo pa da podijeli komentar. Hvala pozdrav

 Svakako 2.0 + mapiranje na snagu koju i treba imat 2.0 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jučer je baš neki zanimljivi dan bio,
vozim se doma poslje posla, južina udara, 15-18C°, hrpa motorista je izašla na cestu,
naletio sam na jednog mustanga, no pobjegao mi je, i nisam ga uspio fotkat
al sam uhvatio jednog fora mališana

 

imam dojam da se dosta vikend autića jućer kotrljalo po cesti

5 godina
offline
Auti - ultimativna tema

se mogu tekstilni tepisi od auta prati u ves masini? 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
aloevera13 kaže...

se mogu tekstilni tepisi od auta prati u ves masini? 

 mogu, no dugo će sušiti i bit će ti deformirani od bubnja i centrifuge

 

jednostavnije je kadu napuniti s par cm vruće vode, dodati bijelog praška, potopiti...i onda kasnije četkom za tkaninu to očistiti i isprati tušem

 

 

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

1.0 ili 1.5 na skodi kamiq?

btw, se isplati pregovarat neki popust na kes ili ne

4 1.0
17 1.5
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.2.2021 16:00 (Dojitza).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Dojitza kaže...

1.0 ili 1.5 na skodi kamiq?

btw, se isplati pregovarat neki popust na kes ili ne

 

Po meni je i 1.0 sasvim dovoljan, ali ako si puno na ac i otvorenoj, 1.5 ne bi bio na odmet. 

A sto se popusta tice, zastupnici VAG grupacije generealno daju popust pa se svakako isplati pitat.

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Dojitza kaže...

1.0 ili 1.5 na skodi kamiq?

btw, se isplati pregovarat neki popust na kes ili ne

 ovo sam se i ja mislio kad sam golfa uzimao pa na kraju uzeo 1.6tdi

ne znam kakvi su ovi 1.0 na duge staze ali znam da je,barem.kad sam ja gledao,1.5 imali problema (npr kangaroo) pa provjeri to prije odluke

 

uvijek se isplati pokusat spustit cijenu 

 

 

 

CARPE DIEM
8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ja ti imam 1.5 u Octaviji, auto je godinu dana star i nemam za sad nikakvih problema. Ovaj dio sa trzanjem (kangaroo) dok je hladan bi trebao biti riješen, bar gs ja nisam primijetio, a i vidjeh negdje da su i za starije modele to riješili.
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jel netko koristio bottari ulja? Znam da imaju F1 momčad pa ono. Jesu čemu ? 

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

Jel netko koristio bottari ulja? Znam da imaju F1 momčad pa ono. Jesu čemu ? 

 Koliko znam nemaju F1 momčad niti su sponzor nekoj od momčadi.

Evo ti video pa pogledaj. Kad već gledaš jeftina ulja, stavi radije Total, ili iskeširaj 100kn više i uzmeš mobil.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ima li netko možda svoju galeriju ZG Autoshow 2004, 2006, 2008 i voljan je uploadati je negdje. Također ako neko ima i ranije showove bilo bi fora vidjeti 1998. 

Imao sam ZGAS 2004 veliku galeriju koju sam slikao sam i to sam obrisao brzo jer sam mislio kaj će mi auti ima na internetu lako se potraži. 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Može preporuka termostata?
Valja li išta francuski calorstat/vernet?

Čitam po netu, preporuča se švapski wahler i behr, samo mi se čini da ih je slabo kod nas u ponudi...

Postoji li nekakav long life termsotat haha
Mislim znam da bimetal u termostatu od korištenja skrutne sa vremenom, tj postane manje fleksibilan, pa i preciznost otvaranja na točno određenoj temperaturi postane upitna...

Long story short...
Kod kupnje termsotata, kaj tražit? haha

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice