Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.196.800
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja imam LM005 u 195/60/16 varijanti i mogu rec da u zadnjih par dana kako je po ZG cesta bas odvratna za vozit, te bridgestonice se na takvoj cesti ponasaju isto kao i SportContact po suhom. Ja sam jako iznenaden koliko se guma dobro drzi na cesti, a bas sam ju isao forsirat da vidim kak se mogu vozit na njoj.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.11.2020 12:03 (Grozni_Zabac).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Brojilo prometa u Zagrebu, umjesto da uređaji budu ugrađeni u asfalt, u Zagrebu se ugrađuju kao mali ležeći policajci, netko je izgleda i ovdje oprao lovu i ugradio staru opremu koja je stajala negdje za otpis... INFO

 

Motociklisti se bune, jer za njih predstavljaju opasnost na cesti...

 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Brojilo prometa u Zagrebu, umjesto da uređaji budu ugrađeni u asfalt, u Zagrebu se ugrađuju kao mali ležeći policajci, netko je izgleda i ovdje oprao lovu i ugradio staru opremu koja je stajala negdje za otpis... INFO

 

Motociklisti se bune, jer za njih predstavljaju opasnost na cesti...

 

 

Poceo sam ih primjecivat pred koji tjedan i odmah mi je to palo napamet. Mislim da je samo pitanje vremena kad ce neki vozac na dva kotaca nastradat na jednom tih cuda, pogotovo po ovom ljigavom vremena. Sreca sto ih sad nema previse pa je vjerojatnost nesrece manja. 

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Mogli su bar obojat u narancasto, da bude vidljivo i smanji opasnost.

A motociklisti ne moraju gradom voziti 150 na sat, nego po ogranicenju, pa nece biti opasnosti.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Mogli su bar obojat u narancasto, da bude vidljivo i smanji opasnost.

A motociklisti ne moraju gradom voziti 150 na sat, nego po ogranicenju, pa nece biti opasnosti.

 A da se zabrane motori , onda uopće nema opasnosti ? 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Rucipe kaže...
Čitatelj kaže...

Mogli su bar obojat u narancasto, da bude vidljivo i smanji opasnost.

A motociklisti ne moraju gradom voziti 150 na sat, nego po ogranicenju, pa nece biti opasnosti.

 A da se zabrane motori , onda uopće nema opasnosti ? 

 Ne treba. Nek se radije voze po ograničenju.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Brojilo prometa u Zagrebu, umjesto da uređaji budu ugrađeni u asfalt, u Zagrebu se ugrađuju kao mali ležeći policajci, netko je izgleda i ovdje oprao lovu i ugradio staru opremu koja je stajala negdje za otpis... INFO

 

Motociklisti se bune, jer za njih predstavljaju opasnost na cesti...

 

 Dok prva ralica ne prođe...

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Rucipe kaže...

 A da se zabrane motori , onda uopće nema opasnosti ? 

 

I ja vozim motocikl (ne motor, na motoru se ne mozes voziti, mozes ga nositi, montirati itd),

pa ne divljam po gradu, a svuda lezeci milijajci, brojaci prometa, automatski senzori za semofore,

sinje za tramove itd itd., pa nemam nikakvih problema.

 

Na otvorenoj vozim koliko me volja, tj. koliko motocikl moze (po papirima 165kmh, kad ga natovarim sa dva kofera i samnom, 153 sam uspio izvuci na autoputu),

i nikakvih problema - nije opasno imati senzor na cesti, predvidjeno je da ne smeta u prometu, osobito pri propisanim brzinama.

 

Jedino sto sam i napomenuo - trebao je biti oznacen narancasto, i nema frke.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nikad dosadno.

 

Audi r8

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Brojilo prometa u Zagrebu, umjesto da uređaji budu ugrađeni u asfalt, u Zagrebu se ugrađuju kao mali ležeći policajci, netko je izgleda i ovdje oprao lovu i ugradio staru opremu koja je stajala negdje za otpis... INFO

 

Motociklisti se bune, jer za njih predstavljaju opasnost na cesti...

 

 gdje su vam sad oni aku udarni odvijači koje ste kupovali nedavno? ;-)

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

dobio ponudu/račun za osiguranje auta za 2021. godinu, samo 325€ 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

dobio ponudu/račun za osiguranje auta za 2021. godinu, samo 325€ 

 ao i kasko ili? ja za forda placam 3000kn kasko i 1200ao i cca 950 tehnicki. Meca je 5200 kasko i 2200 ao i 1400 tehnicki

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

obično obavezno auto osiguranje..

evo dugo nisam postao svoj tenkić, naravno u tipično mome stilu slika neopranog auta.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Dobar volvo ali malene felge 😀. To je 2.5 turbak ak se ne varam?

 

Ja za audi A4 B9 placam kasko 5100kn. Jako puno para ali kad vidim koliko kosta npr jedna komplet LED lampa odmah lakse platim. Ak tresnes sa autom prednju stranu ode 50tkn dok si rekao dobar dan. Na novijim autima ga jednostavno moras imati.

 

Ima itko ovdje cepove za felge za audija? Danas mi vulkanizer strgao jednoga kad mi je mjenjao ljetne/zimske.

EDiT: evo pokusavam staviti slike ali opet neki error. Post mi prolazi samo bez slika.

PSN:Tomislav025
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.11.2020 18:24 (omomomomoomm).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema
Ako je preko 5mb nece ti postati.
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Dobar volvo ali malene felge 😀. To je 2.5 turbak ak se ne varam?

 

17" su zimulje, ljetne imam original r-design od volva 18" (slika)..

motor je t5, 2.0 turbo benzinac, 240ks. prvi t5 sa 4 cilindra, prije je bio 2.5 sa 5 cilindara.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.11.2020 19:53 (nine).
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav, trebao bi savjet oko zimskih guma, što bi vi uzeli na mojem mjestu? Dimenzija je 205/45/17

 

I ima li netko iskustva sa stranicom KreaGume.hr? 

0 Pirreli SZ3 -1005kn
1 Dunlop Winter Sport 4D -1027kn
13 Bridgestone LM005 -1016kn
5 Continental TS-850 -1065kn
7 Hankook i*cept evo2 - 752kn
http://valid.canardpc.com/mmxzhs
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Koliko je "milkshakea" normalno na čepu od ulja kod ovakvog vremena i vožnje od 5min do posla i nazad na dizelu? Rashladna tekućina nalita do max prije nekih 2 godine i od tad stoji na tom nivou.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ZooZ kaže...

Koliko je "milkshakea" normalno na čepu od ulja kod ovakvog vremena i vožnje od 5min do posla i nazad na dizelu? Rashladna tekućina nalita do max prije nekih 2 godine i od tad stoji na tom nivou.

 rashladna tekućina nije promijenila boju u međuvremenu?

 

 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema
Stara vozi na dizelu relacije po 3km 15 godina pa ga nikada nije bilo. Pogledaj na sipci od ulja ako tamo ima onda imas sranje.
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ne, crvena i dalje. Na šipci čisto ulje.

Neka me netko ispravi ako je netočno, ali ako dolazi do miješanja ulja i rashladne tekućine onda mora biti ulja u ekspanzionoj posudi zbog razlike u radnom pritisku.

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.11.2020 15:08 (ZooZ).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema
Ne mora, sve ovisi gdje se mijesa ulje i rashladna tekucina. Prije ce biti da ti je brtva na cepu losija ako je ima pa vlaga ulazi.
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ili je otišla brtva na hladnjaku ulja....

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema
Onda bi gubio ulje ili rashladnu tekucinu.
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja ti imam pirelli soto zero 3 u 245/40R18. Odlicna guma za sad. Ovo mi je druga sezona. Iako sam proslu sezonu sa njima napravio cca 3000kn. Dobijes i dvije godine garanciju i ako probusis ili poderes gumu dobijes novu. Samo ispunis formular na netu.

 

Conti ts860 sam imao prije ovih ali u 17 cola i guma je vrhunska.

 

A bome imas glupu dimenziju. Mene je 245/40R18 pirelli kostao 1030kn po komadu.

PSN:Tomislav025
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.11.2020 15:31 (omomomomoomm).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ZooZ kaže...

Koliko je "milkshakea" normalno na čepu od ulja kod ovakvog vremena i vožnje od 5min do posla i nazad na dizelu? Rashladna tekućina nalita do max prije nekih 2 godine i od tad stoji na tom nivou.

Ne mora znacit da mijesa ulje i vodu, to je kondenzacija od kratkih relacija, ja ti isto imam tu "majonezu" na cepu od ulja kad se vozim kratkim relacijama, ocistim, napravim ono u par dana tipa 500injak km i nema nicega, posto zadnjih par mj. je upravo ono vecinom grad vjerujem da opet imam majonezu a rashladnu mi ne trosi. Ako ti ne gubi rashladnu onda je upravo ta kondenzacija. Mozes i ocistit cep i pricekat tjedan dana i vidi opet jel ima majoneze i jel ti izgubio rahladnu.

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Tako sam i ja mislio, ali reko idem pitat za mišljenja drugih. Do sad mi se to nikad nije dešavalo, ali vjerojatno jer sam prelazio po 1000-1500km mjesečno zbog posla, a od 15.7 do sad samo oko 1000 km.

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.11.2020 16:07 (ZooZ).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Decki je netko provao ove zarulje
Philips X-treme Vision Pro150
(12V) do 150% više svjetla do
20% bjelije (3400-3600K)
Cini mi se vrhunska
A citam da su i skoro duplo digli vrijeme trajanja za naprednu performanse zarulju
(H7 do450h. H4 do 540h)
SAMSUNG NOTE 10+
9 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Znam da je vječna polemika oko guma, mojim ljetnim Kumho PS je doša kraj, ima li nekih preporuka? S njima stvarno zadovoljan jesam al volio bih probat nešto drugo u toj dimenziji(235/45/18). Za zimski set sam uzeo nove u VW servisu skupa s felnama al ne planiram ih ove godine montirat jer vozim drugo auto dok sam kući

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.11.2020 23:00 (CyberPlague).
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav ima netko ideju koje gume uzeti za cijelu sezonu, 205/50 17 do 600-700kn

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice