Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.072
|
čitano: 13.205.281
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
@cyberplague Probaj Goodyear Eagle F1 supersport. Imam ih u toj dimenziji na Focusu ST i odlične su.
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.11.2020 13:12 (luka_n1).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema
Kojeg ST-a imas?
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
2015 ST3 benzin i karavan:-)
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema
I kako sluzi?
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Voli piti ko alkoholičar😀 al definitvno auto mojih snova. Sada sam na 70k i nikakvih problema. Uzeo sam ga u njemačkoj početkom godine i napravio 17k do sad.
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Koliko si platio PPMV ako se smije znati?
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Bilo je negdje oko 15500kn
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema
Pa ok je ispalo, ja sam mislio da ce biti oko 25k kn.
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Gledao sam po onim kalkulatorima i to ispada tu negdje. Bitno je sve ispravno unijeti.. ima relativno ok CO2 161g pa je i to dosta utjecalo na cijenu
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav ekipa, trebam pomoc.

 

Naime kupio bi polovne celicne felge 15" za auto Golf Plus 2009god, 2.0 TDI 81kW i jedan covjek mi nudi set felgi od kojih su dvije ET37, a druge dvije ET47.

Da li bi bilo ikakvih problema ako bi ja to stavio na svog golfa?

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ove ET47 će ti biti 10mm "dublje" u blatobranu, odozada ti vjerojatno mogu ići,a naprijed ti vjerojatno isto mogu ali možda bude strugalo kad okreneš volan do kraja. Iako mislim da nebi trebalo strugat jer je samo 15" i pretpostavljam 6.5 incha široka felga sa 195 gumom.

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Neki mi pricaju kako se nedavno mijenjao zakon o obaveznoj zimskoj opremi.

Konkretno ljetne gume iznad 4mm profila + lanci vise nisu dovoljni ? Bas je obavezno montirat zimske ?

Truth in engineering.
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Batista kaže...

Neki mi pricaju kako se nedavno mijenjao zakon o obaveznoj zimskoj opremi.

Konkretno ljetne gume iznad 4mm profila + lanci vise nisu dovoljni ? Bas je obavezno montirat zimske ?

 

Sve je isto kao i do sada.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Nocio kaže...

Pozdrav ekipa, trebam pomoc.

 

Naime kupio bi polovne celicne felge 15" za auto Golf Plus 2009god, 2.0 TDI 81kW i jedan covjek mi nudi set felgi od kojih su dvije ET37, a druge dvije ET47.

Da li bi bilo ikakvih problema ako bi ja to stavio na svog golfa?

 Koliku ti je cijenu ponudio ? Za 800 kn se uspiju naci original felge s ratkapama u dobrom stanju , pa ako nije bas prejeftino uzmite kako Bog zapovijeda felge . 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ZooZ kaže...

Ove ET47 će ti biti 10mm "dublje" u blatobranu, odozada ti vjerojatno mogu ići,a naprijed ti vjerojatno isto mogu ali možda bude strugalo kad okreneš volan do kraja. Iako mislim da nebi trebalo strugat jer je samo 15" i pretpostavljam 6.5 incha široka felga sa 195 gumom.

 Mislio sam ET37 staviti iza, a ET47 naprijed.

Rucipe kaže...
Nocio kaže...

Pozdrav ekipa, trebam pomoc.

 

Naime kupio bi polovne celicne felge 15" za auto Golf Plus 2009god, 2.0 TDI 81kW i jedan covjek mi nudi set felgi od kojih su dvije ET37, a druge dvije ET47.

Da li bi bilo ikakvih problema ako bi ja to stavio na svog golfa?

 Koliku ti je cijenu ponudio ? Za 800 kn se uspiju naci original felge s ratkapama u dobrom stanju , pa ako nije bas prejeftino uzmite kako Bog zapovijeda felge . 

 Nekih 600kn za felge trazi, a ratkape mi nisu bitne

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

@1BIT

 

Ne zaboravi, od sutra slikaš ove sa ljetnim gumama, ne više sa zimskima.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kod mene je red za novi (rabljeni) auto. Ali meni je kupovina istoga toliko stresna jer kupovina rabljenog auta je mukotrpan proces bar za mene jer daješ 50,60 tisuća kuna za rabljeno a ako nemaš znanja vrlo lako najebeš. Osobno cura i ja gledamo golf 6 tdi i ono ima ih koliko hoćeš. Zanimljivo je to kako kod privatnih vlasnika kilometraza je oko 200k kilometara manje više dok u svim autosalonima koji prodaju rabljene automobile je kilometraža manja od 150k. Može se i haku provjeriti ali onda krenu na telefon auto je iz uvoza regan je ovdje tek 2018 blabla i odna ni ne znaš naravno što je bilo prije. Ono ne daješ male novce a kupuješ mačka u vreći i to je uvijek tako sa rabljenim automobilima. Naravno ne očekujem za te novce neko očuvano savršenstvo ali ono da je auto uredan toči vozi. Ugl nekome je kupovina auto užitak, meni najveći smor. 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nul-3 kaže...

@1BIT

 

Ne zaboravi, od sutra slikaš ove sa ljetnim gumama, ne više sa zimskima.

 hahahaha, challenge accepted

 

Ma pričekat ću snijeg ak padne, samo nek vidim nekoga da je zapeo u snijegu i to na ljenim, odma će tu u postu završit!

6 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BeLLicus kaže...

Kod mene je red za novi (rabljeni) auto. Ali meni je kupovina istoga toliko stresna jer kupovina rabljenog auta je mukotrpan proces bar za mene jer daješ 50,60 tisuća kuna za rabljeno a ako nemaš znanja vrlo lako najebeš. Osobno cura i ja gledamo golf 6 tdi i ono ima ih koliko hoćeš. Zanimljivo je to kako kod privatnih vlasnika kilometraza je oko 200k kilometara manje više dok u svim autosalonima koji prodaju rabljene automobile je kilometraža manja od 150k. Može se i haku provjeriti ali onda krenu na telefon auto je iz uvoza regan je ovdje tek 2018 blabla i odna ni ne znaš naravno što je bilo prije. Ono ne daješ male novce a kupuješ mačka u vreći i to je uvijek tako sa rabljenim automobilima. Naravno ne očekujem za te novce neko očuvano savršenstvo ali ono da je auto uredan toči vozi. Ugl nekome je kupovina auto užitak, meni najveći smor. 

Svakom prodavatelju predloži da odvezete auto na ovlašteni servis da napravi punu dijagnostiku i da ti pokrivaš trošak servisa. Time si se riješio 80% muljatora, a ako nešto zaista i bude će ti naći servis. Dakle puna dijagnostika. Koliko košta da košta ako si zagrizao za neki model ovo će ti smanjiti stres i rizik. Ne na nulu ali dosta.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BeLLicus kaže...

Kod mene je red za novi (rabljeni) auto. Ali meni je kupovina istoga toliko stresna jer kupovina rabljenog auta je mukotrpan proces bar za mene jer daješ 50,60 tisuća kuna za rabljeno a ako nemaš znanja vrlo lako najebeš. Osobno cura i ja gledamo golf 6 tdi i ono ima ih koliko hoćeš. Zanimljivo je to kako kod privatnih vlasnika kilometraza je oko 200k kilometara manje više dok u svim autosalonima koji prodaju rabljene automobile je kilometraža manja od 150k. Može se i haku provjeriti ali onda krenu na telefon auto je iz uvoza regan je ovdje tek 2018 blabla i odna ni ne znaš naravno što je bilo prije. Ono ne daješ male novce a kupuješ mačka u vreći i to je uvijek tako sa rabljenim automobilima. Naravno ne očekujem za te novce neko očuvano savršenstvo ali ono da je auto uredan toči vozi. Ugl nekome je kupovina auto užitak, meni najveći smor. 

 Nemoj uzimati golf 6 1.6tdi ranih godina

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ne razumije zašto ciljano tražiti Golf 6? Po meni gledati što se nađe u što boljem stanju za iznos koji se ima.
Golf 6 nije nešto posebno dobar ili loš da bi se ograničio na samo jedan model.
9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zato što mi se sviđa golf općenito. U mladosti sam imao golf 4 1.9 tdi koji me služio vrhunski. Općenito su mi lijepa auta i ne vidim zašto nebih samo njega gledao golf mi se sviđa i to je to. I golf 7 mi je super ali prelazi budzet.

6 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Dugotrajnost i pouzdanost Golfova je krenula opadati s rastom kompleksnosti mehanizacije i elektronike, dakle od 5 pa nadalje. 

 

Ako je kupovina isključivo iz sentimentalnih razloga nitko od nas te neće razuvjeriti. Ako se kupuje auto koji treba raditi baš sve, Octavia je (barem meni) bolji izbor.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BeLLicus kaže...

Zato što mi se sviđa golf općenito. U mladosti sam imao golf 4 1.9 tdi koji me služio vrhunski. Općenito su mi lijepa auta i ne vidim zašto nebih samo njega gledao golf mi se sviđa i to je to. I golf 7 mi je super ali prelazi budzet.

lijepa auta ???

 

lijepi auti - a i ta izjava u kontekstu VW Golfa zahtijeva vještačenje...

Ju je je? Je ju je!
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stric_Jura kaže...
BeLLicus kaže...

Zato što mi se sviđa golf općenito. U mladosti sam imao golf 4 1.9 tdi koji me služio vrhunski. Općenito su mi lijepa auta i ne vidim zašto nebih samo njega gledao golf mi se sviđa i to je to. I golf 7 mi je super ali prelazi budzet.

lijepa auta ???

 

lijepi auti - a i ta izjava u kontekstu VW Golfa zahtijeva vještačenje...

 Ajde ajde, ljepsi je od Ignisa kako god okrenes :)))

Truth in engineering.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

paklena naranča je (ne)zgodan autić, ali - sam mu pokažeš ključ i već strojček prede....

Ju je je? Je ju je!
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja kad bi uzimao golf 6 ciljao bi na 2.0 TDI.

11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

 Completely normal phenomenom.

 

Moja stara zver prije nekih 7 godina. Vozila se tak pol godine. 2.0 atmosferac, 98 kW.

5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
vsabljic kaže...
Ne razumije zašto ciljano tražiti Golf 6? Po meni gledati što se nađe u što boljem stanju za iznos koji se ima.
Golf 6 nije nešto posebno dobar ili loš da bi se ograničio na samo jedan model.

 

Stari ima Focusa 2011. dok ja Golfa 6 2011. Golf 6 je u svakom segmentu bolji auto, kvaliteta plastike interijera je za 2 klase bolje, kao i sam dizajn interijera. Ono oko rucne kocnice na Focusu izgleda ko na Golf II. Mjenjac na Golfu je krut, stabilan, kratki hod, nema lufta dok na Focusu ko da vozis autobus. Pretinci interijera su bezveze, Golf ih ima valjda za 5 vise i niti jednog ne vidis kad svi imaju poklopac. Posto su jedan i drugi auto 105 konja necu pricat o performansama jer ih nisam testirao na taj nacin. Golf mi je pregledniji u voznji i generalno je puno bolji osjecaj za volanom. Treba uzet u obzir da Golf ima i nesto bolju opremu.

 

Stari vec vozi 3 generacije Ford-a i to si izvanredni auti sto se tice kvarljivosti, kuc - kuc ali nikad nije nista veliko i skupo otislo, sve redovni servisi, doslovno kak se kaze peri - deri. Meni na Golfu je otisao kompresor klime i senzor kuta volana (u volanu koji nije skup) u zadnjih 2 godine.

 

Golf je zeznut zbog kilometraze, imam filing da spustaju na veliko, isplati se bacit oko i na Peugeot 308 recimo, ali model 2014.

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.11.2020 11:17 (Tkozna).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice