Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.180.312
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Normalno. A ne variti. Iduci put kad budem u autu tom budem opalio slike bc-a i na kojoj kilometrazi je postignuta ta potrosnja

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Prosjecna brzina

6 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Sve ovisi kako se vozi i gdje.

Moj dizel od 2 tone troši 6.7 kombinirano, na otvorenoj cesti i ispod 6.

Zato u gradu troši 8+.
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...

kak moraš voziti da ti benzinac troši 6.5l ak ja to nemrem s dizlom postici???

 Zato gledas siru statistiku a ne samo njegovu...

 

1.5 TSI na A3 u Americi ima prosjek 6.72 a to je sve otvorena cesta...znaci da bi bila rijetkost u ZG ispod 7.5 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Imaš svega kad sam vozio E klasu prije šest godina 2009 220cdi 170ks u gradu je šibo 10l. Kad sam pitao vlasnike iste tvrdili su 7l prosjek. Naravno bila je automatic.
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...

Voznja po Rijeci, grad + zaobilaznica. Iako Rijeka nije neki teski grad kao Zg, moze se svatko uvjerit da auto ne ide preko 8l kombinirane. 2.0 180ks.

 

ček koji auto?

ja sam na ludi, znači 2.0 133ks, 1240kg uspio najniže zg-poreč starom cestom oko 7,5l.. čisti zg. prosjek 10-11,5..

volvo 2.0 turbo, 240ks, 1600+kg, tu po selendari bez semafora u kojoj živim 9-9,5l.. po zg van špice kaj sam se vozikao 11-13l.. zg-njemačka obično bude sitno ispod 9. jednom sam se vraćao u de. laganini, nije mi se dalo terati, znači autoput 100-110, tu sam uspio navući prosjek 7,3l po bc-u..

kombinirano je onako dosta nedorečen pojam, koliko bi u tvome slučaju u postotcima kilometara bilo grada, a koliko otvorene?

 

mislioc kaže...
Imaš svega kad sam vozio E klasu prije šest godina 2009 220cdi 170ks u gradu je šibo 10l. Kad sam pitao vlasnike iste tvrdili su 7l prosjek. Naravno bila je automatic.

 

frend je bio kupio a6 c6, 2,7tdi manualac, dovezao iz njemačke, trošio mu je u zg. preko 10l.. puno se mitologije vrti i oko potrošnje dizela, naravno da ga je lik na kraju relativno brzo opet prodao..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.11.2020 21:59 (nine).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Da ti ne pričam mitove da 320cdi guta manje od 220cdi jer se 220cdi više napreže :)
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

218d (2.0 motor, 150ks)

ovi tankovi koji su bili >5.5l/100km su uglavnom autocesta ~150kmh di god nema nekog ogranicenja.

pri 120kmh trosi solidno ispod 5l al nemrem se tak vozit po autocesti.

steta kaj nisam pratio sve potrosnje od kupnje prije godinu dana.

 

ovo kaj je bilo 6.05l tu ima i oko ~300km po zagrebu

 

https://www.spritmonitor.de/en/detail/1124406.html

 

ne znam kak Lord Marko vozi, al on je i sa hibridom imao problema :D

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.11.2020 23:07 (nixass).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Evo tocno mjesec dana sa E60 530D automatik. Kombinirane voznje kaze bc 8.5L, po gradu oko 10L. A kad pitaš ljude,  sestak trosi samo malo vise od 2.0. Mislim bio sam par puta spustio kombinirane na 6.5 ali to nije voznja za takav auto,tako da nista od toga. 

Dok benzinski sestak što sam imao, tj 630i isto automatski mjenjač, 10.5L kombinirane za svo vrijeme kod mene, grad  12-13L i to gradovi manji u sl. Za zg je druga prica

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nixass kaže...

218d (2.0 motor, 150ks)

ovi tankovi koji su bili >5.5l/100km su uglavnom autocesta ~150kmh di god nema nekog ogranicenja.

pri 120kmh trosi solidno ispod 5l al nemrem se tak vozit po autocesti.

steta kaj nisam pratio sve potrosnje od kupnje prije godinu dana.

 

ovo kaj je bilo 6.05l tu ima i oko ~300km po zagrebu

 

https://www.spritmonitor.de/en/detail/1124406.html

 

ne znam kak Lord Marko vozi, al on je i sa hibridom imao problema :D

Hebiga to je to...BMW stvarno ima najbolji dizel za Europu po meni.

1.6 TDI nije los od VWa, 2.0 klasicno odlican, ali osjete svako brdo...

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ML320 CDI 2007, autocesta 150km/h 12L, otvorena cesta 10L, grad 12-13L, Zagreb 13-15L. Isti motor u E klasi ide 2 litre manje u svim uvjetima.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...

ML320 CDI 2007, autocesta 150km/h 12L, otvorena cesta 10L, grad 12-13L, Zagreb 13-15L. Isti motor u E klasi ide 2 litre manje u svim uvjetima.

 Hebiga kad je tezak, pogotovo ako je to onaj koji je jos bio dosta metalan od MLova. Kod mene je A7 55 TFSI (3.0) sa 340 konja 4x4 pa trosi <7.5 na otvorenoj, a u gradu do 9-10.

 

Isti taj motor u Q7 trosi 10.4 na otvorenoj a do 14 u gradu.

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Mitch kaže...
nixass kaže...

218d (2.0 motor, 150ks)

ovi tankovi koji su bili >5.5l/100km su uglavnom autocesta ~150kmh di god nema nekog ogranicenja.

pri 120kmh trosi solidno ispod 5l al nemrem se tak vozit po autocesti.

steta kaj nisam pratio sve potrosnje od kupnje prije godinu dana.

 

ovo kaj je bilo 6.05l tu ima i oko ~300km po zagrebu

 

https://www.spritmonitor.de/en/detail/1124406.html

 

ne znam kak Lord Marko vozi, al on je i sa hibridom imao problema :D

Hebiga to je to...BMW stvarno ima najbolji dizel za Europu po meni.

1.6 TDI nije los od VWa, 2.0 klasicno odlican, ali osjete svako brdo...

 1.6tdi i da oce popit nemre  Stavljao sam tu bio slike gdje natrpan po Zagrebu, brdu sa klimom trosi 8l i to taman kad su najvece guzve.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Sad će vam Čitatelj doći i reći da nemate pojma vozit jer ne "iskotrljavate" auto i puštate gas bar pol kilometra prije semafora / raskrižja 

 

 

Evo xCeed 1.4 140KS T-GDI potrošnja na relaciji Pregrada - Varaždin, znači otvorena cesta. Kad idem iz Vž za Ludbreg zna biti i oko 5.5

 

 

-
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.11.2020 9:19 (The Unforgiven).
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema

klik me

 

Usput, uspio sam dvaput i do 4l spustiti, sa jos meksom nogom, kad nema ispred mene tko bi me kocio,

pa da moram bespotrebno ubrzavati (brakre-rideri po krivinama, najgori za ekonomiju u voznji).

 

I jos ultra-mali 1.2T benzinac. Da je dizel, ne zelim ni znati dali bi uspio doci do 3.5l ili nize.

 

Al naravno, po ZG voziti nema sanse ispod 6.5l, 7.5 neki maximum. A i drugim gradskim guzvama je slicno.

Ako stojim u koloni na autoputu, nekih 2 sata, onda vidim i 8.8l.

 

No da, osim gradske voznje, i tezina stopala utjece na potrosnju, kao i mjesavina benzina (sto ima vise vode,

to je potrosnja losija).

 

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...
ivanoile kaže...

Voznja po Rijeci, grad + zaobilaznica. Iako Rijeka nije neki teski grad kao Zg, moze se svatko uvjerit da auto ne ide preko 8l kombinirane. 2.0 180ks.

 

ček koji auto?

ja sam na ludi, znači 2.0 133ks, 1240kg uspio najniže zg-poreč starom cestom oko 7,5l.. čisti zg. prosjek 10-11,5..

volvo 2.0 turbo, 240ks, 1600+kg, tu po selendari bez semafora u kojoj živim 9-9,5l.. po zg van špice kaj sam se vozikao 11-13l.. zg-njemačka obično bude sitno ispod 9. jednom sam se vraćao u de. laganini, nije mi se dalo terati, znači autoput 100-110, tu sam uspio navući prosjek 7,3l po bc-u..

kombinirano je onako dosta nedorečen pojam, koliko bi u tvome slučaju u postotcima kilometara bilo grada, a koliko otvorene?

 .

 B48 motor iz BMW-a. S omjerom necu lagat, moram pogledat BC da vidim prosjecnu brzinu jer sve ostalo bih lagao.

 

Autoput Ri-Zg, tempomat na 120, pa je bila ispod 6l potrosnja. Koliko vidim na testovima i novi 330i, isto B48, ima iste brojke kao sto sam i ja naveo.

 

Evo Ri-Zg, 5.7l, od naplatne do naplatne.

Di2 &amp; EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.11.2020 10:08 (ivanoile).
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Focus guta 6.8L prosjeka po pc. to je u realnosti 7.3 jer laže za pola litra. No to je kombinacija otvorena i ac. Grad vidi rijetko. ali teska noga na gasu.

E220cdi manualac w211 mogu voziti s 6L i s 8.5L zavisi kako i gdje. Grad je preko cenera...

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Kakav je taj motor? Vjerujem bolji nego famozni N47

Imas zezancije s lancima ili nema?

&amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;quot;Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers.&amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;quot; - Colin McRae
6 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
The Unforgiven kaže...

Sad će vam Čitatelj doći i reći da nemate pojma vozit jer ne "iskotrljavate" auto i puštate gas bar pol kilometra prije semafora / raskrižja 

 

 

Evo xCeed 1.4 140KS T-GDI potrošnja na relaciji Pregrada - Varaždin, znači otvorena cesta. Kad idem iz Vž za Ludbreg zna biti i oko 5.5

U, sunce ti, to nije uopće loše. Gledam Ceed karavan, pa mi je i taj 1.4T zapeo za oko kao alternativa 1.6 CRDI-ju. 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
The Unforgiven kaže...

Sad će vam Čitatelj doći i reći da nemate pojma vozit jer ne "iskotrljavate" auto i puštate gas bar pol kilometra prije semafora / raskrižja 

 

 

Evo xCeed 1.4 140KS T-GDI potrošnja na relaciji Pregrada - Varaždin, znači otvorena cesta. Kad idem iz Vž za Ludbreg zna biti i oko 5.5

 

 

 to mi je lijep auto, i nadao sam se baš da je ono, mix svega, SUV-a, karavana...

 

malo je podignut, ali jebem ti, razvalio si glavu dok sam sjedao u njega, A-nosač mu je ubitačan...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.11.2020 10:41 (Stric_Jura).
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Zato sto je podignut od tla, al krov je i dalje nizak - i meni se to desilo kod probne voznje,

zato bi ti bolje pasao Niro, ili cak Sportage, jer je povoljniji od novog Niro-a.

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

Kakav je taj motor? Vjerujem bolji nego famozni N47

Imas zezancije s lancima ili nema?

 B48 ili?

Di2 &amp; EPS FTW!
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

Kakav je taj motor? Vjerujem bolji nego famozni N47

Imas zezancije s lancima ili nema?

 N47 je bio 4-cilindara, naslijedio ga je B47 (imam ga u svom), predstavljen prije 5-6 godina, zasad nema zabiljezenih nocnih mora ko sa N47.

 

edit:

aha sad vidim da ovaj prica o benzincu a ti dizelu

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.11.2020 11:49 (nixass).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stric_Jura kaže...
The Unforgiven kaže...

Sad će vam Čitatelj doći i reći da nemate pojma vozit jer ne "iskotrljavate" auto i puštate gas bar pol kilometra prije semafora / raskrižja 

 

 

Evo xCeed 1.4 140KS T-GDI potrošnja na relaciji Pregrada - Varaždin, znači otvorena cesta. Kad idem iz Vž za Ludbreg zna biti i oko 5.5

 

 

 to mi je lijep auto, i nadao sam se baš da je ono, mix svega, SUV-a, karavana...

 

malo je podignut, ali jebem ti, razvalio si glavu dok sam sjedao u njega, A-nosač mu je ubitačan...

 Umalo kupio, ali rekla žena "ne može, kupuj T-Roc-a". Zato sam ja birao veš mašinu :)

9 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

Evo tocno mjesec dana sa E60 530D automatik. Kombinirane voznje kaze bc 8.5L, po gradu oko 10L. A kad pitaš ljude,  sestak trosi samo malo vise od 2.0. Mislim bio sam par puta spustio kombinirane na 6.5 ali to nije voznja za takav auto,tako da nista od toga. 

Dok benzinski sestak što sam imao, tj 630i isto automatski mjenjač, 10.5L kombinirane za svo vrijeme kod mene, grad  12-13L i to gradovi manji u sl. Za zg je druga prica

 Kod E60 i je najjače to što svi dizeli isto troše. Jebga to su auti za autoput.Meni je 530xd cucno 8max na autoputu

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stric_Jura kaže...
The Unforgiven kaže...

Sad će vam Čitatelj doći i reći da nemate pojma vozit jer ne "iskotrljavate" auto i puštate gas bar pol kilometra prije semafora / raskrižja 

 

 

Evo xCeed 1.4 140KS T-GDI potrošnja na relaciji Pregrada - Varaždin, znači otvorena cesta. Kad idem iz Vž za Ludbreg zna biti i oko 5.5

 

 

 to mi je lijep auto, i nadao sam se baš da je ono, mix svega, SUV-a, karavana...

 

malo je podignut, ali jebem ti, razvalio si glavu dok sam sjedao u njega, A-nosač mu je ubitačan...

 Da, meni malom kepcu od 1.75 je taman, al ako si preko 1.80 vjerojatno nije najpraktičniji / udobniji, s tim da je visinski mjesta na stražnjim sjedalima još dosta manje.

-
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

A4 B9 od 6-10l. Vecinu vozim po zagrebu i zapresicu. Cim je prosjecna brzina ispod 20km/h potrosnja ide u nebo. 2.0TDI 150ks automatik.

 

Pronasao sam par slika jos od ljeta. Prosjecna na 10tkm je 6.7l.

 

PSN:Tomislav025
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema
Astra K 1.4T
5.8L/100km
Prosjecna brzina 42km/h

Golf 7 1.6TDI
4.7L/100km
Prosjecna brzina 43km/h

Jos malo pa cu poceti gorivo proizvoditi.
12 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

Evo tocno mjesec dana sa E60 530D automatik. Kombinirane voznje kaze bc 8.5L, po gradu oko 10L. A kad pitaš ljude,  sestak trosi samo malo vise od 2.0. Mislim bio sam par puta spustio kombinirane na 6.5 ali to nije voznja za takav auto,tako da nista od toga. 

Dok benzinski sestak što sam imao, tj 630i isto automatski mjenjač, 10.5L kombinirane za svo vrijeme kod mene, grad  12-13L i to gradovi manji u sl. Za zg je druga prica

 Također e60 530d, kombinirana 8.8-9.5l Grad 10-12. Nema tog svetca da držim na 6.5 ak nije autocesta u pitanju. Doduse 160 kW verzija je u mene, starija mašina sa čeličnom glavom.

Ubi bene, ibi patria.
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.11.2020 17:42 (Et_Tu_Brute?).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...
Astra K 1.4T
5.8L/100km
Prosjecna brzina 42km/h

Golf 7 1.6TDI
4.7L/100km
Prosjecna brzina 43km/h

Jos malo pa cu poceti gorivo proizvoditi.

 ignis

 

4.8 l, 54 km/h prosjek

Ju je je? Je ju je!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice