Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.063
|
čitano: 13.201.648
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
oddball kaže...

Dvokomponentni bezbojni lak je najdugotrajniji. link

200 ml bi moralo biti i više nego dovoljno za 2 fara.

 Nikako lakirati !

 

Kada ti nakon lakiranja opet "požute" farovi, onda ih je jako teško ispolirati zbog laka.

 

Tvornički auti dolaze sa premazom na farovima, lak zaboravi...

 

Dakle neki keramički premaz za farove, mislim da ga imaju u Partesu. 

7 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Imam sledeci problem, Passat 6 (2.0, 103kw) ponekad javlja grešku "kühlmittel prüfen...". Kad otvorim da vidim koliko tečnosti fali, u posudi je uopšte nema i kad počnem otvarati posudu, pritisak vrati tečnost nazad otprilike do istog nivoa na kom je bila prije javljanja te greške. Nisam primijetio neki sablon kad se desava greska. Npr juce se javila nakon 300km voznje autoputem, i ja sam zaustavio i dosuo dovoljno tecnosti pa se javilo ponovo u narednih 5 minuta jos dva puta u gradskoj voznji. Temperatura nije prelazila 90 nikako.. Do čega bi moglo biti i koliko je ozbiljan (skup) problem?

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Master Z kaže...
oddball kaže...

Dvokomponentni bezbojni lak je najdugotrajniji. link

200 ml bi moralo biti i više nego dovoljno za 2 fara.

 Nikako lakirati !

 

Kada ti nakon lakiranja opet "požute" farovi, onda ih je jako teško ispolirati zbog laka.

 

Tvornički auti dolaze sa premazom na farovima, lak zaboravi...

 

Dakle neki keramički premaz za farove, mislim da ga imaju u Partesu. 

 Požuti obični 1K lak iz Bauhausa, 2K neće.

5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Remzi kaže...

Pozdrav

 

Naime polirao sam si prednje farove, ali nisam stavio nikakvu zaštitu.

 

Preporuke koja bi bila dobra zaštita i gdje kupiti? 

 

Hvala

 Imas poseban sprej za to. Lens clear ili tako nesto... Ne znam gdje bi mogao kupiti jer nisam iz HR. Nista drugo ne stavljati...

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Mozda pukla glava motora.

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Remzi kaže...

Pozdrav

 

Naime polirao sam si prednje farove, ali nisam stavio nikakvu zaštitu.

 

Preporuke koja bi bila dobra zaštita i gdje kupiti? 

 

Hvala

 Isključivo se na njih stavlja keramički premaz za farove, nikakva lakiranja, s tim možeš samo uništit farove.

Imaš trgovine s navedneim, tipa partes, ph detailing, forea-ocd i slični....

 

Imaš na YT detaljno kako se premaz aplicirana na farove.

 

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ili folija transparenta, mozda najbolja opcija.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

I koja je sad na kraju najbolja opcija? Idem svejedno na tjedan i pol na teren pa mi nije hitno 

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

2K lak i gotovo. Kakvi premazi, to sve za godinu dana ode, čak i oni sa 5 godina garancije. Kao što je napisano požuti lak za 30kn ovaj neće.

5 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav kolege...

 

Nakon servisa mi je radio uređaj u 2004 Opel Corsi 1.3TD otišao u safe mode i koliko sam shvatio postoji taj kood neki koji treba unijeti a koji je vezan za dotični auto. Pretpostavljam da je vezan uz broj šasije. Ima li tko ideju gdje bi taj kood mogao naći ?

Apoc
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja sam polirao farove prošle godine u osmom mjesecu i stavio keramičku zaštitu, dan danas izgledaju kao da sam ih jučer polirao, tako da iz prve ruke govorim, staviš keramiku i bez brige si.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema
Ako nisi dobio tu karticu uz auto morati ces otici do ovlastenog servisa i traziti novu ili na dekodiranje radija.
5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Minimalno sam 3. vlasnik po redu, i svi vele da su predali dalje sve papire haha 

 

Al ima nade, sad se čuo s prošlom vlasnicom, veli da joj se to već desilo bilo. Možda bi imala negdje kood.

Apoc
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Je li itko imao Fiat Stilo 2.4  "Abarth" ? Cini mi se kao dosta podcijenjen autic, pogotovo kada vidim da je imao displeje u boji 2001 dok je vecina imala digitrone unutra.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.11.2020 21:00 (ivanzu).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...
Jel itko imao Fiat Stilo Abartha? Cini mi se kao dosta podcijenjen autic, pogotovo kada vidim da je imao displeje u boji 2001 dok je vecina imala digitrone unutra.

 Nije loš ak je bio u dobrim rukama.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Probaj ovak neku stranicu. Trebao bi moci preko serijskog broja izgenerirat kod.

4 godine
offline
Auti - ultimativna tema

Poz, kupio sam auto i morao bi promjeniti tablice na svoj grad, e sad tablice nisu na nosace vec na magnet. Kako se to stavlja? treba kakve magnete stavljat ina tablice ili je dovoljno u branicima? kako to funkcionira?

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Ak nejde nikako, kupis za 30kn nosace i rijesis si glavobolje.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
4 godine
offline
Auti - ultimativna tema

ma znam ali tako mi lijepse izgleda pa bi i dalje tako

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Skines stare tablice i vidis kako su lijepljene s magnetom, i tako prebacis magnete na nove tablice.

Meni osobno tablice bez nosaca izgledaju nekako prazno. Volim klasicne crne nosace, plasticne,

cak mi ni ne smeta reklama od autokuce, bitno da su onaj tip nosaca, gdje na gornjoj strani ima "klik"

sistem, tako da su tablice jos stisnute s oprugom, da ne mogu lako ispasti.

 

A ako hoces sminku, sigurno u Obiju, Bauhausu itd imas one kromirane nosace, vidim da ih dosta ljudi stavlja,

meni se ne svidjaju. Bez ikakvih nosaca mi nekako izgleda "golo", plus ako imas klince koji trckaju oko auta,

pa zakace na tablicu, lako se na nju porezu.

 

https://www.bauhaus.at/autoaccessoires/unitec-kennzeichenhalter/p/20164542

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Je li itko imao Fiat Stilo 2.4  "Abarth" ? Cini mi se kao dosta podcijenjen autic, pogotovo kada vidim da je imao displeje u boji 2001 dok je vecina imala digitrone unutra.

 A taj ti auto ima salesepeed mjenjac, nesto kod toga zna otici, a popravak nije bas toliko jeftin..

Performanse nisu bas nesto za 170 ks auto..

13 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema

meni je cak ljepse bez okvira nego kromirani.

Ali da, onda treba pripaziti da je stvarno pripijena uz branik.

 

Iako dobra 3M traka i tablica ne ide nikud.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Skines stare tablice i vidis kako su lijepljene s magnetom, i tako prebacis magnete na nove tablice.

Meni osobno tablice bez nosaca izgledaju nekako prazno. Volim klasicne crne nosace, plasticne,

cak mi ni ne smeta reklama od autokuce, bitno da su onaj tip nosaca, gdje na gornjoj strani ima "klik"

sistem, tako da su tablice jos stisnute s oprugom, da ne mogu lako ispasti.

 

A ako hoces sminku, sigurno u Obiju, Bauhausu itd imas one kromirane nosace, vidim da ih dosta ljudi stavlja,

meni se ne svidjaju. Bez ikakvih nosaca mi nekako izgleda "golo", plus ako imas klince koji trckaju oko auta,

pa zakace na tablicu, lako se na nju porezu.

 

https://www.bauhaus.at/autoaccessoires/unitec-kennzeichenhalter/p/20164542

 ovo bi si mogao nabaviti, ionako mi je cijela prednja strana nakinđurena kromom pa zašto da tablice odskaču

 

PSN - darklydexter
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
zeryx kaže...

meni je cak ljepse bez okvira nego kromirani.

Ali da, onda treba pripaziti da je stvarno pripijena uz branik.

 

Iako dobra 3M traka i tablica ne ide nikud.

 Kromirani je nekad bio u modi, vidim da se vecini ljudi u danasnje vrijeme gadi onaj tko voli izgled auta. Ali da, ili 3M traka (malo zeznuto skidanje) ili stavljanje magneta direkt u branik.

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ezio kaže...
ovo bi si mogao nabaviti, ionako mi je cijela prednja strana nakinđurena kromom pa zašto da tablice odskaču

 

 

Na tvoju bi pasalo, jer imas kromiranih lajsni, pa nece bosti u oci, kao kod drugih vozila bez kromiranih detalja.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...
zeryx kaže...

meni je cak ljepse bez okvira nego kromirani.

Ali da, onda treba pripaziti da je stvarno pripijena uz branik.

 

Iako dobra 3M traka i tablica ne ide nikud.

 Kromirani je nekad bio u modi, vidim da se vecini ljudi u danasnje vrijeme gadi onaj tko voli izgled auta. Ali da, ili 3M traka (malo zeznuto skidanje) ili stavljanje magneta direkt u branik.

 Cak sam i na cicak vidio da stave lakse skinit nego 3m traku...

VenAtoR#2231
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

 

 

RETRO:

 
 
 

 EDIT:
Veće slike:
Slika1

Slika2

Slika3

Uhvaćen jedan samuraj sa crvenom značkom

 
 

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.11.2020 19:48 (1BIT).
3 godine
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Clio 4, razbijena ova plastika na retrovizoru, gdje ima kupiti?

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema
Silux je za takve stvari ok.
3 godine
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...
Silux je za takve stvari ok.

 Treba mi hitno radi tehničkog

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice